Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Exista forme superioare de viata in Univers?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Rada
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mai 15, 2008 8:19 am

Uneori ma gandeam precum ca noi am fost creati din pamant, asemanatori planetei pe care locuim, din materia grosiera specifica acestei planete. Pe alte planete, unde predominanta este alta forma de materie(precum focul ), este posibil ca locuitorii sa fi fost creati din materia predominanta de acolo.

Exista materie si forme subtile de energie pe care ochiul nostru nu le poate percep. Cum am putea percepe fiintele de lumina? Cum am putea rezista prezentei unei finite de foc?

Pamantul este prezentat in Scripturi ca fiind centrul Universului si asta si este pentru om, locuitorul acestei planete!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mai 17, 2008 5:58 am

Iata ca si papa recunoaste existenta extraterestrilor:

http://www.ziua.ro/display.php?data=2008-05-15&id=237281
Sus In jos
elvar
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Sam Mai 17, 2008 5:59 pm

Ministerul Apararii britanic a facut publice dosarele secrete privind OZN-urile si fenomenele paranormale.

Dosarele
contin povestiri incredibile cu omuleti verzi, dar si intamplari
confirmate de politisti si piloti. Opt dosare cu privire la OZN-uri au
fost facute publice de catre Arhivele Nationale ale Marii Britanii.
Multe din fenomenele prezentate sunt greu de explicat.

Potrivit
documentelor, ofiteri de politie si controlori de trafic au vazut
obiecte misterioase pe cer deasupra Marii Britanii, relateaza „The
Telegraph". Dosarele cuprind de la povestiri incredibile despre omuleti
verzi pana la povesti confirmate de politisti si piloti despre obiecte
zburatoare neidentificate. Toate documentele din dosarele declasificate
au fost inregistrate oficial de baze aeriene si sectii de politie si
adunate de Ministerul Apararii intre anii 1978 si 2002.
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 11/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 4:07 am

cititi David Davidovici, clujean, fost pilot, a scris o carte despre intalnirile de gradul trei, pe care am citit-o cu multi ani in urma si care mi-a deschis ochii asupra fenomenului ozn.
asta cu "noi , centrul Universului", nu e reala, e mai mult "reclama" religioasa.
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 297
Data de inscriere : 22/04/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 10:11 am

Rada a scris:
Uneori ma gandeam precum ca noi am fost creati din pamant, asemanatori planetei pe care locuim, din materia grosiera specifica acestei planete. Pe alte planete, unde predominanta este alta forma de materie(precum focul ), este posibil ca locuitorii sa fi fost creati din materia predominanta de acolo.

Deductia ta e cit se poate de inteligenta....de ce?
Insusi compozitia organismului uman inansamblu este aceeasi cu compozitia solului din care a fost creat Adam.Apa,N,O,C,microelementele sunt componente umane si terestre dupa cum stiinta o dezvaluie.
Asa ca "fabrica de lut "din care Dumnezeu l-a creat pe Adam ,a avut chiar sectie de arta si pictura pentru ca in creatia lui Adam s-a folosit turba colorata de unde si rasele umane aparute mai tirziu.
Sus In jos
Med
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 33

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 11:45 am

Da daca ar fi sa ramanem la conceptia asta ...am umbla si azi in fundul gol ca maimutele!

Noroc ca in unele parti ale lumii, oamenii au evoluat atat de mult incat femeilor le e mai rusine sa isi arate fata decat ii era rusine sa isi arate Adam fundu!
Sus In jos
dorinsng
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 19/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 5:46 pm

necitind ce ati scris pana acum (dar intentionez sa citesc) imi impartasesc si eu parerea legata de fenomenul OZN. personal cred ca sunt opera marilor puteri de dupa primul razboi mondial. rusii, germanii si americanii au avut tot felul de aparate de zbor mai ciudate. cautati pe youtube "top secret ufo" si veti gasi cate ceva. faptul ca prind viteze incredibile inca e greu de explicat. antigravitatie etc...
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 6:37 pm

Pai daca ar fi adevarat ce zici tu ...inseamna ca nu mai exista nici un Dumnezeu in cer ...ptr ca nu-i asa ...cerul nu este pe pamant ci undeva sus(unde o fi aia nu stiu) dar cert este ca Dumnezeu ar fi o finta superioara care nu locuieste pe pamant ...adica e EXTRARESTRA!
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 9:21 pm

eu ii vad ca o civilizatie deosebit de dezvoltata, care stapaneste legi ale fizicii inca necunoscute noua, avand aparate de zbor care au posibilitatea de materializare si dematerializare, precum si capacitatea de interferare a proceselor noastre psihice inconstiente.
actiunile lor depasesc in asa masura posibilitatile noastre tehnice si tehnologice, incat le putem considera iluzionism, pentru ca extraterestrii par sa manipuleze perfect spatiul si timpul, unele teoriile afirmand ca poate vin nu numai din alte galaxii ale Universului nostru, ci dintr-un univers paralel, legat de "lumea spiritului".
Doru Davidovici, pe care vi l-am recomandat sa-l cititi, a avansat teoria ca "nestiutul" nu trebuie sa vina neaparat de la alta galaxie sau sistem planetar, ci poate fi o civilizatie paralela terestra de care ne desparte un decalaj in timp, fie doar o secunda sau un decalaj spatial nesezizat de noi in spatiul tridimensional.
"nestiutul" poate fi o alta dimensiune, greu de imaginat, o civilizatie straina existenta printre noi si in noi, care nu poate fi evidentiata de simturile noastre care sunt incomplete si imperfecte.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 9:33 pm

Dar este Dumnezeu extraterestru sau nu ?
Intrebare legitima din moment ce stim ca Dumnezeu nu "locuieste" pe pamant cu noi!
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

Localizare : israel
Puncte : 0

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mai 19, 2008 9:58 pm

despre ce vorbesc eu si ce intrebi tu! lol!
chiar orice discutie ajunge la D-zeu, Isus sau Allah pe forumul acesta?
heiii, e alta sectiune!
ups, prevad raspunsurile mucalitilor de pe forum:
"nu, se ajunge si la Buddha, Luca si Matei, Ioan Botezatorul..."
lol!
Sus In jos
heruer
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 79
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Mai 20, 2008 5:08 am

Soimos a scris:
Dar este Dumnezeu extraterestru sau nu ?
Intrebare legitima din moment ce stim ca Dumnezeu nu "locuieste" pe pamant cu noi!

"Subiect: Re: Cum este Dumnezeu? Astazi la 8:02 am

"Dumnezeu" este o notiune prin care incercam sa definim ceva. Oamenii nu pot comunica in absenta definitiilor.
Dumnezeu (nu cel prezentat in scrierile religioase crestine, musulmane, mozaice, etc.) transcende antropomorfismul si umanul si nu i se pot atribui trasaturi, calitati, defecte, ... umane.
Nu are nici un sens sa se vorbeasca de existenta/inexistenta Lui Dumnezeu. Nu exista decat Dumnezeu, care este atat existenta cat si inexistenta, este conceptul de concept si conceptul de notiune, este subiectul care observa, evenimentrul observat si actul observatiei, in acelasi timp. Este Tot ceea ce exista si Tot ceea ce nu exista. Este interior, exterior si frontiera, in acelasi timp. Nu exista nimeni/nimic altcineva/altceva decat Dumnezeu."

In ceea ce priveste existenta extraterestrilor, facand abstractie de dovezile directe si indirecte, precum si de "scaparile" prin filtrele oficialilor, ar fi o nesimtita risipa de spatiu ca in cele cca 150 miliarde de galaxii cunoscute, fiecare cu cca 100 miliarde de stele, sa existe numai aceasta planeta populata de entitati inteligente ("asa cum intelegem noi inteligenta" - Isaac Asimov)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Mai 20, 2008 7:09 am

leeloo a scris:
despre ce vorbesc eu si ce intrebi tu! lol!
chiar orice discutie ajunge la D-zeu, Isus sau Allah pe forumul acesta?
heiii, e alta sectiune!
ups, prevad raspunsurile mucalitilor de pe forum:
"nu, se ajunge si la Buddha, Luca si Matei, Ioan Botezatorul..."
lol!

Inseamna ca nu m-ai inteles ...este vorba de Extraterestrii ...si intrebarea este: Oare e si dumnezeu unul ? ...iar sensul intrebarii este: Nu cumva cei religiosi il considera ca Dumnezeu pe un Extraterestru?

Deci suntem la tema: extraterestrii ...si cum sunt "vazuti" (perceputi), ei!
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier

Varsta : 45
Localizare : ...........

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Mai 20, 2008 9:45 am

Med a scris:
Da daca ar fi sa ramanem la conceptia asta ...am umbla si azi in fundul gol ca maimutele!

Si zi ca nu se umbla asa in toata lumea aceea "civilizata"care zice ca se trage din maimutza?!!! monkey

Noroc ca in unele parti ale lumii, oamenii au evoluat atat de mult incat femeilor le e mai rusine sa isi arate fata decat ii era rusine sa isi arate Adam fundu!

Ce sa-i faci? Educatia si traditia prost inteleasa sunt de vina !
Vezi tu...in unele zone pe glob ,unora le e rusine sa-si coboare valul matasos de pe fata iar in zona voastra unii sunt sufocati de VALUL PRECONCEPTIILOR SI ORGOLIULUI BOLNAV care le interzice sa vada mai departe de vf-ul nasului.

Basketball

Ultima editare efectuata de catre Ada_Pal in Mar Mai 20, 2008 9:55 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Mai 20, 2008 9:54 am

leeloo a scris:
eu ii vad ca o civilizatie deosebit de dezvoltata, care stapaneste legi ale fizicii inca necunoscute noua, avand aparate de zbor care au posibilitatea de materializare si dematerializare, precum si capacitatea de interferare a proceselor noastre psihice inconstiente.
actiunile lor depasesc in asa masura posibilitatile noastre tehnice si tehnologice, incat le putem considera iluzionism, pentru ca extraterestrii par sa manipuleze perfect spatiul si timpul, unele teoriile afirmand ca poate vin nu numai din alte galaxii ale Universului nostru, ci dintr-un univers paralel, legat de "lumea spiritului".
Doru Davidovici, pe care vi l-am recomandat sa-l cititi, a avansat teoria ca "nestiutul" nu trebuie sa vina neaparat de la alta galaxie sau sistem planetar, ci poate fi o civilizatie paralela terestra de care ne desparte un decalaj in timp, fie doar o secunda sau un decalaj spatial nesezizat de noi in spatiul tridimensional.
"nestiutul" poate fi o alta dimensiune, greu de imaginat, o civilizatie straina existenta printre noi si in noi, care nu poate fi evidentiata de simturile noastre care sunt incomplete si imperfecte.

Si ce faci draga mea,
daca stiinta existenta la ora actuala -ti ofera doar aceste date pe care de altfel le consideri unica sursa de informatie........si vin eu si-ti spun ca am citit o carte unde se spune de un profet (Solomon-Suleiman)ca a folosit puterea unor astfel de fiinte cu puteri si cunostiinte de teleportare cuantica (chiar levitatie)in transferul unui obiect din vremea lui.
Vei fi curioasa sa citesti cartea cum sunt unii,sau te bazezi si tu doar pe ideea ca acele carti sfinte sunt "gogoase"pt.fraieri ca mine,d-astia cu idei" teroriste " Smile
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 98
Varsta : 35
Localizare : napoli
Data de inscriere : 06/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Mai 20, 2008 10:28 am

bre ada-pal,sazi cuminte ca avem si noi pi profetul ilie cu al lui"car de foc",ete explica-mi asta:"Cînd s-au sfîrșit zilele proorocului Ilie, a fost ridicat la ceruri într-un vîrtej de flăcări și într-un car de foc. "
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Mai 20, 2008 1:47 pm

lol!
alexei a scris:
bre ada-pal,sazi cuminte ca avem si noi pi profetul ilie cu al lui"car de foc",ete explica-mi asta:"Cînd s-au sfîrșit zilele proorocului Ilie, a fost ridicat la ceruri într-un vîrtej de flăcări și într-un car de foc. "

Uite Alexii mama,
Ligat di Ilie nu fusa pi ruta mia cind sa catzara la sheruri,insa daca vriei ai dau un tilifon sh tz=l discos di nici mumasa nu l-o discusut mai bini!
She zishi?Ai???
Sus In jos
Med
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 33
Varsta : 39

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mar Mai 20, 2008 7:47 pm

Ada_Pal a scris:

Vezi tu...in unele zone pe glob ,unora le e rusine sa-si coboare valul matasos de pe fata
Si bine fac !
Cred ca daca si-ar da jos valul ar fugi lumea cuprinsa de panica vazandu-le cat de frumoase sint!

Citat :

iar in zona voastra unii sunt sufocati de VALUL PRECONCEPTIILOR SI ORGOLIULUI BOLNAV care le interzice sa vada mai departe de vf-ul nasului.

Basketball
Macar varful nasului daca il vezi ...este ceva real ... mai grav este sa vezi Dumnezei acolo unde nu se pot vedea ...adica in biserica si in cosmos ...adica cer!
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Mai 21, 2008 4:25 pm

alexei a scris:

o fi intrat cu carul intr-un vulcan taman in momentul eruptiei , sigur a zburat cativa zeci de metri... in flacari, of course! Very Happy

si Sf .Gabriel era zburator, dupa cate imi amintesc! Very Happy
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Mier Mai 21, 2008 4:59 pm

Ada_Pal a scris:

Si ce faci draga mea,
daca stiinta existenta la ora actuala -ti ofera doar aceste date pe care de altfel le consideri unica sursa de informatie........si vin eu si-ti spun ca am citit o carte unde se spune de un profet (Solomon-Suleiman)ca a folosit puterea unor astfel de fiinte cu puteri si cunostiinte de teleportare cuantica (chiar levitatie)in transferul unui obiect din vremea lui.
Vei fi curioasa sa citesti cartea cum sunt unii,sau te bazezi si tu doar pe ideea ca acele carti sfinte sunt "gogoase"pt.fraieri ca mine,d-astia cu idei" teroriste " Smile

Very Happy lasa textele, ca tu nu pui nicio bomba si nici fraiera nu esti! ai si tu o mica obsesie, zic eu, cu religia, dar asta e...nimeni nu-i perfect! Very Happy
levitatia nu este ceva nou, de ani de zile am auzit despre un trib (asezare) al unor calugari tibetani care o practica de multi ani...
pana si de teleportare am auzit c-ar fi reala... chiar in Romania. Wink
pe vremea lui Ceausescu s-au facut ceva experimente cu vreo cativa oameni gasiti paranormali pe plaiurile noastre dragi, de care noi n-aveam habar, vreo opt au disparut si au reaparut in alta parte...prost este ca si rusii faceau ceva experimente si se pare ca au ajuns la ei, asa ca nu mi-e clar daca au disparut in norul gri sau "i-au teleportat " rusii haiduceste.
concluzia de dupa aceste experiente e : "perdeaua care ne desparte de o alta lume asemanatoare noua , dar mult mai dezvoltata"
or fi zvonuri sau nu, e greu de stiut, pentru ca secretul e aspru tinut, s-a folosit doar telefonul fara fir.
cat despre carte...daca nu-s basme cu profeti, o citesc! daca-i cu ei si despre acestia, am sa te rog sa-mi faci un rezumat! sunny
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 98
Varsta : 35
Localizare : napoli
Data de inscriere : 06/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mai 22, 2008 11:46 am

[quote="leeloo
o fi intrat cu carul intr-un vulcan taman in momentul eruptiei , sigur a zburat cativa zeci de metri... in flacari, of course! Very Happy
[/quote]
mda,poate fi si asta o explicatie , jocolor sau...poate o fi trecut peste o mina anti-tanc,ce zici?
cat despre teleportare...cititi despre experimentul philadelphia din '43,s-au cam ars...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Joi Mai 22, 2008 6:13 pm

alexei a scris:
[quote="leeloo
mda,poate fi si asta o explicatie , jocolor sau...poate o fi trecut peste o mina anti-tanc,ce zici?
cat despre teleportare...cititi despre experimentul philadelphia din '43,s-au cam ars...[/quote]

Ala nu pare sa fie alt fel de experiment...decat un experiment de intimidare a dusmanului cu propaganda .... mincinoasa!
Poate ma insel ....dar tare m-as mira daca m-as insela!
Sus In jos
heruer
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 79
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mai 23, 2008 6:28 am

Soimos a scris:
Inseamna ca nu m-ai inteles ...este vorba de Extraterestrii ...si intrebarea este: Oare e si dumnezeu unul ? ...iar sensul intrebarii este: Nu cumva cei religiosi il considera ca Dumnezeu pe un Extraterestru?

Deci suntem la tema: extraterestrii ...si cum sunt "vazuti" (perceputi), ei!

Din punctul meu de vedere, am convingerea ca multi, daca nu cumva toti, dumnezeii religiilor mono sau politeiste au stranse legaturi, unele chiar pana la identificare, cu civilizatii extraterestre. Omul, in opinia mea, este rezultatul practicilor a ceva similar ingineriei genetice, dar la un nivel mult mai avansat (toate acestea nu-L exclud pe Dumnezeu, dar, repet, nu cel prezentat in scripturi sau lacasuri de cult).
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Vin Mai 23, 2008 7:34 am

Opinia mea este cam acceasi ... dar ceea ce vreau eu este nu sa te conving pe tine care esto de aceeasi parte a baricadei ... ci sa vad ca un bigot care tot o tine cu Dumnezeul din cer ...recunoastea ca Dumnezeu este extraterestru ...pentru ca nelocuind pe pamant nu poate fi pamantean ... deci doresc sa ii necajesc un pic cu aceasta schema logica simpla!
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mar 22, 2010 2:18 pm

In natura exista 4 forme de trofism :
prada
pradator
parazit
simbiot.
Noi ca oameni suntem pe Gaia cea mai evoluata forma de pradator.Ganditi-va la zei si extraterestrii ,ei sunt pradatori sau paraziti pe o trapta evolutiva mai sus decat noi fie in forma materiala sau vibrationala.
Pepetuum mobile de speta I nu exista, deci si o creatura subtila trebuie sa sa hraneasca (reincarce)...cu ce ??
Cu energia noastra cu vibratia noastra cu sufletul nostru,e atat de simplu.
Este o opinie personala.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mar 22, 2010 2:35 pm

Exista logica in ceea ce spui tu. Eu personal nu pot sa ma pronunt in ceea ce priveste existenta extraterestrilor pe Geea (mie asa imi place sa o numesc, dar este aceeasi cu Gaia), deoarece nu am argumente nici pro, nici contra! Ma gandesc, totusi, ca in imensitatea Universului este posibil sa existe diverse forme de viata, mai mult sau mai putin evoluate. In ceea ce priveste zeii, consider ca au fost oameni si de-a lungul timpului au fost transformati in zei de catre mintea oamenilor.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Shaman
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mar 22, 2010 3:19 pm

Ultimul meu post nu a aparut.Repet:Noi aici procesam materia organica si anorganica si o transformam in informatie, adica in materie subtila,energie,vibratie.
Fie ca vrem sau nu suntem legati -compatibili genetic-vibrational de genitorii nostrii ,acestia in dimensiunea vibrationala(dupa moartea fizica) sunt hraniti din energia noastra (nu toti ,doar cei ce scapa de pradatori si au vointa de a exista ca individualitate si nu se lasa prinsi in vortex),fizica asta se repeta pana cand cea mai fina energie (vibratie )generaza din nou materie,acesta este perpetuum mobile de speta I acesta este Sublimul Divin.
Eu iti cunosc ideile pt ca ti-am citit postarile, dar nu poti scoate Gaia din contextul Universului ,si ea este pradata de acesti ''Zei'' cum suntem si noi.
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mar 22, 2010 3:35 pm

''Ceea ce este sus e la fel cu ceea ce este jos ...''
Gandeste la apa...gheata grosiera ,apa fluida ,abur subtil... si dupa ce aburul atinge o anumita densitate condenseza iar in apa ,la fel si materia.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mar 22, 2010 4:30 pm

Ai auzit cumva ieri la TV ca astronomii au identificat o planeta aflata la cca 125 de ani lumina, care la fel ca si pamantul are multa apa?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Mar 22, 2010 4:52 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mar 22, 2010 4:43 pm

Nu e cazul sa musti ,o sa iti rupi dintii am curu'tare.
Eu ti-am admirat retorica de ceva ani,stiu ca esti materialist marxist dar asta nu inseamna ca esti detinatorul adevarului suprem.
Cum am zis asta e e parerea mea personala ,tu crezi ce vrei.Eu nu sunt crestin ,nu neg stiinta si materialismul .Am vorbit in termeni simplii ca sa inteleaga tot adormitu'.
Tu ce vrei ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mar 22, 2010 5:04 pm

Shaman a scris:
Nu e cazul sa musti ,o sa iti rupi dintii am curu'tare.
Nu te-a muscat nimeni ... nu stiu de unde ti se trage obsesia ca ai fi atacat!.
Eu am facut aceasta afirmatie referindu-ma tocmai la ideea ta ... tocmai ca o forma de "bun venit"!

Citat :
... stiu ca esti materialist marxist
...
Daca mi-ai citit unele postari si ai tras concluzia ca sunt marxist ...inseamna ca am postat pe degeaba, dar nu-i bai !

Citat :

Cum am zis asta e e parerea mea personala ,tu crezi ce vrei.Eu nu sunt crestin ,nu neg stiinta si materialismul .Am vorbit in termeni simplii ca sa inteleaga tot adormitu'.
Nu am treba cu credinta ta ... tot asa cum nu am nici cu tine ... din partea mea fi binevenit si posteaza cat ai placere ..

Citat :

Tu ce vrei ?
Eu ...Buna pace ...si de n-o fi cu banat ...Domnu nostru vrea sa vada ... ca nu imprastii p-aci rahat!

Asa ca fi binevenit si ...spune-ne ce melodie iti place ...ca sa ti-o punem ca Bun Venit!
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mar 22, 2010 5:13 pm

Te eschivezi elegant ,ai incercat sa ma iei in ...nu te iert ca nu sunt crestin.
Shamanic chant.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mar 22, 2010 5:33 pm

Shaman a scris:
Te eschivezi elegant ,ai incercat sa ma iei in ..

Nici vorba ... afirmatia cu planeta asemantoare Terrei ...pardon Geei ... pardon Gaia ..este una cat se poate de reala si adevarata!

Citat :

.nu te iert ca nu sunt crestin.
Faptu ca nu iesti crestin nu ar trebui sa te impiedice sa fi OM ...iar oamenii intelepti sunt toleranti, intelegatori si iertatori ...
Asa ca tu poti sa faci cum vrei ... dar neaparat fa cum e mai bine !

Citat :

Shamanic chant.

Ceva in genul asta?

http://www.youtube.com/watch?v=jjdvS9CLK1Q
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Lun Mar 22, 2010 6:25 pm

Shaman a scris:

Pepetuum mobile de speta I nu exista, deci si o creatura subtila trebuie sa sa hraneasca (reincarce)...cu ce ??
Cu energia noastra cu vibratia noastra cu sufletul nostru,e atat de simplu.
Este o opinie personala.

Shaman a scris:
fizica asta se repeta pana cand cea mai fina energie (vibratie )generaza din nou materie,acesta este perpetuum mobile de speta I acesta este Sublimul Divin.
Totusi exista sau nu perpetum mobile de speta I?
Eu am inteles ca postarile tale contin pareri personale, am inteles ca au si o logica. Totusi, daca este real ceea ce spui tu, care este finalitatea?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Astazi la 6:04 am

Sus In jos

Exista forme superioare de viata in Univers?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: