Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Alimentatia, sexul, casatoria si religia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ada_Pal
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 297
Varsta : 46
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

MesajSubiect: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Sam Mai 03, 2008 11:11 pm

Impartasanie cu aceeasi lingurita?

Părinții se tem că împărtășania le-ar putea îmbolnăvi copiii
Florica ZDRU

Avertizați de medici că pericolul contactării unor boli crește în zilele următoare, mai cu seamă în cazul copiilor de vârste mici, din cauza practicii Bisericii Ortodoxe de a împărtăși pe toată lumea cu aceeași linguriță, mulți părinți refuză să-și lase copiii să se împărtășească, deși o fac cu regret. Totul, din cauză că legislația privind sănătatea publică nu cuprinde reglementări cu privire la acest ritual, care se amplifică înaintea Paștelui.
Potrivit catehismului ortodox, Sfânta Împărtășanie este una dintre cele șapte Taine ale Bisericii, prin care se primesc, sub chipul pâinii și al vinului, însuși Trupul și Sângele lui Hristos. Vinul folosit trebuie să fie roșu și curat, iar pâinea, din grâu.
- Liliana Popa, din Constanța, și-a luat inima în dinți și i-a spus duhovnicului său că i se pare riscant pentru sănătate ca toată lumea să primească sfânta împărtășanie din aceeași linguriță, atrăgându-i atenția că fetița sa, în vârstă de trei ani, este foarte sensibilă, iar medicul i-a atras atenția să nu care cumva s-o împărășească. „Răspunsul acestuia n-a fost în măsură să mă liniștească: «Dacă împărtășania este primită cu credință în suflet, nu se întâmplă nimic!» N-am putut să-l întreb dacă un copil de trei ani realizează ce e aia credință, însă îi întreb, pe această cale, pe mai-marii Bisericii Ortodoxe Române, când au de gând să analizeze și această problemă, după părerea multor oameni, extrem de importantă, într-o țară în care sunt atâția oameni bolnavi de boli contagioase, care iau sfânta împărtășanie ca pe o salvare a sufletului?”.
- Acum doi ani, preotul a refuzat să-i împărtășească băiatul cu lingurița de unică folosință. De atunci, cu tot regretul, nu și-a mai împărtășit copilul. „Din cauza asta, soacră-mea are un cui pentru mine. Probabil voi fi obligată s-o mint, din nou, că l-am împărtășit, ca să scap de gura ei”. (Sanda, din M. Kogălniceanu).
- De când a fost depistată cu hepatită B (circa patru ani de zile), nu s-a mai împărtășit. Ne-a mărturisit că nu-i permite conștiința să facă acest lucru. O întrebare nu-i dă, însă, pace: „Oare câți bolnavi sunt dispuși să procedeze ca mine? Refuz să cred că împărtășania cu linguriță de unică folosință ar fi împotriva preceptelor bisericești!”.
- „Dacă tot se spune că Dumnezeu este unul singur, nu înțeleg de ce Biserica Ortodoxă nu procedează ca Biserica Romano-Catolică, adică să-i împărtășească pe credincioși la fel ca ei. Sau, dacă nu se concepe acest lucru, să se dea liber la împărtășania cu linguriță de unică folosință!”. Despina Velea, din Constanța).
Dacă Biserica Ortodoxă nu intenționează să facă nimic în această direcție, cititorii noștri sunt de părere că legislația privind sănătatea publică ar trebui să instituie, în mod expres, reguli privind împărtășania.

Wink lol!

Sursa:
[url=http://www.cugetliber.ro/1208984400/articol/18273/parintii-se-tem-ca-impartasania-lear-putea-imbolnavi-copiii/ ]http://www.cugetliber.ro/1208984400/articol/18273/parintii-se-tem-ca-impartasania-lear-putea-imbolnavi-copiii/ [/url]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Alimentatia, sexul si alte "Legi" impuse de religie   Dum Mai 04, 2008 11:09 am

In Evanghelia dupa Toma se arata ca, daca mancam un animal, nu mai suntem unul, ci doi... Suntem ceea ce mancam, cu siguranta! Smile
Sus In jos
vali
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 43
Localizare : acolo unde prostia si rautatea omeneasca ajung mai greu
Puncte : 21
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Dum Mai 04, 2008 11:16 am

mda si daca maninci doar vegetale devii leguma?
Sus In jos
http://subvers.forumgratuit.ro/forum.htm
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Dum Mai 04, 2008 11:19 am

Este cu atat mai pacat, cu cat nivelul de constiinta al vietatii pe care o mananci este mai ridicat. E mai pacat sa manaci pui decat peste, ori bou decat pui...
Eu sunt vegetarian convins si iti dau o lista destul de lunga cu oameni de geniu vegetarieni... Dar, sa nu fiu offtopic, o sa o fac la o rubrica speciala dedicata Vegetarianismului.
Sus In jos
vali
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Dum Mai 04, 2008 11:45 am

nush ce definesti tu prin pacat . poanta e ca unii sustin ca atunci cand este sacrificat animalul durerea lui ramane la nivel energetic in carne si de aici duce la dezechilibre energetice si la manifestarea rautaii dar e doar o teorie.
porcul e interzis din in islam si iudaism ca este animal impur . stiinta a demonstrat ca ,carnea de porc e cea mai cancerigena .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Dum Mai 04, 2008 11:56 am

vali a scris:
nush ce definesti tu prin pacat . poanta e ca unii sustin ca atunci cand este sacrificat animalul durerea lui ramane la nivel energetic in carne si de aici duce la dezechilibre energetice si la manifestarea rautaii dar e doar o teorie.
porcul e interzis din in islam si iudaism ca este animal impur . stiinta a demonstrat ca ,carnea de porc e cea mai cancerigena .

Animalul, in momentul mortii emana o serie de toxine care se transmit asupra omului prin alimentatie. Aceasta face ca multe stari de angoasa si teama sa le simtim in propria fiinta.
Daca luam in considerare cat de sanatoasa este hrana pe baza de carne, vedem ca dupa 15 min de la sacrificarea carnea deja acumuleaza o serie de toxine si nu mai e sanatoasa. E mult de dezbatut pe aceasta tema!

Nu are legatura cu Iudaismul sau Islamismul aceasta... Iudaimul are la baza recomandarile din Deuteronom referitoare la animalele care trebuiesc consumate (care au copita despicata si rumega, porcul neindeplimindu-le pe amnadoua...) Vedem in Biblie ca Dumnezeu al lasat pentru hrana vegetalele. Abia dupa ce oamenii au inceput sa carteasca si sa nu le convine mana primita din Cer, Dumnezeu le-a dat si altfel de hrana... Asta nu inseamna ca ar fi si mai buna decat cealalta...

De fapt, doar simtul nostru animalic ne face sa dorim sa mancam ceea ce nu este absolut necesat vietii sanatoase. Placerea gustului pe care nu o stapanim... Daca am face o vizita la abatoare si am vedea teroarea de acolo, poate am deveni mai plini de compasiune si am incerca sa ne dominam animalitatea...
Sus In jos
vali
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Dum Mai 04, 2008 1:30 pm

am zis eu ca teoria e iudaica sau islamica? exista o secta care se hranesc zic ei doar cu prana si apa eliminand alimentele de orice forma .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Dum Mai 04, 2008 1:35 pm

Ai cunoscut tu o astfel de secta? Pana sa ajunga sa se hraneasca doar cu prana, trebuie sa evolueze pana la stadiu de inger..Parerea mea!
Omul este facut din lut(materie gresiere) si combustibilul este oferit in primul rand de elementul de baza al acestei planete... Daca am fi locuitor ai Soarelui, atunci ne-am hrani cu foc...

Nu vreau sa incerc sa ma hranesc doar cu prana! Prefer produsele pamantului si darurile animalelor carora le port de grija.
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 170
Localizare : romania
Data de inscriere : 26/04/2008

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Dum Mai 04, 2008 8:50 pm

David ,citeste ce zice ISUS ...MATEI 15;16-19 Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Dum Mai 04, 2008 9:17 pm

no name a scris:
David ,citeste ce zice ISUS ...MATEI 15;16-19 Laughing

Te razi degeaba!

Hai sa vedem contextul in care a spus Domnul acest lucru:

"Mt 15:1 Atunci niște Farisei și niște cărturari din Ierusalim au* venit la Isus, și I-au zis:
Mt 15:2 "Pentru* ce calcă ucenicii Tăi datina** bătrînilor? Căci nu-și spală mînile cînd mănîncă."
[...]
Mt 15:11 Nu* ce intră în gură spurcă pe om; ci ce iese din gură, aceea spurcă pe om. "

Deci, nu se discuta acolo despre CE sa mananci - daca este voie sau nu sa mananci carne de porc, de exemplu; ci se discuta despre CUM sa mananci - fariseii se considerau niste sfinti si credeau ca venind in contact cu cei dintre neamuri se spurca; facusera un ritual din spalarea mainilor...

Dar, hai sa citim mai departe:
"Mt 15:15 Petru* a luat cuvîntul, și I-a zis: "Deslușește-ne pilda aceasta."
Mt 15:16 Isus a zis: "Și* voi tot fără pricepere sînteți?
Mt 15:17 Nu înțelegeți că orice* intră în gură merge în pîntece, și apoi este aruncat afară în hazna?
Mt 15:18 Dar, ce* iese din gură, vine din inimă, și aceea spurcă pe om." "

Vezi, Petru a cerut lamuriri exact in aceasta privinta. Si Domnul i-a explicat!

Sa vedem ce-a inteles Petru:

"Fapt 10:11 A* văzut cerul deschis, și un vas ca o față de masă mare, legată cu cele patru colțuri, coborîndu-se și slobozindu-se în jos pe pămînt.
Fapt 10:12 În ea se aflau tot felul de dobitoace cu patru picioare și tîrîtoare de pe pămînt și păsările cerului.
Fapt 10:13 Și un glas i-a zis: "Petre, scoală-te, taie și mănîncă."
Fapt 10:14 "Nicidecum, Doamne", a răspuns Petru. "Căci* niciodată n’am mîncat ceva spurcat sau necurat." |

Acuma pun o intrebare: Daca Domnul i-ar fi explicat lui Petru ca poate sa manance orice, ca nu ce intra in gura spurca pe om, oare Petru era asa de tuluc sa nu inteleaga?

Sau poate ne credem noi mai destepti decat Sfantul Apostol Petru, cel care timp de trei ani si jumatate L-a avut ca invatator pe Invatatorul invatatorilor
...

Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Lun Mai 05, 2008 6:30 am

ai uitat versetul 15 ...care este lamuritor.Fapte 10;15 bounce

si citeste Romani 14;1-4 Basketball
Sus In jos
HaymHerman
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 86
Varsta : 61
Localizare : Israel
Puncte : 7
Data de inscriere : 19/04/2008

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Lun Mai 05, 2008 8:10 pm

no name a scris:
ai uitat versetul 15 ...care este lamuritor.Fapte 10;15 bounce

si citeste Romani 14;1-4 Basketball
...............................................................................................................................
Versetul hotiritor este 20.Iata licrurile care spurca pe om:dar a minca cu miinile nespalate nu spurca pe om.Pentru cine crede pe Dumnezeu este destul.Totusi fac un mic comentariula citeva idei care deriva de aici.Isus zice ascultati si intelegeti.De ce nu zice ascultati,ca in multe alte locuri.Nu ce intra in gura spurca pe om.Iata ce simplu a vorbit Isus,si niciodata nu am auzit vre-n penticostal,baptist sau martor ,sa zica asa,ci invers.Nu spurca ce bagi in gura,asa redau toti fraza simpla a lui Isus.Isus a spus cinci cuvinte,si ia rugat sa inteleaga.Ucenici ii atrag atentia ca Farisei sau potignit ,adica ei au inteles ca Isus vorbeste despre mincare,si de asta sau potignit.Petru a zis"Deslusestene pilda aceasta.Ce pilda este in cinci cuvinte?Si voi tot fara pricepere sinteti?Adica si voi intelegeti ,ca eu am vorbit de mincare?Daca Isus a vorbit despre mincare,ca se poate minca orice.Atunci farisei au inteles corect intentia lui ,si nu trebuia sa-i critice.Si pentru Petru nu mai era o pilda ci trebuia sa se apuce imediat sa manince carne de porc ,daca vroia sa mai fie prieten cu Isus.
Or daca nu e relevant textul unde i se impotriveste lui Dumnezeu zicind"Niciodata eu nu am mincat.De trei ori se repeta faza.Intrebarea de capatii este totusi.Ce a invatat Isus pe ucenici?Sa calce Legea lui Dumnezeu?Ar fi putut-o face si singuri ,dar nu au facut-o ca erau iudei.Cu stima din Israel.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Lun Mai 05, 2008 8:17 pm

Haym, daca te vei converti vreodata la crestinism, in partidul lu Nenea Nenumitu de bagam! Laughing
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Mar Mai 06, 2008 12:46 pm

deci ..cine mananca carne este pacatos ? Basketball

e prea usor ...pacatul ... clown clown clown

totusi daca cititi ROMANI 14 ....sunt destule lucruri lamuritoare .!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Mar Mai 06, 2008 1:14 pm

no name a scris:

O sa vin cu idei lamuritoare, si o sa iti demonstrez cum sta treaba...
Eu nu inteleg de ce iti trebuie carne, cand ai la dispozitie legumele si laptele, branza... Iti place sa ascuti tipetele animalelor sacrificate?
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Mar Mai 06, 2008 1:28 pm

astept sa ma convingi prin BIBLIE ....nu pe baza stintifica ...

eu nu fac abuz de carne ....si niciodata nu am fost bolnav ,si am o
greutate optima ,de 20 de ani am aceeasi greutate 76 kg ///1.80.

totul se rezuma la lacomie sau abuz ... scratch
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Mar Mai 06, 2008 7:11 pm

ortodocsii sunt naivi precum sunt islamistii....

nici o diferenta ...unii au scapat de dracu si ceilalti au dat de masa diavolului .. What a Face
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

MesajSubiect: Ce spune BIBLIA despre sex, metode contraceptive sau perversiuni sexuale?   Sam Mai 10, 2008 1:32 pm

Propun spre dezbatere problema folosirii metodelor contraceptive in lumina invataturilor biblice. Unii ortodocsi, precum si penticostalii, sustin ca acestea sunt interzise total. Altii, precum neoprotestantii, sustin ca prezervativul nu ar fi interzis.

In plus, referitor la perversiune sexuala, majoritatea sustin ca este perversiune doar practicarea sexului intre persoane de acelasi sex, iar intre barbat si femeia sa in pat, Domnul nu s-ar baga, ei fiind liberi sa practice sexul asa cum ei doresc.

Care este adevarul, asadar, conform invataturilor biblice?
Se pare ca noi punem mai mare accent pe versete, dar cand e vorba de viata reala si de pacat, nu consideram important sa discutam!
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Sam Mai 10, 2008 1:51 pm

citeste 1 CORINT 7;1-40 . Wink
Sus In jos
HaymHerman
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 86
Varsta : 61
Puncte : 7
Data de inscriere : 19/04/2008

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Sam Mai 10, 2008 7:02 pm

no name a scris:

e prea usor ...pacatul ... clown clown clown

totusi daca cititi ROMANI 14 ....sunt destule lucruri lamuritoare .!

.................................................................................................................
Sint mule feluri de pacate,si nu te invinuieste nimeni daca maninci sau nu.Asta reflecta doar,daca crezi sau nu pe Dumnezeu,ca creiator.Si poti citi ca confirmare Isaia 66 17.Nu trebuie insa sa crezi sau faci ce scrie in Biblie,e mult mai comod sa cauti tot felul de alibiuri prin epistole,numai sa nu faci cum e scris.Cu stima
Sus In jos
fortuna
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Dobrogea

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Dum Mai 11, 2008 11:07 am

Doar nu o sa ii invete Biblia pe medicii nutritionisti ce e bine sa mancam si ce nu!

Si nici nu cred ca Dumnezeu ne va acuza de pacatul ca am ascultat de medic si nu de popa!
Sus In jos
Hades
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 92
Varsta : 31
Localizare : Subteran
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Lun Mai 12, 2008 7:29 pm

Pai, eu stiam ca perversiune e atunci cand unul din parteneri nu consimte la infaptuirea acelui act sexual pe care doreste altul sa-l faca... S-a inteles ceva din ce am zis?
De exemplu, ea nu vrea sa-i faca lui sex oral, lucru pe care el il doreste. Deci e perversiune din punctul ei de vedere, daca ea nu vrea din principiu (orice o insemna asta, e sigur ca niciodata nu va dori) sa faca sex oral.
Insa, daca ea nu vrea doar fiindca se simte grabita, presata, nepregatita sau mai stiu cum, atunci lucrurile se schimba si solutia e la indemana lui, daca e indeajuns de destept s-o gaseasca si s-o foloseasca...

Cat despre contraceptie, eu zic ca e o chestie cat se poate de sanatoasa. 6 miliarde de oameni sunt prea mult(i) pentru planetutza asta... lol! Pot fi si alte motive: cuplul sa nu se descurce din punct de vedere material si afectiv, sa nu fie pregatit etc...
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Hades
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 92
Varsta : 31
Localizare : Subteran
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Lun Mai 12, 2008 7:37 pm

Fortuna draga, insisi nutritionistii si medicii zic ca cea mai buna dieta e postul... De luat aminte. Oare de ce?
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Varsta : 54
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   Lun Mai 12, 2008 7:43 pm

fortuna a scris:
Doar nu o sa ii invete Biblia pe medicii nutritionisti ce e bine sa mancam si ce nu!

Si nici nu cred ca Dumnezeu ne va acuza de pacatul ca am ascultat de medic si nu de popa!
aca ar asculta oameni de medic in privinta regimului alimentar sigur ca ar fi mai aproape de ce zice Biblia decit ce zic crestini ca-i invata apostoli.Sa nu zic Isus ,ca Isus asa ceva nu a invatat pe nimeni.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Terro
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

MesajSubiect: Trup-Spirit-Suflet in lumina Cartilor Sfinte   Joi Mai 15, 2008 2:00 pm

Omul este caracterizat de catre Isus Hristos ca fiind “corp si suflet”(Mat.10, 28 ) (suflet se refera aici la inaltele facultati ale omului, capacitatea intelectuala cu care el comunica cu Dumnezeu), sau “corp si duh”(duh face referire la aceeasi inalta facultate) de catre Pavel(Cor.7,34). Asadar, copul include atat aspecte fizice, cat si cele emotionale ale persoanei.
[/quote]
Nu este nici un asadar deoarece Isus nu este o somitate deosebit de competenta din p de v stintific ...ci eventual doar uin falsificatyor de bauturi alcoolice (vin)
Despre chestii stintifice ...sa lasam sa vorbeasca oamenii de stinta ...e corect?

Citat :

Niciodata Vechiul sau Noul Testament, cu referire la om, nu denota ca "Ruah" ar putea fi o entitate inteligenta, capabila de sentimente si care sa existe aparte de corpul fizic.
Evident ...ptr ca religia ii transforma pe oamenii in "Oi smerite" ...ai auzit vreodata ca o oaie sa aibe pareri referitoare la vre-o tema?

Citat :

Pavel vorbeste atat despre unirea dintre trup si spirit, cat si despre cea dintre trup-spirit-suflet. El le pune intr-o anumita ordine, deloc intamplatoare: Duhul, apoi Sufletul si apoi Trupul. Cand Spiritul este sfintit, mintea este sub control divin. Mintea sfintita va influenta sfintirea Sufletului(dorintelor, simtamintelor, emotiilor).
Si cand zici sfintire ...te referi la imbrobodirea religioasa ...sau la studiul stintelor naturii?

Citat :

Daca in noi se va realize sfintirea, ne vom purta corespunzator cu corpul nostru fizic, vom avea grija de sanatatea noastra. Trupul devine un instrument sfint prin care il slujim pe Dumnezeu.

Cum ? ...Invartyindu-ne cu cadelnita cu fum si tragandu-i limbi mai lungi ca lui ceausescu ...sau folosindu-ne Ratiunea si Coinstiinta cu care ne-a doatat la nastere?

Citat :

"Dumnezeul pacii sa va sfinteasca El insusi pe deplin; si duhul vostru, sufletul vostru si trupul vostru, sa fie pazite intregi, fara prihana la venirea Domnului nostru Isus Hristos." (1 Tes. 5, 23).

Care e ala ?
Cel care a promis ca va aduce SABIA ...si s-a tinut de cuvant?
Pai ce-ar fi sa-l dam mai bine dracului ...adica lu tac-su?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Alimentatia, sexul, casatoria si religia   

Sus In jos

Alimentatia, sexul, casatoria si religia
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: