Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Talmudul - pastratorul poporului evreu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Joi Mai 01, 2008 8:05 pm

Silva a scris:
pai de ce are dreptate Tanachul? nu inteleg...scuze.....
Pai pentru textul de mai sus ...oricum Biblia nu npoate avea dreptate impotriva Tanachului ...caci VT este in mare parte copia mot a mot a Tanachului.

Ada ...nu mai arunca fumigene ... nu exista Biblie evreiasca asa cum nu exista nici Quran evreiesc!
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 23/04/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Joi Mai 01, 2008 8:23 pm

adica evreii au furat din quran si l-au transformat dupa placerea lor
crestinii au furat de la amandoua./......

atunci cum ramane cu ce am invatat eu la scoala, homo sapiens vin din asia de nord
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Joi Mai 01, 2008 8:27 pm

Silva a scris:
adica evreii au furat din quran si l-au transformat dupa placerea lor
crestinii au furat de la amandoua./......
Astea de unde le mai scoti? ...zi si mie ca suna interesant!

Citat :

atunci cum ramane cu ce am invatat eu la scoala, homo sapiens vin din asia de nord
Pai te pomenesti ca in caucaz si-o fi deschis Dumnezeu o fabrica de modelat oameni din lut!
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 23/04/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Joi Mai 01, 2008 8:36 pm

pai ma gandeam eu asa.....daca cel mai real e quranul....evreii au multe in comun cu musulmanii, si daca e sa luam doar una de buna, atunci zicem asa, Quranul e cel mai bun, atunci te intrebi, bine bine, dar evreii, ca si eu au ceva ce seamana cu quranul. Daca unul e sa fie primul si restul sa se inspire din el, atunci evreii sau inspirat

crestinii...noi suntem mai smechetri oricum, ca noi luam cate ceva de la fiecare, sa parem mai unici...lol

si cum bre soimulica...mata nu ai invatat la scoala de homo sapiens si de ramasitele cele mai vechi gasite in asia? de mongoli si de cum s-au imprastiat ei peste tot...?
eu asa am invatat. te pomenesti ca proful meu era dobitoc.....lol..o fi fost, sau el o fi fost bun, dar nu am invatat eu bine?......nu ma apuc acus sa dau o googaleala, dar cele mai vechi oseminte nu-s nici in zona araba si nici in zona evreiasca. Acus, din popoarele lui avraam, unii tot or fi ramas pe pamantul sfant...nu?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Regele David   Vin Mai 02, 2008 12:15 pm

"David, un tanar simplu si credincios, veni chiar atunci in tabara israelitilor, la fratii sai mai mari. El era pastor si pazea in fiecare zi oile tatalui sau, iar atunci cand vreun animal salbatic ataca turma, David nu se pierdea cu firea, ci azvarlea pietre cu prastia sa pana ce alunga fiara..."

Sa analizam impreuna personalitatea lui David...
Sus In jos
HaymHerman
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 19/04/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Vin Mai 02, 2008 12:49 pm

De ce se zice ca DAVID SE INCREDEA NUMAI IN DUMNEZEU? NICI CHIAR FRATII LUI NU-L IUBEAU SI NICI EL NU AVEA INCREDERE IN EI.Tatal sau il considera...adica, nu era sigur ca e copilul sau. Credea ca e .......
ASA SE INTELEGE DIN COMENTARIILE INTELEPTILOR. VAZINDU-SE STRAIN SI INDEPARTAT TOTDEAUNA DIN CERCUL PRIETENILOR , EL SI-A PUS NADEJDEA IN Dumnezeu.
Am sa va dau saptamina viitoare ,originea stelei lui David daca reusesc s-o pun pe forum. Daca ma descurc, iar daca nu voi cere ajutor. Cu stima Haym
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Vin Mai 02, 2008 12:57 pm

Multumim, Haym! Sigur ca vom ruga pe Zeus sa te ne ajute...
David este personajul pe care il iubesc cel mai mult din Scriptura. Cand am ajuns la el cu studiul, deja eram un om reorientat mental.

Iti urez Sabat Shalom!
Cred ca nu ne mai vedem pana duminica seara cand revii din Sabat.
Sus In jos
HaymHerman
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Vin Mai 02, 2008 1:01 pm

Nu duminica seara ci Simbata seara.La noi simbata seara este deja Iom rison Ziua intiia.Cu stima din Israel
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Vin Mai 02, 2008 1:02 pm

Scuze, am crezut ca e ca la adventisti si dureaza sabatul de vineri pana luni... Laughing
Sus In jos
Sirius
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Puncte : 11
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 04, 2008 10:29 am

Imagini... care spun cat o mie de cuvinte:
Sus In jos
Socrate
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 63
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 04, 2008 1:08 pm

.R* a scris:
Imagini... care spun cat o mie de cuvinte:

Foarte frumos dar statuia este de piatra si fara Suflet.

Intrebare:Poate omul sa dea Suflare de viata unei statui?
Sus In jos
Socrate
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 04, 2008 1:11 pm

HaymHerman a scris:
Nu duminica seara ci Simbata seara.La noi simbata seara este deja Iom rison Ziua intiia.Cu stima din Israel

Intrebare:De cand pana cand tine Sabatul?
Sus In jos
Sirius
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Puncte : 11
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 04, 2008 1:20 pm

Arta - atta muzica, cat si pictura sau sculptura innobileaza sufletul. Arta a insotit religia si s-a dezvoltat odata cu acesata, de la picturile rupestre si pna la marile catedrale... Exista o religie specifica artei, putem spune.
Arta nu trebuie sa devina obiect de inchinare, asta da!

Sabatul tine de la apusul zilei de vineri si pana la apusul zilei de sambata...
Sus In jos
Socrate
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 04, 2008 1:43 pm

.R* a scris:
Arta - atta muzica, cat si pictura sau sculptura innobileaza sufletul. Arta a insotit religia si s-a dezvoltat odata cu acesata, de la picturile rupestre si pna la marile catedrale... Exista o religie specifica artei, putem spune.
Arta nu trebuie sa devina obiect de inchinare, asta da!

Sabatul tine de la apusul zilei de vineri si pana la apusul zilei de sambata...

Da si muzica este foarte frumoasa,dar mai frumoasa este Muzica din Ceruri.
Michelangelo a facut ceva aproape Dumnezeiesc,dar cu adevarat DUMNEZEIESC arata omul cu Suflare de viata.
Am sa respect,de acum,Sabatul.

Intrebari:
-Poate omul sa faca ca o statuie de marmura sa se tansforme intr-un om cu Suflet Viu precum a facut DUMNEZEU.
-Toti oamenii sunt Dumnezei facuti de DUMNEZEU?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 04, 2008 1:50 pm

Care e muzica din ceruri? Corurile acelea de farseti si iodeli, cumva? Ar fi ceresc sa-i si sterilizam, sa ramana cu voce ingereasca! Laughing
Sus In jos
HaymHerman
Pedestras
Pedestras

Varsta : 60
Localizare : Israel
Puncte : 7

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Joi Mai 08, 2008 3:58 pm

Daca Qaranul a aparut dupa anul 600,cind Tora avea deja o vechine de aproximativ 2000 de ani ,iar evangheliile erau raspindite oarecum,ne putem da seam cum un analfabet a putut scrie o carte atit de perfecta.
Cred ca nu se indoieste nimeni ca Nahomed a fost analfabet ,si inainte, si dupa calatoria sa in cer.
Sus In jos
HaymHerman
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Joi Mai 08, 2008 4:14 pm

no name a scris:
Geneza 16:11 Îngerul Domnului i-a zis: „Iată, acum ești însărcinată și vei naște un fiu căruia îi vei pune numele Ismael; căci Domnul a auzit mâhnirea ta.
12 El va fi ca un măgar sălbatic printre oameni; mâna lui va fi împotriva tuturor oamenilor și mâna tuturor oamenilor va fi împotriva lui; și va locui în fața tuturor fraților lui.”
..........................................................................................................
I mi pare rau,dar am cautata in original si nu am gasit fraza Magar salbatic.Lipseste cu desavirsire.Cine a adaugat-o in Biblie si cind ,nu am stire.
Asa ca ,Ada_Pal lasa sionisti in pace ca ei (noi)nu avem treaba cu religia lui Mahomed.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Joi Mai 08, 2008 4:22 pm

HaymHerman a scris:
Daca Qaranul a aparut dupa anul 600,cind Tora avea deja o vechine de aproximativ 2000 de ani ,iar evangheliile erau raspindite oarecum,ne putem da seam cum un analfabet a putut scrie o carte atit de perfecta.
Cred ca nu se indoieste nimeni ca Nahomed a fost analfabet ,si inainte, si dupa calatoria sa in cer.
Si atunci cine crezi ca a scris textele religioase ale Quranului?
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 170
Localizare : romania
Data de inscriere : 26/04/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Joi Mai 08, 2008 7:15 pm

Herman ...cum scrie in ebraica in GEN 16;12...scrie originalu ..

crezi ca au scris ...americanii dupa daramarea WTC. bounce
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Varsta : 54
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Joi Mai 08, 2008 10:05 pm

Vaiomer lo Malah Hasem hine hara veioladet ben ve carat semo Ismaelchi sama hasem El aniah.Ve hu ihie Pere adam,iado becolveiad col bo.
Este vorba doar de cele 2 cuvinte Pere adam,care sint traduse ca -El este ca un magar salbatic.printre oameni:mina lui va fi impotriva tuturor oamenilorsi mina tuturor oamenilor va fi impotiva lui.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Vin Mai 09, 2008 5:57 am

mersi ...

Va urez Binecuvantarea lui EL GIBORR...pop.ales,cu ocazia implinirii 60 de ani de la reinfintarea STATULUI ISRAEL.

Ce a binecuvantat Dumnezeu ,ramane binecuvantat in veci .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Vin Mai 09, 2008 8:13 am

Nu ne mai fa curiosi!

...El Giborr-ul asta al tau este Dumnezeul fortei din biserica „Beit El Gibor“?????
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Vin Mai 09, 2008 9:29 am

No nane ,multumesc de urare,si este scris asa"Cine te va binecuvinta va fi binecuvintat."Fii deci binecuvintat.
Vreau doar sa te fac atent,ca daca ai luat pe El Ghibor din Isaia9,6 nu l-ai luat corect.Vezi eu sint dator sa confrunt cu originalul.Acolo este scris asa.Il vor numi Pele(nu fostul fotbalist pepe)Adica minunat sau stralucitor.Ioet El adica agent sau slujbas superior(mAI CORECT ,INTRO SLUJBA SUPERIOARA),PUTERNIC,Avi_adeste nume ca si Emanuelcare poate fi tradus ca parinte fara sfirsit sau asa ceva dar nu e cazul.Transcriu inca odataChi ieled iulad lanu,ben nitan lanu vatehi amisraal sicmo vaicra semo Pele,ioet El,ghibor Aviad,Sar -salom.Sar salom=ministrul paci sau va administra pacea.
No name am un sfatpentru tine.Nu te grabi si nu fi sigur ca numai tudetii cunostinta adevarului.Nu cistigi nimic daca tii mortis de o problema si biblia spune altfel.Am sa ti dau exemplu la alimentatia biblica.
Cu stima din Israel.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Vin Mai 09, 2008 11:43 am

Trilurile pasarelelor,zumzetul albinelor,dar cea mai frumoasa muzica este parfumul florilor.Cine a avut parte de binecuvintare sa ,sa treaca printr-n Paradis(Pardes)de portocali in luna martie,poate intelege muzica cereasca.
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Vin Mai 09, 2008 12:39 pm

Anticristul a scris:
No nane ,multumesc de urare,si este scris asa"Cine
te va binecuvinta va fi binecuvintat."Fii deci binecuvintat.
Vreau
doar sa te fac atent,ca daca ai luat pe El Ghibor din Isaia9,6 nu l-ai
luat corect.Vezi eu sint dator sa confrunt cu originalul.Acolo este
scris asa.Il vor numi Pele(nu fostul fotbalist pepe)Adica minunat sau
stralucitor.Ioet El adica agent sau slujbas superior(mAI CORECT ,INTRO
SLUJBA SUPERIOARA),PUTERNIC,Avi_adeste nume ca si Emanuelcare poate fi
tradus ca parinte fara sfirsit sau asa ceva dar nu e cazul.Transcriu
inca odataChi ieled iulad lanu,ben nitan lanu vatehi amisraal sicmo
vaicra semo Pele,ioet El,ghibor Aviad,Sar -salom.Sar salom=ministrul
paci sau va administra pacea.
No name am un sfatpentru tine.Nu te
grabi si nu fi sigur ca numai tudetii cunostinta adevarului.Nu cistigi
nimic daca tii mortis de o problema si biblia spune altfel.Am sa ti dau
exemplu la alimentatia biblica.
Cu stima din Israel.

Nu ma grabesc ,herman ,.....dar sunt sigur 100% ca detin ADEVARUL
...oricum eu iubesc pop.ales ,mai mult decat multi evrei .Si evreii vor
fi inselati ,de catre "femeia care calareste fiara"....si in curand li
se pregateste ceva .
EL-SHADAI ...sa fie cu tine .
Sus In jos
HaymHerman
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Sam Mai 10, 2008 7:23 pm

Nu ti se pare cumva ca Israelul este scos din toate combinatiile religioase ale papalitati?Citeste cu mare atentie Ezec 37 dar tot capitoluldar daca poti fara idei preconcepute .Sa cum citesti o stire din ziar.Sa vezi cam ce ar vrea sa transmita aceste informatii ,si cui.
Si au mai fost care au detinut adevarul total ,nu numai tu.
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Sam Mai 10, 2008 8:53 pm

HaymHerman a scris:
Nu ti se pare cumva ca Israelul este scos din toate
combinatiile religioase ale papalitati?Citeste cu mare atentie Ezec 37
dar tot capitoluldar daca poti fara idei preconcepute .Sa cum citesti o
stire din ziar.Sa vezi cam ce ar vrea sa transmita aceste informatii
,si cui.
Si au mai fost care au detinut adevarul total ,nu numai tu.

asta ti se pare tie si la alti ...dar ISRAEL ..sau mai bine zis
IERUSALIMUL este cuiul lui Pepelea...adica nu este scos din nici un
calcul .

Ezec.37...il stiu pe de rost ...mai bine ca rabinii....si nu ma laud
,,,si nici nu-l citesc ca pe un ziar ,,....ar trebuii ca voi evreii sa
intelegeti ce scrie in EZECH ,,,si iti spun din nou fara sa ies in
evidenta ,,,,dar spre rusine multor evrei ....cunosc SCRIPTURILE ...mai
bine ca //POP. CARTII...si i-am facut de rusine ...pe multi
evreii. Basketball
Sus In jos
Med
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 33
Varsta : 39

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 11, 2008 8:02 am

Probabil ca ceea ce zici tu se refera la acea parte a Ierusalimului aflata sub ocupatie palestiniana!
Sus In jos
aurel
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 36
Localizare : Romanica
Puncte : 32
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 11, 2008 11:12 am

cand urmeaza continuarea?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 11, 2008 5:13 pm

Nu mai este Ierusalim sub ocupatie palestiniana ,ci doar o parte locuita de ei.Noi nu decimam poporul care traiesrte in Ierusalim.Toti au dreptul la viata ,Numai ca ei nu ne accepta pe noi ,si asta va duce in final la Zaharia 12,9.Celelalte 4 versete dinainte sau implinit in 1948 si in 1967.
Sus In jos
aurel
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 36
Localizare : Romanica
Puncte : 32
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 11, 2008 5:25 pm

Anticristul a scris:
Nu mai este Ierusalim sub ocupatie palestiniana ,ci doar o parte locuita de ei.
Exact partea aia e ocupata de ei!
Citat :

Noi nu decimam poporul care traiesrte in Ierusalim.
Nici nu ar fi frumos sa o faceti ...e suficient sa eliberati partea ocupata ...tot asa cum ar dori sa o faca si ei cu voi. ...si asta nu pentru ca Israelul e o tiranie ...ci pentru ca ei v-au declarat razboi popular sau intifade sau cum i-or mai fi zicand!
Pai daca e hora ... trebuie sa o jucati asa cum trebuie.... ca nu pe degeaba zice la scriptura ca cine ridica sabia sau prastia ...de ele vor pieri!
Citat :

Toti au dreptul la viata ,Numai ca ei nu ne accepta pe noi ,si asta va duce in final la Zaharia 12,9.Celelalte 4 versete dinainte sau implinit in 1948 si in 1967.
Sa  insemne asta ca profetiile biblice se adeveresc?
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 42
Localizare : israel
Data de inscriere : 11/05/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 11, 2008 6:04 pm

Aurele, daca le dam jumatate din Ierusalim, apoi vor vrea tot orasul, apoi vor vrea sa aduca vreo cateva milioane de refugiati in tara si tot asa...o solutie pentru a ajunge oarecum la un consens, ar fi declararea Ierusalimului in oras international, ONU.
binenteles ca aceasta solutie nu e acceptata de nici una dintre tabere.
Sus In jos
No Name
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 11, 2008 6:24 pm

leeloo a scris:
Aurele, daca le dam jumatate din Ierusalim, apoi vor
vrea tot orasul, apoi vor vrea sa aduca vreo cateva milioane de
refugiati in tara si tot asa...o solutie pentru a ajunge oarecum la un
consens, ar fi declararea Ierusalimului in oras international, ONU.

Pai pana la urma asa va fi ...ORAS ..CONDUS DE U.E.

Si PAPA ...va va insela si pe voi ,il veti primi in locul lui MASIAH .

Papa va media pacea dintre EVREI si ARABI ...se va incheia un legamant
de 7 ani .Dar la mijlocul legamantului se va intampla ceva .Intre timp
vor venii cei doi profeti si vor anunta VENIREA DOMNULUI .....
Sus In jos
gratia
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Madrid
Data de inscriere : 05/05/2008

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Dum Mai 11, 2008 6:27 pm

leeloo a scris:
Aurele, daca le dam jumatate din Ierusalim, apoi vor vrea tot orasul, apoi vor vrea sa aduca vreo cateva milioane de refugiati in tara si tot asa...o solutie pentru a ajunge oarecum la un consens, ar fi declararea Ierusalimului in oras international, ONU.

Eu sustin punctul de vedere al lui aurel!

Ocuparea totala a Ierusali.....pardon ...am vrut sa zic eliberarea Ierusalimului oras sfant al crestinatatii .... si repunerea palestinienilor in drepturile lor stramosesti (adica in corturi in desert) ...si declararea orasului sfant ca centru al civilizatiei crestine ...evident sub mandat evreiesc ...ca doar si crestinismul e tot sub acelasi mandat!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Talmudul - pastratorul poporului evreu   Astazi la 6:04 am

Sus In jos

Talmudul - pastratorul poporului evreu
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Biblia-
Mergi direct la: