Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Exista forme superioare de viata in Univers?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 8:31 am

Rayna a scris:
................. extraterestru... Dar cautati si voi pe aici http://www.civilizatii.extraterestre.go.ro/

Saracu de el ... pacat ca a luat-o razna atat de tanar!

Pe mine ma surprinde ca nu stie nici chestii elementare si vorbeste despre un Uri Gal si nu despre Uri Geller cum ar fi normal sa stie daca nu era un doar un zapacit care s-a trezit vorbind in somn!...sau vre-un alt sarlatan pus sa faca bani din nastrusnicii !
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 350
Data de inscriere : 12/05/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 8:57 am

Soimos a scris:
Rayna a scris:
................. extraterestru... Dar cautati si voi pe aici http://www.civilizatii.extraterestre.go.ro/

Saracu de el ... pacat ca a luat-o razna atat de tanar!

Pe mine ma surprinde ca nu stie nici chestii elementare si vorbeste despre un Uri Gal si nu despre Uri Geller cum ar fi normal sa stie daca nu era un doar un zapacit care s-a trezit vorbind in somn!...sau vre-un alt sarlatan pus sa faca bani din nastrusnicii !

Pai, astia nu sunt considerati nebuni. Nu vezi ca ne si trateaza pe noi, oamenii sanatosi? Daca li se permite! Ca si asta: http://www.healthybalance.ro/Export3.htm
Cica... pe baza teoriei lui Carlos Castaneda, iti fixeaza punctul de asamblare si te si vindeca de boli. Numai ca tu nu poti vedea nimic. Si mai si costa nu stiu cat! Fel de fel de minciuni! Ai vazut cum colaboreaza unii cu altii, ca in farmacii nu mai poti lua medicamente, dar poti lua niste suplimente de la naturisti... Efectul PLACEBO!

Cred ca si cu popii sunt mana in mana mincinosii astia.... Ca aia recomanda sa te duci la ei sa te aghesmuiasca in loc sa mai mergi la medic si asa au ei parte de mai multe inmormantari!
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 10:21 am

Shaman a scris:

Intrebarea e daca acesti E.T. nu cumva ne cresc aici ca intr-o ferma pentru niste scopuri pe care daca le aflam...hmm o sa ne cam ia transpiratia.
Noi de ce avem ferme de vaci, porci, gaini etc.?
Tare mi-e frica ca de fapt asta e marele secret,pe care nici o religie nu vrea sa-l recunoasca.
Oamenii ca fiinte rationale nu trebuie sa venereze nici un zeu ,toata veneratia vine din frica fata de acesti zei .De ce ne e frica de zei?
Cred ca oamenii au pastrat aceasta teama ancestral, inca de la inceputul fermei pardon proiectului cand zeii actionau mai fatis decat acum.
Am mai spus si alta data si cred in treaba asta Legile Kibalionului sunt adevarate si au aplicabilitate .''Tot ceea ce este jos este la fel cu ceea ce este sus,''Daca aici pe Terra avem viata biologica organizata in piramida trofica de ce nu ar fi valabil acest lucru si pentru viata din tot universul ??

Exact, asta e o realitate de care toate basmele crestinismului si fericirea din lume nu o pot sterge. Cine decide ca alte forme de viata trebuie sa aiba cele mai bune intentii, altruiste fata de noi? Razboiul sufletelor, pe viata si pe moarte, este usor de ignorat cand ne cufundam in viata de aici. Cea mai buna cale de a preveni sau castiga un razboi, este sa iei toate masurile imaginabile in avantajul tau.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 10:26 am

Zian a scris:
Biserica ortodoxa crede ca nu exista extraterestri, ci aia sunt draci.

"Extraterestrii ca vietuitori pe alte planete nu exista. Exista insa demoni care, prin tot felul de invataturi si naluciri, ispitesc oamenii ca sa-i rupa de realitatea creata de Dumnezeu si sa-i arunce in iluzii de tot felul, unele stiintifice de-a binelea. Ba inca demonii nu se feresc sa intervina chiar si in planul fizic (inclusiv sub forma unor aratari zburatoare extraterestre neidentificate) raspunzand chemarii si cautarii omului deja indracit la minte. Dar mai exista si oameni inselati (jurnalisti de scandal, scriitori, ”savanti”, cercuri oculte, trusturi media chiar) care incearca sa manipuleze lumea prin tot felul de aiureli, speculatii si dezinformari cat mai senzationale."(Mihail Stanciu-Staretul Manastirii Antim din Bucuresti)

Si daca este perfect invers? Adica demonii sa foloseasca biserica pentru a ascunde viata pe alte lumi de umanitate? Din moment ce toti oameni traim in ferme fericite, oricine si-ar fi propus sa ne tina aici face o treaba "de minune".
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 11:11 am

Cu siguranta ca, daca exista dracu, ala e in biserica crestina! Dumnezeu inseamna Bine, Frumos, Armonie si nu invers. Si eu regret timpul pierdut cu biblia, sectantii si toti crestinii in general. Am fost un fraier! De atunci am inceput sa decad nasol. Asa ca, mai bine vedeti-va de viata si lasati raul cu raul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Iun 08, 2010 3:04 pm

Silverdane a scris:

Razboiul sufletelor, pe viata si pe moarte, este usor de ignorat cand ne cufundam in viata de aici.

Vrei sa ne spui ca mai ai si o alta viata"
O fi aia de mort vesnic in sicriul putrezit din cimitir? Brrr
Sau te intorci inapoi din "cerul" din care ai venit ... sau cu alte cuvinte din spermatozoizi din care te-ai nascut?

Citat :

Cea mai buna cale de a preveni sau castiga un razboi, este sa iei toate masurile imaginabile in avantajul tau.
Care ..sa porti un catel de usturoi in posetuta?
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Iun 09, 2010 1:03 pm

Tu confunzi superstitia cu conflictul.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Iun 09, 2010 1:05 pm

Daca tu nu poti simti toate formele de conflict, inseamna ca esti pasnic si fericit. Nu inseamna ca ele nu sunt adevarate.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Iun 09, 2010 1:18 pm

Zian a scris:
Dumnezeu inseamna Bine, Frumos, Armonie si nu invers.

Divinitatea e normal sa aiba aceste trasaturi. Motivul pentru care nu pot vedea lumea asta ca un Paradis cum o face Soimos, sau ca o lume normala cum s-ar prezenta.

Intr-un paradis, nu mai au ce cauta crestini sa corupa idealurile acestea. Si binele, frumosul si armonia sunt legi sociale, parte din istoria traditia si credinta celor de acolo.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Iun 09, 2010 1:31 pm

Silverdane a scris:
Zian a scris:
Dumnezeu inseamna Bine, Frumos, Armonie si nu invers.

Divinitatea e normal sa aiba aceste trasaturi.

Pai le si are ...cel putin dupa parerea fiecarei divinitati in parte si ca sa intelegeti clar ce e aia divinitate ...ascultatil pe Isus care va explica clar ca Dumnezeu nu este in cer ... ci in templul sau ...iar templul lui Dumnezeu sunteti voi insiva!

Citat :

Intr-un paradis, nu mai au ce cauta crestini sa corupa idealurile acestea.

Esti cumva musulman?
Ca si aia spun ca lumea este facuta de Allah ...bineinteles tot ptr oamenii lui Allah ... deci cei care nu se convertesc la islam ...trebuie ucisi !

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Iun 11, 2010 12:03 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras

Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Iun 11, 2010 11:41 am

Allah e cultul lui Mohamed, dictat de Gabriel, pentru a forma un nou centru de putere sa distruga paganismul. Cum nu am "pile" nici la paganism nici la Christos sau Mohamed, sau arhangheli, ce legatura pot eu sa am eu cu ele?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Iun 11, 2010 12:05 pm

Pai poti sa ai si tu legaturi ca orice alt musulman ...adica legaturi inchipuite.

Si cine era acel arhanghel Gabriel care a coborat calare din cer ?
O fi fost cumva Papa de la Roma ?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mar 17, 2011 6:30 pm

Black velvet a scris:
O singura data am vazut un OZN (nu sustin ca era extraterestru! Era doar un obiect care zbura si pe care n-am putut sa-l identific printre cele cunoscute de mine!). L-am observat aproape 1/2h, avea forma circulara (privit de dedesubt), isi schimba culoarea dupa un anumit timp, dar fara sa radieze lumina. Pe toata perioada cat l-am observat a stat nemiscat in aer la o altitudine de aprox. 100-300m (greu de apreciat doar din privire), dupa care a inceput sa se deplaseze cu viteza foarte mare in plan oblic fata de orizontala, disparand din raza vizuala dupa cateva secunde (daca m-as hazarda sa aproximez viteza, as putea spune ca avea in jur de 1000 Km/h).

Am mai vazut un fulger globular, intr-o noapte in padure dupa o ploaie insotita si de descarcari electrice puternice. A fost o imagine feerica, un glob de un albastru metalizat fluorescent, care se deplasa printre copaci la o inaltime de 3-4 metri.
Da, intotdeauna am fost sceptic in privinta acestor Obiecte Zburatoare Neidentificate sau pe scurt OZN sau UFO (Unidentified Flying Object), am considerat ca probabilitatea cea mai mare este ca ele sa apartina oamenilor si sa faca parte din arsenalele secrete ale diverselor armate... Pana aseara cand m-am convins ca nu are cum sa fie asa... Ceea ce am vazut depaseste cu mult posibilitatile tehnice existente la ora actuala, probabil chiar si pe cele care vor exista in urmatorii 50 de ani...
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mar 18, 2011 5:38 am

ceatzaaaa...
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mar 18, 2011 4:48 pm

buburuzu a scris:
ceatzaaaa...
Da, intr-adevar ceatzaaa... nici nu poate fi altfel, atunci cand vezi de la mica distanta, si nu de unul singur, evolutia unor OZN-uri, precum si alte chestii care la prima vedere par imposibile... Sunt constient ca explicatii exista, doar ca nu le cunoastem noi la ora actuala! M-am simtit ca un om din antichitate in fata unui televizor!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mar 18, 2011 5:40 pm

Pai tu credeai ca Papa de la Roma bate campii?

Pai chiar insusi "dumnezeu" este un extraterestru ... ptr simplul motiv ca s-a nascut si vietuieste in ceruri si nu pe Terra!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mar 18, 2011 8:45 pm

Soimos a scris:
Da! Am presupus ca vrea sa fie in ton cu moda ozn-istica pentru a mai castiga ceva adepti.

Citat :
Pai chiar insusi "dumnezeu" este un extraterestru ... ptr simplul motiv ca s-a nascut si vietuieste in ceruri si nu pe Terra!
Pai daca este sa acordam credit acestei ipoteze (foarte probabila de altfel!), atunci imi imaginez usor ce a simtit Moise cand a vazut extraterestrul si de ce l-a considerat Zeu, chiar daca acesta se comporta in mod dictatorial cu oamenii, care nu erau altceva decat niste primitivi fata de el...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mar 19, 2011 8:29 am

Pai daca citesti "vedenia" lui Iezechiel .... iti vezi confirmata total aceasta parere.
Sarmanu Iezechiel s-a vazut confruntat cu aparitia a ceva ce noi numim ca fiind un vehicul pe senile prevazut cu proiectoare si difuzoare.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mar 19, 2011 9:20 am

dupa capu tau patrat, asa o fi!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mar 19, 2011 3:11 pm

Soimos a scris:
Pai daca citesti "vedenia" lui Iezechiel .... iti vezi confirmata total aceasta parere.
Sarmanu Iezechiel s-a vazut confruntat cu aparitia a ceva ce noi numim ca fiind un vehicul pe senile prevazut cu proiectoare si difuzoare.
Si vechii egipteni au vazut asa ceva, daca nu ar fi vazut nu ar fi avut cum sa imortalizeze imaginile in piatra.

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mar 19, 2011 7:19 pm

Soimos a scris:

”Intr-un numar recent din Osservatore Romano, un periodic al Vaticanului, se ia in discutie posibilitatea existentei vietii pe alte planete si a realitatii fiintelor extraterestre. Si asta dupa ce la Vatican s-a creat un departament special de stiudiu al vietii extraterestre, dar care - intre altele - studiaza si posibilitatea crestinizarii locuitorilor unor planete apropiate de Terra.”

Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mar 19, 2011 7:29 pm

Gravura rupestra decoperita in grota Val de Camonica din Italia, veche de peste 12000 de ani!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mar 19, 2011 7:59 pm

buburuzu a scris:
dupa capu tau patrat, asa o fi!
Vad ca nu te duce mintea sa raspunzi argumentat ... dar ca un adevarat crestin ce esti ...te kci pe "iubirea crestina" ...si improsti cu fecale( jigniri) din hardaul pe care il tii intre cele doua urechi !

Pina inveti sa te comporti ca un om normal ...si nu ca o oaie proasta din turma "domnului" ... esti suspendat ptr 1 saptamana!

Sau poate te sifonezi .... si iti dai divortul definitiv de noi ...ptr ca nu ne face placere sa ne plictisesti cu IDIOTENII!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mar 19, 2011 8:37 pm

Apopii a scris:

Gravura rupestra decoperita in grota Val de Camonica din Italia, veche de peste 12000 de ani!

Iata ceva ce sustine afirmatiile tale:

http://www.youtube.com/watch?v=7-C7XO-QH-s
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Astazi la 6:08 am

Sus In jos

Exista forme superioare de viata in Univers?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: