Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Religia cult al misterului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Vin Iun 12, 2009 1:16 pm

Revolutia culturala a fost Iluminismul ... iar cei care au facut-o au fost Iluminati ...adica Francmasoneria... asa ca acum intelegi din ce cauza Francmasoneria este mereu blamata de biserica!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Vin Iun 12, 2009 2:53 pm

ahaaaaaa Very Happy daia se spune biserica ca francmasonii sunt de partea "satanei" chestii dastea , cu cipuri 666.. etc etc
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Vin Iun 12, 2009 5:39 pm

Eeeeeeeeexact!

Plus de asta o biserica nascuta din minciuna cu scopul de a manipula, beli si spiona oameni ... adica pe scurt DIABOLICA ... trebuia sa scoata in fata o "tinta falsa" in spatele careia ei sa isi poata continua mascat bicisniciile pe care le-au comis in 2000 de ani de crime si nenorociri aduse oamenilor
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Vin Iun 12, 2009 7:17 pm

am vazut azi o parte dintr-un serial care se difuzeaza pe discovery , cred ca ai auzit de el , "fenomene stranii" nu stiu daca sunt adevarate , sau daca nu sunt, . daca nu ai auzit de el , iti spun despre ce este , 1 grup de oameni , filmeaza fenomene stranii , adica posedarea oamenilor , azi am vazut unui copil , fantome chestii dastea , si azi , era posedat un pusti de vreo 13 ani asa , mai putin .. si unul sa dus la un preot si preotu ia dat o cruce , zicea ca este "Sfintita" si omul a puso frumos la gat .. si cand a ajuns in fata pustiului , pustiu fiind posedat vorbea satana , si chiar ma amuzat putin cand a spus : stiu de la cine ai luat crucea , si cine ti-a dato , aceea nu imi poate face nimic , si a rupto de la gatu lui si aruncato fara nici 1 pic de teama, nu stiu daca este adevarat , sau daca nu este , mi-a placut partea aceea
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 12/05/2008

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Dum Iun 14, 2009 6:47 pm

Eu nu prea mă uit la TV pentru că nu am. Eu am doar internet. Dar ce să spun? Bravo lor că macar fac spectacol! Very Happy
Sus In jos
Zeus
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 108
Data de inscriere : 18/04/2008

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Lun Iun 15, 2009 7:51 am

remussatala a scris:
Eu nu prea mă uit la TV pentru că nu am. Eu am doar internet. Dar ce să spun? Bravo lor că macar fac spectacol! Very Happy
Cum sa n-ai TV?

Pai TV este fereastra ta catre toata lumea!
Sus In jos
http://forum-anti-christi.forumers.ro
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Lun Iun 15, 2009 11:56 am

prin TV se manipuleaza ce-l mai bine oamenii zeus , dar nu iti dai tu seama cum , pentru ca acei oameni sunt foarte destepti
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Mar Iun 16, 2009 6:46 am

H1perion a scris:
prin TV se manipuleaza ce-l mai bine oamenii zeus , dar nu iti dai tu seama cum , pentru ca acei oameni sunt foarte destepti
Eu ii dau dreptate lui Zeus!
E adevarat ca televiziunea manipuleaza ...dar ca sa nu te lasi manipulat nu ai decat sa te uiti la programe documentare legate de istorie ...de geografie sau natura ... eu ca sa nu ma las manipulat ma uit exclusiv la Tv germana care este foarte serioasa si plina de informatii in toate domeniile!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Mar Iun 16, 2009 2:11 pm

Religia este o formă de explicare a lumii, în condițiile lipsei unei cunoașteri științifice
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Mier Iun 17, 2009 8:16 am

Zeus a scris:
remussatala a scris:
Cum sa n-ai TV?

GRESIT.

in schimb internet, da!

+ ca pe internet ai inclusiv tv. Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Mier Iun 17, 2009 9:53 am

nelu a scris:
Zeus a scris:
remussatala a scris:
Cum sa n-ai TV?

GRESIT.

in schimb internet, da!

+ ca pe internet ai inclusiv tv. Wink
Bingo!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   Lun Iun 22, 2009 8:32 pm

Incalcite mai sunt caile tale Doamne ...ar zice oricare crestin confunz din cauza atator invataturi contradictorii gasite in Biblie. ...motiv ptr care astazi ne propunem sa lamurim prin Versete Biblice dilema fundamentala a crestinismului ...si anume Mantuirea prin Fapte ...sau mantuirea prin credinta?

...sau ce sa aleaga omul simplu, normal (si nu fericitul sarac cu Duhul) daca Isus ne invata una:

Luca 10 25 Și iată, un învățător de lege s-a ridicat, ispitindu-L și icând: Învățătorule, ce să fac ca să moștenesc viața de veci? 26. Iar Iisus a zis către el: Ce este scris în Lege? Cum citești? 27. Iar el, răspunzând, a zis: Să iubești pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima
ta și din tot sufletul tău și din toată puterea ta și din tot cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuți. 28. Iar El i-a zis: Drept ai răspuns, fă aceasta și vei trăi.

iar Pavel ne invata alta ... stergand dintr-un foc toate invataturile lui Isus ... si ne invata niste inventii proprii exact inverse mesajului lui Isus:

Galateni 2. Știind însă că omul nu se îndreptează din faptele Legii, ci prin credința în Hristos Iisus, am crezut și noi în Hristos Iisus, ca să ne îndreptă din credința în Hristos, iar nu din faptele Legii, căci din faptele Legii, nimeni nu se va îndrepta.

Pe cine sa creada bietul credincios care vede in acest citat exact inversul invataturilor pe care ni le transmite Isus in vesetul postat mai sus? ...si anume in loc de fapte pozitive respectand legea si iubire fata de Dumnezeu si de semeni ... credinciosilor li se inoculeaza idea ca nu conteaza faptele
si Legea lui Dumnezeu ...atata timp cat exista credinta ...ptr ca ....auziti culmea idioteniei ...exista atat de multe legi incat nimeni nu le poate cunoaste pe toate ... deci nu le poate
respecta necunoscandu-le ... deci oricum va fi un pacatos ....!

Intrebare: De cand isi permite un individ dubios ca Pavel si oricare din ucenicii sai, sa stearga dintr-un singur condei toate invataturile lui Isus ...
si pentru ca asta nu e suficient ...ba chiar sa propovaduiasca
incalcarea legilor divine ...pe care le inlocuieste cu inventia sa
originala neintalnita pana la el in scripturi "mantuirea prin credinta"!

Oare nu vi se pare ca aceste "invataturi ale lui Pavel" care vedem ca sunt contrarii spiritului scripturilor sunt de inspiratie diabolica? ....
oare cum isi permite Pavel sa schimbe sensul intregii scripturi
impunand ideea mantuirii prin credinta cu atat mai mult cu cat asa cum am afirmat deja, nici macar in VT nu exista aceasta idee a mantuirii prin credinta, pe care probabil o aduce ... acelor fericiti ptr ca sunt saraci cu Duhul ...care daca nu ar fi atat de saraci in Duh ...in mod sigur ca ar fi dea dreptul INGROZITI de ceea ce ii astepta urmand "inventiile originale" ale ambasadorului diavolului ... Sf. Pavel!?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Religia cult al misterului   

Sus In jos

Religia cult al misterului
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Intrebari diverse-
Mergi direct la: