Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Texte in sprijinul ateilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Mier Dec 12, 2012 7:20 am

[quote="Anticristul"][quote="EmaLovesJesus"]
EmaLovesJesus a scris:

Nu inteleg ceva.Cei ce sint in hristos traiesc dupa indemnurile duhului si Isus ii invata sa se intoarca la Dumnezeu.
Sint ai lui Isus ,fac voia duhului si ii varasplati Dumnezeu/?ce sa fac ca eu numi pot castra logica sa taca.La mine lucreaza necontenit.

Nu poti sa intelegi,deoarece Hristos si Tatal Una sunt.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Mier Dec 12, 2012 11:57 am

[quote="EmaLovesJesus"][quote="Anticristul"]
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu inteleg ceva.Cei ce sint in hristos traiesc dupa indemnurile duhului si Isus ii invata sa se intoarca la Dumnezeu.
Sint ai lui Isus ,fac voia duhului si ii varasplati Dumnezeu/?ce sa fac ca eu numi pot castra logica sa taca.La mine lucreaza necontenit.

Asta doar in capul tau aberat!
In realitate Tatal si Fiul sunt doua persoane distincte ...sau crezi ca atunci cand sotul tau are orgasm cu o sora de la biserica ta (fosta curva acum pocaita) ... au si copii tai parte de acel orgasm ptr ca il are si tatal lor si ca ei cu tatal sunt tot una?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Dec 12, 2012 2:28 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Mier Dec 12, 2012 1:33 pm

[quote="Soimos"][quote="EmaLovesJesus"]
Anticristul a scris:

In realitate Tatal si Fiul sunt doua persoane distincte ...sau crezi ca atunci cand sotul tau are orgasm cu o sora de la biserica ta (fosta curva acum pocaita) ... au si copii ati parte de acel orgasm ptr ca il are si tatal lor si ca ei sunt tot una?

Nu se intampla asa ceva.Sotul meu este o persoana onesta,decenta,fidela.Si apoi convingerile noastre religioase nu ne permit acest lucru si nici educatia si principiile.
Asa,si Dumnezeu este Format din trei persoane asa cum tu esti format din trup,duh si suflet.Sau asa cum este un ou din coaja,albus si galbenus. Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Mier Dec 12, 2012 2:34 pm

[quote="EmaLovesJesus"][quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:

In realitate Tatal si Fiul sunt doua persoane distincte ...sau crezi ca atunci cand sotul tau are orgasm cu o sora de la biserica ta (fosta curva acum pocaita) ... au si copii ati parte de acel orgasm ptr ca il are si tatal lor si ca ei sunt tot una?

Nu se intampla asa ceva ...
.Sotul meu este o persoana onesta,decenta,fidela.
Iarasi nu ai inteles mesajul !
Nu sotul tau era subiectul principal ci faptul ca Tatal este o alta persoana decat Fiul!

Citat :

Si apoi convingerile noastre religioase nu ne permit acest lucru si nici educatia si principiile.
Hahahaha Ce ma mai distrezi!
Adica loculk in care se strang toate curvele, betivii sau borfasii ca sa fie iertati ptr tineretea lor dezmatata...sunt oameni cu principii????
Hahahahaha !
Asta zau ca a fost ata de buna incat am ras cu lacrimi!

Citat :

Asa,si Dumnezeu este Format din trei persoane asa cum tu esti format din trup,duh si suflet.Sau asa cum este un ou din coaja,albus si galbenus. Smile
Si cum a regulat-o Duhu pe Maria ...cu gandul sau cu intregul din care face parte si soola lui Dumnezeu...ca doar trebuie musai sa aibe si asa ceva daca e Tata si mai spuine ca l-a facut pe om dupa chipul si asemanarea Sa!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Dec 13, 2012 9:14 am

Soimos a scris:

Nu sotul tau era subiectul principal ci faptul ca Tatal este o alta persoana decat Fiul!

Adica loculk in care se strang toate curvele, betivii sau borfasii ca sa fie iertati ptr tineretea lor dezmatata...sunt oameni cu principii????
Hahahahaha !

Si cum a regulat-o Duhu pe Maria ...cu gandul sau cu intregul din care face parte si soola lui Dumnezeu...ca doar trebuie musai sa aibe si asa ceva daca e Tata si mai spuine ca l-a facut pe om dupa chipul si asemanarea Sa!

Acest lucru nu a fost facut prin trlatii intime ci in mod supranatural.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Dec 13, 2012 9:51 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Hahahahaha !

Acest lucru nu a fost facut prin trlatii intime ci in mod supranatural.
Supranaturalul exista doar in fanteziile din capul celor aberati!
In Universul acesta totul este natural ... chiar si daca vorbim de super-nova sau de gaurile negre in care sunt absorbite galaxii sau constelatii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Dec 13, 2012 3:24 pm

Soimos a scris:

In Universul acesta totul este natural ... chiar si daca vorbim de super-nova sau de gaurile negre in care sunt absorbite galaxii sau constelatii!

Supranaturalul exista,trebuie sa crezi ca sa vezi!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Dec 13, 2012 6:25 pm

[quote="EmaLovesJesus"][quote="Anticristul"]
EmaLovesJesus a scris:
[

Acest Hristos(cu C)cai va numiti crestini nu hrestini,nu trebuia sa aibe un nume de la Dumnezeu?Cum de poarta un nume de care el nici macar nu aauzit vreodata.
E posibil asa ceva?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Dec 13, 2012 7:46 pm

[quote="Anticristul"][quote="EmaLovesJesus"]
Anticristul a scris:

Acest Hristos(cu C)cai va numiti crestini nu hrestini,nu trebuia sa aibe un nume de la Dumnezeu?Cum de poarta un nume de care el nici macar nu aauzit vreodata.
E posibil asa ceva?

Depinde din ce limba este tradus Hristos sau Cristos.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Varsta : 55
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Dec 13, 2012 9:17 pm

Nici unul nici celalalt nu e numele lui.
Cum se face ca el nu are un nume ceresc oarecum.Daca nu erau grecii ce va faceati voi crestinii?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Vin Dec 14, 2012 6:50 am

Anticristul a scris:
Nici unul nici celalalt nu e numele lui.
Cum se face ca el nu are un nume ceresc oarecum.Daca nu erau grecii ce va faceati voi crestinii?

Nu conteaza cum ne numeam,ci viata minunata si transformata pe care o traim in partasie cu Dumnezeu prin Fiul Sau.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Vin Dec 14, 2012 7:38 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Supranaturalul exista,trebuie sa crezi ca sa vezi!

Tot asa exista si Greuceanu si chiar Marele Pastor al Beshinilor Ceresti, locul in care se sdin ceruri in care se aduna tote beshinile trase de oamenii si extraterestrii din Galaxia noastra, totul este numai sa crezi ...si eu cred ca exista amandoi!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Vin Dec 14, 2012 8:08 am

Soimos a scris:

Tot asa exista si Greuceanu si chiar Marele Pastor al Beshinilor Ceresti, locul in care se sdin ceruri in care se aduna tote beshinile trase de oamenii si extraterestrii din Galaxia noastra, totul este numai sa crezi ...si eu cred ca exista amandoi!

Tu pierzi ocazia sa primesti mantuirea si iertarea de pacate.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Vin Dec 14, 2012 8:43 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Tu pierzi ocazia sa primesti mantuirea si iertarea de pacate.

Na din contra!
Sa fi mantuit de Greuceanu inseamna sa fi puternic si fericit...pe cand a te mantui Christos inseamna sa mori si sa ajungi in Iad!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Vin Dec 14, 2012 10:27 am

Soimos a scris:

Na din contra!
Sa fi mantuit de Greuceanu inseamna sa fi puternic si fericit...pe cand a te mantui Christos inseamna sa mori si sa ajungi in Iad!

He!He! Pe ce te bazezi cand faci aceasta afirmatie? Eu am suport biblic,tu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Vin Dec 14, 2012 5:23 pm

Ceeeeeee?
Poi tu nu stii ca Biblia este un text fara absolut nicio valoare ...motiv pentru care nici Dumnezeu si nici Isus nu recomanda nimanui Biblia...si stii de ce?

Pentru ca ea este un text furat de oameni slujlbasi ai Diavolului care dupa ce au primit puterea sa lucreze cu Demonii (vezi Luca 9.1) au scris Noul Testament semn ca ei l-au ucis pe Dumnezeu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Vin Dec 14, 2012 7:45 pm

Soimos a scris:
Ceeeeeee?
Poi tu nu stii ca Biblia este un text fara absolut nicio valoare ...motiv pentru care nici Dumnezeu si nici Isus nu recomanda nimanui Biblia...si stii de ce?

Pentru ca ea este un text furat de oameni slujlbasi ai Diavolului care dupa ce au primit puterea sa lucreze cu Demonii (vezi Luca 9.1) au scris Noul Testament semn ca ei l-au ucis pe Dumnezeu!

Isus a chemat pe cei doisprezece ucenici ai Săi, le-a dat putere și stăpânire peste toți dracii și să vindece bolile.
2 Apoi i-a trimis să propovăduiască Împărăția lui Dumnezeu și să tămăduiască pe cei bolnavi. Da deci a vindecat pe cei bolnavi si apasati de satan.Vezi ca in porcii aceia erau legiuni de dragi.Domnul Isus i-a eliberat.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 15, 2012 8:56 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Ceeeeeee?

Isus a chemat pe cei doisprezece ucenici ai Săi, le-a dat putere și stăpânire peste toți dracii și să vindece bolile.
Asa este!
Stii ce inseamna acea conjunctie "si"?

Ca sa intelegi mai clar pune-o in alta propozitie de ex. S-a imbracat SI s-a dus la scoala!
Deci arata o insiruire de actiuni!...intelegi?
Deci Isus le-a dat puteri si stapanirea sa lucreze cu Diavolii ...si ei vindecau oameni, atunci cand vindecau, dar asta nu inseamna ca ei toata ziua vindecau ca poate mai mancau, mai mergeau si poate se mai si babardeau ...s-au poate scriau evanghelii ...dar asta nu inseamna ca atunci nu mai aveau "putere sa lucreze cu demonii"!

Pricepi? ...sau nu ai interesul sa pricepi?

Citat :

2 Apoi i-a trimis să propovăduiască Împărăția lui Dumnezeu
Sper ca te-ai prins!
Adica Isus le-a dat putere sa lucreze cu Diavolii si ei mergeau cu aceasta putere sa propovaduiasca Imparatia lui Dumnezeu!
Adica exact ce faci tu!
Minti de -ti pute gura de atata minciuna si satanism ...si tu propovaduiesti Imparatia lui "dumnezeu" MINCINOSU, adica a Tatalui Minciunii ...si respingi toate adevarurile demomstrate de stiinta pentru ca ele nu convin punctului de vedere al unui satanist mincinos posedat de Diavol!

Citat :

și să tămăduiască pe cei bolnavi. Da deci a vindecat pe cei bolnavi si apasati de satan.
Ciu ciu!
Ce zici tu este doar o jumatate de adevar...adica o minciuna mai mare si mai gogonata, pentru ca insusi Isus recunoaste ca prin exorcizari nu se poate vindeca nimic (vezi Matei 12 .42) pentru ca Diavolul alungat revine insotit de mai multi Diavoli, deci Isus si apostoli lui BAGAU mai multi Diavoli in om ...si nu ii scoteau pe Diavoli asa cum minti tu!
Citat :

Vezi ca in porcii aceia erau legiuni de dragi.Domnul Isus i-a eliberat.
Evident ca DA, ca doar Isus este capetenia lor de care diavolii ascultau orbeste!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 15, 2012 8:38 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
Ceeeeeee?

2 Apoi i-a trimis să propovăduiască Împărăția lui Dumnezeu și să tămăduiască pe cei bolnavi. Da deci a vindecat pe cei bolnavi si apasati de satan.Vezi ca in porcii aceia erau legiuni de dragi.Domnul Isus i-a eliberat.
Am mai explicat de citeva ori dar pe alte forumuri,cadracii aceia erau niste draci prosti.Si mie nu pre ami suna bine la urechi asa ceva.De ce dracii aceia erau prosti ,ia uitativa.
Cin ia scos Isus din om au cerut sa intre in porci ca sa aibe unde sta..Dupa ce au intrat in porci ,au aruncat porcii in mare si iarasi nu au mai avut ubde sta.
De ce nu au tinut porcii in viata daca aveau nevoie de un templu oarecare in care sa locuiasca?
Sau nu mai puteau stapini porcii?

Asa au mai facut si o paguba destul de serioasa la satenii aia,lau discreditat si pe Isus in ochii lor,si au ramas si pe dinafara.
Si o intrebare acum.
Cu ce drept sa atins Isus de averea oamenilor acelora,FARA SA I DESPAGUBEASCA SAU MACAR SA SI CEARA SCUZE SAU SA LE FI EXPLICAT CA ASA ESTE VOIA LUI dUMNEZEU.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 15, 2012 8:39 pm

[quote="Anticristul"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Ceeeeeee?

Am mai explicat de citeva ori dar pe alte forumuri,cadracii aceia erau niste draci prosti.Si mie nu pre ami suna bine la urechi asa ceva.De ce dracii aceia erau prosti ,ia uitativa.
Cin ia scos Isus din om au cerut sa intre in porci ca sa aibe unde sta..Dupa ce au intrat in porci ,au aruncat porcii in mare si iarasi nu au mai avut ubde sta.
De ce nu au tinut porcii in viata daca aveau nevoie de un templu oarecare in care sa locuiasca?
Sau nu mai puteau stapini porcii?

Asa au mai facut si o paguba destul de serioasa la satenii aia,lau discreditat si pe Isus in ochii lor,si au ramas si pe dinafara.
Si o intrebare acum.
Cu ce drept sa atins Isus de averea oamenilor acelora,FARA SA I DESPAGUBEASCA SAU MACAR SA SI CEARA SCUZE SAU SA LE FI EXPLICAT CA ASA dUMNEZEU.

Bine,dar avem exemplu pe Maria Magdalena din care Domnul Isus a scos 7 draci.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 15, 2012 8:45 pm

Nu avem cazul concret explicat,si cum sa intimplat.Esteamintit doar si nu putem sa l socotim autentic.Ca trebuia specificat in ce situastie era Maria inainte care erau dracii si cu ce se indeletnicea fiecare,ca daca erau sapte sa zicem ,fiecARE AVEA O MISIUNE.
sI CUM NUMARAM DRACII ,CINE IA VAZUT SAU CE SAU FACUT DUPA ACEEA.uNDE SAU DUS?
Cum de nu au cerut si ei sa intre undeva ?Si mai presus de asta .Spune mi ce se intelege i Romaneste prin drac?Si ce avea in vedere Isus cind se referea la draci?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 9:08 am

Anticristul a scris:
Nu avem cazul concret explicat,si cum sa intimplat.Esteamintit doar si nu putem sa l socotim autentic.Ca trebuia specificat in ce situastie era Maria inainte care erau dracii si cu ce se indeletnicea fiecare,ca daca erau sapte sa zicem ,fiecARE AVEA O MISIUNE.
sI CUM NUMARAM DRACII ,CINE IA VAZUT SAU CE SAU FACUT DUPA ACEEA.uNDE SAU DUS?
Cum de nu au cerut si ei sa intre undeva ?Si mai presus de asta .Spune mi ce se intelege i Romaneste prin drac?Si ce avea in vedere Isus cind se referea la draci?

Nu stii ce faima avea Maria Magdalena? Era o femeie usoara care a fost eliberata si transformata dintr-o femeie usoara si cu naravuri urate intr-o sfanta.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 9:38 am

Este o confuzie acolo intre Marii.Nu e vorba de Maria din Migdal.(Maria din Turn)
Dar nu mi raspunzi nimic la uintrebarile mele.

Totdeauna te eschivezi cu anumite intrebari sau cu alte texte.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 9:58 am

Anticristul a scris:
Este o confuzie acolo intre Marii.Nu e vorba de Maria din Migdal.(Maria din Turn)
Dar nu mi raspunzi nimic la uintrebarile mele.

Totdeauna te eschivezi cu anumite intrebari sau cu alte texte.

Eu iti raspund,tu esti cel carenu mi-ai raspuns deloc la intrebarile mele.In ce crezi,prin ce esti sau primesti mantuirea?De fapt,am uitat ca evrei raspund la intrebari cu alte intrebari.Tipic voua! Dar culmea este ca ma acuzi pe mine de ceea ce faci tu! Smile
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 9:59 am

Bine .Daca eu sint vinovatul .uite sa stabilim regulile.
Dar acuma sint putin ocupat
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 10:24 am

Anticristul a scris:
Bine .Daca eu sint vinovatul .uite sa stabilim regulile.
Dar acuma sint putin ocupat

Si regulile suna cam asa:Eu am intotdeauna dreptate. Eu vorbesc iar tu asculti?!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 10:27 am

Dedicatie speciala pentru Anticrist si Soimos:
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 11:53 am

EmaLovesJesus a scris:
Poti sa-mi dedici ce vrei ca nici draku nu este curios sa auda partzuri crestine!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 12:13 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Poti sa-mi dedici ce vrei ca nici draku nu este curios sa auda partzuri crestine!

De ce nu ascult,este un cantec inchinat Dumnezeului evreilor!
Cat de rau poti sa fi.Vezi,aceasta rautate nu este de la Dumnezeu ci de la satan.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 1:08 pm

Rautataea in general nu este de la Satan.Ea este cuibarita in inima omului.Care vrea s o practice o practica si acre nu nu.Satan nu are unfluienta,numai daca te pui singur in slujba lui.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 2:43 pm

Anticristul a scris:
Rautataea in general nu este de la Satan.Ea este cuibarita in inima omului.Care vrea s o practice o practica si acre nu nu.Satan nu are unfluienta,numai daca te pui singur in slujba lui.

Dar de cand m-am intors la Dumnezeu si dragostea Lui locuieste in mine,dragostea se rasfrange si in relatiile interumane.Viata ta s-a schimbat,esti un om nou nascut din Dumnezeu prin credinta in IIsus.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 4:30 pm

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:

Dar de cand m-am intors la Dumnezeu si dragostea Lui locuieste in mine,dragostea se rasfrange si in relatiile interumane.Viata mea s-a schimbat,sunt un om nou nascut din Dumnezeu prin credinta in IIsus.
De ce nu ai putea fi un om nou intr adevar dar prin credinta in Dumnezeu.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 7:27 pm

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dar de cand m-am intors la Dumnezeu si dragostea Lui locuieste in mine,dragostea se rasfrange si in relatiile interumane.Viata mea s-a schimbat,sunt un om nou nascut din Dumnezeu prin credinta in IIsus.
De ce nu ai putea fi un om nou intr adevar dar prin credinta in Dumnezeu.

Pai sigur ca numai prin mila si indurarea lui Dumnezeu.,,5 singurului Dumnezeu, Mântuitorul nostru, prin Isus Hristos, Domnul nostru, să fie slavă, măreție, putere și stăpânire, mai înainte de toți vecii, și acum și în veci. Amin.,,
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 8:27 pm

Acuma m ai zapacit putin.
Cine este mintuitorul in cazul acesta?Dumnezeul nostru prin Isus9nehristos)domnul vostru.E tare complicat.Ce duferenta este intre singurul dumnezeu.bun asata stiu si eu.Dar Domnul nostru?
Pai daca este un singur Dumnezeu,cine mai e si Domnul nostru,ca nu e singurul.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   

Sus In jos

Texte in sprijinul ateilor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Si totusi Biblia nu are dreptate!-
Mergi direct la: