Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Texte in sprijinul ateilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 10:24 am

Anticristul a scris:
Bine .Daca eu sint vinovatul .uite sa stabilim regulile.
Dar acuma sint putin ocupat

Si regulile suna cam asa:Eu am intotdeauna dreptate. Eu vorbesc iar tu asculti?!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 10:27 am

Dedicatie speciala pentru Anticrist si Soimos:
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 11:53 am

EmaLovesJesus a scris:
Poti sa-mi dedici ce vrei ca nici draku nu este curios sa auda partzuri crestine!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 12:13 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Poti sa-mi dedici ce vrei ca nici draku nu este curios sa auda partzuri crestine!

De ce nu ascult,este un cantec inchinat Dumnezeului evreilor!
Cat de rau poti sa fi.Vezi,aceasta rautate nu este de la Dumnezeu ci de la satan.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 1:08 pm

Rautataea in general nu este de la Satan.Ea este cuibarita in inima omului.Care vrea s o practice o practica si acre nu nu.Satan nu are unfluienta,numai daca te pui singur in slujba lui.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 2:43 pm

Anticristul a scris:
Rautataea in general nu este de la Satan.Ea este cuibarita in inima omului.Care vrea s o practice o practica si acre nu nu.Satan nu are unfluienta,numai daca te pui singur in slujba lui.

Dar de cand m-am intors la Dumnezeu si dragostea Lui locuieste in mine,dragostea se rasfrange si in relatiile interumane.Viata ta s-a schimbat,esti un om nou nascut din Dumnezeu prin credinta in IIsus.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 4:30 pm

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:

Dar de cand m-am intors la Dumnezeu si dragostea Lui locuieste in mine,dragostea se rasfrange si in relatiile interumane.Viata mea s-a schimbat,sunt un om nou nascut din Dumnezeu prin credinta in IIsus.
De ce nu ai putea fi un om nou intr adevar dar prin credinta in Dumnezeu.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 7:27 pm

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dar de cand m-am intors la Dumnezeu si dragostea Lui locuieste in mine,dragostea se rasfrange si in relatiile interumane.Viata mea s-a schimbat,sunt un om nou nascut din Dumnezeu prin credinta in IIsus.

Pai sigur ca numai prin mila si indurarea lui Dumnezeu.,,5 singurului Dumnezeu, Mântuitorul nostru, prin Isus Hristos, Domnul nostru, să fie slavă, măreție, putere și stăpânire, mai înainte de toți vecii, și acum și în veci. Amin.,,
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 8:27 pm

Acuma m ai zapacit putin.
Cine este mintuitorul in cazul acesta?Dumnezeul nostru prin Isus9nehristos)domnul vostru.E tare complicat.Ce duferenta este intre singurul dumnezeu.bun asata stiu si eu.Dar Domnul nostru?
Pai daca este un singur Dumnezeu,cine mai e si Domnul nostru,ca nu e singurul.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Localizare : In Rai
Puncte : 2092

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 9:21 pm

Anticristul a scris:
Acuma m ai zapacit putin.
Cine este mintuitorul in cazul acesta?Dumnezeul nostru prin Isus9nehristos)domnul vostru.E tare complicat.Ce duferenta este intre singurul dumnezeu.bun asata stiu si eu.Dar Domnul nostru?
Pai daca este un singur Dumnezeu,cine mai e si Domnul nostru,ca nu e singurul.

Este complicat pentru tine pentru ca nu intelegi ca Domnul Isus face parte din planul Lui Dumnezeu de mantuire.Acesta a fost scopul cu care a venit Domnul Isus, ca sa moara pentru pacatele noastre.Crucea nu putea sa fie evitata. el stia ce I se va intampla cand va veni pe pamant. El este Jertfa de ispasire.Aceasta era o parte din planul pe care El si Tatal L-au facut inainte de crearea lumii. El a declarat:,, Și, după cum a înălțat Moise șarpele în pustiu, tot așa trebuie să fie înălțat și Fiul omului,,
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Varsta : 55
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 9:39 pm

Tu crezi ca atit de putin pricep eu?
Nu este deloc complicat .Este complicat cumincercati voi sa va ascundeti cind in spatele lui Isus cind a lui Dumnezeu,cind unul e mintuitorul cind celalalt.
Inaltaraea sarpelui a avut alt rol nu de al infatisa pe Isus.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 9:43 pm

Anticristul a scris:
Tu crezi ca atit de putin pricep eu?
Nu este deloc complicat .Este complicat cumincercati voi sa va ascundeti cind in spatele lui Isus cind a lui Dumnezeu,cind unul e mintuitorul cind celalalt.
Inaltaraea sarpelui a avut alt rol nu de al infatisa pe Isus.

Pentru ca nu vrei tu.Iti trimit un articol scris de mine.Sa privim la marea transformare pe care a facut-o intalnirea cu Domnul Isus, Regele Regilor, Domnul Domnilor si Mantuitorul tuturor celor ce cred in El. Ucenicii au trecut de la frica si ascunzis de oameni, locuiau intr-o incapere departe de lume, la a fi plini de curaj in raspandirea Evangheliei. Sa privim la apostolul Pavel care, dintr-un prigonitor a ajuns un prigonit, un apostol al bisericii. Cine are o intalnire reala cu Domnul Isus, acel om nu va mai ramane acelasi. 2 Corinteni5:17: ,,Căci, dacă este cineva în Hristos, este o făptură nouă. Cele vechi s-au dus: iată că toate lucrurile s-au făcut noi.,,Se schimba cuvintele, atitudinea, ordinea prioritatilor. Daca inainte cautam sa imi satisfac propriile mele placeri, acum caut sa fac voia lui Dumnezeu, sa traiesc pentru placerea Lui. O alta dovada convingatoare este mormantul gol. Daca Hristos nu ar fi inviat, atunci unde este trupul Sau? Atat ucenicii cat si o mare multime de oameni au vazut pe Domnul cand a fost ingropat. Dar, cand s-au intors la mormant, trupul nu mai era acolo. Ingerii au marturisit ca Isus a fost inviat dintre cei morti asa cum a promis. Matei 28:5-7, Dar îngerul a luat cuvântul și a zis femeilor: „Nu vă temeți; căci știu că voi căutați pe Isus care a fost răstignit. Nu este aici; a înviat, după cum zisese. Veniți de vedeți locul unde zăcea Domnul și duceți-vă repede de spuneți ucenicilor Lui că a înviat dintre cei morți. Iată că El merge înaintea voastră în Galileea; acolo Îl veți vedea. Iată că v-am spus lucrul acesta.”Apostolul Pavel explica de ce este crucial sa credem in invierea lui Hristos. Ea este importanta din urmatoarele motive:1. Daca Hristos nu ar fi inviat din morti, nici crestinii nu vor fi inviati. 1Corinteni15:12-15,, Iar dacă se propovăduiește că Hristos a înviat din morți, cum zic unii dintre voi că nu este o înviere a morților ? Dacă nu este o înviere a morților, nici Hristos n-a înviat. Și, dacă n-a înviat Hristos, atunci propovăduirea noastră este zadarnică, și zadarnică este și credința voastră. Ba încă noi suntem descoperiți și ca martori mincinoși ai lui Dumnezeu; fiindcă am mărturisit despre Dumnezeu că El a înviat pe Hristos, când nu L-a înviat, dacă este adevărat că morții nu învie.,,2.Daca Isus Hristos nu ar fi inviat, sacrificiul Sau pentru pacatele noastre nu ar fi fost suficient. Invierea lui Isus inseamna ca moartea Sa a fost acceptata de Dumnezeu ca rascumparare pentru pacatele noastre.3 .Toti cei ce cred in El vor fi inviati la viata dupa cum si El a fost inviat. Isus a venit sa faca ispasire. El a venit sa moara. Isus stia ce i se va intampla cand va veni pe pamant. Acesta era o parte din planul pe care El si Tatal L-au facut inainte de creerea lumii. Golgota nu putea fi evitata. El a declarat:,,Și, după cum a înălțat Moise șarpele în pustiu, tot așa trebuie să fie înălțat și Fiul omului,, Religia care nu are in centrul ei ceea ce a avut loc la Golgota care nu pune accent pe sangele lui Hristos, aceea nu este dupa Biblie. Evrei 9:22,,Și, după Lege, aproape totul este curățat cu sânge; și fără vărsare de sânge nu este iertare.,,Ce simti cand spui : Hristos a inviat? Este El viu si locuieste cu adevarat in inima ?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 9:55 pm

Stiu ca te straduiesti din toate puterile,sa ma convingi.Si eu nu sint incapatinat sa inteleg sau sa nu vreau.
Dar daca Isus este Dumnezeu ,este un alt Dumnezeu si tocmaia sta nu m i da voie sal primesc,
Daca este un trimis de dumnezeu sa spuna anumite lucruri asa cum spuneau proorocii e alta poveste.Avem voie sa asculatm de el ,daca lucrurile spuse sint intr adevar conforme Tanachului.
Si eu am constat ca sint anumite lucruri care le pot crede.
Si vezi ca ti le confirm de multe ori.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 9:58 pm

Anticristul a scris:
Stiu ca te straduiesti din toate puterile,sa ma convingi.Si eu nu sint incapatinat sa inteleg sau sa nu vreau.
Dar daca Isus este Dumnezeu ,este un alt Dumnezeu si tocmaia sta nu m i da voie sal primesc,
Daca este un trimis de dumnezeu sa spuna anumite lucruri asa cum spuneau proorocii e alta poveste.Avem voie sa asculatm de el ,daca lucrurile spuse sint intr adevar conforme Tanachului.
Si eu am constat ca sint anumite lucruri care le pot crede.
Si vezi ca ti le confirm de multe ori.

Dragul meu,faptul ca nu crezi nu schimba cu nimic realitatea.Scriptura se implineste sub ochii nostrii.Este aproape sfarsitul.Ai tu siguranta mantuirii?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 10:01 pm

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
Dar cuvintul mintuire nu l intelegem toti la fel.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 10:11 pm

Anticristul a scris:
DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
Dar cuvintul mintuire nu l intelegem toti la fel.

Mantuit inseamna salvat de iad.Tu ce intelegi?Prin ce esti tu mantuit?Niciodata nu mi-ai raspuns la aceasta intrebare.Cred ca nici tu nu stii.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 10:17 pm

Iadul a fost inventat doar in perioada N Testamentara.Tanachul niu face referire la asa ceva ,si nu cunosc notiunea de iad decit de la oameni.Din Biblie nu o cunosc.
La noi mintuirea intotdeauna este specificata clar in ce sens are loc.Legea lui Dumnezeu se numeste Lege datatoare de viata.Daca se gasesc oameni care mint pe Dumnezeu ,eu nu sint obligat sa i cred.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 10:42 pm

Anticristul a scris:
Iadul a fost inventat doar in perioada N Testamentara.Tanachul niu face referire la asa ceva ,si nu cunosc notiunea de iad decit de la oameni.Din Biblie nu o cunosc.
La noi mintuirea intotdeauna este specificata clar in ce sens are loc.Legea lui Dumnezeu se numeste Lege datatoare de viata.Daca se gasesc oameni care mint pe Dumnezeu ,eu nu sint obligat sa i cred.

Dar esti obligat sa cercetezi Sfanta Carte pentru ca este vorba de destinul tau vesnic.Sau nu iti pasa unde iti vei petrece vesnicia? Crezi ca doar ai fost privilegiat ca te-ai nascut evreu si gata nu mai trebuie sa faci nimic? GRESIT!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 10:54 pm

Pai cum am sous eu ca ma bazez pe nastere?Sau tocmai ca avem obligatia de a fi deosebiti de poapare prin ascultare.Voi sa nu faceti ca popoarele pe care lea m alungat dinaintea voastra.
Deci sa nu faceti asa sau asa sau Faceti asa sau asa.
Ce este gresit aici?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 10:59 pm

Anticristul a scris:
Pai cum am sous eu ca ma bazez pe nastere?Sau tocmai ca avem obligatia de a fi deosebiti de poapare prin ascultare.Voi sa nu faceti ca popoarele pe care lea m alungat dinaintea voastra.
Deci sa nu faceti asa sau asa sau Faceti asa sau asa.
Ce este gresit aici?

Poi noi nu L-am respins pe Fiul lui Dumnezeu.A venit la ai Sai dar nu L-au primit.Dar tuturor celor ce L-au primit le-a dat dreptul sa se faca copii ai lui Dumnezeu!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 11:13 pm

Daca ar fi venit la ai sai sigur l ar fi primit.Sau daca era dumnezeu trebuia sa stie din capul locului ca n o sa l primeasac si nici macar nu mai trebuia sa se oboseasca sa vina
Mai sus mi ai spus ca a fost un plan intocmit de la intemeierea lumii.Deci cum poti sa spui ca a venit la ai sai daca a fost planificat sa i insele.
Sa zica ca vine la ei dar planul era facut sa mearga la altii.Ce smecherii dumnezeiesti.
Noroc ca Dumnezeul nostru nu se ocupa de chestii de astea..
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 16, 2012 11:17 pm

Anticristul a scris:
Daca ar fi venit la ai sai sigur l ar fi primit.Sau daca era dumnezeu trebuia sa stie din capul locului ca n o sa l primeasac si nici macar nu mai trebuia sa se oboseasca sa vina
Mai sus mi ai spus ca a fost un plan intocmit de la intemeierea lumii.Deci cum poti sa spui ca a venit la ai sai daca a fost planificat sa i insele.
Sa zica ca vine la ei dar planul era facut sa mearga la altii.Ce smecherii dumnezeiesti.
Noroc ca Dumnezeul nostru nu se ocupa de chestii de astea..

1. Intreb, dar: "A lepadat Dumnezeu pe poporul Sau?" Nicidecum! Caci si eu sunt israelit, din samanta lui Avraam, din semintia lui Beniamin.

2. Dumnezeu n-a lepadat pe poporul Sau pe care l-a cunoscut mai dinainte. Nu stiti ce zice Scriptura, in locul unde vorbeste despre Ilie? Cum se plange el lui Dumnezeu impotriva lui Israel, cand zice:

3. "Doamne, pe prorocii Tai i-au omorat, altarele Tale le-au surpat; am ramas eu singur, si cauta sa-mi ia viata"?

4. Dar ce-i raspunde Dumnezeu? "Mi-am pastrat sapte mii de barbati care nu si-au plecat genunchiul inaintea lui Baal."

5. Tot asa, si in vremea de fata, este o ramasita datorita unei alegeri prin har.

6. Si daca este prin har, atunci nu mai este prin fapte; altminteri, harul n-ar mai fi har. Si daca este prin fapte, nu mai este prin har; altminteri, fapta n-ar mai fi fapta.

7. Deci ce urmeaza? Ca Israel n-a capatat ce cauta, iar ramasita aleasa a capatat; pe cand ceilalti au fost impietriti,

8. dupa cum este scris: "Dumnezeu le-a dat un duh de adormire, ochi ca sa nu vada, si urechi ca sa n-auda, pana in ziua de astazi."

9. Si David zice: "Masa lor sa li se prefaca intr-o cursa, intr-un lat, intr-un prilej de cadere si intr-o dreapta rasplatire.

10. Sa li se intunece ochii ca sa nu vada, si spinarea sa le-o tii mereu garbovita."

11. Intreb, dar: "S-au poticnit ei ca sa cada?" Nicidecum! Ci, prin alunecarea lor, s-a facut cu putinta mantuirea Neamurilor, ca sa faca pe Israel gelos;

12. daca deci alunecarea lor a fost o bogatie pentru lume, si paguba lor a fost o bogatie pentru Neamuri, ce va fi plinatatea intoarcerii lor?

13. V-o spun voua, Neamurilor: "Intrucat sunt apostol al Neamurilor, imi slavesc slujba mea

14. si caut ca, daca este cu putinta, sa starnesc gelozia celor din neamul meu si sa mantuiesc pe unii din ei.

15. Caci, daca lepadarea lor a adus impacarea lumii, ce va fi primirea lor din nou, decat viata din morti?

16. Iar daca cele dintai roade sunt sfinte, si plamadeala este sfanta; si daca radacina este sfanta, si ramurile sunt sfinte.

17. Iar daca unele din ramuri au fost taiate, si daca tu, care erai dintr-un maslin salbatic, ai fost altoit in locul lor si ai fost facut partas radacinii si grasimii maslinului,

18. nu te fali fata de ramuri. Daca te falesti, sa stii ca nu tu tii radacina, ci radacina te tine pe tine.

19. Dar vei zice: "Ramurile au fost taiate, ca sa fiu altoit eu."

20. Adevarat: au fost taiate din pricina necredintei lor, si tu stai in picioare prin credinta: nu te ingamfa, dar, ci teme-te!

21. Caci daca n-a crutat Dumnezeu ramurile firesti, nu te va cruta nici pe tine.

22. Uita-te, dar, la bunatatea si asprimea lui Dumnezeu: asprime fata de cei ce au cazut, si bunatate fata de tine, daca nu incetezi sa ramai in bunatatea aceasta; altminteri, vei fi taiat si tu.

23. Si chiar ei, daca nu staruie in necredinta, vor fi altoiti; caci Dumnezeu poate sa-i altoiasca iarasi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Lun Dec 17, 2012 3:42 pm

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:

Poi pentru ca ea si-a vandut sufletul celui care singur se lauda ca este Lucifer, adica Dracu!
Si cand ti-ai vandut sufletul dracului ...nu mai ai ce cauta langa Dumnezeu!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Lun Dec 17, 2012 8:12 pm

Inca nu si la vindut ca nu au perfectat pretul.
Se poate razgindi oricind.
Nu a semnat contractul.Asteapta sa vin eu ca martor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Mar Dec 18, 2012 11:36 am

Anticristul a scris:
Inca nu si la vindut ca nu au perfectat pretul.
Se poate razgindi oricind.
Nu a semnat contractul.Asteapta sa vin eu ca martor.
Ba si l-a vandut !
Pretul este "viata vesnica" ...doar ca nu stie ca oferta lui Christos (alias Dracu) este viata vesnica in IAD-ul ale carei chei le detine!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 29, 2012 8:25 pm

Problema crestinilo este ca nu stiu de unde a luat N testament cuvintul iad si rai si nici nu stiu (unii dintre ei)daca exista deja sau va exista doar in viitor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Dec 30, 2012 9:25 am

Anticristul a scris:
Problema crestinilo este ca nu stiu de unde a luat N testament cuvintul iad si rai si nici nu stiu (unii dintre ei)daca exista deja sau va exista doar in viitor.
Poate asta o fi problema crestinilor, dar eu stiu!

Totul vine de la vechii etrusti, popor care traia in actuala Italie, si din obiceiurile de inmormantare ale acestora.
De ex cand murea cineva drag, ii puneau in mormant tot ceea ce era mai bun si ii urau toate cele mai bune.
Iar cand le murea un dusman, ii doreau din suflet cel mai mare rau!
ASsa au aparut Raiul si Iadul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Lun Ian 28, 2013 12:42 pm

http://www.youtube.com/watch?v=LZJ-_OTvsqo

Iata o parere despre crestini
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   

Sus In jos

Texte in sprijinul ateilor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Si totusi Biblia nu are dreptate!-
Mergi direct la: