Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Reincarnarea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Reincarnarea   Mier Apr 30, 2008 7:53 pm

Oare exista o viata anterioara ? ...si una care urmeaza dupa aceasta viata

Uni hipnotizori afirma ca prin hipnoza se poate ajunge chiar sa le cunosti pe cele din trecut!

Chiar credeti ca e adevarat?
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 35
Localizare : America
Puncte : 0
Data de inscriere : 23/04/2008

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Joi Mai 01, 2008 1:31 pm

bre eu nu stiu ce sa zic, eu mi-s ortodoxa si ortodoxismul nu concepe existenta unei vieti anterioare, insa am eu asa un "feeling" ca in alta viata am fost ditamai cavalerul luptator, si am fost unul de ala cuceritor si la care trageau femeile.....hihihihihihih
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Vin Mai 02, 2008 7:37 pm

De ce se naște un copil infirm? Legea reîncarnării este singura care poate da o explicație satisfăcătoare. Oamenii consideră copilul ca pe un mic bebeluș inocent, dar dacă acesta s-a născut infirm acesta arată că într-o viață anterioară a încălcat legea divină. Această nesocotire a legii divine la privat de șansa ca în existența aceasta să aibe picioare sănătoase.

Acesta este motivul - datorită faptului că Spiritul modelează corpul - pentru care atunci când a revenit într-un corp fizic, această persoană nu a fost capabilă să-și creeze o pereche de picioare sănătoase și, drept urmare s-a născut infirm.

De ce anumite persoane se nasc inteligente și altele nu.

Dumnezeu ar fi fost cu adevărat nedrept, nu crezi, dacă ar fi lăsat ca aceste lucruri să se producă la întâmplare, fără sens? Dar toate acestea au o cauză. Ceea ce suntem noi în prezent este de fapt rezultatul acțiunilor noastre din diverse momente ale trecutului nostru. Spiritele noastre sunt nemuritoare, dar ființa noastră nu poate revendica dreptul să fie conștientă de această imortalitate înainte de a elimina complet imperfecțiunile umane.

Munca asupra propriei persoane este comparabilă cu munca unui sculptor ce cioplește și polizează în piatră o statuie până când imaginea ce se ascundea în acea piatră se revelează în întreaga sa perfecțiune.
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Joi Mai 08, 2008 6:55 am

Crestinismul despre reinacrnare

"Adevarat, adevarat va spun, ca printre cei care sunt nascuti din femei, nici unul pana acum n-a fost mai mare decat Ioan Botezatorul...Si daca vreti si puteti sa intelegeti, el este Ilie care trebuia sa vina. Cel care are urechi de auzit, sa auda."(Sfantul Matei)

Isus cand a ajuns pe teritoriul Cezareii lui Filip, si-a intrebat discipolii:"Cine spun ei ca sunt Eu?" Ei atunci au raspuns:"Unii spun ca tu esti Ioan Botezatorul, altii spun ca esti Ilie, altii Eremia sau unul dintre profeti."(Sfantul Matei, XVII(13-14)

"Dar eu va spun ca Ilie deja a venit, numai ca ei nu l-au cunoscut si s-au purtat cu el asa cum au vrut...". (Sfantul Matei, XVII(9-13)

"Adevarat, adevarat va spun, ca fara a se naste din nou, nimeni nu poate sa intre in imparatia lui Dumnezeu." Raspunsul dat de Iisus lui Nicodim(III,3-7)

"Altii insa erau foarte zbuciumati si refuzau nasterea pentru a obtine o astfel de incarnare mai buna."(Sfantul Pavel catre evrei(XII, 10)

"Tot asa cum Levi se afla in sanul lui Abraham, de unde el a fost ales."(Sfantul Pavel catre Evrei(VII,9)
Sus In jos
Hades
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 92
Varsta : 30
Localizare : Subteran
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Vin Mai 09, 2008 1:54 pm

Sanul lui Abraham (Avraam) = Rai. Parca asa era, nu?
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Vin Mai 09, 2008 2:15 pm

Hades a scris:
Sanul lui Abraham (Avraam) = Rai. Parca asa era, nu?

Cum asa? Rolling Eyes
Sus In jos
heruer
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 79
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mar Mai 13, 2008 7:29 pm

Stiu, cu siguranta, ca exista ceva din fiinta fiecaruia dintre noi care supravietuieste corpului fizic (carnal). In ceea ce priveste vietile "anterioar" si "viitoare", in raport cu viata prezenta, exista multe si diverse puncte de vedere. Unul dintre ele, care mi s-a parut deosebit de interesant, l-am intalnit la Gerard Klein, in cartea "Seniorii razboiului", in care compara vietile (anterioare, prezenta si viitoare) ale oricarui individ cu filele unei carti; nu inainte si dupa ci una langa alta.
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mar Mai 05, 2009 5:29 pm

Soimos a scris:
Oare exista o viata anterioara ? ...si una care urmeaza dupa aceasta viata

Uni hipnotizori afirma ca prin hipnoza se poate ajunge chiar sa le cunosti pe cele din trecut!

Chiar credeti ca e adevarat?

Da, e adevarat. Poti afla si cine ai fost in viata anterioara. Daca vrei, iti dau o metoda, nu stiu cat de adevarata e , pentru ca eu nu incerc sa vorbesc cu cei decedati, dar unii sustin ca e buna sunny
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mar Mai 05, 2009 8:17 pm

fiecare este foarte curios , cine a fost in viata anterioara..dar foarte putzini afla..doar cei care se implica.... in chestia asta.. poi Gliphy spunene si noua cum poti afla ce ai fost in viata anterioara ...daca chiar merge
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mier Mai 06, 2009 6:23 am

eu am fost Burebista. drunken
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mier Mai 06, 2009 11:31 am

H1perion a scris:
fiecare este foarte curios , cine a fost in viata anterioara..dar foarte putzini afla..doar cei care se implica.... in chestia asta.. poi Gliphy spunene si noua cum poti afla ce ai fost in viata anterioara ...daca chiar merge
.

METODA:

In primul rand trebuie sa sti sa iti relaxezi corpul si mintea complet,
daca nu sti sa faci asta cauta o metoda de meditatie pe net si dupa ce
ai stapanit meditatia incearca exercitiul de mai jos.

1. Relaxeaza-ti mintea si corpul

2. Vizualizeaza o campie frumoasa si un drum de tara pe aceasta campie

3.Trebuie sa te vezi cum megi pe acel drum..incet....mergi te uiti
in jur, analizezi.....si mergi mergi....dupa un anumit timp vezi un
castel in departate, te apropi spre castel incet...te apropi si il vezi
din ce in ce mai aproape
4.Cand ai ajuns in fata lui uitete bine la el analizeaza-i textura, tot
ce trebuie sa ti minte este ca acest castel are 3 usi mari
5.Dupa ce te-ai familiarizat cu imaginea pe care o ai in fata
(castelul) pregateste-te sa intri pe poarta numarul unu (care trebuie
sa fie in stanga ta)
Inainte sa intri spune asta: "Imi doresc ca dupa ce voi deschide aceasta poarta sa vad fragmente dintr-o viata anterioara"
(nu siut daca asta da vreun efect dar pentru uni ar putea da, de ex. am
inventat propozitia asta spunandu-i unui prieten ca asta este cheia
inainte sa intre in castel si el credea foarte mult in ceea ce am spun,
ca urmare imaginile pe care le-a vazut mi s-au parut foarte interesante
si ciudate in acelas timp)

6. Dupa ce ai intrat pe usa numarul unu uitete in fata nu te
grabi, nu incerca sa iti imaginezi ceva, lasa totul sa vina de la sine.
Cand incep sa iti vine imaginile in minte analizeaza tot ce vezi nu te
grabi, se poate sa vezi o persoana de ex. uitete bine la ea , vezi ce
reactie are cand te vede , apropie-te de ea, saluto asteapta sa vezi
daca schiteaza ceva , interactioneaza cu persoanele care le vezi daca
iti cer sa te duci dupa ele dute vezi ce iti pot arata, nu te speria
daca va fi prea real mergi mai departe si fa aceleas lucruri cu portile
2 si 3.

La sfarsit fa o analiza generala cauta posibilele persoane pe care
le-ai vazut pe internet pentru ca o sa primesti si nume daca ceri si
scuzati-ma ca am uitat sa mentionez asta CERETI NUME intrebati
persoanele cine sunt e imposibil sa nu aflati ceva...

Nu stiu cat de adevarata e, pentru ca nu am incercat... SUCCES. What a Face
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mier Mai 06, 2009 5:13 pm

Shocked

vezi sa nu dai in paranoia.
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mier Mai 06, 2009 5:45 pm

O sa am grija de asta Laughing
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mier Mai 06, 2009 6:39 pm

cateodata paranoia este foarte ..cum sa spun :-? .. adevarata..
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mier Mai 06, 2009 6:56 pm

Legat de paranoia "adevarata" .. un profesor nu il lasa pe elev sa il contrazica Laughing . Nu ma refer la mine, ci la cazuri.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Lun Aug 17, 2009 3:16 pm

Acum Cartea Legii de Kesisian Bedros, poate fi citita gratuit in format pdf la adresa: http://www.paganism.ro/CarteaLegii.pdf . In aceasta carte veti gasi raspunsuri la problema reincarnarii, a existentei spiritului dupa moarte, a raiului, iadului si multe, multe altele, descrise stiintific. Aceasta carte ii poate lecui pe multi de religie!!!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mar Aug 18, 2009 9:00 pm

Bine bine ...raspunsuri iti poate da orice sarlatan de preot ...ba chiar si clarvazatori ca Mama Omida ...problema este cum se pot dovedi ele ca fiind reale ..si nu ca religia ...niste minciuni!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mier Aug 19, 2009 4:10 am

Acolo sunt lucruri descrise stiintific ce pot fi sustinute prin argumente aduse de teorii consacrate ale fizicii. Sunt si unele lucruri care sunt doar deduse logic si altele doar observate si care sunt imposibil de demonstrat prin intermediul stiintei. Totusi este un pas inainte in intelegerea unor lucruri care pana acum erau descrise fantezist doar de religie si deformat mult de ocultism. Pentru un habotnic nu exista argumente, indiferent de natura lor. Nici 1+1=2 nu este un argument, tot ceea ce se intampla, se intampla prin voia lui dumnezeu!
Sus In jos
Avram
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 171
Localizare : Terra
Puncte : 174
Data de inscriere : 18/07/2009

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Mier Aug 19, 2009 8:25 pm

Apopii a scris:
Acum Cartea Legii de Kesisian Bedros, poate fi citita gratuit in format pdf la adresa: http://www.paganism.ro/CarteaLegii.pdf . In aceasta carte veti gasi raspunsuri la problema reincarnarii, a existentei spiritului dupa moarte, a raiului, iadului si multe, multe altele, descrise stiintific. Aceasta carte ii poate lecui pe multi de religie!!!

KB ‘’ La început a fost Energia… apoi s-a format Universul.’’

Interesanta afirmatia : deci inainte de Toate era ’o energie’ posibil ce? totusi...de unde acea energie ?

“Multumiri marilor :
Aleister Crowley….
Membru influent în organizațiile oculte Golden Dawn (si altele)
Una din declaratiile sale :"Au fost cam patru bărbați în viața mea pe care pot spune că i-am iubit..Ați putea să mă considerați homosexual, dar nu am aceleași sentimente față de femei” ; Consumator de droguri .

Pe scurt : ocultist , homosexual si probabil un drogat ,un adept al hedonismului , invata iubirea de sine , trairea tutror placerilor (indiferent care ar fi ele) la maxim - egocentrismul extrem .

Individul Aleister primeste aceasta “Carte a legii” de la Aiwass care este mesagerul lui Horus (un Dumnezeu Pagan) , care ai transmite lui „Cartea Legii” (un fel de Muhammad ? )
Ce face el? Introduce o noua varianta de „crestinism”

“Cartea legii”
Oare are sens Titlul ? caci in cuprinsul ei nu depistam nici cu 10 ochi ceva referitor la vre-o lege macar .
Vorbeste de un big Bang , si o viata care ‘rabufneste din nimic(neant) .

Dupa moarte spiritul unui om poate reveni in cel al nepotului sau de ce nu ? sau in al unui frate de al sau(care ajunge sa se casatoreasca cu o alta persoana in care s-a reincarnat spiritul mamei lui) , sau poate intra si mama si fiul in acelasi corp , asa ca acest amalgam (mocirla) de reincarnari se va produce la nesfarsit , nimeni de fapt nu moare ci se reincarneaza , ce mai , rezultatul pare mai satisfacator decat cel al religiei , amestecarea lucrurilor cea mai viabila solutie pt a zapaci mintea clara a unui observator .Aceasta nemurirea a spiritului , de fapt nimic nou de religia babilonului ‘crestinismul’ care invata si el nemurirea sufletului , invataturi pagane – identice , scriptura fiind clar impotriva acestor invataturi :

Sufletul care pacatuieste, acela va muri. …. Ezec.18:20

De unde tragem concluzia ca si religia asa zis crestina cat si aceasta carte au minciunile in comun .
Reaincarnarea si ea este sustinuta de aeasta minunata carte a legii (Lui Satan) , dar pe care nu o pot dovedi .
Pe perioada vietii se castiga un singur lucru – o crestere a vibratiei , care se obtine prin trairea unei vieti la valori extreme.

Magia si vrajitoria(moderna) sunt atelajele principale , vampirismul energetic , vampirism fizic , transformari in strigoi a celor muscati de nesatuii vampiri , spiritism-medium , astrologie , licantropie (transformarea oamenilor in lupi) , incarnarea spiritelor animalice (rame , goange…) in trupuri omenesti [Asta numa` in Arabela am mai auzit J]– ce mai / Basme de Ispirescu (Viteazul Faringosept si Ducesa Bobina)

Se vorbeste de stafii , de eliberarea lor – vezi subiectul purgatoriu la catolici (o minciuna grosolana) ; de un dublu eteric care trebuie sa intampine obstacole in calea lui spre Astral – vezi cele 12 vami ale ortodoxiei(alta minciuna) ;

Deduc , caci aceasta carta vine sa sprijine si mai adanc ‘mocirla’ religiei existente
Exact cum ma asteptam – declaratia ‘Religia omului Liber’ (vorbeste de ale lui …) Si totusi…. Daca nu ascultai de Legea lui Uran(care era? cine stie… poate mai apare sezonul IV) – erai aspru pedepsit (interesant) pierderea nemuririi!(si totusi exista nemurire… hmmm tare religia asta) Tot aici aflam ca daca omorai urmai sa fi si tu ucis(executat) – vezi legea talionului , si urmau sa fie crucificati (ha , ha , haha – din ce in ce mai amuzant) .

Dumnezeu e Uran , iar Isus e Mihail(tare il mai iubeste Thyp ) , cu arhanghelii lui (pai ce e aici o alta Biblie ? a Satanei desigur) , iar de departe dar sigur observam si pe Satan (Typhon, apopi … sau ce o mai fi ca e clar ce e) si observam o pleiada de ingeri cazuti adica Demoni .
“ Informatia circula cu viteza calului” – mda tare remarca , apoi vorbitul cu delfinii care comunica atacul iminent (un fel de potop) – haideti sa fim seriosi (cartoon)
Obligatiile aristocratiei se platesc cu dreptul la nemurire .(deci se trag foloase ?)

Pare ca insusi Satan care are placerea sa se creada mai ‘ca Dumnezeu’ ar fi cel ce vorbeste in final .

O concluzie in final : Se pare ca rspunsurile pe care le gasim sunt tot ale religiei putin mai 'patrate' sa zicem asa‘ si nu 'la viteza calului ' ci la cea actuala
Probabil autorul a produs mesajul unuia din 'ingerii cazuti' cum spune insasi cartea
http://www.scritube.com/istorie/Preotul-din-Mentu23219162420.php
http://ro.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Joi Aug 20, 2009 4:11 am

Da, sunt niste concluzii trase la o citire superficiala a cartii! Aceasta carte nu are nimic in comun cu Aleister Crowley, doar titlul si asta deoarece are o semnificatie ascunsa. Multumirile aduse lui Aleister Crowley sunt datorate tocmai acestui titlu. Candva cand principalul mijloc de transport al oamenilor era calul, era normal ca informatia sa circule cu viteza calului! Da, Uran era persoana care ulterior a fost transformata de oameni in Zeu si mai apoi preluata, imaginea sa, adaugandu-i-se caracteristicile atotputerniciei si transformat in personajul din biblie numit yahwe (dumnezeu). Incearca sa intelegi mai in profunzime cartea. 
Sus In jos
Avram
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Joi Aug 20, 2009 10:53 am

Apopii a scris:
Da, sunt niste concluzii trase la o citire superficiala a cartii! Aceasta carte nu are nimic in comun cu Aleister Crowley, doar titlul si asta deoarece are o semnificatie ascunsa. Multumirile aduse lui Aleister Crowley sunt datorate tocmai acestui titlu. Candva cand principalul mijloc de transport al oamenilor era calul, era normal ca informatia sa circule cu viteza calului! Da, Uran era persoana care ulterior a fost transformata de oameni in Zeu si mai apoi preluata, imaginea sa, adaugandu-i-se caracteristicile atotputerniciei si transformat in personajul din biblie numit yahwe (dumnezeu). Incearca sa intelegi mai in profunzime cartea.

Poate am fost putin rautacios cu niste afirmatii .
In legatura cu asemanarea dintre invataturile religiei existente si descrierile din 'cartea legii' , ce pot sa zic , identice .

Faptul ca , 'cartea legii' descrie pe Uran ca viitorul Dumnezeu - ce sa spun - o invatatura noua aparuta de curand nu poate surprinde ceva existent 'pe piata' de cateva mii de ani , mai ales continutul din 'cartea legii' e pe departe saracacios si nici nu se poate compara cu cele descrise in scripturi .
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Joi Aug 20, 2009 11:20 am

Eu nu consider ca ai fost rautacios, consider ca trebuie sa explic mai mult si o fac cu placere. Poate la prima vedere multe lucruri seamana, dar hai sa ne gandim putin mai in esenta: coloana vertebrala a religiei crestine este yahwe si realizarile sale, fara acestea religia crestina ar fi un mare zero barat! Din studiul istoriei vechi se poate deduce usor ca Uran (Uranus si mai toti zeii) au fost la origine oameni si apoi transformati in simboluri, in unele culturi, sau in divinitati, in altele. Evreii l-au preluat pe Uran de la egipteni care il transformasera in Ra si l-au investit cu caracteristici false de creator al Universului, tata al oamenilor, etc si a rezultat yahwe! Deci zeul crestin (yahwe) a fost un om, cum putea el sa creeze Universul? 
Sus In jos
Avram
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Joi Aug 20, 2009 5:05 pm

Apopii a scris:
Eu nu consider ca ai fost rautacios, consider ca trebuie sa explic mai mult si o fac cu placere. Poate la prima vedere multe lucruri seamana, dar hai sa ne gandim putin mai in esenta: coloana vertebrala a religiei crestine este yahwe si realizarile sale, fara acestea religia crestina ar fi un mare zero barat! Din studiul istoriei vechi se poate deduce usor ca Uran (Uranus si mai toti zeii) au fost la origine oameni si apoi transformati in simboluri, in unele culturi, sau in divinitati, in altele. Evreii l-au preluat pe Uran de la egipteni care il transformasera in Ra si l-au investit cu caracteristici false de creator al Universului, tata al oamenilor, etc si a rezultat yahwe! Deci zeul crestin (yahwe) a fost un om, cum putea el sa creeze Universul?

Pai un om nu poate sa creeze universul e clar , dar Uran ce era om ? Si ce data a aparitiei are aceasta carte a Legii ?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Joi Aug 20, 2009 5:50 pm

Cartea Legii - editia aI-a - martie 2003, editia aII-a - august 2006, http://edituralumen.ro/2008/04/cartea-legii/ Uran a fost om, ca toti zeii pagani, http://www.paganism.ro/zei.html
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Joi Aug 20, 2009 5:57 pm

Am sa mai adaug o explicatie si pentru planul spiritual: se cunoaste din fizica dualismul unda-corpuscul al fotonului, in care, unei particule materiale i se asociaza o unda electromagnetica. La viteze ce tind catre viteza luminii, spatiul se contracta catre zero iar timpul se dilata catre infinit (conform transformarilor Lorenz-Einstein). De aici rezulta un spatiu relativist in care orice fenomen isi pastreaza manifestarea un timp, teoretic, infinit. Daca unui corp i se poate asocia o unda electromagnetica ce poarta informatia corpului si isi poate pastra aceasta informatie un timp, teoretic, infinit,  putem considera ca aceasta unda reprezinta chiar spiritul (sufletul).
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Reincarnarea   Astazi la 4:36 am

Sus In jos

Reincarnarea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: