Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Aura...cum o putem vedea?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Aura...cum o putem vedea?   Dum Mai 11, 2008 5:54 pm

Intr-o carte am citit ca cel mai bine se poate vedea aura cuiva stand intr-o camera in semiintuneric cu o persoana si a privi lung in departare pe langa aceasta persoana!

Stiti voi o metoda mai buna?
Sus In jos
gratia
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Madrid
Puncte : 0
Data de inscriere : 05/05/2008

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Mai 11, 2008 5:56 pm

Eu zic ca pentru a vedea aura ...trebuie sa te nasti daruit cu acest lucru !
Sus In jos
Vlad
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 41
Localizare : Arad
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Mai 11, 2008 5:59 pm

Eu cred ca trebuie sa ajungi la spiritul tau...si dupaia sa vezi spiritul altcuiva...si cu ce folos ai vedea aura altcuiva?
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Mai 11, 2008 6:05 pm

Vlad a scris:
Eu cred ca trebuie sa ajungi la spiritul tau...si dupaia sa vezi spiritul altcuiva...si cu ce folos ai vedea aura altcuiva?

Aura e cu totul altceva si, cu putin antrenament, oricine o poate vedea!
Sus In jos
gratia
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Madrid
Data de inscriere : 05/05/2008

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Mai 11, 2008 6:40 pm

Vlad a scris:

Si cum ajungi prin meditatie si introspectie?

Dupa culoarea aurei se pot remarca multe lucruri importante ...de ex si starea sanatatii!
Sus In jos
Vlad
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Mai 11, 2008 7:16 pm

Ce este aura?
Nu stiu Gratia cum ajungi...dar cred ca daca ajungi la un nivel al evolutiei,nu te mai intereseaza sa vezi aura...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Mai 11, 2008 7:24 pm

repetir :
La ce nivel de evolutie te referi ...la stadiul de Samadi ...sau de iluminare la  budisti sau la dobandirea constiintei la atei?
Sus In jos
Vlad
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Lun Mai 12, 2008 4:16 am

Nu cred ca trebuie sa ajungi pana acolo...doar o ridicare a niveului spiritual...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Lun Mai 12, 2008 5:12 am

Sunt persoane care vad aura fara sa fi practicat ceva tehnici spirituale. De fapt, si eu consider ca nu este important sa vezi aura... sunt alte lucruri mai importante de realizat si antrenamentul spiritual implica uneori multa munca.. La ce e bun sa pierdem timp pentru o aura, cand putem sa obtinem transmiterea simturilor la distanta ori invizibilitatea, spre ex? Puterile paranormale apar instantaneu, dar un adevarat aspirant la desavarsire spirituala nu se bucura de ele, ci cauta sa mearga mai departe...

E adevarat ca vizualizand culorile aurei putem sa ne dam seama de blocaje energetice, rupturi in aura, ori energii malefice, dar practicand corect cai spirituale, acestea dispar de la sine!
Sus In jos
heruer
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 79
Varsta : 59
Localizare : Bacau

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Mar Mai 13, 2008 7:21 pm

"Cand un calugar, care in decursul a zece ani  incheiati s-a rugat la Dumnezeu sa-i dea darul vindecarii, primindu-l s-a dus sa-i comunice staretului vestea, acesta i-a poruncit sa se intoarca in chilie si sa se roage la Dumnezeu sa-i ia acest dar si sa i-l dea pe acela de a-si vedea propriile pacate."
(S.A. Lazarev - Karma sau armonia dintre fizic, psihic si destin (vol. 1 din seria Diagnosticarea karmei) - motto-ul Capitolului 1)
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Mar Mai 05, 2009 5:30 pm

Soimos a scris:
Intr-o carte am citit ca cel mai bine se poate vedea aura cuiva stand intr-o camera in semiintuneric cu o persoana si a privi lung in departare pe langa aceasta persoana!

Stiti voi o metoda mai buna?

Trebuie sa ai deschis al 3-lea ochi.
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Mar Mai 05, 2009 8:10 pm

"Trebuie sa ai deschis al 3-lea ochi" cum sa ai deschis al 3-lea ochi ?? "Puterile paranormale apar instantaneu, dar un
adevarat aspirant la desavarsire spirituala nu se bucura de ele, ci
cauta sa mearga mai departe.." Totul apare dintr-o data.. si cand iti dai seama ca ai asa "puteri" cauti sa le dezvolti mai mult ..si mai mult..pana ajungi foarte sus .. mai am si eo momente cand spun kteva ceva..si se intampla dupa kteva minute..sau spun ceva..si imediat se intampla .. uneori mi sa intamplat foarte des.. si am ramas putin confuz .. nu stiam ce se intampla ...
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Mier Mai 06, 2009 11:24 am

Toti ne nastem cu ele ! Dar unii refuza sa creada, deci nu le cultiva. Daca cineva are o capacitate mai dezvoltata decat altul nu inseamna ca acel "altul" nu o are, tot ce trebuie sa faca e sa si-o cultive Neutral
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Joi Aug 06, 2009 11:51 am

Fiind prima mea postare pe acest forum, va spun tuturor: bive v-am gasit!Intre corpul fizic si spirit se interpune o structura energetica cu rol de comunicare bidirectionala, numita dublu eteric.Peste aceasta structura se suprapune un "strat" de energie orgonica si peste acesta energie electrostatica. Suprapunerea este in aceasta ordine deoarece energia electrostatica are afinitate fata de energia orgonica, dar nu si fata de energia dublului eteric. Luminiscenta produsa de energia electrostatica, prin efect Corona, se numeste in termeni uzuali aura. In interiorul ochiului exista celule specializate in vederea pe timp de zi si celule specializate in vederea pe timp de noapte (celule cu bastonase-celule sensibile la intensitati luminoase mici). Persoanele care au mai bine dezvoltat stratul de celule cu bastonase, au ceea ce se numeste: capacitatea de a vedea aura.Intr-adevar, intr-o incapere intunecoasa se observa mai bine aura. O alta metoda prin care se faciliteaza observarea aurei, este aceea de contractare a muschilor oculari, astfel incat lumina sa ajunga mai mult pe celulele bastonase. Practic se strang pleoapele intr-un anume fel si se ingusteaza campul vizual pe verticala.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Vin Aug 07, 2009 9:30 pm

Iti multumim ptr informatii ...si fi binevenit pe acest forum !
Asteptam sa iti continui idea si sa ne spui daca stii ca exista tehnici speciale ptr a fotografia aura....sti daca sti ceva ...te rog spune-ne si noua ce stii despre asta?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Aug 09, 2009 11:44 am

Metoda Kirlian de fotografiere a aurei.Descoperita in 1939 de catre sotii Simion si Valentina Kirlian, consta in inregistrarea pe o placa fotografica sensibila a unui obiect expus intr-un camp electric, de inalta tensiune si frecventa, avand intensitatea foarte mica. In imaginile astfel obtinute, obiectul fotografiat este inconjurat de un halou luminos, policrom. In urma aplicarii acestei metode se obtin rezultate relativ slabe, deoarece se supraincarca campul electrostatic propriu, deformanduse in acest mod imaginea reala a aurei. Este o metoda care foloseste practic, mai mult la determinarea existentei aurei decat la determinari care sa poata fi folosite efectiv la ceva concret.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Aug 09, 2009 12:44 pm

OK

De exemplu plecand de la un aparat pentru electroshocuri care da tensiune inalta si intensitate mica .... se pot obtine fotografii kirlian?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Aug 09, 2009 12:58 pm

Teoretic, da, practic nu am incercat. Un invertor utilizat pentru fotografierea de tip kirlian si simplu de realizat se gaseste la adresa: http://www.reconnsworld.com/forum/read.php?8,59,59 Atentie, pe NET se gasesc multe fotografii obtinute prin aceasta metoda, dar multe din ele sunt realizate pe calculator in functie de ceea ce a vrut fiecare sa demonstreze cu ajutorul acelei fotografii.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Joi Mar 11, 2010 6:59 am

Cei ce doresc explicatii detaliate despre aura, precum si despre modul in care ochiul uman o poate percepe, pot gasi aceste informatii la http://www.magie.paganism.ro/aura.html 
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Noi 07, 2010 4:17 pm

Foarte usor inveti sa vezi aura din cartea lui Ted Andrews "Cum sa vezi si sa interpretezi aura".

In lumile subtile totul este foarte simplu, ca in cazul jocului de copii. Noi suntem cei care ingreunam totul, cu mintea noastra.

Eu m-am mirat ca prin America Ted Andrews cu "Animal Speak" este mult mai apreciat ca shaman decat Jose Stevens. Se spune ca spiritelor batrane le este suficienta o fraza simpla sa spuna un adevar maret, determinand pe altii sa obtina rezultate.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Vin Noi 19, 2010 12:31 pm

Rayna a scris:
Foarte usor inveti sa vezi aura din cartea lui Ted Andrews "Cum sa vezi si sa interpretezi aura".
Sau... foarte usor inveti sa-ti imaginezi ca vezi aura si te lauzi ca esti mare clarvazator! Dezvoltarii structurii ochiului, pentru a fi capabila sa perceapa intensitati reduse ale luminescentei produse prin efect Corona, ii trebuie un timp indelungat! Cei ce incep sa zica ca vad aura, asa de la o zi la alta, nu fac decat sa-si inchipuie ca o vad!
Domeniul esoteric (”paranormal”) a fost invadat de delir mai ceva decat religia! Cei ce sustin acest delir, nu fac decat rau domeniului, deoarece denatureaza realitatea si-i determina sa se indeparteze pe cei care ar putea studia in mod obiectiv si stiintific acest domeniu. Oare cine are de castigat din asta, cumva cei ce profita de credulitatea oamenilor pentru a face parale din vanzarea iluziilor atractive?

Rayna
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Vin Noi 19, 2010 1:11 pm

Fa ceea ce descriu aici

http://forum-anti-christi.forumers.ro/astrologie-ezoterim-paranormal-f34/crearea-spatiului-magic-t469.htm#11816

Smile

Eu vreu sa urmez un curs de 2 ani de hipnotizator.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Dum Dec 26, 2010 4:44 pm

Rayna a scris:
Eu vreu sa urmez un curs de 2 ani de hipnotizator.
Stiam ca hipnoza poate fi practicata doar de catre psihiatri si in conditii de clinica. Acum aud ca se tin si cursuri de asa ceva... hmmm... ori e o gluma, ori sunt niste cursuri la ”plesneala”. Nu pot sa-mi imaginez ce s-ar intampla daca hipnoza ar fi asa la liber; hotii n-ar mai avea nevoie de arme, victimele ar veni singure sa le aduca banii acasa...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Aura...cum o putem vedea?   Astazi la 4:37 am

Sus In jos

Aura...cum o putem vedea?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: