Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Vestitorii Imparatiei lui Iehova

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 05/05/2009

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Mai 11, 2009 4:51 pm

Citat :
dintre noi care sunt atei .. nu o sa revina ..pentru ca suintem mai informati ca cei batrani de acum Smile ..si suntem mult mai documentati

Da, dar macar stim un lucru concret. Multi se intorc, dar nu cei care au o idee despre restul lucrurilor....
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Mai 11, 2009 7:27 pm

H1perion a scris:
"Asa e ...totii care au pacatuit mai grav se inchin la batranete " da pai atunci cred ca jessus ii iarta....si dirigamea mia zis.. , k ia zis profu de rel .. k nu cred.. si mia zis k dece nu cred .. chestii dastea.. si iam explicat..si face..lasa ca la batranete o sa crezi .. si io ii zic ..dc? si ea zice.. o sa vezi tu ... unii revin la batranete la credinta.. dintre noi care sunt atei .. nu o sa revina ..pentru ca suintem mai informati ca cei batrani de acum Smile ..si suntem mult mai documentati

Mai grav este ca Dira ta ...si profu de religie nu isi dau seama ca sunt prin credinta pe "calea minciunii" si va atrag si pe voi pe calea mincinii ...adica cea a diavolului ... pentru ca Isus nu a propovaduit CREDINTA ci IUBIREA !!!! ...Dumnezeu (pentru cei care cred ca exista) nu are nevoie sa crezi in El...pentru ca e suficient sa vezi natura vie si automat accepti existenta Lui ... calea credintei este calea falsului Dumnezeu (adica dracu) care nu are Creatie pentru care sa fie iubit ...si pretinde "credinta" !

Isus a propovaduit:
- Iubirea lui Dumnezeu ..(.pentru noi ateii Natura ...)
- Mantuirea prin fapte pozitive (si nu prin credinta)
- A propovaduit respectarea legii
- A propovaduit impotriva bisericilor de piatra si a spus ca Biserica lui Dumnezeu e corpul omului
- A propovaduit impotriva jertfirii rituale a animalelor (care erau sacrificate pentru iertarea pacatelor oamenilor) si a inlocuit acest sacrificiu cu frangerea painii si gustatul vinului ... acestea sunt "trupul" lui Isus si "sangele" pe care le-a sacrificat ca sa salveze de la moarte bietele animale care trebuiau sa moara ptr imbunarea lui Dumnezeu ptr pacatele comise ...si nu moartea sa pe cruce !!!!!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 12/05/2008

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mar Mai 12, 2009 7:20 pm

Soimos a scris:
H1perion a scris:
"Asa e ...totii care au pacatuit mai grav se inchin la batranete " da pai atunci cred ca jessus ii iarta....si dirigamea mia zis.. , k ia zis profu de rel .. k nu cred.. si mia zis k dece nu cred .. chestii dastea.. si iam explicat..si face..lasa ca la batranete o sa crezi .. si io ii zic ..dc? si ea zice.. o sa vezi tu ... unii revin la batranete la credinta.. dintre noi care sunt atei .. nu o sa revina ..pentru ca suintem mai informati ca cei batrani de acum Smile ..si suntem mult mai documentati

Mai grav este ca Dira ta ...si profu de religie nu isi dau seama ca sunt prin credinta pe "calea minciunii" si va atrag si pe voi pe calea mincinii ...adica cea a diavolului ... pentru ca Isus nu a propovaduit CREDINTA ci IUBIREA !!!! ...Dumnezeu (pentru cei care cred ca exista) nu are nevoie sa crezi in El...pentru ca e suficient sa vezi natura vie si automat accepti existenta Lui ... calea credintei este calea falsului Dumnezeu (adica dracu) care nu are Creatie pentru care sa fie iubit ...si pretinde "credinta" !

Isus a propovaduit:
- Iubirea lui Dumnezeu ..(.pentru noi ateii Natura ...)
- Mantuirea prin fapte pozitive (si nu prin credinta)
- A propovaduit respectarea legii
- A propovaduit impotriva bisericilor de piatra si a spus ca Biserica lui Dumnezeu e corpul omului
- A propovaduit impotriva jertfirii rituale a animalelor (care erau sacrificate pentru iertarea pacatelor oamenilor) si a inlocuit acest sacrificiu cu frangerea painii si gustatul vinului ... acestea sunt "trupul" lui Isus si "sangele" pe care le-a sacrificat ca sa salveze de la moarte bietele animale care trebuiau sa moara ptr imbunarea lui Dumnezeu ptr pacatele comise ...si nu moartea sa pe cruce !!!!!
Totuși să nu confundăm intențiile cu faptele! Isus a spus că trebuie să iubin cum ne-a iubit el!  Cică cu este mai mare dragoste decât aceea de a muri pentru cineva! Isus e împotriva naturii pentru că el a făcut minuni neexplicate în loc de a veni cu știință!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 4:31 am

... probabil asta ca dovada, ca El este Dumnezeu. Wink
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 11:23 am

"... probabil asta ca dovada, ca El este Dumnezeu" jessus vrea sa devina dumnezeu ..si unele oite chiar il cred dumnezeu , dar ei nu stiu .. de unde se trage jessus.. care a fost viata lui , ca sa spunem asa..si cine este adevartul dumnezeu , si primul dumnezeu .. ei nu stiu cum a fost "creeata" religia crestina .. de aceea il considera dumnezeu Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 11:46 am

nelu a scris:
... probabil asta ca dovada, ca El este Dumnezeu. Wink
Hallo ...reveniti la realitate !

Isus a fost om ca toti oamenii si nu a facut nicio minune.

Exact tema aceasta adica cea privind natura lui Isus a fost motivul de cearta de la primul conciliu al Apostolilor in care Fratele de sange al lui Isus adica Apostolul Iacov ...s-a certat cu mincinosul Pavel, pentru ca Pavel voia sa-i atribuie lui Isus o origine divina ...iar fratele natural voia sa-l impuna doar ca Messia ...adica ca OM in pozitie de rege... pentru ca impreuna crescand a stiut mai bine ca oricine originea si bibliografia lui Isus!

Evident ca a castigat minciuna ...ca prin umflarea personajului Isus prin origine divina ...el devenea mai impresionant si mai puternic ...si pe baza acestei minciuni se puteau impresiona cat mai multi ignoranti astfel ca pe spatele lor sa se poata castiga bani si putere!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Mai 13, 2009 3:19 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 1:51 pm

Azi am vrut sa ma iau la cearta cu doctoru' care tre sa ma opereze, dar m-am gandit sa ne certam dupa operatie Laughing .. Ii pendicostal si o inceput sa ma intrebe din nu stiu ce capitole sa vada daca stiu, numa dupaia am aflat:-s
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 3:25 pm

Aoleo ... asta zau ca e groasa !

Da mai rau era daca era Adventist ... ptr ca astia isi pregatesc copii din leagan pentru moarte ...si considera moartea ca cea mai fericita oportunitate din viata unui om ....si anume ca ajunge langa Dumnezeu ... si iti dai seama cu "bunatatea" lor pot fi oricand tentati sa iti acorde Cea mai Mare Fericire!

Eu zic sa nu te certi cu doctorul de loc ... caci e prea periculos sa o faci .. si zau nu stiu daca merita riscul!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 4:49 pm

Dupa ce ma externeaza mai are vreun risc? Mda, poate ma omoara pe masa de operatie Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Mai 13, 2009 6:08 pm

Daca si-a facut bine treaba ...zau ca nu trebuie sa te mai pui cu el ...ca e pacat sa-l necajesti ptr binele pe care l-a facut!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Localizare : Medias
Puncte : 99

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 14, 2009 3:46 pm

Pentru binele pe care il va face Razz ...
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 14, 2009 5:26 pm

vezi mai Soimos, e penticostal doctoru... are si stinta, si credinta, probabil si iubire... de toate. Wink
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 14, 2009 5:27 pm

Are si culoare Laughing
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 14, 2009 5:40 pm

mda
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 14, 2009 5:45 pm

nelu a scris:
vezi mai Soimos, e penticostal doctoru... are si stinta, si credinta, probabil si iubire... de toate. Wink
Pai tocmai asta ma ingrijoreaza!

Dat fiind faptul ca aceasta credinta vine de la dracu (vezi Pavel si minciuna) ... aceasta combinata cu stiinta pot face (doar in principiu) o dracovenie la "nivel inalt" ... aici nu ma refer la doctorasul lui Gliphy ...ci ca principiu ... adica cam ce te poti astepta sa iasa atunci cand corcesti pe unul vandut diavolului cu stinta ...?

Oare nu poate iesi un inteligent slujitor al satanei!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 14, 2009 5:49 pm

Citat :
doctorasul lui Gliphy
Poi, a cam sunat aiurea "doctorasul" Laughing

Citat :
Dat fiind faptul ca aceasta credinta vine de la
dracu (vezi Pavel si minciuna) ... aceasta combinata cu stiinta pot
face (doar in principiu) o dracovenie la "nivel inalt"

Da aseste, dar poc,face fapte bune, mantuire prin fapte. bounce
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 14, 2009 5:57 pm

Diavolul poate face si minuni ...ca sa fie crezut ca Dumnezeu!

Nu ai vazut la Lourdes Megju Gorje sau Maglavit?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Mai 14, 2009 7:13 pm

Soimos spune : "Diavolul poate face si minuni ...ca sa fie crezut ca Dumnezeu!"
sa nu uitam soimos , ca insasi diavolul sa aratat in inger:)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mai 15, 2009 7:15 am

Ba chiar mai grav decat ce zici tu ......diavolul se lasa slavit in biserici ca fiind Dumnezeu ...vezi 2 Tesal.4 ... cred ca iti dai seama cui se roaga credinciosii la biserica!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Mai 15, 2009 9:39 am

yapz.. jessus = lucifer
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Iun 22, 2009 8:37 pm

Citat :
(Burel001 @ Jun 21 2009, 09:49 PM)
Un singur lucru omiti tu Sika ,voit sau nu. Iisus le vorbea oamenilor, inainte de jertfa Sa mantuitoare.Ce spunea Iisus atunci era valabil in acel moment.
Vezi ...ma combati ... fara macar sa fi in tema cu problematica!
Hai sa iti explic eu cum sta treaba:
Isus in calitatea sa de Invatator si reformator al religiei sale, a
propovaduit chiar in Predica de pe Munte reformarea multor "legi" din Tanach (caci el saracu habar nu avea ce e aia Biblie) adica in AntiTeze, mai exact in cele care el isi incepe predica cu expresia:
"insa va spun voua" ... dar si in altele!
In rerforma propovaduita de el, Isus a doriit sa propovaduiasca un nou Dumnezeu ...unul iubitor de oamei un Dumenezeu care a renuntat la acele legi prin care pretindea oamenilor aducerea de jertfe sangeroase , inlocuindu-le pe acestea cu "jertfa" propriului Ego ...si anume renuntarea la tine insuti pentru
iubirea aproapelui ...asa ca pe tine insuti.
Aceasta este chiar spiritul principal al reformelor aduse de Isus ...prezentarea unui Dumnezeu nou...un Dumnezeu bun si tolerant cu creatia Sa ...adica unul care cere renuntarea la jertfele sangeroase din VT si propovaduirea unei mantuiri prin respectarea Legii divine si iubirea lui Dumnezeu dar
si a semenilor!
Punct!

Ce propvaduieste mincinosul Pavel ..(.culmea sarlataniei chiar in numele lui Isus ?) Este exact ceea ce el in calitate de evreu mozaic a stiut ca cere Dumnezeul Vechiului Testament,
dovedind ica o data ca habar nu avea despre temele pe care le
propovaduia Isus privind reformarea religiei iudaice ... astfel Pavel a ramas tributar Dumnezeului din VT (adica Tanach) cu care era obisnuit ...adica Dumnezeul care nu oferea nimic oamenilor fara aducera unei jertfe cu sange ... si ptr ca taiatul viteilor era o jertfa prea mica ptr Pavel (ptr ca ptr Dumnezeu erau de ajuns) iata ca vedem ca Pavel il jertfeste pe Isus de care zice ca e fiul Domnului ...ca sa fie grozvia mai mare ...si sa ne intaresaca convingerea ca era total "pe langa" in invaturile lui Isus pe care chipurile le "predica"!
Aceast fapt precum ca nu a inteles nimic ...il vedem clar in versetul de mai jos ...unde reiese clar ca el il considera pe Isus ca un fel de vita muuult mai buna de jertfit ... decat berbecii si vitele jertfite pana atunci ptr imbunarea lui Dumnezeu intru iertarea pacatelor si spalarea acestor pacate prin sange.

Evrei 9.13. Căci dacă sângele țapilor și al taurilor și cenușa junincii, stropind pe cei spurcați, îi sfințește
spre curățirea trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos
,

esti capabil sa recunosti conceptia veche din VT?
Dar conceptia noua adusa de Isus ?

Citat :

Ce a spus Pavel mai apoi era valabil la fel ,in momentul cand spunea Pavel,dupa jertfa.
Mah ... ma sinucideti cu logica voastra !
Adica sa intelegem noi astia mai fraieri ...ca daca Isus a murit pe cruce ...nu mai sunt valabile invataturile sale ..ci incep sa fie valabile afirmatiile lui Pavel ...ca asta a ramas viu?!
Ma tu glumesti ?

Citat :

Am mai spus,fiecare epoca are mesajul ei si profetii ei.
Ti-am dovedit mai sus ca tu nu intelegi absolut nimic din mesajul si sensurile invaturilor lui Isus!

Citat :

fapt in cine vrei sa lovesti? In Pavel sau in Iisus pe care nu il recunosti de Fiu?
Eu lovesc numai in MINCIUNA ...chiar si daca pe asta se bazeaza EXCLUSIV Biblia si crestinismul!
Pavel este un sarlatan care a inversat toate invaturile lui Isus ...batjocorindu-le !
Iar pe Isus cum sa nu-l recunosc ca fiu ...evident ca il recunosc ca fiul soldatului roman Tiberius Abdes Panthera ... ca doar nu s-o fi nascut din nimeni!

Sper ca nu esti atat de naiv incat sa crezi prostia precum ca Dumnezeu a coborat din cer sa reguleze fetele oamenilor ...doar de dragul de a avea un copil pe care sa-l sacrifice in locul vacilor si boilor...care pana la el isi faceau bine meseria?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Iun 26, 2009 7:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Mier Iun 24, 2009 3:03 pm

Citat :
Soimos a scris:
Ba chiar mai grav decat ce zici tu ......diavolul se lasa slavit in biserici ca fiind Dumnezeu ...vezi 2 Tesal.4 ... cred ca iti dai seama cui se roaga credinciosii la biserica!
2 TESALONICENI CAPITOLUL 4 NU EXISTA(ca banuesc ca despre asta i vorba) mai verifica odata,poate citisi altceva.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Iun 25, 2009 7:19 am

Iata mai exact ceea ce tu cautai:

2 Tesaloniceni Cap. 2.4
Potrivnicul, care se înalță mai presus de tot ce se numește Dumnezeu, sau se cinstește cu închinare, așa încât să se așeze el în templul lui Dumnezeu, dându-se pe sine drept dumnezeu.

Oare cand o sa intelegi ca eu nu umblu cu barbi si cand postez ceva nu postez floricele!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Iun 25, 2009 12:19 pm

soimos , un credincios indoctrinat , ramane cu a lui , nu-l poti schimba , poate doar pe unii care vor sa afle adevarul despre religia crestina , mam contrazis si eu cu ogramada de credinciosi , si le-am dat cateva citate de pe forum , si diverse chestii ,dar nimic , tot cu a lor raman , pentru ca ei au fost indoctrinati de mici , cu un SIMPLU OM care se naste dintr-o virgina , si pretinde ca este fiul lui dumnezeu , daca stam sa gandim logic, de cand dumnezeu (yahwe) lasa gravida o simpla femeie virgina cu un copil care sa fie fiul sau , si mai tarziu sa aive propria lui religie ba chiar el sa fie capul religiei , nu pot cum pot fii unii asa redusi mintal sa nu-si dea seama , ca jessus este capul religiei crestine, si se spune ca este sfanta treime , tata, fiu , si sf duh , de cand fiul este deasupra tatalui Neutral , sa dam un exemplu , soimos , ai fii dumnezeu , si se naste asa dintr-o data un copil si pretinde ca este fiul tau , mai tarziu are religia lui , tu religia ta , in religia lui este sf treime , tu , el , si sf duh , tu ai accepta ca fiul tau sa fie peste tine? nu cred, asa si la religia crestina Neutral si nici macar nu se stie cine este tatal lui jessus in religia crestina , pentru ca nu am auzit pana acum cine este TATAL un nume ceva , asta inseamna ca nu are tata , sa nascut din nimic , pentru ca astea-s caile satanei
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Joi Iun 25, 2009 10:19 pm

Raspuns de la soimos ptr Luigi:

Citat :
.Cat despre citat(ca de obicei de altfel) este vorba de altceva acolo
Asta e parerea ta ... dar in Tesaloniceni vezi si alte citate clare care ne povestesc despre diavoli care se cred ingeri de lumina ...despre draci care se prezinta ca falsi hristosi care sunt capabili chiar sa faca si minuni, sau de falsi apostoli care propovaduiesc un fals hristos.
Nici eu nu vreau sa iti dau citatele ...ptr ca nu imi face placere ...asa ca daca te intereseaza dai singur de ele.
Citat :

,nu mi face nici o placere sa te tot"contrez"insa ori dai referinte(care se potrivesc ca nuca n perete) false din ignoranta,pentru ca nu cunosti scripturile,ori din rea vointa,bazandu te pe faptul ca ceilalti oricum nu verifica
Mai mare ignoranta decat sa nu sti ca "scripturile" de care vorbesti sunt dintrun alt film ...adica dintr-o alta religie ...luate cu forta de acolo ...pe alese ...ca sa motiveze o noua minciuna religioasa ... zau ca aceasta ignoranta in care credinta este componentul principal ...nu poate fi! ...si e normal sa fie asa ca insasi credinta se bazeaza pe nestinta ...adica pe ignoranta ... si iarasi se vede clar ca esti ca cel care scufundat in rahat pana la gat ...atrage altuia atentia ca are praf pe pantofi!

Ia vezi si in citatul din scriptura care iti este atat de draga ...cum insusi Dumnezeu ...pe care cica vrei sa il urmezi ...iti interzice sa te increzi in proroci facatori de minuni sau alti "dumnezei care promit mantuiri ...ba chiar iti cere prin LEGE sa ii ucizi:

Capitolul 13

1. "De se va ridica în mijlocul tău prooroc sau văzător de vise și va
face înaintea ta semn și minune,
2. Și se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ți-a grăit el,
și-ți va zice atunci: Să mergem după alți dumnezei, pe care tu nu-i știi
și să le slujim acelora,
3. Să nu asculți cuvintele proorocului aceluia sau ale acelui văzător
de vise, că prin aceasta vă ispitește Domnul Dumnezeul vostru, ca să afle
de iubiți pe Domnul Dumnezeul vostru din toată inima voastră și din tot
sufletul vostru.
......

5. Iar pe proorocul acela sau pe văzătorul acela de vise să-l dați
morții, pentru că v-a sfătuit să vă abateți de la Domnul Dumnezeul vostru, ....

Ce exemplu mai clar ANTICRESTIN ...vrei?
Il preferi pe cel din Apocalipsa ...ala cu profetia indemn sa fugiti din biserica Romei pana nu e prea tarziu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Dum Iun 28, 2009 5:51 pm

Despre acest text din Lege ...nu are nimeni nimic de comentat?

Sa fie oare din cauza ca face crestinismul Sah-Mat?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Dum Iun 28, 2009 7:46 pm

"ala cu profetia indemn sa fugiti din biserica Romei pana nu e prea tarziu?" pe ala il stim , l-a mai postat si soimos intr-un topic
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Iun 29, 2009 8:17 am

Citat :
Iar pe proorocul acela sau pe văzătorul acela de vise să-l dați
morții, pentru că v-a sfătuit să vă abateți de la Domnul Dumnezeul vostru,
.... este o vorba care suna asa:"gura pacatosului adevar graeste".Ia mai citeste textul din nou si vezi care era motivatia pentru al ucide.Vorbesti mult din cele putin cunoscute de tine
Citat :
Il preferi pe cel din Apocalipsa ...ala cu profetia indemn sa fugiti din biserica Romei pana nu e prea tarziu?
Ei bine,asa sa faci,caci este un indemn la care tre sa ei seama.Este vorba de invatatura aici ca de exemplu cea in care Petru este piatra pe care Isus o va folosi pentru asi zidi biserica(invatatura specifica romei)si n care tu soimos esti pan la gat in ce mi ai scris mie,daca vrei documentatie cere o si ti o voi da (gratis)
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Iun 29, 2009 8:23 am

Citat :
H1perion a scris:
"ala cu profetia indemn sa fugiti din biserica Romei pana nu e prea tarziu?" pe ala il stim , l-a mai postat si soimos intr-un topic
Nu mi aduc aminte sa fi discutat ceva pe tema asta cu tine scrie mi napoi si lamureste ma te rog. multumesc
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Lun Iun 29, 2009 11:46 am

corneliugi a scris:
.... este o vorba care suna asa:"gura pacatosului adevar graeste".Ia mai citeste textul din nou si vezi care era motivatia pentru al ucide.Vorbesti mult din cele putin cunoscute de tine
Tu vorbesti despre CUNOASTERE ? pai ce faci ai schombat macazul si ai tradat credinta ptr cunoastere ?
Motivatia este foarte clara ...sa nu crezi in dumnezei falsi (adica in aia care au copii) si nici in "mantuitorii" care fac minuni ca sa fie crezuti mantuitori

Citat :

Ei bine,asa sa faci,caci este un indemn la care tre sa ei seama.Este vorba de invatatura aici ca de exemplu cea in care Petru este piatra pe care Isus o va folosi pentru asi zidi biserica(invatatura specifica romei)si n care tu soimos esti pan la gat in ce mi ai scris mie,daca vrei documentatie cere o si ti o voi da (gratis)
Ma prapadesc de ras !
Tu care intorci spatele sectei mozaice a nazarireanului ptr a imbratisa o RELIGIE inventata de criminalul Constantin ... ba chiar te ghidezi dupa cartea Romei numita Biblia ...tu ai tupeul sqa acuzi pe cei care nu recunosc nici biserica crininala ...nici pe "dumnezeul" cu fii ,,,si nici cartea mare a minciunii ...ca eu urmez credinta Romei?
Cred ca ai stat prea mult la soare ...mai stai nitel si in casa ca vad ca delirezi!
Esti exact ca hotul care striga prindeti hotul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Apr 02, 2010 6:18 pm

Mai sa fie !

Nu stiu ce sa cred ...dar cand dau pe Google Vestitorii Imparatiei imi vine in top forumul acesta al nostru ...si nu cel al martorilor care se pare ca s-a inchis !

Oare am avut si noi un "merit" la acest fapt pozitiv?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   Vin Apr 02, 2010 7:09 pm

Poate s-au saturat de atata marturisit la pereti!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vestitorii Imparatiei lui Iehova   

Sus In jos

Vestitorii Imparatiei lui Iehova
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: