Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Vestitorii Imparatiei lui Iehova

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
gimi
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 07/05/2009

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 11:05 am

Interesant Soimos, cum te pricepi de bine sa batjocoresti pe altii postand in calitate de 'mare luptator'.
Pe acel forum - http://forum.vestitorulimparatiei.ro/ - au loc discutii legate de adevarul biblic al cuvantului lui Dumnezeu.
Referitor la metoda ta de a denigra pe cineva, este cel mai josnic si rusinos lucru pe care il poate face un om. Pe forumul vestitorulimparatiei nu s-a vorbit nimic rau la adresa vreunui om!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 2:45 pm

gimi , daca este un forum crestinesc..cu toate prostiile..te rog lasane Smile
Sus In jos
gimi
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 07/05/2009

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 2:58 pm

Eu nu am nimic cu voi, chair nu vreau sa va deranjez, ci doar sa nu se vorbeasca urat la adresa altora! Suntem oameni si macar atat bun simt sa avem unii fata de ceilalti.
E un lucru urat sa vorbesti fara sa sti!
Atat am avut de spus, cu asta va doresc tuturor numai bine!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 3:01 pm

stii care e faza.. toti crestinii au fost rasisti cu noi pana cum , tu esti rasist? .. daca nu , ma bucur..daca un om este rasist cu mine , sunt si eu rasist cu el ..esti crestin ? ...daca nu ma bucur .. este un forum crestinesc acela? .. care isi sustine ciobanasul ? ..sa vad ce dovezi aveti voi ..
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 3:18 pm

"Vestitorii Imparatiei lui Iehova"..
[b]ca sa facut sah-mat un forum de pocaiti .. sincer.. nu cred ca poate un forum de crestini , sau pocaiti ..sau ceor fii .. nu poate sa faca sah-mat un forum de atei ..si asa fac ateii sah-mat toate forumurile de crestini , pocaiti ceor fii .. cear fii sa ne punem intr-o zii pe forumuri de crestini sa-i facem sahmat ..sau cel putzin cei de pe forum care stiu multe , cum e soimos.. Smile
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 05/05/2009

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 6:21 pm

Poti sa mergi pe toate forumurile, pentru ca sunt unii care nu renunta, si sti tu, orice-ar fi.. "mare e puterea lui dumnezeu"..
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 6:23 pm

orice forum poate fii facut sah-mat.. si chiar soimos a facut singur sah-mat un forum intrec de indoctrinati .. si ai si vazut cum .. Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 6:27 pm

H1perion a scris:
orice forum poate fii facut sah-mat.. si chiar soimos a facut singur sah-mat un forum intrec de indoctrinati .. si ai si vazut cum .. Smile
Eh ...nu e chiar asa cum ai inteles tu !
Gliphy are dreptate ...unii sunt atat de imbroboditi ca nu le poti scoate prostia din cap ...nici daca ii lobotomizezi !
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 6:32 pm

H1perion a scris:

Un forum, dar sunt mai multe, poate unii si-au tinut gura, sau au spus doar asa ... Exclamation
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 6:38 pm

da.. dar ca sa faci sah-mat un forum intreg de indoctrinati ..trebe sa fii bine documentat .. impotriva .. si eo cum sunt nou in asa ceva.. nu prea sunt bine documentat .. cu ajutorul forumului asta am vazut tot adevarul Smile am auzit de la un crestin , ca cica un ateu foarte mare .. a revenit la credinta .. este adevarat? cineva care stie..sa-mi zica despre chestia asta.. ca nu prea cred ...
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Localizare : Medias
Puncte : 99

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 6:45 pm

Nu a zis nimeni ca nu are cunostinte... dar (poate nu este potrivita in contestul asta...) este o vorba : " am altceva de facut decat sa fac scepticii sa creada" .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 6:50 pm

H1perion a scris:
da.. dar ca sa faci sah-mat un forum intreg de indoctrinati ..trebe sa fii bine documentat .. impotriva .. si eo cum sunt nou in asa ceva.. nu prea sunt bine documentat .. cu ajutorul forumului asta am vazut tot adevarul Smile am auzit de la un crestin , ca cica un ateu foarte mare .. a revenit la credinta .. este adevarat? cineva care stie..sa-mi zica despre chestia asta.. ca nu prea cred ...
La credinta poti sa revii doar prin incultura!

La care credinta sa revii? ...la credinta lui Isus ...adica cea mozaica ...sau la minciunile care s-au facut pe baza ei ?

In ziua de azi orice om normal stie sa puna corect prioritatile vietii ...si in viata INTOTDEAUNA ceea ce STI este prioritar ...si nu ceea ce crezi!

Pana si la Facultatea de teologie nu te accepta dupa cat de mult CREZI ci dupa cat STI!
Oare de ce ...daca credinta este mai importanta decat cunoasterea?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 7:00 pm

soimos .. stii foarte multe .. chiar am ramas uimit de cate stii .. am si eo cateva intrebari daca nu te superi , uh din ce religie faci parte ? ..cati ani ai ? .. esti foarte bine documentat Very Happy ....
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 07, 2009 7:04 pm

Am spus clar ca sunt anti religie !

Stiu mai multe decat altii nu ptr ca sunt mai destept ca cineva ...ci ptr ca acord mai mult timp documentarii (ptr ca sunt extrem de curios) ...si am avantajul ca ma pot documenta in 3 limbi de mare circulatie mondiala pe care le vorbesc.
Varsta este cea declarata pe forum ...respectiv 43 ani
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mai 08, 2009 12:14 pm

Multi inainte Razz
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mai 08, 2009 5:32 pm

H1perion a scris:
de unde stii tu ca exista rai sau iad..ai fost tu acolo ? .. daca imi spui ca asa spun preotii ..etc etc.. laso balta.. astazi am avut o ora de fizica cum nu am avut nicioada.. am stat si am vorbit cu profa de fizica despre evolutie..
nea spus ca , atunci cand era era in liceu , a citit intr-o revista ..(asta se intampla in anii 1968-1970.. intre anii astia) .. a citit intr-o revista ca arheologii au gasit la nustiu cati metrii in pamant un robot .. si au gasit ca robotu ala era acolo de 3000 si ceva de ani ..deci ? asta cum o explicati ? ..
chiar eu am vazut cu ochii mei un documentar,despre atlantida si egipteni , si pe o piatra erau desenate un elicopter , o nava spatiala si un cosmonaut ..exact cum sunt acum in secolo 21. si nu erau sa zici ca sunt facute de iei .. se vedea ca erau foaarte vechi ..cam vreo 3000 de ani poate mai mult , asta cum o explicati ?! ..

nu e vorba de iad sau rai...
shapoi, si tu esti un mare credul, crezi orice iti convine. pirat
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mai 08, 2009 5:49 pm

Nelu, trebuie sa crezi tot ce se poate argumenta. Tu poti argumenta ca exista rai sau iad?... poti dovedi? .. Si eu pot spune ca astazi a dat o masina peste sotul si copilul meu ... poate tu ma crezi, sau nu, dar faza e ca acel sot si copil nu exista. Da argumente Very Happy
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mai 08, 2009 7:06 pm

"nu e vorba de iad sau rai...
shapoi, si tu esti un mare credul, crezi orice iti convine."

nu cred ce imi convine..cred ce este adevarat.. nimeni pana acum nu a dovedit ca exista cu adevarat rai si iad..asta este doar o "poveste" ca sa spunem asa ..lam intrebat pe profu de rel o data.. de unde stie ca exista rai sau iad..si zicea.. poi scrie in scripturi .. in biblie nush ce mai zicea el akl .. o mare vrajeala..
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mai 08, 2009 8:06 pm

Cum sa nu o dovedeasca nimeni?

Atat Raiul cat si Iadul se afla aici pe pamant!

Nu cumva credeti ca gradina Edenului e in cosmos?

Iata argumentatia :

In iudaism exista Gan Edenadica = gradina ... de aici gradina Edenului

Paradis provine de la cuvantul pardes ... adica Livada.

Rai
provine din cuvantul raidar care inseamna tot gradina

Asa ca nu incercati sa le gasiti in ceruri ptr ca ele au fost si mai sunt si azi pe pamant si reprezinta doar proiectia dorintei omului de rand de a trai ...asa cum traim multi dintre noi azi!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Dum Mai 10, 2009 8:09 am

da dar crestinii spun ca daca nu crezi in dumnezeu,adica jessus..te duci in iad.. asta este o amenintare (cum ar fii , daca nu-mi dai banii te omor ) .. adica jessus ,si oitele lui , te ameninta ca daca nu te increzi in el .. si nu este oita lui te duci in iad ..si daca,crezi ..si esti mare credincios.. si te pocaiesti , te duci la slujbe , DONEZI BANI ! .. atunci ajungi in rai .. aici putem dovedii ca jessus este mana in mana cu dracii ..adica daca nu crezi in el .. iti trimit dracusorii pe cap ..si daca crezi .. ii ia ... asta cum vine Neutral
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Dum Mai 10, 2009 11:16 am

Evident ca totul e minciuna ...si este la fel de mincinos pusa in carca bietului Isus !

Minciuna cu "mantuirea prin credinta" ii apartine lui Pavel, cel care a marsavit toate invataturile lui Isus!
Isus propovaduia mantuirea prin faptele noastre si nu prin credinta a proasta!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Dum Mai 10, 2009 7:46 pm

"faptele noastre"

sa inteleg, ca intr-o mantuire crezi si tu!?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Mai 11, 2009 1:10 pm

Nici vorba!
Sau poate totusi ....daca ar fi sa acceptam faptul ca moartea ne mantuieste de absolut tot si toate ....dar asta fara nici o legatura cu strigoii sau alte duhuri care populeaza cerul ... care nu se stie unde este!

Dar recunosc ca pentru oamenii slabi adica credinciosii, care nu pot fara credinta ...valoarea mantuirii prin fapte trebuie sa primeze in locul mantuirii prin credinta ....teorie prin care se inoculeaza gunoaielor ca poti pacatui toata viata ... dar daca la batranete te pocaiesti si CREZI in mantuitor ...iti vor fi iertate toate crimele, violurile si coorvariile!
Asta e cazul la pocaiti, unde se aduna toate stoarfele imbatranite si fara cautare pe piata impreuna cu toti hotii si sarlatanii ...dar doar atunci cand li s-au tocit coltii ... cred ar fi mai corect sa li se propovaduiasca invataturile exacte ale lui Isus care cer pentru accederea in "Imparatia cereasca" FAPTE conform legii ... si NU Credinta a proasta !
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Mai 11, 2009 1:37 pm

Soimos a scris:

...teorie prin care se inoculeaza gunoaielor ca poti pacatui toata viata ... dar daca la batranete te pocaiesti si CREZI in mantuitor ...iti vor fi iertate toate crimele, violurile si coorvariile!
Asta e cazul la pocaiti, unde se aduna toate stoarfele imbatranite si fara cautare pe piata impreuna cu toti hotii si sarlatanii ...dar doar atunci cand li s-au tocit coltii ..

Asa e Laughing ...totii care au pacatuit mai grav se inchin la batranete No
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Mai 11, 2009 4:38 pm

"Asa e ...totii care au pacatuit mai grav se inchin la batranete " da pai atunci cred ca jessus ii iarta....si dirigamea mia zis.. , k ia zis profu de rel .. k nu cred.. si mia zis k dece nu cred .. chestii dastea.. si iam explicat..si face..lasa ca la batranete o sa crezi .. si io ii zic ..dc? si ea zice.. o sa vezi tu ... unii revin la batranete la credinta.. dintre noi care sunt atei .. nu o sa revina ..pentru ca suintem mai informati ca cei batrani de acum Smile ..si suntem mult mai documentati
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Mai 11, 2009 4:51 pm

Citat :
dintre noi care sunt atei .. nu o sa revina ..pentru ca suintem mai informati ca cei batrani de acum Smile ..si suntem mult mai documentati

Da, dar macar stim un lucru concret. Multi se intorc, dar nu cei care au o idee despre restul lucrurilor....
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Mai 11, 2009 7:27 pm

H1perion a scris:
"Asa e ...totii care au pacatuit mai grav se inchin la batranete " da pai atunci cred ca jessus ii iarta....si dirigamea mia zis.. , k ia zis profu de rel .. k nu cred.. si mia zis k dece nu cred .. chestii dastea.. si iam explicat..si face..lasa ca la batranete o sa crezi .. si io ii zic ..dc? si ea zice.. o sa vezi tu ... unii revin la batranete la credinta.. dintre noi care sunt atei .. nu o sa revina ..pentru ca suintem mai informati ca cei batrani de acum Smile ..si suntem mult mai documentati

Mai grav este ca Dira ta ...si profu de religie nu isi dau seama ca sunt prin credinta pe "calea minciunii" si va atrag si pe voi pe calea mincinii ...adica cea a diavolului ... pentru ca Isus nu a propovaduit CREDINTA ci IUBIREA !!!! ...Dumnezeu (pentru cei care cred ca exista) nu are nevoie sa crezi in El...pentru ca e suficient sa vezi natura vie si automat accepti existenta Lui ... calea credintei este calea falsului Dumnezeu (adica dracu) care nu are Creatie pentru care sa fie iubit ...si pretinde "credinta" !

Isus a propovaduit:
- Iubirea lui Dumnezeu ..(.pentru noi ateii Natura ...)
- Mantuirea prin fapte pozitive (si nu prin credinta)
- A propovaduit respectarea legii
- A propovaduit impotriva bisericilor de piatra si a spus ca Biserica lui Dumnezeu e corpul omului
- A propovaduit impotriva jertfirii rituale a animalelor (care erau sacrificate pentru iertarea pacatelor oamenilor) si a inlocuit acest sacrificiu cu frangerea painii si gustatul vinului ... acestea sunt "trupul" lui Isus si "sangele" pe care le-a sacrificat ca sa salveze de la moarte bietele animale care trebuiau sa moara ptr imbunarea lui Dumnezeu ptr pacatele comise ...si nu moartea sa pe cruce !!!!!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 434
Varsta : 36
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 12, 2009 7:20 pm

Soimos a scris:
H1perion a scris:

Mai grav este ca Dira ta ...si profu de religie nu isi dau seama ca sunt prin credinta pe "calea minciunii" si va atrag si pe voi pe calea mincinii ...adica cea a diavolului ... pentru ca Isus nu a propovaduit CREDINTA ci IUBIREA !!!! ...Dumnezeu (pentru cei care cred ca exista) nu are nevoie sa crezi in El...pentru ca e suficient sa vezi natura vie si automat accepti existenta Lui ... calea credintei este calea falsului Dumnezeu (adica dracu) care nu are Creatie pentru care sa fie iubit ...si pretinde "credinta" !

Isus a propovaduit:
- Iubirea lui Dumnezeu ..(.pentru noi ateii Natura ...)
- Mantuirea prin fapte pozitive (si nu prin credinta)
- A propovaduit respectarea legii
- A propovaduit impotriva bisericilor de piatra si a spus ca Biserica lui Dumnezeu e corpul omului
- A propovaduit impotriva jertfirii rituale a animalelor (care erau sacrificate pentru iertarea pacatelor oamenilor) si a inlocuit acest sacrificiu cu frangerea painii si gustatul vinului ... acestea sunt "trupul" lui Isus si "sangele" pe care le-a sacrificat ca sa salveze de la moarte bietele animale care trebuiau sa moara ptr imbunarea lui Dumnezeu ptr pacatele comise ...si nu moartea sa pe cruce !!!!!
Totuși să nu confundăm intențiile cu faptele! Isus a spus că trebuie să iubin cum ne-a iubit el!  Cică cu este mai mare dragoste decât aceea de a muri pentru cineva! Isus e împotriva naturii pentru că el a făcut minuni neexplicate în loc de a veni cu știință!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 4:31 am

... probabil asta ca dovada, ca El este Dumnezeu. Wink
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 11:23 am

"... probabil asta ca dovada, ca El este Dumnezeu" jessus vrea sa devina dumnezeu ..si unele oite chiar il cred dumnezeu , dar ei nu stiu .. de unde se trage jessus.. care a fost viata lui , ca sa spunem asa..si cine este adevartul dumnezeu , si primul dumnezeu .. ei nu stiu cum a fost "creeata" religia crestina .. de aceea il considera dumnezeu Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 11:46 am

nelu a scris:
... probabil asta ca dovada, ca El este Dumnezeu. Wink
Hallo ...reveniti la realitate !

Isus a fost om ca toti oamenii si nu a facut nicio minune.

Exact tema aceasta adica cea privind natura lui Isus a fost motivul de cearta de la primul conciliu al Apostolilor in care Fratele de sange al lui Isus adica Apostolul Iacov ...s-a certat cu mincinosul Pavel, pentru ca Pavel voia sa-i atribuie lui Isus o origine divina ...iar fratele natural voia sa-l impuna doar ca Messia ...adica ca OM in pozitie de rege... pentru ca impreuna crescand a stiut mai bine ca oricine originea si bibliografia lui Isus!

Evident ca a castigat minciuna ...ca prin umflarea personajului Isus prin origine divina ...el devenea mai impresionant si mai puternic ...si pe baza acestei minciuni se puteau impresiona cat mai multi ignoranti astfel ca pe spatele lor sa se poata castiga bani si putere!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Mai 13, 2009 3:19 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 1:51 pm

Azi am vrut sa ma iau la cearta cu doctoru' care tre sa ma opereze, dar m-am gandit sa ne certam dupa operatie Laughing .. Ii pendicostal si o inceput sa ma intrebe din nu stiu ce capitole sa vada daca stiu, numa dupaia am aflat:-s
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 3:25 pm

Aoleo ... asta zau ca e groasa !

Da mai rau era daca era Adventist ... ptr ca astia isi pregatesc copii din leagan pentru moarte ...si considera moartea ca cea mai fericita oportunitate din viata unui om ....si anume ca ajunge langa Dumnezeu ... si iti dai seama cu "bunatatea" lor pot fi oricand tentati sa iti acorde Cea mai Mare Fericire!

Eu zic sa nu te certi cu doctorul de loc ... caci e prea periculos sa o faci .. si zau nu stiu daca merita riscul!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 4:49 pm

Dupa ce ma externeaza mai are vreun risc? Mda, poate ma omoara pe masa de operatie Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Astazi la 6:25 am

Sus In jos

Vestitorii Imparatiei lui Iehova
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: