Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Zodiile si personalitatea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Zodiile si personalitatea   Mier Apr 30, 2008 8:17 pm

Credeti ca exista o legatura intre ele?

Care este zodia ta ... si care sunt trasaturile specifice zodiei tale?

..se potrivesc cu personalitatea ta?
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 297
Varsta : 45
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Joi Mai 01, 2008 10:10 am

Astronomii neaga astrologia considerind-o "pur inselatorie"a unor oameni care cauta raspunsuri rapide .........
Hartile astrologice sunt intocmite conform intercalarii planetelor insa influenta lor asupra destinului nostru este de multe ori rezultatul "potrivirii si studiului "mai multor subiecti.
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 35
Localizare : America
Data de inscriere : 23/04/2008

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Joi Mai 01, 2008 1:17 pm

bre da unul sa nu spuneti ce sunteti

iacasa, eu mi-s berbeaca, si berbeaca rau, asa de rau ca exista mare legatura intre zodie si personalitatea mea....hihihihi

acus serios, zodia este 30% din personalitatea unui om. Normal ca are ceva de-aface locul, ora si semnul ceresc sub care te-ai nascut cu personalitatea ta, insa tot asa ai 30% educatie primita de la parinti si scoala, si mai ai 30% din mediul din care provii, ca si ala are o influenta, ca doar nu ma compar eu cu regina margareta nascuta-n puf....lol
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 98
Varsta : 35
Localizare : napoli
Data de inscriere : 06/05/2008

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Mar Mai 06, 2008 12:23 pm

salutari la toata lumea si Christos a inviat.
Io mi-s peste,visator,romantic,lenes(uneori in majoritatea timpului) si schimbator ca apa.
Da, cred ca zodia reflecta personalitatea,mai toti subiectii nascuti sub aceiasi zodie au un numitor comun,dar in ceea ce priveste hororr-scoapele zilnice...e pura cacialma.
Sus In jos
Sirius
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Puncte : 11
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Mar Mai 06, 2008 12:30 pm

Adevarat a Inviat!
Bine ai venit, Alexei!

Referitor la zodii, stiu ca acestea caracterizeza un om mai bine pana in 35 de ani. Dupa aceasta varsta, dominant este ascendentul.
Unele teorii sustin ca ne nastem intr-o zodie deoarece avem putin dezvoltate caracteristicile zodiei respective si trebuie ca in aceasta viata sa ni le insusim. Asa ca, de aceea vedem Pesti care seama mai degraba a Lei, ori varsatori care par scoprioni sau alceva. Smile
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 98
Varsta : 35
Localizare : napoli
Data de inscriere : 06/05/2008

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Mar Mai 06, 2008 1:00 pm

mai nu stiu exact care mi-e ascendentul ca io mi-s nascut pe la miezul noptii,dar cred ca e in berbec,ca tare-s de capos.
Apropo de copiii nascuti la miezul noptii,bunicul meu zicea ca ori mor,ori is...prosti ca noaptea cheers aaaleluia,io n-am murit.
o zi buna tuturor.
Sus In jos
Sirius
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 26
Puncte : 11

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Mar Mai 06, 2008 1:08 pm

Laughing
Alexei, eu am citit in povestile populare, care sunt pline de intelepciune, precum ca toti voinicii se nasteau la miezul noptii.

Dar nu stiu de unde am auzit ca se vehiculeaza ideea precum ca cei nascut in miez de noapte pot sa treaca nevazuti printre ceilalti, adica sa devina invizibili la vointa...

Nu stiam ca locuiesti in Italia, cand te-am invitat aici! Daca stiam, vorbeam mai mult, asa cum se cuvine sa te adresezi unui italian con molti paroli... Laughing Laughing

Ma bucur ca in sfarsit apare cineva cu care se poate trai aici, ca aveam de gand sa-mi dau demisia!
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 35
Localizare : America
Data de inscriere : 23/04/2008

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Mar Mai 06, 2008 8:53 pm

ok....berbeaca cu ascendent in Taur....hihihihihi

bre...da voi de ce nu puneti ce zodii sunteti????
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Joi Mai 08, 2008 5:05 pm

Silva a scris:
ok....berbeaca cu ascendent in Taur....hihihihihi

bre...da voi de ce nu puneti ce zodii sunteti????
inseamna ca ai 4 coarne! Doua de berbec si 2 de taur. Very Happy Putem sa te folosim ca harta pentru stdiul lui Daniel si al Apocalipsei.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Joi Mai 08, 2008 7:13 pm

Si care dintre coarnele acestea se potrivesc mai bine la capul fiarei din Apocalipsa
Sus In jos
krmen
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 9:26 am

ceea ce se scrie de obicei in zodii, se refera la anumite trasaturi si de asemenea posibilitati; se stie ca soarele intr-o anumita zodie se simte intr-un anume fel...mai bine sau mai rau, mercur nu se poate indeparta prea tare de el, nu la mai mult de 28 grade...deci o persoana cu un soare in varsator nu poate avea un mercur in gemeni...de asemenea venus nu se indeparteaza mai mult de 47 grade de soare ...de aici poti spune despre anumite zodii ..niste generalitati.
adica un varsator poate comunica intr-un mod mai serios sau mai confuz...dar comunicarea lui va fi diferita de a unui rac...care ar putea avea un mercur in gemeni...si deci ar putea comunica mult...poate uneori fara rost...
sunt doar cateva exemple...de aceea multi nu se pot regasi in unele horoscoape care scapa din vedere anumite detalii. mai sunt si alte motive de ex o persoana care e nascut in zodia capricorn dar are numai soarele acolo...si o majoritate de planete in sagetator...acea persoana va avea mai multe trasaturi de sagatetor precum si aptitudini...
vechile zodiace vorbeau spre ex despre femeia nascuta in decembrie, capricorn, ca se va lipsi de primul barbat...aici era luata in calcul venus...care nu prea putea fi prin alte zodii decat capricorn, varsator, pesti, sagetator si scorpion, astrologii stiu ca din aceste zodii venus poate da o buna relatie daca se gaseste in sagetator si un pic mai bine in varsator, in rest chiar daca se simte bine in pesti da nefericiri in dragoste cat cuprinde. in capricorn se pare ca e genul "hai sa ne distram muncind" e aici frustrata de spiritul saturnian precum e biciuita de cel martian in scorpion...
aici sunt doar cateva posibilitati deisgur..o harta a nasterii poate spune mult mai multe despre posibilitatile unui nativ...trasaturile gasite in zodiac sunt generalitati...si toti astrologii spun asta.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 9:30 am

krmen a scris:
..o harta a nasterii poate spune mult mai multe despre posibilitatile unui nativ...trasaturile gasite in zodiac sunt generalitati...si toti astrologii spun asta.
Cred ca e o adevarata arta sa studiezi harta nasterii unei persoane... In plus, ascendentul este greu de stabilit uneori, avand in vedere ca parintii nu-si amintesc exact data nasterii copilului.
Intrebarea mea este daca se poate ajunge la OMUL PERFECT in care toate zodiile se regasesc??

Apoi, daca cunostem modul in care "inclina" zodia(intrucat nu consider determinant), putem sa luam masuri pentru depasirea unor carente impusa de aceasta?
Sus In jos
Lucretia
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 56
Localizare : Buzau

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 9:47 am

~
Salutare si bine v-am gasit pe acest forum!

Eu sunt Leu cu ascendent in Sagetator si Luna in Capricorn. Soarele se afla in casa a 8 a si Luna in casa 1.

In general Leilor le place sa conduca si sa fie in centrul atentiei . Atunci cand daruiesc ceva, daruiesc cu toata inima si nu prea sunt razbunatori cum ( de cele mai multe ori ) sunt Scorpionii .
Sagetatorii: exista mai multe tipuri de sagetatori; cei atrasi de filosofie, de religie de istorie sau de lectura/literatura ( sau de toate ). Casa care guverneaza zodia sagetatorului este casa a 9a, casa studiilor superioare si a marilor calatorii.
Capricornii sunt ambitiosi, muncitori si sunt de parere ca in viata nu realizezi totul dintr-o data. Totul se face incet, dar sigur.

.. asta pe scurt, prentru ca daca e sa iei fiecare zodie in parte poti umple pagini intregi.

As dori sa subliniez ceva in legatura cu astrologia. Din pacare in ultimele zeci, chiar sute de ani, astrologia a inceput sa fie mai degraba asemanata cu o mantie decat cu stiinta. Astrologia este o adevarata stiinta. De asemenea, ea cere si multe cunostinte de matematica. Sincer, mie una nu mi-a placut niciodata matematica insa de cand am inceput sa iubesc astrologia am incercat sa agreez mai mult si matematica.

In legatura cu zodiile si harta natala a unei persoana. Daca o persoana iti spune ce zodie este, nu inseamna ca trebuie sa-i pui o eticheta imediat. Exista persoane care sunt intr-o anumta zodie, dar care nu prea au nicio caracteristica de la respectivul semn astrologic. Asta pentru ca astrologia nu lucreaza cu o singura planeta ci cu mai multe ( Mercur, Venus, Marte, Jupiter, Saturn, Uranus, Neptun si Pluto.. si sa nu uitam de cele 2 Luminarii, care sunt cele mai importante : Soarele si Luna ). Daca tu ai de ex. Soarele in Taur insa ai 5 planete in Gemeni, printe care si Luna, este clar ca tu vei primi poate mai multa influenta de la zodia Gemenilor.

Ce este o harta natala/astrologica/astrograma?
O astrograma este un fel de poza la minut in momentul nasterii fiecarui individ. Este pozitia astrelor in casele astrologice, la momentul nasterii tale, astre care la randul lor fac anumite aspecte intre ele( pozitive sau negative). De aceea fiecare om este unic in felul sau; pana si gemenii se nasc: unul mai intai si celelalt dupa. Chiar daca ei seama nu pot semana in intregime si la caracter.

cam atat deocamdata Very Happy

~
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 9:50 am

Dar despre Varsator cu ascendent in Taur ce spui? Shocked
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 9:53 am

Ne nastem intr-o zodie deoarece din existentele anterioare suntem deficitari si trebuie sa ne insusim anumite calitati pe care nu le avem dezvoltate prea bine. Pana la sfarsitul vietii avem timp! Smile
Sus In jos
Lucretia
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 9:56 am

.

Ultima editare efectuata de catre Lucretia in Mier Mai 21, 2008 6:29 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 10:03 am

Ce fata frumoasa avem printre noi!!! Smile
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 10:07 am

Daca aveti idee despre yoga, cu ascendent in Taur, cred ca ai o Visshuddha foarte activa, David, si o intuitie deosebita, inclinatie catre arta si Frumos in general...
Sus In jos
krmen
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 10:10 am

David a scris:
Dar despre Varsator cu ascendent in Taur ce spui? Shocked
poate ar fi mai bine sa-mi dai datele tale...adica data nasterii, ora si localitatea, asa as putea sa-ti spun mai multe
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 10:16 am

Da, dar asa... sunt ceva mai mare decat voi si asta nu imi convine, avand in vedere ca sunt fete asa dragutze pe aici!!! Basketball
Sus In jos
krmen
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 10:22 am

David a scris:
Da, dar asa... sunt ceva mai mare decat voi si asta nu imi convine, avand in vedere ca sunt fete asa dragutze pe aici!!! Basketball
sunt doar avataruri cel putin la mine...nu stiu in rest...iar eu mai am putin si fac 40 de ani asa ca nu inteleg de ce ti-e rusine cu varsta ta
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 10:26 am

krmen a scris:
David a scris:
sunt doar avataruri cel putin la mine...nu stiu in rest...iar eu mai am putin si fac 40 de ani asa ca nu inteleg de ce ti-e rusine cu varsta ta
Si noi suntem pe aproape... Zeus, care e si Admin, e ceva mai mare decat mine... bounce

O sa ma interesez la maternitate exact ora nasterii, ca mama zice uneori 5.30 dimineata, alteori 9.00...si iti spun...
Sus In jos
Lucretia
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 10:32 am

.

Ultima editare efectuata de catre Lucretia in Mier Mai 21, 2008 6:29 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 10:35 am

Se pare ca esti preponderent pe Manipura... energii foc... E mai frumoasa poza decat avatarul, nu crezi? Smile
Sus In jos
Lucretia
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Vin Mai 09, 2008 10:39 am

Arianeshv a scris:
Se pare ca esti preponderent pe Manipura... energii foc... E mai frumoasa poza decat avatarul, nu crezi? Smile

Very Happy merci, raman totusi cu acelasi avatar Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Zodiile si personalitatea   Astazi la 6:07 am

Sus In jos

Zodiile si personalitatea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: