Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

isterie in masa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
EU
Vizitator

MesajSubiect: isterie in masa   Dum Iul 05, 2009 10:43 pm

Vreau sa fac o marturisire, una legata de experienta mea in ce priveste cultul penticostal. M-am nascut intr-o fam de ortodoxi, buni la suflet iar eu, cunoscand o fata penticostala, am decis sa las mandria religioasa pentru ca era mai importanta ea. Eu nu dau doi bani pe religii, toate sunt doar afaceri si interes. Am mai auzit preotl zicand una alta despre asa zisii "pocaiti", ca ar fi intr-un fel sau altul si am acuzat acest lucru. Ma gande-am ca ce porecliti "pocaiti" erau mai cu bun simt si omenosi.Ei bine, m-am inselat. Prima experienta in sanul penticostal a fost unul traumatic. Daca nu s-ar fi pomenit numele lui Isus, as fi zis ca sunt satanisti. Modul de a se ruga sfideaza in primul rand orice bun simt, e traumatic, isteric si patetic. Imi era mila de copilasi cand i-am vazut la ce sunt supusi. Incet am inceput sa ma obisnuiesc cu acest mod de rugaciune insa ceea ce ma deranjeaza este superioritatea cu care se uita la "cei din lume", asa cum ii numesc ei. Penticostalii, baptistii sunt fii si fiicele lui D-zeu si sunt 100% siguri ca vor ajunge in Rai. Ceilalti sunt un fel de scarbe pentru ei. Musulmanii, ortodoxii, evreii, etc... sunt pentru ei pierduti si ar trebuii " sa se intoarca la Domnul". Atata fala, mandrie, fariserism nu am intalnit nicaieri. Ar fi multe de zis, dar las ca D-zeu sa judece.Dumnezeu sa ma ierte caci stiu ca am gresit, si sa ne deschida ochii sa ne vedem si noi greselile noastre, cat suntem noi de "pocaiti".Sa invatam ca a fi pocait nu tine de o religie sau alta ci de inima noastra.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Lun Iul 06, 2009 8:23 am

Draga anonimus ... ce ne povestesti tu ne este de foarte multa vreme cunoscut!
Ei se cred intradevar superiori conform principiului "prostu daca nu este fudul parca nu e prost destul" !
Dar cum ai remarcat si tu ...faptul ca ei sunt niste fanatici descreierati nu ar fi nimic grav daca nu ar antrena fortat copii in spalatoria de creier religioasa ...si nu le-ar rapi cel mai elementar drept in viata ...dreptul de a fi liber si a gandi liber.
Eu cunosc cazuri intradevar incompatibile cu timpurile in care traim ...oameni care sunt si azi cu mintea in evul mediu si sunt asociali si complet rupti de societate ... !
Dupa parerea mea ...asa cum este interzis Mein Kampful si asocierile neonaziste ... tot asa ar trebui interzise prin lege si adunarile pocaitilor care sunt de fapt fundamentalisti fanatici si care nu sunt cu nimic superiori sau mai buni ca fascistii lui Hitler!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Lun Iul 06, 2009 10:57 am

intradevar sunt o gramada de descreierati, dar a generaliza... sorry!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Lun Iul 06, 2009 1:54 pm

nelu a scris:
intradevar sunt o gramada de descreierati, dar a generaliza... sorry!
Pocaitii ...adica "Fundamentalisti crestini" recunosc singuri, ba chiar cu mandrie ... ca fac parte dintr-o TURMA!
...poti spune tu despre oile unei turme ca nu sunt toate la fel de "ovine" ca celelte oi?
Cat despre expresia "descreierati" ... eu o inteleg ca se refera la acea operatie de lobotomizare prin care cu ajutorul doctrinelor fanatizante li se indeparteaza acele functii ale creierul care-l fac sa functioneze normal ...deci nu e vorba de o extirpare ...ci de o alienare ...ceea ce duce la neputinta folosirii sale normale.

Uite eu iti dau un exemplu de alienare a acestora ... oricat vrei sa le explici ...si oricate fovezi le aduci in favoarea evolutiei ...sau ca Biblia e o copie a Tanachului care e scris de oameni ...ei tot nu accepta realitatea si cred ca e "inspirat de Dumnezeu" ...desi exista dovezi extrem de clare ale felului cum a aparut si s-a dezvoltat aceasta scriptura!

Pe urma ...daca ne referim la penticostali ...sa vezi cat is de debili cei care cica "vorbesc in limbi"!

Orice animal prin mieunat, latrat sau alta forma de a scoate sunete o face cu scopul de a comunica sau exprima un mesaj, fie de suparare, fie de durere sau altele.
Doar penticostalul cufundat in glasolalie nu comunica nimanui nimic ci se adreseaza propriului sau subconstient care il conduce.
Dar cum ptr cei care au un pic de cultura si inteleg ca subconstientul uman este o ramasita a animalitatii din om ...iata ca acesti aberati vorbec cu instinctele animalice din ei insisi lasandu-se coplesiti de acestea.

Asta nu ar fi atat de grav daca nu realizam realitatea ca omul poate fi si Dumnezeu ...dar si diavol ...caci nici un diavol nu a comis atat de mult rau oamenilor decat oamenii diabolici ...adica cei lipsiti de CONSTIINTA ...adica cei care actioneaza motivati de subconstient ...adica de bestia din ei insisi ...adica cea cu care intra in contact penticostalii cand fac glasolalie!

Acesta este motivul ptr care cunoscatorii fenomenului il numesc "inorcizare" ... adica sa te lasi patrunsi de dracu ...si aceasta rautate diabolica o vedem in totdeauna cand avem un contact normal cu ei ...adica un contact din care lipseste interesul lor ... unde le vedem purtarile ASOCIALE ...adica cu adevarat diabolice !
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Sam Iul 11, 2009 6:14 pm

Citat :
[Dupa parerea mea ...asa cum este interzis Mein Kampful si asocierile neonaziste ... tot asa ar trebui interzise prin lege si adunarile pocaitilor care sunt de fapt fundamentalisti fanatici si care nu sunt cu nimic superiori sau mai buni ca fascistii lui Hitler!
[/quote]cand ti am spus ca daca ai avea putere ai fi la fel ca cei carora le spui acum criminaliai numai ca dincolo de baricada ai spus ca ma nsel. Si cum le ai interzice o ? le ai face cu degetul ca la copii si le ai spune sa faca ce le spui tu ?si daca ei nu te or asculta si vor continua?vrei sa merg mai departe?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Dum Iul 12, 2009 7:00 am

Nu draga ...vezi total gresit lucrurile!

Criminalii care au ucis milioane si milioane de suflete nevinovate ...sunteti VOI VANDUTII... iar daca societatea celor ca mine nu au ucis preotii si nu au distrus biserici asa cum ati facut voi cu lacasurile Stintei si Slujitorii ei ...voi pocaiti vreti sa reincalziti Boratura plina de puroi si sange ...si vreti sa ne-o serviti cu "supa sfanta" ...

De interzis trebuie sa fiti interzisi la fel cum este interzis comunismul si fascismul ...si nu sa va ardem pe rug ...asa cum ati facut voi!

Asa-i ca cel mai tare va inspaimanta ca nu cumva sa patiti voi ...ceea ce tocmai voi ati facut altora?
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Dum Iul 12, 2009 2:33 pm

tu esti absedat de:criminali,ruguri in flacari,ucidere cu milioanele,sange samd.tre sa ai o viata tare mizerabila... Very Happy
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Dum Iul 12, 2009 2:36 pm

nu cornel , si eu sunt obsedat de asa ceva , si am o viata foarte buna , iti garantez.. dar asta a creeat si inca creeaza religia ta , crestina .. ucidere , ardere pe ruguri , haos total .. si asta numai in numele religie crestina , dupa toate astea poti fii prea redus mintal si sa nu iti dai seama ce dumnezeu are religia crestina Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Dum Iul 12, 2009 3:34 pm

corneliugi a scris:
tu esti absedat de:criminali,ruguri in flacari,ucidere cu milioanele,sange samd.tre sa ai o viata tare mizerabila... Very Happy
Muuult mai mizerabila trebuie sa fie viata ta daca ai fost nevoit sa te VINZI pentru a spera la un pic de fericire si la viata fericita nu pe lumea asta fumoasa pe care ti-o ofera Natura ...ci una pe "lumea aialalta" dar si aceea dupa ce te-au rontait viermii!

Cat in privinta religiei ce ar trebui sa ma obsedeze ...daca nu ADEVARUL! ...te pomenesti ca ar trebui sa ma obsedeze revenirea la putere a religiei astfel incat sa umplem lumea de ruguri si spanzuratori "in numele domnului" care a regulat-o pe ma-sa ca sa se nasca ca "om"?

Faptul de a pleda ptr adevar ...asa cum fac eu cel LIBER ...este ceva MUUUULT mai pozitiv si mai spiritual decat a vinde minciuna dovedita ca fiind extrem de pericculoasa ca "apa sfintita" asa cum faceti voi VANDUTII!
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Dum Iul 12, 2009 9:08 pm

Citat :
Cat in privinta religiei ce ar trebui sa ma obsedeze ...daca nu ADEVARUL!
NECONVINGATOR !!! daca as fi zarit macar asta mi ai fi castigat respectul
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Dum Iul 12, 2009 9:13 pm

Citat :
"in numele domnului" care a regulat-o pe ma-sa ca sa se nasca ca "om"?
Veri sa sochezi cu orice pret,ori chiar nu te ajuta mintea,una din doua
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Dum Iul 12, 2009 9:19 pm

Citat :
Faptul de a pleda ptr adevar ...asa cum fac eu cel LIBER ...este ceva MUUUULT mai pozitiv si mai spiritual decat a vinde minciuna dovedita ca fiind extrem de pericculoasa ca "apa sfintita" asa cum faceti voi VANDUTII!
[/quote] Tu nu pledezi pentru nimic soimos nu te mai maguli,si pe langa asta ,atunci cand deschizi gura faci ca totul sa sune ca la usa cortului.
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Dum Iul 12, 2009 9:36 pm

Citat :
Dar cum ai remarcat si tu ...faptul ca ei sunt niste fanatici descreierati nu ar fi nimic grav daca nu ar antrena fortat copii in spalatoria de creier religioasa ...si nu le-ar rapi cel mai elementar drept in viata ...dreptul de a fi liber si a gandi liber.
hai,ca dreptul de a fi liber este discutabil (cu toate ca atunci cand vorbesti de copii,respectiv parinti nu e treaba ta,ce intelegi tu despre libertate ca si parinte nu tre sa se potriveasca neaparat cu ce crede vecinul tau)insa a gandi liber?...cum ai putea tu ca parinte sa nu ti lasi copiii sa gandeasca liber?...chiar daca ai vrea ,pana la urma...CE AI PUTEA FACE TU UNUI OM (COPIL) SA NU GINDEASCA LIBER ,da mi un examplu ca eu sunt incapabil sa gasesc unul...
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Dum Iul 12, 2009 9:47 pm

Citat :
Asa-i ca cel mai tare va inspaimanta ca nu cumva sa patiti voi ...ceea ce tocmai voi ati facut altora?
[/quote]Daca vrei sa i parlesti un pic pe aia asa cum au facut ei altora,parerea mea e ca nu o sa ai nici o sansa pentru ca tot ei conduc lumea si astazi ,ba daca ar fi sa fac un pronostic,mai degraba ei te ar frige pe tine sub pretext ca esti crestin fundamentalist decat tu pe ei,pentru ororile facute de ei,asa ca mai gandeste te
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Mar Iul 14, 2009 7:21 am

corneliugi a scris:
Citat :
Cat in privinta religiei ce ar trebui sa ma obsedeze ...daca nu ADEVARUL!
NECONVINGATOR !!! daca as fi zarit macar asta mi ai fi castigat respectul
Ce sa zareasca unu ca tine ...care nu zareste nici padurea din fata ochilor ...si nici faptul ca pe baza Bibliei sau comis milioane de crime ...tocmai ca era inspirata de dumnezeul crimei si al minciunii ...care ptr orice om normal care judeca FAPTE si nu se lasa amagit de VORBE ...dovedesc ca dumnezeul vostru=DRACU!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Mar Iul 14, 2009 8:23 am

Daca te dai un pic mai in spate, vezi si muntele nu numai padurea

... si Nazariteanului i-au spus ca are drac... cunoastem duhul acesta Wink
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Mar Iul 14, 2009 10:51 am

nelu tu crezi ca un DUMNEZEU adevarat accepta ca oamenii sa produca haos pentru religia lui ? tu crezi ca daca exista un DUMNEZEU adevarat , ne lasa pe noi sa ne omoram pentru religie ,tu crezi ca un DUMNEZEU adevarat accepta toate porcariile pe care le produce religia crestina ? .. am mai auzit o chestie , ca la sf lumii o sa apara jessus si o sa vedem ca el este cu adev fiul lui dumnezeu , stii ce ? stiu ca nu o sa apuc sf lumii , dar macar vreau sa vad chestia asta cu ochii mei , si iti garantez ca nu o sa se intample asa ceva .. sf lumii o sa fie un sfarsit SIMPLU....adica un razboi global , si nu stiu de ce rusia va iesi invingatoare , gandestete putin ca jessus a murit , mort ramane , mort va fii pentru tot deauna , cum vei murii tu , si te vei duce.. unde-o fii ca vb aia nimeni nu stie ce-i dupa moarte.. asa s-a dus si el si nu mai vine .. nu stiu de ce credeti atat in al vostru jessus cand el a fost un simplu OM cum esti si tu , credeti asa mult in el ca daca visati ceva ciudat , imediat spuneti ca a fost el , sau daca vi se intampla ceva in viata bun , a fost ca a vrut el .. nu ganditi deloc LOGIC ! pentru ca sunteti prea ocupati sa credeti in cineva care nu exista , in loc sa va documentati ..si sa evoluati ..nu imi pot da seama cum poti crede in cineva care nu exista Neutral mai bine cred intr-un caine , ca si el are suflet , EXISTA
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Mier Iul 15, 2009 10:52 am

nelu a scris:
Daca te dai un pic mai in spate, vezi si muntele nu numai padurea

... si Nazariteanului i-au spus ca are drac... cunoastem duhul acesta Wink

Si cum se explica faptul ca voi nu intelegeti cele mai elementare lucruri ...si anume faptul ca voi desi credeti in Yahwe sdi vreti sa ii urmati legile ... va kk pe acest Yahwe blasfemiindu-L ca a umblat la cooorbe si are copii cu ele...ba chiar faceti lipsa mare nu numai pe Legile Lui ...ci si pe invataurile lui Isus care va cer sa nu frecventati biserica (Matei6.6)

Oare nu sunteti destul de departati incat sa vedeti tot muntele?
Pai mai intai INDEPARTATI-Va ... ca numai atunci vedeti mai bine!
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Mier Iul 15, 2009 6:19 pm

Citat :
Si cum se explica faptul ca voi nu intelegeti cele mai elementare lucruri ...si anume faptul ca voi desi credeti in Yahwe sdi vreti sa ii urmati legile ... va kk pe acest Yahwe blasfemiindu-L ca a umblat la cooorbe si are copii cu ele...ba chiar faceti lipsa mare nu numai pe Legile Lui ...ci si pe invataurile lui Isus care va cer sa nu frecventati biserica (Matei6.6)
Iar dai si tu cu parerea unde esti BOTA?Versul din Matei 6:6 vorbeste despre cu tooooooootul altceva,si anume,despre "a nu fi fatarnic" si nu despre "a nu merge la Biserica",ce o fi in capul tau...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Joi Iul 16, 2009 9:21 am

Eu am dat citatul din 6.6 nu din 6.5.
Uiti ca in versetul din 6.5 ne recomanda sa ne rugam acasa in camaruta noastra ....si nu ca toti fatarnicii in biserici ...pentru ca prntru Isus biserica din piatra nu este Templu8l lui Dumnezeu!
Templul este - 1Corinteni 3.16.
Nu știți, oare, că voi sunteți templu al lui Dumnezeu și că Duhul
lui Dumnezeu locuiește în voi?

Mai ai ceva de comentat?
Daca da /...vezi ce spune Dumnezeu despre bisericile voastre:

49.
"Cerul este tronul Meu și pământul așternut picioarelor Mele. Ce casă
Îmi veți zidi Mie? - zice Domnul - sau care este locul odihnei Mele?
50. Nu mâna Mea a făcut toate acestea?"

iata ca Isus confirma ca nu cladirea de piatra este templul:
9. Iisus a răspuns și le-a zis: Dărâmați templul acesta și în trei zile îl voi ridica.
20. Și au zis deci iudeii: În patruzeci și șase de ani s-a zidit templul acesta! Și Tu îl vei ridica în trei zile?
2 Iar El vorbea despre templul trupului Său

Si daca mai vrei ...mai pot sa iti dau si alte citate!

Asa ca
daca vreti sa-l urmati pe Isus... nu mai umblati cu biserici religii si alte marsavii diabolice ...ca Isus va invata CLAR ...
Mantuirea se capata prin IUBIRE si respectarea legii ...si BASTA:
Luca
10 25. Și iată, un învățător de lege s-a ridicat, ispitindu-L și zicând:
Învățătorule, ce să fac ca să moștenesc viața de veci?
Iar Iisus a zis către el: Ce este scris în Lege? Cum citești?
27.
Iar
el, răspunzând, a zis: Să iubești pe Domnul Dumnezeul tău din toată
inima ta și din tot sufletul tău și din toată puterea ta și din tot
cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuți

Mai cornele ...sti tu unde se mai vede faptul ca voi sunteti instrumentele diavolului?
Ptr ca o intoarceti smechereste cum va convine !
Credeti voi ca Dumnezeu are nevoie sa umble cu smecherii ?
El va zice clar ceea ce va zice ...cel care va bindeamna pe voi sa o rasuciti dupa cum va convine interesul ...nu poate fi Dumnezeu ...ci e DRACU ...si astuia v-ati vandut voi ...si asta se vede dupa smecheriile ieftine cu care umblati ... si pe asta il numiti voi Dumnezeu ...desi stiti bine ca Dumnezeul Yahwe si Elohim(Eloh=Alah) nu au copii ...asa cum are diavolul dare si -a imprumutat numele ...a furat scriptura si a modificat mincinos intreaga religie originala atat dupa nume cat si dupa script
uri.
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Joi Iul 16, 2009 8:51 pm

Citat :
Mai cornele ...sti tu unde se mai vede faptul ca voi sunteti instrumentele diavolului?
Mai OMULE ,am impresia ca te uiti intr un fel de oglinda si ce vezi pui in spate altora,citeste ti postarea de unde i citatul ca poate te o ajuta in acest sens,de asta nici nu am cuvinte sa fac vre un comentariu,nu merita.PS-CE TI SPUSEI IN POSTAREA MEA ANTERIOARA ERA DIN MATEI 6:6...CHESTIA ESTE CA TU NU STII CE I AIA,DOAR VORBESTI SI TU ACOLO DOAR,DOAR AI ARATA SI TU CEVA...CE...NICI TU NU STII.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Joi Iul 16, 2009 9:49 pm

kk, lipsa mare, cooorbe

ce mai sti?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Vin Iul 17, 2009 7:18 am

corneliugi a scris:
Citat :
Mai OMULE ,am impresia ca te uiti intr un fel de oglinda si ce vezi pui in spate altora,citeste ti postarea de unde i citatul ca poate te o ajuta in acest sens,de asta nici nu am cuvinte sa fac vre un comentariu,nu merita.PS-CE TI SPUSEI IN POSTAREA MEA ANTERIOARA ERA DIN MATEI 6:6...CHESTIA ESTE CA TU NU STII CE I AIA,DOAR VORBESTI SI TU ACOLO DOAR,DOAR AI ARATA SI TU CEVA...CE...NICI TU NU STII.
Noroc de tine ca "oglinda ta" bazata pe imbrobodire si lobotomizare ...te face sa fi atat de destept ca tu nu mai vezi ce scrie in acel text ...ci stii chiar tainele lui ascunse in cer!

Hai revino-ti ... la realitate si intelege clar ce scrie in acel text ...si mai ales nu uitaacest PRINCIPIU ...si anume ca Dumnezeu se exprima direct si clar ... iar cel care cauta sa le intoarca smechereste este diavolul ...tu cu cine votezi!

Daca zice "odaita ta" tu intelegi ca aia ar fi bierica: ...cand zice sa te feresti de popa care serveste doi stapani ...tu ce intelegi ? ...ca e bine sa merg la popa care slujeste biserica si nu pe Dumnezeu ...dar mai ales slujeste banul ... chiar poti fi atat de imbrobodit incat sa nu intelegi nimic?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Vin Iul 17, 2009 7:21 am

nelu a scris:
kk, lipsa mare, cooorbe

ce mai sti?
STIU ...ca religia crestina a ucis mai multi oameni nevinovati decat DRACU personal ...si mai stiu ca cel care vorbeste mieros dar ucide multcand are puterea pe maini ...nu poate fi religia lui Dumnezeu ...ci a diavolului care se preface ca fiind Dumnezeu!

Chiar nu intelegi ca rationamentul meu este corect?
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: isterie in masa   Vin Iul 17, 2009 8:22 am

Citat :
STIU ...ca religia crestina a ucis mai multi oameni nevinovati decat DRACU personal ...si mai stiu ca cel care vorbeste mieros dar ucide multcand are puterea pe maini ...nu poate fi religia lui Dumnezeu ...ci a diavolului care se preface ca fiind Dumnezeu!
Cineva mi a spus odata:"de un om cu limba de sarpe sa te feresti",cand esti avocatul lui Dumnezeu cand al diavolului vrei sa te hotarasti odata?
Citat :
Chiar nu intelegi ca rationamentul meu este corect?
te rog,doar GIGI B.se mai poarta asa,cu cat e mai penibil,cu atat mai tare se umfla in pene
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: isterie in masa   

Sus In jos

isterie in masa
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 8Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Teze, Sinteze si Antiteze crestine-
Mergi direct la: