Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Cerere partenerit!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
*Sk!p^SeRb@N*
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 1
Localizare : roman
Puncte : 0
Data de inscriere : 08/10/2008

MesajSubiect: Cerere partenerit!   Mier Oct 08, 2008 6:56 pm

De curand asa deschis un nou forum www.musatinii-cnrv.forumz.ro si am dori sa ne deveniti parteneri ..idul meu de mess este serbanyk17_badboy@yahoo.com contactatima Laughing

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Cerere partenerit!   Mar Noi 11, 2008 8:49 pm

si noi care credeam ca vrei sa ne ceri noua partenerele de viata ...
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 434
Varsta : 37
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

MesajSubiect: Re: Cerere partenerit!   Mar Ian 13, 2009 4:29 pm

M-am făcut membru la site-ul pentru a promova noul meu forum Win9x Forum și văd că am fost acceptat chiar dacă au durat două zile de atunci.Mă gândeam că poate http://www.topdir.ro/ ar fi o idee bună și pentru promovarea acestui forum.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Cerere partenerit!   Mier Ian 14, 2009 12:34 pm

Multumim ptr sfat!
Sa sti ca vom tine cont de el
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Cerere partenerit!   Mier Ian 14, 2009 2:45 pm

Acum într-adevăr apar și pe google.

Cum ai căutat "Win9x" sau "Win9x Forum" pe google apar acolo. Asta e tot ce vroiam.

Ar mai fi o problema totuși cu promovarea acestui forum și anume adresa și titlul forumului.

Cred că este vital ca adresa și titlul forumului să conțină niște cuvine foarte populare care să te poată propulsa cât mai sus posibil în motoarele de căutare. Dacă i-ai spune forumului simplu "Dumnezeu" ar fi o idee foarte bună pentru a te plasa cât mai sus în motoarele de căutare însă evitent ar fi dezavantajul că titlul nu prea sugerează viziunea site-ului. E însă o idee foarte productivă ce spun eu dar am să mă mai gândesc.

Aș vrea să nu ne grăbim și să ne gândim ce am putea face pentru a ne putea plasa cât mai sus în motoarele de căutare. Eu deja sunt foarte sus doar datorită numelui ales și nu am făcut nimic ci doar am ales un nume și atât. Și în afaceri e valabilă această regulă. Am citit cărți despre înființarea de afaceri și acolo se vorbește despre asta.

Pentru început ar fi foarte bine să se clarifice care este scopul pentru care s-a dat numele forumului care e acum. Identitate mai sugestivă sau plasarea cât mai sus în motoarele de câutare? Eu am reușit să le împac pe amândouă.

Aș vrea să abordăm această problemă foarte serios și foarte realist! Cred că ar trebui să vedem care cuvinte religioase apar cel mai des în motoarele de căutare și să facem un clasament și în funcție de asta să vedem ce putem face pentru a schimba numele acestui forum. Cred că e cel mai înțelept așa.

Eu unul știu o treabă bună și anume că dacă aș fi un oricine care vrea să caute un forum religios, eu aș scrie în căsuța de căutare google două cuvinte și anume "Dumnezeu+Forum".

Ar fi evident o campenie pe cât de eficientă, pe atât de murdară să îi zici acestui forum simplu "Dumnezeu Forum". Religioșii însă ar merita cred să venim împotriva lor cu o astfel de campanie murdară și vicleană, dar ar fi al naibi de murdar și viclean după părerea mea.

Eu cred că ar trebui totuși să alegem ceea ce e mai eficient!

Eu zic să-i zicem forumului: "Dumnezeu Forum" și mai jos să scrie: "Adevărul despre Dumnezeu și religie!".

Cu așa ceva am ajunge cu siguranță foarte sus în motoarele de căutare și cred că am putea începe într-adevăr să avem de lucru serios. Ar fi o campenie pe cât de eficientă, pe atât de murdară dar cel puțin ne-am distra bine! Eu unul aș face asta!

Ultima editare efectuata de catre remussatala in Mier Ian 14, 2009 3:10 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Cerere partenerit!   Mier Ian 14, 2009 3:07 pm

Poare că o adresă de genul hxxp://dumnezeu.forum-free.org/ sau dacă s-ar fi putut chiar hxxp://dumnezeu.forum.ro/ ar fi fost al naibi de mișto. Cu cât e mai ușor de memorat cu atât e mai bine.

Eu cred că poți să faci asta. Vei mai sta pe gânduri dar până la urmă vei ajunge la concluzia mea.

Sunt prea multe site-uri proreligioase comparativ cu cele antireligioase pentru ca să ne putem permite luxul unei denumiri exotice pentru acest forum! Ne-am născut într-o lume în care e în natura noastră să ne mâncăm între noi. Nimic pe lumea asta nu poate supraviețui fără să omoare ceva pentru a se hrăni, iar în cazul nostru e vorba doar de câteva idei. Spre deosebire de animalele prădătoare însă, oamenii vânează mult mai mult decât au nevoie. Eu cred că avem de acum un forum suficient de măricel cât să ne putem permite să începem să jucăm și un pic mai dur.

Religia creștină oferă ca model de viață răstignirea de bună voie. În creștinism ar trebui să te bagi de bună voie în gura prădătorului. Acolo cică "să nu poftești". Ei dau însă această lege (morală cică) fiind conștienți că nu toți o vor respecta. Oare pentru cine o dau? O dau cică pentru aceia care aleg să trăiască în altă viață. Dar de unde și până unde legătura asta dintre sacrificarea acestei vieți și viața de dincolo? De unde și până unde legătura asta dintre sacrificiu și atotputernicia perfectă care a creat lumea inperfectă?

Dumnezeu e în cer iar oamenii fac legea pe pământ și trăiesc pe pământ. În prezent pe nimeni nu mai interezează cum e făcută legea pe pământ. În America s-au cheltuit o grămadă de bani pe războaie și s-a creat un colaps financiar care a dărâmat economia ca un castel de cărți. Principiul e simplu. Atunci când nu se mai cumpără ceva, nu se va mai produce acel ceva și atunci când nu se va mai produce ceva vor scădea niște încasări care vor face să nu se mai cumpere altceva care deasemeni iar urmează să nu se mai producă scăzând asfel alte încasări. Și tot așa rând pe rând până se dărână tot exact ca un castel de cărți. Așa stau lucrurile pentru că producția înseamnă locuri de muncă, care înseamnă salarii iar cu salariile se cumpără mai mult sau mai puțin și în funcție de asta se și produce. Piața imobiliară și multe alte fabrici care nu sunt clienți politici sunt cele mai vulnerabile la asta. E evident că de asta vor pofita tot cei foarte bogați și cu foarte multe pârgii financiare care cumpără politicienii, presa și fel de fel de marionete și care abia au așteptat să scadă prețurile la aceste "produse" pentru ca să cumpere pe nimic și să vândă scump pentru a avea din nou alți bani pentru alte războaie.

În proorociri scrie cum că vor fi războaie și tot pământul va arde. Deci uite băăă cât adevăr are religia deci hai să fim numai cu mintea la cer că asta înseamnă că mântuirea ar trebui să fie și ea adevărată dacă religia are atâta adevăr! Asta evident exact atunci când va fi cea mai mare nevoie de mântuire!!!

În curând se vor consuma resursele naturale și vom vedea noi! Ce vom face? Vom tăia pădurile? Cât te poluat va fi pământul atunci și cum va fi clima? Să sperăm că atunci cei ce au mințile la cer vor avea o înțelepciune divină și creatoare nu? Să fie atunci un cer nou și un pământ nou!

Cu toții știm că lumea înebunește mai ales de la sărăcie și fiecare popor își are conducătorul pe care și-l merită!

Animalele sunt mai deștepte. Sunt mai deștepte pentru că ele omoară doar cât le este suficient să mănânce. Noi ar trebui să distrugem credința în nemurire pentru ca astfel viața de aici să aibă un preț mai bun și să fie egal pentru toți. Eu nu văd nicio legătură dintre sacrificarea acestei vieți și viața de dincolo. Nu văd nicio legătură dintre lumea asta "inperfectă" și atotputernicia "perfectă" care să creeze lumea asta. Toate sunt niște aberații făcute să distragă atenția.
Sus In jos
sikaryan
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 10
Puncte : 1
Data de inscriere : 25/04/2008

MesajSubiect: Re: Cerere partenerit!   Sam Ian 17, 2009 4:41 pm

Frumos spus si foarte corect ... omenirea e pe margina prapastiei ...si bisericile care lobotomizeaza creiere si franeaza societatile ... ii dau branciul final!
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Cerere partenerit!   Sam Aug 28, 2010 7:27 pm

Caut un Shaman. Exista pe aici vreunul? Sa fie Shaman nu doar cu numele, ci autentic. Exclamation
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Cerere partenerit!   Dum Aug 29, 2010 9:54 am

Zian a scris:
Caut un Shaman. Exista pe aici vreunul? Sa fie Shaman nu doar cu numele, ci autentic. Exclamation

Din cate stiu eu era unul, parca avea si user-name-ul Shaman! Numai sa mai intre pe forum si sa-ti citeasca mesajul cheers
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Cerere partenerit!   Dum Aug 29, 2010 5:24 pm

Zian a scris:

Daca vrei unul care sa mai fie si autentic... ar trebui sa tragi o fuga pana in Taiga, poate mai prinzi vreunul in viata!

Terro
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

MesajSubiect: Re: Cerere partenerit!   Vin Noi 12, 2010 9:34 am

Parteneri ce inseamnă? Să vă cuplați? Și cum o fac doua forumuri? Shocked
Sus In jos
Apopii
Pagan