Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Vin Mar 12, 2010 11:42 am

Soimos a scris:
Iata cum chiar in Apocalipsa nise cere sa iesim din organizatia satanica numita "Biserica":

2. Și a strigat cu glas puternic și a zis: A căzut! A căzut Babilonul cel mare și a ajuns locaș demonilor, închisoare tuturor duhurilor necurate, și închisoare tuturor păsărilor spurcate și urâte. (cred ca realizati ca aici e vorba de Roma)
3. Pentru că din vinul aprinderii desfrânării ei au băut toate neamurile și împărații pământului s-au desfrânat cu ea și neguțătorii lumii din mulțimea desfătărilor ei s-au îmbogățit.
(iata ce va invata Isus ...cel care stie cui ii slujiti)
4. Și am auzit un alt glas din cer, zicând: Ieșiți din ea, poporul meu, ca să nu vă faceți părtași la păcatele ei și să nu fiți loviți de pedepsele sortite ei;

Pentru cei la curent cu problematica religioasa cred ca este clar ca prin Babilon se intelege Marea Coorva a Babilonului ...si ca aceasta este denumirea atribuita Bisericii!

Ptr ca spre deosebire de Dumnezeu Creatorul ...care isi iubeste Creatia sa NATURA VIE !!!! "dumnezeul bisericii este interesat doar sa stranga bani ...ca mijloc al puterii diabolice ...bani prin care sa isi extinda puterea pe tot globul, si deja in lumea noastra vedem ca sunt si cate doua biserici intr-un sat amarat, biserici in care esti spionat la spovedanie si belit ...cand treci pragul ...

Perfidia sub care actioneaza biserica este la fel de subtila si periculoasa ca si toata "fiintaraea ei".
Culmea acestei perfidii o vedem deja in clipa cand doi tineri indragostiti vor sa se casatoreasca ...si trebuie sa o faca la biserica ...ca fara binecuvantarea sarlatanului care slujeste la doi stapani (banul si Dumnezau...adica Mamona) sau tineri casatoriti aduc pe lume un copil botezandu-l in numele unui "dumnezeu" al bisericii si nu in numele creatorului... si pentru ca acest fenomen de alienare nu se poate impune prin bun simtz ...iata ca biserica a perfectionat metoda santajului ...aducandu-l la inaltimea de "santaj divin" ...iar "dumnezeul" bisericii care a exercitat rolul de tortionar pamantesc si-a prelungit ghiara sangeroasa in cer unde "dumnezeul bisericii" a preluat rolul de "tortionar celest" si si-a construit anticamera torturii chiar in moarte unde troneaza ca sef al Iadului ...insusi Isus-Christos...cel care se lauda ca a inviat ..si o recunoaste in Apocalipsa 1.18
Crestinismul cu cele cateva mii de secte si sectisoare, reprezinta chiar babilonul apocaliptic.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Vin Mar 12, 2010 12:44 pm

Nu mai schimbi numele?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Vin Mar 12, 2010 1:45 pm

Zian a scris:
Nu mai schimbi numele?
Nu! Ca sa te iluminezi putin Smile iti spun ca username-ul Apopii nu are conotatie popeasca!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Vin Mar 12, 2010 2:56 pm

in schimb o are soimeasca!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Vin Mar 12, 2010 3:30 pm

Ti s-au blocat procesoarele! Da un reset Smile 
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Vin Mar 12, 2010 9:13 pm

nelu a scris:
in schimb o are soimeasca!
Nu exista o asemenea conotatie ... in partile avansate ale lumii occidentale atitudinea antireligioasa este la fel de fireasca ca "buna ziua" ...si asta cu muuult inainte de a ma prinde si eu de schema!

Eu sunt doar o palida pastisa care a copiat aceasta atitudine.

De ex in Elvetia este un post de TV (se prinde si pe ASTRA) care 24 de ore pe zi propovaduieste exact atitudinea pe care si eu am adoptat-o, adica cea pe care voi gresit o numiti soimeasca, pentru simplul motiv ca lipsindu-va cunostintele lingvistice si probabil timpul si interesul ... sunteti izolati, deci rupti de aceasta realitate cotidiana!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Vin Mar 12, 2010 9:26 pm

hai, ma lashi!... nu stiu cat de neamtz esti, dar io am trait o gramada de ani in jermanica

tu crezi ca toti sunt ca mine!?

mai baiatule, n-are sens sa ma tot repet... eu nu zic ca n-ai dreptate in unele chestii dar si tu clachezi in multe, mai ales cu privire la o sama de oameni cu adevarat pocaiti(oameni care n-au de-a face cu religia )
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Vin Mar 12, 2010 9:48 pm

Ma tu ai fi trait in jermanica ca asylbewerber ... nu contest ...dar de pe pozitia ta, tu nu ai avut posibilitatea sa patrunzi in intimitatile si sa cunosti particularitatile spiritului unui om format acolo pentru ca nu ai fost "FORMATAT" acolo ... ci in Romania ...deci ai trait ca un roman in gerMoney!
Sigur ca si acolo sunt pocaiti ...cunosc si biserica penticostaa romaneasca din Munchen caci am trecut si eu pe acolo, ba chiar unii colegi mari fruntasi intru cele ele credintei, au mers pana acolo ca m-au prezentat lui Richard Wurmbrandt daca sti cine e acela .... si in Bayernul in care am domiciliul principal tot prostii religiosi sunt la putere (CSU+CDU) dar asta nu inseamna ca in alte parti lumea e atat de proasta (in privinta asta) ca in Bayern!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 5:24 am

nelu a scris:
o sama de oameni cu adevarat pocaiti(oameni care n-au de-a face cu religia  )
Eu nu zic ca acei oameni n-au credinta lor, poate departata mult de cea crestina, dar asta nu inseamna ca sunt apropiati de realitate! In occident, am observat ca oamenii nu sunt atat de inchistati in credinta ca aici la noi, iar diferentele se vad atat in starea lor materiala cat si in nivelul de civilizatie.

Soimos, mi-a placut Munchen-ul, Marienplatz e superba, dar mi-a placut mult si centrul vechi din Memmingen are un "aer" deosebit.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 7:18 am

Soimos a scris:
Ma tu ai fi trait in jermanica ca asylbewerber ... nu contest ...dar de pe pozitia ta, tu nu ai avut posibilitatea sa patrunzi in intimitatile si sa cunosti particularitatile spiritului unui om format acolo pentru ca nu ai fost "FORMATAT" acolo ... ci in Romania ...deci ai trait ca un roman in gerMoney!
!

un asylbewerber n-ar fi avut acte, drept de munca, scoala etc

Ultima editare efectuata de catre nelu in Sam Mar 13, 2010 3:03 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 8:52 am

Draga nelu ...nu am acces la nicio data personala a nimanui si nici nu esti tu atat de important incat sa pun pe altii sa se intereseze de tine.
Un asylbewerber are si acte care ii permit sederea, si drept la munca si drept la scoala, nu-i tine nimeni ca paraziti.
Daca acesta este numele tau ...inseamna ca si tu esti etnic german, dar cum se face ca nu sti sa citesti in limba germana macar articole de pe Wikipedia astfel ca sa te poti informa corect, sau "nelu credinciosu" cel care traieste in era informatiei ...este cu capul prea dus in ceruri ca sa inteleaga realitatea pamanteasca si din cauza ca si-a intors fata catre credinta intoarce fundu catre unoastere?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 10:47 am

unde am specificat ca nu stiu citii in limba germana!?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 10:54 am

un asylbewerber nu avea drepturile de care spui tu, cu toate ca eu nu eram unul dintre ei!
dupa un anumit timp (ani buni) primea aufenthalerlaubnis.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 1:19 pm

Faci greseala si confunzi un asylant cu aufenthaltgenemigung cu un asylbewerber ... care si el are dreptul sa munceasca dar numai dupa o perioada de cateva luni de zile dupa intrarea sa in tara.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 3:00 pm

poate ca s-au schimbat legile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 6:36 pm

Evident ca s-au schimbat!
Tu asa cum cunosti autoritatile germane iti poti inchipui ca nu ii trimite la munca?
Decat sa-i tina in carca mai degraba le-ar cauta vreo 4 - 5 locuri de munca decat sa le deie un cent !
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 9:04 pm

vad ca habar nu ai de chestile astea... serios!

statul German a fost(probabil mai este inca) subvenționat de afara... nu se dadea nici un drept de munca la asylantzi(doar in cazuri "speciale"), daramite scoala sau mai stiu io ce

shasha primeau destule... loc de dormit, mancare (unde nu se dadea mancare se dadea bani) haine etc
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 9:11 pm

Asta a fost dragutule ...a fost.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 10:23 pm

no bine meeei simpaticule!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Sam Mar 13, 2010 10:26 pm

No dapai daca i bine dara ...hai sa vedem cum iesi tu din biserica de teama Marii Curve?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Dum Mar 14, 2010 6:10 am

Nu-i usor pentru nimeni sa inteleaga ca-i propriul sau stapan si nu exista nimeni "acolo sus" care sa-l iubeasca si care sa-i poarte lui de grija, lui si numai lui, dintre miliarde de oameni si alte fiinte, lui de pe o mica planeta pierduta printre multe miliarde de miliarde de stele si sisteme solare. Crezi ca sunt multi dispusi sa accepte ca nu sunt ei buricul universului? Ca nu este "acolo" un dumnezeu creat special sa-i deserveasca pe ei?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Dum Mar 14, 2010 7:44 pm

Apopii a scris:
Nu-i usor pentru nimeni sa inteleaga ca-i propriul sau stapan si nu exista nimeni "acolo sus" care sa-l iubeasca si care sa-i poarte lui de grija, lui si numai lui, dintre miliarde de oameni si alte fiinte, lui de pe o mica planeta pierduta printre multe miliarde de miliarde de stele si sisteme solare. Crezi ca sunt multi dispusi sa accepte ca nu sunt ei buricul universului? Ca nu este "acolo" un dumnezeu creat special sa-i deserveasca pe ei?

Pai tocmai acelora care cred asa ca baba oarba le este adresat acel citat din Apocalipsa in care li se cere credinciosilor sa paraseasca urgent biserica crestina.
Dar astia sunt atat de orbi incat nici Biblia nu o mai cred si nici o fraza simpla nu sunt capabili sa inteleaga ... dar in schimb inteleg cand "dumnezeu" se supara pe ei ... zau ca asta aduce a culme a prostiei....adica Dumnezeul in care crezi cu tarie iti cere prin scriptura ceva ....si ptr tine care pretinzi ca traiesti dupa scriptura ... ce zice Dumnezeu e frunza verde!

Sa insemne asta cumva Soola scriptura?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Mar 15, 2010 7:57 am, editata de 2 ori
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Lun Mar 15, 2010 7:30 am

Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Mier Mar 17, 2010 7:38 am

Da, e A(NON) Popa.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Mier Mar 17, 2010 8:20 am

Mai bine non Popa ...decat sa fi popa ...adica sarlatan care si-a vandut sufletul diavolului (adica lui Hristos care recunoaste singur ca e stapanul cheilor IADULUI Apocal.1.18) si pus pe chiverniseala tocmai pe seama celei mai napastuite patura a societatii !
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Mier Mar 17, 2010 1:28 pm

Zian a scris:
Da, e A(NON) Popa.
Ia o carte de telefoane si vezi cate nume de Apopii gasesti pe acolo, sa fie oare toti popi sarlatani sau A(NON)Popi Smile ?
Aaa, uite: Fluturel Ghe. sa fie oare vreun fluture sau vreun NON-Fluture Smile ?
Sus In jos
adrianb
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 26
Localizare : Cluj
Puncte : 26
Data de inscriere : 24/12/2010

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Joi Dec 30, 2010 8:33 am

H1perion a scris:
pana acum nici un crestin nu am intalnit sa inchida un ateu ! ..si sa vedeti ce am vazut azi Smile , o biserica cu 5 turle..si normal biserica se construieste in forma de cruce ,asta era facuta anapoda , si cica cu fata la rasarit , din contra
asta era facuta cu fata la apus.... deci inca o dovada ca religia e doar o simpla afacere a drq de profitabila Smile , respect celor care au deschis ochii la timp , si mai spun un respect forumului care ma facut sa aflu adevarul ! oricum credinciosii sunt foarte usor de inchis , si ii bati cu propriile lor arme Smile .. si cu putina documentatie ,si logica Smile

cel putin la ortodocsi bisericile ar trebui sa imite o arca (idea ca Noe dupa potop si-a folosit arca ca si altar al credintei) si ca material de constructie piatra si/sau lemnul, ca dovada a simplitatii si smereniei... insa lucrurile au evoluat cam prost Razz
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Mier Iun 22, 2011 12:25 pm

Soimos a scris:
(iata ce va invata Isus ...cel care stie cui ii slujiti)[/color][/color]
[/td][/tr][tr id="verset4"] [td valign="top" width="1%"]4.[/td] [td][color=darkred] Și am auzit un alt glas din cer, zicând: Ieșiți din ea, poporul meu, ca să nu vă faceți părtași la păcatele ei și să nu fiți loviți de pedepsele sortite ei;
mama frate cata curvasareala observ la tine. acesta care vorbeste in apocalipsa este Hristos( diavolul dupa spusele tale). deci cum ar putea diavolul sa dea o asa porunca?

mai trebuie sa-ti amintesc ca tu folosesti versetele din biblie dupa bunul tau plac? eu cred ca nu, caci este foarte evident Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Mier Iun 22, 2011 1:01 pm

Gaspare, am observat la tine tendinta de a nega orice, fara a incerca macar sa demonstrezi in vreun fel contrariul la ceea ce negi. Tu doar arunci cu cuvinte si atat!

Din acest motiv, am luat hotararea de ati sterge, de acum incolo, toate mesajele in care nu-ti si sustii afirmatiile sau negarile cu argumente de ordin logic sau referiri explicite catre texte edificatoare! Sper ca ai inteles!

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Mier Iun 22, 2011 1:19 pm

Apopii a scris:
Gaspare, am observat la tine tendinta de a nega orice, fara a incerca macar sa demonstrezi in vreun fel contrariul la ceea ce negi. Tu doar arunci cu cuvinte si atat!

Din acest motiv, am luat hotararea de ati sterge, de acum incolo, toate mesajele in care nu-ti si sustii afirmatiile sau negarile cu argumente de ordin logic sau referiri explicite catre texte edificatoare! Sper ca ai inteles!
tu ai citit bine comentariul meu? am facut o observatie cum Soimos foloseste versetele dupa bunul plac
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Mier Iun 22, 2011 1:23 pm

GaSpAr a scris:
Apopii a scris:

tu ai citit bine comentariul meu? am facut o observatie cum Soimos foloseste versetele dupa bunul plac

Da! Am citit! Daca tu sustii ca el le foloseste in mod incorect, atunci arata tu cum trebuie folosite corect, evident cu exemple de versete si interpretare corecta a lor! Daca nu vei face asa, te-am avertizat, voi considera ca doar arunci cu vorbe nefondate si iti voi sterge mesajele!

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Mier Iun 22, 2011 1:42 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
Apopii a scris:

Da! Am citit! Daca tu sustii ca el le foloseste in mod incorect, atunci arata tu cum trebuie folosite corect, evident cu exemple de versete si interpretare corecta a lor! Daca nu vei face asa, te-am avertizat, voi considera ca doar arunci cu vorbe nefondate si iti voi sterge mesajele!
pai domnul Soimos pana acum afirma ca in Apocalipsa este vorba de Hristos( diavolul dupa spusele lui) dar cand ii convine lui, este vorba de Iisus omul. ex: Ieșiți din ea, poporul meu, ca să nu vă faceți părtași la păcatele ei și să nu fiți loviți de pedepsele sortite ei Soimica spune ca vorbele astea apartin omului Iisus desi apartin lui Hristos. ai inteles acuma ce face Soimos? se schimba dupa cum bate vantul in panzele lui.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Mier Iun 22, 2011 1:46 pm

Ok, atunci explica-mi si mie, cine este ea din verset si cine este poporul meu, la care se face referire.

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   Mier Iun 22, 2011 1:57 pm

Apopii a scris:
Ok, atunci explica-mi si mie, cine este ea din verset si cine este poporul meu, la care se face referire.
ea este desfranata Babilonului sau biserica catolica, iar poporul meu sunt cei care au credinta si respecta legile lui Dumnezeu( indiferent de natie)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa   

Sus In jos

Iesire din biserica ...ceruta in Apocalipsa
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Intrebari diverse-
Mergi direct la: