Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Avem dreptul să-L judecăm pe Dumnezeu?
Da!
67%
 67% [ 14 ]
Nu!
33%
 33% [ 7 ]
Total voturi : 21

AutorMesaj
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Joi Apr 08, 2010 5:44 am

Aceeasi MArie cu alta palarie!(Variatiuni pe aceeasi aceeasi tema...)
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Joi Apr 08, 2010 9:57 am

Nu am nici timpul nici vointa de a trezi turma ,pana la urma e dreptul fiecaruia daca vrea sa inteleaga ceva sau nu.
Ma mir cata rabdare Soimos si de cat timp se lupta cu spalatii la creier.De ce nu-i lasi sa moara prosti ?
Dupa atata lupta, ai gasit unul care sa zica in final ca intelege ceva?
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 20/02/2010

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Joi Apr 08, 2010 7:26 pm

cel mai usor, e sa jignesti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Joi Apr 08, 2010 7:54 pm

Zici asta din propria ta experienta?

Eu nu cred ca ai dreptate ...este mult mai usor sa crezi!
De asta credinta e si facuta pentru cei care nu stiu nimic si nici nu fac fata la invatatura
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Vin Apr 09, 2010 7:38 pm

cunosc o gramada de oameni credinciosi care nu-si pierd vremea cu papagali ca tine, iar ca intelect sunt mult peste nivelul tau.

eu sunt un exemplu slab, dar nu toti sunt la fel.

asa ca, mucles.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Vin Apr 09, 2010 8:38 pm

buburuza a scris:
cunosc o gramada de oameni credinciosi care nu-si pierd vremea cu papagali ca tine, iar ca intelect sunt mult peste nivelul tau.

eu sunt un exemplu slab, dar nu toti sunt la fel.

asa ca, mucles.
Hai sictir!

Sa fi tu sanatos ca si eu cand sunt in vizita la soacra mea cat ma duc si eu cu ea la sambatari si chiar la penticostalii tremurici ...nu ca va iubesc ...ci ca sa vad ce dimensiuni aberante are prostia in acele cuiburi ...si bineinteles sa ma distrez!
Dar sa sti ca am si prieteni care participa si ei aici pe forum postand ca mine ,... si unii sau pocait ...doar pentru a va beli la inceput ...si apoi ptr a se cocota in fruntea voastra ca sa traiasca in carca unor fraieri ca voi care platesc zeciuieli si taxe ...
Asa ca mucles tu ...ca daca esti mic si prost ...macar sa fi tacut ..adica smerit ...si deschide punga ca vin cei destepti sa stranga zeciuiala prostilor!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Sam Apr 10, 2010 3:48 am

Am vazut de cateva ori adunaturi dintr-astea de sectari, parca erau o gloata de handicapati mintal. Mi se facuse "mila" de ei gandindu-ma cum ii exploateaza unii si in schimbul banilor le "vand" gogosi rancede! Acum, nu pot zice ca celelalte culte, care nu se considera secte, stau cu mult mai bine Smile probabil, cei ce aveau ceva in cap au fugit de ei cat i-au tinut calcaiele!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Sam Apr 10, 2010 6:07 am

Hai sa va spun p-a dreapta ...aka una de picati in koor!

De vre-o doi ani tot mi se propune sa vin ca predicator la aceea biserica de adventisti din cartier ... si ptr ca aceasta intentie s-o fi discutat intr-un cerc mai larg ... ideea aceasta a fost preluata si de cei de la biserica de penticostali tremurici ...si am primit si de acolo propunerea aceasta.

Nu stii ce distractie a fost in familie pe tema asta ...ca doar familia imi cunoaste bine nemarginita mea "dragoste" pentru religie.

Ptr Bubu(ruzu)
Da cu toate acestea m-as sacrifica si draga buburuzule sa stiti ca totusi as accepta sa vin ca predicator la voi ... nu de alta dar sunt convins ca politica lui Pavel este cea mai buna ...si anume ca cel mai bine distrugi o biserica intrand in ea si smintind lumea cu citate biblice care bat in directia in care vrei tu sa mergi.
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Dum Apr 11, 2010 6:01 am

s-ar putea sa ai dreptate.
--------

si daca vre-o data, ai sa predici pe undeva... anuntza-ma si pe mine... as face efortul asta, sa vin sa te ascult.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Dum Apr 11, 2010 7:17 am

buburuza a scris:
s-ar putea sa ai dreptate.
--------

si daca vre-o data, ai sa predici pe undeva... anuntza-ma si pe mine... as face efortul asta, sa vin sa te ascult.

Nu s-ar putea ...ci chiar am !
Am multi amici care plecand in Canada s-au inscris in culte doar ca sa primeasca ceva de start ...si cand se cerea sa dea inapoi ....au dat desi nu le convenea ...si s-au straduit sa schimbe rolul de fraier bun de plats cu cel de bun profitor al zeciuielilor !

Eu nu sunt atat de murdar incat sa ma vand pentru bani obtinuti din minciuna si sarlatanie ... si nici atat de nebun incat sa cred in Pinnochio
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier

Localizare : .........
Puncte : 146

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Dum Apr 11, 2010 12:34 pm

ca nu esti atat de nebun, stiu si eu.... mai ai un pic.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Dum Apr 11, 2010 1:20 pm

Fi tu sigur ca oricat de tare as inebunii ...chiar atat de nebun sa cred ca Isus s-a nascut din el insusi fiind in acelasi timp propriul sau tata si fiu ...zau ca nu ajung!
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier

Localizare : .........
Puncte : 146

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Lun Apr 12, 2010 5:49 am

s-a nascut din Maria, mei "desteptule"!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   Lun Apr 12, 2010 10:02 am

buburuza a scris:
s-a nascut din Maria, mei "desteptule"!
aha ...am inteles ...Maria era si Tatal si Mama ...nu ?
Sau n-ai vazut ca eu la tata ma refeream?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?   

Sus In jos

Avem dreptul sa ne judecam? ...da sa-L judecăm pe Dumnezeu?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: