Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Este bună sau rea legalizarea prostituției?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Joi Oct 06, 2011 5:02 pm

Da-te mare ca doar atat stii sa faci. Esti precum cainii care latra mult dar nu musca. Ateii nu cred in nimic? Haha buna gluma. Nu cred intr-un creator( ceea ce este foarte logic) dar cred ca broasca s-a transformat intr-un print =))))) ( evolutionismul in cateva minute). Deci cine sunt mai trazniti la cap? Ateii sau cei care cred intr-un creator?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Joi Oct 06, 2011 8:27 pm

Mihai12 a scris:
Deci cine sunt mai trazniti la cap? Ateii sau cei care cred intr-un creator?
Eu cred ca esti tu ...ca altfel nu ai posta atatea prostii.

Apropo de "creator" ...vezi ca ai ramas dator cu dovezile care sa ateste precum ca tocmai Yahwele cel care umbla la femei ca sa le pompeze cu Duh Sfant ... este Creatorul ... si ai uitat sa imi dai citatul din Biblie in care sa citim cum Treimea a randuit-o pe Marie ...ca sa se nasca tocmai cel care a randuit-o impreuna cu tac-su ...adica acela se autodenumeste Lucifer?
Mai pe scurt ...vreau dovada biblica a Treimii ..poti sa mi-o dai ... sau povestea cu Treimea cea Sfanta ... este doar o inventie a preotilor ..adica a sarlatanilor?

Astept raspuns serios la intrebarile puse ...si nu invective si cracterizari care sa ateste celor care ne citesc ca esti incapabil sa raspunzi la aceste intrebari simple dar esentiale ...
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 9:11 am

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:

Apropo de "creator" ...vezi ca ai ramas dator cu dovezile care sa ateste precum ca tocmai Yahwele cel care umbla la femei ca sa le pompeze cu Duh Sfant ... este Creatorul ... si ai uitat sa imi dai citatul din Biblie in care sa citim cum Treimea a randuit-o pe Marie ...ca sa se nasca tocmai cel care a randuit-o impreuna cu tac-su ...adica acela se autodenumeste Lucifer?
Mai pe scurt ...vreau dovada biblica a Treimii ..poti sa mi-o dai ... sau povestea cu Treimea cea Sfanta ... este doar o inventie a preotilor ..adica a sarlatanilor?

Astept raspuns serios la intrebarile puse ...si nu invective si cracterizari care sa ateste celor care ne citesc ca esti incapabil sa raspunzi la aceste intrebari simple dar esentiale ...
Cauta si vei gasi. Daca esti impotent si nu esti in stare sa gasesti dovezi si citate biblice in care sa ateste existenta treimii, nu e vina mea, ci lipsa materiei cenusii din capul tau flowers Cat despre existenta lui Dumnezeu, doar amaratii de atei ca tine mai cer dovezi pentru existenta lui. In ziua de azi cand evolutionismul incepe sa si-o ia pe spinare sa mai ceri dovezi pentru Dumnezeu da dovada de prostie. Cand ADN-ul este atat de complex incat designul celui sofisticat avion paleste in comparatie cu primul, sa mai ceri dovezi pentru creatie, da dovada de prostie. Cand complexitatea sistemului solar este atat de evidenta, sa mai ceri dovezi pentru existenta unui creator, da dovada de prostie dar cand vorbim despre atei, intelegem. Ei sunt mai saraci cu duhul, deci nu avem mari pretentii de la ei. grin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 10:56 am

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:

Cauta si vei gasi. Daca esti impotent si nu esti in stare sa gasesti dovezi si citate biblice in care sa ateste existenta treimii, nu e vina mea,.
De cand impotenta cuiva e legata de incapacitatea de a gasi tema Treimii in kktul ala de biblie?
Ce dreaq esti dus cu pluta ?
Poi dupa acest criteriu din capul tau cu un singur neuron ... 99,999% din omenire ar fi impotenta ...

Cat despre impotenta mea ...daca te intereseaza si vrei sa te convingi de ea ...ar fi bine sa ne intalnim si sa gusti cu gura ta o "mica" proba .. adica sa ai prilejul sa simti chiar in gura, gustul "impotentei" mele !

Citat :

Cat despre existenta lui Dumnezeu, doar amaratii de atei ca tine mai cer dovezi pentru existenta lui.
Ma vaca cu cabina ... evident ca doar ateii cer dovezi ...ptr ca credinciosii "a proasta" cred a proasta toate minciunile ..ca doar de aia sunt "credinciosi" tocmai ptr ca cred a proasta toate balivernele fie ele cat o fi de fanteziste!

In plus de asta eu nu ti-am cerut sa prezinti doar o dovada referitoare la existenta lunui Creator ...ci ti-am cerut o dovada prin care sa ne arati ca tocmai Yahwele crestin ...cel care a umblat la curve si are un copil din flori este Creatorul ... pricepi mai harabula?

Citat :

In ziua de azi cand evolutionismul incepe sa si-o ia pe spinare sa mai ceri dovezi pentru Dumnezeu da dovada de prostie.
Lasa tu prostiile ca astea nu sunt ptr capul tau dashtept prin credinta ..ptr ca aici e vorba de stiinta ... si la asta nu te duce capul!
Citat :

Cand ADN-ul este atat de complex incat designul celui sofisticat avion paleste in comparatie cu primul, sa mai ceri dovezi pentru creatie, da dovada de prostie.
ma da turc mai esti ... evident ca natura in 4 miliarde de ani de evolutie a evoluat de la simplu pana la extrem de complex ... dar tu sa nu vorbesti de "creatie" ptr ca pana si yahwele tau care a umblat la curve ... a "creat" tot la fel cum creaza pana si cel mai prost om de pe lumea asta ...adica "binecuvantand" ovul unei femei.... Ca daca binecuvanta o bashina si nu un ovul ... se nastea un Isus gomflat cu aere ...care exploda ca un balon deja la primul cui pe care i-l bateau pe cruce ... si nu un om.
Citat :

Cand complexitatea sistemului solar este atat de evidenta, sa mai ceri dovezi pentru existenta unui creator.
Ma oaie de turma ...eu stiu cine este Creatorul ... (si exista dovezi stiintifice in favoarea Big Bang-ului) ... pe cand in favoarea creatorului din religie ...nu exista NIMIC ...
Tie ti-am cerut sa dovedesti cu probe ca tocmai Yahwele RELIGIEI tale este Creatorul ...adica acel yahwe care a umblat la curve ... dar cand a dat de fecioara Maria a regulat-o cu mijloace crestine ... ce dreaq este atat de greu de inteles?
Poi arata-mi in Biblie ( si nu o mai da dupa colt ptr ca stii si tu prea bine ca in Biblie nu este nici vorba de asemenea gogomanii tampite) ...unde scrie de Treime si despre cum a footat-o yahwele crestin si curvar pe fecioara Maria
(am zis cel curvar ...ptr ca Yahwele religiei lui Moise nu a umblat niciodata la femei ... si nici pana astazi nu are fii, deci in mod sigur este un alt personaj ...desi are acelasi nume )
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 11:36 am

Editat .... numai moderatorii au voie sa scrie cu rosu bolduit
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 1:05 pm

Mihai12 a scris:
Esti impotent din punct de vedere intelectual
Du-te ma si te pisha ... ca esti

Citat :

Tu ai fost crescut in mahala?
de asta poti fi sigur ...asa ca mai bine vorbeste civilizat ...ca altfel te umplu de smah
Citat :

Nu esti mai departe de Becali
Nu stiam ca prostu de Becali este ateu ca mine ...ptr ca aveam impresia ca este credincios ca tine !

Citat :
Evident ca ateii cer dovezi deoarece sunt prea prosti ca sa le observe singuri.
Nu te supara ...dar esti ilogic ...poi oricat m-as screme ...si tot nu/mi pot da seama ca ceea ce vad, in realitate ... adica natura sau stelele ...sunt opera "dumnezeului religiei tale" ...iar daca ma pun sa caut dovezi stiintifice ...al dracu ca nu gasesc nicio dovada precum ca tocmai yahwele cel curvar a creat Lumea si Universul ...dar in schimb vad sute de dovezi stiintifice DEMONSTRATE ...precum ca lumea si Universul au fost create de Dumnezeul numit Big Bang!
Citat :

Fara sa dai copy/paste si fara sa te uiti pe wikipedia, imi poti enumera dovezile stiintifice?? Ia sa vad daca stii
Ma fraiere ... faptul ca tot Universul, inclusiv Pamantul si sistemul nostru solar se deplaseaza intr-o directie identica cu directiile rezultate de pe urma unei explozii ...fapt care se poate masura cu telescoape ...ba chiar se mai si "aude ecoul" acelei explozii atunci cand se "asculta" cu radiotelescoape ... sunt numai cateva din nenumaratele dovezi care sustin CLAR existenta Big Bangului ...dar in schimb ...TU ...n-ai nici cea mai mica dovada ca Yahwele cel curvar a creat lumea ...

... dar ce sa mai vorbim de "dovada biblica" (INEXISTENTA) prin care sa ne dai un link sa vedem si noi astia necredinciosii precum ca tema "Treimii" legate de "Nasterea" lui Isus ... este documentata clar in Biblie... asa cum o sustineti voi crestinii ...in enoorma voastra blasfemie in care-l batjocoriti pe Yahwele cel fara copii al religiei iudaice !
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 2:56 pm

Soimos a scris:
Nu stiam ca prostu de Becali este ateu ca mine ...ptr ca aveam impresia ca este credincios ca tine !
Nu mai tii minte ce am zis? Ca ateul si credinciosul sunt 2 parti ale aceleiasi monezi? 90% din ambele tabere habar nu au nimic de viata lor, ci se trezesc si ei vorbind ca sa nu taca.

Soimos a scris:
Ma fraiere ... faptul ca tot Universul, inclusiv Pamantul si sistemul nostru solar se deplaseaza intr-o directie identica cu directiile rezultate de pe urma unei explozii ...fapt care se poate masura cu telescoape ...ba chiar se mai si "aude ecoul" acelei explozii atunci cand se "asculta" cu radiotelescoape ... sunt numai cateva din nenumaratele dovezi care sustin CLAR existenta Big Bangului
Sa stii ca eu nu neg Big Bangul. Dar intrebarea este: cine l-a provocat? Cine a stabilit legile fizicii? Oare s-au stabilit singure? Legile fizicii sunt prezente intr-un spatiu fizic. Oare inainte de Big Bang cum era ''vremea''? Orice cauza are si un efect. Big Bangul este efectul; cauza cine/care este?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 4:23 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Nu mai tii minte ce am zis? Ca ateul si credinciosul sunt 2 parti ale aceleiasi monezi? 90% din ambele tabere habar nu au nimic de viata lor, ci se trezesc si ei vorbind ca sa nu taca.

Nu ti-am spus ca ce spune un credincios care se bazeaza pe ceva irational ... nu are nicio valoare !

Citat :

Soimos a scris:
Ma fraiere ... faptul ca tot Universul, inclusiv Pamantul si sistemul nostru solar se deplaseaza intr-o directie identica cu directiile rezultate de pe urma unei explozii ...fapt care se poate masura cu telescoape ...ba chiar se mai si "aude ecoul" acelei explozii atunci cand se "asculta" cu radiotelescoape ... sunt numai cateva din nenumaratele dovezi care sustin CLAR existenta Big Bangului
Sa stii ca eu nu neg Big Bangul. Dar intrebarea este: cine l-a provocat? Cine a stabilit legile fizicii? Oare s-au stabilit singure? Legile fizicii sunt prezente intr-un spatiu fizic. Oare inainte de Big Bang cum era ''vremea''? Orice cauza are si un efect. Big Bangul este efectul; cauza cine/care este?

Poi cam tot aia ce era inainte de Dumnezeu !

... dar te asigur ca in nici un caz nu era "dumnezeul" religiei crestine ...adica Yahwele care a postit-o (bineinteles cu Treimea din gasca lui) pe biata fata fosta odata ca niciodata virgina ...
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 5:46 pm

Dar de unde stii tu ce era? Stii ceva, oamenii de stiinta de mana a doua, recunosc ca nu cunosc deloc acest detaliu asa cum nu cunosc nici cum a aparut viata. Ei macar sunt sinceri, dar tu nu
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 6:40 pm

Mihai12 a scris:
Dar de unde stii tu ce era?
Poi ce era inainte de Dumnezeu ... aka ce era inainte de Domnul Nimeni ...nu e greu sa stii ...ca doar Domnul Nimeni, Nevazut, Necunoscut s-a nascut din NIMIC !
Si tot asta a fost si inainte de a se naste ...adica tot NIMIC ...sau mai exact NIMICUL care este si acum!

Citat :

Stii ceva, oamenii de stiinta de mana a doua, recunosc ca nu cunosc deloc acest detaliu asa cum nu cunosc nici cum a aparut viata. Ei macar sunt sinceri, dar tu nu
Poi refera te si tu nu la aiai de "mana a doua" ci la genii ...ca on stiinta (spre deosebire de religie) ...mai sunt si genii, si pe astia ar trebui sa-i cauti ...bineinteles ca pe Internet ...si sa vezi ce zic!

Dar nu ai explicat inca cum se impac Credinta ta in Dumnezeul Big Bang ...cu Biblia ...cuvantul furat de Dumnezeu de la oameni ...probabil ca din cauza ca era prea prost ca sa scrie si el una!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Varsta : 47
Localizare : Calarasi
Puncte : 832

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 6:42 pm

Nici-un evolutionist nu iti poate spune cum a aparut viata. PUNCT!!!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 7:35 pm

Mihai12 a scris:
Eu cred ca iarasi bati campii!
La care capitol al evolutiei ai dori, ma rog sa te documentezi?

- la evolutia chimica, adica dezvoltarea moleculelor organice din cele anorganice si legat de aceasta iti recomand sa citesti despre Experimentul Hurey - Miller, adica verificarea prin exeperinte practice a teoriei savantului rus Oparin, care sustinea teoria, precum ca evolutia din abiotic la biotic este o proprietate a compozitiei pamantului, compozitie care in prezenta apei si a unei atmosfere, permite declansarea unor reactii chimice care favorizeaza sintetizarea producerii unor molecule organice.
Energia necesara ptr aceasta reactie s-a primit in conditiile unei iradieri puternice cu raze cosmice.

Prin acest experiment, Hurey si Miller, inca in anul 1953, au reusit in conditii de laborator sa produca din substante anorganice, unele substante organice deosebit de complexe, care stau la baza vietii precum ... Aminoacizi, Acizii grasi, Lipide sau Purine.!!!

Plecand de la acest experiment savantul Juan Oro a creat si alte biomolecule de ex. sinteza Adeninului!

In concluzie ... aparitia vietii este o enigma ...doar in mintea ta intunecata si tare rau certata cu documentatia stiintifica ...si din pacate atat de apropiata de credinta a proasta!

Uite un link ca sa vezi ca eu nu vorbesc de la mine ...ci din DOCUMENTATIE !

http://en.wikipedia.org/wiki/Abiogenesis
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 7:53 pm

Soimos, tu incerci sa convingi un aspirant catre statutul de oaie grin ca omul nu-i facut din lut? Pai cum crezi ca ar putea accepta evolutia un om facut din lut, care n-are niciodata sansa sa evolueze, ci doar spera sa fie mantuit intr-un cer in care trebuie sa stea la coada dupa saraci cu duhul, curve si hoti hohot
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 8:53 pm

Ma gandesc ca daca prostitutia ar fii fost legalizata, o seama dintre cei de pe acest forum nu ar fii existat.Cu siguranta nicvi acest forum,parintii frustratilor si-ar fi descarcat altundeva frustrarile .......................
ca e bine sau rau nu pot da cu parerea...................................
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 9:04 pm

Alin Soimosi a scris:
Ma gandesc ca daca prostitutia ar fii fost legalizata, o seama dintre cei de pe acest forum nu ar fii existat.Cu siguranta nicvi acest forum,parintii frustratilor si-ar fi descarcat altundeva frustrarile .......................

ma alias soimosi ...da cine te-a mintitpe tine ca aici in Germania prostitutia nu ar fi legalizata ?

Ba mah ...e legalizata ...si ca sa sti si tu se numeste "Puf" ...si daca ca formul acesta tot exista ...este din cauza ca nu ne ducem la Puf!

Si stii de ce?
Ca sa convingem pe acest tineretul deschis la minte si catre informatii ... (bineinteles pe baza de dovezi ...adica nu prin credinta a proasta) ...ca Christos este Lucifer!!!!

Si daca nu iti este clar cine este Lucifer ...vezi ca Christosul tau mai recunoaste ca e si Seful Cheilor Iadului ...adica DRACU ...cum de fapt il denumeste si Tatal sau ceresc in apocalipsa 12.12.
Punct!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 9:08 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Eu cred ca iarasi bati campii!
La care capitol al evolutiei ai dori, ma rog sa te documentezi?

- la evolutia chimica, adica dezvoltarea moleculelor organice din cele anorganice si legat de aceasta iti recomand sa citesti despre Experimentul Hurey - Miller, adica verificarea prin exeperinte practice a teoriei savantului rus Oparin, care sustinea teoria, precum ca evolutia din abiotic la biotic este o proprietate a compozitiei pamantului, compozitie care in prezenta apei si a unei atmosfere, permite declansarea unor reactii chimice care favorizeaza sintetizarea producerii unor molecule organice.
Energia necesara ptr aceasta reactie s-a primit in conditiile unei iradieri puternice cu raze cosmice.

Prin acest experiment, Hurey si Miller, inca in anul 1953, au reusit in conditii de laborator sa produca din substante anorganice, unele substante organice deosebit de complexe, care stau la baza vietii precum ... Aminoacizi, Acizii grasi, Lipide sau Purine.!!!

Plecand de la acest experiment savantul Juan Oro a creat si alte biomolecule de ex. sinteza Adeninului!

In concluzie ... aparitia vietii este o enigma ...doar in mintea ta intunecata si tare rau certata cu documentatia stiintifica ...si din pacate atat de apropiata de credinta a proasta!

Uite un link ca sa vezi ca eu nu vorbesc de la mine ...ci din DOCUMENTATIE !

http://en.wikipedia.org/wiki/Abiogenesis
Ca sa vezi ca suntem rezultatul unei puternice iradieri cu raze cosmice.................Si cu asta sunt de acord, am studiat o vreme efectele iradierilor, sunt operator tehnici si tehnologii nucleare si da pot confirma ca exista oamenii al carior comportament se aseamana cu cel al iradiatilor.probabil tot de aceea apar astfel de descrieri in cartile lui sandra brown,acum imi dau si eu seama .
Totusi intre a produce unele substante deci nu toate si pana la aparitia vietii e cale lunga, Si mai ales acum cand stiinta a luat-o un pic in barba/ tot de la stiinta ,si cand se pare ca viteza luminii e una comparabila cu cea cu care se circula in romania fata de jermanita.Deci se pare ca , pana la urma nu poti avea incredere nici in stiinta sau in adevarurile absolute ale ei care pana la urma se transforma in ceva relativ , deci ......

oricum cum ar fii sa produci o masina si sa nu reusesti sa ii produci carburantul necesar. la ce ti-ar mai folosi masina?????
Viata pana la urma e o stare care trebuie traita de fiecare asa cum vrea, in contextul in care se pare nici una din parti nu detine adevarul absolut, care s-ar putea sa nu existe sau sa isi schimbe forma asa cum vrea fara sa dea socoteala nimanui.

Soimos se pare ca Documentatia s-ar putea sa fie ceva de domeniul trecutului, un fel de poveste ................
Deci trebuie sa gasesti ceva nou.....................
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 9:15 pm

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:

ma alias soimosi ...da cine te-a mintitpe tine ca aici in Germania prostitutia nu ar fi legalizata ?

Ba mah ...e legalizata ...si ca sa sti si tu se numeste "Puf" ...si daca ca formul acesta tot exista ...este din cauza ca nu ne ducem la Puf!

Si stii de ce?
Ca sa convingem pe acest tineretul deschis la minte si catre informatii ... (bineinteles pe baza de dovezi ...adica nu prin credinta a proasta) ...ca Christos este Lucifer!!!!

Si daca nu iti este clar cine este Lucifer ...vezi ca Christosul tau mai recunoaste ca e si Seful Cheilor Iadului ...adica DRACU ...cum de fapt il denumeste si Tatal sau ceresc in apocalipsa 12.12.
Punct!

Ups vorbeam despre prostitutie.nu poti tine topicul,ia un prostamol !
Eu ziceam de parinti, sunt sigur ca daca acum 40-50 de ani era legalizata prostitutia in Romania acest forum nu ar fii existat,
Doar atat e o parere.......
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 9:35 pm

Alin Soimosi a scris:

rezultatul unei puternice iradieri cu raze cosmice.................Si cu asta sunt de acord, am studiat o vreme efectele iradierilor, sunt operator tehnici si tehnologii nucleare si da pot confirma ca exista oamenii al carior comportament se aseamana cu cel al iradiatilor.probabil tot de aceea apar astfel de descrieri in cartile lui sandra brown,acum imi dau si eu seama .

Poi tu in calitate de om credincios ne prezinti ...probabil credinta ta ... dar iti scapa, ceea ce este foarte grav din p de v profesional, faptul ca traind mereu cu capul in cer ... credinciosii sunt primii afectati de radiatiile cosmice, ptr ca in cer nu exista stratosfera sau atmosfera ca sa ii protejeze pe credinciosi de razele cosmice care le bombardeaza intens scafarlia si afectand cerebelul ...si asa prea distrus de dogmele religioase care le-au otravit creierul!

Si apoi in definitiv ... cine va pune sa cititi sandra Brown varianta biblica, adica cea veche si nerevizuita ...adica Biblia?
Sau sti o carte cu mai mari curvaslacuri si dracovenii decat aceasta culegere de texte diabolice?

Citat :

Totusi intre a produce unele substante deci nu toate si pana la aparitia vietii e cale lunga,
Te pomenesti ca esti surprins ca omul inca nu a ajuns Dumnezeul pe care ti-l inchipui?
Citat :

Deci se pare ca , pana la urma nu poti avea incredere nici in stiinta sau in adevarurile absolute ale ei care pana la urma se transforma in ceva relativ , deci ......
Deci putem avea incredere in religie si biserica ...ca macar adevarul este clar demonstrat ...si anume ca toata sandramaua voastra este o sarlatanie de prostit prostii ...nu-i asa?
Deci mai bine sa avem certitudinea unui mare rau decat incertitudinea unui mare bine ...nu?

Citat :

oricum cum ar fii sa produci o masina si sa nu reusesti sa ii produci carburantul necesar. la ce ti-ar mai folosi masina?????
Adica la ce sa mai prostesti lumea cu religiile si CREDINTA ...ca nici dracu nu are nevoie de CREDINTA ...ca pina si la scoala de produs "sarlatani cu har sfant"...tot pe baza de STIINTA esti acceptat ...si nu pe baza de credinta ...ca prin CREDINTA nu se poate face nimica util ...spre deosebire de stiinta prin care se pot vindeca oamenii bolnavi ..adica pe aceia pe care Dumnezeul DetotImpotent nu e in stare sa ajute pe nimeni!

Citat :

Viata pana la urma e o stare care trebuie traita de fiecare asa cum vrea, in contextul in care se pare nici una din parti nu detine adevarul absolut, care s-ar putea sa nu existe sau sa isi schimbe forma asa cum vrea fara sa dea socoteala nimanui.
Vrei sa spui ca adevarul ca religia crestina este o sarlatanie nu este un adevar absolut si ca exista sanse ca Dumnezeul cu copii ... ala care a furat scriptura scrisa de domnii Itzic si Struhl, pe care se lauda in mod mincinos ca ar fi "cuvantul Sau" ... fapt petrecut din cauza ca parese dumnezeul vostru era mai prost ca acesti domni si nu a putut scrie o scriptura originala ... sa apara in realitate si sa ne dovedeasca ca tocmai el a creat pamantul si Universul ...si asta acum 6000 de ani ...adica pe cand dinosaurii erau plimbati in lesa de de oameni in gradina Edenului?

Citat :

Soimos se pare ca Documentatia s-ar putea sa fie ceva de domeniul trecutului, un fel de poveste ................
Deci trebuie sa gasesti ceva nou.....................
Iti promit ca ma mai documentez ...desi experintele de laborator au ramas valabile!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 9:41 pm

Alin Soimosi a scris:

Eu ziceam de parinti,
Ma asteptam sa vorbesti mai respectos despre parintii tai...
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 9:46 pm

experientele de laborator o fii ramas valabile, dar se pare ca ceea ce stiam noi despre viteza luminii nu.........................
Deci adevarul absolut si toata documentarea/documentatia e doar o stare de moment.....
Ti-as sugera sa iti traiesti viata ca si la restul de altfel, folosind zicala: cu cat stiu mai multe cu atat imi dau seama cat de putin stiu
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 9:52 pm

Ups din nou...
Dar ai inteles ,si da trebuia sa fiu mai respectuos ,chiar daca era vb de parintii altuiva, nu de ai mei.parintii mei nu au influentat in nici un fel creearea acestui forum,pe cand altii,daca era prostitutie ...................o puteau face ......
HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHA,JAJAJAJAJAJAJAJAJAJA.
Soimos esti istet,pacat ca nu esti si destept ci doar documentat.
Oricum felicitari te-ai prins......
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Dum Oct 09, 2011 10:46 pm

Mai Alin Soimosi... daca ar fi fost legalizata mai demult prostitutia, necrestinii erau la fel cum sunt si acum, insa crestinii ar fi beneficiat de slujba inainterea f****** in biserica grin tavaleala

Proiect de lege: căsătoria pentru o oră, alternativă la legalizarea prostituției

Prima propunere serioasă a venit din partea preafericitului Hilarie Surâzătorul, consultant pe probleme legislative la Patriarhia Română. Dumnealui a propus adoptarea căsătoriei valabilă o oră, o scurtă cununie religioasă prin care prostituata și clientul își unesc destinele în fața preotului pentru câteva minute de plăcere, contra cost.

Obiceiul prostituției nu poate fi curmat cu vorba duhovnicească, iar preoții știu foarte bine asta. Iată ce declară pr. Hilarie pentru TNR: „Dacă un flăcău vrea să facă sex, nu e suficient să aibă 50 de lei în buzunar. Trebuie să treacă întâi pe la Biserică, să-l cununăm religios cu fata, după care poate să-i pună poalele-n cap. Numai o cununie religioasă îți dă dreptul la sex, fiind echivalentul unei dezlegări la ciocăneală din poziția misionarului.”
Sursa
popa
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Lun Oct 10, 2011 6:16 am

Alin Soimosi a scris:
experientele de laborator o fii ramas valabile, dar se pare ca ceea ce stiam noi despre viteza luminii nu.........................
Si care e legatura intre viteza luminii si Creatia (credinciosilor din fleoasca de noroi amorf)?

Ca zau ca nu-mi pica fisa sa fac vre-o legatura intre viteza luminii si religie(sarlatanie) Biblie(furt intelectual) si Credinta (Irationala) ?

Sa inteleg ca Duhul Sfant a ciocanit-o pe Marie ca un Woody Woodpecker ... dar cu viteza luminii ?
Citat :

Deci adevarul absolut si toata documentarea/documentatia e doar o stare de moment.....
Zau?
Nici n-am stiut pana acum ca exista adevar absolut!
Deci religia si credint ta este doar o stare de moment?
Mi-am inchipuit eu !
Citat :

Ti-as sugera sa iti traiesti viata ca si la restul de altfel, folosind zicala: cu cat stiu mai multe cu atat imi dau seama cat de putin stiu
Ehe ... sa fi tu sanatos ...ca eu intradevar imi traiesc eu conform acestei zicale, ca altfel ptr mine informatia nu ar fi painea cea de toate zilele.
Dar cum se face ca un baiat istet ca tine a ramas cu mintea in mocirla religioasa si nu accepta sa puna prioritatea corecta intre importanta lui " a stii" si irationalitatea inutila a lui "a crede"?

Sa fie oare din cauza ca tu iti traiesti vita conform zicalei ...cu cat cred mai multe minciuni si idiotenii ...cu atat ma cred mai dashtept?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Lun Oct 10, 2011 6:33 am

Alin Soimosi a scris:
Ups din nou...
Dar ai inteles ,si da trebuia sa fiu mai respectuos ,chiar daca era vb de parintii altuiva, nu de ai mei.parintii mei nu au influentat in nici un fel creearea acestui forum,pe cand altii,daca era prostitutie ...................o puteau face ......
Dragutule ...logica ta e schioapa ... dupa o asemenea logica, toti cei care umbla la bordel nu au copii, ceea ce este o afirmatie nu numai neadevarata ...ci total absurda ... ca sa nu zic prosteasca.

Dupa acest tip de logica nici curvele nu au copii ...lucru total neadevarat daca tinem cont de faptul ca toate curvele, dupa ce se pocaiesc ...( ca dumnezeu sa le ierte pacatele ba le si ofera prioritate la mantuire...semn ca si El o fi umblat la curve ...si aici se cunosc 2 cazuri cu Marii dintre care una era si Magdalena) ...si astfel vedem cum fostele curve, acum pocaite, vin saptamanal cu frumoasa lor familie ... la Casa de Adunare a Zeciuieli

Citat :

HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHA,JAJAJAJAJAJAJAJAJAJA.
Soimos esti istet,pacat ca nu esti si destept ci doar documentat.
Prima dovada de prostie ...este sa iti inchipui despre altii ca sunt prosti!

Acest lucru este cu atat mai accentuat atunci cand vine din partea unuia care desi lucreaza intr-un domeniu stiintific, este atat de obtuz la minte ... incat nu stie sa faca diferenta, sau sa puna prioritatile corecte, intre adevarurile demonstrate de stiinta(cu atat mai mult cu cat lucreaza cu ele) ...si minciunile nedemonstabile ale Credintei a "proasta", si culmea irationalitatii!!!! ... isi alege sa isi randuiasca viata nu dupa CUNOASTEREA RATIONALA ... ci dupa "credinta irationala" No ...care poate ii/itiofera avntajul "sa crezi ca stii" absolut tot! (mi putin despre locul in care este localizat "cerul") bataita la fund

Asa ca afirmatiile tale sunt nevoit sa le preiau .... cu un "graunte de sare" ... ptr ca trebuie sa tinem cont de aceste inadvertente in "logica".
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Lun Oct 10, 2011 10:48 am

Soimos a scris:
Aloo pustiu. Pai daca nu se facea acest experiment, mai se produceau acele substante anorganice? Adica daca nu era un factor extern, adica oamenii prin experiment, mai apareau acele substante?Asta nu demonstreaza decat prin interventia din exterior viata a aparut. Ca tu si ceilalti nu va prindeti, nu ma mira, asa sunteti toti evolutinistii de turma.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Lun Oct 10, 2011 10:50 am

Cyberman a scris:
Soimos, tu incerci sa convingi un aspirant catre statutul de oaie grin ca omul nu-i facut din lut? Pai cum crezi ca ar putea accepta evolutia un om facut din lut, care n-are niciodata sansa sa evolueze, ci doar spera sa fie mantuit intr-un cer in care trebuie sa stea la coada dupa saraci cu duhul, curve si hoti hohot
Bai copile fara materie cenusie. Biblia zice ca omul e facut din pamant. Pamantul este materie. Chimic, suntem conectati cu pamantul ,asa ca mai taci din gura nestiutorule
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Lun Oct 10, 2011 11:00 am

Alin Soimosi a scris:
Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:

Si stii de ce?

Punct!

Eu ziceam de parinti, sunt sigur ca daca acum 40-50 de ani era legalizata prostitutia in Romania acest forum nu ar fii existat,
Muhahahahahahhahahahahhaaaa
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Lun Oct 10, 2011 11:26 am

Mihai12 a scris:
Muhahahahahahhahahahahhaaaa

Traducere goagal: Beheheheheeeee! aratat cu degetul
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Lun Oct 10, 2011 6:14 pm

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:
Ups din nou...
Dragutule ...logica ta e schioapa ... dupa o asemenea logica, toti cei care umbla la bordel nu au copii, ceea ce este o afirmatie nu numai neadevarata ...ci total absurda ... ca sa nu zic prosteasca.

Asa ca afirmatiile tale sunt nevoit sa le preiau .... cu un "graunte de sare" ... ptr ca trebuie sa tinem cont de aceste inadvertente in "logica".

Aici ai inteles gresit:
Eu ma refeream la faptul ca : daca ar fii scapat de frustrari cineva acum 46 de ani s-ar fii dus la bordel primna data ar fii scapat de frustrari si ar fi facut si el dragoste linistit iar ce ar fii iesit nu ar fii fost asa cum a iesit.
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Lun Oct 10, 2011 6:24 pm

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:
Si care e legatura intre viteza luminii si Creatia (credinciosilor din fleoasca de noroi amorf)?

Ca zau ca nu-mi pica fisa sa fac vre-o legatura intre viteza luminii si religie(sarlatanie) Biblie(furt intelectual) si Credinta (Irationala) ?

Sa inteleg ca Duhul Sfant a ciocanit-o pe Marie ca un Woody Woodpecker ... dar cu viteza luminii ?
Citat :

Zau?
Nici n-am stiut pana acum ca exista adevar absolut!
Deci religia si credint ta este doar o stare de moment?
Mi-am inchipuit eu !
Citat :

Ehe ... sa fi tu sanatos ...ca eu intradevar imi traiesc eu conform acestei zicale, ca altfel ptr mine informatia nu ar fi painea cea de toate zilele.
Dar cum se face ca un baiat istet ca tine a ramas cu mintea in mocirla religioasa si nu accepta sa puna prioritatea corecta intre importanta lui " a stii" si irationalitatea inutila a lui "a crede"?

Sa fie oare din cauza ca tu iti traiesti vita conform zicalei ...cu cat cred mai multe minciuni si idiotenii ...cu atat ma cred mai dashtept?

Din nou: presupui niste lucruri pe care nu le cunosti, Nu stiu sa ma fii intalnit cu tine printr-o biserica.

Fa-ti un bine tie si familiei tale renunta la autosatisfacere(cel putin pe site), si du-te si tu la PUF ia o fata latina si poate dupa ce vei simti si tu ceva caldura sunny sunny in pat langa tine , vei scapa de frustrarile ancestrale si vei gandi rational. cheers cheers cheers cheers cheers
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Mar Oct 11, 2011 9:46 am

Alin Soimosi a scris:

Din nou: presupui niste lucruri pe care nu le cunosti, Nu stiu sa ma fii intalnit cu tine printr-o biserica.

Nu am vazut o asemenea afirmatie in postarea de mai sus!

Citat :

Fa-ti un bine tie si familiei tale renunta la autosatisfacere(cel putin pe site), si du-te si tu la PUF ia o fata latina si poate dupa ce vei simti si tu ceva caldura sunny sunny in pat langa tine , vei scapa de frustrarile ancestrale si vei gandi rational. cheers cheers cheers cheers cheers
Apreciez fptul ca imi dai sfaturi din experienta ta de vit ...dar fiind fericit casatorit nu simt nevoie nici sa umblu la puf si nici sa-mi batjocoresc nevasta care este jumatatea mea de DUMNEZEU!

Cat despre frustari ...nu am asa ceva, iar ce ti se pare tie ca fiind o frustare nu este decat o atitudine civica impotriva celei mai diabolice institutii din istoria umanitatii .... care si azi mai prosteste oamenii intunecandu-le mintile cu doctrine periculaoase care ii dezumanizeaza!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Mar Oct 11, 2011 9:51 am

Soimose ia arata o poza cu tine sa ne asiguram ca esti cine zici tu ca esti Very Happy
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Mar Oct 11, 2011 11:31 am

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:

Nu am vazut o asemenea afirmatie in postarea de mai sus!

Citat :

Apreciez fptul ca imi dai sfaturi din experienta ta de vit ...dar fiind fericit casatorit nu simt nevoie nici sa umblu la puf si nici sa-mi batjocoresc nevasta care este jumatatea mea de DUMNEZEU!

Cat despre frustari ...nu am asa ceva, iar ce ti se pare tie ca fiind o frustare nu este decat o atitudine civica impotriva celei mai diabolice institutii din istoria umanitatii .... care si azi mai prosteste oamenii intunecandu-le mintile cu doctrine periculaoase care ii dezumanizeaza!

De unde stii care este religia si credinta mea?????Ne-am intalnit cumva??????

Cat despre atitudinea civica pe care o iei , ar trebui sa stii ca atitudinii tale ii lipseste limbajul.... cel civic ma refer...... ca sa pot fii inteles ,in special al unui om bine documentat.O alta stiinta psihologia explica acest tip de apelative verbale ca ale tale, ca fiind in limbajul frustratilor mai pe romaneste.Si in special in viata persoanelor care au avut de suferit diverse persecutii in copilarie legate de subiectul in cauza .
Nu zic ca ar fii cazul tau atat doar ca m-am documentat si eu ........

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   Mar Oct 11, 2011 11:37 am

Alin Soimosi a scris:
O alta stiinta psihologia explica acest tip de apelative verbale ca ale tale, ca fiind in limbajul frustratilor
Uite soimos ca nu sunt singurul care zice ca esti un frustrat, mai sunt si altii greutate
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituției?   

Sus In jos

Este bună sau rea legalizarea prostituției?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Glume si sex-
Mergi direct la: