Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Dovezi pt Evoluție

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Iun 09, 2011 12:18 pm

Black velvet a scris:
Eu nu ma laud ca sunt cunoscator
nu te lauzi, dar asta reiese din vorbele tale, cand razi de credinciosi. app daca nu esti cunoscator, de unde stii ca nu exista Dumnezeu?

Black velvet a scris:
Voi, in delirul si in ura pe care o aveti in voi
noi avem ura? Laughing Laughing Laughing Laughing cum ai ajuns la concluzia asta?

Black velvet a scris:
nici macar nu mai reusiti sa intelegeti ce aberatii si tampenii va ies pe gura
aha, care sunt aberatiile care ne ies pe gura si dc sunt aberatii?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Iun 09, 2011 12:37 pm

GaSpAr a scris:
de unde stii ca nu exista Dumnezeu?
Mai, sa stii ca voi nu sunteti nebuni chiar degeaba, puteti fi nebuni folositori!

Daca ”TOTUL SE INTAMPLA CU VOIA LUI DUMNEZEU” atunci toti oamenii ar trebui sa-i ceara socoteala acestui Dumnezeu pentru toate problemele si necazurile pe care le au, ca doar sunt cu voia sa, iar reprezentantii sai pe pamant sa plateasca oamenilor despagubiri!

Citat :
noi avem ura? Laughing Laughing Laughing Laughing cum ai ajuns la concluzia asta?
Citat :
aha, care sunt aberatiile care ne ies pe gura si dc sunt aberatii?

Numai eu de cate ori am explicat pe acest forum... daca-ti mai explic inca o data risc sa ma repet de prea multe ori... Daca vrei neaparat sa afli motivul, nu fi puturos, citeste postarile!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Iun 09, 2011 12:46 pm

Black Velvet, daca nu esti cunoscator de unde stii ca nu exista Dumnezeu?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Iun 09, 2011 12:52 pm

GaSpAr a scris:

Orice om normal poate observa ca nu exista in realitate personaje de basm, mai putin delirantii pentru care aceste personaje (dumnezeu in cazul tau) exista doar in mintea lor!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Iun 09, 2011 12:54 pm

Black velvet a scris:
GaSpAr a scris:

Orice om normal poate observa ca nu exista in realitate personaje de basm, mai putin delirantii pentru care aceste personaje (dumnezeu in cazul tau) exista doar in mintea lor!
Laughing Laughing uaaaaau ce argument. app stiai ca basmele si legendele contin un sambure de adevar?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Iun 09, 2011 5:31 pm

Mai Gaspar, daca tu crezi intr-o divinitate este dreptul tau sa o faci, dar frumos ar fi sa-i demonstrezi tu existenta si nu sa le ceri altora sa-i demonstreze inexistenta.

Daca cineva ti-ar spune ca el crede in Balaurul albastru cu oua de clestar si ti-ar cere tie sa-i demonstrezi inexistenta, in loc sa-i demonstreze el, credinciosul, existenta, ce ai zice? Si daca ti-ar mai spune ca nedovedindu-i tu inexistenta este o dovada ca acel Balaur chiar exista in realitate, cum ai privi lucrurile?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 7:26 am

GaSpAr a scris:
Ptr ca Dumnezeu nu s-a revelat prin Cunoastere Rationala ci prin Credinta Irationala ...adica credinta a proasta !

Daca Dumnezeu s-ar fi revelat prin Cunoastere era STIINTA si nu CREDINTA!
Pricepi?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 11:30 am

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Ptr ca Dumnezeu nu s-a revelat prin Cunoastere Rationala ci prin Credinta Irationala ...adica credinta a proasta !

Pricepi?

Soimos a scris:
tu iti dai seama ce tampenie ai zis? Laughing Laughing

Soimos a scris:
Pricepi?
probabil stii si tu ca termenul STIINTA A CREDE IN DUMNEZEU este diferit de A CREDE CA MAINE O SA PLOUA

sa crezi in Dumnezeu= inseamna sa stii ca el exista, sa accepti ca el exista.

sa crezi ca maine o sa ploua= inseamna ca nu esti sigur cum va fi vremea maine, deci nu vei sti daca ploua sau va fi frumos, ai unele dubii.

Ai inteles la ce m-am referit?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 1:08 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
GaSpAr a scris:

Pricepi?

Soimos a scris:
tu iti dai seama ce tampenie ai zis? Laughing Laughing
Nu ...astept sa ma luminezi tu!

Soimos a scris:
Citat :
Pricepi?
probabil stii si tu ca termenul STIINTA A CREDE IN DUMNEZEU este diferit de A CREDE CA MAINE O SA PLOUA
Pai evident!
Meteorologia este o disciplina a stiintei care se bazeaza pe masuratori si observatii si nu pe "credinta a proasta" asa cum este credinta intr-un Dumnezeu pe care mai ales crestinii nu il au, ptr ca Dumnezeul Yahwe in religia sa ....nu a umblat la femei ca sa aibe fii oameni si nici la vaci ca sa aiba fii vitei si nici la scroafe ca sa aibe fii godaci!

Bineinteles sa le salveze sufletele! tongue
Citat :

sa crezi in Dumnezeu= inseamna sa stii ca el exista, sa accepti ca el exista.

Cum?
Asa ca prostu?
Fara sa ai ce masura si fara sa ai date precise...doar p[e credinta a proasta?
Tu aiurezi ?
Pai aia e credinta a proasta si nu STIINTA!

tongue
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 1:14 pm

Soimos a scris:
Pai evident!
Meteorologia este o disciplina a stiintei care se bazeaza pe masuratori si observatii
lasa tu meteorologia ca nu vorbeam despre ea. eu ca om, fara sa ma uit la Meteo, observ ca cerul este innorat si zic CRED CA O SA PLOUA desi este posibil sa nu ploua.

Soimos a scris:
Cum?
Asa ca prostu?
Tu aiurezi ?
hahahahaaaa, ce date ai vrea? adresa, varsta si sexul? existenta lui Dumnezeu se poate deduce studiind multe stiinte.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 1:46 pm

GaSpAr a scris:

Soimos a scris:
Pai evident!
Meteorologia este o disciplina a stiintei care se bazeaza pe masuratori si observatii
lasa tu meteorologia ca nu vorbeam despre ea. eu ca om, fara sa ma uit la Meteo, observ ca cerul este innorat si zic CRED CA O SA PLOUA desi este posibil sa nu ploua.
Credinta ca va ploua este doar in lumea celor care cred ca atunci cand tuna dracu isi bate nevasta ...adica a oamenilor cu mentalul primitiv!
Oamenii moderni nu cred asa a proasta ca ploua ci se informeaza la Buletinul Meteo

Soimos a scris:
Citat :
Cum?
Asa ca prostu?
Tu aiurezi ?
hahahahaaaa, ce date ai vrea? adresa, varsta si sexul? existenta lui Dumnezeu se poate deduce studiind multe stiinte.
Pai eu stiu exact contrariul!
Si anume ca in 2000 de ani de studii si cercetari mai mult sau mai putin Stintifice, STIINTA nu a dovedit existenta lui Dumnezeu ...motiv ptr care religia este bazata si azi tot pe CREDINTA si nu pe Stinte ca de ex. Stiintele Naturii sau Stiintele Exacte ... prin urmare nefiind un domeniu al Cunoasterii Rationale este ceva ce nu tine de STIINTA ... ci tine de Credinta a proasta!

Acest fapt il vedem confirmat si de faptul ca Credinta ofera raspunsuri care satisfac intrebarile chiar si ale celei mai proaste fiinte umane de pe planeta
...adica de fapt categoriei sociale careia i se si adreseaza ...ca doar nu toti idioti congenitali pot intelege ceva ce doar savantii stiu si inteleg dupa zeci de ani de studii pe branci!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 1:54 pm

GaSpAr a scris:
uaaaaau ce argument. app stiai ca basmele si legendele contin un sambure de adevar?
Zau?
Sa intelegem ca basmul cu Greuceanu se bazeaza pe un adevar?

Eu credeam ca doar unele mituri ... si nu basmele si legendele!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 2:30 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:

Soimos a scris:
Pai evident!
Credinta ca va ploua este doar in lumea celor care cred ca atunci cand tuna dracu isi bate nevasta ...adica a oamenilor cu mentalul primitiv!
Oamenii moderni nu cred asa a proasta ca ploua ci se informeaza la Buletinul Meteo

Soimos a scris:
Citat :
Cum?
Asa ca prostu?
Tu aiurezi ?
Si anume ca in 2000 de ani de studii si cercetari mai mult sau mai putin Stintifice, STIINTA nu a dovedit existenta lui Dumnezeu ...motiv ptr care religia este bazata si azi tot pe CREDINTA si nu pe Stinte ca de ex. Stiintele Naturii sau Stiintele Exacte ... prin urmare nefiind un domeniu al Cunoasterii Rationale este ceva ce nu tine de STIINTA ... ci tine de Credinta a proasta!

Acest fapt il vedem confirmat si de faptul ca Credinta ofera raspunsuri care satisfac intrebarile chiar si ale celei mai proaste fiinte umane de pe planeta
...adica de fapt categoriei sociale careia i se si adreseaza ...ca doar nu toti idioti congenitali pot intelege ceva ce doar savantii stiu si inteleg dupa zeci de ani de studii pe branci!

Soimos a scris:
imi vine sa-mi trag un glont in cap. omul de la tara sau mai bine zis omul care locuieste in munti si nu are televizor sa afle vremea de la Meteo, ce zice cand vede cerul innorat? nu zice CRED CA O SA PLOUA ? desi e posibil sa nu ploua, el vazand nori de ploaie banuieste ca va ploua. acum ai inteles ce am zis?

Soimos a scris:

asta deoarece stiinta schiopateaza mereu. studiaza creatia dar nu este in stare sa vada dincolo de ea. cand vezi un cuib de pasari, te intrebi oare cum a aparut. nu crezi ca el a aparut asa deodata, deci stii clar ca el a fost facut/construit. un cuib nu este ceva sofisticat, in schimb organismul unui om este atat de sofisticat incat sa zici ca el a aparut asa din evolutie trebuie sa fii destul de naiv. universul este extrem de sofisticat si daca zici ca el a aparut asa dintr-o explozie( desi nu exista nimic, doar energia cuprinsa intr-un atom iar daca este asa, dc acea explozie a avut loc acum 14 miliarde de ani si nu acum 20, 50, 100. pana atunci ce facea acea energia aparuta din neant?) doar pentru ca zic niste oameni, care nu cunosc nici 50% din misterele Terrei dar pe cele ale universului, trebuie sa fii extrem de naiv. as putea continua cu naivitatea la nesfarsit deoarece tu si adeptii tai dati dovada mereu de ea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 3:47 pm

GaSpAr a scris:

imi vine sa-mi trag un glont in cap.
Pai cine te opreste?
Citat :

omul de la tara sau mai bine zis omul care locuieste in munti si nu are televizor sa afle vremea de la Meteo, ce zice cand vede cerul innorat?
Eventual omul din pestera!
In lumea in care traiesc eu toti au curent electic, prin urmare si radiouri si televizoare ... deci si posibilitati de informare.

Citat :
acum ai inteles ce am zis?
Am inteles si inainte, si anume ca credinta este doar ptr idiotii care refuza sa se informeze!

Citat :
asta deoarece stiinta schiopateaza mereu.
Stiinta nu schiopateaza de loc ...ci evolueaza vizibil de la an la an!
Doar religia schioapata si astfel vedem ca in 2000 de ani nu a evoluat de loc!
Citat :

studiaza creatia dar nu este in stare sa vada dincolo de ea.
Unde dincolo?
In cer? Pe lumea aialalta?
Pai acolo nici voi nu stiti ce se intampla (PTR CA NU STITI NICI MACAR UNDE SE AFLA ACEL CER de care vorbiti mereu tot a proasta) ...de asta numai CREDETI ...si nu stiti!

Citat :

cand vezi un cuib de pasari, te intrebi oare cum a aparut. nu crezi ca el a aparut asa deodata,
Poi asemenea intrebari iti pui doar tu si probabil alti ignoranti!
Eu stiu ca acea pasare a iesit dintr-un ou, si acela clocit de pasarea care l-a ouat ... adica la fel ca si alte pasari!
trebuie sa fi prost ca bita sa crezi ca (Dumnezeu) ala care seamana 98% cu o maimuta) a facut un ou din noroi peste care s-a pus cu fundul si a suflat duh sfant caldutz pina ca sa cloceasca acel ou!

Citat :

universul este extrem de sofisticat si daca zici ca el a aparut asa dintr-o explozie( [b]desi nu exista nimic, doar energia cuprinsa intr-un atom iar daca este asa, dc acea explozie a avut loc acum 14 miliarde de ani si nu acum 20, 50, 100. pana atunci ce facea acea energia aparuta din neant?
Ha ha ha !
Esti de rasul curcii!
Acum este deja clar dovedit stintific Big Bangul, si fazele sale de evolutie ... numite "ere" ...ba chiar se stie si ceea ce a fost inainte de Big Bang ...si toate acestea datorita faptului ca exista o disciplina stintifica numita astro-Fizica, care folosind telescoape extrem de precise si radio telescoape poate scana si masura zilnic si asta in zeci de ani la rand intregul univers astfel incat sa poata gasi raspunsuri ...care sunt mult prea mari si grele de inteles pentru capul atat de mic care nu stiu altceva decat sa Creada a proasta!

Citat :

doar pentru ca zic niste oameni, care nu cunosc nici 50% din misterele Terrei
Ha ha ha !
Care mistere?
Cumva acel mister al existentei unui maimutoi care se lauda ca l-a facut pe om dupa chipul si asemanarea Sa ...iar stiinta numita Genetica (si nu Geneza sau Facere) ne dovedeste ca omul seamana 98% cu o maimuta primata?

Deci cu cine seamana Dumnezeu?

Cumva cu King Kong?

Eh ...vezi cat de proasta e religia?

Daca stinta cerceteaza Universul si deja reproduce ce se intampla in Univers ...adica fuziunea si fisiunea nucleara ... voi astia cu biserica habar nu aveti unde locuieste King-Kongul caruia va inchinati ...asa ca prostii ...adica ca aceia care nu stiu nimic despre "divinitatea" caruia i se inchina ... dar cred totul A PROASTA!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 4:04 pm

Soimos a scris:
Pai cine te opreste?
constiinta

Soimos a scris:
Eventual omul din pestera!
In lumea in care traiesc eu toti au curent electic, prin urmare si radiouri si televizoare ... deci si posibilitati de informare.
tipic tie, raspunzi total pe langa subiect

Soimos a scris:
Am inteles si inainte, si anume ca credinta este doar ptr idiotii care refuza sa se informeze!
si cum se numesc aia ca tine, care refuza sa recunoasca ca nu au dreptate si deviaza de la subiect?

Soimos a scris:
Stiinta nu schiopateaza de loc ...ci evolueaza vizibil de la an la an!
Doar religia schioapata si astfel vedem ca in 2000 de ani nu a evoluat de loc!
stiinta nu este niciodata sigura pe ea, mereu isi schimba si isi va schimba mereu ipotezele si teoriile. spuneai ca evolueaza? evolueaza in nebunie

Soimos a scris:
Unde dincolo?
In cer? Pe lumea aialalta?
Pai acolo nici voi nu stiti ce se intampla (PTR CA NU STITI NICI MACAR UNDE SE AFLA ACEL CER de care vorbiti mereu tot a proasta) ...de asta numai CREDETI ...si nu stiti!
nici aici nu ai inteles la ce m-am referit, era de asteptat.

Soimos a scris:
Citat :

cand vezi un cuib de pasari, te intrebi oare cum a aparut. nu crezi ca el a aparut asa deodata,
Eu stiu ca acea pasare a iesit dintr-un ou, si acela clocit de pasarea care l-a ouat ... adica la fel ca si alte pasari!
trebuie sa fi prost ca bita sa crezi ca (Dumnezeu) ala care seamana 98% cu o maimuta) a facut un ou din noroi peste care s-a pus cu fundul si a suflat duh sfant caldutz pina ca sa cloceasca acel ou
ca dovada a aiurelii tale, eu faceam un paradox intre cuib si univers si tu imi spui de oua clocite

Soimos a scris:
Esti de rasul curcii!
Acum este deja clar dovedit stintific Big Bangul, si fazele sale de evolutie ... numite "ere" ...ba chiar se stie si ceea ce a fost inainte de Big Bang ...si toate acestea datorita faptului ca exista o disciplina stintifica numita astro-Fizica, care folosind telescoape extrem de precise si radio telescoape poate scana si masura zilnic si asta in zeci de ani la rand intregul univers astfel incat sa poata gasi raspunsuri ...care sunt mult prea mari si grele de inteles pentru capul atat de mic care nu stiu altceva decat sa Creada a proasta!
totusi cat de NAIV sa fii sa crezi asta tinand cont ca habar nu ai cum functioneaza acel aparat? app ce scaneaza acel aparat? pana unde poate scana? observ ca inghititi toate cacaturile venite de la NASA si le luati drept bune pe toate chiar daca ele sunt extrem de absurde.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 6:59 pm

GaSpAr a scris:

Soimos a scris:
Pai cine te opreste?
constiinta
Pai de cand au oile din turma pastorului CONSTIINTA!

Citat :
si cum se numesc aia ca tine, care refuza sa recunoasca ca nu au dreptate si deviaza de la subiect?
CREDINCIOSI ...adica exact asa ca tine care folosesti exact aceasta procedura!

Citat :
stiinta nu este niciodata sigura pe ea, mereu isi schimba si isi va schimba mereu ipotezele si teoriile
Stiinta nu are ca produs FINAL ipotezele si bteoriile bazate pe ipoteze
Ci adevaruri reale si demonstrabile!
Aia bazata pe ipoteze adica credinte ...este sarlatania numita religie!
Citat :

. spuneai ca evolueaza? evolueaza in nebunie
N-ai frica, oricat de mult ar evolua nu va ajunge sa intreaca in nebunie perioada de muuulte sute de ani cand puterea era in mainile Bisericii!
Cred ca reintoarcerea la acea epoca bicisnica ar fi cosmarul cel mai groaznic al omenirii!
Nu degeaba zicea si Mahatma Gandi cel care se declara un admirator al Predicii de pe Munte ca Europa crestina Europa Crestina intrupeaza Duhul Satanei ! ... in data de 8. 9. 1920 in Lumea spirituala a Indiei, vol 1.

Soimos a scris:
Citat :
Citat :

trebuie sa fi prost ca bita sa crezi ca (Dumnezeu) ala care seamana 98% cu o maimuta) a facut un ou din noroi peste care s-a pus cu fundul si a suflat duh sfant caldutz pina ca sa cloceasca acel ou
ca dovada a aiurelii tale, eu faceam un paradox intre cuib si univers si tu imi spui de oua clocite
Eu subliniam doar prostiile pe care le debitez isi intrebarile idioate pe care ti le pui!

Si totusi:
Unde e cerul ala din care va spioneaza Dumnezeu?

Citat :
totusi cat de NAIV sa fii sa crezi asta tinand cont ca habar nu ai cum functioneaza acel aparat? app ce scaneaza acel aparat? pana unde poate scana? observ ca inghititi toate cacaturile venite de la NASA si le luati drept bune pe toate chiar daca ele sunt extrem de absurde.
Mai grav decat atat!
Mai sunt pe deasupra si amator interesat de astronomie si am si eu acasa un telescop destul de puternic cvare m-a costa aproape o carutza de bani.
Asa ca "inghit" foarte usor atat ce vine de la NASA ...dar si de la "nasul" meu spiritual ...adica Prof. Dr. Harald Lesch de la Universitatea Munchen catre care ti-am dat mai multe linkuri ...acelea de care te plangeai ca nu le intelegi!
http://en.wikipedia.org/wiki/Harald_Lesch

da apropo ...cum de se face ca un personaj atat de "inteligent" ca tine refuza atat de categoric Cunoasterea Rationala si se arunca in haul necunoscut dar imens al nestiintei denumita si Credinta?

Crezi cumva ca asta isi trage radacina tot din "Constiinta" ta ...de "oaie" din turma pastorului, care pina la urma tot taie odata gatul fiecarei oi ... si ii pune blana belita pe batz?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Iun 12, 2011 2:11 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Iun 10, 2011 7:05 pm

Soimos a scris:
Pai de cand au oile din turma pastorului CONSTIINTA!
au avut tot timpul

Soimos a scris:
Stiinta nu are ca produs FINAL ipotezele si bteoriile bazate pe ipoteze
Ci adevaruri reale si demonstrabile!
''adevar'' demonstrat azi, care maine va deveni ceva improbabil. ce fel de adevar este asta?

Soimos a scris:
Eu subliniam doar prostiile pe care le debitez isi intrebarile idioate pe care ti le pui!
subliniai pe naiba. de unde a pornit discutia noastra si unde ai adus-o tu.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 1:03 pm

Soimos a scris:
Nu pot sa le accept din cauza ca ele sunt exprimate folosind argumente din sfera stiintei de catre niste oameni care nu sunt oameni de stiinta
din asta reiese ca tu nu filtrezi informariile ci doar le iei drept bune deoarece sunt date de oameni de stiinta, care totusi sunt oameni nu zei. am observat ca ai fost provocat de mai multe persoane sa dovedesti evolutionismul dar ai refuzat de fiecare data, ca dovada ca tu habar nu ai nimic despre evolutionism, ci doar iti pui increderea in niste oameni
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 1:14 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Nu pot sa le accept din cauza ca ele sunt exprimate folosind argumente din sfera stiintei de catre niste oameni care nu sunt oameni de stiinta
din asta reiese ca tu nu filtrezi informariile ci doar le iei drept bune deoarece sunt date de oameni de stiinta, care totusi sunt oameni nu zei.
Ce aberatii mai debitezi!
Pe lumea aceasta zei nu au nicio contributie la dezvoltarea civilizatiei umane ...ci doar acei oameni care si-au dedicat viata CUNOASTERII !

Zei la fel ca Dumne-zeii traiesc doar in CER ...adica acel loc pe care voi nu macar voi fanaticii crestini nu stiti unde este ...dar culmea prostiei stiti ce gandeste Dumnezeu in cer!

Ce zici ...nu ti se pare DOOF?
Citat :

am observat ca ai fost provocat de mai multe persoane sa dovedesti evolutionismul dar ai refuzat de fiecare data, ca dovada ca tu habar nu ai nimic despre evolutionism, ci doar iti pui increderea in niste oameni
Evoluitionismul in termeni stintifici accept sa-l discut cu oameni care accepta Stiinta ca singura religie Divina!

De la voi credinciosii astept sa-mi desfintati concluziile stintifice cu argumente si alte anti-teze ceare tin de credinta...ptr ca voi sunteti CREDINCIOSI si ptr voi credinta este "alfa si omega" ...deci aveti destul potential ca doar Dumnezeu e Mare si Atotputernic ...prin urmare folositi argumetele Lui si nu va coborati sa pricepeti Stiinta ca nu e pentru credinciosi!
Ce e atat de greu de inteles asta?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 1:21 pm

oare dc stiam dinainte ca nu ai sa raspunzi la subiect? Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 2:00 pm

Poi este mai mult decat clar de ce!

Ptr ca stiai ca nu poti raspunde folosind "argumente" ce vin de la "atotputernicu" si va trebui sa recurgi la argumentele "stiintei cele inselatoare"!
Asta ca sa nu te indepartezi de credinta ...vorba lui Timotei!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 2:13 pm

Timotei acuza stiinta mincinoasa si ti-am dat exemplu care este: cea care minte ca dinozaurii au trait acum multe milioane de ani, dar tu nu pricepi chestiile astea. oare cand ai sa lasi deoparte exemplele tale stupide?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 3:42 pm

GaSpAr a scris:
Timotei acuza stiinta mincinoasa si ti-am dat exemplu care este: cea care minte ca dinozaurii au trait acum multe milioane de ani, dar tu nu pricepi chestiile astea. oare cand ai sa lasi deoparte exemplele tale stupide?
Ma da comic mai esti!
Pai unde pomeneste in Biblie de dinozauri ?

In Biblia lui Calache ?

Sau ai dat tu in boala lui Calache si ai inceput sa delirezi si acum ii vezi pe Adam si Eva vorbind cu Tyranosaurus Rex?

Ce naiba ...te credeam om normal?

In plus de asta nici contextul nu iasa la socoteala ca doar nimeni nu lasa isi lasa "credinta" ptr povesti cu dinozaurii !

Iarasi ti s-au blocat rulmentii si nu poti judeca corect?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 3:53 pm

deci in primul rand nu am facut nicio legatura intre biblie si dinozauri, legatura asta ai facut-o tu ca fugi mereu de raspuns. in al doilea rand in biblie chiar se pomeneste despre astfel de animale, dar bineinteles ca nu ii numeste dinozauri( ce ar mai fi) si in al treilea rand fii atent la pozele astea

si mai multe gasesti aici

sursa : http://s8int.com/dinolit1.html

Pozele astea dc sunt ignorate de oamenii de ''stiinta'' ? nu cumva le da peste cap toata munca lor de pana acum???
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 4:00 pm

GaSpAr a scris:
deci in primul rand nu am facut nicio legatura intre biblie si dinozauri,
Tu esti beat?
Pai nu tu ai spus ca Timotei care vorbeste de "stiinta cea inselatoare care te indeparteaza de credinta" se refera la dinozauri?

Citat :

Pozele astea dc sunt ignorate de oamenii de ''stiinta'' ? nu cumva le da peste cap toata munca lor de pana acum???
Ma da zau ca esti culmea prostiei !

Pai ce oamenii de stiintaau contestat existenta dinozaurilor sau faptul ca ai gasit niste imagini cu elicoptere si dinozauri cioplite in piatra este o dovada ca Stegatosaurii mai traiesc si azi?

Sau tu esti prea aiurit ca sa stii ce vorbesti?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 11, 2011 4:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 4:05 pm

Soimos a scris:
Tu esti beat?
Pai nu tu ai spus ca Timotei care vorbeste de "stiinta cea inselatoare care te indeparteaza de credinta" se refera la dinozauri?
nooo ca tu esti dus cu pluta( scz ca zic dar nu mai pot de nervi). ti-am specificat ca Timotei vorbea de stiinta mincinoasa( el nespecificand care). ca sa stii ca stiinta este si mincinoasa ti-am dat exemplul dinozaurilor. acum intelegi?

Soimos a scris:
Ma da zau ca esti culmea prostiei !

Pai ce oamenii de stiinta contesta existenta dinozaurilor?

Sau tu esti prea aiurit ca sa stii ce vorbesti?
trecand peste atacurile josnice, ce om de stiinta spune ca dinozaurii erau cunoscuti de oameni si in antichitate? pozele de mai sus dovedesc ca oamenii de acum cateva mii de ani, stiau de dinozauri si i-au vazut LIVE. Din asta rezulta ca stiinta mananca cacat cu polonicul cand spune ca dinozaurii au disparut acum 65 milioane de ani. esti de acord cu mine?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 4:11 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Tu esti beat?
nooo ca tu esti dus cu pluta( scz ca zic dar nu mai pot de nervi). ti-am specificat ca Timotei vorbea de stiinta mincinoasa( el nespecificand care). ca sa stii ca stiinta este si mincinoasa ti-am dat exemplul dinozaurilor. acum intelegi?
Mai degraba esti tu prea tantalau incat sa intelegi ca PC-ul de pe care postezi ...nu este o minciuna a stiintei ci o realitate care iti dovedeste clar ca Stiinta este o realitate ADEVARATA!
Desenele tale nu dovedesc ca stiinta este mincinoasa si nici ca speciile mari de dinozauri nu ar fi trait acum 150 de milioane de ani ...ca sa ai tu argumente sa contrazici aceasta teorie stintifica bine fundamentata!

Iar citatul din Timotei se refera nu la stiinta denumita Paleontologie ...ci la stiinta la modul general ... si dupa cat vad eu in realitate Tomografele cu rezonanta Magnetica nu sunt in Biserica lui Mr. Nobody ...ci in acele temple ale sanatatii numite Spitale in care STIINTA este singura religie universal valabila !

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 11, 2011 5:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 4:20 pm

Laughing Laughing stii dc sunt dus cu pluta? deoarece ma cobor la nivelul tau.

hai sa lamurim situatia: ''O, Timotei, păzește comoara ce ți s-a încredințat, depărtându-te de vorbirile deșarte și lumești și de împotrivirile științei mincinoase'' nu zice stiinta, zice stiinta mincinoasa. deci substantivul stiinta are si un adjectiv mincinoasa, de unde rezulta ca sunt 2 stiinte: adevarata si mincinoasa.

citat Soimos

Mai degraba esti tu prea tantalau incat sa intelegi ca PC-ul de pe care postezi ...nu este o minciuna a stiintei ci o realitate corect PC-ul este o realitate a stiintei, dar eu nu am vorbit de PC, dc ai adus discutia despre el. cum si religia este dualista asa este si stiinta. Wink

citat Soimos

Desenele tale nu dovedesc ca stiinta este mincinoasa hai nu mai spune. dar cand oamenii de stiinta zic ca niciun om nu a vazut un dinozaur in viata ce este? nu minciuna?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 5:02 pm

GaSpAr a scris:
Laughing Laughing stii dc sunt dus cu pluta? deoarece ma cobor la nivelul tau.
Poi fa bine si nu te mai cobori ...ca si asa ai ajuns cu mentalul in epoca bronzului ...si daca mai cobori ...poate te mananca dinosaurii!

Citat :

hai sa lamurim situatia: ''O, Timotei, păzește comoara ce ți s-a încredințat, depărtându-te de vorbirile deșarte și lumești și de împotrivirile științei mincinoase'' nu zice stiinta, zice stiinta mincinoasa. deci substantivul stiinta are si un adjectiv mincinoasa, de unde rezulta ca sunt 2 stiinte: adevarata si mincinoasa.
Asta doar in imaginatia ta si a celor care nu STIU nimic ...dar cred ca prin credinta se poate STII totul!
"Stiinta Mincinoasa"nu este stiinta ...ci literatura sau arta SF...de ex ceva asa cum e religia ...adica o stinta care nu s-a demonstrat pe simplul motiv ca nu s-a descoperit Cerul in care "locuieste" Dumnezeu ...desi culmea prostiei ...cica se stie ce se intampla in ceruri ba chiar si ce doreste Dumnezeu ...nu e DOOF? ...zi si tu?

Citat :

corect PC-ul este o realitate a stiintei, dar eu nu am vorbit de PC, dc ai adus discutia despre el. cum si religia este dualista asa este si stiinta.
Pai PC este numai una dintre milioanele realitati ale stiintei.
Dar scuze ...nu vad nici o realitate a CREDINTEI ?
Oare din ce cauza ...nu cumva ptr ca religia este o "stiinta mincinoasa"?

Citat :

Desenele tale nu dovedesc ca stiinta este mincinoasa hai nu mai spune. dar cand oamenii de stiinta zic ca niciun om nu a vazut un dinozaur in viata ce este? nu minciuna?
Este incultura!
Ptr ca toti oameni au vazut pasari, crocodili sau soparle ...unele chiar mari ... de ex Varanul de Comodo!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 5:03 pm

si au vazut si dinoauri Wink dovezi sunt, dar sunt reduse la tacere
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 5:06 pm

GaSpAr a scris:
si au vazut si dinoauri Wink dovezi sunt, dar sunt reduse la tacere
Prostii!
Nu exista nici un interes ptr a se intampla asta ...ba chiar din contra ... ce scump s-ar vinde biletele intr-un Jurasic Park?

Deci cum ramane cu Stiinta Mincinoasa?

Ori este stinta ...adica Adevar demonstrat si repetabil ...ori este o minciuna camuflata?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 5:13 pm

hai ma ce naiba? oamenii aia erau nebuni cand desenau dinozauri si vorbeau despre ei?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 6:01 pm

Da pe aia cu helicopterele in hieroglifele din Templul Seti din Abydosai vazut-o?

Ce parere ai?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 11, 2011 6:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 6:04 pm

Soimos a scris:
Da pe aia cu helicopterele in hieroglifele din Templul Seti din Abydosai vazut-o?
Stai sa o caut!
da o stiu
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   

Sus In jos

Dovezi pt Evoluție
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 10 din 11Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: