Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Exista forme superioare de viata in Univers?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Apr 30, 2008 8:36 pm

Soimos a scris:
Anticristul a scris:
.Da Tora in traducere are valoare morala enorma dar in original este plina de mistere cifrate care toate se pierd prin traducere
.

Iata de ce tot zic eu ca Biblia nu are valoare!
Pai VT erste o copie a Torei care si-a pierdut la traducere tot ce este mai important ..si anume misterele cifrate !

Oare nu ar fi cazul ca reliigia crestina sa isi scrie propria ei scriptura originala inspirata de Dumnezeu?

Daca nu au fantezia necesara ...sa ma copteze pe mine ...ma las cumparat usor ...pentru asta ....cand e vorba de sume mari!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Apr 30, 2008 8:37 pm

Anticristul a scris:
.Da Tora in traducere are valoare morala enorma dar in original este plina de mistere cifrate care toate se pierd prin traducere
.

Pai VT erste o copie a Torei care si-a pierdut la traducere tot ce este mai important ..si anume misterele cifrate !

Oare nu ar fi cazul ca reliigia crestina sa isi scrie propria ei scriptura originala inspirata de Dumnezeu?

Daca nu au fantezia necesara ...sa ma copteze pe mine ...ma las cumparat usor ...pentru asta ....cand e vorba de sume mari!
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 117
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mai 03, 2008 4:33 pm

Soimos a scris:
Anticristul a scris:
.

Crestinismul are propria sa Scriptura- Noul Testament... Stii bancul acela cu fiul lui Dumnezeu care a trecut la Crestinim si atunci Domnul a trebuit sa faca un Nou Testament, nu? Basketball
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 11/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 5:05 pm

Anticristul a scris:

...............................................................................................................................................
Da este un iudeu pe aicisi poate si raspunde.Depinde daca o sa poti sa ma intelegi perfect.Beresit ,primul cuvint din Tora incepe cu litera Basa cum ai spus.Si in romaneste este tradus -La inceput.Dar nu e tradus corect.Probabil,ca traducatori nici nu sau silit sa-l tradauca corect ca efoarte dificil de tradus si nici nu are asa mare importanta pentru oameni de rind.Iar pentru cercetatori se stie ca exista totdeauna originalul.Litera B are valoarea numarului 2.ci ce citeste sai intelege (cu)Iar ros sau resit inseamna cap ,scop ,directie ,intentie,etc.Sa reluam.Beresit=Cu 2 scopuri sai intentii,sau in 2 diresctii a creiat Dumnezeu lumea.Asta fara sa intru in explicatiile ficarei litere a cuvintului Beresit.Da Tora in traducere are valoare morala enorma dar in original este plina de mistere cifrate care toate se pierd prin traducere.Cam atit deocamdata ,daca intereseaza pe cineva mai mult ,cu placere.

sunt de acord cu tine in totul in afara de:
1. litera a doua a alfabetului ebraic este bet si nu basa (asta se foloseste mai mult in slang si inseamna ceva ca "nasol")
2. rosh (cap) si rashit (primul, in capul) si nu reshit.
3. berashit, s-ar traduce "de la inceput",
"be", care incepe cu litera bet, fiind o prepozitie si uite asa incepe Tora cu litera a doua a alfabetului.

doi, "shtaim, snaim", functie de gen, in ebraica, n-are legatura cu cuvantul berashit.
scop, "matara" in ivrit, la fel, nici-o legatura!
directie, "kivun" in ebraica, identissimmo!

in rest, ai perfecta dreptate!tot respectul!
Sus In jos
ciocan
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 10

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 5:27 pm

Aici am ceva nedumeriri... pai cei care au tradus scriptura ...nu erau crestini ...ci apartinatori ai religiei iudaice in majoritate greci ...pai rabini greci nu au stiut despre mesajul secret al scripturii ?
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 5:54 pm

sa vezi cum s-a ajuns la scriptura , via extraterestrii...
ca sa-ti raspund la intrebare, rabinii greci n-au mai avut timp sa o descifreze dupa ce-au scris-o, ca si-asa le-a luat aproape toata viata s-o culeaga din folclor...ca doar nu scriau nici cu pixul si nici nu le-a dat vreun extraterestru vreun laptop!
cu descifrarea se ocupa cei care traiesc sau au trait toata viata din banii contribuabililor, avand si timpul si dispozitia necesara sa fabuleze linistiti.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 6:02 pm

leeloo a scris:
sa vezi cum s-a ajuns la scriptura , via extraterestrii...
ca sa-ti raspund la intrebare, rabinii greci n-au mai avut timp sa o descifreze dupa ce-au scris-o, ca si-asa le-a luat aproape toata viata s-o culeaga din folclor...ca doar nu scriau nici cu pixul si nici nu le-a dat vreun extraterestru vreun laptop!
cu descifrarea se ocupa cei care traiesc sau au trait toata viata din banii contribuabililor, avand si timpul si dispozitia necesara sa fabuleze linistiti.

Pai, daca tot au cules-o din popor, eu ma mir cum de nu au cules si explicatiunea cum trebuie? De unde si pana unde s-a ajuns la Eden(cand pentru evrei era vorba despre un loc bine determinat geografic), Lucifer(asimilat cu Imparatul Tirului) si alte chestii eronate, ceea de ce iudei nu stiu ca ar exista, desi au la baza acelasi text initial?
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 6:18 pm

asa consider eu, c-au preluat legendele si le-au scris...dar poate ca au fost rapiti de extraterestri si li s-a implantat in memorie invataturile religioase? parca poti sa stii ce fac rabinii astia, ba lecuiesc de boli incurabile, ba vorbesc cu Dumnezeu...
cat despre eden, acesta este un cuvant evreiesc care inseamna rai, poate era un loc cu aceasta denumire...
poate pe imparatul Tirului il chema Lucifer, care o fi fost vreun psihopat si ardea oamenii in smoala?
sigur, domnul Anticristul are raspunsurile clare la intrebarea ta, il astept pe domnia sa raspunda.
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 6:22 pm

leeloo a scris:
sigur, domnul Anticristul are raspunsurile clare la intrebarea ta, il astept pe domnia sa raspunda.

Domnul Anticrist de pus cu genunchii pe cozi de nuca la colt, de catre nevasta si abia peste o ora, dupa ce adoarme aceasta va apare... Laughing

sa inteleg ca nu esti experta in Cabale? affraid
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

Localizare : israel
Puncte : 0

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 7:35 pm

sa intelegi ce vrei Very Happy dar ce-i cu mirarea asta pe tine, ca ma bagi in boale, nu alta!!!
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 7:45 pm

Daca esti baiat travestit, sa stii ca ma supar pe tine, mai ales ca eu sunt neinsurat si LIBER ca pasarea cerului! Nu e frumos sa induci in eroare... Stiam eu pe cineva cu master in Iudaism si stiu si cum arata ca mi-a aratat un amic pozele(Dar sa nu mai stie nimeni!)... Tu esti aceea? Ori esti un Miss...? Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 8:04 pm

Nu stiu Arianeshv de ce ar fi lucrul acesta atat de important pentru tine?

Nu sti ca adminul nostru Zeus tolereaza si nickuri duble in cadrul politicii de libertate deplina pe acest forum?

Sau vrei sa iti gasesti perechea aici pe forum?

Daca da ...fa un topic cu candidati si candidate la insuratoare si maritis!
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 8:16 pm

chiar ca nu-i greu de stiut, mai ales ca am avatarul de leeloo...n-am nici clone si nici nu sunt marti, 13, belgia, travestit, master in iudaism...sa spunem ca am master in altceva...
acum va cunosc, acum citesc forumul, imi prind urechile ca-i tare mare, nu mai stiu unde am scris...deocamdata bajbai printre topice...
Sus In jos
Zeus
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 108
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 8:19 pm

In dreapta sus ai optiuni!
daca cauti prin ele vei putea gasi propriile tale mesaje
Sus In jos
http://forum-anti-christi.forumers.ro
Arianeshv
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 8:25 pm

Pai, cum ai crede ca trebuie sa fie forumul? Sus in coltul din dreapta e ceva cu mesaje noi, mesaje proprii...Poate ca sunt prea multe categorii si forumuri, cand trebuiau s afie teme... O sa vada Zeus asta... eu inca nu-mi dau seama ce nu e bine aici...

Uite, Soimu, ca eu caut o evreica faina, ca sunt destepte, asa cum si mama lui Isus a fost... Stiu sa faca afaceri si sunt si frumoase! Smile
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 8:42 pm

Zeus a scris:
In dreapta sus ai optiuni!
daca cauti prin ele vei putea gasi propriile tale mesaje

Optiunile din dreapta sus sunt doar pentru ultimile mesaje, de la ultim avizita. Eu ma descurc vizualizand profilul cuiva cel mai bine...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Dum Mai 11, 2008 8:43 pm

Cum sa cauti o evreica faina?

Asa ceva nu trebuie cautat ...pe motivul ca altfel de evreice decat faine ...nici nu exista ...asa ca nu mai cauta ...ci doar da anunt la mica publicitate!
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 12, 2008 3:41 am

stai ca ti-am pregatit eu un text cu care sper sa nu dai gres:
"Domn, varsta ...(pana in 35 de ani), inaltime ...cm, greutate ... kg, par brunet, ochi verzi, nationalitate romana, tandru, manierat, studii superioare, in zodia ..., iubitor de masini, casatorit, obligatii, caut doamna sau domnisoara evreica (pana in 70 de ani), pentru placeri aventura , tandra, prezentabila, simt al umorului, indeplinesc orice fantezie erotica, sunt tandru, fara prejudecati."
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 12, 2008 4:09 am

leeloo a scris:
"Domn, varsta ...(pana in 35 de ani), inaltime ...cm, greutate ... kg, par brunet, ochi verzi, nationalitate romana, tandru, manierat, studii superioare, in zodia ..., iubitor de masini, casatorit, obligatii, caut doamna sau domnisoara evreica (pana in 70 de ani), pentru placeri aventura , tandra, prezentabila, simt al umorului, indeplinesc orice fantezie erotica, sunt tandru, fara prejudecati."

Tare de tot!!! Laughing

Se vede ca evreicile nu au gusturi rele! Smile
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 12, 2008 7:31 am

leeloo a scris:

PAI, DAAA, CA EVREII SUNT TARE LONGEVIVI! UN EVREU LA 80 DE ANI FACE SEX CU DOUA PUSTOAICE DE CATE 2 ORI/NOAPTE CU FIECARE... Laughing
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 12, 2008 12:10 pm

drept sa-ti spun, n-am incercat...dar tu de unde stii, Florine? te-ai deghizat? Very Happy
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras

Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 12, 2008 12:21 pm

Stiu de la un amic de-al meu evreu... Wink
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras

Varsta : 35
Localizare : napoli
Data de inscriere : 06/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 12, 2008 12:26 pm

il cunosc si eu!?
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 12, 2008 12:29 pm

Pai cu siguranta ca cele doua pustoice erati voi doi: tu si Florin...travestiti, adica!! Twisted Evil
Sus In jos
Hades
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 92
Varsta : 30
Localizare : Subteran
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 12, 2008 11:09 pm

Smile))))))) Aveti simtul umorului, imi place!
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Rada
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mai 15, 2008 8:19 am

Uneori ma gandeam precum ca noi am fost creati din pamant, asemanatori planetei pe care locuim, din materia grosiera specifica acestei planete. Pe alte planete, unde predominanta este alta forma de materie(precum focul ), este posibil ca locuitorii sa fi fost creati din materia predominanta de acolo.

Exista materie si forme subtile de energie pe care ochiul nostru nu le poate percep. Cum am putea percepe fiintele de lumina? Cum am putea rezista prezentei unei finite de foc?

Pamantul este prezentat in Scripturi ca fiind centrul Universului si asta si este pentru om, locuitorul acestei planete!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mai 17, 2008 5:58 am

Iata ca si papa recunoaste existenta extraterestrilor:

http://www.ziua.ro/display.php?data=2008-05-15&id=237281
Sus In jos
elvar
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 87
Localizare : Finland
Puncte : 30
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mai 17, 2008 5:59 pm

Ministerul Apararii britanic a facut publice dosarele secrete privind OZN-urile si fenomenele paranormale.

Dosarele
contin povestiri incredibile cu omuleti verzi, dar si intamplari
confirmate de politisti si piloti. Opt dosare cu privire la OZN-uri au
fost facute publice de catre Arhivele Nationale ale Marii Britanii.
Multe din fenomenele prezentate sunt greu de explicat.

Potrivit
documentelor, ofiteri de politie si controlori de trafic au vazut
obiecte misterioase pe cer deasupra Marii Britanii, relateaza „The
Telegraph". Dosarele cuprind de la povestiri incredibile despre omuleti
verzi pana la povesti confirmate de politisti si piloti despre obiecte
zburatoare neidentificate. Toate documentele din dosarele declasificate
au fost inregistrate oficial de baze aeriene si sectii de politie si
adunate de Ministerul Apararii intre anii 1978 si 2002.
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 4:07 am

cititi David Davidovici, clujean, fost pilot, a scris o carte despre intalnirile de gradul trei, pe care am citit-o cu multi ani in urma si care mi-a deschis ochii asupra fenomenului ozn.
asta cu "noi , centrul Universului", nu e reala, e mai mult "reclama" religioasa.
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 297
Varsta : 45
Localizare : ...........
Data de inscriere : 22/04/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 10:11 am

Rada a scris:
Uneori ma gandeam precum ca noi am fost creati din pamant, asemanatori planetei pe care locuim, din materia grosiera specifica acestei planete. Pe alte planete, unde predominanta este alta forma de materie(precum focul ), este posibil ca locuitorii sa fi fost creati din materia predominanta de acolo.

Deductia ta e cit se poate de inteligenta....de ce?
Insusi compozitia organismului uman inansamblu este aceeasi cu compozitia solului din care a fost creat Adam.Apa,N,O,C,microelementele sunt componente umane si terestre dupa cum stiinta o dezvaluie.
Asa ca "fabrica de lut "din care Dumnezeu l-a creat pe Adam ,a avut chiar sectie de arta si pictura pentru ca in creatia lui Adam s-a folosit turba colorata de unde si rasele umane aparute mai tirziu.
Sus In jos
Med
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 33
Varsta : 39

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 11:45 am

Da daca ar fi sa ramanem la conceptia asta ...am umbla si azi in fundul gol ca maimutele!

Noroc ca in unele parti ale lumii, oamenii au evoluat atat de mult incat femeilor le e mai rusine sa isi arate fata decat ii era rusine sa isi arate Adam fundu!
Sus In jos
dorinsng
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bistrita
Data de inscriere : 19/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 5:46 pm

necitind ce ati scris pana acum (dar intentionez sa citesc) imi impartasesc si eu parerea legata de fenomenul OZN. personal cred ca sunt opera marilor puteri de dupa primul razboi mondial. rusii, germanii si americanii au avut tot felul de aparate de zbor mai ciudate. cautati pe youtube "top secret ufo" si veti gasi cate ceva. faptul ca prind viteze incredibile inca e greu de explicat. antigravitatie etc...
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 37
Puncte : 288

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 6:37 pm

Pai daca ar fi adevarat ce zici tu ...inseamna ca nu mai exista nici un Dumnezeu in cer ...ptr ca nu-i asa ...cerul nu este pe pamant ci undeva sus(unde o fi aia nu stiu) dar cert este ca Dumnezeu ar fi o finta superioara care nu locuieste pe pamant ...adica e EXTRARESTRA!
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 9:21 pm

eu ii vad ca o civilizatie deosebit de dezvoltata, care stapaneste legi ale fizicii inca necunoscute noua, avand aparate de zbor care au posibilitatea de materializare si dematerializare, precum si capacitatea de interferare a proceselor noastre psihice inconstiente.
actiunile lor depasesc in asa masura posibilitatile noastre tehnice si tehnologice, incat le putem considera iluzionism, pentru ca extraterestrii par sa manipuleze perfect spatiul si timpul, unele teoriile afirmand ca poate vin nu numai din alte galaxii ale Universului nostru, ci dintr-un univers paralel, legat de "lumea spiritului".
Doru Davidovici, pe care vi l-am recomandat sa-l cititi, a avansat teoria ca "nestiutul" nu trebuie sa vina neaparat de la alta galaxie sau sistem planetar, ci poate fi o civilizatie paralela terestra de care ne desparte un decalaj in timp, fie doar o secunda sau un decalaj spatial nesezizat de noi in spatiul tridimensional.
"nestiutul" poate fi o alta dimensiune, greu de imaginat, o civilizatie straina existenta printre noi si in noi, care nu poate fi evidentiata de simturile noastre care sunt incomplete si imperfecte.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Astazi la 4:39 am

Sus In jos

Exista forme superioare de viata in Univers?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: