Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Vin Apr 25, 2008 7:51 am

Probabil ...uite eu chiar sunt convins ca ai dreptate !

de ex plecand de la ideea precum ca scriptura evreilor (TORA) va fi propovaduita in toata lumea ...(dar asta nu se va realiza foarte curand) ...intradevar ne putem astepta la sfarsitul lumii!!!

..caci realitatea istorica ne dovedeste ca saracii evrei au fost vanati si ucisi atat de crestini ...cat si mai nou de islamiici!

Va dati seama cu atatia dusmanii puternici sunt dusmanii evreilor (crestinii si musulmanii) si ce greu se va impune evanghelia imparatiei lui Yahwe (desi e totusi zeul evreilor) ...si e normal ca daca se va impune ...cu asa dusmani ...nu urmeaza ecat sfarsitul lumii!
...si asta ...e foarte departe in timp ...deocamdata se pare ca occidentalii si evrei sunt mai degraba legati ...e drept ca de alte valori ...decat cele ale religiei!
Sus In jos
Pinalty
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 43
Data de inscriere : 23/04/2008

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Vin Apr 25, 2008 9:38 am

pe de alta parte,sfarsitul lumii are loc in fiecare generatie...
revolutia industriala a fost sfarsitul feudalismului...
revolutia bolsevica a fost si ea sfarsitul unei lumi,
evenimentele au loc langa noi,trebuie doar sa vrem sa le vedem...
Sus In jos
Socrate
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 24/04/2008

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sam Apr 26, 2008 3:54 pm

Soimos a scris:
FairPlay a scris:
Soimos, draga, acesta este un alt subiect pentru dezbatere.
Poti spune ce crezi tu, daca se duce sufletul in iad sau rai, si de ce nu esti de acord cu anumite conceptii crestine... Smile
Din simplul motiv ca conceptiile crestinismului sunt ceva mai putin reale decat conceptiile lui Petre Ispirescu !

Iar daca ma intrebi de ce ...parerea mea este ca viata este la modul metaforic ceva ca un proces de ardere ... iar alimentele sunt "combustibilul".!

..ai mai auzit de foc dupa ce s-au ars complet lemnele si s-a stins focul?

Eu cred ca Hrana din Cer este adevaratul combustibil al Sufletului omului si aceasta hrana,Sufletul omului o ia atunci cand trupul sau doarme.Sunt foarte putini cei care chiar numai cu putina apa traiesc pentru ca ei au acces la Hrana din Cer tot timpul.

Intrebare:Poti tu sa stai treaz timp de 5 zile incontinuu si in acest timp sa mananci orice doresti tu si in orice cantitate?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sam Apr 26, 2008 5:45 pm

Socrate a scris:

Eu cred ca Hrana din Cer este adevaratul combustibil al Sufletului omului si aceasta hrana,Sufletul omului o ia atunci cand trupul sau doarme.
Faptul ca tu crezi asta nu il contest ...dar ma mir ca oamenii care dorm mult si nu mananca nimic ...mor la fel de foame ca cei care dorm normal si nu mananca nimic!
Nici uni nici alti nu se pot hrani cu hrana cereasca caci aceea nu vine noaptea in somn ...ci ziua cand este soare !

Citat :

Sunt foarte putini cei care chiar numai cu putina apa traiesc pentru ca ei au acces la Hrana din Cer tot timpul.
Poate trebuie sa ii intrebam pe aceia ....unde e cerul?
Citat :

Intrebare:Poti tu sa stai treaz timp de 5 zile incontinuu si in acest timp sa mananci orice doresti tu si in orice cantitate?
Eu in mod sigur nu !
Si nici nu am de gand sa o fac ... ptr ca nu vreau sa il schingiuiesc pe Dumnezeul care vietuieste in mine!
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 170
Data de inscriere : 26/04/2008

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sam Apr 26, 2008 9:16 pm

Ioan 11:25 Isus i-a zis: „Eu sunt învierea și viața. Cine crede în Mine, chiar dacă ar fi murit, va trăi.
26 Și oricine trăiește și crede în Mine, nu va muri niciodată. Crezi lucrul acesta?”
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 297
Data de inscriere : 22/04/2008

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Sam Apr 26, 2008 11:59 pm

no name a scris:
Ioan 11:25 Isus i-a zis: „Eu sunt învierea și viața.

ADICA INVATATURA SA=CREDINTA IN UNICUL DUMNEZEU SI SUPUNEREA IN FATA LUI

Cine crede în Mine, chiar dacă ar fi murit, va trăi.

PENTRU CA SPIRITUL CREDINCIOSULUI "VA FI IN RAI FARA A SE TEME DE NIMIC"

26 Și oricine trăiește și crede în Mine, nu va muri niciodată.
IN INVATATURA LUI DE MESIAH SI NU ALTCEVA MAI MULT ADAUGAT

Crezi lucrul acesta?” DA!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Dum Apr 27, 2008 9:41 am

Si ce te faci daca Raiul acelui zeu este pentru tine iad?
sau crezi ca Isus zice pe degeaba ca e "Stapanul cheilor MORTII si ale IADULUI ?????
Pai nu putea el sa spuna ca e stapanul cheilor vietii ...daca tot e vorba de viata vesnica ...si stapanul cheilor raiului???
I s-o fi blocat limba si nu mai putea vorbi cum trebuie?

Apocalipsa 18 Cel viu. Am fost mort, si iata ca sînt viu în vecii vecilor. ...!!!!! Eu tin cheile mortii si ale iadului!!!!
Sus In jos
Socrate
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Dum Apr 27, 2008 4:58 pm

Soimos a scris:
Socrate a scris:

Eu cred ca Hrana din Cer este adevaratul combustibil al Sufletului omului si aceasta hrana,Sufletul omului o ia atunci cand trupul sau doarme.
Faptul ca tu crezi asta nu il contest ...dar ma mir ca oamenii care dorm mult si nu mananca nimic ...mor la fel de foame ca cei care dorm normal si nu mananca nimic!
Nici uni nici alti nu se pot hrani cu hrana cereasca caci aceea nu vine noaptea in somn ...ci ziua cand este soare !

Citat :

Sunt foarte putini cei care chiar numai cu putina apa traiesc pentru ca ei au acces la Hrana din Cer tot timpul.
Poate trebuie sa ii intrebam pe aceia ....unde e cerul?
Citat :

Eu in mod sigur nu !
Si nici nu am de gand sa o fac ... ptr ca nu vreau sa il schingiuiesc pe Dumnezeul care vietuieste in mine!

Pacatosii si eu sunt unul din cei mai mari, nu avem acces la suficienta Hrana din Cer si de aceea ne imbolnavim.

Cerul este ceea ce nu vezi cand te uiti la Cer.

Intrebare:Ce intelegi tu prin Hrana din Cer?
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Dum Apr 27, 2008 5:00 pm

Ioan 5:24 Adevărat, adevărat vă spun, că cine ascultă cuvintele Mele și crede în Cel ce M-a trimis, are viața veșnică și nu vine la judecată, ci a trecut din moarte la viață.
25 Adevărat, adevărat vă spun, că vine ceasul și acum a și venit, când cei morți vor auzi glasul Fiului lui Dumnezeu și cei ce-l vor asculta, vor învia.
Sus In jos
Socrate
Pedestras
Pedestras

Puncte : 0

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Dum Apr 27, 2008 5:01 pm

no name a scris:
Ioan 11:25 Isus i-a zis: „Eu sunt învierea și viața. Cine crede în Mine, chiar dacă ar fi murit, va trăi.
26 Și oricine trăiește și crede în Mine, nu va muri niciodată. Crezi lucrul acesta?”

Ai dreptate.
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

Localizare : romania

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Dum Apr 27, 2008 5:08 pm

Eu niciodata nu am dreptate ,UNICUL care are dreptate este CUVANTUL SAU !

Romani 3:4 Nicidecum! Dimpotrivă, Dumnezeu să fie găsit adevărat și toți oamenii să fie găsiți mincinoși, după cum este scris: „Ca să fii găsit neprihănit în cuvintele Tale și să ieși biruitor când vei fi judecat.”
Very Happy
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Dum Apr 27, 2008 9:11 pm

Socrate a scris:

Iar hrana cereasca este cea care nu tine de foame oricat ai manca din ea !

sau poate a vrut sa spuna prana ...dar nici acea nu vine din cer ...ci tot de la natura!
Sus In jos
Socrate
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Lun Apr 28, 2008 5:39 am

Soimos a scris:
Socrate a scris:

Iar hrana cereasca este cea care nu tine de foame oricat ai manca din ea !

sau poate a vrut sa spuna prana ...dar nici acea nu vine din cer ...ci tot de la natura!

Cine are acces tot timpul la Hrana Cereasca Pura numai este infometat.Hrana Cereasca vine de la DUMNEZEU care a facut natura,iar apa si aerul si legumele si fructele sunt din natura si contin Hrana Cereasca dar in cantitati foarte mici.

Intrebari:
-Cine se poate hrani numai cu Hrana Cereasca Pura?
-Ce este prana?
-In pietre este prana?
-Ce este Hrana Cereasca Pura?
Sus In jos
Socrate
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Lun Apr 28, 2008 5:43 am

no name a scris:
Eu niciodata nu am dreptate ,UNICUL care are dreptate este CUVANTUL SAU !

Romani 3:4 Nicidecum! Dimpotrivă, Dumnezeu să fie găsit adevărat și toți oamenii să fie găsiți mincinoși, după cum este scris: „Ca să fii găsit neprihănit în cuvintele Tale și să ieși biruitor când vei fi judecat.”
Very Happy

Pentru ca recunosti ce ai scris,tu ai dreptate.

Intrebari:
-Ce este dreptatea?
-Cate feluri de dreptati exista?
-Care este Dreptatea Adevarata?
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Lun Apr 28, 2008 6:32 am

Citat :
Intrebari:
-Ce este dreptatea?
-Cate feluri de dreptati exista?
-Care este Dreptatea Adevarata?

Ioan 14:6 Isus i-a zis: „Eu sunt calea, adevărul și viața. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine.

Ioan 6:35 Isus le-a zis: „Eu sunt pâinea vieții. Cine vine la Mine, nu va flămânzi niciodată; și cine crede în Mine, nu va înseta niciodată.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Lun Apr 28, 2008 9:41 am

Pai are si Ioan asta dreptate ...pentru el Tatal este DRACU ...si calea catre dracu ...evident trece prin Isus!

Sorry ...nu e o afirmatie gratuita ...iata argumente Biblice.

Tinand cont ca Lucifer-ul limbii romane se traduce Luceafar evident ca in Biblia in limba romana cuvantul Lucifer va fi tradus in Luceafar

Iata textul:
Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina și Sămânța lui David, Luceafărul strălucitor de dimineață

iata cum Petru ... amicul lui Ioan al tau confirma venirea Luciferului (oare chiar nu vezi cat seamana cuvintele?):

2 Petru 1. 19 Și avem cuvântul prorociei făcut și mai tare; la care bine faceți că luați aminte, ca la o lumină care strălucește într-un loc întunecos, până se va crăpa de ziuă și va răsări luceafărul de dimineață în inimile voastre.

daca nu iti este de ajuns :

2Cor11, 14Și nu este de mirare, căci chiar Satana se preface într-un înger de lumină.

ce vrei mai mult?

sa deschidem cartea de istorie si sa vedem cat bine si cat rau a adus si facut biserica lui Isus?

Ai cumva cunostinta ca Diavolul ar fi facut mai multe?

Da niste exemple!
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Lun Apr 28, 2008 10:34 am

Citat :
sa deschidem cartea de istorie si sa vedem cat bine si cat rau a adus si facut biserica lui Isus?

Vina o poarta cei care au ucis in numele religiei crestine ,nu o poarta ISUS ..care a zis ;

Matei 5:9 Ferice de cei împăciuitori, căci ei vor fi chemați fii ai lui Dumnezeu!

Matei 26:51 Și unul din cei ce erau cu Isus, a întins mâna, a scos sabia, a lovit pe robul marelui preot și i-a tăiat urechea.
52 Atunci Isus i-a zis: „Pune-ți sabia la locul ei; căci toți cei ce scot sabia, de sabie vor pieri.

Daca tu esti un ucigas ...nu e de vina tatal tau sau mama ta !
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Lun Apr 28, 2008 11:11 am

Apocalipsa 21:1 Apoi am văzut un cer nou și un pământ nou; pentru că cerul dintâi și pământul dintâi pieriseră și marea nu mai era.
2 Și eu am văzut coborându-se din cer de la Dumnezeu, cetatea Sfântă, noul Ierusalim, gătită ca o mireasă împodobită pentru bărbatul ei.
3 Și am auzit un glas tare, care ieșea din scaunul de domnie și zicea: „Iată cortul lui Dumnezeu cu oamenii! El va locui cu ei și ei vor fi poporul Lui și Dumnezeu însuși va fi cu ei. El va fi Dumnezeul lor.
4 El va șterge orice lacrimă din ochii lor. Și moartea nu va mai fi. Nu va mai fi nici tânguire, nici țipăt, nici durere, pentru că lucrurile dintâi au trecut.”
Sus In jos
ciocan
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 10
Varsta : 41
Puncte : 9

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Lun Apr 28, 2008 11:22 am

Chiar nici o parere ...nici un comentariu ...NINIC!
Numai citate si atat?
pai de ce nu bagi deodata toata Biblia si nu mai trebuie sa te chinui sa postezi?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Lun Apr 28, 2008 6:15 pm

[quote="no name"]

Vina o poarta cei care au ucis in numele religiei crestine ,nu o poarta ISUS ..care a zis ;

Ba din contra ...isus a spus ca a venit sa aduca un foc ... si vrea sa fie aprins chiar acum(vezi in titlul - antet al forumului)
Cine a a venit sa aduca sabia si nu pacea ....ba chiar a lasat o mostenire ...biserica sa ...si acestia sunt criminalii ...biserica lui Isus!
Citat :

Daca tu esti un ucigas ...nu e de vina tatal tau sau mama ta !

Cum sa nu ...si inca cum !

Nu mi-ei raspuns la citatele despre Isus=Lucifer!
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Lun Apr 28, 2008 6:25 pm

Matei 4:3 Ispititorul s-a apropiat de El și i-a zis: „Dacă ești Fiul lui Dumnezeu, poruncește ca pietrele acestea să se facă pâini.”
4 Drept răspuns, Isus i-a zis: „Este scris: „Omul nu trăiește numai cu pâine, ci cu orice cuvânt care iese din gura lui Dumnezeu.”
5 Atunci diavolul L-a dus în Sfânta cetate, L-a pus pe streașina Templului,
6 și I-a zis: „Dacă ești Fiul lui Dumnezeu, aruncă-Te jos; căci este scris: „El va porunci îngerilor Săi să vegheze asupra Ta; și ei Te vor lua pe mâni, ca nu cumva să Te lovești cu piciorul de vreo piatră.”
7 „De asemenea este scris” a zis Isus: „Să nu ispitești pe Domnul, Dumnezeul tău.”
8 Diavolul L-a dus apoi pe un munte foarte înalt, I-a arătat toate împărățiile lumii și strălucirea lor și I-a zis:
9 „Toate aceste lucruri Ți le voi da Ție, dacă Te vei arunca cu fața la pământ și Te vei închina mie.”
10 „Pleacă, Satano” i-a răspuns Isus. „Căci este scris: „Domnului, Dumnezeului tău să te închini și numai Lui să-I slujești.”
11 Atunci diavolul L-a lăsat. Și deodată au venit la Isus niște îngeri și au început să-I slujească.

Daca ai fi un pic inteligent ,ai face deosebirea dintre SATAN SI ISUS ...caci ISUS nu s-a ispitit singur ,se pare ca nu intelegi nimic din ce citesti ,incearca de la stanga la dreapta .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Mier Apr 30, 2008 8:30 am

Iar daca tu ai fi mult mai inteligent ...ai sti sa faci diferenta intre personajul real Isus si intre personajul imaginar satana .... iar daca ai avea si un pic de cultura ai sti ca personajul imaginar Satan era in religia lui Zoroastru ludecator al dreptatii ......iar una din legile religiilor este ca ceea ce intr-o religie e sfant ...ia aialalta este demonic!

Asa ca personajul real Isus cu care personaj real a vorbit? ...iar daca a "vorbit" cu un personaj imaginar numit satan ...cu cine a vorbit? ...cu zeul dreptatii ...asa cum s-a nascut satan in alta religie ...sau cu satan personajul inca p[ozitiv in VT devenit ulterior negativ????

In plus de asta ...si asta pare cel mai real...Isus ...adica LUCIFER ...a vorbit cu el insusi ...asa cum vorbesti si tu cateodata ...dar vcum Isus era un personaj diaboloic ...evdent ca a vorbit cu dracu din el.

De ce e Isus Diabolic ...ptr ca in locx sa mantuiasca lumea de nenorociri ...cum ii sta bine unui Mesia ...el mantuiesete numai prin MOARTE ...si cand mori ...se zice in limbaj popular ...ca l-a luat dracu ...adica Isus!
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Mier Apr 30, 2008 12:39 pm

affraid

Freud si NIETZSCHE ...erau copii mici pe langa tine ,le sucesti si le invartesti exact ca si LUCIFER.Vezi sa nu ai aceeasi soarta ca NIETZSCHE !!!
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Mier Apr 30, 2008 12:47 pm

no name a scris:
affraid

Freud si NIETZSCHE ...erau copii mici pe langa tine ,le sucesti si le invartesti exact ca si LUCIFER.Vezi sa nu ai aceeasi soarta ca NIETZSCHE !!!

Spre deosebire de ei, Soimu are carare pe o parte si poarta ochelari, vezi bine... Laughing
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Mier Apr 30, 2008 12:49 pm

Nietzsche este cel care a spus ca Dumnezeu e mort. Idee care a primit doua interpretari majore: prima sustine faptul ca Nietzsche vorbeste despre moartea Dumnezeului crestinilor iar a doua interpretare vorbeste despre moartea Dumnezeului filosofilor (el prevazuse agonia metafizici odata cu manifestarea spiritului rational socratic care a distrus principiile omului dionisiac care urmarea extazul prin betie, concupiscenta si alte forme de manifestari extatice obtinute prin exacerbarea simturilor).

Nietzsche este considerat un filosof vitalist. El propovaduieste toate virtutiile omului sanatos, ale omului plin de vigoare, ale omului stapan pe instinctele sale, ale omului care stie sa sustina pe umerii sai libertatea. Ca o ironie a celor sustinute Nietzsche a fost toata viata sa un om bolnav. Motivul principal pentru care el renunta la cariera universitara este boala sa care se inrautatise.

Multe aveti in comun SOIMOS ....

si se pare ca si NIETZSCHE...era dintr-o familie protestanta ,ca si tine .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Mier Apr 30, 2008 1:44 pm

no name a scris:
affraid

Diferenta este faptul ca eu ma refer la realitati care se pot dovedi ...si tu te referi la adevaruri ceresti ...pai cum sa vorbeasca Isus cu Satana cand satana nu e personaj real?
Evident ca Isus a vorbit cu el insusi ...asa cum o facem si noi cateodata ....daca in el insusi vorbea cu satana ...atunci e rau ...dar si clar ... pai nu putea vorbi decat cu el insusi ...manastire intr-un picior ...ghici ce e Isus? (daca in interior il avea pe satana?)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Mier Apr 30, 2008 1:46 pm

no name a scris:

Multe aveti in comun SOIMOS ....
Multumesc ptr comparatie ..e onoranta ...eu sunt sanatos TUN!

Citat :

si se pare ca si NIETZSCHE...era dintr-o familie protestanta ,ca si tine .
Numai vorbi despre ce nu sti ...eu sunt botezat CATOLIC! ...nu protestant ...protestant sunt din fire!...dar aia e altceva!
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Mier Apr 30, 2008 7:31 pm

pai si eu am fost botezat catolic ...si sunt din fire ultraprotestant !

afro
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Mier Apr 30, 2008 7:45 pm

no name a scris:
pai si eu am fost botezat catolic ...si sunt din fire ultraprotestant !

afro

atunci bate aici ... Hy 5 cheers
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 297
Varsta : 46
Localizare : ...........
Data de inscriere : 22/04/2008

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Mier Apr 30, 2008 8:34 pm

s-a intilnit TANDA CU MANDA Very Happy Surprised
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Mier Apr 30, 2008 8:38 pm

URA ...Tanda si Manda au inceput anticruciada nereligiilor!
Sus In jos
Vlad
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 41
Localizare : Arad
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Vin Mai 09, 2008 10:55 am

Cititi despre 2012...si incercati sa simtit dupa aceea,daca este asa sau nu...
Si se vorbea mai de mult despre a 2 a venire a lui Isus..unde credeti ca mai vine?Ca l-am omora iar...ca am zice ca i antihristul bounce
A doua venire este in sufletele noastre,o reintoarcere spre spiritualitate,nu religie...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Vin Mai 09, 2008 11:07 am

Vlad a scris:
Cititi despre 2012...si incercati sa simtit dupa aceea,daca este asa sau nu...
Si se vorbea mai de mult despre a 2 a venire a lui Isus..unde credeti ca mai vine?Ca l-am omora iar...ca am zice ca i antihristul bounce
A doua venire este in sufletele noastre,o reintoarcere spre spiritualitate,nu religie...
Intr-o interpretare a cartii Daniel, avand la baza Filosofia cabalei, si avand in centru poporul evreu, ar fi utila... E mult de spus si sunt calcule matematice de expus...
Sus In jos
Hades
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 92
Varsta : 31
Localizare : Subteran
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   Vin Mai 09, 2008 11:30 am

Hm, acesta e primul meu mesaj de pe acest forum, unde ma astept sa fiu atacat in orice moment (pentru orice vorba care pare nepotrivita), deci here I am...

In alta ordine de idei. Nu, sfarsitul lumii nu se va petrece in viata noastra ever. Dar vom intra intr-o noua era. Asta, daca nu s-a intamplat deja. Deci, sa mergem inainte, indiferent de ceea ce va fi in fata noastra.

Care e chestia cu "Arunca zaruri" pe care o vad in partea de jos a corpului de scris? Mi se pare interesanta, daca ar fi mai mult de o liniuta pe-acolo.
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte   

Sus In jos

Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: