Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Click Albumul cu imagini

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Click Albumul cu imagini   Mier Feb 04, 2009 12:08 pm

Un album virtual cu diferite imagini ca secvente instantanee ale realitatii romanesti

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Ian 16, 2012 7:47 am, editata de 1 ori
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 38
Puncte : 288

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Feb 11, 2009 10:00 am

"Radiografia justitiei" vazuta in filmul Crimei de la Brasov ne doveste cat este de injusta justitia cand ea se afla in mainile indolende ale unor judecatori atat de "inamovibili" incat nici bunul simtz nu ii poate influenta!
Sus In jos
mena
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 5
Localizare : 12345678
Puncte : 1
Data de inscriere : 28/04/2008

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Feb 11, 2009 10:10 am

Sus In jos
kelly
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 9
Localizare : irlanda
Puncte : 1
Data de inscriere : 11/05/2008

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Feb 11, 2009 10:16 am

Minuni cotidiene
Tara corupta dar fara corupti ...dupa ce criminalii sunt lasati in libertate sau premierii "vand" resursele energetice ale tarii fara ca nimeni sa nu raspunda ptr nimic iata ca si UE s-a saturat de atatea minuni:

http://www.jurnalul.ro/articole-online/3192/ce:-bucurestiul-franeaza-lupta-impotriva-coruptiei-
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Feb 11, 2009 10:20 am

Rares Niculescu ...Parlamentar UE si purtator de cuvant la Guvern se cafteste prin birturi ca ultimul golan!

http://www.gardianul.ro/EXCLUSIVITATE.-Filmul-scandalului-provocat-de-Rares-Niculescu-|VEZI-VIDEO-s129406.html
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Sam Feb 14, 2009 11:50 am

Jaf armat la o banca in Cluj ...devenim mai occidentali ca occidentalii?

Sau de noi se lipesc numai cele rele aduse de acolo?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Dum Feb 15, 2009 5:10 pm

Seful politiei circulatie din Iasi si-a dat demisia ptr ca 45% din agentii de circulatie au dosar penal!

Credeti ca la Iasi politistii de circulatie sunt mai corupti ca in alte judete?

Nici vorba ...toti sunt la fel ...diferenta este ca la Iasi sunt mai cinstiti cei care ii vaneaza pe ciubucari!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mar Feb 17, 2009 1:50 pm

Culmea prostiei la guvernanti

Azi la TV s-a anuntat ca Romania a aprobat 10 000 de permise de munca ptr straini ...asta in timp ce milioane de romani nu au de lucru!

Iata cum arata conspiratia antiromaneasca cand poarta masca prostiei!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Feb 18, 2009 4:41 pm

Mari certuri cu bugetul, nu exista bani ptr nimic ...decat ptr turism si asta pute rau de tot!
Odata ca turismul estival la mare merge bine si fara tichete, turismul montan de pe Valea Prahovei merge si el ... in rest tot felul de politiceni jegosi si fara minte sustin ideea ca Romania se va dezvolta prin turism ...uitand ca niste prosti ce se dovedesc a fi ca ptr turism iti trebuie o infrastructura dezvoltata ...sau vor sa impuna noutati pe plan mondial gen: turismul in noroi pana la gat, turism cu caruta pana la groapa de la Glina, turism istoric in cea mai izolata fundatura unde lumea e in evul mediu, caci turismul religios din Romania ne-a fost oferit ca aperitiv cand am vazut cum se calcau in picioare niste babe istorice ca sa beie apa sfanta infectata cu bacili de coli... adica apa sfintita cu cacat!
Frumos viitor ne asteapta cu asemenea vite ca politicieni !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Lun Feb 23, 2009 12:21 pm

Click ... Bandele de infractori terorizeaza mall-urile sub ocrotirea politiei ...daca nu chiar sub conducerea acestora (cazul Preda) ...sa te mai miri ca Preda seful clanului zice in gura mare ca ptr rl nu este lege?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mar Feb 24, 2009 1:01 pm

Click ...
Scandal cu romanii din Italia!
Diaconescu, ministrul de externe vorbeste prostii, infractionalitatea nu are nationalitate, spune el ... ceea ce intradevar este un mare adevar ...problema consta in faptul ca el nu a inteles ca romanii sunt incriminati ptr faptele lor ...nu ptr nationalitatea lor ... iar daca romanii sunt o problema in toate Europa ... este o consecinta a falimentului sistemului de educatie si invatamant din Romania care se cere reformat URGENT!
Sus In jos
kahila
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 20
Localizare : nohere
Puncte : 0
Data de inscriere : 21/01/2009

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mar Feb 24, 2009 4:47 pm

Nu cred ca au nici un interes sa reformeze invatamantul. Nu au de ce....Tara are nevoie de prosti ca sa fie condusi. Eu m-am saturat cand ii vad.Bine ca nu m-am dus la vot ca ma apuca plansul Very Happy
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mar Feb 24, 2009 5:05 pm

Eu cred ca realitatea din invatamnt are chiar doua cauze ...una cum zici tu ...ca au nevoie de prosti ca aia se pot beli mai usor ...si alta ...ca sunt prea prosti ca sa stie sa o faca!
Le-a intrat prea mult invatamantul ceausist in cap ca sa poata pricepe ca se mai poate si altfel!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Mar 25, 2009 1:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Mar 11, 2009 6:22 pm

Am trait s-o vad si pe asta!
Ceausescu a imprumutat 20 miliarde de dolari ...si a facut cu ei o tara noua ...cu sute de mii de locuinte ptr tineri, cu orase noi rasarite din noroi si cu o industrie in care fiecare roman a avut un loc de munca!

...pacat ca nu a inteles ca prioritatea nu era plata datoriei ci modernizarea si democratizarea.

Azi o banda de mafioti politici care conduc de 20 de ani tara ... fac un imprumut de cca 20 miliarde EUR adica cca 30 miliarde de dolari ...doar ca sa aibe clica ce sa fure si manareasca ...ca nu cumva credeti in naivitatea voastra ca ei vor repeta gestul patriotic al celui care l-am impuscat ptr subminarea economiei nationale?

Adica dupa ce au furat sau vandut pe NIMIC strainilor, toata industria ... o mare parte din terenul agricol (in Banat ca 75% italienilor ...ca deh Mafia Italiana are pretentii la cel mai bun pamant al romanilor) ...dupa ce au vandut si resursele energetice ale tarii ba chiar si cele din Marea Neagra ...astazi se vinde si VIITORUL ...

Oare Banatul si Ardealul cat il vindeti ...tov-ilor de la Bucuresti ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Mar 25, 2009 1:08 pm

Băsescu spune: "Probabil că următoarea criză va fi cea alimentară".

Si actioneaza ca atare ...imprumuta 20 miliarde de EUR ca sa stabilizeze bancile (straine ca nu a mai ramas decat una romaneasca) si sa plateasca datoriile private ale Romaniei facut de clientii lui Tariceanu care au cumparat masini noi pe credite.

Bravos ...una gandim si alta facem ! .... oare cum ar fi fost ca toti banii acestia sa fie investiti in agricultura ...din moment ce si asa se constientizeaza realitatea ca agricultura este VIITORUL ...ptr ca fara produse alimentare nu exista nici macar viata ...ce sa mai vorbim de viitor?
Sus In jos
elvar
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 87
Localizare : Finland
Puncte : 30
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Apr 08, 2009 12:40 pm

Poza cu Jiji Berbecali !

Mare scandal mediatic ... multe greseli cu judecatorii Dinamovibili adica cei care tin cu Dinamo si nu cu Steaua .. inventeaza legi unice pe mapamond pe care orice prost arestat in mahalaua Brooklinului le stie bine ...si anume ca nu ai obligatia sa scoti nici un porumbel pe gura daca ai un avocat care sa te apere !
In Romanica unde criminalii sunt eliberati pe baza de certificate medicale,...probabil ca sa isi poata continua crimele propuse, Dinamovibilii aresteaza victimele si pagubasi ca nu cumva sa incalce democratia pe care ei o cred Europeana ...cea care apara drepturile Democratice ale Hotilor si nu a maselor de oameni saraci care nu au bani de certificate medicale!
Sus In jos
elvar
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 87
Localizare : Finland
Puncte : 30
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Apr 08, 2009 12:44 pm

Democratie anti democratie la Chisinau!

Tineri spalati la minte si cu experienta occidentului si a democratiei au vrut sa rastoarne luni ceea ce Duminica au votat democratic majoritatea populatiei!

Deh ... s-au mai crezut in timpul lui Ceausescu cand democratia era un vis ...care s-a spulberat rapid cand a fost pusa in practica de cei care au fost pregatiti in scolile comuniste cum sa o combata!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Joi Apr 09, 2009 9:48 am

Click!

Veste BOMBA: Principele Radu isi anunta intentia de a candida ptr presedintia Romaniei!
Toti "deontologi" si pupincuristii mafiotilor sar ca muscati de sarpe, ba ca compromite Casa Regala ba ca, parintii au fost PSD-isti ... nu stiu ce si asa mai departe, dar toti mancatorii de rahat uita un lucru esential ...si anume ca Romania nu are nici un alt candidat CINSTIT, SERIOS, MORAL, NEPATAT si cu COLOANA VERTEBRALA la nivelul Principelui Radu Duda!

...daca omanii seriosi si morali nu se implica ....toata societatea se vaicareste ca ar fi cazul ca tocmai ei sa se implice ...si daca se implica asa cum vedem in cazul de fata ...dai cu rahat in el cat se poate ... ca e pacat ptr popor si tara sa vina la carma un adevarat OM in locul gunoaielor care si-au dat clar examenul!
Asa ca:

Hai SUS cu Radu Duda ...oameniiseriosi si cinstiti STIU pe cine sa voteze!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Lun Aug 03, 2009 4:46 pm

Crima odioasa in Timisoara la caminul Medicina - Farmacie

Doi tineri de 20 de ani casapesc, transeaza si impacheteaza un batran dornic de "pipi-fleisch" (adica carne tanara) ucigandul pe bietul rom cu peste 50 de impunsaturi de cutit!

Nu as fi postat tema aceasta pe un forum ca acesta daca nu era ceva demn de bagat in seama! Si anume ca studentul criminal era copil de preot care in loc de liceau a frecventat Seminarul de preoti ...iar fata care a fost admsa cu nota 9.90 adica a doua ...la facultatea de medicina era SAMBATARA !

Ca sa luam bine aminte ce fel de educatie face Religia crestina ... o religie fara Dumnezeu dar cu 2 miliarde de farisei!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Dum Apr 11, 2010 8:42 pm

Astazi la TV germana s-au dat rezultatele sondajului referitoare la increderea in institutiile statului ...cca 35 in Germania.

Surprinzatoare este scaderea spectaculoasa in acest sondaj al increderii populatiei in Instututia Bisericii.

Doar 17 % din populatie mai are incredere in biserica !!!!!!!!! (da si alea probabil ca sunt babe proaste)
In Romania cred ca e invers ...adica ... doar 17 % din populatie nu au incredere in biserica.

Iata ce diferenta uriasa exista intre un stat avansat si ...altul inapoiat
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Lun Apr 26, 2010 6:24 am

Iata un articol interesant gasit azi in Jurnalul National articol care se refera la o declaratie a lui Voiculescu, presedintele Partidului Conservator :

STATUL, DUȘMANUL CETĂȚEANULUI
Statul român s-a dezvoltat abe­rant și, dincolo de problemele de inteligență, moralitate sau competență ale persoanelor care dețin cele mai importante funcții pu­blice, acesta are o problemă de fond, care anulează orice șansă de progres - a devenit cel mai mare dușman al propriilor cetățeni, a declarat ieri președintele fondator al Partidului Conservator, Dan Voiculescu.
"Statul român își impozitează sălbatic proprii cetățeni, le reduce abuziv sala­riile, le anulează dreptul legal la pensie, le falimentează dis­cre­țio­nar afacerile și nu pierde nici un prilej să-i umilească, să le demonstreze forța arbitrariului și arbitrariul forței. Această combinație de hoție și violență se numește, în orice dicționar juridic, tâl­hărie!", spune Voiculescu într-o declarație de presă.

Aveti curajul sa-l comentati? ... sau ne-am reintors la vremurile lui ceasca cand iti era frica sa nu-ti fie inregistrata si sunetul pe care il facea-i cand trageai apa la toaleta ?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Lun Apr 26, 2010 7:39 pm

Ce am mai putea comenta... sunt lucruri pe care le stiam si pana acum. Cand majoritatea oamenilor au o mentalitate de sclavi, primesc ceea ce merita!

totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Lun Apr 26, 2010 7:51 pm

de parca tu traiesti pe alta gee.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Lun Apr 26, 2010 7:58 pm

Uite ca tocmai acum 5 minute Ilie Serbanescu explica la TV precum ca imprumutul FMI s-a luat de fapt pentru ... bancile straine ... dar de platit le vom plati noi!

...dar culmea excrocheriei este ca tot strainii ...recte FMI-ul vine sa ne puna conditiile aberante pe care deja le cunoastem ...iar guvernul preia din smash tampenia facuta si o trimite exact acolo unde nu trebuia ...adica lovirea in micile IMM-uri sau in micsorarea punctului de pensie lovind mortal pe cei care si asa nu-si puteau cumpara medicamente din "pensiile nerusinat"(e) de mici!

Foarte bun si capabil guvernul ... nu-i asa?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Lun Apr 26, 2010 7:59 pm

totyo a scris:
de parca tu traiesti pe alta gee.

Daca ai fi inteles ce am spus, nu ai fi folosit aceasta replica! Da, nu traiesc pe alta gee, traiesc pe asta si inconjurat de foarte multi plini de umilinta crestina!

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   

Sus In jos

Click Albumul cu imagini
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Blonda, chioru si piticu-
Mergi direct la: