Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Blasfemia cu Treimea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 3:18 pm

Apopii a scris:
Cu alte cuvinte, o minciuna mai apropiata in timp de sursa minciunii, devine in mod automat mai credibila?
pai daca tie ti s-a impus prin sugestie de la distanta, ca tot ce tine de religie este minciuna atunci la ce ma astept eu sa te fac sa crezi

Apopii a scris:
Atunci, ce credibilitate mai poti acorda unor evanghelii scrise la cateva zeci de ani de Isus si transmise pe cale orala, apoi traduse dintr-o limba intr-alta
daca azi eu sunt martor la un eveniment major si dupa 20 de ani ma hotarasc sa descriu in scris acel eveniment, asta ar insemna ca descrierea mea nu ar fi corecta? normal ca ar fi, dar dupa cum am mai spus, ati fost programati mental sa respingeti orice priveste religia

Apopii a scris:
Probabil, trebuie sa fii ori extrem de credul ori delirant, pentru a le acorda credibilitate!
dar un om care crede ca pestele a sarit din apa pe uscat si in timp i-au crescut picioare cum se numeste? omul care crede ca vaca a intrat in ocean si in timp a devenit animal marin cum se numeste? eu zic ca se numeste robot

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 3:43 pm

GaSpAr a scris:
daca azi eu sunt martor la un eveniment major si dupa 20 de ani ma hotarasc sa descriu in scris acel eveniment, asta ar insemna ca descrierea mea nu ar fi corecta?

Deci, tu sustii ca ai mai tine minte ce a spus unul, cuvant cu cuvant, dupa 20 de ani... hmmm, devii irational in dorinta ta de a sustine un mit antic...

Arata-mi si mie evanghelia unuia care a asistat la cuvantarile maritului vostru evreu rastignit! Macar unul!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 5:12 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
daca azi eu sunt martor la un eveniment major si dupa 20 de ani ma hotarasc sa descriu in scris acel eveniment, asta ar insemna ca descrierea mea nu ar fi corecta?

Deci, tu sustii ca ai mai tine minte ce a spus unul, cuvant cu cuvant, dupa 20 de ani... hmmm, devii irational in dorinta ta de a sustine un mit antic...

Arata-mi si mie evanghelia unuia care a asistat la cuvantarile maritului vostru evreu rastignit! Macar unul!
pai o avem pe cea a lui Matei, care era apostol original Very Happy , pe cea a lui Marcu dictata de Petru, pe cea a lui Ioan si el apostol original. toate astea le poti verifica.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 5:25 pm

GaSpAr a scris:
pai o avem pe cea a lui Matei, care era apostol original Very Happy , pe cea a lui Marcu dictata de Petru, pe cea a lui Ioan si el apostol original. toate astea le poti verifica.

Wow, da tu ai tupeu, mai baiete! Tupeu chiar mai mare decat cei ce au facut biblia! Nici macar aia n-au fost atat de dusi cu pluta incat sa minta atat de ordinar ca tine No pana si aia au spus-o destul de clar ca evangheliile sunt anonime, dar sunt inspirate dupa cei patru!

Crezi ca minciuna, spusa asa cu nerusinare, te ajuta sa castigi sau sa demonstrezi ceva?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 5:27 pm

GaSpAr a scris:
[ pai o avem pe cea a lui Matei care era apostol original
Nu ai nimic!
Evanghelia lui Matei (cea originala) este scrisa in limba aramaica si s-a pierdut de mult!
Aceasta "pseudo-evanghelie a lui Matei este scrisa tot de falsii apostoli ai bisericii (a nu se confunda cu apostolii lui Isus)!

Citat :
pe cea a lui Marcu dictata de Petru, pe cea a lui Ioan si el apostol original. toate astea le poti verifica.

Daca e dictata de Petru si acel Marcu era doar scribul aflat in slujba lui Petru ...de ce nu se numeste Evanghelia lui Petru?

Pai tu ai impresia ca acel "Cod al lui Hamurapi" poarta numele unui scrib ?

Nu o mai da pe dupa minciuni pentru ca " Minciuna are picioare scurte"!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 5:35 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:

Wow, da tu ai tupeu, mai baiete! Tupeu chiar mai mare decat cei ce au facut biblia! Nici macar aia n-au fost atat de dusi cu pluta incat sa minta atat de ordinar ca tine No pana si aia au spus-o destul de clar ca evangheliile sunt anonime, dar sunt inspirate dupa cei patru!

Crezi ca minciuna, spusa asa cu nerusinare, te ajuta sa castigi sau sa demonstrezi ceva?
pai sunt asa: evanghelia dupa Marcu, dupa Ioan etc, deci au fost scrise sau dictate de ei ce drek.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 5:49 pm

GaSpAr a scris:
pai sunt asa: evanghelia dupa Marcu, dupa Ioan etc, deci au fost scrise sau dictate de ei ce drek.

Tu daca scrii o carte, la autor scrii Gaspar sau dupa Gaspar? Ce inseamna acest dupa, doar ca acea carte este inspirata dupa tine, in ce mod... nu se spune nicaieri...

Uite si ce spune Maria Magdalena, intr-un text care exista si nu este dupa ea:

”5) Petru I-a spus Mariei: Soră, știm că Mântuitorul te-a iubit pe tine mai mult decât pe celelalte femei.
6) Spune-ne cuvintele Sale pe care ți le amintești, ș
i pe care noi nu putem (să ni le amintim n.t.), sau pe care nici nu le-am auzit.
7) Maria le-a răspuns, Ceea ce vă este ocultat vă va fi dezvăluit.
Cool Și a început să le vorbeascănîn aceste cuvinte: Eu, spuse ea, L-am văzut pe Dumnezeu într-o viziune și I-am spus, “Doamne, azi Te-am v
ăzut într-o viziune”. El mi-a răspuns,
9) Binecuvântată ești tu care nu te-ai îndoit de Mine. Pentru că unde mintea îț
i este, acolo îți sunt și comorile.
10) I-am răspuns, O Doamne, cum vede cel care Te vede (percepe n.t.) în viziune, o face prin spirit sau prin suflet?
11) Mântuitorul I-a răspuns, El nu vede nici prin suflet nici prin spirit, ci prin mintea care se află între cele două”

http://www.docstoc.com/docs/4768218/Evanghelii-apocrife---Evanghelia-dup%C4%83-Maria-Magdalena
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 6:03 pm

pai daca scriu o carte, scriu direct autorul. cert este ca aceste evanghelii au fost scrise in timpul vietii acelor apostoli mentionati. deci nu au fost scrise de ei personal, ci de scribii lor.

aceasta evanghelie dupa Maria, este gnostica scrisa cam prin secolul 5, deci este dupa
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 6:30 pm

GaSpAr a scris:
pai daca scriu o carte, scriu direct autorul. cert este ca aceste evanghelii au fost scrise in timpul vietii acelor apostoli mentionati. deci nu au fost scrise de ei personal, ci de scribii lor.

Acei ciobani evrei, rupti in fund de foame, aveau si scribi personali, mai sa fie...
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 6:35 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:

Acei ciobani evrei, rupti in fund de foame, aveau si scribi personali, mai sa fie...
dar nu stiam ca tu le stii pe toate. esti cumva atotstiutor? ia spune-mi, ce mancau ei, la ce ora se duceau la buda, cand faceau sex, ce animale de casa aveau?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Lun Iun 20, 2011 7:10 pm

GaSpAr a scris:
Apopii a scris:
GaSpAr a scris:

dar nu stiam ca tu le stii pe toate. esti cumva atotstiutor? ia spune-mi, ce mancau ei, la ce ora se duceau la buda, cand faceau sex, ce animale de casa aveau?

Isus propovaduia o religie a saraciei... este usor de presupus ca tocmai cei mai apropiati discipoli ai sai sa-i fi urmat invataturile, sau nici macar aia nu le-au urmat si au fost precum toti crestinii de azi?

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 7:22 pm

Apopii a scris:

Isus propovaduia o religie a saraciei... este usor de presupus ca tocmai cei mai apropiati discipoli ai sai sa-i fi urmat invataturile, sau nici macar aia nu le-au urmat si au fost precum toti crestinii de azi?
Pe undeva ai dreptate ...dar vezi bine ca toti l-au uitat rapid pe maistru si au pus botul la ciolan.
Dar asta nu este un motiv ca atunci cand au trait toti ca bastanii in carca prostilor si si-au permis un scribalau ... asta tot nu inseamna ca Evanghelia sa poarte numele acelui scribalau ...si nu numele bulibasei care dicteaza si il plateste pe slugoiul de scribalau!

Deci nu exista nici un motiv sa zici ca acele evanghelii sunt ale lui Marcu sau Luca decat atunci daca chiar le-au scris acestia!
Si asta inseamna ca nu au Absolut NICIO VALOARE!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 7:26 pm

Soimos a scris:
Apopii a scris:

Pe undeva ai dreptate ...dar vezi bine ca toti l-au uitat rapid pe maistru si au pus botul la ciolan.
Dar asta nu este un motiv ca atunci cand au trait toti ca bastanii in carca prostilor si si-au permis un scribalau ... asta tot nu inseamna ca Evanghelia sa poarte numele acelui scribalau ...si nu numele bulibasei care dicteaza si il plateste pe slugoiul de scribalau!

Deci nu exista nici un motiv sa zici ca acele evanghelii sunt ale lui Marcu sau Luca decat atunci daca chiar le-au scris acestia!
Si asta inseamna ca nu au Absolut NICIO VALOARE!
bai ce boieri erau apostolii, de aceea umbalau peste tot fara nimic cu ei si pana la urma au sfarsit morti, de boieri ce erau. totusi mai Soimos, prostia are o limita
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 7:33 pm

GaSpAr a scris:
bai ce boieri erau apostolii, de aceea umbalau peste tot fara nimic cu ei si pana la urma au sfarsit morti, de boieri ce erau. totusi mai Soimos, prostia are o limita
Da mai gaspare ...prostia are o limita!
Si limita ei este acolo unde vorbesti fara sa stii sau fara sa te documentezi ...ci te bazezi pe Credinta a proasta"!

Daca te-ai fi documentat ai fi aflat ca Apostolul Pavel traia chiar foarte bine in carca idiotilor care il urmau ...si cu asta se lauda el insusi cand povesteste in Faptele Apostolilor despre misionariatele sale in care traiau ca belferii din "minunile" pe care le faceau dupa modelul lui Isus!\

Poi tu nici versetul asta biblic nu il stii:

Faptele apostolilor 4
34 Și nimeni între ei nu era lipsit, pentru că toți câți aveau țarini sau case le vindeau și aduceau prețul celor vândute

35 și-l puneau la picioarele apostolilor

Poi cum sa fie bietii de ei saraci cand idiotii se intreceau sa vanda tot si sa le faca cadou SARLATANILOR?

N-am inteles ...cine e prostu?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 7:40 pm

Soimos a scris:
Faptele apostolilor 4
34 Și nimeni între ei nu era lipsit, pentru că toți câți aveau țarini sau case le vindeau și aduceau prețul celor vândute

Poi cum sa fie bietii de ei saraci cand idiotii se intreceau sa vanda tot si sa le faca cadou SARLATANILOR?

N-am inteles ...cine e prostu?
bai ignorantule, toate bunurile apartineau comunitatii, chiar daca erau oferite apostolilor. cine avea nevoie putea beneficia de ce dorea. asta insemna unitatea si iubirea de aproape, ignorantule ce esti. ai selectat un citat ca sectantii si crezi ca ai descoperit mersul pe jos. ti-a mai zis cineva pe forum si iti mai zic si eu: daca tu chiar tii sa nu te faci de cacao inceteaza cu tampeniile astea, astea sunt productiile unei minti bolnave. sincer daca durea prostia, mi se facea mila de voi( stiti dc Wink )
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 7:54 pm

GaSpAr a scris:

bai ignorantule, toate bunurile apartineau comunitatii, chiar daca erau oferite apostolilor.

Ma da stupid mai esti!

Pai oare iti poti imaginea ca Palatul Patriarhiei si comorile si valorile imense ce se gasesc acolo, ii apartin lui Dan Ilie Ciobotea Patriarhul Romaniei?

Poi crezi ca la duce cu el in mormant?

Nu ma desteptule ... el doar beneficiaza de ele pe VIATA ... si vrei sa-mi explici mie ca un ciocoflender ce esti ca ... saracu patriarh e sarac lipit ca nimic nu este a lui!
Esti prost?

Ma da mare-i gradina lui King Kong!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 7:57 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:

bai ignorantule, toate bunurile apartineau comunitatii, chiar daca erau oferite apostolilor.

Ma da stupid mai esti!

Pai oare iti poti imaginea ca Palatul Patriarhiei si comorile si valorile imense ce se gasesc acolo, ii apartin lui Dan Ilie Ciobotea Patriarhul Romaniei?

Poi crezi ca la duce cu el in mormant?

Nu ma desteptule ... el doar beneficiaza de ele pe VIATA ... si vrei sa-mi explici mie ca un ciocoflender ce esti ca ... saracu patriarh e sarac lipit ca nimic nu este a lui!
Esti prost?

Ma da mare-i gradina lui King Kong!
nu compara vremea apostolilor cu vremea de azi. apostolii ca si Iisus propovaduiau saracia, nu profitau de nimeni.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 8:10 pm

GaSpAr a scris:
apostolii ca si Iisus propovaduiau saracia, nu profitau de nimeni.

Soimos a scris:
Faptele apostolilor 4

E clar ce scrie in biblie! Se proceda exact ca in comunism, totul era al tuturor, dar beneficiau doar cativa, adica cei autointitulati cei mai iubiti fii ai poporului!

Au avut comunistii o sursa de inspiratie SUPER pentru a prosti lumea.

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 8:15 pm

GaSpAr a scris:
nu compara vremea apostolilor cu vremea de azi. apostolii ca si Iisus propovaduiau saracia, nu profitau de nimeni.
Ma da greu mai esti de cap!
Pai ce saracie propovaduiau apostolii cand vezi clar versetul din Biblie precum ca excrocau idiotii ... ca sa traiasca ei bine !

... ce naiba nici ce citesti nu esti in stare sa interpretezi in mod rational?
Pai tu vorbesti de logica?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 8:28 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Pai ce saracie propovaduiau apostolii cand vezi clar versetul din Biblie precum ca excrocau idiotii ... ca sa traiasca ei bine !

... ce naiba nici ce citesti nu esti in stare sa interpretezi in mod rational?
Pai tu vorbesti de logica?

''34. Și nimeni nu era între ei lipsit, fiindcă toți câți aveau țarini sau case le vindeau și aduceau prețul celor vândute,
35. Și-l puneau la picioarele apostolilor. Și se împărțea fiecăruia după cum avea cineva trebuință.'' nu mai selecta ce iti convine tie
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 8:36 pm

GaSpAr a scris:
Și se împărțea fiecăruia după cum avea cineva trebuință.'' nu mai selecta ce iti convine tie

Asa cum ti-am spus, exact ca in comunism... fiecaruia dupa nevoi, doar ca nevoile celor care imparteau erau foarte mari, iar celor multi li se stabileau nevoi foarte mici!

In plus, de ce trebuia ca toti sa-si vanda casele si tot avutul pentru a-l da apostolilor, pentru ca mai apoi sa primeasca de la acestia atat cat vroiau ei sa considere ca sunt nevoile cotizantilor?

Cu alte cuvinte, hai vinde-ti tu casa, da-mi mie banii si apoi iti dau eu cat consider ca ai nevoie Laughing Te prinzi la asta, daca esti adevarat cre(s)tin?

Ultima editare efectuata de catre Apopii in Mar Iun 21, 2011 8:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 8:37 pm

GaSpAr a scris:
[ Și se împărțea fiecăruia după cum avea cineva trebuință.'' nu mai selecta ce iti convine tie

Faptul ca primeau si ei o coaja de paine sau un minim necesar ...nu inseamna ca Apostolii traiau in saracie ci in Mare Bogatie din cauza ca diferenta de bani de la casa si ogorul vandut la coaja de paine necesara amaratului sa supravietuiasca ...intrau bineinteles in folosul comuniunii pe care o pastoreau tot ei ... ce dracu esti atat de greu de cap!

Nu stii ca si comunistii tot cam asta faceau ...dar nu la modul atat de cumplit cum o practicau acei mari sarlatani si excroci numiti Apostoli !

Si aia iti lasau casa si un pic de gradina ...si nu vandeau chiar tot ca sa te trimita in sa traiesti in lagare cu cantine in care sa ai si acoperis si mancarea asigurata ...asta ca Ceausestii sa se lafaie in Palate

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 8:45 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
[ Și se împărțea fiecăruia după cum avea cineva trebuință.'' nu mai selecta ce iti convine tie

Faptul ca primeau si ei o coaja de paine sau un minim necesar ...nu inseamna ca Apostolii traiau in saracie ci in Mare Bogatie din cauza ca diferenta de bani de la casa si ogorul vandut la coaja de paine necesara amaratului sa supravietuiasca ...intrau bineinteles in folosul comuniunii pe care o pastoreau tot ei ... ce dracu esti atat de greu de cap!

Nu stii ca si comunistii tot cam asta faceau ...dar nu la modul atat de cumplit cum o practicau acei mari sarlatani si excroci numiti Apostoli !

Si aia iti lasau casa si un pic de gradina ...si nu vandeau chiar tot ca sa te trimita in sa traiesti in lagare cu cantine in care sa ai si acoperis si mancarea asigurata ...asta ca Ceausestii sa se lafaie in Palate

ma ala greu de cap esti tu. nu scrie nicaeri cat primea fiecare. poate unul avea nevoi de ceva mai mult si cu siguranta il primea. incearca drek sa iei biblia ca pe un tot unitar, nu cateva versete si gata ai descoperit secretul universului, sectantule. plus mai pune mana si documenteaza-te in legatura cu primele comunitati crestine si felul lor de viata si pe urma vii si te dai mare zmeu pe forum, asta ca sa nu te faci de cacat, desi te-ai facut pana acuma.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 8:50 pm

GaSpAr a scris:
ma ala greu de cap esti tu. nu scrie nicaeri cat primea fiecare.
ma da nu te duce mintea de loc!
Pai daca omu isi vinde casa si pamanturile ...cat ai vrea sa primeasca ?
Doua case si doua pamanturi ?
Poi atunci care ar fi fost Ghiseftu?

scuteste-ma de caracterizarile tale ca nu imi arunc nici mucii pe niste vorbe debitate de unu spalat la minte!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 8:54 pm

unde dai si unde crapa Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mar Iun 21, 2011 9:08 pm

GaSpAr a scris:
Pai ai primit raspunsul la comentariul tau la tema pe care o dezbateam !

Prostii precum ca Biblia este un "tot unitar" sa le povestesti prostilor care te asculta!
Biblia este o culegere de 66 de carti fara nicio legatura cu religia crestina ...deci nici vorba ca poti scoate ceva din acel context!
Ba din contra ...crestinii au scos Biblia din contextul religiei ptr care a fost scrisa de RABINI!

Iarasi ti s-a blocat creierul de nu te duce mintea ca rabinii nu aveau interese ca sa scrie o scriptura ptr dusmanii lor ...mai ales asa a moca!

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mier Iun 22, 2011 11:15 am

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Pai ai primit raspunsul la comentariul tau la tema pe care o dezbateam !

Prostii precum ca Biblia este un "tot unitar" sa le povestesti prostilor care te asculta!
Biblia este o culegere de 66 de carti fara nicio legatura cu religia crestina ...deci nici vorba ca poti scoate ceva din acel context!
Ba din contra ...crestinii au scos Biblia din contextul religiei ptr care a fost scrisa de RABINI!

Iarasi ti s-a blocat creierul de nu te duce mintea ca rabinii nu aveau interese ca sa scrie o scriptura ptr dusmanii lor ...mai ales asa a moca!

si asta o spune un amator in religii, adica tu. hai ma lasa-ma cu aerele tale de mare profesor.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   Mier Iun 22, 2011 1:10 pm

GaSpAr a scris:
si asta o spune un amator in religii, adica tu. hai ma lasa-ma cu aerele tale de mare profesor.

Daca nu esti de acord cu afirmatiile facute de Soimos, demonstreaza contrariul folosind argumente valide si atunci fii sigur ca vom fi de acord cu tine!

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Blasfemia cu Treimea   

Sus In jos

Blasfemia cu Treimea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: