Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Texte in sprijinul ateilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Oct 28, 2012 8:48 am

NICOLETA1980 a scris:

pff.. ca sa fiu criminal de sincera , o sa-ti spun ca eu sunt fericita in nefericirea mea!

Daca este asa cum spui tu ...atunci inseamna ca esti INTELEAPTA, si asta este muuuult mai mult decat a fi desteapta!
Felicitari !
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 24/08/2012

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Dum Oct 28, 2012 2:22 pm

Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:

pff.. ca sa fiu criminal de sincera , o sa-ti spun ca eu sunt fericita in nefericirea mea!

Daca este asa cum spui tu ...atunci inseamna ca esti INTELEAPTA, si asta este muuuult mai mult decat a fi desteapta!
Felicitari !

Nu supraviețuiesc speciile cele mai puternice, nici cele mai inteligente, ci cele mai ușor adaptabile.DARWIN
ex:
Ipotetic vorbind, daca cumva s-ar epuiza absolu toate resursele de hrana , si pe acesta planeta n-ai mai fii decat tu si eu ... m-as apuca sa te mananc !
Smile)))
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Lun Oct 29, 2012 1:13 pm

Unui om intelept nu ii este suficient sa supravietuiasca, ... si in niciun caz cu orice pret, pentru ca el stie, ca din nastere este inzestrat cu "hormonul fericirii" si nu cu cel al suferintei, si pprin urmare intelege ca viata i-a fost daruita ... ca sa fie fericit.
Asa ca daca am ramane numai noi doi pe o insula parasita si am fi condamnati la moarte prin inanitie, eu m-as lasa mancat de tine ... sau de o alta femeie, pentru ca eu inteleg ca femeile sunt mult mai" Dumnezei" decat barbati, pt ca ele daruiesc viata iar barbatii au o singura menire importanta, si anume aceea de a se sacrifica pentru femeia de langa ei si ptr copii ei!
Sa nu crezi ca aceasta "filozofie" este rodul "inteligentei" mele, ci este modul in care au inteles viata inca din antichitate vechi germani (de unde si modul de a se implica total in lupta numit de romani "furor germanicus" si aplicat chiar si de Hitler) care erau de convingere ca nu are importanta cati barbati mor pentru un scop/ideal comun, ci numai cate femei supravietuiesc, pentru ca intr-o generatie echilibrul se va restabili, si asta vedem ca in WW2 desi au murit peste 10 milioane de tineri germani, acum echilibrul intre sexe s-a restabilit... bine inteles si cu "ajutorul" ocupantilor, asa ca in Germania nationalitatea copilului nu este cea a tatalui ca in Ro, ci numai cea a mamei!
Scuze ptr divagatie, si sper ca nu te-am plictisit cu ea!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Lun Oct 29, 2012 2:04 pm

Soimos a scris:
Unui om intelept nu ii este suficient sa supravietuiasca, ... si in niciun caz cu orice pret, pentru ca el stie, ca din nastere este inzestrat cu "hormonul fericirii" si nu cu cel al suferintei, si pprin urmare intelege ca viata i-a fost daruita ... ca sa fie fericit.
Asa ca daca am ramane numai noi doi pe o insula parasita si am fi condamnati la moarte prin inanitie, eu m-as lasa mancat de tine ... sau de o alta femeie, pentru ca eu inteleg ca femeile sunt mult mai" Dumnezei" decat barbati, pt ca ele daruiesc viata iar barbatii au o singura menire importanta, si anume aceea de a se sacrifica pentru femeia de langa ei si ptr copii ei!
Sa nu crezi ca aceasta "filozofie" este rodul "inteligentei" mele, ci este modul in care au inteles viata inca din antichitate vechi germani (de unde si modul de a se implica total in lupta numit de romani "furor germanicus" si aplicat chiar si de Hitler) care erau de convingere ca nu are importanta cati barbati mor pentru un scop/ideal comun, ci numai cate femei supravietuiesc, pentru ca intr-o generatie echilibrul se va restabili, si asta vedem ca in WW2 desi au murit peste 10 milioane de tineri germani, acum echilibrul intre sexe s-a restabilit... bine inteles si cu "ajutorul" ocupantilor, asa ca in Germania nationalitatea copilului nu este cea a tatalui ca in Ro, ci numai cea a mamei!
Scuze ptr divagatie, si sper ca nu te-am plictisit cu ea!

lol! CE DRAGUT....
ha ha ha ...deci ce sa-ti zic... frumos raspuns, ce-i al tau este n-am ce sa zic...
stai ca eu rad acum Smile)))
Ei bine , eu nu sunt la limita supravietuirii !
Am aruncat-o asa .. ca sa ma leg de tine...Smile))
Si apoi , te-as manca eu .. dar ... ar fi bine?! a ???Smile))Pe Emma as manca-o sigur daca ar fi in zona , ptr ca nu mi-ar folosi decat ca sursa de proteina !Smile))

M-am distrat atunci cand am postat ideea cu mancatul , la fel cum ma distrez si acum , ptr ca atat acest raspuns cat si cel anterior mi-au placut .
interesantule....

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Lun Oct 29, 2012 2:30 pm

NICOLETA1980 a scris:

lol! CE DRAGUT....
ha ha ha ...deci ce sa-ti zic... frumos raspuns, ce-i al tau este n-am ce sa zic...
Si apoi , te-as manca eu .. dar ... ar fi bine?! a ???Smile))Pe Emma as manca-o sigur daca ar fi in zona , ptr ca nu mi-ar folosi decat ca sursa de proteina !Smile))

M-am distrat atunci cand am postat ideea cu mancatul , la fel cum ma distrez si acum , ptr ca atat acest raspuns cat si cel anterior mi-au placut .
interesantule....

Ti-a placut ca esti femeie, dar nu este sigur ca le place si barbatilor care ne citesc!
Dar acestora as vrea sa le aduc aminte ca omul este o fiinta sociala, dupa cum si albina este si ea, doar ca albinele isi omoara trantorii...iar in Romania trantorii isi omoara albinutele ... asta spre deosebire de Germania unde trantorii nu sunt omorati, ci constransi sa lucreze din greu, iar daca nu accepta aceasta regula a jocului, are grija societatea prin legile ei dure ca sa nu-i omoare ci sa-i faca sa se omoare ei singuri...asta in timp ce femeile sunt protejate si de stat si de legile statului, ...pinaintr-acolo incat o sotie care a adus pe lume un copil in timpul casatoriei, ...in caz de divort...va primi dreptul de folosinta asupra proprietatii barbatului ...iar barbatul desi ramane proprietar nu are voie sa se apropie de locuinta sa ...ci doar sa plateasca ratele daca locuinta nu este achitata!

Daca ar fi asa si in Ro, atunci fi sigura ca barbatii ar fi altfel, si femeile ar fi mai fericite ...si mai ales protejate, pentru ca, asa cum am postat anterior... ele sunt muuuuult mai importante!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Mar Oct 30, 2012 4:54 pm

Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:

lol! CE DRAGUT....

interesantule....

Ti-a placut ca esti femeie, dar nu este sigur ca le place si barbatilor care ne citesc!
Dar acestora as vrea sa le aduc aminte ca omul este o fiinta sociala, dupa cum si albina este si ea, doar ca albinele isi omoara trantorii...iar in Romania trantorii isi omoara albinutele ... asta spre deosebire de Germania unde trantorii nu sunt omorati, ci constransi sa lucreze din greu, iar daca nu accepta aceasta regula a jocului, are grija societatea prin legile ei dure ca sa nu-i omoare ci sa-i faca sa se omoare ei singuri...asta in timp ce femeile sunt protejate si de stat si de legile statului, ...pinaintr-acolo incat o sotie care a adus pe lume un copil in timpul casatoriei, ...in caz de divort...va primi dreptul de folosinta asupra proprietatii barbatului ...iar barbatul desi ramane proprietar nu are voie sa se apropie de locuinta sa ...ci doar sa plateasca ratele daca locuinta nu este achitata!

Daca ar fi asa si in Ro, atunci fi sigura ca barbatii ar fi altfel, si femeile ar fi mai fericite ...si mai ales protejate, pentru ca, asa cum am postat anterior... ele sunt muuuuult mai importante!

S-au mai smecherit albinutele si-n Romania , au devenit mult mai constiente de rolul si contributia lor!Ptr cele care inca sunt "obosite "- TREZIREA!!!!
Asa ca si trantorii se vor adapta , ca n-au ce face.
In definitiv femeia si barbatul , sau barbatul si femeia ( n-am nicio pb sa-l pun primul daca merita:))), trebuie sa coopereze.. si sa-si faca viata impreuna cat mai frumoasa, si sa creeze generatii puternice !
Ambii sunt la fel de importanti .

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Mier Oct 31, 2012 4:39 pm

Albinutele s-au smecherit/emancipat si in UE inca cu mult timp inaintea celor din Ro, si asta a avut ca si consecinte aparitia de Legi care le protejeaza ba chiar le favorizeaza, pe cand in Ro nu exista asemenea Legi/
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Mier Oct 31, 2012 6:42 pm

Soimos a scris:
Albinutele s-au smecherit/emancipat si in UE inca cu mult timp inaintea celor din Ro, si asta a avut ca si consecinte aparitia de Legi care le protejeaza ba chiar le favorizeaza, pe cand in Ro nu exista asemenea Legi/

Pai alea-s smechere rau , dar sunt reci !
De unde stii tu draga ca nu sunt legi care proteaza femeia in Ro ?
Extras din Legea nr. 217/2003
(1) Persoana a carei viata, integritate fizica sau psihica ori libertate este pusa in pericol printr-un acti de violenta din partea unui membru al familiei poate solicita instantei ca, in scopul inlaturarii starii de pericol, sa emita un ordin de protectie, prin care sa se dispuna, cu caracter provizoriu, una ori mai multe dintre urmatoarele masuri � obligatii sau interdictii:
a) evacuarea temporara a agresorului din locuinta familiei, indiferent daca acesta este titularul dreptului de proprietate;
b) reintegrarea victimei si, dupa caz, a copiilor, in locuinta familiei;
c) obligarea agresorului la pastrarea unei distante minime determinate fata de victima, fata de copiii acesteia sau fata de alte rude ale acesteia ori fata de resedinta, locul de munca sau unitatea de invatamant a persoanei protejate;
d) interdictia pentru agresor de a se deplasa in anumite localitati sau zone determinate pe care persoana protejata le frecventeaza ori le viziteaza periodic;
e) interzicerea oricarui contact, inclusiv telefonic, prin corespondenta sau in orice alt mod cu victima;
f) obligarea agresorului de a preda politiei armele detinute;
h) incredintarea copiilor minori sau stabilirea resedintei acestora.
(2) Prin aceeasi hotarare, instanta poate dispune si suportarea de catre agresor a chiriri si/sau a intretinerii pentru locuinta temporara unde victima, copiii minori sau alti membri de familie locuiesc ori urmeaza sa locuiasca din cauza imposibilitatii de a ramane in locuinta familiala.
ASTA-I UN EXEMPLU ...

Problema este alta : daca trantorul naspet de care divortezi e mare saracie : ce sa iei de la el ???
Si-o femeie singura c-un copil , doi .. cum se descurca ea dintr-un salariu de sa... zicem 1500 ron/luna??!E diferenta de nivel de trai !La noi aici e greu ...

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Noi 01, 2012 9:41 pm

NICOLETA1980 a scris:
[

Problema este alta : daca trantorul naspet de care divortezi e mare saracie : ce sa iei de la el ???
Si-o femeie singura c-un copil , doi .. cum se descurca ea dintr-un salariu de sa... zicem 1500 ron/luna??!E diferenta de nivel de trai !La noi aici e greu ...

Mtzzz!
E cam slaba Legea pentru ca te apara doar de barbatul agresor.
In occident este pedepsit la divortz fiecare barbat, fara nicio exceptie, si asta indiferent de cat de bland este!
Iar pedeapsa consta in faptul ca plateste fostei sotii jumatate din salarul sau toatqa viata lui ...daca fosta sotie nu se recasatoreste, iar alocatiile copiilor se adauga la toate acestea.
Daca barbatul nu va lucra toata viata ...sare Statul sa te ajute, ca de aia este Stat Social!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras

Varsta : 36
Localizare : CALARASI
Puncte : 96

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Mar Noi 06, 2012 1:01 pm

Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:
[

Mtzzz!
E cam slaba Legea pentru ca te apara doar de barbatul agresor.
In occident este pedepsit la divortz fiecare barbat, fara nicio exceptie, si asta indiferent de cat de bland este!
Iar pedeapsa consta in faptul ca plateste fostei sotii jumatate din salarul sau toatqa viata lui ...daca fosta sotie nu se recasatoreste, iar alocatiile copiilor se adauga la toate acestea.
Daca barbatul nu va lucra toata viata ...sare Statul sa te ajute, ca de aia este Stat Social!

Am scris ca este un exemplu !!!

Hotararile judecatopresti difera in functie de speta , dar este urmarit interesul copilului .Indiferent cu cine ramane copilul dupa divort , responsabilitatea intretinerii revine amandorora.Tatal este obligat sa plateasca lunar o pensie de intretinere raportata la veniturile incasate pana la varsta de 25 de ani a copilului (student ).
Poti de exemplu , in cazul in care divortul s-a prosus exclusiv din culpa unuia dintre soti , si daca dovedesti ca a adus un dezechilibru semnificativ in viata ta , sa soliciti plata pe viata a unei prestatii compensatorii.
Chiar nu cred ca in Germania ala este obligat sub orice forma sa plateasca ca idiotul toata viata . Si pentru ce sa-i dea bani lu' nevasta-sa toata viata ?
Pai atunci este afacere sa divortezi in Germania.Cum nu-ti mai convine putin de fraier ...o dai cu legea...
Ma lasi ?!!!
Probabil plateste pana ce copilul este pe picioarele lui .Nu ?
Ca doar copilul nu va fi un intretinut toata viata .
Nu va iesi el de pe banicile scolii un adult pregatit sa infrunte viata ???

Ti-am mai spus si repet : la noi intervine saracia , nivelul de trai si din nefericire mai intervine si ignoranta multor femei ..
Dar asta-i problema lor daca nu se informeaza si accepta un trai de cosmar cu vreun nenorocit!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Noi 08, 2012 1:51 pm

NICOLETA1980 a scris:

Chiar nu cred ca in Germania ala este obligat sub orice forma sa plateasca ca idiotul toata viata .

Si chiar asa este chiar daca nu-ti vine tie sa crezi asta, si asta nu numai in Germania ci si in tarile germanice ca Austria, Elvetia Olanda ++++++

Citat :

Si pentru ce sa-i dea bani lu' nevasta-sa toata viata ?
Pentru ca sa se intretina, sau cu alte cuvinte sa nu lucreze mai mult de 4 ore pe zi.

Citat :

Pai atunci este afacere sa divortezi in Germania.Cum nu-ti mai convine putin de fraier ...o dai cu legea...
Nu divortul este marea afacere ci casatoria! In Germoney e greu sa fi barbat pentru ca trebuie sa fi perfect, si care femeie e atat de proasta sa divorteze de un barbat perfect... si barbatii germani sa stii ca sunt perfecti ... nu din cauza ca asa le-o fi caracterul ... ci ptr ca exista o mare responsabilitate ca sa nu zic constrangere sociala, asupra lor.

Citat :

Ma lasi ?!!!
Ca sa te pot lasa mai intai trebuie sa te iau!

Citat :

Probabil plateste pana ce copilul este pe picioarele lui .Nu ?
Ca doar copilul nu va fi un intretinut toata viata .
Nu draga, am zis corect .... TOATA VIATA daca sotia sa nu se angajeaza cu program normal de lucru sau nu se recasatoreste!
Evident ca copilul nu va fi intretinut toata viata ci este la fel ca in Ro.

Citat :

Nu va iesi el de pe banicile scolii un adult pregatit sa infrunte viata ???
Poi tocmai ca exact asa va iesi de pe bancile scolii ... adica sa isi asume raspunderi si nu sa si bata joc de femei considerandu-le doar obiecte sexuale.
In De. daca esti macho cum sunt tinerii in Ro ...esti victima 100% pentru ca fiecare fata/femeie accepta sa faci sex cu ea ...ca se banuiesti ca stii ... si iti asumi raspunderile consecintelor si anume ca vei plati gras ptr copilul acela iar femeia daca prinde 3 - 4 gigolo prosti ca tine traieste "pita alba" cca 25 - 30 de ani (adica pina cand copii nu-si termina studiile) pe spinarea prostilor care se cred mari cocosei!

Citat :

Ti-am mai spus si repet : la noi intervine saracia , nivelul de trai si din nefericire mai intervine si ignoranta multor femei ..
Intervine si lipsa de legi ca in occident, legi prin care barbatii sunt responsabilizati si femeile sustinute pentru ca ele fiind "sexul slab" trebuie sustinute si protejate de legile statului!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Vin Noi 09, 2012 7:36 pm

Citat :
Chiar nu cred ca in Germania ala este obligat sub orice forma sa plateasca ca idiotul toata viata .

Si chiar asa este chiar daca nu-ti vine tie sa crezi asta, si asta nu numai in Germania ci si in tarile germanice ca Austria, Elvetia Olanda ++++++

Citat :

Si pentru ce sa-i dea bani lu' nevasta-sa toata viata ?
Pentru ca sa se intretina, sau cu alte cuvinte sa nu lucreze mai mult de 4 ore pe zi.

Citat :

Sa-mi dai neaparat , te rog , un link sau cum se numeste exact legea asta !

Citat :
Nu divortul este marea afacere ci casatoria! In Germoney e greu sa fi barbat pentru ca trebuie sa fi perfect, si care femeie e atat de proasta sa divorteze de un barbat perfect... si barbatii germani sa stii ca sunt perfecti ... nu din cauza ca asa le-o fi caracterul ... ci ptr ca exista o mare responsabilitate ca sa nu zic constrangere sociala, asupra lor.
Stiu ca barbatii in Romania sunt de multe ori "prelungiri inutile ale..."o sa bag un ras acum ca-mi place expresia (dar de fapt e tragic ), dar sa bag rasul pana nu ma ia plansul tavaleala
Dar totusi sa fii constrans social .. nu stiu daca este o mare fericire !
Evident ca poti avea sansa sa-ti alegi partenera potrivita , dar daca-ti iese in cale vreo interesata " ai pus-o .
Daca legea este asa cum spui tu , eu gasesc ca "barbatul perfect " din Germania...e cam impovarat...Nu mi se pare corect.

Citat :
Ca sa te pot lasa mai intai trebuie sa te iau!
Sicer iti spun ca in situatia data , acesta afirmatie ma face sa rosesc.
Raman in realitate si te rog sa nu-mi mai provoci asa "emotii "

Citat :
Nu draga, am zis corect .... TOATA VIATA daca sotia sa nu se angajeaza cu program normal de lucru sau nu se recasatoreste!
Bine draga, bine, c-a venit vorba iar sa-mi dai legea!

Citat :
Poi tocmai ca exact asa va iesi de pe bancile scolii ... adica sa isi asume raspunderi si nu sa si bata joc de femei considerandu-le doar obiecte sexuale.
In De. daca esti macho cum sunt tinerii in Ro ...esti victima 100% pentru ca fiecare fata/femeie accepta sa faci sex cu ea ...ca se banuiesti ca stii ... si iti asumi raspunderile consecintelor si anume ca vei plati gras ptr copilul acela iar femeia daca prinde 3 - 4 gigolo prosti ca tine traieste "pita alba" cca 25 - 30 de ani (adica pina cand copii nu-si termina studiile) pe spinarea prostilor care se cred mari cocosei!
Femeile din Romania (chiar si cele mai ignorante ) sigur c-au auzit macar de masuri contrceptive.
Si sa se trezeasca odata , sa nu-si mai puna la dispozitie capacitatea extraodinara de reproducere (ptr ele detin controlul )tuturor retardatilor care nu-si asuma nicio responsabilitate.
Si in Ro nu se pune problema sa te ajute statul cu ceva in aceste cazuri.
Sa aduci pe lume un copil care nu va avea niciun sprijin ... mai bine nu-l aduci ...

Citat :

Intervine si lipsa de legi ca in occident, legi prin care barbatii sunt responsabilizati si femeile sustinute pentru ca ele fiind "sexul slab" trebuie sustinute si protejate de legile statului!

Da, asa este , dar ce doare cel mai rau este faptul ca multe femei din Romania nu inteleg cat de minunate sunt si cata forta au si se lasa terfelite chiar de propii lor " barbati ".Pacat , mare pacat ca traiesc inca in Evul mediu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Noi 10, 2012 9:23 am

NICOLETA1980 a scris:

Cred ca este Legea: § 1569 BGB Cartea a 4-a drepturilor familie (iViertes Buch. Familienrecht)

Capitolul Intai Casatoria civila (Erster Abschnitt. Bürgerliche Ehe)

Titlul Nr. 7 Divortul in familie (Siebenter Titel. Scheidung der Ehe)

Cap, 2 Intretinerea sotului divortat (II. Unterhalt des geschiedenen Ehegatten)

Paragraful de baza § 1569, Dreptul la intretinere (1. Grundsatz § 1569 Anspruch auf Unterhalt)

Citat :

Dar totusi sa fii constrans social .. nu stiu daca este o mare fericire !
Cui ii pasa daca barbatii sunt fericiti sau nu?
De atata "fericire" sunt anual cateva mii de cazuri de sinucidere in randul barbatilor care au trecut de 35 de ani ... multi din ei isi ucid fostele neveste si apoi isi trag un glontz in cap!
Un barbat trebuie sa-si asume greutatea responsabilitatilor ...ca de aia e barbat ...si nu muiere.
Asa ca rar gasesti netoaica din clasa mijlocie care sa lucreze mai mult de 4 ore pe zi, dar la fel si barbati care sa lucreze mai putin de 10 ore pe zi!

Citat :

Evident ca poti avea sansa sa-ti alegi partenera potrivita , dar daca-ti iese in cale vreo interesata " ai pus-o .
Asa este !
Citat :

Daca legea este asa cum spui tu , eu gasesc ca "barbatul perfect " din Germania...e cam impovarat...Nu mi se pare corect.
Ba eu gasesc ca este foarte corect ...ca de aia e barbat sa duca el greul ... si nu femeia cum se intampla in cazul Ro.

Citat :

Femeile din Romania (chiar si cele mai ignorante ) sigur c-au auzit macar de masuri contrceptive.
Si sa se trezeasca odata , sa nu-si mai puna la dispozitie capacitatea extraodinara de reproducere (ptr ele detin controlul )tuturor retardatilor care nu-si asuma nicio responsabilitate.
Vezi ce diferenta enorma este din punctul asta de vedere intre Ro si De!
De este un stat socil in care femeia si copilul sunt foarte protejati de lege si de sistem, de ex fata prietenului meu s-a casatorit cu un baiat din Ro si a ramas gravida, evident ca "barbatul made in Ro" nu a acceptat chinul de a munci din greu si nici nu si-a asumat responsabilitatile, asa ca a dezertat fugind inapoi in Ro. Femeia gragida s-a dus la primarie si a cerut ajutorul...iar acesta a venit prompt sub forma de asigurarea unei locuinte adecvate ptr mama si copil (adica 3 camere) chirie, caldura, curent, telefon inclusive, i-au aranjat camera copilasului care se va naste, au trimis femeia la cursuri de inalta pregatire profesionala ca sa isi poata permite sa creasca copilul singur, si au angajat (primaria) o menajera care sa stea cu copilul cat timp femeia termina scolarizarea (adica 2 ani pentru ca in al 3 lea are dreptul asigurat de stat sa si dea copilul la gradinita) ... asta se cheama un Stat Social ...adica un gen de stat despre care mincinosul de beshescu spunea ca nu exista niciunde in Europa!
Asa ca femeile singure care aduc pe lume copii nu sunt nici proaste si nici handicapate ptr ca isi pot creste usor copii fiind ajutati de Stat!
Asa ca in De nu este nevoie de nicio "prelungire inutila .." ca sa cresti un copil !

Citat :

Si in Ro nu se pune problema sa te ajute statul cu ceva in aceste cazuri.
Sa aduci pe lume un copil care nu va avea niciun sprijin ... mai bine nu-l aduci ...
Asa este !
Romania este statul in care " a guverna este sinonim cu A FURA" ... parca asa spunea premierul Olandei !
Si la TV auzi ca se cere guvernantilor "sa nu fure decat jumatate din cat fura acum" ...ceea ce este o adevarata culme a prostiei!

Citat :

Da, asa este , dar ce doare cel mai rau este faptul ca multe femei din Romania nu inteleg cat de minunate sunt si cata forta au si se lasa terfelite chiar de propii lor " barbati ".Pacat , mare pacat ca traiesc inca in Evul mediu.
Sotia mea care este olteanca, a ajutat o verisoara primara prin faptul ca i-a gasit un serviciu de menajera la o familie in care ambii soti lucreaza (caz foarte rar intalnit la femei si anume doar la acele care doresc sa faca cariera) iar acesta verisoara in ziua ei libera vine la noi ...si stii ce a impresionat-o cel mai mult aici?
Faptul ca femeile sunt niste rasfatate care nu gatesc si nici nu fac uratenie ba nici hainele barbatilor nu le spala sau calca ...ci de facut o fac barbatii (incepand cu gatitul si terminand cu curatenia) iar aceia care nu vor sa o faca ...angajeaza menjere din fostele tari comuniste!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Noi 10, 2012 5:12 pm

Citat :
Cred ca este Legea: § 1569 BGB Cartea a 4-a drepturilor familie (iViertes Buch. Familienrecht)

Capitolul Intai Casatoria civila (Erster Abschnitt. Bürgerliche Ehe)

Titlul Nr. 7 Divortul in familie (Siebenter Titel. Scheidung der Ehe)

Cap, 2 Intretinerea sotului divortat (II. Unterhalt des geschiedenen Ehegatten)

Paragraful de baza § 1569, Dreptul la intretinere (1. Grundsatz § 1569 Anspruch auf Unterhalt)
Ms, o sa le citesc !

Citat :

Cui ii pasa daca barbatii sunt fericiti sau nu?
Hm... nu , nu-i normal ce spui tu !
Femeilor de langa ei ar trebui sa le pese in primul rand.

Citat :
De atata "fericire" sunt anual cateva mii de cazuri de sinucidere in randul barbatilor care au trecut de 35 de ani ... multi din ei isi ucid fostele neveste si apoi isi trag un glontz in cap!
Un barbat trebuie sa-si asume greutatea responsabilitatilor ...ca de aia e barbat ...si nu muiere.

Aoleu , nu ma asteptam ca in urma unor simple discutii sa descopar atatea chestii.Dar e trist !!e trist...
Nu , nu e ok , ptr mine nu este normal ceea ce=mi spui tu !

Citat :
Asa ca rar gasesti netoaica din clasa mijlocie care sa lucreze mai mult de 4 ore pe zi, dar la fel si barbati care sa lucreze mai putin de 10 ore pe zi!
Pai si ce fac frate alea tota ziua ???

Citat :
Ba eu gasesc ca este foarte corect ...ca de aia e barbat sa duca el greul ... si nu femeia cum se intampla in cazul Ro.
Ok sa duca greul , dar nu numai el ....Este prea exploatat !!!!
Repet , eu nu gasesc ca-i corect deloc !Ce daca esti barbat inseamna ca esti superman ??

Citat :
Vezi ce diferenta enorma este din punctul asta de vedere intre Ro si De!
De este un stat socil in care femeia si copilul sunt foarte protejati de lege si de sistem, de ex fata prietenului meu s-a casatorit cu un baiat din Ro si a ramas gravida, evident ca "barbatul made in Ro" nu a acceptat chinul de a munci din greu si nici nu si-a asumat responsabilitatile, asa ca a dezertat fugind inapoi in Ro. Femeia gragida s-a dus la primarie si a cerut ajutorul...iar acesta a venit prompt sub forma de asigurarea unei locuinte adecvate ptr mama si copil (adica 3 camere) chirie, caldura, curent, telefon inclusive, i-au aranjat camera copilasului care se va naste, au trimis femeia la cursuri de inalta pregatire profesionala ca sa isi poata permite sa creasca copilul singur, si au angajat (primaria) o menajera care sa stea cu copilul cat timp femeia termina scolarizarea (adica 2 ani pentru ca in al 3 lea are dreptul asigurat de stat sa si dea copilul la gradinita) ... asta se cheama un Stat Social ...adica un gen de stat despre care mincinosul de beshescu spunea ca nu exista niciunde in Europa!
Asa ca femeile singure care aduc pe lume copii nu sunt nici proaste si nici handicapate ptr ca isi pot creste usor copii fiind ajutati de Stat!
Asa ca in De nu este nevoie de nicio "prelungire inutila .." ca sa cresti un copil !
Faptul c-o ajuta statul este de laudat , chiar admirabil si asa ar trebui sa fie si in Romania!

Citat :
Faptul ca femeile sunt niste rasfatate care nu gatesc si nici nu fac uratenie ba nici hainele barbatilor nu le spala sau calca ...ci de facut o fac barbatii (incepand cu gatitul si terminand cu curatenia) iar aceia care nu vor sa o faca ...angajeaza menjere din fostele tari comuniste!

Nu se poate asa ceva !! Pai si cine le suporta d-le asa?!!!Chiar in halul asta ?!
Alea nu sunt rasfatate, ci doar niste mari putori si sclifosite!Ce inteleg ele prin a fi mama si sotie???
Chiar daca as sta in Germania , eu n-as putea putea sa-mi tratez astfel sotul doar ptr ca ma favorizeaza legea!Ca na .. daca-am nascut si eu un copil doi, gata ... mi-am indeplinit misunea in cadrul societatii.. si de obosita ce sunt.. o sa iau o mareeeeee pauza...
Adica n-as putea !
Din dragoste si respect ptr el...mi-ar fi drag sa-l ingrijesc .. si sa gatesc EU ptr familia mea .
Pe mine sotul ma ajuta la curatenie ... la fel cum foloseste frecvent apelative gen "iubire" dragostea mea.. d-astea ,si se-ntampla uneori ca personae cretine din jur sa faca misto de el !C a sa vezi cata prostie!!!

Nici ca in RO dar nici ca la voi !
Eu vad situatia roz pe undeva la mijloc, adica : IMPREUNA!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Noi 15, 2012 10:54 am

NICOLETA1980 a scris:

Hm... nu , nu-i normal ce spui tu !
Femeilor de langa ei ar trebui sa le pese in primul rand.
Evident ca exact lor le pasa!
Daca barbatul este bun, serios si responsabil, nu il lasa decat in cazul ca este proasta!
Dar daca barbatul nu este bun, il arunca fara nici cea mai mica problema exact asa cum te scapi de o haina uzata si plina de purici.

Citat :

Aoleu , nu ma asteptam ca in urma unor simple discutii sa descopar atatea chestii.Dar e trist !!e trist...
Nu , nu e ok , ptr mine nu este normal ceea ce=mi spui tu !
Nici mie nu mi se pare normal ...dar ce sa-i faci ... avea posibilitatea sa fie serios si responsabil ... daca nu e bun si alege sa moara in loc sa fie serios si responsabil ... e alegerea lui. Din partea societatii avea sansa sa supravietuiasca ca un prapadit traind modest din ajutor social ... dar decat sa ajungi un prapadit povara pentru societate si ciuma pentru propria-i familie asa cum sunt atitia in Ro ... mai bine lipsa de asemenea specimene, si intradevar in De sunt foarte putini prapaditi sau ghiolbani ... si foarte multi oameni seriosi si responsabili care constitue baza societatii si nu asa ca in Ro unde femeile sunt cele pe care te poti baza ptr ca barbatii sunt chiulai si smecheri.

Citat :

Pai si ce fac frate alea tota ziua ???
Se ocupa de copii adica de cresterea si educatia lor, iar cand copii sunt la scoala isi viziteaza prietenele dar unele se ocupa si de gospodaria care trebuie sa arate de regula curat ca un pahar de sticla, evident ca aici sunt si muuuulte exceptii, dar daca femeia trebaluieste acasa evident ca vineri seara, sambata si duminica trebuie sa fie scoase la restaurant fie ca sa manance si ca sa mai iasa in lume.
Femeile sunt foarte rasfatate tinand cont ca barbatii dupa ce lucreaza 10 ore pe zi se mai implica si in gospodarie, macar sa gateasca cina daca nu si alte treburi.

Citat :

Faptul c-o ajuta statul este de laudat , chiar admirabil si asa ar trebui sa fie si in Romania!

Asa este ...doar ca De se recunoaste a fi un stat social ...iar basescu zice ca in UE nu exista niciun stat social, deci nici Ro nu trebuie sa fie unul!
Dar asa este in toate tarile conduse de Grupari Infractionale Organizate care se autodenumesc doar de masca ca fiind partide!

Citat :

Nu se poate asa ceva !! Pai si cine le suporta d-le asa?!!!Chiar in halul asta ?!
Exact asa este, evident ca le suporta tot barbatii lor care stiu ce ii asteapta daca isi dau divortul... asa ca in De barbatii nu se dau mari macho ci sunt mereu in retragere in timp ce femeile sunt cele care vaneaza barbatii care de regula se casatoresc dupa 30 -35 de ani cu femei care si-au ars energia in tineretea pe care au trait-o in mod furibund si la varsta cand deja "s-au stins" ..... doresc si ele sa aibe o familie cu copii

[quote]

Ele inteleg ca greul si responsabilitatile familiei trebuie sa si le asume barbatii care trebuie sa le asigure un cuib frumos si confortabil ca famila sa fie fericita.
Eh ...vezi din cauza asta romancele sunt fooooooarte apreciate ca sotii de un occidental ...iar barbatii romani care traiesc dupa mentalitatea din balcani, sunt vazuti ca niste "prelungiri inutile ... " i de care nu poti avea in niciun caz nevoie!

Citat :

Chiar daca as sta in Germania , eu n-as putea putea sa-mi tratez astfel sotul doar ptr ca ma favorizeaza legea!
Si ca tine alte sute de mii de femei... si asta face ca romancele sa fie foooooaaaarte cautate si apreciate de occidentali!

Citat :

Din dragoste si respect ptr el...mi-ar fi drag sa-l ingrijesc .. si sa gatesc EU ptr familia mea .
Evident ca asa este normalitatea, si fi sigur ca sunt multe nemtoaie care isi iubesc barbatii daca sunt seriosi dragastosi si responsabili ... dar de barbati egoisti si egocentristi, asa cum sunt majoritatea celor din Balcani ... nu au nevoie!

Citat :

Pe mine sotul ma ajuta la curatenie ... la fel cum foloseste frecvent apelative gen "iubire" dragostea mea.. d-astea ,si se-ntampla uneori ca personae cretine din jur sa faca misto de el !C a sa vezi cata prostie!!!
In Ro exista multa prostie ca si consecinta a saraciei dar si ptr ca nu exista un sistem de educatie si invatamant bine pus la punct, nu si in De sau alte tari occidentale unde copii nu invata poezii sau atata matematica ci se pune accent pe socializare si comportament si in tot ce inseamna pregatire ptr viata adica pracftici la diverse firme invatat gatitul in scoala pe banii scolii, cum si ce materiaale se folosesc ptr curatenie, si bineinteles ca sunt initiat in drepturile si obligatiile lor ca viitori cetateni si angajati.
Un copil care termin in ciclu scolar este pregatit sa intre in viata economica la nivelul ciclului pe care l-a absolvit, adica chiar si dupa ce termina scoala generala este pregatit sa intre in munca la nivelul pe care il are, evident cu posibilitatea ca sa isi poata continua invatatura astfel ca sa poata urma si scoli superioare

Citat :

Nici ca in RO dar nici ca la voi !
Eu vad situatia roz pe undeva la mijloc, adica : IMPREUNA!
Aceasta situatie pe care ti-am prezentat-o este NORMALITATE in toate tarile nordice si germanice, si evident ca in Ro nu se poate vorbi de NORMALITATE ptr ca este o tara cu moravuri balcanice (citeste retrograde) si o tara condusa de Grupuri Infractionale Organizate ...despre care chiar Prim Ministru al Olandei zicea ca este tara in care "a Guverna = a FURA" !... asa ca nu se poate compara ptr ca in aceasta societate se intelege ca greutatile si responsabilitatile trebuie sa le duca barbatii .... si nu femeile ca in Ro!
PS
Uite ca pe mine ca barbat nu ma deranjeaza cu nimic aceasta lege care tie ti se pare stramba, pentru ca eu am inteles inca de la inceputuri ca casatoria este o institutie care inseamna muuuuuulte responsabilitati ... asa ca mi le-am asumat si iata ca am o familie fericita ... iar sotia mea este o romancuta deosebita din toate punctele de vedere, motiv ptr care o consider ca fiind Ingerasul meu si Zina cea buna si frumoasa ...asi asta cu toate ca de 17 de ani suntem impreuna... si STIE clar ce drepturi si privilegii au femeile aici in De!
Nu ti-am spus ca romancutele sunt foarte apreciate? Uite eu o iubesc si o apreciez pe romancutza mea!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Varsta : 55
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Mar Noi 27, 2012 8:29 pm

NICOLETA1980 a scris:
Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:
Mai Soimos mai , cum sa nu-mi fii tu mie dulce -amarui. Ce alt mod mai interesant puteam gasi sa-mi mai treaca timpul la servici ?Smile))

PTR. cei care cred , cititi , verificati citatele pe care le-a pus Soimos...
D-le scrie .. ceea ce scrie..
Asta este adevarul , scris negru pe alb in BIBLIE!!!!!
Eh ... mi-au placut si mie si din cauza asta le-am colectionat
Dar faptul catu apreciezi aceste texte pe care eu doar le-am cules (dar inca nu mi-am gasit timpul sa le si aranjez) spune despre tine ca ai o minte deschisa mereu catre informatie si ca nu iei nicio hotarare serioasa in viata pina nu te informezi serios.
Si cred ca esti de acord cu mine cand spun ca acestea fac parte din zestrea spe care trebuie sa o ai atunci cand vrei sa ai o viata frumoasa si fericita la care vei ajunge care in mod sigur (asa cum am ajuns si eu) daca intelegi sa mergi in continuare pe aceasta cale.

Ma bucur sa aflu ca ai o viata frumoasa si fericita !Poti sa-mi vinzi reteta??? grin
Imi cade bine deasemenea sa tragi concluzii pozitive despre mine:)))

Eu spun ca viata mea este frumoasa, dar si urata , este fericita , dar si nefericita...si etc... multe d-astea asa in contradictie... n-am chef si este si offtopic sa discut ideea:)

Cert este ca nu cred ca exista o stare permanenta de fericire... si-o viata frumoasa asa in linie dreapta...

Fara informatie esti mort azi ! Toata lumea ar trebui sa se informeze ....din diverse surse, de peste tot, sa nu ia nimic de bun pana nu este verificata treaba..
Pai momentele de neficire sint pauzele intre mai multe fericiri.
Daca nu ar fi aceste pauze nu ai simti fericirea deloc si ar fi cea mai mare nefericire.
Un mare plictis.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Noi 29, 2012 10:31 am

Anticristul a scris:
NICOLETA1980 a scris:
Soimos a scris:

Eh ... mi-au placut si mie si din cauza asta le-am colectionat
Dar faptul catu apreciezi aceste texte pe care eu doar le-am cules (dar inca nu mi-am gasit timpul sa le si aranjez) spune despre tine ca ai o minte deschisa mereu catre informatie si ca nu iei nicio hotarare serioasa in viata pina nu te informezi serios.
Si cred ca esti de acord cu mine cand spun ca acestea fac parte din zestrea spe care trebuie sa o ai atunci cand vrei sa ai o viata frumoasa si fericita la care vei ajunge care in mod sigur (asa cum am ajuns si eu) daca intelegi sa mergi in continuare pe aceasta cale.

Ma bucur sa aflu ca ai o viata frumoasa si fericita !Poti sa-mi vinzi reteta??? grin

Eu spun ca viata mea este frumoasa, dar si urata , este fericita , dar si nefericita...si etc... multe d-astea asa in contradictie... n-am chef si este si offtopic sa discut ideea:)

Cert este ca nu cred ca exista o stare permanenta de fericire... si-o viata frumoasa asa in linie dreapta...

Fara informatie esti mort azi ! Toata lumea ar trebui sa se informeze ....din diverse surse, de peste tot, sa nu ia nimic de bun pana nu este verificata treaba..
Daca nu ar fi aceste pauze nu ai simti fericirea deloc si ar fi cea mai mare nefericire.
Un mare plictis.

Am vrut sa iti pun un comentariu pe blogul tau,insa nu am reusit.Urmareste te rog acest material.Http://www.youtube.com/watch?v=iwBK_qeCDi0&feature=plcp
Este semnul fiarei si toti cei care il vor accepta, isi pierd sufletul. Apocalipsa 14:,, Apoi a urmat un alt înger, al treilea, și a zis cu glas tare: „Dacă se închină cineva fiarei și icoanei ei și primește semnul ei pe frunte sau pe mână,

10 va bea și el din vinul mâniei lui Dumnezeu, turnat neamestecat în paharul mâniei Lui; și va fi chinuit în foc și în pucioasă, înaintea sfinților îngeri și înaintea Mielului.

11 Și fumul chinului lor se suie în sus în vecii vecilor. Și nici ziua, nici noaptea n-au odihnă cei ce se închină fiarei și icoanei ei și oricine primește semnul numelui ei!

12 Aici este răbdarea sfinților, care păzesc poruncile lui Dumnezeu și credința lui Isus."

13 Și am auzit un glas din cer care zicea: „Scrie: Ferice de acum încolo de morții care mor în Domnul!" „Da", zice Duhul, „ei se vor odihni de ostenelile lor, căci faptele lor îi urmează!"
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Joi Noi 29, 2012 11:29 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
NICOLETA1980 a scris:

Un mare plictis.

Am vrut sa iti pun un comentariu pe blogul tau,insa nu am reusit.Urmareste te rog acest material.Http://www.youtube.com/watch?v=iwBK_qeCDi0&feature=plcp
Este semnul fiarei si toti cei care il vor accepta, isi pierd sufletul. Apocalipsa 14:,, Apoi a urmat un alt înger, al treilea, și a zis cu glas tare: „Dacă se închină cineva fiarei și icoanei ei și primește semnul ei pe frunte sau pe mână,

10 va bea și el din vinul mâniei lui Dumnezeu, turnat neamestecat în paharul mâniei Lui; și va fi chinuit în foc și în pucioasă, înaintea sfinților îngeri și înaintea Mielului.

11 Și fumul chinului lor se suie în sus în vecii vecilor. Și nici ziua, nici noaptea n-au odihnă cei ce se închină fiarei și icoanei ei și oricine primește semnul numelui ei!

12 Aici este răbdarea sfinților, care păzesc poruncile lui Dumnezeu și credința lui Isus."

13 Și am auzit un glas din cer care zicea: „Scrie: Ferice de acum încolo de morții care mor în Domnul!" „Da", zice Duhul, „ei se vor odihni de ostenelile lor, căci faptele lor îi urmează!"

Salutari si pace din Romania!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Vin Noi 30, 2012 8:29 pm

EmaLovesJesus a scris:

Adica salutari si traditionala bataie de joc tipic romaneasca.
Ca despre pace nici macar in suflete nu se poate vorbi intr-o tara in care oamenii sunt furati jecmaniti si batjocoriti tocmai de cei care ar trebui sa ii apere!
Si asta este valabil si pentru biserica "dumnezeului" tau cu coada care a jucat pe cruce rscena rastignirii ca sa-l primiti pe Diavol in sufletul vostru!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 9:42 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ca despre pace nici macar in suflete nu se poate vorbi intr-o tara in care oamenii sunt furati jecmaniti si batjocoriti tocmai de cei care ar trebui sa ii apere!
Si asta este valabil si pentru biserica "dumnezeului" tau cu coada care a jucat pe cruce rscena rastignirii ca sa-l primiti pe Diavol in sufletul vostru!

Unde vezi tu bataie de joc? Nu vezi ca ochiul tau este rau si ca pervertesti orice lucru bun in ceva rau?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 10:51 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Unde vezi tu bataie de joc? Nu vezi ca ochiul tau este rau si ca pervertesti orice lucru bun in ceva rau?

Tu nu stii ca in Ro bataia de joc este sport national?
Cei care se cred bogati iti bat joc de cei saraci, cei care se cred destepti destepti isi bat joc de oamenii fara pregatire sau diplome, preotii si pastorii isi bat joc de credinciosi iar functionarii statului isi bate joc de toata lumea, iar presedintele guvernator isi bate joc de tara de popor si chiar de sfanta democratie!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 2:05 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Tu nu stii ca in Ro bataia de joc este sport national?
Cei care se cred bogati iti bat joc de cei saraci, cei care se cred destepti destepti isi bat joc de oamenii fara pregatire sau diplome, preotii si pastorii isi bat joc de credinciosi iar functionarii statului isi bate joc de toata lumea, iar presedintele guvernator isi bate joc de tara de popor si chiar de sfanta democratie!

Da,dar observ cu parere de rau ca satan isi bate joc de tine.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 5:45 pm

Un mare plictis.[/quote]

13 Și am auzit un glas din cer care zicea: „Scrie: Ferice de acum încolo de morții care mor în Domnul!" „Da", zice Duhul, „ei se vor odihni de ostenelile lor, căci faptele lor îi urmează!" [/quote]

Salutari si pace din Romania![/quote]
Probabil ca blogul meu nu a fost actualizat de multa vreme.Trebuie sa verific si sa l pun in ordine. tot ce e legat de fiara si de semnele ei ma intereseaza.sint expertul numarul 1 in fiare.
Dar nu in fier vechi ci in fiare vechi.
Atentie!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 6:51 pm

Anticristul a scris:

Un mare plictis.

13 Și am auzit un glas din cer care zicea: „Scrie: Ferice de acum încolo de morții care mor în Domnul!" „Da", zice Duhul, „ei se vor odihni de ostenelile lor, căci faptele lor îi urmează!" [/quote]

Salutari si pace din Romania![/quote]
Probabil ca blogul meu nu a fost actualizat de multa vreme.Trebuie sa verific si sa l pun in ordine. tot ce e legat de fiara si de semnele ei ma intereseaza.sint expertul numarul 1 in fiare.
Dar nu in fier vechi ci in fiare vechi.
Atentie!
[/quote]

Dar in acelasi timp,un adevar !
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 6:56 pm

Nu inteleg.
Poate revii cu explicatii.
Poti sa mi dai macar un indiciu in sensul acesta al semnului Fiarei?
Poate -l porti pe mina si nu stii.Sint medic chirurg expert in extirparea semnului fiarei.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 6:59 pm

Anticristul a scris:
Nu inteleg.
Poate revii cu explicatii.
Poti sa mi dai macar un indiciu in sensul acesta al semnului Fiarei?
Poate -l porti pe mina si nu stii.Sint medic chirurg expert in extirparea semnului fiarei.

Acel cip nu iti va fi implantat numai cu acordul personal.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 7:05 pm

Daca e vorba de cip.dar daca e vorba de altceva?
Stii macar cine e fiara?
Ca sa poti identifica semnul,nu de alta....!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 7:30 pm

Anticristul a scris:
Daca e vorba de cip.dar daca e vorba de altceva?
Stii macar cine e fiara?
Ca sa poti identifica semnul,nu de alta....!

Sa inteleg ca esti in urma cu ultimile stiri?http://www.youtube.com/watch?v=elxhyr-mpzs
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 8:28 pm

Cum poti dovedi ca semnul acesta sau cipul este al fiarei?
Ce intelegi tu prin fiara si acre este sau a fost rolul ei in istorie/
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 8:33 pm

Anticristul a scris:
Cum poti dovedi ca semnul acesta sau cipul este al fiarei?
Ce intelegi tu prin fiara si acre este sau a fost rolul ei in istorie/

Pai nu stii ca ti-am trimis versete in care este scris ca va aparea acest cip fara de care nu vom mai putea sa cumparam sau sa vindem si cei ce vor primi acest semn isi vor pierde sufletul.Aceste profetii sunt scrise cu mii de ani in urma iar acum traim vremurile cand se implinesc.Nu este istorie ci este viitor.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 8:51 pm

Nu asa cred ca ai citit si nu asa scrie.
Scrie despre numarul fiarei ca este numar de om si calculat in litere ar rezulta 666. Dar pentru a stie xact despre ce este vorba trebuie dovedita intii fiara.
Tu ai gasit numarul,sau codul cipului.
Dar identifica mi fiara si dovedeste ca numarul acesta ii apartine.
Poate citesti din curiozitate si apoc cap 17.
Si faci legatura cu Daniel cap cap 2;33
Salutari din Israel.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 9:14 pm

Anticristul a scris:
Nu asa cred ca ai citit si nu asa scrie.
Scrie despre numarul fiarei ca este numar de om si calculat in litere ar rezulta 666. Dar pentru a stie xact despre ce este vorba trebuie dovedita intii fiara.
Tu ai gasit numarul,sau codul cipului.
Dar identifica mi fiara si dovedeste ca numarul acesta ii apartine.
Poate citesti din curiozitate si apoc cap 17.
Si faci legatura cu Daniel cap cap 2;33
Salutari din Israel.

Este clar ca va veni cat de curand.Si cei care nu vor primi acest semn (el va fi implantat pe mana sau pe frunte) vor fi prigoniti,vor muri de foame si de sete.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 10:15 pm

Si vrei sa te m numeri printre ei?
Sau crezi ca va veni Isus sii va scapa?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   Sam Dec 01, 2012 10:19 pm

EmaLovesJesus a scris:

Da,dar observ cu parere de rau ca satan isi bate joc de tine.

Hahahahaha ...asta o poti spune doar atunci cand voi ajunge un V A N D U T asa cum esti tu cea care ti-ai vandut trupul mintea si sufletul celui care se lauda ca este Stapanul cheilor Iadului!

Eu nu cred ca pot fi acuzat ca sunt un VANDUT!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Texte in sprijinul ateilor   

Sus In jos

Texte in sprijinul ateilor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Si totusi Biblia nu are dreptate!-
Mergi direct la: