Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Exista forme superioare de viata in Univers?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mar 25, 2010 8:03 pm

Sa sti ca si eu ma mir!

Dupa cat de harnic si capabil este ... pai sa sti ca i s-a facut mare onoare ca a primit un asemenea serviciu!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mai 27, 2010 6:03 am

stuttgart a scris:
Vor fi adusi pe scena...extraterestrii creati, ati ghicit de dumnezeul trustului de presa angajat sa divulge "secretu."

Este o posibilitate... am observat ca Vaticanul incepe sa acorde credit ideii ca Pamantul este vizitat de fiinte extraterestre. Este foarte mare probabilitatea ca in imensitatea Universului sa existe multe alte forme de viata, poate unele la inceputul dezvoltarii, altele superdezvoltate. Totusi, extraterestriii care "ne viziteaza" pe noi parca prea ne seamana si in plus, tehnica lor prea seamana cu a noastra...

Crop circles... hmmm... oare sa strabata extraterestriii distante atat de mari doar pentru a face desene in lanurile noastre de grau...?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mai 27, 2010 6:45 pm

storge varios pistre goltin
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mai 27, 2010 6:53 pm

totyo a scris:
storge varios pistre goltin

Poate ne spui si noua ce inseamna!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mai 27, 2010 8:03 pm

se spune ca papa a auzit un extraterestru in fel asta vorbind... nu stiu ce inseamna!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mai 27, 2010 8:39 pm

Soimos a scris:
Nu ...pentru ca vezi bine eu sunt certat cu religia.

Dar la soacra-mea pe strada unde e plin de adventisti, cica este un pastor care lucreaza ca porcar ...si ce ma distreaza cel mai mult ca dupa ce se spala de rahatul de pe exterior ...caci ala interior ramane impregnat mai multa vreme ...cica isi ia Biblia sub brat ...si cica binecuvanteaza tinerii care doresc sa se bucure de binecuvantare divina la casatorie!!!

Si cand colo ii binecuvanteaza porcaru !

Nu crezi ca e mai indicat sa-l propunem pe asta ca si Papa al religiei Porc-stine?
Ca sa vezi Soimos si-a gasit inlocuitoru.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mai 27, 2010 9:22 pm

Ce inteligent esti!

Ai terminat de mult studiile de porcar?

Intrebare ...au porcii suflet ..sau nu?

Daca sti raspunsul exact ...adica DA ...de ce nu te duci sa le mantuiesti sufletele de pacate?
Sau stii din propria experienta ca porcii sunt mai intelligenti ca pocaitii si ca nu pun ratul la asemenea prostii ca cele in care credeti voi!
Sus In jos
stuttgart
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 45
Data de inscriere : 09/05/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mai 28, 2010 1:16 am

cgbcb

Ultima editare efectuata de catre stuttgart in Lun Iun 21, 2010 11:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mai 28, 2010 4:45 am

stuttgart a scris:
Apopii...vorbirea este posibila prin prezenta unei gene neprezenta in celelalte animale. Nu ti se pare curios ca avem dna-ul cam comun cu "restu lumii" dar ce este mai important cam nicaeri gasit decit la noi? Este asa de greu sa consideri posibilitatea ca intr-adevar dumnezeu (extraterestrii) ne-au creat adica au umblat la bagajul genetic si din maimute am ajuns maimute vorbitoare?

Nu am negat niciodata aceasta posibilitate! In plus, daca stai sa observi fiintele din Natura, ai sa vezi ca omul este singura fiinta neadaptata la mediu. Este singura fiinta careia ii sunt necesare haine pentru a rezista conditiilor climaterice, in plus este si singura fiinta care distruge mediul pentru a-i fi ei bine si multe altele... Pentru planeta suntem un fel de bacterii care provoaca boli de piele. Poate suntem rezultatul unui experiment extraterestru sau, pur si simplu, mutatia genetica s-a produs spontan (radiatiile pot provoca astfel de mutatii, in natura exista surse de radiatie sau acestea pot proveni si din spatiul cosmic). In plus, multe din vestigiile ramase si care ne pot duce cu mintea catre extraterestri pot proveni si de la alta civilizatie care a existat aici la noi, Atlantida!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

Localizare : geea
Puncte : 317

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mai 28, 2010 5:02 am

Soimos a scris:
Ce inteligent esti!

Daca sti raspunsul exact ...adica DA ...de ce nu te duci sa le mantuiesti sufletele de pacate?
Sau stii din propria experienta ca porcii sunt mai intelligenti ca pocaitii si ca nu pun ratul la asemenea prostii ca cele in care credeti voi!

din propria experienta?

care?

de porc?
.....
Apopii, daca stergi... vezi inainte cine o inceput
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mai 28, 2010 5:15 am

totyo a scris:

Apopii, daca stergi... vezi inainte cine o inceput
Nu ma intereseaza disputele! Poti spune orice, bineinteles in limita bunului simt, dar iti voi sterge toate mesajele pe care le postezi doar pentru a intrerupe sirul discutiilor de pe forum si in care, practic, nu sustii nicio idee!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mai 28, 2010 5:27 am

totyo a scris:
Soimos a scris:
Ce inteligent esti!

din propria experienta?

care?

de porc?
.....

Era vorba de porcarii care umbla cu Biblia sub bratz si predica "Cuvantul Porcului" (Grohaiala ... caci acel cuvant al Domnului inca nu l-a auzit nimeni dar grohaitul il aude zilnic, ore in sir) ...
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mai 28, 2010 9:50 am

zice-ai ca porcu e mai inteligent ca...
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mai 28, 2010 12:30 pm

Salut
Stau si ma minunez cata rabdare mai aveti ! Pocaitii astia nu pot fi recuperati ca de altfel nici un fanatic religios.Sunt perfect conditionati sa vada lucrurile doar prin patternul ala nenorocit care le-a fost imprimat de mici in creier.
Si iar ma minunez ce cautati aici voi pocaitilor?!Nu aveti treaba la adunare ,la rugaciune?
Noi incercam sa discutam lucruri serioase, nu spalam creierul nimanui...
Dar ca sa fiu on topic,da exista in mod cert forme superioare de inteligenta in univers ,poate si de viata asa cum o intelegem noi din apa si carbon .
Dovezi in sensul asta sunt o groaza nu are rost sa le mai luam iar la rand.
Intrebarea e daca acesti E.T. nu cumva ne cresc aici ca intr-o ferma pentru niste scopuri pe care daca le aflam...hmm o sa ne cam ia transpiratia.
Noi de ce avem ferme de vaci, porci, gaini etc.?
Tare mi-e frica ca de fapt asta e marele secret,pe care nici o religie nu vrea sa-l recunoasca.
Oamenii ca fiinte rationale nu trebuie sa venereze nici un zeu ,toata veneratia vine din frica fata de acesti zei .De ce ne e frica de zei?
Cred ca oamenii au pastrat aceasta teama ancestral, inca de la inceputul fermei pardon proiectului cand zeii actionau mai fatis decat acum.
Am mai spus si alta data si cred in treaba asta Legile Kibalionului sunt adevarate si au aplicabilitate .''Tot ceea ce este jos este la fel cu ceea ce este sus,''Daca aici pe Terra avem viata biologica organizata in piramida trofica de ce nu ar fi valabil acest lucru si pentru viata din tot universul ??
Stephen Hawking unul din creierele eminente contemporane sustie cumva ideea asta,le-a spus astora de cauta E.T. sa o lase mai moale ca e posibil sa vina vremea sa ne caute E.T. pe noi si doar ca sa ne pupe...
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mai 28, 2010 7:02 pm

Shaman a scris:
Salut

Stephen Hawking unul din creierele eminente contemporane sustie cumva ideea asta,le-a spus astora de cauta E.T. sa o lase mai moale ca e posibil sa vina vremea sa ne caute E.T. pe noi si doar ca sa ne pupe...
Buna, Shaman,

Parerea mea este ca doua specii cu acelasi tip de inteligenta nu pot coexista in acelasi areal. Mai devreme sau mai tarziu, una o va extermina pe cealalta sau o va invinge si folosi in propriul scop. Deci nu cred ca este un prilej de bucurie venirea vreunei civilizatii ET. Daca o astfel de civilizatie s-a hotarat sa intreprinda calatorii la mare distanta, astronomic vorbind, n-o face pentru a cauta parteneri de taclale ci pentru o nevoie vitala a ei.

Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Iun 07, 2010 4:12 pm

Apopii a scris:

Parerea mea este ca doua specii cu acelasi tip de inteligenta nu pot coexista in acelasi areal. Mai devreme sau mai tarziu, una o va extermina pe cealalta sau o va invinge si folosi in propriul scop. Deci nu cred ca este un prilej de bucurie venirea vreunei civilizatii ET. Daca o astfel de civilizatie s-a hotarat sa intreprinda calatorii la mare distanta, astronomic vorbind, n-o face pentru a cauta parteneri de taclale ci pentru o nevoie vitala a ei.
Este posibil, asa cum spune Shaman, ca ET sa fi venit candva, poate cu mult timp in urma, si sa fi intervenit in evolutia oamenilor, dar si a altor specii. Deocamdata...doar ne consideram cei mai inteligenti si asta pentru simplul fapt ca nu suntem adaptati la mediul acestei planete si a trebuit sa dezvoltam o tehnologie care sa ne faca sa rezistam!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Iun 07, 2010 8:37 pm

Daca si Papa de la Roma sustne idea cu Extraterestrii ...zau ca trebuie sa fie ceva la mijloc!
Oare pe ce s-a fi bazand Papa cand a recunoscut acest fapt?
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Iun 07, 2010 9:50 pm

pai, s-a cam terminat cu sharlatania, acum se indreapta catre "voi"!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Iun 07, 2010 10:00 pm

Deci vrei sa spui ca Dumnezeul din cer este un extraterestru ?

O fi ala mic si verde denumit Little Green People ?

Sti ce a patit Bula cand a vazut un little green people in padure?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Iun 08, 2010 7:07 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 2:46 am

Soimos a scris:
Daca si Papa de la Roma sustne idea cu Extraterestrii ...zau ca trebuie sa fie ceva la mijloc!
Poate este, poate nu! Oricum este interesant de studiat domeniul ET, dar detasat si la "rece". Ipoteze sunt multe, dar si observatii directe. Important este sa putem discerne cat este realitate si cat fictiune, cat este manipulare din partea unor cercuri de interese si cat este realitate. Poate este o incercare de creare a unei noi religii sau, pur si simplu, distragerea atentiei populatiei, dar este posibil ca ET sa fie si o realitate cu care ne confruntam.
Citat :
Oare pe ce s-a fi bazand Papa cand a recunoscut acest fapt?
Poate stie ceva concret sau poate nu vrea sa fie depasit de val.

Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 3:52 am

O singura data am vazut un OZN (nu sustin ca era extraterestru! Era doar un obiect care zbura si pe care n-am putut sa-l identific printre cele cunoscute de mine!). L-am observat aproape 1/2h, avea forma circulara (privit de dedesubt), isi schimba culoarea dupa un anumit timp, dar fara sa radieze lumina. Pe toata perioada cat l-am observat a stat nemiscat in aer la o altitudine de aprox. 100-300m (greu de apreciat doar din privire), dupa care a inceput sa se deplaseze cu viteza foarte mare in plan oblic fata de orizontala, disparand din raza vizuala dupa cateva secunde (daca m-as hazarda sa aproximez viteza, as putea spune ca avea in jur de 1000 Km/h).

Am mai vazut un fulger globular, intr-o noapte in padure dupa o ploaie insotita si de descarcari electrice puternice. A fost o imagine feerica, un glob de un albastru metalizat fluorescent, care se deplasa printre copaci la o inaltime de 3-4 metri.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 7:28 am

Am vazut si eu destule asemenea chestii, dar am considerat ca nu sunt OZN-uri. Nu zic ca nu ar fi viata in alta parte a universului, deoarece e imposibil sa fim singurii, numai ca sunt mai realista. Daca ar fi extraterestri, ar veni sa discutam si nu ...ne-ar vizita pe furis. Ori e alba, ori e neagra!
Nu-s cum se face ca OZN-urile alea merg pe la americani si chiar le si violeaza nevestele sau ii rapesc in spatiu.

Exista forme de materie din ce in ce mai subtila, avand in vedere legea luminii. Cu siguranta ca exista forme de viata din materie mult mai subtila decat a noastra si noi sa nu fim capabili sa le percepem, de pe nivelul grosier in care ne aflam. Asa ca, fiintele de lumina pot fi chiar din lumina(aplicand legile fizicii) si nu ingeri...
Apasa aici:
Echipa medicala extraterestra

Nu mai gasesc acum mp3-ul cand tipul ala vorbea la tel cu extraterestru... Dar cautati si voi pe aici http://www.civilizatii.extraterestre.go.ro/

Ultima editare efectuata de catre Rayna in Mar Iun 08, 2010 10:42 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 7:43 am

http://www.civilizatii.extraterestre.go.ro/articole/implanturi.htm Se poate ca aia care vor sa ne implanteze cip-uri sa fie extraterestri si la fel si masonii.
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 7:51 am

Biserica ortodoxa crede ca nu exista extraterestri, ci aia sunt draci.

"Extraterestrii ca vietuitori pe alte planete nu exista. Exista insa demoni care, prin tot felul de invataturi si naluciri, ispitesc oamenii ca sa-i rupa de realitatea creata de Dumnezeu si sa-i arunce in iluzii de tot felul, unele stiintifice de-a binelea. Ba inca demonii nu se feresc sa intervina chiar si in planul fizic (inclusiv sub forma unor aratari zburatoare extraterestre neidentificate) raspunzand chemarii si cautarii omului deja indracit la minte. Dar mai exista si oameni inselati (jurnalisti de scandal, scriitori, ”savanti”, cercuri oculte, trusturi media chiar) care incearca sa manipuleze lumea prin tot felul de aiureli, speculatii si dezinformari cat mai senzationale."(Mihail Stanciu-Staretul Manastirii Antim din Bucuresti)

Cititi mai mult despre punctul de vedere ortodox aici:
Pe la Vatican bāntuie muulți extratereștri…
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 8:06 am

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Incredibil/150571/Astronomul-Vaticanului-Dumnezeu-si-extraterestrii-coexista.html

Merem la manastire in Cosmos, la fratii extraterestri. Fain la catolici! Nu ca la incuiatii astia de ortodocsi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 8:31 am

Rayna a scris:
................. extraterestru... Dar cautati si voi pe aici http://www.civilizatii.extraterestre.go.ro/

Saracu de el ... pacat ca a luat-o razna atat de tanar!

Pe mine ma surprinde ca nu stie nici chestii elementare si vorbeste despre un Uri Gal si nu despre Uri Geller cum ar fi normal sa stie daca nu era un doar un zapacit care s-a trezit vorbind in somn!...sau vre-un alt sarlatan pus sa faca bani din nastrusnicii !
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 8:57 am

Soimos a scris:
Rayna a scris:
................. extraterestru... Dar cautati si voi pe aici http://www.civilizatii.extraterestre.go.ro/

Saracu de el ... pacat ca a luat-o razna atat de tanar!

Pe mine ma surprinde ca nu stie nici chestii elementare si vorbeste despre un Uri Gal si nu despre Uri Geller cum ar fi normal sa stie daca nu era un doar un zapacit care s-a trezit vorbind in somn!...sau vre-un alt sarlatan pus sa faca bani din nastrusnicii !

Pai, astia nu sunt considerati nebuni. Nu vezi ca ne si trateaza pe noi, oamenii sanatosi? Daca li se permite! Ca si asta: http://www.healthybalance.ro/Export3.htm
Cica... pe baza teoriei lui Carlos Castaneda, iti fixeaza punctul de asamblare si te si vindeca de boli. Numai ca tu nu poti vedea nimic. Si mai si costa nu stiu cat! Fel de fel de minciuni! Ai vazut cum colaboreaza unii cu altii, ca in farmacii nu mai poti lua medicamente, dar poti lua niste suplimente de la naturisti... Efectul PLACEBO!

Cred ca si cu popii sunt mana in mana mincinosii astia.... Ca aia recomanda sa te duci la ei sa te aghesmuiasca in loc sa mai mergi la medic si asa au ei parte de mai multe inmormantari!
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 49
Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 10:21 am

Shaman a scris:

Intrebarea e daca acesti E.T. nu cumva ne cresc aici ca intr-o ferma pentru niste scopuri pe care daca le aflam...hmm o sa ne cam ia transpiratia.
Noi de ce avem ferme de vaci, porci, gaini etc.?
Tare mi-e frica ca de fapt asta e marele secret,pe care nici o religie nu vrea sa-l recunoasca.
Oamenii ca fiinte rationale nu trebuie sa venereze nici un zeu ,toata veneratia vine din frica fata de acesti zei .De ce ne e frica de zei?
Cred ca oamenii au pastrat aceasta teama ancestral, inca de la inceputul fermei pardon proiectului cand zeii actionau mai fatis decat acum.
Am mai spus si alta data si cred in treaba asta Legile Kibalionului sunt adevarate si au aplicabilitate .''Tot ceea ce este jos este la fel cu ceea ce este sus,''Daca aici pe Terra avem viata biologica organizata in piramida trofica de ce nu ar fi valabil acest lucru si pentru viata din tot universul ??

Exact, asta e o realitate de care toate basmele crestinismului si fericirea din lume nu o pot sterge. Cine decide ca alte forme de viata trebuie sa aiba cele mai bune intentii, altruiste fata de noi? Razboiul sufletelor, pe viata si pe moarte, este usor de ignorat cand ne cufundam in viata de aici. Cea mai buna cale de a preveni sau castiga un razboi, este sa iei toate masurile imaginabile in avantajul tau.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 10:26 am

Zian a scris:
Biserica ortodoxa crede ca nu exista extraterestri, ci aia sunt draci.

"Extraterestrii ca vietuitori pe alte planete nu exista. Exista insa demoni care, prin tot felul de invataturi si naluciri, ispitesc oamenii ca sa-i rupa de realitatea creata de Dumnezeu si sa-i arunce in iluzii de tot felul, unele stiintifice de-a binelea. Ba inca demonii nu se feresc sa intervina chiar si in planul fizic (inclusiv sub forma unor aratari zburatoare extraterestre neidentificate) raspunzand chemarii si cautarii omului deja indracit la minte. Dar mai exista si oameni inselati (jurnalisti de scandal, scriitori, ”savanti”, cercuri oculte, trusturi media chiar) care incearca sa manipuleze lumea prin tot felul de aiureli, speculatii si dezinformari cat mai senzationale."(Mihail Stanciu-Staretul Manastirii Antim din Bucuresti)

Si daca este perfect invers? Adica demonii sa foloseasca biserica pentru a ascunde viata pe alte lumi de umanitate? Din moment ce toti oameni traim in ferme fericite, oricine si-ar fi propus sa ne tina aici face o treaba "de minune".
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 11:11 am

Cu siguranta ca, daca exista dracu, ala e in biserica crestina! Dumnezeu inseamna Bine, Frumos, Armonie si nu invers. Si eu regret timpul pierdut cu biblia, sectantii si toti crestinii in general. Am fost un fraier! De atunci am inceput sa decad nasol. Asa ca, mai bine vedeti-va de viata si lasati raul cu raul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 3:04 pm

Silverdane a scris:

Razboiul sufletelor, pe viata si pe moarte, este usor de ignorat cand ne cufundam in viata de aici.

Vrei sa ne spui ca mai ai si o alta viata"
O fi aia de mort vesnic in sicriul putrezit din cimitir? Brrr
Sau te intorci inapoi din "cerul" din care ai venit ... sau cu alte cuvinte din spermatozoizi din care te-ai nascut?

Citat :

Cea mai buna cale de a preveni sau castiga un razboi, este sa iei toate masurile imaginabile in avantajul tau.
Care ..sa porti un catel de usturoi in posetuta?
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Iun 09, 2010 1:03 pm

Tu confunzi superstitia cu conflictul.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Iun 09, 2010 1:05 pm

Daca tu nu poti simti toate formele de conflict, inseamna ca esti pasnic si fericit. Nu inseamna ca ele nu sunt adevarate.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Iun 09, 2010 1:18 pm

Zian a scris:
Dumnezeu inseamna Bine, Frumos, Armonie si nu invers.

Divinitatea e normal sa aiba aceste trasaturi. Motivul pentru care nu pot vedea lumea asta ca un Paradis cum o face Soimos, sau ca o lume normala cum s-ar prezenta.

Intr-un paradis, nu mai au ce cauta crestini sa corupa idealurile acestea. Si binele, frumosul si armonia sunt legi sociale, parte din istoria traditia si credinta celor de acolo.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Astazi la 4:37 am

Sus In jos

Exista forme superioare de viata in Univers?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: