Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Dovezi pt Evoluție

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 4:05 pm

Soimos a scris:
Tu esti beat?
Pai nu tu ai spus ca Timotei care vorbeste de "stiinta cea inselatoare care te indeparteaza de credinta" se refera la dinozauri?
nooo ca tu esti dus cu pluta( scz ca zic dar nu mai pot de nervi). ti-am specificat ca Timotei vorbea de stiinta mincinoasa( el nespecificand care). ca sa stii ca stiinta este si mincinoasa ti-am dat exemplul dinozaurilor. acum intelegi?

Soimos a scris:
Ma da zau ca esti culmea prostiei !

Pai ce oamenii de stiinta contesta existenta dinozaurilor?

Sau tu esti prea aiurit ca sa stii ce vorbesti?
trecand peste atacurile josnice, ce om de stiinta spune ca dinozaurii erau cunoscuti de oameni si in antichitate? pozele de mai sus dovedesc ca oamenii de acum cateva mii de ani, stiau de dinozauri si i-au vazut LIVE. Din asta rezulta ca stiinta mananca cacat cu polonicul cand spune ca dinozaurii au disparut acum 65 milioane de ani. esti de acord cu mine?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 4:11 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Tu esti beat?
Pai nu tu ai spus ca Timotei care vorbeste de "stiinta cea inselatoare care te indeparteaza de credinta" se refera la dinozauri?
nooo ca tu esti dus cu pluta( scz ca zic dar nu mai pot de nervi). ti-am specificat ca Timotei vorbea de stiinta mincinoasa( el nespecificand care). ca sa stii ca stiinta este si mincinoasa ti-am dat exemplul dinozaurilor. acum intelegi?
Mai degraba esti tu prea tantalau incat sa intelegi ca PC-ul de pe care postezi ...nu este o minciuna a stiintei ci o realitate care iti dovedeste clar ca Stiinta este o realitate ADEVARATA!
Desenele tale nu dovedesc ca stiinta este mincinoasa si nici ca speciile mari de dinozauri nu ar fi trait acum 150 de milioane de ani ...ca sa ai tu argumente sa contrazici aceasta teorie stintifica bine fundamentata!

Iar citatul din Timotei se refera nu la stiinta denumita Paleontologie ...ci la stiinta la modul general ... si dupa cat vad eu in realitate Tomografele cu rezonanta Magnetica nu sunt in Biserica lui Mr. Nobody ...ci in acele temple ale sanatatii numite Spitale in care STIINTA este singura religie universal valabila !

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 11, 2011 5:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 4:20 pm

Laughing Laughing stii dc sunt dus cu pluta? deoarece ma cobor la nivelul tau.

hai sa lamurim situatia: ''O, Timotei, păzește comoara ce ți s-a încredințat, depărtându-te de vorbirile deșarte și lumești și de împotrivirile științei mincinoase'' nu zice stiinta, zice stiinta mincinoasa. deci substantivul stiinta are si un adjectiv mincinoasa, de unde rezulta ca sunt 2 stiinte: adevarata si mincinoasa.

citat Soimos

Mai degraba esti tu prea tantalau incat sa intelegi ca PC-ul de pe care postezi ...nu este o minciuna a stiintei ci o realitate corect PC-ul este o realitate a stiintei, dar eu nu am vorbit de PC, dc ai adus discutia despre el. cum si religia este dualista asa este si stiinta. Wink

citat Soimos

Desenele tale nu dovedesc ca stiinta este mincinoasa hai nu mai spune. dar cand oamenii de stiinta zic ca niciun om nu a vazut un dinozaur in viata ce este? nu minciuna?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 5:02 pm

GaSpAr a scris:
Laughing Laughing stii dc sunt dus cu pluta? deoarece ma cobor la nivelul tau.
Poi fa bine si nu te mai cobori ...ca si asa ai ajuns cu mentalul in epoca bronzului ...si daca mai cobori ...poate te mananca dinosaurii!

Citat :

hai sa lamurim situatia: ''O, Timotei, păzește comoara ce ți s-a încredințat, depărtându-te de vorbirile deșarte și lumești și de împotrivirile științei mincinoase'' nu zice stiinta, zice stiinta mincinoasa. deci substantivul stiinta are si un adjectiv mincinoasa, de unde rezulta ca sunt 2 stiinte: adevarata si mincinoasa.
Asta doar in imaginatia ta si a celor care nu STIU nimic ...dar cred ca prin credinta se poate STII totul!
"Stiinta Mincinoasa"nu este stiinta ...ci literatura sau arta SF...de ex ceva asa cum e religia ...adica o stinta care nu s-a demonstrat pe simplul motiv ca nu s-a descoperit Cerul in care "locuieste" Dumnezeu ...desi culmea prostiei ...cica se stie ce se intampla in ceruri ba chiar si ce doreste Dumnezeu ...nu e DOOF? ...zi si tu?

Citat :

corect PC-ul este o realitate a stiintei, dar eu nu am vorbit de PC, dc ai adus discutia despre el. cum si religia este dualista asa este si stiinta.
Pai PC este numai una dintre milioanele realitati ale stiintei.
Dar scuze ...nu vad nici o realitate a CREDINTEI ?
Oare din ce cauza ...nu cumva ptr ca religia este o "stiinta mincinoasa"?

Citat :

Desenele tale nu dovedesc ca stiinta este mincinoasa hai nu mai spune. dar cand oamenii de stiinta zic ca niciun om nu a vazut un dinozaur in viata ce este? nu minciuna?
Este incultura!
Ptr ca toti oameni au vazut pasari, crocodili sau soparle ...unele chiar mari ... de ex Varanul de Comodo!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 5:03 pm

si au vazut si dinoauri Wink dovezi sunt, dar sunt reduse la tacere
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 5:06 pm

GaSpAr a scris:
si au vazut si dinoauri Wink dovezi sunt, dar sunt reduse la tacere
Prostii!
Nu exista nici un interes ptr a se intampla asta ...ba chiar din contra ... ce scump s-ar vinde biletele intr-un Jurasic Park?

Deci cum ramane cu Stiinta Mincinoasa?

Ori este stinta ...adica Adevar demonstrat si repetabil ...ori este o minciuna camuflata?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 5:13 pm

hai ma ce naiba? oamenii aia erau nebuni cand desenau dinozauri si vorbeau despre ei?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 6:01 pm

Da pe aia cu helicopterele in hieroglifele din Templul Seti din Abydosai vazut-o?

Ce parere ai?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 11, 2011 6:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 6:04 pm

Soimos a scris:
Da pe aia cu helicopterele in hieroglifele din Templul Seti din Abydosai vazut-o?
Stai sa o caut!
da o stiu
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 6:17 pm

Soimos a scris:

Ce parere ai?

Poate ca Dumnezeu se plimba cu elicopterul si-l pacalea pe Moise ca el e seful cel mare Laughing Iar moise punea botul la fraiereala si ii zicea: ”Ce tare esti tu creatorule, carele ai facut pana si dinozaurii Laughing si apoi i-ai halit ca sa nu ne sperie dracoveniile Laughing Gata sefule, tu esti barosanul nostru din ceruri ce scoti flacari in maretia ta Laughing ”.

GaSpAr
Arcas
Arcas

Varsta : 25
Localizare : Iasi
Puncte : 966

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 6:57 pm

stiam demult poza, dar nu am vazut parerea unui expert in hieroglife.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 7:04 pm

Dar despre asta, ce parere ai? Este sculptat pe peretele catedralei din Salamanca, Spania, in anul 1102!!!

Tot in acelasi fel, nu crezi ca lui Moise i se putea arata un calator prin spatiu sau timp, pentru a-l pacali ca el a creat Universul? La nivelul lui Moise, acum aprox. 3500 de ani, putea crede orice i-ar fi spus o astfel de aratare pusa pe sotii!

Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 7:09 pm

Tot pe peretele aceleiasi catedrale si un Garguin mancand inghetata la cornet!!!

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 7:10 pm

o stiam si pe asta, nu stiu ce sa zic dar am sa ma documentez in legatura cu ea Very Happy
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 7:10 pm

Apopii a scris:
Tot pe peretele aceleiasi catedrale si un Garguin mancand inghetata la cornet!!!

Laughing oare ce inghetata o fi aia? acum pe bune, ar putea fi orice nu neaparat inghetata
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 7:17 pm

GaSpAr a scris:
oare ce inghetata o fi aia? acum pe bune, ar putea fi orice nu neaparat inghetata

Nu este constatarea mea, ci a celor care au examinat si studiat sculptura respectiva!

Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 7:38 pm

Uite, aici parca se vede mai bine.

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 8:11 pm

Apopii a scris:
Uite, aici parca se vede mai bine.

Pai eu CRED !!! ...bineinteles a proasta ca tot ceea ce tine de Credinta ... ca imaginea il reprezinta pe Adam ademenit de sarpe (adica dinozaur) mancand din fructul cunoasterii binelui...adica inghetata de fructe ...oprite!
Adam este simbolic reprezentat ca leu pentru ca el reprezinta simbolic starea de animalitate ...dar si faptul ca acest animal care este omul ... va deveni stapanul planetei ...caci in curand jungle nu vor mai exista, ... nici macar ptr cei care sunt acum oale de lut si doresc sa evolueze la stadiul de maimuta primara, adica pozitie mult mai superioara decat cea de simpla oala de noapte facuta din lut, ptr ca maimuta totusi evolueaza (in milioane de ani ...pe cand lutul NU- NICIODATA!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 11, 2011 10:50 pm

Soimos a scris:
Pai eu CRED !!! ...bineinteles a proasta ca tot ceea ce tine de Credinta ... ca imaginea il reprezinta pe Adam ademenit de sarpe (adica dinozaur) mancand din fructul cunoasterii binelui...adica inghetata de fructe ...oprite!
Adam este simbolic reprezentat ca leu pentru ca el reprezinta simbolic starea de animalitate ...dar si faptul ca acest animal care este omul ... va deveni stapanul planetei ...caci in curand jungle nu vor mai exista, ... nici macar ptr cei care sunt acum oale de lut si doresc sa evolueze la stadiul de maimuta primara, adica pozitie mult mai superioara decat cea de simpla oala de noapte facuta din lut, ptr ca maimuta totusi evolueaza (in milioane de ani ...pe cand lutul NU- NICIODATA!

Laughing Laughing Laughing Da, la asta nu m-am mai gandit... sa stii ca ala poate fi Adam mancand inghetata cunoasterii Laughing doar e sculptat pe o catedrala! Iar cosmonautul s-ar putea sa fie intr-adevar tat-su cu casca de protectie, era periculos sa-l alungi pe Adam din Rai... putea da cu pietre Laughing

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Dum Iun 12, 2011 4:59 am

Bingo!
Iata cum am rezolvat enigma catedralei din Salamanca si am aflat si cine este acel cosmonaut care seamana intradevar cu un Dumnezeu adevarat ...adica cu un Creator ...asa cum este si Omul ... cand este imbracat in costum de cosmonaut...si cand arata ca un Nephilim!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Dum Iun 12, 2011 2:26 pm

GaSpAr a scris:

Soimos a scris:
Stiinta nu are ca produs FINAL ipotezele si bteoriile bazate pe ipoteze
Ci adevaruri reale si demonstrabile!
''adevar'' demonstrat azi, care maine va deveni ceva improbabil. ce fel de adevar este asta?
Nici un adevar demonstrat ca adevar ...adica REPETABIL nu va deveni improbabil.
Si exemple in acest sens ai cate vrei ... de la curentul electric incepand si pana la Computerul Tomograf!
Dar ce sa-i faci "Credinta este oarba"!

Insasi schimbul de replici pe care l-am avut mai sus cu GaSpar dovedeste ca EI (religiosii) sunt INTOLERANTI si nici nu concep sa accepte parerea altora chiar daca sunt sustinute de argumente stintifice!

Adevarul este ca propagandistii religiosi, intorc spatele INVATATURII si CUNOASTERII RATIONALE ... si nu vor sa formeze generatii de tineri bine pregatiti ptr viata ...ci doresc fanatici INDOCTRINATI care sa creada ca ei ptr ca apoi sa poata trai ca parazitii pe spatele lor.

Si ptr asta au nevoie de prosti!

Exact acesta este scopul pe care ni l-a propus pe acest forum ... sa sa combatem cu armele lor proprii (Biblia) idioteniile unei religii care si-a dovedit "valoarea" in 2000 de istorie reala ...o religie care si astazi are ca scop indoctrinarea tinerilorr cu doctrine idioate si periculoase!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Sam Iun 25, 2011 7:49 pm

Apopii a scris:
Pai... cea mai simpla dovada pentu evolutie, este chiar inexistenta lui dumnezeu!
vai cata filozofie, cata stiinta, cata logica. Apopii asta e cea mai tare perla auzita vreodata. mult mai rapid dovedesti utopia evolutiei decat inexistenta lui Dumnezeu, desi inexistenta lui Dumnezeu nu o poate dovedi nimeni
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Dum Iun 26, 2011 1:31 am

GaSpAr a scris:
Apopii a scris:
Pai... cea mai simpla dovada pentu evolutie, este chiar inexistenta lui dumnezeu!
vai cata filozofie, cata stiinta, cata logica. Apopii asta e cea mai tare perla auzita vreodata. mult mai rapid dovedesti utopia evolutiei decat inexistenta lui Dumnezeu, desi inexistenta lui Dumnezeu nu o poate dovedi nimeni

Tu poti dovedi stiintific ca nu exista Capitanul Nemo al lui Jules Verne? Nu poti, dar pentru un om cu o gandire matura este clar ca acel personaj este doar rodul imaginatiei autorului. Tot la fel, pentru un om cu capul pe umeri, este clar ca Yahweh, adica dumnezeu este rodul imaginatiei lui Moise!

Daca pe lume exista multi imaturi in gandire, nu inseamna ca Nemo sau dumnezeu ar exista in afara filelor cartii sau in afara imaginatiei respectivilor imaturi!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   Dum Iun 26, 2011 6:21 am

Citat :
.... mult mai rapid dovedesti utopia evolutiei decat inexistenta lui Dumnezeu.
Ce prostie IMENSA!

Inexistenta cuiva nu trebuie dovedita ... ptr ca ea se constata!

Profetul Bob Henderson a mers mult mai departe ...ba chiar da un premiu de 1 milion de $ in cash, celui care dovedeste INEXISTENTA in ceruri a Marelui Dumnezeu Fliyng Spaghetty Monster, al carui Logo (tot cu un peste) il; vedem mai jos:

Iata imaginea acestui adevarat Dumnezeu pe care nu-l poate desfinta nimeni si nimeni nu poate demonstra inexistenta lui!

Ce zici de acest gen de logica ... ca a ta pe baza careia Marele Profet a facut o noua religie care batjocoreste crestinismul si ideile tampite de genul celor postate de tine

Nu ti se pare total smintita o asemenea "logica" ca a ta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dovezi pt Evoluție   

Sus In jos

Dovezi pt Evoluție
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 11 din 11Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: