Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Dovezi pt Evoluție

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Lun Sept 07, 2009 7:49 pm

Teo a scris:
Nu mulți evoluționisti accepta ideea ca Evolutia este o religie.
Este nevoie de credința pt a crede in evoluție, Categoric. Cu 0 dovezi numai prin credința.
Astai avantajul atunci cand CREZI ! ...nu trebuie sa dovedesti nimic si chiar esti crezut!

Uite eu de multa vreme cred ca animalele au suflet ...si pot sa iti dau linkuri cu documentatie stintifica serioasa pe aceasta tema ...si astfel CRED ca Dumnezeu a trimis pe Fiul Sau ca sa salveze si mantuiasca sufletele porcilor (caci si ei au suflet si e pacat sa se piarda) si astfel propun ca voi religiosii sa intemeiati o religie pentru porci ...o religie in care Fiul Scroafei cea virgina isi da viata cu placere ca sa salveze sufletele porcilor ?

Ce zici nu e buna ideea? ...e vorba de credinta ...si credinta e libera si nici nu trebuie dovedita desi o pot dovedi cu un citat din Biblie:

"Eu sunt de vita (adica soi bun) caci Tatal meu e Vierul!"
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Mar Sept 08, 2009 5:05 am

tu dovedesti prin "dovezile" care-ti sunt neadevarate?

hmmm, ciudat om mai esti!

probabil nu ai altceva de facut.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Sept 11, 2009 9:47 pm

nelu a scris:
tu dovedesti prin "dovezile" care-ti sunt neadevarate?
Pai religia pe ce fel de dovezi se bazeaza? ...nu tot pe "dovezi" din cer ...adica acolo unde nu le poate verifica nimeni?
Ia da o dovada stintifica a existentei lui Yahwe ?

Citat :

hmmm, ciudat om mai esti!
Mda ... asa e cand vezi doar paiul din ochii altora ...fara sa vezi barnele tale!

Citat :

probabil nu ai altceva de facut.
E adevarat ca sunt momente cand vreau sa ma relaxez ... ba chiar sa ma distrez ...mai ales pe seama naivitatii unora care sunt atat de aberati incat considera credinta drept stiinta!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Sept 12, 2009 5:12 am

ei, uite ca ai aflat si tu ceva

credinta e dovada intelepciunii sau prostiei... depinde ce fel de credincios esti.

iar dovada ca Dumnezeu exista, o spunea-i chiar tu... ca El locuieste in om.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Sept 12, 2009 9:20 am

nelu a scris:

credinta e dovada intelepciunii sau prostiei... depinde ce fel de credincios esti.

Asa este ...eu de exemplu cred doar lucrurile de mare notorietate descoperite si dovedite de stiinta ....pentru ca nu pot sti chiar i totul ... asta este o dovada de intelepciune!

Dar sa crezi in cai verzi pe pereti, in porci care zboara din floare in floare sau personaje absurde care locuiesc intr-un cer de care nimeni nu are habar unde este ...zau ca este o mare dovada de prostie!

Citat :

iar dovada ca Dumnezeu exista, o spunea-i chiar tu... ca El locuieste in om.
Si tu cam la ce crezi ca ma refer?
... pai cand eu pomenesc de "Dumnezeul din mine ma refer la viata" ...si nu la o tenie care creste in matele mele !

Pai ca sa am contact cu viata din mine am nevoie de preoti, religie sau biserica?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Sept 12, 2009 5:46 pm

ca te consideri singur intelept, vedem si noi

apoi, viata din tine are nevoie de un pic bun simtz (ma refer la fazele urate care le afishezi)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Sept 12, 2009 8:39 pm

Gresesti!
Nu ma cred inventatorul verzei si nici profet ...eu sunt doar un om care pune ceva pret pe atitudinea civica!

Si pentru ca imi place ordinea ...chiar si in logica ... dar si in viata cotidiana ...imi place sa ma comport CORECT ...adica atunci cand vad un rahat (nu Lockum) ptr mine este rahat si imi arat sincer scarba si dezgustul ptr o asemenea "vedenie" ...iar cand aud o muzica buna sau vad ceva frumos ...reactionez pe masura ...!

Ptr mine totul este la locul sau ...chiar si o religie care a confiscat ptr sine exprimarea in cele mai frumoase vorbe ...devine ptr mine, atunci cand FAPTELE o dovedesc ca aducatoare de moarte , suferinta saracie si mizerie in milioane si milioane de cazuri ...timp de 2000 de ani ...ceva mai abject decat un rahat scarbos ...si iata im manifest scarba fata de existenta sa nefasta !

Si cum as putea fo altfel daca si astazi aceeasi religie trimite la moarte bieti copii cu sanse de viata doar ptr ca Biblia interzice anumiote practici medicale care ar putea salva viata bietului copil nevinovat (de faptul ca are parinti atat de prosti)

De boul ala renumit Johnny Travolta ...actorul ala de a Hollywood ...idiotul ala care si-a lasat copilul sa moara ca religia ii interzicea tratamentele medicale ...ati auzit!

Ce ar fi sa deschidem un topic pe asemenea subiecte?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Sept 12, 2009 9:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Teo
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 31/08/2009

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Sept 12, 2009 9:36 pm

Si eu as putea sa spun ce sentimente am față de tine si de hipocriziile pe care le spui, dar nu fac asta, pt ca aici ar trebui sa fie dezbateri civilizade, nu injuraturi.
Sus In jos
http://www.youtube.com/user/underground94teo
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Sept 12, 2009 9:46 pm

Felicitari Teo!

Asa vreau si eu ...dar cum in loc de argumente care sa dovedeasca "on topic" ca tocmai Yahwe a facut toata creatia .... si nu Marele Creator Fliyng Spagetty Monster (asa cum cred eu) ...primesc numai caracterizari referitoare la persoana mea ...si culmea caracterizari bazate nu pe Stinta ci tot pe Credinta ...zau ca sunt si eu deja exasperat ...si incerc sa le arat ca la caracterizari si "tamaieri" ...ma pricep si eu!
Sus In jos
Teo
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 111
Varsta : 23
Localizare : Romania
Puncte : 117
Data de inscriere : 31/08/2009

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Lun Sept 14, 2009 12:38 pm

In plus Soimos, Tu spuneai ca vi din Germania, sau nush ce țară in care oamenii stiu "adevarul" si te-ai gândit sa ne înveți si pe noi țăranii. Dar daca bine stiu eu, majoritatea oamenilor sunt Creștini. Dacă vrei sa ne convingi pe noi ceea ce crede America, sau comunitatea stiințifică, incepe cu Evolutia...
Sus In jos
http://www.youtube.com/user/underground94teo
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Lun Sept 14, 2009 5:27 pm

Teo a scris:
In plus Soimos, Tu spuneai ca vi din Germania, sau nush ce țară in care oamenii stiu "adevarul" si te-ai gândit sa ne înveți si pe noi țăranii. Dar daca bine stiu eu, majoritatea oamenilor sunt Creștini. Dacă vrei sa ne convingi pe noi ceea ce crede America, sau comunitatea stiințifică, incepe cu Evolutia...
Draga Teo ...si eu sunt crestin la fel ca toata societatea dezvoltata a Europei civilizata ...si exact ca acestia ma intalnesc cu religia si o respect doar la Pasti la Craciun si la vre-o nunta botez sau inmormantare ...iar aceste contacte cu biserica imi sunt suficiente si nici biserica nu incearca sa ma agreseze cu mai mult decat ata ...si e bine si corect asa!

Cat despre a incepe sa discutam despre Evulutie ...sau ma rog despre ce intelege un aberat prin religie despre evolutie ...mai intai trebuie sa ne punem de acord cu niste principii ...si anume ca nu ne luptam pe terenul meu si nici pe al tau ..ci pe unul neutru ...si propun ca discutia sa fie purtata in urmatorul algoritm ...eu iti postez un argument in favoarea evolutiei ...in acelasi timp tu imi prezinti un argument referitor la Creatia lui Yahwe ...si de abia apoi dupa ce fiecare din noi a prezentat un argument in favoarea teoriei sale ...de abia atunci fiecare din noi are dreptul sa raspunda combatanad argumentul celuilalt!
Esti de acord?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Lun Sept 14, 2009 5:30 pm

corneliugi a scris:
Citat :
[quote soimos]...zau ca sunt si eu deja exasperat ...si incerc sa le arat ca la caracterizari si "tamaieri" ...ma pricep si eu!
rectificare"doar la asta te pricepi",invata ce i ala bun simt(asa cum iti spunea nelu),buna cuviinta s'apoi vei "culege ce ai semanat"
Dragutule ... tu esti din pacate ultimul care are dreptul sa afirme asa ceva ...nu de alta dar daca te uiti pe tot forumul nu vezi decat argumentatiile mele si caracterizarile tale porcesti.
Atat!
Invata ca eu nu sunt crestinul care intoarce obreazul ...ci omul energic care atunci cand este atacat de porci ...le da cu nuiaua peste rat de le zboara mucii ...nu de alta ...dar se stie ca porcii nu sunt oameni si nici nu inteleg de bun simtz.
Asa ca pazea!

Ca sa vezi ca eu am si idei proprii citeste te rog ultimul meu schimb de replici cu Avram si vezi daca acolo vorbesc ca un papagal care doar citeaza biblia asa cum faci tu!
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Lun Sept 14, 2009 5:46 pm

[quote]
Citat :
nu de alta dar daca te uiti pe tot forumul nu vezi decat argumentatiile mele si caracterizarile tale porcesti.
Atat!
te am si crezut,uite si iti dau si un exemplu[quote]:
Citat :
Invata ca eu...sunt... omul energic care atunci cand este atacat de porci ...le da cu nuiaua peste rat de le zboara mucii ...nu de alta ...dar se stie ca porcii nu sunt oameni si nici nu inteleg de bun simtz.
Asa ca pazea!
in loc de "energic" trebuia pus nesimtit
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Lun Sept 14, 2009 5:50 pm

[quote="corneliugi"][quote]
Citat :
nu de alta dar daca te uiti pe tot forumul nu vezi decat argumentatiile mele si caracterizarile tale porcesti.
Atat!
te am si crezut,uite si iti dau si un exemplu
Citat :
:
Citat :
Invata ca eu...sunt... omul energic care atunci cand este atacat de porci ...le da cu nuiaua peste rat de le zboara mucii ...nu de alta ...dar se stie ca porcii nu sunt oameni si nici nu inteleg de bun simtz.
Asa ca pazea!
in loc de "energic" trebuia pus nesimtit
Draga ...iar nu intelegi nimic ...aici am aratat cum ma comport eu deobicei cu porcii!!!

sau sa inteleg ca tu ...simtindu-te porc ... pe de o parte te simti atacat si pe alta pretinzi sa ma comport cu toti porcii cu bum simtz?

...nu cumva tu chiar crezi ca in relatiile cu aceste dobitoace proaste trebuie sa ma comport cu bun simt?
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Lun Sept 14, 2009 6:26 pm

Citat :
[quote soimos]...nu cumva tu chiar crezi ca in relatiile cu aceste dobitoace proaste trebuie sa ma comport cu bun simt?
nu ti ar strica,crede ma,mai ales ca ai avea de invatat multe despre tine in relatia cu...guit,guit
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Lun Sept 14, 2009 6:35 pm

PS ...iti atrag ptr ultima oara atentia sa nu mai postezi aiureli de acest gen ca te banez!
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Mar Sept 15, 2009 5:37 am

Soimos a scris:
PS ...iti atrag ptr ultima oara atentia sa nu mai postezi aiureli de acest gen ca te banez!
de acord,oricum nu mi face placere felul asta de a "comunica", insa de fiecare data cand am postat "tampenii"a fost ca raspuns la postarile tale care contineau multe "tampenii" spuse la adresa mea
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Mier Sept 16, 2009 5:46 pm

multe tampenii spune la adresa ta?! ..
pai hai sa o luam cu usurelu ..

1 la mana , tampeniile au fost spuse cu cap ,daca pe tine nu te duce capu sa intelegi in asa fel incat sa nu ti se para jignire , inseamna ca esti bine indoctrinat ..
2 la mana .. celor ca tine nu prea trebuie sa le vorbesti frumos , de ce?! .. la cati crestini ca tine mau discriminat ca sunt satanist , care mau injurat ca nu cred in dumnezeu , care au fost rasisti cu mine .. si de ce fac asta?! ..pentru ca , conducatorul lor le spune sa faca asta , ii indruma sa fie rasisti cu oamenii care nu cred in dumnezeu..pai hai sa o luam pe logica draga cornel spune-mi si mie , ce fiu de dumnezeu s-au daca ne gandim bine chiar Iisus este DUMNEZEU , adica si tata si fiu in acelasi timp ?! .. de ce? pentru ca a lasato gravida pe propria mama cu el , si hai nu in ultimu rand s-a mai maritat cu propria mama , frumos .. deci el este si DUMNEZEU si FIU in acelasi timp , si spune-mi si mie , ce DUMNEZEU o data ce este DUMNEZEU face asa ceva? ..adica sa indrume oitele sa fie rasiste cu ateii?!? , raspunde-mi si mie la chestiile astea cornel , te rog frumos Wink
Sus In jos
Avram
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 171
Localizare : Terra
Puncte : 174
Data de inscriere : 18/07/2009

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Sept 17, 2009 10:26 am

H1perion a scris:
ii indruma sa fie rasisti cu oamenii care nu cred in dumnezeu..

Pai daca religia l-a omorat si pe Yeshua , si doar vorbea din cuvintele scripturii , de ce crezi ca tu ai pardon .
Orice le sta in cale spre asi atinge scopurile trebuie eliminat .
Lucrul acesta il gasim la toate religiile , totusi sunt si exceptii care intaresc regula .
Caci ei umbla in calea tatalui lor - Diavolul dupa cum spune Yeshua despre evrei care se considerau poporul lui Dumnezeu .

• Isus le-a zis: "Daca ar fi Dumnezeu Tatal vostru , M'ati iubi si pe Mine, caci Eu am iesit si vin dela Dumnezeu: n'am venit dela Mine insumi, ci El M'a trimes. (Ioan.8:42)
    Voi aveti de tata pe diavolul; si vreti sa impliniti poftele tatalui vostru . El dela inceput a fost ucigas; si nu sta in adevar, pentruca in el nu este adevar. Oridecateori spune o minciuna, vorbeste din ale lui, caci este mincinos si tatal minciunii. (Ioan.8:44)
    Deci raspunsul este : Da , Dumnezeu ii indruma sa procedeze cum spui tu , numa ca este Dumnezeul acestui veac .
  • Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Vin Sept 18, 2009 10:47 am

daca era cu adevarat fiu de Dumnezeu nu isi indruma oitele sa fie rasisti cu cei care nu cred in dumnezeu , sau sa omoare in numele religiei , nu asa e corect?! .. s-au dumnezeu si al lui "fiu" .. nu sunt altceva decat niste criminali ?! .. eu nu cred ca adevaratul dumnezeu ar fii asa , si nici fiul sau ..asa ca , uite inca ceva care arata ca jessus nu este fiul lui Dumnezeu ..
    Sus In jos
    Avram
    Scutier
    Scutier

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Lun Sept 21, 2009 5:22 pm

H1perion a scris:
    daca era cu adevarat fiu de Dumnezeu nu isi indruma oitele sa fie rasisti cu cei care nu cred in dumnezeu , sau sa omoare in numele religiei , nu asa e corect?! .. s-au dumnezeu si al lui "fiu" .. nu sunt altceva decat niste criminali ?! .. eu nu cred ca adevaratul dumnezeu ar fii asa , si nici fiul sau ..asa ca , uite inca ceva care arata ca jessus nu este fiul lui Dumnezeu ..

Se pare ca nu ai inteles nimic din ce am postat , pacat
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas

Localizare : ardeal
    Puncte : 884

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Lun Sept 21, 2009 6:20 pm

Soimos a scris:

upsss

... vad bine!?
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Mar Sept 22, 2009 8:12 am

Ai vazut bine ... eu accept sa mai fiu si trocait la fel cum o mai fac si eu cateodeta ...dar sa fac din acest forum o troaca de porci...zau ca nu imi permit !
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Mar Sept 22, 2009 11:36 am

in cazu asta, nu este nici o diferenta intre tine si cei de pe www.forumcrestin.com
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Mar Sept 22, 2009 12:00 pm

nelu , unul dintre ce-i de pe forumul acela mi-a spus pe timpul acela cand ma contraziceam cu el , era legat de extraterestrii , si le-am raspuns ca universul este infinit .. si unul dintre ei mi-au spus , de unde stii tu ca este infinit ?! .. adica vroia s-a spuna ceva de genul , ca are un perete in care te lovesti nu ?!.. mi se pare mie sau astia nau o doaga?! .. daca gresesc atragetimi atentia
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Mar Sept 22, 2009 3:40 pm

nelu a scris:
    in cazu asta, nu este nici o diferenta intre tine si cei de pe www.forumcrestin.com

Asta doar in imaginatia ta!

Pe acel forum cum ai contrazis "doctrina crestina a forumului" esti banat imediat.

Deocamdata la noi inca nu a fost nimeni banat ...si doar i s-a atras atentia ca este un forum ptr schimbul de idei libere si nu un WC public in care fiecare profitand de faptul ca nu e vazut sa mazgaleasca murdarii scrise cu rahat ...asa cum vedem in scripturile din orice WC public!

Sau alea nu sunt scripturi?
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Mier Sept 23, 2009 5:09 am

H1perion a scris:
    nelu , unul dintre ce-i de pe forumul acela mi-a spus pe timpul acela cand ma contraziceam cu el , era legat de extraterestrii , si le-am raspuns ca universul este infinit .. si unul dintre ei mi-au spus , de unde stii tu ca este infinit ?! .. adica vroia s-a spuna ceva de genul , ca are un perete in care te lovesti nu ?!.. mi se pare mie sau astia nau o doaga?! .. daca gresesc atragetimi atentia

daaa chiar asa!!!

de unde sti tu ca este infinit... ai dovezi?

sau o fi vorba de credinta!?
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Mier Sept 23, 2009 7:44 pm

nu nelu , universul este un CUB in care noi suntem in mijloc stii ... si daca zbori in univers o sa te lovesti de un zid ! .. asta e LOGIC! ca universul este INFINIT sunt sute de galaxii .. cum poti spune , ca universul nu este infinit Neutral
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan

Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 55
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Sept 24, 2009 3:43 am

nelu a scris:
    daaa chiar asa!!! 
    de unde sti tu ca este infinit... ai dovezi?
    sau o fi vorba de credinta!?
    " Cuvântul infinit provine de la lat. infinitas care înseamnă "nemărginit". Se referă la mai multe concepte distincte, de obicei legate de ideea de "fără sfârșit" sau "mai mare decât cel mai mare lucru la care te poți gândi", care apar în filozofie, matematică, teologie, dar și în viața cotidiană.", "Universul este tot ceea ce se vede plus tot ce mai poate exista." wikipediaEu cred ca este destul de logic, Universul este infinit si cuprinde tot ceea ce exista, inclusiv ideea de dumnezeu!
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    Avram
    Scutier
    Scutier

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Sept 24, 2009 9:00 am

H1perion a scris:
    asta e LOGIC! ca universul este INFINIT sunt sute de galaxii .. cum poti spune , ca universul nu este infinit

Nu spun ca universul este sau nu infinit , dar totusi daca te pun sa privesti printr-un tub de 20 km si tu , specific cu ochii pe care ai ai nu poti vedea capatul , asta nu inseamna ca nu exista totusi un capat .

Repet nu sustin nici una din variante cum ca universul este infinit sau nu , ramane ca timpul sa dovedeasca , nu poti sustine ceva de care nu ai dovezi suficiente si clare poti doar presupune sau ma rog sa ai credinta daca asa iti e mai pe plac .
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Sept 24, 2009 10:21 am

H1perion a scris:
    nu nelu , universul este un CUB in care noi suntem in mijloc stii ... si daca zbori in univers o sa te lovesti de un zid ! .. asta e LOGIC! ca universul este INFINIT sunt sute de galaxii .. cum poti spune , ca universul nu este infinit

si cum dovedesti asta?

sau vrei sa te cred?
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Sept 24, 2009 10:32 am

nu am cum s-a dovedesc , nici cum tu nu ai cum sa-mi dovedesti ca iisus este fiul lui dumnezeu .. INFINITATEA ne depaseste cu MUULT pe noi .. de ce ? pentru ca din cauza religiei tale ne-am oprit din evolutia omeneasca 1000 de ani! ...infinitatea nu o poti descrie in totalitate pentru ca nu suntem evoluati in asa fel incat sa stim ce inseamna cu adevarat infinitatea .. s-a luam legatura cu Superiorii nostrii care sunt la o evolutie fata de noi , de la pamant la univers adica extra-terestrii , poate ne spun ei daca universul este infinit ce spui?
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Sept 24, 2009 4:24 pm

pana acoloooo... ne mananca sfintii

io nu am nici o religie, dragutule... pt. ca sunt impotriva religiei.
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Joi Sept 24, 2009 4:27 pm

nelu sincer fara suparare , nu gandesti ca un om care nu crede in religie , poate ca doar nu crezi , nu te documentezi , s-au nu incerci s-a gasesti logica .. adevarat , pana acolo generatia noastra , adica tu , eu .. si ceilalti din generatia asta o s-a fim dusi de MULT , dar urmasii nostrii o s-a apuce vremea aceea , cine stie , poate ca acolo unde ne ducem noi o s-a avem sansa sa vedem ce s-e petrece pe terra in timp ce noi suntem acolo unde suntem Smile
    Sus In jos
    Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   

Sus In jos

Dovezi pt Evoluție
    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 2 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
    Mergi direct la: