Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Click Albumul cu imagini

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
imishaa
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 151
Data de inscriere : 27/05/2010

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mar Aug 10, 2010 9:27 am

jored a scris:

isi merita soarta si poate de aia nici nu protesteaza jegosii

urat...
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mar Aug 10, 2010 9:43 am

In diverse discutii pe teme de religie mi-am atras oprobiul conlocutorului/conlocutorilor, atunci cand insistam pe ideea unei ajustari, plieri - nu conteaza cum ii spunem - a religiei pe cerintele si mentalitatile specifice sec.XX(pe atunci) -XXI (acum - ca nu m-am potolit).
http://www.descopera.ro/cultura/5398401-religia-incotro
Materialul de pe descopera.ro vine sa-mi intareasca convingerea. Citatul lui Nietzche este mai actual ca oricand: "Nu pot crede intr-un Dumnezeu care-mi cerseste in fiecare zi rugaciuni".(Q.E.D.).

Si totusi optimismul meu se afla in declin dupa ce am citit zilele astea (nu mai gasesc materialele) despre pericolul in care se afla atat Rusia cat si Finlanda: se estimeaza ca, pana la jumatatea acestui secol religia islamica sa devina majoritara. Eu (sper profund) nu mai apuc acele zile dar, copiii nostri (eventualii viitori nepoti) in ce lume vor trai? Ma sperie gandul asta rau de tot. Islamul este singura religie pe care o detest si as sterge-o intr-o clipa de pe fata pamantului daca as avea o asemenea putere.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mar Aug 10, 2010 3:15 pm

Nu te ingrijora foarte tare ...pentru ca Europa adevarata este una laica. si nimanui nu i se va permite sa o schimbe, cu atat mai putin musulmanilor.

Ieri aici in Germania a avut loc o ampla actiune a politiei la Centrul Cultural Islamic din Hamburg, ocazie cu care acest "centru" a fost inchis pentru ca s-au gasit multe materiale de propaganda fundamentaliste care sprijineau terorismul.(sa nu uitam ca teroristii care au distrus Gemenele din NY au fost membrii acestui "centru cultural").
Sunt convins ca asemenea actiuni se vor generaliza si in alte tari si ca isi vor dovedi utilitatea pe viitor ...si ca lumea va intelege ca Islamul nu mai este de mult o religie ...si asta o afirma chiar musulmanii!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mar Aug 10, 2010 7:11 pm

O picatura in ocean deocamdata,Soimos.
Pina cind lumea depinde de petrolul Saudian ,sint slabe sperante.
Magnatii lumii inchid ochii,ca nu-i deranjeaza moscheile din Europa.
Problema e ca dupa ce si fac moschei si se inmultesc ,impun si crestinilor acelasi comportament,ca sa nu-i deranjeze.
Un exemplu elocvent este in Franta,unde francejii, deja se cam temsa impuna anumite reguli ,ca se scoala musulmanii ,si e jale.Defapt scopul lor este declaratinca de la Mahomed.
Cine recunoaste ca Mahomed este profetul lui Dumnezeu traieste ,iar cine nu, nu.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Aug 11, 2010 5:47 am

se zice ca de la rasarit vor venii cei care vor conduce lumea! .. da, da!
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Aug 11, 2010 7:58 am

Anticristul a scris:

Problema e ca dupa ce si fac moschei si se inmultesc ,impun si crestinilor acelasi comportament,ca sa nu-i deranjeze.
[...]
Cine recunoaste ca Mahomed este profetul lui Dumnezeu traieste ,iar cine nu, nu.
Acum cateva luni a fost un scandal in Elvetia, daca nu ma insel. Erau foarte "sifonati" din cauza ca localnicii nu mai acceptau minaretele lor. Au un tupeu ceva de speriat; nu spune nimeni sa nu-si aiba locurile de inchinaciune (de-ar da hernia de disc in toti!) , dar de aici si pana a urla toata ziua din turnul ala e o diferenta majora; cu ce drept invadeaza ei spatiul public si urechile celor ce-si vad linistit si decent de viata lor.

Eu intr-o lume in care-mi va fi bagat fortat pe gat Mahomedul lor (un pedofil nenorocit) nu accept sa traiesc, dar nu plec asa, cu mana goala, mai iau cu mine si cel putin un musulman...bucati...
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Aug 11, 2010 9:18 am

imishaa a scris:
Au un tupeu ceva de speriat; nu spune nimeni sa nu-si aiba locurile de inchinaciune (de-ar da hernia de disc in toti!) , dar de aici si pana a urla toata ziua din turnul ala e o diferenta majora; cu ce drept invadeaza ei spatiul public si urechile celor ce-si vad linistit si decent de viata lor.
Cu acelasi drept cu care si crestinii au invadat teritoriile pagane... Cine nu credea in domnul-zeu, murea si nu omorat de acel domn-zeu inexistent, ci omorat de credinciosii lui, acele oite ”nevinovate” din turma, care propovaduiau iubirea...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
imishaa
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Aug 11, 2010 9:32 am

Apopii a scris:
Cu acelasi drept cu care si crestinii au invadat teritoriile pagane... Cine nu credea in domnul-zeu, murea si nu omorat de acel domn-zeu inexistent, ci omorat de credinciosii lui, acele oite ”nevinovate” din turma, care propovaduiau iubirea...
Sunt de acord cu tine si ma intreb deseori (asemeni multora) cum ar fi aratat umanitatea in lipsa religiei. Se apeleaza in continuare la violenta.Totusi suntem in sec.XXI sau e...irelevant...
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Aug 11, 2010 12:16 pm

Probabil, daca nu ar fi existat religiile care au in cartile lor asa-zise sfinte o multime de fapte care sa indrume catre violenta si crima, lumea ar fi fost un pic mai pasnica. Suntem in sec. XXI, calendaristic, dar unii sunt inca in evul mediu cu mintea.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
imishaa
Scutier
Scutier

Localizare : universuri paralele
Puncte : 151

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Aug 11, 2010 12:41 pm

Apopii a scris:
lumea ar fi fost un pic mai pasnica
si am fi fost probabil departe, foarte departe, daca nu se distrugea biblioteca din Alexandria. Inca de pe cand eram copil, asa, cu minte cruda, ma gandeam la cat de mult s-a pierdut si nu vom sti niciodata - tot din cauza religiei.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Aug 11, 2010 7:19 pm

Parca numai biblioteca ...a mai fost si Muzeonul si cine mai stie cate !
Crestinismul s-a bazat inca de la inceput pe distrugerea a tot ceea ce tinea de stiinte sau de cunoastere in general.
Si cum putea sa fie altfel cand crestinismul era ceva furat ...iar hotii care o foloseau in interesul lor cunosteau bine acest lucru si incercau sa-si protejeze minciuna interzicand si distrugand scrierile din care puteai sa afli adevarul.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Varsta : 55
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Aug 11, 2010 7:37 pm

imishaa a scris:
Anticristul a scris:

[...]
Acum cateva luni a fost un scandal in Elvetia, daca nu ma insel. Erau foarte "sifonati" din cauza ca localnicii nu mai acceptau minaretele lor. Au un tupeu ceva de speriat; nu spune nimeni sa nu-si aiba locurile de inchinaciune (de-ar da hernia de disc in toti!) , dar de aici si pana a urla toata ziua din turnul ala e o diferenta majora; cu ce drept invadeaza ei spatiul public si urechile celor ce-si vad linistit si decent de viata lor.

Eu intr-o lume in care-mi va fi bagat fortat pe gat Mahomedul lor (un pedofil nenorocit) nu accept sa traiesc, dar nu plec asa, cu mana goala, mai iau cu mine si cel putin un musulman...bucati...
E prea putin,daca luam in considerare ca sint peste 170.000 000.numai in tarile arabe,care vor neaparat sa ne extermine pe noi.Ca nu sintem ca ei, si ca avem o democratie care nici americanii nu o au.Sa va exemplific un caz.
Un arab israelian a facut un atac cu bomba in Ierusalim.Asigurarile sociale au trebuit sa-i dea parca o jumate de milion de zecheli.cam 150.000 de dolari.
Ca a murit omul in cimpul muncii,si copii lui vre-o 6 la numar primesc pensie alimentara de la statul evreu,ca tatal lor a ucis o gramada de fiinte nevinovate.
Ei,de asta ne urasc arabii,ca nu sintem ca ei,dar nici nu vom fi ,niciodata.
Acesti 170.000.000.cine poate sai convinga ca Ierusalimul este capitala unui stat nou si modern?
Cine poate sa-i convinga ca este dreptul nostru la viata ca oricare popor.
Presedintele Iranului urla in gura mare ,ca noi trebuie sa fim exterminati.
Pe ce criteriu,si cine hotaraste care popor trebuie exterminat si ,de ce?
Noi nu ne temem de amenintarile lui,dar pacat ca lumea nu aude ce striga el.
Si Hitler a urlat si lumea nu a auzit.
Acunoi nu vom permite unui alt Hitler sa se ridice.
Daca lumea se face ca nu aude,auzim noi si pentru ei.
Si sa ne judece lumea ca auzim prea bine,decit sa ne judece ca am fost surzi.
Cu stima.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Aug 11, 2010 7:59 pm

crestinii au invadat teritoriile pagane... Cine nu credea in domnul-zeu, murea si nu omorat de acel domn-zeu inexistent, ci omorat de credinciosii lui, acele oite ”nevinovate” din turma, care propovaduiau iubirea...[/quote]
Sunt de acord cu tine si ma intreb deseori (asemeni multora) cum ar fi aratat umanitatea in lipsa religiei. Se apeleaza in continuare la violenta.Totusi suntem in sec.XXI sau e...irelevant...
[/quote]
Ce conteaza secolul,pentru turma lui Mahomed?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Joi Aug 12, 2010 8:25 am

Anticristul a scris:

Acunoi nu vom permite unui alt Hitler sa se ridice.
Daca lumea se face ca nu aude,auzim noi si pentru ei.
Si sa ne judece lumea ca auzim prea bine,decit sa ne judece ca am fost surzi.
Cu stima.
Ai ai...ce soarta grea va asteapta!

Iti dai seama ca voi veti fi varful de lance folosit de democratii pentru salvarea de la autodistrugere a planetei si asa mult prea suprapopulata ...si mai ales suprapopulata cu niste idioti fanatici si inutili, indobitociti prin fanatism religios astfel ca sa distruga democratiile si sa impuna steagul lor cu rahat verde pe toti muntii planetei ... idei parca din adins concepute ca sa le fie propria arma de autodistrugere.

Dar ce sa-i faci ...asa nu mai poate continua mult caci tot la distrugere se va ajunge.
Saracii de voi ... voi veti fi in prima linie ... si ca sunteti folositi pe post de basma rosie ...ca sa infuriati monstrul coridei, care totusi va trebui sa fie ucis intr-un final.

Musulmanii sunt muult prea prosti sa inteleaga ca religia lor a fost modificata in laboratoare astfel ca sa devina altceva decat a fost ...dar mai intai de toate un mijloc de a prostii si radicaliza societatea lor impotriva democratiilor ....si de aici li se trage sfarsitul.
Singura salvare ar fi democratizarea lor si dupa modelul chinez controlul demografic al populatiei ...dar se pare ca sunt muuult prea prosti ca sa inteleaga realitatea ...si sti cum e ...prostia se plateste!
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Joi Aug 12, 2010 9:08 am

Soimos a scris:
Nu te ingrijora foarte tare ...pentru ca Europa adevarata este una laica. si nimanui nu i se va permite sa o schimbe, cu atat mai putin musulmanilor.
Soimos, as vrea atat de mult sa ma ingrijorez fara motiv, dar mi-e teama ca, ceea ce afirma cu putini ani in urma un lider de-al lor (nu-mi amintesc cine era) se va adeveri; citez din memorie: "'ceea ce nu au reusit de-a lungul secolelor barbatii nostri cu iataganele, vor reusi femeile noastre". (cum altfel cand sunt privite si tratate ca pe niste masini de facut copii).
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Joi Aug 12, 2010 9:21 am

Soimos a scris:
[...] planetei si asa mult prea suprapopulata ...si mai ales suprapopulata cu niste idioti fanatici si inutili, indobitociti prin fanatism religios[...]
Exact despre asa ceva discutam ieri cu prietena mea (eu romanca ortodoxa...doar prin botez, ea maghiara catolica...doar prin botez). Nu putem accepta si intelege nebunia din lumea asta; este atat de frumos si de simplu sa comunici, sa te bucuri de o conversatie, de un schimb de impresii imbogatindu-te spiritual, profesional,uman, indiferent de religie, nationalitate, rasa. De ce nu poate fi asa si pentru altii la o scara marita? Chiar e imposibil?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Joi Aug 12, 2010 10:53 am

Atata timp cat este religia la putere ... nu se poate!
numai secta mea detine adevarul, numai prin religia mea se dobandeste viata vesnica sau numai Dumnezeul meu e bun ...iar la tau e kk.

Acest exclusivism duce la intoleranta, iar intoleranta la conflicte.Acesta este motivul ptr care se poate afirma ca Religia este una din armele Diavolului!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Dum Sept 19, 2010 6:18 am

Basescu a facut cunoscut faptul ca nu vor exista bani ptr investitii, nici macar ca suma necesara pentru coparticiparea la accesarea fondurilor europene! ... si asta chiar daca se vor face noi imprumuturi de la FMI.

Stiti ce inseamna asta ?
Adica sa iei bani imprumut doar ptr salarii pensii si intretinere aparatului de stat?

FALIMENT TOTAL !!!!

Dar pentru ca suntem pe un forum religios, se cuvine sa mentionam faptul ca in Ro a sporit numarul Minunilor !
Si anume ca de la inceputul anului (adica de cand se iau dosarele la puricat) ... peste noapte un numar de cca 5000 de invalizi au devenit total sanatosi, si peste 15 000 de invalizi si-au ameliorat simtitor starea sanatatii

Sa fie asta din cauza ca Romania este "Gradina Maicii Domnului"?
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Dum Sept 19, 2010 12:36 pm

Soimos a scris:
Basescu a facut cunoscut faptul ca nu vor exista bani ptr investitii, nici macar ca suma necesara pentru coparticiparea la accesarea fondurilor europene! ...[...]

Sa fie asta din cauza ca Romania este "Gradina Maicii Domnului"?
Nu... mai curand, Romania este... gradena cu...banditi. O alta stire recenta ce m-a umplut de sila: nu mai stiu in ce oras (nu am "prins" informatia de la inceput) niste locatari a doua blocuri sunt nemultumiti de aprobarea data de catre primarie (spagaaaa!) pentru construirea unei biserici. Oamenii nu au locuri de parcare, copii nu au loc de joaca, pensionarii nu au loc de plimbare, scolile nu au fonduri pentru renovare....ce conteaza, biserica primeaza!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Dum Sept 19, 2010 6:56 pm

Am locuit un timp in orasul Cugir,un orasel mic di jud Alba.Si era acolo un complex comercialcu parcari in jur.Un loc excelent pentru tineret si toate cele.Dupa vre-o 10 sau 12 ani de la revolutie merg in vizita in Romania,si ajung in Cugir.
Cind trec pe linga compex,ca sa era cunoscut,sa lesin nu alta.In parcare la nici 10 m de fatada complexului o manastire uriasa,ca si cazuta din cer.
De partea ceealalta blocuri de locuinte ,si abia poti trece printre ele.
M-am mirat ;minune mare,de ce este in stare clerul crestin ortodox.Sint acolo,dealuri frumoase si riul cugirului ramificat in doua printre munti,daca totusi vroiau sa faca ,dar in plin centrul orasului?
Cred ca nu exista alta stigma mai urita pentru acest oras ca aceasta manastire.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Dum Sept 19, 2010 8:28 pm

Deh ...asta e tipic pentru societatea de azi .... adica si prostia ... dar si modelul ortodox...adica cel il mituiesti pe preot sa iti puna pile la Dumnezeul Ortodox .

Oricum aceasta politica religioasa este vizibil acceptata si chiar incurajata de jucatorul Basescu ...cel care a inteles ca Dumnezeu e atotputernic si daca s-au construit atatea biserici si manastiri nu mai e nevoie de investitii in spitale si personal medical ...ca doar nu or fi acestia mai potenti sau mai importanti ca Dumnezeul cel Atotputernic ... in care s-au investit atita banet ... iubire (de banet) ...si credinta (in faptul ca banii te fac fericit)!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: AKH Viena ... o dovada a falimentului statului roman   Mier Ian 12, 2011 12:25 pm

AHK adica Algemeine Kranken Haus Viena spitalul vienezului de rand ajuns spitalul elitelor din Romania?

Traian Basescu si alte proeminentze cenusii sau portocalii ale vietii publice romanesti ... incheind cu Teo Trandafir, au ales sa isi trateze maladiile la un spital public obisnuit din Viena si nu unul grozav din Bucuresti, este cea mai clara dovada a faptului ca in Romania nu exista niciun spital care sa functioneze la parametrii normalitatii ... asta conform cerintelor a ceea ce inseamna azi "normalitate" intr-o tara dezvoltata UE!!

Daca un spital obisnuit din Viena ...unul construit ptr oamenii de rand ai acestui oras e considerat de "elitele" din Romania ca fiind unul de exceptie ... desi spitale de exceptie exista sub forma de clinici private ptr cei cu bani, exista in toata Austria si bineinteles si in Viena, spitale destinate elitelor ...spitale mai scumpe si mult mai moderne dar si mai bine dotate .. basca cu medici "top" muuult mai bine calificati si mai bine platiti decat doctorii de la un spital public obisnuit, cum este acest spital AKH unde vedem ca termenul de Algemeine Kranken Haus inseamna: spital obisnuit, general, public.

Un spital normal ...da ... asa ca atatea ca el din marile orase ale oricarui stat UE unde spitalele sunt sustinute din sumele incasate de la asigurarile contribuabililor care isi platesc serviciile de Asigurari de Sanatate ...la fel ca in Romania!

Sa fie tractoristul Fritz=Basescu?

Ce sa insemne faptul ca insusi presedintele Traian Basescu se trateaza la acelasi spital cu tractoristul Fritz sau cu ciocanarul Hans?

Daca vedem ca insusi presedintele tarii apeleaza la servicii medicale normale din alt stat UE, in timp ce in Romania nu exista NICIUN spital conform cerintelor normalitatii UE dar exista multe catedrale si exista fonduri pentru constructia a mii si mii de biserici ... si daca nu exista bani ptr plata catorva mii de medici ... gasim in schimb bani ptr plata a zeci de mii de preoti inutili ... basca si Parlamentul voteaza sume dodoloatze ptr renovarea a multor mii de bisercii ...dar nu si ptr renovarea unui singur spital?

Si uite asa se pune intrebarea legitima ... ce tara e asta?

Nu cumva una FALITA?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Joi Iun 23, 2011 9:21 am

Click!
Am surprins situatia hilara (daca nu ar fi fost cumplit de trista si ingrijoratoare) prin care jalnica si penibila "Institutie a Presedintiei" prin "betivanul de servici" debita la postul TV B1, diferite prostii si baliverne referitoare la Regele Mihai al Romaniei, personalitate proeminenta a istoriei Romaniei si a Europei.

Intrigant a fost nivelul coborat al exprimarii si continutul mincinos al afirmatiilor, pe care, un betiv incult inrudit prin cumetrii dubioase cu ultimele gunoaie abjecte ale mafiei tiganesti si-a permis sa le adreseze ca la usa cortului acestui OM de o modestie, simplitate si demnitate deosebita care este Regele Mihai.

Oare acest comportament dubios si ingrijoprator i s-o fi tragand dintr-o anumita fractura de tip "Black Out" care ii joaca feste grave intelectului, nepermitandu-i sa faca diferenta intre Institutia Presedintiei, pe care cu rusine o reprezinta, si se crede acelasi matroz beat aflat prin spelunci si bordeluri?
Oare nu exista medicamentatie sau tratament ptr asa ceva?

Sau poate din cauza ca marinarul cel betiv cu ochii pishatori si nume care pute, presimte o infrangere pe plan politic, din partea Casei Regale care a inceput din nou sa fie activa din politic!

Si astfel vede si realizeaza ca Princepele Radu Duda, in interviurile pe care le-a dat in ultima vreme, dovedeste o inalta tinuta net superioara din p de v. moral si intelectual ... si se pare ca "majestatea sa POPORUL" va prefera un intelectual subtire in locul unui marinar betiv si idiot?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Joi Aug 25, 2011 7:29 pm

Click!
O noua imagine tipic romaneasca!

Personalul medical apeleaza la concurenta!

Astazi la maternitatea din Botosani, personalul medical a facut un protest spontan, pe motivul alipirii maternitatii la Spitalul Judetean, fapt care implica reduceri de posturi, personalul medical s-a intrunit la biserica din incinta, ca sa se roage lui Dumnezeu sa opreasca aceasta nenorocire!

Sunt curios cum va reactiona Dumnezeu, ascultandu-le rugaciunea, mai ales ca medicii si personalul sunt vazuti de religie ca "antichristi"!

Adica Isus le tot deschide oamenilor usa mortii, si medicii ii fac mereu in ciuda si ii trantesc usa in nas, vindecand oamenii!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Dum Aug 28, 2011 5:05 pm

Click!

CINE ESTE DE FAPT ELITA SOCIETATII RIOMANESTI?

Imbogatiti ... sau tziganii?

Mare nunta mare ...de MILIOANE ... se insoara iarasi Borcea ...Televiziuni, reporteri, mare aglomeratie ...si de curiosi, 200 Mercedesuri ... Rols-uri ...nicio dacie!

Bomba !!!!!

Lectia de moralitate o da IULIAN Imparatul Tziganilor care zice:

Mare tevatura ...mare ...da pe degeaba!
Daca Borcea era la prima nunta ... mai intelegeam asa o nunta mare!
Dar cand lasi nevasta cu 3 copii ca sa te nuntesti cu una mai tanara ...asta nu se face!

Referitor la nasul Becali:

Nu stiu ce fel de credincios e acest Gigi Becali daca a acceptat sa fie nas la unu care isi lasa nevasta cu 3 copii?
Ce exemplu de bun crestin ne da el ...ca si el are acasa o nevasta cu 3 copii?

Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 134
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Dum Aug 28, 2011 7:31 pm

Citat :
Referitor la nasul Becali:

Nu stiu ce fel de credincios e acest Gigi Becali daca a acceptat sa fie nas la unu care isi lasa nevasta cu 3 copii?
Ce exemplu de bun crestin ne da el ...ca si el are acasa o nevasta cu 3 copii?

Soimos, becalii nu ar fi crezut niciodata in religie asa de mult daca nu ar fi cerut ceva in schimb de la dumnezeu ca aproape toti crestinii, care cer, bani, avere, masini, femei etc.

Cand intrebi un crestin: "cand faci un anume lucru? sau cand te duci colo?" etc. intrebari diverse, ei vor raspunde: "cand or vrea dumnezeu"

Acum am sa-i intreb si eu ceva: "cand veti incepe sa va pregatiti pt perioada sumbra ce vine pe terra?" o sa-mi zica, stiu: "CAND O VREA DUMNEZEU" Stau si ma intreb: "o fi vrut dumnezeu vreodata ceva?" bataita la fund
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Sam Sept 03, 2011 9:28 pm

CLIK!

Astazi la scoala de vara a PD-L-ului, a iesit la rampa tanarul Ministru al Muncii, Seb. Lazaroiu, si probabil dorind sa epateze in fata tinerelor si dragutele participante la acest forum ... a "destainuit" o taina ...dar si un Marele Adevar ...si anume ca STATUL ROMAN A NAUFRAGIAT.(observati va rog termenul marinaresc folosit ca sa intelegeti mai bine ce s-a intamplat).. si ca singura solutie de scapare este cea individuala ... adica REGIONALIZAREA !

Acest lucru explica in mare masura de ce presedintele Basescu ne tot impuia capul cu necesitatea urgenta a impartirii teriotoriale a tarii pe Regiuni.

Oare exista vre-o legatura intre acest fapt si declaratiile politicienilor din partidul Jobbik de la Budapesta
(conf. http://www.evz.ro/detalii/stiri/maghiarii-se-bat-in-partide-ultranationalistii-de-la-jobbik-cer-unirea-ungurilor-din-bazi-944224.html)

care au promis ca in curand toata maghiarimea din jurul Carpatilor va fi unita prin dobandirea autonomiei?????

Oare deja au aflat si ei ca Romania este in prabusire directa ? .... si deja ca niste hiene, dau de stire ca in curand vor participa la sfasierea "starvului" ... citeste "regionalizare dar facuta in interesul maghiarimii" ?????
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Vin Sept 23, 2011 6:44 pm

CLIK!
Astazi toate posturile de ne-stiri sunt inflamate de comparatia facuta de vicepresedintele Camerei Deputatilor (sef ... "matemaciana" Anastase)... nimeni altul decat acel Olteanu ... renumit padurar si inghititor de broaste ... prin care il compara pe Regele Mihai cu regele Cioaba.

Nu inteleg de ce se ofenseaza toata lumea .... din moment ce cel care a facut aceasta afirmatie, este unul care a trait toata viata lui in padure ... adica rupt de lume si de realitate ... dar vazandul pe presedintele sau (piratul "Jim Chioru") in anturajul regelui Cioaba si a diversilor "Voievozi ai tziganilor" (Opera compusa de Josef Strauss) la Marile Serbari Campenesti ale neamului Basestilor.

Poi va asteptati ca un astfel de paduret incult sa poata avea discernamantul sa inteleaga deosebirea dintre cele doua modele de "rege" (adica unul personaj istoric si altul personaj de opereta) din moment ce presedintele sau este prea redus la bibilica ca sa poata face o asemenea diferenta?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Mier Oct 26, 2011 5:54 am

Click!

Astazi cancelarul Angela Merkel si presedintele Sarkozy l-au avertizat pe premierul italian Bunga Bunga Berlusconi sa ia masuri urgente de relansare a economiei ... exemplu care scoate in evidenta marea greseala a micului Boc (nume de rahat turcesc) care prin masuri luate sub lumina reflectata de capul lucios si in exterior dar si in interior a unui mare presedinte de bodega mica, care au luat impreuna in ultimii 3 ani doar masuri de distrugere a economiei romanesti... si nu de relansare!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   Lun Ian 16, 2012 7:51 am

Click!
In sfarsit evenimentele din Romania deschid din nou stirile televiziunilor germane!
Astazi stirile au inceput cu revoltele anti-basescu din toata tara si cu luptele de strada de la Bucuresti, care cica ameninta sa iasa de sub control, datorita faptului ca romanii sau saturat de "conducatorul" basescu!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Click Albumul cu imagini   

Sus In jos

Click Albumul cu imagini
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Politica :: Blonda, chioru si piticu-
Mergi direct la: