Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Plagiatul religios

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
corneliugi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 410
Data de inscriere : 14/06/2009

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Mar Iul 07, 2009 8:03 pm

Eu cred ca tu te ghidezi dupa principiul potrivit caruia"daca nu pot ajunge la nivelul lor atunci sa i cobor la nivelul meu".Auzi mosule:tu pricepi ca in scripturi esti varza, ori tre'sa ti desenez?Tu pricepi ca esti penibil ori de cate ori folosesti vre o referinta Biblica?,ca in afara de faptul ca o folosesti "a proasta"(ca sa folosesc o expresie draga tie)incercand sa ti argumentezi niste idei schiloade(care nu au nimic in comun cu textul citat), nici nu stii cand sa te opresti.
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Mar Iul 07, 2009 8:50 pm

Citat :
..si anume ca Isus asa cum ti-am aratat are o linie a lui dupa care se ghideaza ... sau crezi ca Isus a bolanzit ca in unele citate zice una si in altele zice alta?
Asculta ma draguta,tu haaaabar nu ai despre ce ti ese pe gura ti am dovedit o de mai multe ori

Citat :
Intelege te rog sa faci diferenta intre miezul afirmatiilor si acestea sa te invete care sunt cele adevarate si care sunt gresite care sunt puse in gura lui de catre zevzecii care au scris aceste evanghelii penibile si pline de minciuni!
Ooooo,crede ma ca penibil si plin de minciuni esti tu
Citat :
Pai daca Isus in exemplul pe care ti-l-am dat deja de 10 x spune ca mantuireqa se primeste "dupa fapte" savarsite in acord cu LEGEA ...cum crezi tu ca poate fi Isus atat de zevzec incat sa zica ca gata amu nu mai conteaza faptele ci credinta! ...o fi bolanzit la batrenete ca s-a schimbat atat de mult?
[/quote]Este adevarat ce spui tu acum?bine n teles ca nu! dar asta nu ma surprinde deloc.ISUS nu a spus nicicand ca faptele nu ar conta,ba din contra,insa spre deosebire de tine el stie ce vorbeste.Spune doar ca faptele,ca si credinta de altfel,isi au locul bine stabilit in doctrina crestina.Luca18:18-23-Ia mai vezi tu textul pe care mi l ai dat de 10 ori,text care ascunde mult mai mult decat la prima vedere.PS-toata scriptura este inspirata de Dumnezeu 2 Timotei 3:16,gresala nu i in carte,ci la tine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Mier Iul 08, 2009 5:16 am

corneliugi a scris:
Eu cred ca tu te ghidezi dupa principiul potrivit caruia"daca nu pot ajunge la nivelul lor atunci sa i cobor la nivelul meu".
In mod sigur ca asa par lucrurile cand privesti din punctul de vedere a celor care CRED totul dar nu STIU nimic !
Citat :

Auzi mosule:tu pricepi ca in scripturi esti varza, ori tre'sa ti desenez?Tu pricepi ca esti penibil ori de cate ori folosesti vre o referinta Biblica?,
Aia cu desenatul ti se trage de pe vremea cand invatai desenand pe peretii pesterilor?

Iti dai seama ce mare dreptate poate avea unu ca tine care nu intelege nici macar elementarul fapt ca acele scripturi la care te referi tu, nu sunt cele ale religiei crestine ci cele ale religiei mozaice ...si daca le-ai scos din contextul lor original unde serveau o alta religie si un alt Dumnezeu (fara copii) ca sa le pui intr-un nou context mincinos ... evident ca interpretarea mea ti se para varza !
...desi varza se gaseste probabil in capusorul tau celatat de mic ptr care orice documentatie sau asociere logica e preaa mare.
... sorry ptr atac ...dar se pare ca nu poti pricepe nici cat face 1+1! ...si anume ca Biblia este un text insusit de la o alta religie unde servea alte legi, rituale si interese decat cele ale unora care l-au furat ca sa serveasca unor interese criminale! ...Evident ca interpretarea cea care ti s-a bagat in cap este cea a sarlatanilor care au conceput cea mai marte excrocherie din istoria omenirii.
Deci nu textele sunt de vina ...ci faptul ca tu fiind imbrobodit si cu creierul spalat ...nu mai esti deschis la nimic altceva ce nu corespunde minciunii cu care ai fost "botezat" adica lobotomizat!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Mier Iul 08, 2009 5:52 am

corneliugi a scris:
]Asculta ma draguta,tu haaaabar nu ai despre ce ti ese pe gura ti am dovedit o de mai multe ori
Draga luigii ...tu prin credinta nu poti dovedi absolut nimic ...de dovedit se dovedeste cu argumente din REALITATE ... si ptr ca sa poti face acest lucru ...trebuie sa le STII ...nu sa crezi!
Pe ce crezi tu ...si pe CREDINTA in general ...nimeni nu da doi bani ...peste tot esti apreciat dupa ce STI ...si prin credinta nu poti STI nimic ...dar poti crede totul ...bineinteles a proasta!

Citat :

Este adevarat ce spui tu acum?bine n teles ca nu!
Ce faci dragutule ...te intrebi si iti dai raspunsul singur ...(ca in filmele cu Stan si Bran )...si bineinteles ca e adevarat ca doar le-ai spus tu!...si pe tine trebuie sa te credem pe cuvant ca tu esti plin de har!

Citat :

dar asta nu ma surprinde deloc.ISUS nu a spus nicicand ca faptele nu ar conta,
Evident ca nu ...din moment ce a afirmat ca DOAR FAPTELE aduc mantuirea!
Crezi ca intelege totul la fel de stramb ca tine ...nu iti dai seama cat de incurcate si contradictorii sunt propriile tale afirmatii?
Citat :

.Spune doar ca faptele,ca si credinta de altfel,isi au locul bine stabilit in doctrina crestina
Dragu meu ...nu te supara dar esti aiurea rau de tot ...ce are Isus cu crestinismul?
A venit Isus cumva sa aduca o noua religie...sau a venit sa o intareasca pe cea veche...tu nu iti dai seama ca crestinismul tau nu vine de la Isus ...ci de la Constantin . Isus propovaduia Torah si cerea respectarea legilor ei ... si tu urmezi Biblia .... o carte de care Isus nu a auzit ... dar care luata fiind din religia mozaica a fost pregatita (citeste definitiv modificata) ca sa slujeasca noua minciuna crestina pe care Constantin a impus-o cu forta si crima in intregul sau imperiu!
Ce are Isus cu chestia asta murdara care pute a crima, manipulari si hotii .... pe care voi o numiti crestinism ....zau ca nu inteleg?

Citat :

.Luca18:18-23-Ia mai vezi tu textul pe care mi l ai dat de 10 ori,text care ascunde mult mai mult decat la prima vedere.
Intradevart ascunde ...dar exact ceea ce zic eu ...adica FAPTE nu credinta a proasta ...ce sustii tu!
Care fapte ? ...pai le vezi acolo insiruite ...adica Faptele din LEGE!
Unde ai vazut tu in citatul pe care mi-l recomanzi ca Isus sa indice CREDINTA ptr mantuire?
Chiar atat de aberat esti datorita credintei ...incat nu vezi ca tin exemlul aratat de tine ...iti dai singur un shut in fund?

Citat :

PS-toata scriptura este inspirata de Dumnezeu 2 Timotei 3:16,gresala nu i in carte,ci la tine.
Ma da esti pierdut rau de tot ...vbad ca mintea iti este total blocata!
Pai la care "scripturi" crezi tu ca se refera Timotei ?
La Biblia ta care va aparea dupa 300 de ani dupa moartea lui ...sau la scriptura religiei mozaice ...TORA?

Si in acelasi context ...la care Dumnezeu crezi ca se refera ?
La Yahwele religiei mozaice ...adica ala fara copii ...sau la Yahwele ala cu copii ... care se va naste dua 300 de ani la comanda criminalului Constantin?
Tu chiar nu esti capabil sa sesizezi aceste diferente?
Pai daca ar judeca toata lumea atat de talamb cum judeci tu ...probabil ca Timotei s-a referit la scripturile care vor aparea dupa 1800 de ani sub numele de Biblia Satanica !
Invata sa judeci corect ...si baga la cap ca Timotei nu e Dumnezeu ...deci nu stia ca vor aparea cele doua Biblii mai sus mentionate si ca el se refera la singura scriptura care exista in acele vremuri ...adiva TOOOOOORRRRAAAHHH!

Hai sa vad daca ai capacitatea sa imi comentezi chestia cu scriptura lui Timotei ...si daca ai curajul sa imi raspunzi la care Dumnezeu se refera Timotei ...la ala fara copii sau la ala cu copii ...adica cel lansat de un criminal ...adica cel in care crezi tu?

PS
Dragu meu ...daca am lua-o logic si am pleca de la faptul ca VT isi are locul in Biblie doar ptr ca este inspirat de Yahwele cel fara copii ... atunci ar trebui sa asculti neaparat de Legea Lui YHWH...aia cea Deuteronom 13.1 !
Adica sa fugi de Isus si de Yahwele cel cu copii ... CA DE DRACU !!!! ...sau nu ti frica ca prin ignoranta ta il superi tocmai pe Dumnezeu in care crezi?
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Mier Iul 08, 2009 9:48 am

Ce ma fac eu cu tine ma soimos-ule,cu cat vorbesc mai mult cu tine cu atat simt ca ma bag si mai mult in taratele porcului.Din toate dovezile ce ti le am dat,un om cu bun simt ar fi primit raspuns la toate intrebarile nebune insirate de tine in tot acest timp,iar tu ma intrebi din nou aceleasi lucruri?Pai nu ti am spus odata ca NT a fost scris(terminat)pana in anul 100d.c.,si nu cum aiurezi tu?;ce sa ti mai spun?ca nu pocaitii au inventat "credinta"(asa cum deraezi tu)ci ca despre credinta vorbeste atat VT cat si NT:Habacuc 2:4,Romani 3:22si ca nu numai Pavel (de eretic ce era) vorbeste despre credinta ci insusi Isus Cristos:Ioan17:20,8:24,7:38 si muuuulte alte versuri in care Isus vorbeste de credinta.Insa toate astea ti le am mai spus de mai multe ori si nu m ar surprinde daca dupa putin timp ai sa negi din nou totul,si ai sa ti incepi iar si iar,din nou si din nou...delirul.Dar probabil,in momentul asta cel mai bun loc in care tre sa fiu este in trocul porcului...
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Mier Iul 08, 2009 1:47 pm

corneluigi cred ca tu nu intelegi ca religia crestina este FALSA si nu e altceva decat o afacere , tu nu intelegi ca jessus nu are nici o treaba cu religia ta CRESTINA , tu nu intelegi ca religia crestina nu are nici un dumnezeu , ca religia crestina a fost FURATA de la mozaici , nu intelegi ca religia crestina este inventata de un ASASIN pe nume constantin .. ce iti este asa de greu
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Mier Iul 08, 2009 3:05 pm

corneliugi a scris:
Ce ma fac eu cu tine ma soimos-ule,cu cat vorbesc mai mult cu tine cu atat simt ca ma bag si mai mult in taratele porcului.
Ma rog ...accept si exprimarea aceasta ...ca doar fiecaruia ii este mai usor sa dea exemple din mediul apropiat lui!
Eu de exemplu as fi spus ca incepi sa intelegi minciuna in care te afli inconjurat ...dar ma rog daca tu ii spui taritele porcului ...e treba ta!!
Citat :

Din toate dovezile ce ti le am dat,un om cu bun simt ar fi primit raspuns la toate intrebarile nebune insirate de tine in tot acest timp,iar tu ma intrebi din nou aceleasi lucruri?
Asta ptr ca fugi de raspuns!
Citat :

Pai nu ti am spus odata ca NT a fost scris(terminat)pana in anul 100d.c.,si nu cum aiurezi tu?
Si eu iti spun intruna ca esti INCULT si de aia ti se pare ca eu aiurez, in schimb tu cu nestinta ta, bati campii cu afirmatii prostesti.
Noul Testament este denumirea sub care Ieronim i-a prezentat criminalului Constantin ...compilatia de texte care a comandat-o criminalul si care se numeste Biblia!

Daca erai ceva mai cult ai fi inteles ca in timpul lui Timotei sau a altor personaje "evanghelice", nu exista NT ... ci scripturile iudaice ...adica Tanachul si Evangheliile Iudaice ... ptr ca ar trebui sa sti ...si asta este deosebit de IMPORTANT ... ca toti evanghelistii au fost de religie mozaica ...nici unul nu a fost crestin, dect ca SECTANT ...tot asa cum tu nu esti de religie penticostal ...ci de religie crestina , penticostal este doar CULTUL si nu RELIGIA!
Deci revenind la Timotei in acele vremuri pe langa Tanach ...mai circulau liber vreo cca 30 - 40 de evanghelii ...care au disparut la comanda parintilor minciunii ...adica a bisericii!
Citat :

;ce sa ti mai spun?ca nu pocaitii au inventat "credinta

Evident ca nu!
Credinta a fost inventata inca inainte de epoca pietrei pe cand oamenii se speriau de tunet ...si cand nici religia inca nu era inventata
Citat :

"ci ca despre credinta vorbeste atat VT cat si NT:Habacuc
Pai cum sa nu vorbeasca cand toata religia e bazata pe credinta a proasta si nu pe stinta!
Important este sa intelegi ca Isus nu propovaduieste Mantuirea prin credinta ...asa cum va minte Pavel ....ci prin FAPTE!
LAsa ca lasa-l tu pe Habacuc si VT caci acestea nu te invata ca mantuirea vine prin credinta ...ci tot prin prin de la Dumnezeu si ascultarea Lui!(adica FAPTE conform poruncilor Sale!)
Tatal nostru il sti ? ...pai acolo nu cumva zice ... "faca se voia Ta"?
Pai vezi clar si aici ca e vorba de fapte facute conform vointei sale si nu de credinta!
Citat :

,Romani 3:22si ca nu numai Pavel (de eretic ce era)

Ma ti-am zis sa nu te iei dupa romani ...adica dupa gasca de criminali ai lui Pavel ...ca aia au fost tocmai UCIGASII lui Isus ! ...tu pe astia ti-ai propus sa-i urmezi ?
Te pomenesti ca tu vrei mantuirea de la ucigasi si nu de la Isus!

Citat :

vorbeste despre credinta ci insusi Isus Cristos:Ioan17:20,8:24,7:38 si muuuulte alte versuri in care Isus vorbeste de credinta.

Ti-am spus credinta este baza pe care s-a nascut TOATA religia oriunde in lume ... ptr ca atunci cand tuna si fulgera oamenii oamenii incercau sa isi explice aceste fenomene muuuult prea impresionante sa le neglijeze ...la nivelul lor de NESTINTA de atunci ...uite asa intelegi cum s-a nascut religia...si din ce cauza acum cand ar trebui sa sti de ce fulgera si tuna ... sa iti dai seama ca nu mai are rost sa stai cu mentalul in epoca pietrei!
De crezut in forte supranaturale crede si catelul meu ...cand tuna se ascunde intotdeauna ...dar nu e important daca credem ca maine vine ploaia sau ca exista Dumnezeu ci daca exista mantuire prin credinta si viata vesnica? ...ca doar asta este tema de baza!
Asa ca arata-mi mie unde zice Isus ca te mantuieste prin credinta?
Minciuna asta o INVENTEAZA Pavel!

Isus nu e mantuitor ... ci el este (daca ar fi sa acceptam prostia) Christos ...adica UNSUL CEL TRIMIS sa vesteasca biserica "tatalui sau"!
Mantuitorul este singur Dumnezeu! ... asta conform citatelor din Tanach ...si e de fapt vorba de o credinta si nu de un adevar documentat. Adevar documentat este faptul ca Moise s-a inspirat din exemplul lui Ecknathon atunci cand a INVENTAT religia mozaica!

Vezi ca ai uitat sa imi raspunzi la intrebarile puse mai sus alea referitoare la cei doi Dumnezei ...si la care este de fapt Dumnezeul scripturilor ?!
Daca nu le intelegi mai citeste-le odata!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Iul 09, 2009 5:24 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Mier Iul 08, 2009 6:28 pm

H1perion a scris:
corneluigi cred ca tu nu intelegi ca religia crestina este FALSA si nu e altceva decat o afacere
Na vezi luigii ...ca cei care ne privesc din tribuna ...vad mai clar ...si ne puncteaza !
Asa ca e 1;0 ptr mine!

Sa vedem ce mai zic si alti arbitri din tribuna!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Iul 09, 2009 9:51 am, editata de 1 ori
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Mier Iul 08, 2009 9:10 pm

goooooooool Luigii

centrare din partea dreapta si gol inscris cu capul (credinta). Wink

1 - 1 Very Happy

ps:

eu sunt doar un mic comentator, unu care priveste
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 5:06 am

nelu a scris:
goooooooool Luigii

centrare din partea dreapta si gol inscris cu capul (credinta). Wink

1 - 1 Very Happy

ps:

eu sunt doar un mic comentator, unu care priveste

OK ...sa mai vedem si pe altii!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 8:42 am

nelu , iti garantez ca daca ar mai fii activi toti care au postat pe forum ar fii vreo 20-30 la 1 sau la 2.. asa ca oricum nu ati avea vreo sansa.. religia crestina nu o va mai duce mult ,deja este pe sfarsit , si ia ghici , jessus nu a spus pana acum in scripturi ca el este Dumnezeu al religiei crestine , jessus nu a spus nici MACAR ca este fiul lui DUMNEZEU ! , aa si era sa uit , jessus nu a recomandat nimanui vreo biblie , si cred ca stii dc Wink
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

Localizare : transilvania
Puncte : 446

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 8:50 am

Citat :
Noul Testament este denumirea sub care Ieronim i-a prezentat criminalului Constantin ...compilatia de texte care a comandat-o criminalul si care se numeste Biblia!
Si de unde a luat ieronim aceasta culegere de texte,a scris o el?Ori sa dus si a luat ceva ce deja exista si era acceptat la unison de catre crestini? Cultule...

Citat :
Daca erai ceva mai cult ai fi inteles ca in timpul lui Timotei sau a altor personaje "evanghelice", nu exista NT ... ci scripturile iudaice ...adica Tanachul
Ha ha ha si uite asa ,cuvantul "cult" atunci cand iese de pe buzele tale este sinonim cu "prostie",ba existau,si pana la moartea lui IOAN(cel care a scris apocalipsa) toata scriptura exista si mai mult era si cunoscuta de Biserica
Citat :
Evangheliile Iudaice ... ptr ca ar trebui sa sti ...si asta este deosebit de IMPORTANT ... ca toti evanghelistii au fost de religie mozaica ...nici unul nu a fost crestin, dect ca SECTANT ...tot asa cum tu nu esti de religie penticostal ...ci de religie crestina , penticostal este doar CULTUL si nu RELIGIA!
Cred ca nu vad bine,ai inceput sa te trezesti,se pare si ai inceput sa prinzi cate ceva
Citat :
Deci revenind la Timotei in acele vremuri pe langa Tanach ...mai circulau liber vreo cca 30 - 40 de evanghelii ...care au disparut la comanda parintilor minciunii ...adica a bisericii!
Ba chiar mult mai multe scrieri au circulat in vremea aceia,insa Biserica este un organism viu inspirata de Duhul Adevarului care este in ea IOAN14:17 si uite asa functioneaza sistemul ei imunitar.Daca vrei sa te convingi de sistemul imunitar al Bisericii te sfatuesc sa te duci in una(si nu doar ca simplu vizitator ci pretinde ca esti de al lor si ca ai scris O EVANGHELIE care insisti sa ti fie citita si sa i fie data cinstea unei evanghelii adevarate si ca faci totul pt slava lui Dumnezeu ) si vei observa ca timpul de reactie va fi foarte scurt pentru ca intunericul si lumina nu pot sta in acelasi loc,in acelasi timp.Tu ai impresia ca tot ce si zice evanghelie,chiar este?...

Ultima editare efectuata de catre corneliugi in Joi Iul 09, 2009 10:27 am, editata de 1 ori
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 9:04 am

Citat :
nelu , iti garantez ca daca ar mai fii activi toti care au postat pe forum ar fii vreo 20-30 la 1 sau la 2.. asa ca oricum nu ati avea vreo sansa.. religia crestina nu o va mai duce mult ,deja este pe sfarsit , si ia ghici , jessus nu a spus pana acum in scripturi ca el este Dumnezeu al religiei crestine , jessus nu a spus nici MACAR ca este fiul lui DUMNEZEU ! , aa si era sa uit , jessus nu a recomandat nimanui vreo biblie , si cred ca stii dc Wink
Si ce ar dovedi asta?Adevarul poate fi crezut ,ori nu,insa tot Adevar ramane,valabil este si despre minciuna,sau crezi ca o minciuna se schimba in altceva daca i crezuta de mai multi?
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 9:15 am

Citat :
Soimos a scris:
H1perion a scris:
corneluigi cred ca tu nu intelegi ca religia crestina este FALSA si nu e altceva decat o afacere
Na vezi luigii ...ca cei care ne privesc din tribuna ...vad mai clar ...si ne puncteaza !
Asa ca e 1;0 ptr mine!

Sa vedem ce mai zic si alti arbitri din tribuna!
Chiar crezi ca face asta 1-0?Si daca ar fi 100 de acord cu tine asta n ar schimba realitatea si anume ca esti gresit."Toata lumea sa fie inpotriva ta,daca Dumnezeu este de partea ta,atunci ai castigat,ce i asa de greu de inteles?Sau ai inpresia ca lupt cu tine pentru un scor?...amaratule
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 10:31 am

corneliugi a scris:
Si de unde a luat ieronim aceasta culegere de texte,a scris o el?Ori sa dus si a luat ceva ce deja exista si era acceptat la unison de catre crestini? Cultule...
Zau ca ma surprinzi nu doar prin "cultura ta" ci si prin cat de "logic" judeci!
Nu ti-am dat odata raspunsul ?
Pai nu ti-am explicat ca evangheliile apartin religiei mozaice din SECTA Nazariteanului si ulterior altele!
Crestinii falsi ...adica nu cei din secta mozaica ... ci cei din BISERICA .. adica apartinatori "noii religii crestine" cea infintata de criminalul Constantin au preluat unele evanghelii si le-au modificat ca sa corespunda minciunii lor ...iar ptr ca aceasta facatura mincinoasa trebuia sa aibe un nume ...i-au spus Biblie!

Deci retine ...ca vad ca e haos in capul tau rau de tot... "primi crestini" erau de religie MOZAICA ...iar "crestinii" la care si tu te-ai vandut ...sunt de fapt UCIGASII adevaritilor crestini... ...caci "biserica crestina" ...este cea care a interzis prin lege si prin amenintari cu moartea si confiscarea averii a tuturor celor care nu acceptau "noua biserica" ... ca sa intelegi ca adevaratii crestini ..adica aia originali care il urmau pe Isus erau mozaici si aveau sinagogi ... nu biserici!

Citat :
Ha ha ha si uite asa ,cuvantul "cult" atunci cand iese de pe buzele tale este sinonim cu "prostie",ba existau,si pana la moartea lui IOAN(cel care a scris apocalipsa) toata scriptura exista si mai mult era si cunoscuta de Biserica
Ma da incult mai esti ...dar asta nu ar fi grav daca nu ai fi blocat si la creier ... oare religia te-a debilizat atat de rau?
Pai sigur ca din pacate biserica le-a cunoscut ...ca altfel nu le-ar fi interzis ... asa cum de fapt s-a intamplat!
Tu ...mai inteligentie ambulanta ...tu poti sa interzici ceva despre care nici nu habar ni ai ca exista?
Pai vezi ca esti ilogic ...adica aberat!

Citat :
Cred ca nu vad bine,ai inceput sa te trezesti,se pare si ai inceput sa prinzi cate ceva
Mai degraba esti tu iincuiat si nu pricepi ce postez eu ...sau in cel mai bun caz nu imi citesti postarile ...ca pe tema asta vezi material postat de mine cu mult inainte sa te trezesti tu

Citat :
Ba chiar mult mai multe scrieri au circulat in vremea aceia,insa Biserica este un organism viu inspirata de Duhul Adevarului care este in ea IOAN14:17 si uite asa functioneaza sistemul ei imunitar
Ce sa zic ...lipsa ta de logica este IMENSA ...ca sa ma opresc aici ..ca zau ca nu imi face nicio placere sa te prezint asa cum esti la modul real!
Iata hai sa iti arat cat de aberat poti fi ...si ce aiureli ies pe gura ta ...care fuge de nhotiuni clar exprimate ptr ca avandu-p pe diavol in suflet si minte tot incerci sa le imbarligi cu cuvinte apoximative cu care crezi tu ca poti sustine aproximativ adevarul!
In primul rand ai recunoscut si tu ca acele evanghelii au fost scrise in jurul anilor 100 e.n. si ti-am spus ca "primii crestini" au fost de religie mozaica ...si astfel au fost TOTI evanghelistii ..chiar si aia falsi si mincinosi (ca cei adevarati ...adica Apostolii .. au fost cenzurati si interzisi!) iar mozaicii nu au BISERICA ...pentru ca templul lor se numeste SINAGOGA !!! si Isus insusi era apelat cu apelativul RABI ... iar ptr cultura ta generala ...vezi ca si astazii SINAGOGILE stau neschimbate asa cum au fost si in vremea lui Isus ...si in sinagoga se propovaduiesc si azi legile pe care le propovaduia si Isus ...si pe care a venit sa le intaresca si nu sa le schimbe!

BISERICA este lacasul minciunii impus de Constantin din considerente politice...recte sudarea imperiului roman care nu era unit prin nimic ... desi era imens!

Citat :

.Daca vrei sa te convingi de sistemul imunitar al Bisericii te sfatuesc sa te duci in una(si nu doar ca simplu vizitator ci pretinde ca esti de al lor) si vei observa ca timpul de reactie va fi foarte scurt pentru ca intunericul si lumina nu pot sta in acelasi loc,in acelasi timp .
Probabil ca asta e si motivul ca voi stati in intuneric mental ...si va minunati cand vedeti marea "lumina" a lui Isus-Christos ...la inviere cand simbolic in bezna noptii luati lumina de la niste muci de lumanare ...ca ptr voi credinciosii lumina venita de la soare ... care iti lumineaza totul si iti permite CUNOASTEREA (citeste Stinta) e ceva diabolic ... in timp ce rahatul iesit dintr-un muc care nu te lasa sa vezi bine nici un metru in jur ...este exact "lumina divina" ... ptr ca in intunericul infinit care incepe la un metru de voi ...nu se vad prea multe ...deci e mediu propice ptr CREDINTA!

PS
Ca despre duhul adevarului cel din Biblie ...ma picur pe mine de ras cand vad atata prostie.

Pe de-o parte ai cuvintele si legile lui Dumnezeu si invataturile lui Isus acolo unde vorbeste El ...de ex. in predica de pe munte ...dar voi faceti kk si pe acele legi lui Dumnezeu (alea din TORAH ...ca Dumnezeu nu a mai scris altele ptr crestini ptr simplul motiv ca crestinii nu au Dumnezeu) si neglijati invataturile lui Isus ...ca sa urmati cuvintele unor niste nulitati ...doar ptr ca acele cuvinte sunt scrise in Biblia scrisa de aceste nulitati ...
Ma chiar nu realizati cat de ilogici sunteti? ...si ptr ca orice bou neavenit ...si-a permis cu de la sine putere sa schimbe ceva in Torah si sa o mutileze pana la ceea ce astazi numim Biblie ...cica asta se cheama Evolutia Bisericii ...ca doar biserica este un HOIT viu ... nu-i asa ... si ca orice prost poate schimba legile dfate de Dumnezeu care NU SE SCHIMBA!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 10:58 am

corneliugi a scris:
."Toata lumea sa fie inpotriva ta,daca Dumnezeu este de partea ta,atunci ai castigat,ce i asa de greu de inteles?
Asta e valabil mai ales bptr tine cel care il iei pe DRACU drept Dumnezeu ...si crezi ca Dumnezeu umbla la curve ca sa faca fii pe care sa-i neglijeze total ca si copil ...iar cand fiul devine adult, iarasi apare nu ca sa il invete meserie ...ci ca sa-l sacrifice in locul vitelor care erau pana atunci sacrificate pentru spalarea pacatelor oamenilor!
Evrei 9.13. Căci dacă sângele țapilor și al taurilor și cenușa
junincii, stropind pe cei spurcați, îi sfințește spre curățirea
trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos,

vrei cumva sa iti traduc ce scrie aici?
Citat :

Sau ai inpresia ca lupt cu tine pentru un scor?...amaratule
Nu ii spune amarat ...ca mai amarat esti tu care nu ai inteles nimic din asta:
Isaia43.11. Eu, Eu sunt Domnul și nu este izbăvitor afară de Mine!
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 11:11 am

Citat :
In primul rand ai recunoscut si tu ca acele evanghelii au fost scrise in jurul anilor 100 e.n. si ti-am spus ca "primii crestini" au fost de religie mozaica ...si astfel au fost TOTI evanghelistii
deci pt tine ,faptul ca au fost evrei face din ei in mod automat evanghelisti?(sau poate ca mai bine ar trebui sa te intreb ce inseamna "evanghelist"sa am ideie despre ce vorbesti)
Citat :
(ca cei adevarati ...adica Apostolii .. au fost cenzurati si interzisi!)
Mai catai haul in capul tau
Citat :
iar mozaicii nu au BISERICA ...pentru ca templul lor se numeste SINAGOGA !!!
Iar bati campii,deci fii atent:TEMPLUL era templu si SINAGOGA era sinagoga;deci era cam asa,Templul era unul singur,iar SINAGOGI erau in tot Israelul
Citat :
si Isus insusi era apelat cu apelativul RABI
Ce spui tu straine,iar te dai expert in scriptiri?ia vezi colea si te desteapta,cateva apelative folosite la adresa lui Isus:IOAN 20:28 Domn,Dumneze, MATEI 16:16 Hristos MATEI 3:17 Fiul lui Dumnezeu mai vrei si altele?,ca sunt mult mai multe(deci pe langa Rabi oamenii i se adresau in mai multe feluri,conta cine i se adresa,daca l vedeai ca pe un simplu invatator si i te adresai asa nu se supara ,daca il numeai Dumnezeu nu te oprea ,ca asta era Fiu de Dumnezru
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 11:25 am

Citat :
...iar cand fiul devine adult, iarasi apare nu ca sa il invete meserie ...ci ca sa-l sacrifice in locul vitelor care erau pana atunci sacrificate pentru spalarea pacatelor oamenilor!
Inainte de a te naste, DUMNEZEU A STIUT FIECARE VORBA CE O VEI SCOATE PE GURA SI TOTUSI,ISUS CRISTOS A MURIT SI PENTRU TINE,asta da dovada de iubire.Cati ani ai acum?in jur de 30 40?,poate ca o sa mai traest vreo 50,60 dupa care o sa stai in fata Lui,gol si neajutorat si mi teama ca doar atunci o sa ti dai seam ca puteai avea totul dar ai ales nimicul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 12:38 pm

corneliugi a scris:
Citat :
...iar cand fiul devine adult, iarasi apare nu ca sa il invete meserie ...ci ca sa-l sacrifice in locul vitelor care erau pana atunci sacrificate pentru spalarea pacatelor oamenilor!
Inainte de a te naste, DUMNEZEU A STIUT FIECARE VORBA CE O VEI SCOATE PE GURA SI TOTUSI,ISUS CRISTOS A MURIT SI PENTRU TINE,asta da dovada de iubire.Cati ani ai acum?in jur de 30 40?,poate ca o sa mai traest vreo 50,60 dupa care o sa stai in fata Lui,gol si neajutorat si mi teama ca doar atunci o sa ti dai seam ca puteai avea totul dar ai ales nimicul.
Partial adevarat!
Dar baga bine la tartacuta ...ca acela la care ma voi prezenta nu e "dumnezeul" tau cel nascut din minciuna, inaltat ca Dumnezeu de un Criminal ... si pe care faptele "bisericii Sale" il demonstreaza ca fiind DRACU gol...ceea ce si recunoaste in Apoc.1.18 ... parca batjocorindu-va ptr orbirea voastra!

Iar Dumnezeul cel din Deuteronom 13.1 care te invata EXACT ce ai de facut ...si la care iti place sa te referi dar in calitate de surd la ceea ce porunceste El ... imi va multumii mie ca nu m-am lasat prostit de Biserica Mamonului ...asa cum ne invata si ne atentioneaza Isus cand spune sa nu frecventam bisericile (vezi Matei 6.6) si mai ales nu cladirea goala de Dumnezeu in care sunt slujiti doi stapani ...1) biserica Mamonului si 2) BANII "ochii dracului" ! vezi Matei 6.24 si ... ingrozeste-te!

Mai mult as zice sa te temi tu si cei ca tine care puneti la fund cuvintele lui Dumnezeu si va luati dupa toti prostii ..doar ptr ca scrie de ei in Bibliea care contine un nou testament ...adica testamentul pe care v-il faceti ca sa ajungeti pa mana Domnului votru DRACU ...( iarasi 1Apoc18.) ...de isi zice si Stapanul Iadului!

Chiar nu ti frica sa neglijezi Legile lui Dumnezeu din VT ? ...crezi ca exista Viata Vesnica prin minciunile lui Pavel si prin Biserica ucigasilor lui Isus si a celor care i-au interzis religia si modificat invataturile ?

Vezi ce inseamna sa nu ai discernamant ...adica sa crezi ca ce spune Ioan sau Gheorghe e mai important decat ce iti porunceste Dumnezeu sau Isus?
...chiar nu ti frica sa fi atat de orb ...ca sa nu zic prost?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 3:06 pm

deja va prostiti
-------------
fiecare e liber sa spuna/creada/stie ce doreste... hai sa fim oameni

o vb. de-a ta, Soimos... o sa ne citeasca altii

eu nu vreau sa conving pe nimeni... VIATA o va face.
se prea poate ca eu sa nu traiesc VIATA, si EA nu poate dovedi nimic.
iar ca sa pot dovedii altora VIATA, va terbui sa mor fata de mine insumi... sti, ca bobul de grau.
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 5:59 pm

nelu , cum spuneai tu ca o sa ajungi in fata lui , dar daca acolo sunt alti dumnezei cum ar fii ,budha , allah , si altii , cum este la fiecare religie cate un dumnezeu , si nu este prefacutul de jessus care se crede fiu de dumnezeu , cand el nu are o SINGURA treaba cu dumnezeul adevarat , daca dupa moarte nu va fii absolut nimic, decat o alta lume ...tu crezi ca daca faci ce spune religia crestina ajungi in rai , din ATATIA Dumnezei , de la fiecare religie , spune ca religia lor este adevarata, cum si religia crestina pretinde ca este ce-a adevarata , dar tuturor le scapa esentialu ca prima religie a fost mozaica, si ea a ramas ce-a adevarata, cu primul dumnezeu , Yahwe , religia crestina a aparut asa dintr-o data , si cel care a creeato l-a pus cap pe jessus , care de fapt era iudeu , ci nu CRESTIN .. si dc in religia crestina este sf treime , adica tata , fiu si sf duh , si FIUL este Capul religie, si de tata nu stie nimeni..tu daca ai fii asa , ti-ai lasat fiul sa te conduca pe tine , si sa iti conduca religia, NU CRED Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 7:39 pm

H1perion a scris:
Yahwe , religia crestina a aparut asa dintr-o data , si cel care a creeato l-a pus cap pe jessus , care de fapt era iudeu , ci nu CRESTIN .. si dc in religia crestina este sf treime , adica tata , fiu si sf duh , si FIUL este Capul religie, si de tata nu stie nimeni..tu daca ai fii asa , ti-ai lasat fiul sa te conduca pe tine , si sa iti conduca religia, NU CRED Wink

Draga Hippy
Desi pe fond problema care o ridici e corecta ...as vrea sa iti corectez niste mici lacune ...Budha nu e Dumnezeu ci doar un fost printz care a ajuns la "iluminare" (adica i-a picat fisa fereritor la sensul vietii) ... nu religia mozaica este cea mai veche ...ca si ea a fost "furata" de la egipteni ,asirieni, babilioneni si persi si intelege ca Jisas era u om ca noi ...diavolul este Christul care i-a furat identitatea!

In rest ai mare drepte ...ptr crestini nu exista decat nimic ...ptr simplul motiv ca hoitul lui Isus (care inca inca nu a fost gasit) nu va putea face mai mari minuni decat hoitu pisicii lu nevasta mea care a murit luna trecuta cand a calcat-o masina!
Cand viata s-a stins ...e ca si cand se stinge focul ... care s-a stins duminica dupa ce am grilat niste fleici ...adica s-a stins ...stins ramane ...si nu mai e!
Dar sa iti ratezi viata pentru credinta ...zau ca este un mare pacat ...daca nu chiar pacatul CAPITAL!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 8:02 pm

mersi pentru corectare Soimos, am notat asta Smile
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Joi Iul 09, 2009 9:02 pm

H1perion a scris:
nelu , cum spuneai tu ca o sa ajungi in fata lui , dar daca acolo sunt alti dumnezei cum ar fii ,budha , allah , si altii ,

eu nu am afirmat asa ceva

daca citesti postarile mele, vei observa ca sunt impotriva religiei.
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Vin Iul 10, 2009 9:06 am

cornel , daca tu crezi ca religia ta este ce-a DREAPTA ? de ce provoaca atata haos in lume ? ca asa doreste jessus ? ia spunemi si mie , de ce religia ta a oprit evolutia omenirii cu 1000 de ani ? .. s-au de ce religia ta omora oamenii de stiinta , ii ardea pe rug .. sau mai nou spunemi si mie de ce religia ta nu doreste evolutie ci sa fii inapoiat ..

"Citită cum trebuie, Biblia este cea mai puternică forță pentru ateism concepută vreodată.” - Isaac Asimov" << asta iti spune ceva cornel ?
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Vin Iul 10, 2009 8:33 pm

Citat :
... si pe care faptele "bisericii Sale" il demonstreaza ca fiind DRACU gol
Ce stii tu despre Biserica Lui? NIMIC insa vorbesti sa nu taci
Citat :
...ceea ce si recunoaste in Apoc.1.18
... Asta spune versul?...bietul de tine.El stapaneste totul,ma ignorantule.Dracul gol e cel ce baga virusi in tartacuta ta
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Vin Iul 10, 2009 8:37 pm

cornel , de ce nu imi raspunzi la intrebari , cumva nu sunt raspunsuri ? ..daca nu stii iti spun eu ..
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Vin Iul 10, 2009 8:52 pm

Citat :
H1perion a scris:
cornel , daca tu crezi ca religia ta este ce-a DREAPTA ? de ce provoaca atata haos in lume ? ca asa doreste jessus ? ia spunemi si mie , de ce religia ta a oprit evolutia omenirii cu 1000 de ani ? .. s-au de ce religia ta omora oamenii de stiinta , ii ardea pe rug .. sau mai nou spunemi si mie de ce religia ta nu doreste evolutie ci sa fii inapoiat ..
Asta nu este religia mea,asta NU ESTE ADEVARATA RELIGIE CERSTINA;SI ... HIPERION,INCEARCA SA TI CAUTI RASPUNSURILE SINGUR nu te increde in om .MATEI 15:14-cand un orb calauzeste pe un alt orb,vor cadea amandoi in groapa.
Citat :
"Citită cum trebuie, Biblia este cea mai puternică forță pentru ateism concepută vreodată.” - Isaac Asimov" << asta iti spune ceva cornel ?
Binenteles ca mi spune si anume ca:daca cineva nu vrea sa creada adevarul nu l poti abliga sa creada,nici macar Dumnezeu nu l obliga
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Vin Iul 10, 2009 8:55 pm

Citat :
H1perion a scris:
cornel , de ce nu imi raspunzi la intrebari , cumva nu sunt raspunsuri ? ..daca nu stii iti spun eu ..
scuze am fost ocupat tocmai ti am raspuns de vre o doua minute
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Vin Iul 10, 2009 9:27 pm

Citat :
Ma ti-am zis sa nu te iei dupa romani ...adica dupa gasca de criminali ai lui Pavel ...ca aia au fost tocmai UCIGASII lui Isus ! ...tu pe astia ti-ai propus sa-i urmezi ?
Te pomenesti ca tu vrei mantuirea de la ucigasi si nu de la Isus!
Probabil ar trebui sa ma iau dupa soimos.Ma tu nu pricepi ca in Biblie nu exista MARCU,LUCA ,IOAN,TIMOTEI, PAVEL etc. ci doar Dumnezeu care a scris o(folosindu se de oameni)
Citat :
Vezi ca ai uitat sa imi raspunzi la intrebarile puse mai sus alea referitoare la cei doi Dumnezei ...si la care este de fapt Dumnezeul scripturilor ?!
Daca nu le intelegi mai citeste-le odata!
ba ti am raspuns,insa nu ai vazut tu,vrei sa ti mai scriu odata ?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Vin Iul 10, 2009 9:29 pm

cornel.. tu crezi ca biblia a fost inspirata de DUMNEZEU ? ..
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Vin Iul 10, 2009 9:33 pm

H1perion a scris:
cornel.. tu crezi ca biblia a fost inspirata de DUMNEZEU ? ..
Da hiperion,cred ca Biblia este cuvantul Lui Dumnezeu
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Sam Iul 11, 2009 7:12 am

Intelege-l Hippy ...pentru el Biblia comandata de Constantin ...este "cuvantul lui Dumnezeu" ...pentru ca si Constantin cel care si a ucis fratii, surorile si chiar proprii copii din sete de putere, fara sa mai amintim de cei care nu erau din familia sa ... este Dumnezeu cel Atotputernic ...ce e atat de greu de inteles?
Atotputernicia lui Constantin s-a extins nu numai in imperiul sau ...ba chiar si in ceruri si chiar asupra Timpului ...ptr ca vedem ca acolo si-a plantat un nou dumnzeu ...cica nascut el insusi din el insusi ...asta dupa ce a violat-o si a regulat-o pe mama sa!
Ce zici ...poti fi tu Hippy atat de chior ca sa nu observi ca e vorba de puteri divine? ...sau poti tu contesta ca nu e "lucratura" domnului ? ... mi de neoameni au regulat-o pe mama lor ...se spune ca si Constantin pe masa...dar nici unu nu s-a putut naste tot el insusi din acest incest ...pentru a reusi asa ceva trebuia sa fi DRACU in persoana ...adica ceea fraierii numesc Dumnezeu ...fraieri care desi STIU ca Biserica Domnului a ucis mai multi nevinovati decat lagarul de la Auschwitz ...ei il iubesc pe giganticul Criminal si considera probabil din lasitate ca trebui se i se VANDA lui pentru "viata vesnica" ... desi chiar "dumnezeul" lor recunoaste ca e stapanul IADULUI ...deci singurul loc unde pot primi "viata vesnica" e Iadul !
Ce sa-i faci ...respecta-le si tu optiunea ...e viata lor !

In rest ....fi linistit ...pentru orice om normal de pe planeta asta ...om care accepta REALITATEA, si NU este VANDUT Stapanului Iadului ... Biblia este doar un text insusit prin FURT INTELECTUAL de la o alta religie, text scos din contextul lui si pus sa serveasca cea mai mare EXCROCHERIE a istoriei!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Sam Iul 11, 2009 10:33 am

cornel , tu spui ca este inspirata de dumnezeu , cum , i-au spus oamenilor in vise si ei au scris? corect.. asa , daca eram eu acum 1500 de ani .. si aveam vise de genul, si eu as scrie toate visele , si eu as creea o biblie , corect? daca in ziua de azi ..as avea vise ca dumnezeu imi spune diverse lucruri , si as scrie tot , si daca dumnezeu mi-ar spume sa ma feresc de religia crestina , si as scrie si asta , lumea mi-ar spune ca sunt nebun , gandestete si tu , s-au facut descoperiri care dovedesc ca a existat inca o civilizatie mult mai evoluata ca noi , si s-a distrus .. poate ca au existat 2-3 oameni , gandestete putin .. daca erau mult mai evoluati ca noi .. puteau controla diverse lucruri , cum sunt in ziua de azi .. parapsihologie, psihologie, paranormal ..si diverse chestii ..in care unii sunt al drq de experti ..e clar ca dupa ce ne autodistrugem o sa fie alta civilizatie , si SIGUR cu un alt DUMNEZEU , daca supravietuiesc eu , sau soimos ,sau altcnv , si civilizatie este mult evoluata ne putem considera DUMNEZEI , pentru ca .. aceea civilizatie care o sa apara , o sa apara de la 0 , ne evoluata .. cum a fost acum 2000 de ani ...gandestete ca in biblia ta SFANTA se vorbeste de inceput da .. intai se vorbeste de adam si eva .. si de la adam si eva , sare direct la o civilizatie cu DIVERSE RASE UMANE , cum ar fii NEGRII ,ASIATICI , NOI , CHINEZI , si alte rase..asta cum o explici .. daca , cauti am lasat un topic cu toata vrajeala cu adam si eva , tu nu poti intelege ca EVOLUTIA este baza omenirii , de ce religia crestina nu doreste EVOLUTIE , pentru a manipula si indoctrina FOOARTE usor omenirea , de ce religia crestina doreste PUTERE MONDIALA ..pentru a conduce la fel ca inainte , omorand orice om care descopera ceva ,arzandul pe rug , religia crestina are BOALA EXTREEM de mre pe francmasoni , DE CE ? pentru ca francmasoneria doreste EVOLUTIE .. pentru ca fracmasoneria a DAT jos de la putere RELIGIA , si acum religia baga vrajeli ca fracmasonii sunt de partea satanei ,cand lor le scapa esentialu , ca , chiar esi sunt de partea satanei , si iti explic si dc Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Astazi la 4:39 am

Sus In jos

Plagiatul religios
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 10Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: