Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Greselile Biblice

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
corneliugi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 410
Data de inscriere : 14/06/2009

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Iul 31, 2009 2:18 pm

Citat :
Eu unu, nu am mai auzit expresia asta "YHW a venit la crestini "
O,stai pe aproape si o sa mai auzi grozavii dintr astea pentru ca,Einstein spunea asa:"prostia si universul sunt infinite",despre univers(spunea el) nu s asa de sigur...
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Iul 31, 2009 8:39 pm

cornel .. legat de univers..sa-l lasam deoparte..pentru ca universul este infinit .. nu are latime , inaltime , lungime.. nici un om nu o sa inteleaga universul vreodata , doar dumnezeul care ne-a creeat , dumnezeul Atotstiutor , infinit , care nici un om nu il cunoaste, dumnezeul care nu apartine nici unei religii ..

""Daca Dumnezeu ar fii dorit religie pe acest Pamant , ar fii existat una singura , cu un singur punct de vedere , eliminand contradictiile."

legat de YHW .. nu are cum sa vina la crestini , tu crezi ca YHW si-a lasat religia mozaica ca sa vina la voi ? te inseli .. cred ca ai auzit niste bazaconii de la nu stiu cine .. tu crezi ca acest zeu isi lasa balta oamenii care cred in el ?! ..
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Iul 31, 2009 9:07 pm

corneliugi a scris:
Citat :
Eu unu, nu am mai auzit expresia asta "YHW a venit la crestini "
O,stai pe aproape si o sa mai auzi grozavii dintr astea pentru ca,Einstein spunea asa:"prostia si universul sunt infinite",despre univers(spunea el) nu s asa de sigur...
probabil cand spunea PROSTIE se referea neaparat la Credinta ....caci e bine stiut ca si credinta e infinita! ... de ex un vecin de-al meu crede ca pe lumea aialalta porcii zboara din floare in floare ...dar asta e nimic pe langa faptul ca predicatorul pampalau de la noi de pe strada este atata de prost incat crede ca Isus a putut sa o fecundeze pe maica-sa inca inainte de a se naste ... si culmea prostiei niste foste coorve(acum pocaite) il si cred desi credeau ca nu au taine in domeniul in speta .... si exemple din astea de prostie colosala legata de credinta pot continua la infinit ...ca doar nu-i asa cei care sunt prea prosti ca sa STIE ...se multumesc cu a Crede!
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Iul 31, 2009 9:23 pm

Citat :
Pentru ca la inceput a fost Sumerul!
Pricepi
Am inteles...cei care au datat aceasta civilizatie (sumer) ca fiind cu vreo cca.6000 ani BC,au incercat sa discrediteze Biblia spunand ca popoare mentionate in "aceacta carte" n au existat niciodata...ei bine ,dupa ceva vreme au trebuit sa se recunoasca gresiti.Acum sunt din nou in conflict cu Biblia;eu am sa pariez pe Biblie...
Sus In jos
raTZiunea
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 30/07/2009

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Iul 31, 2009 9:48 pm

Am aparut cam tarziu si din pacate nu am apucat sa citesc tot ce sa scris, asa ca nu intentionez sa ma bag in discutile voastre pana nu am citit toate argumentele, pana atunci vreau sa adaug cateva exemple de greseli in biblie:

CONTRADICTIE BIBLICA: Exodul 20:13: Sa NU ucizi.

Leviticul 20:9 ... sa fie pedepsit cu moartea;
Leviticul 20:10 ... sa fie pedepsiti cu moartea.
Leviticul 20:11 ... sa fie pedepsiti cu moartea; sângele lor sa cada asupra lor.
Leviticul 20:12 ... sa fie pedepsiti cu moartea, sângele lor sa cada asupra lor.
Leviticul 20:14 ... sa-i arda în foc, pe el si pe ele, ca nelegiuirea aceasta sa nu fie în mijlocul vostru.
Leviticul 20:15 ... sa fie pedepsit cu moartea; ...
Leviticul 20:16 ... sa fie omorâte: sângele lor sa cada asupra lor.
Leviticul 21:9 .... sa fie arsa în foc.

-----------------------------------

Leviticul
22:11 Dar robul cumparat de preot cu pret de argint, va putea sa
manânce, tot asa si cel nascut în casa lui; ei sa manânce din hrana lui.

Acesta e doar unul din cele referitoare discundaduse despre cum un preot isi cumpar un sclav, iar contradictia vine o data cu :

Leviticul
25:10 si sa sfintiti astfel anul al cincizecilea, sa vestiti slobozenia
în tara pentru toti locuitorii ei
: acesta si fie pentru voi anul de
veselie; fiecare din voi sa se întoarca la mosia lui, si fiecare din
voi sa se întoarca în familia lui.

CONTRADICTIE BIBLICA: Toti oameni sunt liberi (Leviticul 25:10)...toti oameni care nu sunt sclavi sunt liberi mai bine zis (Leviticul 22:11)

--------------------------------------------

2.16 A dat apoi Domnul Dumnezeu lui Adam poruncă și a zis: "Din toți pomii din rai poți să mănânci, 2.17 Iar din pomul cunoștinței binelui și răului să nu mănânci, căci, în ziua în care vei mânca din el, vei muri negreșit! 5.5 Iar de toate, zilele vieții lui Adam au fost nouă sutetreizeci de ani și apoi a murit.
Sus In jos
http://ratziunea.webs.com
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Sam Aug 01, 2009 6:28 am

raTZiunea a scris:
2.16 A dat apoi Domnul Dumnezeu lui Adam poruncă și a zis: "Din toți pomii din rai poți să mănânci, 2.17 Iar din pomul cunoștinței binelui și răului să nu mănânci, căci, în ziua în care vei mânca din el, vei muri negreșit! 5.5 Iar de toate, zilele vieții lui Adam au fost nouă sutetreizeci de ani și apoi a murit.

pt. EL o zi e ca o mie de ani si o mie de ani ca o zi.

2 Petru 3:8
Dar, prea iubiților, să nu uitați un lucru: că, pentru Domnul, o zi este ca o mie de ani, și o mie de ani Sunt ca o zi.

deci:

a murit in prima zi. Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Sam Aug 01, 2009 9:54 am

corneliugi a scris:
Citat :
Pentru ca la inceput a fost Sumerul!
Pricepi
Am inteles...cei care au datat aceasta civilizatie (sumer) ca fiind cu vreo cca.6000 ani BC,au incercat sa discrediteze Biblia spunand ca popoare mentionate in "aceacta carte" n au existat niciodata...ei bine ,dupa ceva vreme au trebuit sa se recunoasca gresiti.Acum sunt din nou in conflict cu Biblia;eu am sa pariez pe Biblie...
Iarasi bati campii!
Biblia nu cunoaste decat FURTUL INTELECTUAL ...si nimic altceva!

Secventele istorice, cele la care te referi,SUNT in conflict cu BIblia pentru ca apartin Tanachului si nu Bibliei care le-a insusit prin sarlatanie, evident ca secventele istorice ale Tanachului au un sambure de adevar pentru ca sunt bazate pe evenimentele istorice consemnate in scris de cronicarii evrei si nu din "inspiratie divina" ...dar cui sa ii explici adevarul istoric cand unii ca tine pariaza pe SARLATANIE !
Cat despre Summer ...ea nu poate discredita Biblia ...ptr ca Sumerul este primul pas catre civilizatie ...pe cand Biblia este pasul care duce la sfarsitul civilizatiei ...de ce? pentru ca pe baza ei sunt legitimate cele mai abominabile marsavii si bicisnicii din istoria omenirii ...sau asta nu conteaza?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Aug 01, 2009 2:12 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Sam Aug 01, 2009 2:07 pm

cornel , tu tot nu intelegi .. biblia nu este altceva decat o simpla CARTE .. citeste noul topic care l-am deschis . . unde este facut sah mat biblia ta "sfanta" si a ta religie . . . nu stiu de ce esti asa greu de cap
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 02, 2009 5:15 am

tinere, invata in primul rand sa respecti

(copii in ziua de azi sunt fara respect.)

daca vei continua in felu acesta, o sa evoluezi inapoi. Wink
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

Localizare : transilvania
Puncte : 446

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 02, 2009 6:55 am

Citat :
H1perion a scris:
cornel , tu tot nu intelegi .. biblia nu este altceva decat o simpla CARTE .. citeste noul topic care l-am deschis . . unde este facut sah mat biblia ta "sfanta" si a ta religie . . . nu stiu de ce esti asa greu de cap
TU ACOLO,MA GAGA,SAH-MAT AI FACUT DOAR DEX ul:"BISEXUAR" .
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 02, 2009 6:59 am

Citat :
Cat despre Summer ...ea nu poate discredita Biblia
nu sumer ul,ma,ci doar cei care fac datarile...
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Varsta : 24
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 02, 2009 7:05 am

Citat :
"TU ACOLO,MA GAGA,SAH-MAT AI FACUT DOAR DEX ul:"BISEXUAR"TU ACOLO,MA GAGA,SAH-MAT AI FACUT DOAR DEX ul:"BISEXUAR""
tot ce scrie acolo este scris de mana mea dragul meu cornel Wink .. si am stat ceva timp sa il scriu , si iti dai seama ca mai gresesti Wink tu vrei sa spui ca nu gresesti deloc draga cornel ..?! .. N-ai cum ..
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 02, 2009 7:06 am

Very Happy
Citat :
nelu a scris:

Asta cu evoluatul inapoi a fost buna,insa ...crezi ca se poate mai 'napoi de atit? pirat
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 02, 2009 7:29 am

corneliugi a scris:
Very Happy
Citat :
nelu a scris:

Asta cu evoluatul inapoi a fost buna,insa ...crezi ca se poate mai 'napoi de atit? pirat
Evident...prin minunile religiei se poate orice ...mai intai ti se cere sa "evoluezi" din stadiul de OM in stadiul de OAIE (e adevarat ca die turma unui Pastor bun care stie ca nici o oaie nu moare de batranete ci in "bunatate sa" le taie la toate gatul si le pune blana pe batz) ...dar adevaratii Credinciosi pot "evolua crestineste" si din stadiul de oaie ... in cea de noroi ...adica materia din care sunt facuti ...sau mai exact in oala de noapte facuta din lut ... adica ceva folositor care poate fi folosita chiar de Marele Stapan in scopuri "sfinte"!

Cat desprte respect ...cum aveti voi pretentia ca o "moralitate" bazata pe sarlatanie si minciuna ...adica o '"moralitate" care este BAZA pe care s-au comis MILIOANE DE CRIME si alte bestialitati inumane ... sa fie respectata?

Pai ce s-a intors lumea cu fundu in sus ?...sau u stiti ca Faptele vorbesc mai mult si mai adevarat ca toata vorbele mincinoase din Biblie?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Aug 02, 2009 7:33 am, editata de 1 ori
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 02, 2009 7:32 am

cornel tu zici ca eu sunt inapoiat? mai intai uitate la persoana ta putin , ca esti manipulat de religie in ultimul hal .. si indoctrinat , dar tu nu iti dai seama , pentru ca accepti toate vrajelile religiei tale corupte Smile

nelu , stiu bine s-a respect un om Wink dar cand vad un om asa de "inapoiat mintal" scuza-ma ca iti spun Cornel ..nu pot crede cum poate fii un om asa
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 06, 2009 9:17 pm

Soimos

astazi, in drum spre casa (veneam de la bucuresti) colegul meu spuna ceva interesant... si anume cum vede soacra lui o chestie: (ea este administrator la niste terenuri sintetice de fotbal)

Urmasii imparatului Constantin (BC, BO) INJURA DE MAMA FOCULUI si ea trebuie sa suporte toate astea, pe cand pocaitii sunt linistiti, vorbesc frumos smd

cum se face asta?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Joi Aug 06, 2009 10:13 pm

Simplu !
Pocaitii sunt FARISEI ...ei doar se prefac ca sunt linistiti cuminti si buni ...dar asta e doar masca!

Ai vazut-o pe studenta aia de la mine din Cimisoara ce a facut? ...studenta de nota 10 ...si unde mai pui ca e adeventista, cuminte si linistita ... ce a facut?

Acum ai inteles ca totul e MINCIUNA ...si de ce trebuie sa parasesti Marea Curva a Noului Babilon?
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 07, 2009 7:50 pm

Citat :
Acum ai inteles ca totul e MINCIUNA ...si de ce trebuie sa parasesti Marea Curva a Noului Babilon?
Oau! la asa argumente ...sunt sigur ca a inteles...tare de tot,ce mai.Probabil ca si Eminescu se prefacea ca i geniu...asta i era doar masca
Citat :
Acum ai inteles ca totul e MINCIUNA .
Tu pricepi ceva din ce se'nvarte in jurul tau?,sau tot din ce nu ti intelege capatana aia seaca este "minciuna"
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 07, 2009 8:21 pm

bine, bine... mei Soimos!

si dupa ce parasesc "Marea Curva a Noului Babilon"... ce-i de facut?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 07, 2009 8:54 pm

corneliugi a scris:
Citat :
Oau! la asa argumente ...sunt sigur ca a inteles...tare de tot,ce mai.

Contesti cumva ca actuala religie crestina s-a nascut dupa Niccea prin ordinul lui Constantin?

Citat :

Probabil ca si Eminescu se prefacea ca i geniu...asta i era doar masca
Ce e asta ? ...un exercitiu de glasolalie?...sau iti vorbeste gura fara tine?
Citat :

Citat :
Acum ai inteles ca totul e MINCIUNA .
Tu pricepi ceva din ce se'nvarte in jurul tau?,sau tot din ce nu ti intelege capatana aia seaca este "minciuna"

Din moment ce ptr mine CUNOASTEREA ...adica Stinta si Ratiunea ...NU credinta ...sunt pe primul plan ...evident ca STIU si inteleg ce se intampla in jurul meu ... dar cui sa ii explici acestea ? ... unui aberat care sa multumeste sa creada orice ca "prostu" adica unu care fuge de informatii si ne vinde ,in aberatia lui, ... credinta ca fiind Stinta bazata pe Cunoastere ...nu e absurd?

Oare cat mai ai de gand sa tot arunci invective ...in loc de argumente ?
Uite iti mai dau o sansa sa te reabilitezi in ochii celor care ne citesc si sa ne dovedesti faptul ca "acel "Crez" al religiei crestine nu s-a nascut la Niceea ... ci a nascut-o inchizitia catolica care e Marea Curva care credeti ca va spala de vina ca v-ati vandut Marii Curve pe voi astia inculti.
Astept argumente si nu invective si aprecieri personale ...nu de alta dar nu simt nicio placere sa jignesc un prost care nu e in stare decat de murdarii verbale !
Dovedeste ca nu esti asa cum te-am apreciat!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Vin Aug 07, 2009 8:55 pm

nelu a scris:
bine, bine... mei Soimos!

si dupa ce parasesc "Marea Curva a Noului Babilon"... ce-i de facut?
Sa faci ce a zis Lenin!
Adica ... sa inveti ...sa inveti ...si iarasi sa inveti !

Banuiesti care personaj religios drag tie iti pretinde acelasi lucru ca Lenin?
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Sam Aug 08, 2009 5:07 pm

Citat :
Din moment ce ptr mine CUNOASTEREA ...adica Stinta si Ratiunea...sunt pe primul plan
Or fi,insa ...probabil ca pentru altii,ca pentru tine...Tot ce ai aratat tu prin postarile tale a fost sa dovedesti ca esti un agramat (albitru,mai superior,glasolalie etc)... un obtuz si un vulgar.
Citat :
nu de alta dar nu simt nicio placere sa jignesc un prost care nu e in stare decat de murdarii verbale !
La fel cum ti am mai spus o odata ti o spun a doua oara:iti place sa ti arunci gunoiul in seama altora;mai multa murdarie ca tine,nimeni nu a scos pe gura,convinge te singur,citeste ti postarile,cat despre prostie...te rog frumos.

Ultima editare efectuata de catre corneliugi in Sam Aug 08, 2009 7:43 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Sam Aug 08, 2009 5:16 pm

Citat :
sa ne dovedesti faptul ca "acel "Crez" al religiei crestine nu s-a nascut la Niceea ...
La mine la Biserica nu m a pus nimeni sa invat acest crez,dovada sta faptul ca nu l stiu (nu ca as avea ceva inpotriva i )Dar ce i gresit cu crezul?PS-nu i se spune crez ul "crestin"ci "ortodox",mai ...incultura crasa.
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Sam Aug 08, 2009 5:42 pm

cornel tu din ce religie faci parte?! cornel , soimos incearca sa arate adevarul crestinilor , despre religia crestina corupta.. ce nu ti-e de inteles? ce e asa de greu de inteles ca religia crestina este falsa ? si ca , conducatorii religiei crestine nu vor altceva decat sa manipuleze cat mai multe oite prin "glontul" psiho-informativ , am spus si ce inseamna chestia asta.. conducatorii religiei crestine vor BANI cat mai multi BANI! PUTERE!!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 7:14 am

corneliugi a scris:
Citat :
sa ne dovedesti faptul ca "acel "Crez" al religiei crestine nu s-a nascut la Niceea ...
La mine la Biserica nu m a pus nimeni sa invat acest crez,dovada sta faptul ca nu l stiu (nu ca as avea ceva inpotriva i )Dar ce i gresit cu crezul?PS-nu i se spune crez ul "crestin"ci "ortodox",mai ...incultura crasa.
Trecand peste faptul ca ne dovedesti prin exprimarea ta ca voi la biserica nu sunteti crestini ci farisei ...ar trebui sa sti ca ....daca ai fi cult ...ca ortodoxia nu s-a nascut la Niceea ci la Marea schisma ...iar ceea ce ne este prezentat astazi drept CReazul ...este de fapt o atestare ca Biserica cea care il slaveste pe Isus ca Dumnezeu, cred in Treime si urmeaza scriptura numita Biblie ...este nascuta la Niceea ...chiar daca voi nu vreti sa o recunoasteti
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 8:01 pm

Citat :
daca ai fi cult ...ca ortodoxia nu s-a nascut la Niceea ci la Marea schisma
Asta da noutate... Rolling Eyes

Ultima editare efectuata de catre corneliugi in Dum Aug 09, 2009 8:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 8:02 pm

Citat :
...iar ceea ce ne este prezentat astazi drept CReazul ...este de fapt o atestare ca Biserica cea care il slaveste pe Isus ca Dumnezeu, cred in Treime si urmeaza scriptura numita Biblie ...este nascuta la Niceea
Fals.
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 8:28 pm

Citat :
ar trebui sa sti ca... daca ai fi cult ....ca ortodoxia nu s-a nascut la Niceea ci la Marea schisma ...iar ceea ce ne este prezentat astazi drept CReazul
iar daca ai fi cult ar trebui sa stii ca nu la Niceea s a spus crezul pentru prima oara(cel putin prima parte a crezului),acolo doar a fost adoptat
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 8:52 pm

corneliugi a scris:
Citat :
daca ai fi cult ...ca ortodoxia nu s-a nascut la Niceea ci la Marea schisma
Asta da noutate... Rolling Eyes
Atat ?
De altceva nu esti in stare? ...Ma astept la niste fraze mai prelucrate pline de continut argumentat ....

Sau la voi astia din turma domnului comunicarea se rezuma ca la oi la doua cuvinte ...beeee si behehehehe?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Dum Aug 09, 2009 8:56 pm

corneliugi a scris:
Citat :
ar trebui sa sti ca... daca ai fi cult ....ca ortodoxia nu s-a nascut la Niceea ci la Marea schisma ...iar ceea ce ne este prezentat astazi drept CReazul
iar daca ai fi cult ar trebui sa stii ca nu la Niceea s a spus crezul pentru prima oara(cel putin prima parte a crezului),acolo doar a fost adoptat

Evident ...de la cei care au furat scripturile altei religii si le considera ca fiind ale lor ...te poti astepta sa sa isi insuseasca prin furt intelectual si alte chestii privind texte sau poezii de adormit constiinte!

Cat despre locul unde s-a inventat minciuna prima parte din minciuna cu crezul sau despre locul unde s-a spus strofa doi si un sfert pana la versetul 3,14 al crezului ...ma doare drept in fluierul piciorului .!

..important este faptul ca aceest " crez final" ca si Biblia sau continutul Crezului cu ideile sale blasfemiatoare despre un Dumnezeul nascut din "pipoasca de muiere" sau despre Duhul spermatozoidului care a fecundat-o pe Maria ca sa se nasca tot ala care s-a nuntit cu ea inainte de a se naste .... este certificatul de nastere al bisericii satanice crestine.

Ma bucur ca nu m-ai contrazis referitor la tema cac-restinismul ca si religie de sine statatoare s-a nascut la Niceea ...si ca implicit ai recunoscut tacit ca facand parte din crestinism automat faci parte din Biserica Marii Curve din Noul Babilon !
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 1:00 pm

Citat :
Atat ?
De altceva nu esti in stare?
no-p ...
Citat :
...Ma astept la niste fraze mai prelucrate pline de continut argumentat ...
iar,asteptarea mea a fost ca, vorbesc cu cineva trecut cu mult de gimnaziu...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 2:48 pm

Iata ca iarasi dovedesti ca nu esti in stare sa legi niste propozitii logice si ca preferi ca un satanist prefacut in miel din turma ce esti ...sa faci doar comentarii dupa mintea ta de oaie satanista.

Ar fi cazul sa realizezi ca acela care nu e in stare sa formuleze o fraza ...nu e decat la mintea cuiva din grupa mijlocie la gradinita ...asa ca pana la gimnaziu .... copacel copacel ...ca e taaaaare departe ptr tine!

Si mai ales saintelegi sa termini cu caracterizarile tale neghioabe si sa nu profiti de faptul ca am prea mult bun simtz si nu te cenzurez sau banez ...ca zau ca zevzeci si natangi ca tine nu prea am mare placere sa schimb jigniri ...ca vad ca ptr spiritualitate esti mult prea prost!
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 6:18 pm

Citat :
Si mai ales saintelegi sa termini cu caracterizarile tale neghioabe si sa nu profiti de faptul ca am prea mult bun simtz si nu te cenzurez sau banez ...ca zau ca zevzeci si natangi ca tine nu prea am mare placere sa schimb jigniri ...ca vad ca ptr spiritualitate esti mult prea prost!
Ce ar fi daca te ai da exemplu??? postarile mele sunt ca raspuns(in sarcasm) alor tale.Schimba ti atitudinea,ca un administrator ce te afli,daca doresti cu adevarat un dialog cum spui ca l vrei,dar banuiesc ca nu esti in stare,pentru ca in locul unui argument spus cu bun simt,mai usor e sa dai drumul la gura si sa lasi mizeria sa umple foaia.
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   Mar Aug 11, 2009 6:26 pm

Citat :
si sa nu profiti de faptul ca am prea mult bun simtz
asta i parerea ta despre tine insa nu i asa
Citat :
si nu te cenzurez sau banez
corect ar fi sa cenzurezi si postarile ti,insa de faci asa nu ti mai remane mare lucru de postat...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Greselile Biblice   

Sus In jos

Greselile Biblice
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Si totusi Biblia nu are dreptate!-
Mergi direct la: