Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

... si totusi Biblia are dreptate!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Feb 18, 2010 11:59 am

in cazu asta esti un ipocrit.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Feb 18, 2010 1:31 pm

Da croitoru cand lucreaza cu materialul clientului nu e ipocrit?

Cred ca habar nu ai ce inseamna a fi ipocrit!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Feb 18, 2010 8:08 pm

ai dreptate, am gresit cuvantul!

esti ceea ce esti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Feb 18, 2010 8:11 pm

nelu a scris:
ai dreptate, am gresit cuvantul!

esti ceea ce esti.

Nu stiu cum se face ca mereu gresesti cuvintele ...sa fie asta din cauza ca si tu esti asa cum esti ?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Feb 19, 2010 2:50 pm

Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Feb 20, 2010 8:14 am

nelu , de ce raspunzi numai prin emoticoane sau texte de clasa I ?..
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Feb 20, 2010 8:26 am

Pentru ca mai mult de atat .... nu poate!
El nu stie nimic ...doar crede!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Feb 20, 2010 8:33 am

este rau , daca doar crede .. Nelu hai sa-ti spun cateva chestii interesante , sau mai bine zis LOGICE ..

tu crezi ca iisus este fiul lui dumnezeu si asa mai departe , TU CREZI , nici nu te-ai interesat daca este asa , sau nu este asa , si eu credeam la fel , pana m inceput sa-mi pun cateva intrebari .. si pe urma din ce in ce mai multe intrebari , si am aflat pentru ca ma batea gandu pentru ca , CREDEAM dar nu stiam NIMIC ..

de ce nu incerci s-a te documentezi si sa aflii adevarul? .. si sa incetezi din CREZUT? dar am uitat cum sunteti voi , indoctrinati in asa fel incat orice chestia spusa impotriva religiei direct "BLASFEMIEEE" ... si tipati in stanga si in dreapta , hai sa-ti spun ceva ..am vazut acum o luna pe OTV un domn "Pavel Corut" .. un GENIU! .. o facut 2-3 POPI SAH-MAT .. o intrat si ciobanu de "BECALI" ..si o inceput sa tipe sa il faca nenorocit , posedat si asa mai departe , omul era cu biblia in fata si va dovedea voua , indoctrinatilor ca biblia va face sah-mat religia , CARTEA VOASTRA "SFANTA" .. este o carte primitiva ..si DOAR O CARTE , nimic altceva ..omul acela va facut religia sah-mat omule cu tot cu coruptii vostrii POPI si cu tot cu indoctrinati .

intrase unu in direct si spunea ca s-ar lepada de parintii lui pentru IISUS , uite si tu minte BONLAVA DE OM RETARDAT .. cum sa iti lasi oamenii care te-au crescut , si te-au nascut pentru unu-l care NU STII ABSOLUT NIMIC , NICI TU DE EL , NICI EL DE TINE ! ..ati luato razna fratilor
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Feb 20, 2010 8:38 am

hai sa iti mai spun ceva , absolut LOGIC .

de ce papa ioan paul al 2-lea sau Primul , nu mai stiu sigur , atunci cand a fost impuscat s-a dus la DOCTOR?! ..si nu o stat in biserica sa se roage la "DUMNEZEU" si a apelat la STIINTA?! ... si stii care e culmea culmilor? ..ca dupa ce s-o vindecat omu bine mersii spune oamenilor ca "DUMNEZEU MA AJUTAT S-A MA FAC BINE" ..ba cat de distrus mintal sa fii sa poti spune asa ceva?! .. cand doctoru o stat 6 ore langa tine s-a te faca bine si tu spui ca dumnezeu te-a facut bine!!!??? .. papa ala trebuia sa-i pupe picioarele doctorului ..

de ce cand un POPA se imbonlaveste apeleaza la STIINTA ? si nu sta in biserica sa pupe icoane pictate non-stop si sa se roage?! .. de ce se duce la DOCTOR?! .. voi nu vedeti ca si POPIII va fac pe FATZA .. va MINT de va rup

s-a nu uitam ca RELIGIA a fost mereu IMPOTRIVA STIINTEI ...
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Feb 21, 2010 12:06 pm

mei papa hipi!!!

ce treaba am io cu papapius nustiu care, sau popa x?

nu am nici o legatura, nici n-am avut.
asta am mai zis-o, dar vad co ApoSoi si tu o tot dalanblagiti

cand iti/ va mai vin idei din astea, a-ti face bine sa plimbati un pic ursu... ok?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier

Varsta : 24
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Feb 21, 2010 4:16 pm

nu tin nici un urs nelu , ti-am aratat cat de CREDINCIOS este insusi PAPA .. ca apeleaza la STIINTA atunci cand este in probleme ,si nu se roaga la zeul vostru primitiv Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Feb 21, 2010 9:16 pm

Stie ca e impotent ca un pitic de gradina si ca nu ai pe cine te baza!

Dar asta e secret din Pivnitele Vaticanului (alea de vin).
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Lun Feb 22, 2010 7:37 am

H1perion a scris:
nu tin nici un urs nelu , ti-am aratat cat de CREDINCIOS este insusi PAPA .. ca apeleaza la STIINTA atunci cand este in probleme ,si nu se roaga la zeul vostru primitiv

se pare ca... hai s-o lasam balta

uite, mai facut sah mat

multumit?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Lun Feb 22, 2010 10:04 am

1:0 ptr Hippy
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Lun Feb 22, 2010 8:31 pm

... la pauza
Sus In jos
otilia
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 50
Localizare : my mind
Puncte : 47
Data de inscriere : 05/02/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Lun Mar 01, 2010 9:57 pm

acum stii si scorul final,spune-ni-l si noua.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 03, 2010 8:19 pm

Nu poate sa-l spuna ca a amutit de tot, probabil cand a vazut cat de astronomic este.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mar 04, 2010 5:52 am

S-o fi apucat de astronomie... tot cautandu-l pe dumnezeu prin ceruri!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Mar 06, 2010 2:10 pm

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Mar 06, 2010 2:14 pm

nelu a scris:
Adica ai baut si ti se ridica aburii sau iti iese cumva fumul pe urechi Smile ?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Mar 06, 2010 2:16 pm

ghici
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Mar 06, 2010 2:20 pm

Hai c-am dat in ghioc si mi s-a aratat ca a avut loc o coliziune frontala intre cei doi neuroni, de acolo provine fumul Smile Esti multumit?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Mar 06, 2010 5:58 pm

........................................................
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mar Mar 23, 2010 4:53 pm

"Implinirea profetiei biblice este garantata ferm si irevocabil de urmatoarele adevaruri:

1. Este imposibil ca Dumnezeu sa minta – El Insusi le-a vorbit evreilor prin profeti;

2. Este imposibil ca Sfanta Scriptura sa nu se implineasca;

3. Pe cat este de adevarat ca intreaga creatie a fost facuta prin Cuvantul lui Dumnezeu, pe atat este de adevarat ca se vor implini si lucrurile pe care acum nu le vedem inca, insa care sunt promise in Cuvantul lui Dumnezeu;

4. Deja s-au implinit foarte multe lucruri prorocite in Cuvantul lui Dumnezeu – sa ne gandim doar la nasterea Fiului lui Dumnezeu. Domnul Isus S-a nascut pe pamantul acesta in Betleem, dar Israelul nu a inteles minunea ce a avut loc odinioara. Teoretic, poporul evreu stia totul, dar dispozitia interioara a inimii sale nu a dus la nici o schimbare in sens spiritual. Din cauza aceasta mantuirea, Cuvantul, Templul si tara le-au fost luate evreilor si date neamurilor. Acum Dumnezeu le ofera pe toate acestea inapoi dragostei Sale dintai, si anume Israelului. Domnul Isus este pe punctul de a reveni. Inainte insa ca El sa vina pentru Israel, ii va lua la Sine pe cei sfintiti de Dumnezeu. Ne aflam chiar inaintea implinirii minunate a profetiei biblice!"
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 7:47 am

buburuzu a scris:
"Implinirea profetiei biblice este garantata ferm si irevocabil de urmatoarele adevaruri:

1. Este imposibil ca Dumnezeu sa minta – El Insusi le-a vorbit evreilor prin profeti;
Dar cum le-a vorbit crestinilor?
Prin castraveti?(ca rimeaza cu profeti) ...sau te te consideri evreu?

Citat :

2. Este imposibil ca Sfanta Scriptura sa nu se implineasca;
Tocmai asta ar trebui sa te sperie caci asta este cea mai grava amenintare pentru crestini.
Sau tu nu crezi in ceea ce spune Dumnezeu in Deuteronom 13.1 pentru ca la nivelul crestin de intelegere al scripturii, cuvantul lui Dumnezeu este un mic kkt fara importanta fata de ce spune Pavel si banda lui de sarlatani mafioti-bisericisti in falsele evanghelii ale bisericii diavolului?

Citat :

3. Pe cat este de adevarat ca intreaga creatie a fost facuta prin Cuvantul lui Dumnezeu, pe atat este de adevarat ca se vor implini si lucrurile pe care acum nu le vedem inca, insa care sunt promise in Cuvantul lui Dumnezeu;
Deci vrei sa spui ca tu si lumea ta s-a nascut din MINCIUNA ...ca doar si minciuna este un cuvant...mai ales daca e rostit de "dumnezeul crestin" care nu a fost capabil sa inspire nici macar o scriptura ...motiv ptr care a furat scripturile altei religii si o vinde celor inculti si certati cu adevarul drept "cuvantul sau" !

Citat :

4. Deja s-au implinit foarte multe lucruri prorocite in Cuvantul lui Dumnezeu
Pai vezi de ce trebuie sa te lapezi de satana ...adica de crestinism?
Pai daca cineva este atat de prost incat sa nu inteleaga ce zice in Deuteronom 13.1 ...macar cu umbra de creier din bezna cutiei sale craniene sa inteleaga ce zice in Apocalipsa 18.4 unde se cere tuturor celor care au facut legamant crestin cu Diavolul sa paraseasca tot ceea ce pute a Biserica Crestina si se bazeaza pe Biblie... cartea mincinoasa a Romei ...adica Marea Curva a Noului Babilon!

Citat :

– sa ne gandim doar la nasterea Fiului lui Dumnezeu.

Pai sa sti ca si pe mine tocmai subiectul asta ma ingrijoreaza cel mai tare!
Adica scazand puterea lui Dumnezeu Unicul prin divizarea lui in 3 parti inseparabile (din care una este partea dibolica care a ajuns si ea "dumnezeul lumii acesteia" si vectorul energetic numit "Duhul sfant" (probabil duhul minciunii care traieste in Biblie) duh care face legatura intre ramasita de Dumnezeu (adica o treime din el) si Diavolul (Dumnezeul lumii acesteia care in Apoc 1.18 recunoaste ca este stapanul cheilor iadului) Iata ca acestea ne arata clar lucratura diavolului privind nasterea lui Isus-Christos ...episod in care vedem ca Christos a lasat-o gravida pe maica-sa ca sa se nasca el insusi din acest incest diabolic... si zau ca un asemenea gest este socant, cutremurator si ar trebui sa dea de gandit fiecarui crestin care vrea sa urmeze aceasta calea a Diavolului!

Citat :

Domnul Isus S-a nascut pe pamantul acesta in Betleem, dar Israelul nu a inteles minunea ce a avut loc odinioara.

Nici nu este de mirare ca nu a inteles nimic...nu de alta dar cand iti inseli barbatul si umblii prin vecini mai tineri cum era Iulius Abdes Pandira (tatal natural al lui Yehoshua numit si Isus) ...singura minune care s-a intamplat era faptul ca pacatoasa Maria nu a fost lapidata asa cum cerea obiceiul vremii ... deci asta era singura minune!

Citat :

Din cauza aceasta mantuirea, Cuvantul, Templul si tara le-au fost luate evreilor si date neamurilor.
Problema este ca tu nu cunosti versetul din Apocalipsa 12.12 in care Tatal ceresc ne dezvaluie faptul ca il va trimite pe Diavol pe pamant... ca sa isi impuna Biserica Sa (Apocal.22.16). si evident ca evreii nu au de ce sa se converteasca la religia Diavolului pentru ca ei aveau legamantul lor cu Yahwe ...adica cu cel care le zice in Deuteronom 13.1 sa ucida pe oricare facator de minuni care vrea sa fie egalul lui Yahwe ...adica Treime cu el!

Citat :

Acum Dumnezeu le ofera pe toate acestea inapoi dragostei Sale dintai, si anume Israelului.
Evident!
Asta este rasplata promisa de Yahwe celor care au incredere in EL ... si nu se lasa ademeniti de chemarea Diavoluluii care s-a infatisat sub forma de Lucifer adica Christos (pe romaneste Luceafar vezi Apoc 22.16 coroborat cu Apoc 1.18)

Citat :

Domnul Isus este pe punctul de a reveni.

Uau ce dur!
Si nu va kkti pe voi de frica?
Pai voi credeti ca se va bucura ca voi i-ati in locuit toate invataturile cu minciunile lui Pavel ...cel mai mare dusman al lui Isus, care vazand ca actionand ca ucigas de crestini nu poate ajunge la rezultatul cerut de Marea Curva de la Roma (Noul Babilon) a infiltritat comunitatile crestine si a schimbat radical Calea lansata de Isus prin falsele evanghelii ale bisericii care abat total credinciosii de la Legea lui Yahwe, legi ptr impunerea carora Isus personal isi asuma responsabilitatea.

Un sfat sincer ptr voi care asteptati revenirea lui Isus ....IESITII urgent din religia Marii Curve si ... Fuuuuugitiii ca altfel dati de Dracu!

Pentru cei care se simt intrigati de mesajul meu ...cred ei probail ca e cam dur ...le recomand sa citeasca versetele indicate de mine ....si daca nu le inteleg sau cred ca eu le inteleg gresit ..sa ma combata ...sa vedem daca au cu ce ...nu de alta dar tot ce am insirat mai sus este bazat pe Biblie ... si intre cuvantul unui afeminat ca Ioan sau prost ca Luca am ales mereu citatele puse in contul lui Isus, pe principiul ca mincinoasa Evanghelie ca sa para mai credibila a inglobat in proportie de cca 10 % si afirmatii ale lui Isus pe langa cele 90% minciuni ale lui Pavel si a bandei sale de excroci bisericesti.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 9:21 am

--------
ai scris undeva ca nu noi suntem cei care dau verdictul, ci aceia care ne citesc!

daca este asa de ce te repeti mereu si mereu cu acele cuvinte de mahala!?

daca ai fi putin mai cizelat, probabil ca ai avea de castigat!

de fapt, "... din prisosul inimii vorbeste gura"
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 9:59 am

De cand versete Biblice si ideile care ne sunt transmise de ele pot fi numite "de mahala"?

Pai cum ai vrea sa sune niste amenintari care o incuba pe Marea Curva a Noului Babilon ... sa o laudam ca pe o "fecioara sfanta" care si ea ramane gravida cu soldatul chipes din vecini?
Si asta sti bine ca nu o zic eu ci facea parte din cearta lui Origene (parintele bisericii) cu Celsius (martor la eveniment)!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 10:51 am

Origen e un eretic, ca si tine de altfel!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 1:40 pm

Asta ... eventual din p de v al unor mafioti care au institutionalizat sarlatania de stat numita religie crestina!

Problema (pentru tine) este ca minciunile cu originea divina a lui Isus sunt combatute inca in acele vremuri de fratele sau nativ Iacov.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 2:40 pm

Si regii au pretentia ca sunt unsii lui dumnezeu si ca au sange albastru Smile Unii dintre ei si-au intemeiat chiar dinastii divine!!! Delirul mistic, bata-l vina!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 3:56 pm

Soimos a scris:
Asta ... eventual din p de v al unor mafioti care au institutionalizat sarlatania de stat numita religie crestina!

cearta-te cu ei, ce-mi zici mie... nu fac parte dintre ei.

Soimos a scris:
Problema (pentru tine) este ca minciunile cu originea divina a lui Isus sunt combatute inca in acele vremuri de fratele sau nativ Iacov.

daca tu spui!!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 5:07 pm

Daca as spune-o eu ...ar fi egal cu 0

Din pacate (ptr cei care sunt certati cu documentatia) o spune Josephus Flavius cand se refera la marele scandal al primului Conciliu atunci cand prostii nu au vrut sa-l creada pe fratele lui Isus ci pe excrocul-sarlatan Pavel cel care nici macar nu l-a vazut pe Isus!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mar 25, 2010 8:35 am

ce destept esti... Pavel la primu conciliu!?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mar 25, 2010 4:38 pm

buburuzu a scris:
ce destept esti... Pavel la primu conciliu!?
Nu ma fa de ras !

Pai nici de atata nu ai habar ca primul conciliu ...denumit cel "al Apostolilor" a avut loc intre ani 48 e.n si 50 e.n si Pavel nu numai ca a participat ...dar fiind cu o pregatire superioara si cu experienta in cele ale retoricii a reusit sa ii prosteasca pe fraierii adunati acolo si sa acrediteze minciuna ca Isus e Fiul Domnului ... desi Iacob fratele lui Isus ...prezent si el la acest Conciliu incerca sa explice prostimii adevarul ...dar din pacate fara succes.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   

Sus In jos

... si totusi Biblia are dreptate!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Si totusi Biblia nu are dreptate!-
Mergi direct la: