Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Greselile Biblice

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
corneliugi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 410
Data de inscriere : 14/06/2009

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 8:01 pm

Citat :
daca ai fi cult ...ca ortodoxia nu s-a nascut la Niceea ci la Marea schisma
Asta da noutate... Rolling Eyes

Ultima editare efectuata de catre corneliugi in Dum Aug 09, 2009 8:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 8:02 pm

Citat :
...iar ceea ce ne este prezentat astazi drept CReazul ...este de fapt o atestare ca Biserica cea care il slaveste pe Isus ca Dumnezeu, cred in Treime si urmeaza scriptura numita Biblie ...este nascuta la Niceea
Fals.
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 8:28 pm

Citat :
ar trebui sa sti ca... daca ai fi cult ....ca ortodoxia nu s-a nascut la Niceea ci la Marea schisma ...iar ceea ce ne este prezentat astazi drept CReazul
iar daca ai fi cult ar trebui sa stii ca nu la Niceea s a spus crezul pentru prima oara(cel putin prima parte a crezului),acolo doar a fost adoptat
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 8:52 pm

corneliugi a scris:
Citat :
daca ai fi cult ...ca ortodoxia nu s-a nascut la Niceea ci la Marea schisma
Asta da noutate... Rolling Eyes
Atat ?
De altceva nu esti in stare? ...Ma astept la niste fraze mai prelucrate pline de continut argumentat ....

Sau la voi astia din turma domnului comunicarea se rezuma ca la oi la doua cuvinte ...beeee si behehehehe?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 8:56 pm

corneliugi a scris:
Citat :
ar trebui sa sti ca... daca ai fi cult ....ca ortodoxia nu s-a nascut la Niceea ci la Marea schisma ...iar ceea ce ne este prezentat astazi drept CReazul
iar daca ai fi cult ar trebui sa stii ca nu la Niceea s a spus crezul pentru prima oara(cel putin prima parte a crezului),acolo doar a fost adoptat

Evident ...de la cei care au furat scripturile altei religii si le considera ca fiind ale lor ...te poti astepta sa sa isi insuseasca prin furt intelectual si alte chestii privind texte sau poezii de adormit constiinte!

Cat despre locul unde s-a inventat minciuna prima parte din minciuna cu crezul sau despre locul unde s-a spus strofa doi si un sfert pana la versetul 3,14 al crezului ...ma doare drept in fluierul piciorului .!

..important este faptul ca aceest " crez final" ca si Biblia sau continutul Crezului cu ideile sale blasfemiatoare despre un Dumnezeul nascut din "pipoasca de muiere" sau despre Duhul spermatozoidului care a fecundat-o pe Maria ca sa se nasca tot ala care s-a nuntit cu ea inainte de a se naste .... este certificatul de nastere al bisericii satanice crestine.

Ma bucur ca nu m-ai contrazis referitor la tema cac-restinismul ca si religie de sine statatoare s-a nascut la Niceea ...si ca implicit ai recunoscut tacit ca facand parte din crestinism automat faci parte din Biserica Marii Curve din Noul Babilon !
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 1:00 pm

Citat :
Atat ?
De altceva nu esti in stare?
no-p ...
Citat :
...Ma astept la niste fraze mai prelucrate pline de continut argumentat ...
iar,asteptarea mea a fost ca, vorbesc cu cineva trecut cu mult de gimnaziu...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 2:48 pm

Iata ca iarasi dovedesti ca nu esti in stare sa legi niste propozitii logice si ca preferi ca un satanist prefacut in miel din turma ce esti ...sa faci doar comentarii dupa mintea ta de oaie satanista.

Ar fi cazul sa realizezi ca acela care nu e in stare sa formuleze o fraza ...nu e decat la mintea cuiva din grupa mijlocie la gradinita ...asa ca pana la gimnaziu .... copacel copacel ...ca e taaaaare departe ptr tine!

Si mai ales saintelegi sa termini cu caracterizarile tale neghioabe si sa nu profiti de faptul ca am prea mult bun simtz si nu te cenzurez sau banez ...ca zau ca zevzeci si natangi ca tine nu prea am mare placere sa schimb jigniri ...ca vad ca ptr spiritualitate esti mult prea prost!
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 6:18 pm

Citat :
Si mai ales saintelegi sa termini cu caracterizarile tale neghioabe si sa nu profiti de faptul ca am prea mult bun simtz si nu te cenzurez sau banez ...ca zau ca zevzeci si natangi ca tine nu prea am mare placere sa schimb jigniri ...ca vad ca ptr spiritualitate esti mult prea prost!
Ce ar fi daca te ai da exemplu??? postarile mele sunt ca raspuns(in sarcasm) alor tale.Schimba ti atitudinea,ca un administrator ce te afli,daca doresti cu adevarat un dialog cum spui ca l vrei,dar banuiesc ca nu esti in stare,pentru ca in locul unui argument spus cu bun simt,mai usor e sa dai drumul la gura si sa lasi mizeria sa umple foaia.
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 6:26 pm

Citat :
si sa nu profiti de faptul ca am prea mult bun simtz
asta i parerea ta despre tine insa nu i asa
Citat :
si nu te cenzurez sau banez
corect ar fi sa cenzurezi si postarile ti,insa de faci asa nu ti mai remane mare lucru de postat...
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

Localizare : transilvania
Puncte : 446

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 6:33 pm

Citat :
...ca vad ca ptr spiritualitate esti mult prea prost!
Probabil ca te astepti sa fii tratat cu respect,desi vorbesti ca un nesocotit
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 6:40 pm

Citat :
Iata ca iarasi dovedesti ca nu esti in stare sa legi niste propozitii logice si ca preferi ca un satanist prefacut in miel din turma ce esti ...sa faci doar comentarii dupa mintea ta de oaie satanista.
De mai multe ori mi ai dat ocazia sa cred despre tine ca esti satanist insa am ales sa nu o fac,eu nu ti am dat ocazia dar tu ai facut o...vorbeai de bun simt...precum ca l ai avea?...
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Varsta : 24
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 7:55 pm

"Probabil ca te astepti sa fii tratat cu respect,desi vorbesti ca un nesocotit"

nu stii cat respect are soimos Wink ..dar vorba aia .. daca stii sa respecti primesti respect..
eu imi respect foarte mult prietenii , si cei de treaba , dar unii ca tine nu prea ii pot respecta la maximum Wink

"De mai multe ori mi ai dat ocazia sa cred despre tine ca esti satanist"

HABARNAI deci HABARNAI cat de treaba sunt satanistii Wink cunosc cativa..si sunt FOARTE respectuosi .. foarte de treaba .. stie sa respecte un om care ii respecta.. eu sunt rapper Wink .. dar nu ma intereseaza stilul conteaza omul sa fie de treaba .. asa ca nu mai avea boala pe satanisti sau chestii dastea.. pentru ca , satanistii mi-au spus clar .. noi respectam omul care ne respecta.. omul care nu ne respecta si ne urasc.. sau ne scuipa cand ne vad pe strada..asa ii tratam si noi Wink si ai incredere in mine cornel .. satanistii stiu bine chestii legate de "magie" ... adica dumnezeul lor ii ajuta atunci cand au nevoie de el;) .. si il invoca atunci cand vor sa le fie aproape.. pe cand dumnezeul tau .. 0 nu exista! intelegi toata chestia asta?! sau trebuie sa reformulez pentru mintea ta
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mier Aug 12, 2009 8:49 am

corneliugi a scris:
Citat :
De mai multe ori mi ai dat ocazia sa cred despre tine ca esti satanist insa am ales sa nu o fac,eu nu ti am dat ocazia dar tu ai facut o...vorbeai de bun simt...precum ca l ai avea?...

Pai cum sa fiu eu satanist din moment ce ma implic impotriva minciunii si sarlataniei, pentru educatie si invatatura si actiuni rationale bazate pe constiinta?

Satanistii sunt persoane malefice ... printre care te afli chiar si tu ... vad ca nu te poti dezbara de minciuna ...fugi sa te documentezi corect ca nu cumva sa iti dai seama ca viata ta e bazata pe minciuna si sarlatanie si ca tu esti membru al unei biserici in care doar cuvintele sunt frumoase ...caci faptele acestei biserici Crestine sunt inca neintrecute in istorie prin bestialitatea lor ...numai si acest din urma exemplu ar trebuii sa iti deie de gandit ...bineinteles daca ai avea cu ce!

In plus de asta comentariul meu la care faceai tu referire avea ca tema faptul ca nu esti capabil sa iti sustii ideile tampite ...si nici in stare sa combati ideile altora ...recte ale mele ... decat prin comentarii la adresa persoanei !

... sau cu alte cuvinte ne dovedesti ci fiecare postare ca ...esti destept ca noaptea si bunul simt te copleseste asa cum hartiile coplesesc un WC public de la sat.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mier Aug 12, 2009 10:35 am

wc public, la sat!?

mai sa fie!
e prima data cand aud asa ceva. drunken
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mier Aug 12, 2009 3:27 pm

Cum asa ?

La scolile satesti nu aveti WC?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 13, 2009 10:47 am

esti ca o matza... mereu vrei sa cazi in picioare Wink

shapoi de unde pana unde, wc public = wc scolar satesc?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 13, 2009 2:59 pm

"wc public = wc scolar satesc" pai la wc-u scolat satesc se poate duce tot satul Wink in caz ca nu stiai , ei nu ai WC-ul inauntru scolii .. prea putine scoli satesti au WCurile inauntru scolii , acum intelegi?!
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 13, 2009 5:58 pm

Citat :
esti ca o matza... mereu vrei sa cazi in picioare

shapoi de unde pana unde, wc public = wc scolar satesc?
Bingo
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 13, 2009 6:44 pm

Ma ...cum sa va fac sa intelegeti ca astept sa postati idei si argumente ... ce vreti sa ne aratati ...ca nu sunteti capabili de asa ceva?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 13, 2009 6:49 pm

Dang! a cazut fisa Wink .. bine zis Soimos , deci va asteptam
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 13, 2009 8:01 pm

idea: adevarul il au doar...

argumentul: Soimos are mereu dreptate. Wink
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 13, 2009 8:37 pm

"adevarul il au doar..."

cine au adevarul?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 13, 2009 8:41 pm

nelu a scris:

Eu nu sustin ca am mereu dreptate ...dar eu imi argumentez bogat afirmatiile ...si vad ca nici unu din voi nu e capabil sa le faca fata la fel de argumentat.

Adica ca sa aveti si vioi dreptate ...trebuie sa dovediti ca eu mint ...adica ca Biblia nu e o compilatie de texte ale ecvreilor numite Tanach ...ci este chiar "Cuvantul Inspirat al lui Dumnezeu" ...ce e atat de greu sa ma desfintati ...ca doar voi aveti argumente divine ...pe cand eu sunt nevoit sa recurg la adevaruri istorice si la exercitii logice !
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 13, 2009 8:47 pm

"adica ca Biblia nu e o compilatie de texte ale ecvreilor numite Tanach ...ci este chiar "Cuvantul Inspirat al lui Dumnezeu"" asta nu au cum sa dovedeasca soimos , pentru ca biblia este chiar o compilatie de texte ale avreilor Wink .. pentru ca toti au dovedit asta.. numai manipulatii cred ca biblia este cuvantul lui dumnezeu .. si ce dumnezeu?! chiar dumnezeul lor..si care este dumnezeul lor?! jessus! SHIT
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 14, 2009 10:58 am

Citat :
Eu nu sustin ca am mereu dreptate ...dar eu imi argumentez bogat afirmatiile ...si vad ca nici unu din voi nu e capabil sa le faca fata la fel de argumentat
Si Ionel spunea ca i cel mai frumos,zilele trecute...voi,sigur nu sunteti frati?
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 14, 2009 11:04 am

Citat :
"adevarul il au doar..."

cine au adevarul?!
Da i un shut,ca o sa cada ce ai comandat,daca nu...sa ti dea fisa'napoi...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 14, 2009 11:14 am

corneliugi a scris:
Citat :
Eu nu sustin ca am mereu dreptate ...dar eu imi argumentez bogat afirmatiile ...si vad ca nici unu din voi nu e capabil sa le faca fata la fel de argumentat
Si Ionel spunea ca i cel mai frumos,zilele trecute...voi,sigur nu sunteti frati?
Altceva decat comentari la adresa cuiva ...esti capabil sa scrii?
Daca nu ... scuteste-ne de aprecierile tale ca asta nu e un forum ptr barfe.
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 14, 2009 11:27 am

Citat :
Ma ...cum sa va fac sa intelegeti ca astept sa postati idei si argumente ... ce vreti sa ne aratati ...ca nu sunteti capabili de asa ceva?
Pentru ca tin la imaginea mea si sa nu ti dau din nou ocazia sa ma faci "satanist"am sa scriu un text iar apoi o sa mi vina si o idee;deci partieeeee:"Cine a masurat apele cu mana lui?Cine a masurat cerurile cu palma,si a strans tarina pamantului intr o treime de masura ?...ISAIA 40:12a. Afirmatie facuta acum 2800 de ani,astazi se stie ca suprafata planetei terra este acoperita de doua treimi apa(70,8%) si doar o treime pamant(fara a intra in amanunte).Ideea?:Doar Dunmezeu putea face aceasta apreciere,iar intr o zi fiecare dintre noi,care scriem pe acest forum vom sta in fata Lui,si spune ca,vom da socoteala de "fiecare vorba care ne a iesit pe gura"...

Ultima editare efectuata de catre corneliugi in Vin Aug 14, 2009 6:41 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 14, 2009 11:32 am

Citat :
Altceva decat comentari la adresa cuiva ...esti capabil sa scrii?
Daca nu ... scuteste-ne de aprecierile tale ca asta nu e un forum ptr barfe
.Ce trebuie sa fac,ca tu sa intelegi,ca eu astept,ca tu sa te dai EXEMPLU...SAU REGULA I DOAR PENTRU CEILALTI?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 14, 2009 11:46 am

Sa intelegi ca trebuie sa postezi cu idei sustinute de probe ....adica ARGUMENTAT asa cum si eu mi-am argumentat fiecare idee ... iar tu nu ai fost pana acum capabil sa o faci pana acum ...deci e randul tau sa treci la argumente !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 14, 2009 11:58 am

corneliugi a scris:
Citat :
Pentru ca tin la imaginea mea si sa nu ti dau din nou ocazia sa ma faci "satanist"am sa scriu un text iar apoi o sa mi vina si o idee;deci partieeeee:"Cine a masurat apele cu mana lui?Cine a masurat cerurile cu palma,si a strans tarina pamantului intr o treime de masura ?...ISAIA 40:12a. Afirmatie facuta acum 2800 de ani,astazi se stie ca suprafata planetei terra este acoperita de doua treimi apa(78,8%) si doar o treime pamant(fara a intra in amanunte).Ideea?:Doar Dunmezeu putea face aceasta apreciere,iar intr o zi fiecare dintre noi,care scriem pe acest forum vom sta in fata Lui,si spune ca,vom da socoteala de "fiecare vorba care ne a iesit pe gura"...

Nu te supara ...dar afirmatia ta are mai multe "pacate"

Si anume ca 2 treimi = 66 % si nu cu 78,8 % ceea ce este mai putin decat o patrime!
Faptul ca sunt texte apocrife sau din cultura altor civilizatii antice De ex texte in Rig Veda care povestesc despre lupte duse in aer de catre ...sa le zicem noi astazi in mod generic ...avioane .. , sau desenele uriase de la Nasca samd ...nu au legatura cu Dumnezeul Creatorul ...ci poate la fel de zeitate venita pe pamant ...asa ca si in cazul lui YHWH cu un Zeu tribal.
Faptul ca imparatul Constantin dupa victoria sa sub semnul crucii (putea sa fie infrant ...si unde era atunci Dumnezeul de acum?) .... a facut din micul zeu tribal al evreilor un Dumnezeu creatorul universului ...adica altoindu-i puterile lui Sol Invinctus si ale altor zei pagani .... nu inseamna ca acest Dumnezeu este real ...altundeva decat fantezia lui Constantin ...si in "realitatea VIRTUALA" a bisericii sale!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 14, 2009 12:41 pm

"iar intr o zi fiecare dintre noi,care scriem pe
acest forum vom sta in fata Lui,si spune ca,vom da socoteala de
"fiecare vorba care ne a iesit pe gura"..."
esti constient cornel ?! .. in primul rand ..spunemi la care Dumnezeu te referi ..la Dumnezeul ne creat , infinit , imposibil de definit , Dumnezeul Atotputernic care sta cuminte in ceruri ,sau la zeii inapoiati creeati de mintea omului inapoiat mintal .. daca te referi la dumnezeul care era de fapt un simplu om pe nume jessus .. care era iudeu , nu Crestin .. te inseli .. nici un ZEU primitiv nu are cum sa ajunga dumnezeu , pentru ca Dumnezeu este unu singur..si daca Dumnezeu ar fii dorit religie , ar fii creeat una singura;) si nu ar mai fii existat ZEIII primitivi;) peace
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 14, 2009 1:19 pm

Citat :
Faptul ca sunt texte apocrife sau din cultura altor civilizatii antice De ex texte in Rig Veda care povestesc despre lupte duse in aer de catre ...sa le zicem noi astazi in mod generic ...avioane ..
Pacaleste te ,pacaleste te singur insa adevarul ramane tot adevar
Citat :
...dar eu imi argumentez bogat afirmatiile
Usor de observat asta.,..
Citat :
a facut din micul zeu tribal al evreilor un Dumnezeu creatorul universului
Sa stii ca nu esti singurul care L vrea pe Dumnezeu cat de mic se poate si daca se poate chiar deloc,de asta au inventat o noua religie(evolutionismul),insa uite un sfat de la cineva pe care probabil ca nu o sa l cunosti mai bine decat in prezent:pregateste te sa L intalnesti pe Creatorul tau si asta pana nu i prea tarziu.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 14, 2009 5:33 pm

Soimos a scris:
nelu a scris:

"Cuvantul Inspirat al lui Dumnezeu" ...ce e atat de greu sa ma desfintati ...ca doar voi aveti argumente divine ...pe cand eu sunt nevoit sa recurg la adevaruri istorice si la exercitii logice !

In launtrul meu ceva imi zice:

Lăsați-i: Sunt niște călăuze oarbe; și când un orb călăuzește pe un alt orb, vor cădea amândoi în groapă.” ISUS
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   

Sus In jos

Greselile Biblice
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Si totusi Biblia nu are dreptate!-
Mergi direct la: