Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Vestitorii Imparatiei lui Iehova

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mar 10, 2009 8:12 pm

Martorii lui Iehova
Niste pocaiti de cea mai dubioasa si periculoasa speta pentru ca in fixismul lor nu sunt de acord sa permita transfuzia sanguina cand un copil de-al lo este accidentat si situatia ar impune o asemenea interventie.

Ciudatenia este ca si ei sunt intrucatva necredinciosi ...adica nu cred ca Isus este Dumnezeu Adevarat sau fiu de Dumnezeu ...si prin pozitia asta sunt in contradictie cu toate cultele sau sectele crestine!

....si culmea ca au chiar dreptate cu aceasta afirmatie ...si il numesc pe Isus ca Rege, Imparat (si probabil ca in curand chiar presedinte) ...si aici iarasi au dreptate pentru a pe tablita de pe crucea lui Isus era trecut INRI ...adica Isus Nazariteanul Regele Iudeilor si nu "dumnezeul crestinilor".

In plus de asta trebuie subliniata ca si pozitia lor fata de Yahwe ar fi avut mult mai mari sanse sa fie mai corecta decat cea a crestinilor caci Yahwe nu are nici azi copii in religia Sa ...adica cea iudaica!

Pacat totusi ca si ei au ca si capatai Biblia ...adica minciuna bisericii ...si invataturile sarlatanului de Pavel care a modificat toate legile lui Yahwe ... deci urmand calea Bibliei nu poti urma si calea lui Yahwe din moment ce Noul Testament desfinteaza majoritatea legilor impuse de Yahwe in Torah.
Adica este ca si cum ai urma "calea lui Isus" citind din Mein Kampful lui Hitler .... desi Isus a avut un dusman mult mai mare decat Hitler in persoana lui Pavel. .. marele prigonitor de crestini care a inteles ca invataturile lui Isus atat de periculoase ptr Roma si Clerul Iudeu se pot distruge mult mai bine din interior.
Adica ceva de genul in care am vazut in timpul FSN-ului si al primelor guverne iliescieniste ... ca Democratia si Economia de piata si Parlamentarismul pot fi compromise cel mai bine din interior tocmai de catre cei care le pun intentionat fals in practica !

Iata cum in postarile de mai jos vom dovedi prin citate originale precum ca la Martorii lui Iehowa ... rostirea adevarului a devenit satanism ... incultura si nestinta au devenit credinta si smerenie ... iar minciuna si prostia mari virtuti dumnezeiesti

vor urma spicuiri din meciul pe care l-am avut cu cei vanduti minciunii care de groaza adevarului au ales calea de a baga pumnul in gura ...adica al banatului ....stiind probabil ca si eu sunt banatean si niu mie teama de banat!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Apr 02, 2010 6:06 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mar 10, 2009 8:26 pm

soimos wrote
Citat :

As pune si eu o intrebare plecand de la titlul topicului:

Si anume cum se face ca cei care se cred crestinii ... au renuntat la legile lui Yahwe privind circumcizia, a mancarii koosher, a ritualurilor sau la alte porunci din Tora... ba chiar la inlocuirea Torei cea de inspiratie divina ptr a o inlocui cu Biblia?

Aveti vre-o dovada ca Isus a cerut sa renuntam la aceste legi ale Tatalui Sau ? ...intrebare legitima caci eu stiam ca a venit nu sa le schimbe ci sa le implineasca ...(adica sa le puna in practica) si cand colo asa zisii crestini le-au aruncat peste bord!

Pai daca acest Dumnezeu este al Adevarului...cum se poate ca el a ajuns Dumnezeul crestinilor ... adica al celor care ii calca poruncile in picioare ? ...aveti cumva vre-o dovada ca Yahwe din cer s-a convertit la crestinism si a renuntat la religia pe care tocmai El a creat-o ?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Mar 10, 2009 8:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mar 10, 2009 8:36 pm

Ady wrote:
Cod:

Romani 2:25  Tăierea împrejur, negreșit, este de folos, dacă împlinești Legea; dar dacă tu calci Legea, tăierea ta împrejur ajunge netăiere împrejur.

CUI A FOST DATA LEGEA ??????

Romani 2:28  Iudeu nu este acela care se arată pe dinafară că este Iudeu; și tăiere împrejur nu este aceea care este pe dinafară, în carne.
Romani 2:29  Ci Iudeu este acela care este Iudeu înăuntru; și tăiere împrejur este aceea a inimii, în duh, nu în slovă; un astfel de Iudeu își scoate lauda nu de la oameni, ci de la Dumnezeu.

ADEVARATII URMASI AI LUI ISUS NU AU RENUNTAT LA LEGILE LUI IEHOVA !!!!

Iata cum se incurca Ady in "adevaruri"
Cica daca sunteti crestini adevarati ...adica adevaratii urmasi ai lui Isus ...mai sunteti si azi taiati imprejur ptr ca nu ati renuntat la lege!

soimos wrote:
Citat :

Pentru ca suntem pe topicul cu Dumnezeul Adevarului ...cred ca ar trebui sa ne supunem acestui adevar si sa nu umblam cu smecherii!

Legile si Poruncile lui Dumnezeu sunt date in Tora cu mult inaite ca vre-un roman (adica Pavel) sa le fi interpretat sau modificat!

Deci legile lui Yahwe raman valabile pana nu le schimba Yahwe ...sau cum?
Probabil ca le schimbau romanii caci aveau puteri mult mai mari ca Yahwe!

ady wrote:
Cod:

Maleahi 3:6  „Căci Eu Sunt Domnul, Eu nu Mă schimb;

DIN CE A CITAT ISUS CAND A FOST PE PAMANT .............din tora pe care tot o INVOCI ???????

Ca sa vedeti cata INCULTURA!
...scripturile evreilor au fost cuprinse sub denumirea de Biblie a "crestinilor" si impartite in VT si NT ... la 300 de ani dupa moartea lui Isus ...si el saracu crede ca Isus propovaduia Biblia chiar inainte de aparitia ei

O draguta ...Emilya se baga in discutie:

Emilia wrote:
Cod:

Pai daca acest Dumnezeu este al Adevarului...cum se
poate ca el a ajuns Dumnezeul crestinilor ...adica al celor care ii
calca poruncile in picioare ?

Iehova Dumnezeu este, intradevar, Dumnezeul adevarului, acest lucru il putem vedea clar din cuvantul Sau Biblia, daca observam felul in care i-a tinut promisiunile.

Iehova Dumnezeu nu a dat legile pentru El ci pentru om. Odata cu venirea Lui Isus si cu implinrea acelor aspecte, care se refereau la El, Dumnezeu a abrogat acele legi, si a dat altele, care prevedeau lucrarea ce urma sa se faca pana la Armaghedon.

Crestinii nu calca legile Lui Dumnezeu, ci le respecta.

Ati auzit?

Crestini ...tineti sabatul ...nu mancati porc ...dar mai ales taiati-va imprejur!

Dar hai s-o auzim mai departe pe Emily:

Cod:

Yehova Dumnezeu nu a inventat niciodata vreo religie. Initiatorul religiei e Satan, diavolul. Religia este un cuvant care creaza confuzii in ceea ce priveste inchinara curata in fata Lui Dumnezeu si ascultarea de El. Iehova,Dumnezeu, prin cuvantul Sau, Biblia, a aratat omului decazut, o posibilitate in care sa isi recastiga dreptul la viata (pierdut de Adam, in gradina Edenului, prin asocierea cu Satan, in rascoala) si toti oamenii credinciosi, de la Abel pana la Cristos si pana in zilele noastre au avut acelasi fel de credinta, tinandu-se departe de religiile lumii lui satan...

Iehova Dumnezeu nu "s-a convertit la crestinism" ci El este Initiatorul crestinismului si El s-a ingrijit ca neamul omenesc sa poata fi mantuit prin Cristos.(bineinteles cei credinciosi, care doresc aceasta mantuire...)

Se pune intrebarea:

Galateni 3:21 Atunci oare Legea este împotriva făgăduințelor lui Dumnezeu?

La o cercetare atenta si cu bunavointa, observam ca nu...

Intervine Pacemaker:
Cod:
"Deci legile lui Yahwe raman valabile pana nu le schimba Yahwe ...sau cum?"

nu le schimba gradinaru cand e suparat ca nu ploua!

raspunde Iomuc:
Cod:

"Peacemaker" a scris:
"Deci legile lui Yahwe raman valabile pana nu le schimba Yahwe ...sau cum?"

IEHOVA nu se schimba, ca noi oameni. Legile Lui ramin valide pentru toti acei care fac voia Sa, si nu se schimba.
"Căci Eu sunt Domnul, Eu nu Mă schimb; de aceea, voi, copii ai lui Iacov, n-ați fost nimiciți". MALEAHI 3:6

Lui Pace maker i-a cazut fisa:
Cod:
Insa vreau sa te intreb, daca crezi ca legile lui Iehova Dumnezeu nu se
schimba, tu tii sabatul si te-ai circumcis?

Si sut in vinclu de ramai cracanat la Pacemaker:
Cod:

Post Scriptum
Legile lui Iehova Dumnezeu se schimba, chiar daca Tatal nostru ceresc nu se schimba.
Dovada:
"Pentru ca, fiind schimbata preotia, trebuia numaidecat sa aiba loc si o schimbare a legii." Evrei 7:12

Deci legile sunt in functie de preoti ...v-ati prins??? lol!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mar 10, 2009 9:10 pm

Si iata cum Ady dovedeste (involuntar) tutror ca Crestinismul este FALS:
Cod:

Isaia 46:9  "Aduceți-vă aminte de cele petrecute în vremurile străbune,
căci Eu sunt Dumnezeu, și nu este altul, Eu sunt Dumnezeu, și nu este
nici unul ca Mine.
10  Eu am vestit de la început ce are să se întâmple și cu mult înainte ce nu este încă împlinit. Eu zic: "Hotărârile Mele vor rămâne în picioare și Îmi voi aduce la îndeplinire toată voia Mea.
11  Eu chem de la răsărit o pasăre de pradă, dintr-o țară depărtată, un om ca să împlinească planurile Mele; da, Eu am spus, și Eu voi împlini; Eu am plănuit și Eu voi înfăptui.
Și chiar dacă BIBLIA arată că sunt mai multi dumnezei:

Psalmi 82:1  Dumnezeu stă în adunarea lui Dumnezeu; El judecă în mijlocul dumnezeilor.

IEHOVA este cel SUPREM care judecă în mijlocul dumnezeilor.

soimos wrote:
Citat :
Dar tot asa de adevarat cum sunt cele spuse de tine este si faptul ca
Isus a propovaduit Tora si nu Biblia ... si Isus care era de religie
Mozaica nu s-a dezis de ea nici pe cruce ...deci nu a venit sa aduca
crestinismul ... ci a venit sa intregeasca relgia Iudaica (nu sa aduca
una noua) iar biserica de la Roma bazata pe minciuna a facut sa dispara
multe evanghelii si a cuprins cu ajutorul lui Irineu si aprobarea lui
Constantin doar acele Evanghelii care conveneau bisericii de la Roma
...deci acum ce facem ?"
Renumtam la Biblie si ne intoarcem la Tora propovaduita de Isus pe care o completam cu toate invataturile Apostolilor ?
Sau mergem mai departe mana in mana cu minciuna Romei?

emilia wrote:
Cod:

Poti sa fii sigur ca nimeni nu va reusi sa te convinga sa fii
credincios Celui ce te-a creat, daca nu doresti, tu singur, sa fii...

soimos face marturia sa de credinta:
Citat :

Nu te supara dar gresesti enorm ...eu imi iubesc si imi divinizez creatorul ...desi acesta este doar o femeie!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Mar 10, 2009 9:18 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mar 10, 2009 9:15 pm

:Ady wrote
Cod:

NOI APĂRĂM:

Iuda 1:3  Prea iubiților, pe când căutam cu tot dinadinsul să vă
scriu despre mântuirea noastră de obște, m-am văzut silit să vă scriu
ca să vă îndemn să luptați pentru credința, care a fost dată sfinților o dată pentru totdeauna.

TU PENTRU CE LUPȚI ???????????????????

Dupa ce le-am spus ca eu lupt pentru adevar ... iata ce a urmat

Răspuns #64

2009-03-09 22:38:33
Considerăm că acest răspuns nu poate fi publicat din motive ce privesc regulamentul acestui forum!
Răspuns #65

2009-03-09 22:48:03
Considerăm că acest răspuns nu poate fi publicat din motive ce privesc regulamentul acestui forum!

Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 434
Varsta : 37
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mar 20, 2009 11:50 am

Dar de la ce confesiune erau ăștia? Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mar 20, 2009 12:17 pm

Martorii lui Iehova

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Apr 02, 2010 6:12 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mar 20, 2009 12:49 pm

Am fost și eu la întruniri de ale lor și ei au într-adevăr foarte multe povești. Cred că eu sunt confesiunea cu cele mai multe povești. Sunt ca un serial TV. Eu cred că ei asta intenționează. Fac afaceri cu povești. Dacă îți plac poveștile lor atunci donează!

Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mar 20, 2009 5:36 pm

Vrei sa iti zic ceva ?
Ei sunt cel mai aproape si de adevar dar si de adevaratul crestinism dintre toti falsii crestini!

Ei nu-l considera pe Isus nici Dumnezeu nici fiu de dumnezeu ... ci rege!

... greseala lor este ca si ptr ei scrierile mincinoase ale lui Constantin sunt socotite Cuvantul lui Dumnezeu ...iar ce arunca asupra lor o adevarata anatema satanica este fanatismul lor in numele caruia nu au nici bun simtz si nicio limita!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Sam Mar 21, 2009 12:07 pm

Dar cel puțin nu se distrează?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Sam Mar 21, 2009 7:22 pm

Nu am de unde sa stiu ptr ca nu ii frecventez de loc
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Dum Mar 22, 2009 2:08 pm

Soimos a scris:
Nu am de unde sa stiu ptr ca nu ii frecventez de loc

http://www.cancan.ro/2007-07-11/Martorii-lui-Iehova-au-luat-cu-asalt-Sala-Polivalenta.html
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 5:44 pm

Adevarul e ca...se cam distreaza. La bunicii mei merg foarte des niste Martori , si am auzit si niste tampenii de la ei, pentru care am sarit la ei. (Cu vorbe, bineinteles). Sunt totali diferiti...cam cum e un Parinte in Biserica, la slujba e sfant, cand gata face nu stiu ce.... Martorii (din ce am observat eu), se bazeaza pe manipulare, si unii mai si "cer" in numele Domnului.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 5:51 pm

Eh ...metode sataniste !(adica adevarat sataniste si nu satanismul de oarada cu care se dau grozavi niste tineri mai zurbagii)

De ce ...ptr ca insusi Biserica este un lacas al Satanei ...nu ptr ca eu sunt grozav de destept ci ptr ca Isus o spune in Corinteni ...adevaratul templu al lui Dumnezeu este corpul omului ! si tot Isus in Matei 6.6 interzice celor care il IUBESC (nu cred) pe Dumnezeu sa nu frecventeze cladirile din piatra ...iar daca doresc sa spuna o rugaciune ... sa o faca de a ei de acasa ...din intimitatea lor ...si nu din cladirile de piatra cu care divinitatea nu are nicio legatura!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 5:56 pm

Da, asa le-am explicat si eu rudelor mele (sunt prooroci). Atunci au zis : "In Biblie scrie, ca unde sunt mai multi de 2 oameni, Isus este acolo." .. Atunci a inceput o discutie, am tot vorbit, dar se pare ca tot singura vorbeam.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 6:03 pm

Gliphy a scris:
Da, asa le-am explicat si eu rudelor mele (sunt prooroci). Atunci au zis : "In Biblie scrie, ca unde sunt mai multi de 2 oameni, Isus este acolo." .. Atunci a inceput o discutie, am tot vorbit, dar se pare ca tot singura vorbeam.

Incearca sa dai versetul corect ...ca sa vedem daca e asa !
Nu de alta dar este dovedit ca Biblia este o facatura pe baza de interese ...si nu Cuvantul Domnului!

Informatii suplimentare si argumentatii despre aceasta afirmatie ...sa zicem dura ... le gasesti din belsug la noi pe forum
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 6:04 pm

Da, eu cred ca Biblia numai e ce a fost, pentru prima data. Am sa caut acel verset, si pana maine am sa il gasesc.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 6:20 pm

OK te asteptam cu placere!
Eu cred ca Biblia este tot ceea ce a fost ea intotdeauna ...adica o facatura exacutata la comanda unui imparat roman criminal ...compusa din VT ...adica denumirea marsavita a Tanachului care si astazi tot Tanach se numeste ...acolo in sinagoga de unde a fost ea furata ...si din NT ...niste texte alese pe spranceana ...in care nu au avut loc Evangheliile Adevaratilor Apostoli ...ci doar pseudo evangheliile unor elevi ai lui Pavel ...adica mincinosi ca el!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 6:22 pm

Biblia a fost tradusa in toate limbile, ceea ce nu cred eu , este ca sa pastrat aceasi structura peste tot, cuvant cu cuvant, inteles cu inteles.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 6:32 pm

Nu asta este important ...ma refer la exprimarile aproximative ...ci la faptul cum a fost ea incropita de la inceputuri ...si scopurile carora a slujit !
Fata de acestea inexactitatile de traducere si exprimare nu au nicio importanta.
Vezi ca sunt topicuri pe aceasta tema ...si daca nu esti de acord cu ce vei gasi pe ele ...te asteptam cu placere sa ne "desfintezi" cu argumentele tale!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 6:37 pm

Nu cred ca o sa ma apuc sa contrazic pe toata lumea, pentru o nelamurire a mea. Nu sunt atat de informata, pentru ca nu e punctul meu forte, si unele lucruri nu le pot intelege.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 6:39 pm

Va veni si asta cu vremea...fi linistita in privinta asta!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 6:48 pm

Sunt, dar cand ma contrazic, sau cand ascult ce spune cineva, mereu gasesc cate o greseala... dar in mintea mea, si apar ganduri si ganduri, si in mintea mea trebuie sa pun mana pe Biblie sa vad ce tot spune "ala" .. Cand eram mai mica, a spus unchiul meu ca el, cand era mic si trebuie sa lucreze la camp, spunea "Doamne, da sa ploaie astazi",,si loua, si el zicea "cu gheata", si ploua cu gheata, si el zicea "mai tare".. si ploua mai tare... (povesti, bineinteles) .. si sa ii inchid gura, i-am spus ca e o chestie de elementarism. Nu sunt prea informata, dar stiu ca a te da mare ca vei ajunge rai este un pacat. Era o vorba pe care nu o tin minte....
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 05, 2009 7:56 pm

asa spun batranii .. doamne da sa ploua .. chestii dastea..dar "dumnezeu" nu are nici o treaba cu ploaia ..toata lumea stie cum se produce ploaia ..din ce cauza Smile ca sa ne dam mari , daca ajungem in rai sau iad.. trebuie sa stim ff bine..si sa avem dovezi ca exista asa ceva.. momentan absolut nimeni nu stie daca exista rai sau iad cu adevarat Smile
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 06, 2009 6:26 am

te deranjeaza, daca eu stiu!?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   

Sus In jos

Vestitorii Imparatiei lui Iehova
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: