Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

... si totusi Biblia are dreptate!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 9:21 am

--------
ai scris undeva ca nu noi suntem cei care dau verdictul, ci aceia care ne citesc!

daca este asa de ce te repeti mereu si mereu cu acele cuvinte de mahala!?

daca ai fi putin mai cizelat, probabil ca ai avea de castigat!

de fapt, "... din prisosul inimii vorbeste gura"
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 9:59 am

De cand versete Biblice si ideile care ne sunt transmise de ele pot fi numite "de mahala"?

Pai cum ai vrea sa sune niste amenintari care o incuba pe Marea Curva a Noului Babilon ... sa o laudam ca pe o "fecioara sfanta" care si ea ramane gravida cu soldatul chipes din vecini?
Si asta sti bine ca nu o zic eu ci facea parte din cearta lui Origene (parintele bisericii) cu Celsius (martor la eveniment)!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 10:51 am

Origen e un eretic, ca si tine de altfel!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 1:40 pm

Asta ... eventual din p de v al unor mafioti care au institutionalizat sarlatania de stat numita religie crestina!

Problema (pentru tine) este ca minciunile cu originea divina a lui Isus sunt combatute inca in acele vremuri de fratele sau nativ Iacov.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 2:40 pm

Si regii au pretentia ca sunt unsii lui dumnezeu si ca au sange albastru Smile Unii dintre ei si-au intemeiat chiar dinastii divine!!! Delirul mistic, bata-l vina!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 3:56 pm

Soimos a scris:
Asta ... eventual din p de v al unor mafioti care au institutionalizat sarlatania de stat numita religie crestina!

cearta-te cu ei, ce-mi zici mie... nu fac parte dintre ei.

Soimos a scris:
Problema (pentru tine) este ca minciunile cu originea divina a lui Isus sunt combatute inca in acele vremuri de fratele sau nativ Iacov.

daca tu spui!!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Mar 24, 2010 5:07 pm

Daca as spune-o eu ...ar fi egal cu 0

Din pacate (ptr cei care sunt certati cu documentatia) o spune Josephus Flavius cand se refera la marele scandal al primului Conciliu atunci cand prostii nu au vrut sa-l creada pe fratele lui Isus ci pe excrocul-sarlatan Pavel cel care nici macar nu l-a vazut pe Isus!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mar 25, 2010 8:35 am

ce destept esti... Pavel la primu conciliu!?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mar 25, 2010 4:38 pm

buburuzu a scris:
ce destept esti... Pavel la primu conciliu!?
Nu ma fa de ras !

Pai nici de atata nu ai habar ca primul conciliu ...denumit cel "al Apostolilor" a avut loc intre ani 48 e.n si 50 e.n si Pavel nu numai ca a participat ...dar fiind cu o pregatire superioara si cu experienta in cele ale retoricii a reusit sa ii prosteasca pe fraierii adunati acolo si sa acrediteze minciuna ca Isus e Fiul Domnului ... desi Iacob fratele lui Isus ...prezent si el la acest Conciliu incerca sa explice prostimii adevarul ...dar din pacate fara succes.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mar 25, 2010 6:11 pm

asta nu-i o dovada.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mar 25, 2010 7:19 pm

La ce te refri ...la postarea mea sau la consemnarile istorice ?

Pai daca e vorba de dovezi ....sa fi tu sanatos de cate "dovezi" poti aduce tu prin care sa atestezi ca Dumnezeul Adevarat a iesit din pipoasca unei femei !
Ai vreo dovada in acest sens?

Daca nu ...macar realizezi ce blasfemie e religia ta ?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mar 25, 2010 7:48 pm

io n-am religie mei!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mar 25, 2010 8:06 pm

Pa cuvant?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Mar 26, 2010 4:48 pm

serios.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Mar 26, 2010 7:19 pm

Am inteles ...tu nu ai religie .... ci credinta !
Adica ai trecut la credinta ...cum spun pocaitii ...ptr ca de fapt ei nu au religie ci Cult religios ...nu?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Mar 27, 2010 6:32 pm

si care-i problema ta!?

pt. mine, Biblia are dreptate, daca pt. tine nu este asa, asta e!

viata oricum va merge mai departe, cu stiinta sau fara... credinta sau fara, samd.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Mar 27, 2010 8:05 pm

buburuzu a scris:

Nu intelegi nimic!
Biblia ta are dreptate pentru ca ea este culegerea de texte de intelepciune populara a poporului evreu ...si nu pentru ca ar fi inspirate de Marele King Kong.

Acele texte au fost culese de evrtei de la popoarele din jur si din experienta lor proprie.

Tu cam ce crezi ... crezi cumva ca textele lui Socrate, invataturile lui Lao Tze sau Confucius sau ale Vedelor indiene muuult mai vechi decat Biblia ta ... de unde au aparut ?
Din transmiterea cunostintelor acumulate prin experiente si experimente si apoi transmise de la o generatie la alta ... sau din ordinele lui Kong Kong cel care acum 6 000 de ani nu stia nici macar ca Lumina este buna si a trebuit sa o experimenteze ca sa se convinga ca e buna !

Daca acest "dumnezeu" era atat de prost ca nu stia axum 6000 de ani ca lumina e buna ...de ce nu s-a consultat cu oamenii care locuiau cu muult inainte pe teritoriul actual al Romaniei si se ocupau deja cu agricultura ,,,ca aceia L-ar fi invatat si ca Lumina e buna ...si ca nu e bine sa omori sa furi sau sa minti ... .

Dar sa fii atat de tantalau sa inveti oamenii ceea ce ei stiau cu sute de mii de ani inainte chiar de aparitia Lui ...zau ca e doof!

Citat :

viata oricum va merge mai departe, cu stiinta sau fara... credinta sau fara, samd.
Asa zice si viermele in sinea lui ba chiar si puiul de gaina care deja cand iese din ou stie ca iarba e buna, viermele e gustos ... si pisica e rea!]

Ghinionul tau este ca omul s-a desprins de acel nivel tocmai prin TRANSMITEREA CUNOSTINTELOR si acumularea lor ...si nu prin credinta!

Oare esti capabil sa pricepi chestiile acestea extrem de simpliste pe care ti le spun?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Mar 27, 2010 8:20 pm

Soimos a scris:

Ghinionul tau este ca omul s-a desprins de acel nivel tocmai prin TRANSMITEREA CUNOSTINTELOR si acumularea lor ...si nu prin credinta!

Amu, eu ce pot spune... asta pare a se numi evolutie. Oare... chiar suntem mai evoluati decat maimutele, hmmm.... pe ele nu le-am vazut citind biblia si nici pupand icoane...
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Mar 27, 2010 8:50 pm

Black velvet a scris:

Amu, eu ce pot spune... asta pare a se numi evolutie. Oare... chiar suntem mai evoluati decat maimutele, hmmm.... pe ele nu le-am vazut citind biblia si nici pupand icoane...

Nu pare, chiar este evolutie! Cat priveste maimutele, in mod sigur suntem mai evoluati decat ele, doar cu credinta stam mai prost, in sensul ca ele sunt mai istete decat noi. Nu se lasa manipulate si prostite chiar asa usor
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Mar 28, 2010 6:09 am

Soimos a scris:
buburuzu a scris:

Nu intelegi nimic!

vrei sa intelegi tu in locul meu?

deocamdata asa vad eu lucrurile.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Mar 28, 2010 7:47 am

buburuzu a scris:
Soimos a scris:
buburuzu a scris:

Nu intelegi nimic!

vrei sa intelegi tu in locul meu?

deocamdata asa vad eu lucrurile.
Ar fi cazul sa te maturizezi si sa intelegi sa te indrepti catre documentatie serioasa ...adica si pro si contra ... adica si cele crezute dar si cele demonstrate ca fiind reale ...apoi sa analizezi cele doua surse de informatii si sa pui prioritatile corecte ...adica sa crezi ceea ce este deja dovedit si nu povesti frumoase ...si ai rezolvat problema.

Pana atunci macar retine ca lucrurile nu sunt asa cum le vezi tu prin ochelarii de cal ..ci sunt asa cum sunt dovedite de REALITATE!
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 106
Localizare : .........
Puncte : 146
Data de inscriere : 20/02/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Lun Mar 29, 2010 6:49 am

Avem atat de multe posibilități. Să nu uităm însă că succesul nu vine doar din reveria promisiunii, din brandul garant, ci și (mai ales) din produsul în sine, care corespunde perfect conceptului ales. Mai ales când conceptul este atât de generos: noaptea este magie, noaptea este lene, noaptea poate fi senzuală etc. – atât de multe posibilități pentru a promite consumatorilor ceva agreabil și, în final, atractiv.

Tu faci tocmai invers.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Lun Mar 29, 2010 7:08 am

buburuza a scris:
Avem atat de multe posibilități. Să nu uităm însă că succesul nu vine doar din reveria promisiunii, din brandul garant, ci și (mai ales) din produsul în sine, care corespunde perfect conceptului ales. Mai ales când conceptul este atât de generos: noaptea este magie, noaptea este lene, noaptea poate fi senzuală etc. – atât de multe posibilități pentru a promite consumatorilor ceva agreabil și, în final, atractiv.

Tu faci tocmai invers.
Draga nelule ...ce faci tu este betie de cuvinte ...arunci cuvinte si idei ...asa alandala ... fara nicio legatura, sens sau logica clara.

Daca ar fi cazul sa vorbim despre produsul pe care-l vindeti voi pe BANi in biserica sau Casa de Adunare a zeciuielii ... de muult erati pe mainile celor de la Protectia Consumatorilor ba chiar la parnaie pentru sarlatanie caci asta este "brandul" vostru ...minciuna!

Norocul vostru este tot cel din Apocalipsa unde zice ca Statele lumii s-au terfelit cu Marea Curva a Noului Babilon de la care au preluat patentul excrocheriei !

Ce ar fi sa realizezi ca ceea ce iti spun este Adevarul, si sa asculti si indemnul din Apocalipsa dar sa si faci ce zice acolo ... adica SA FUGI cat mai ai vreme ...si sa te delimitezi de mocirla calduta si porcaria in care te balacesti acum ...ca doar astepti Invierea Domnului ... si zau ca cumplit iti va mai fi si tie si altora care fac kk pe cuvantul sau si asculta de cuvantul sarlatanului Pavel si de cel al Marii Curve !

Fuuuuugiiiiitiiiii maaaaahhh pana nu e prea tarziu!
Sus In jos
Pavel
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 4
Localizare : IERUSALIM
Puncte : 4
Data de inscriere : 11/04/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Apr 15, 2010 7:02 pm

Subiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate! Joi Mar 25, 2010 10:19 pm

La ce te refri ...la postarea mea sau la consemnarile istorice ?

Pai daca e vorba de dovezi ....sa fi tu sanatos de cate "dovezi" poti aduce tu prin care sa atestezi ca Dumnezeul Adevarat a iesit din pipoasca unei femei !
Ai vreo dovada in acest sens?

Daca nu ...macar realizezi ce blasfemie e religia ta ?

Tu ti-ai vazut creierul?????????????de intrebide nasterea lui D-zeu ?cind o sa-ti vezi creierul o sa-l vezi si pe D-zeu !!!!!!dar stii ca ai creier pt ca fara creier nu ai putea sa scoti timpeniile alea care curg din gura ta ,nu-i asa ???????????Dovada ca exista D-zeu sau nu??????Poate un lucru material ,o materie neinsufletita sa genereze fiiinte inteligente si dobitoace care toate sa aibe legi???????Mai trebuiestiinta pina sa creeezi un fir de iarba care sa aibe saminta lui ?????ca se lauda ca au mare stiinta !!!!!!!poate omul crea un trabdafir ?????,dar nu sa ieie din ceea ce este deja !!!!!!

Sus In jos
Pavel
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 4
Localizare : IERUSALIM
Puncte : 4
Data de inscriere : 11/04/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Apr 15, 2010 7:25 pm

Domnul Isus este pe punctul de a reveni. Inainte insa ca El sa vina pentru Israel, ii va lua la Sine pe cei sfintiti de Dumnezeu. Ne aflam chiar inaintea implinirii minunate a profetiei biblice!"Buburuzu poti cumva sa dovedesti ca ne aflam ininte de iplinirer a a acestei profetii??????cind sfintii vori fi luati in ceruri?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Apr 15, 2010 7:32 pm

Pavele... voi deja sunteti in ceruri, mintea voastra pluteste undeva printre nori negri!

Tu din care Ierusalim esti? Cumva din "Ierusalimul" de langa Pocreaca?

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Apr 15, 2010 7:56 pm

Pavel a scris:

Tu ti-ai vazut creierul?????????????d

Evident!
De tomografie ai auzit?

Citat :

e intrebide nasterea lui D-zeu ?cind o sa-ti vezi creierul o sa-l vezi si pe D-zeu !!!!!!
Deci cei de la biserica care si-au pierdut mintea si cred in cai verzi pe pereti ...nu au dumnezeu ...nu?

Citat :

Dovada ca exista D-zeu sau nu??????Poate un lucru material ,o materie neinsufletita sa genereze fiiinte inteligente si dobitoace care toate sa aibe legi???????Mai trebuiestiinta pina sa creeezi un fir de iarba care sa aibe saminta lui ?????ca se lauda ca au mare stiinta !!!!!!!poate omul crea un trabdafir ?????,dar nu sa ieie din ceea ce este deja !!!!!!
Da ...dar din pacate tu nu ai nicio dovada ca cel care a creat Natura asta minunata e Dumnezeul tau ... si nu e dumnezeul in care cred eu ...adica Marele Creator Universal al Supei de Fasole cu Carnati ... de ii mai zic savantii si "supa primordiala" ... asta e adevaratul creator ...sa tii minte !
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Apr 16, 2010 4:40 am

Soimos a scris:

Deci cei de la biserica care si-au pierdut mintea si cred in cai verzi pe pereti ...nu au dumnezeu ...nu?

Crestinii oricum n-au niciun dumnezeu... n-au avut nici macar imaginatia sa-si creeze unul, a trebuit sa-l fure pe Yahwe de la evrei si nici macar n-au inteles ce fura! Aveau nevoie de un dumnezeu bun si au furat unul rau si sadic! Acum nu stiu pe unde sa-si scoata camasa in a justifica crimele zeului lor cel plin de "iubire si blandete"!
Citat :
Da ...dar din pacate tu nu ai nicio dovada ca cel care a creat Natura asta minunata e Dumnezeul tau ... si nu e dumnezeul in care cred eu ...adica Marele Creator Universal al Supei de Fasole cu Carnati ... de ii mai zic savantii si "supa primordiala" ... asta e adevaratul creator ...sa tii minte !
Pai dumnezeul lor n-a creat nimic, insa ei vor sa distruga si sa batjocoreasca ce avem mai frumos pe lumea asta: NATURA.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Apr 16, 2010 6:06 am

Black velvet a scris:

Pai dumnezeul lor n-a creat nimic, insa ei vor sa distruga si sa batjocoreasca ce avem mai frumos pe lumea asta: NATURA.

Aici chiar ca ai pus punctul pe "i".

Insasi faptul ca Dumnezeu "binecuvanteaza" noaptea nevestele pocnitilor astfel ca sporul demografic sa sufoce planeta si sa-i epuizeze total resursele ....dovedeste ca "dumnezeul" crestin este chiar Diavolul ... lucru confirmat si de Biblie
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Apr 16, 2010 7:24 am

Sa inteleg ca tu esti nazist, rasist si cel mai evil?Cum am ajuns la concluzia asta?Din cauza ca te comporti de parca esti membru greenpeace tree hugger.De aici se intelege ca iubesti si animalele si deasemenea esti ca Hitler care isi vedea cainele mai superior si mai destept ca orice evreu.Hitler, cainele lui si 6 milioane de evrei pe-o insula, Hitler de-ar avea el mancare pentru 6 milioane de oameni ar da-o pe apa si ar salva doar pentru el si caine.Hai ca glumeam...poate...

Ce vrei sa spui? ca toti crestinii sunt anti-natura iar ateii sunt foarte ecologisti?Daca nu ti s-a spus pana acum,ca planul lui satan este de a nimici omenirea poti sti acum, ca teoria "trebuie sa impiedicam sporul demografic" si teoria " spuvravietuieste cel mai puternic" sunt capodopera lui hitzi-pitzi aka mefisto.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Apr 16, 2010 9:13 am

totyo a scris:
Sa inteleg ca tu esti nazist, rasist si cel mai evil?Cum am ajuns la concluzia asta?Din cauza ca te comporti de parca esti membru greenpeace tree hugger.De aici se intelege ca iubesti si animalele si deasemenea esti ca Hitler care isi vedea cainele mai superior si mai destept ca orice evreu.Hitler, cainele lui si 6 milioane de evrei pe-o insula, Hitler de-ar avea el mancare pentru 6 milioane de oameni ar da-o pe apa si ar salva doar pentru el si caine.Hai ca glumeam...poate...

Ce vrei sa spui? ca toti crestinii sunt anti-natura iar ateii sunt foarte ecologisti?Daca nu ti s-a spus pana acum,ca planul lui satan este de a nimici omenirea poti sti acum, ca teoria "trebuie sa impiedicam sporul demografic" si teoria " spuvravietuieste cel mai puternic" sunt capodopera lui hitzi-pitzi aka mefisto.
Ai inteles exact gresit !
Orice om normal iubeste natura si tot ceea ce este viu ...dar asta nu are legatura cu Hitler pentru ca Hitler se credea Mantuitorul venit sa implineasca imparatia (Reichul) de 1000 de ani iar faptul ca isi iubea catelul nu este elocvent in niciun sens.
In plus de asta vezi bine ca eu nu sunt de loc antievreu asa cum sunt fascistii si legionarii ci ii apreciez ptr valorile pe care le-au adus stiintei si culturii europene.
Pe crestini ii consider doar niste sarmane victime a unei manilpulari de Stat ...ei sunt OK, isi vad de treaba si nu sunt fanatici ...cei care ma ingrijoreaza sunt acei inconstienti fanatizati numiti Pocaitii, care in loc sa se rezume la integrarea curvelor si a betivilor ratati in societate ...fapt pe care il gasesc pozitiv si le recomand sa-l continue ... prin lipsa lor de deschidere catre adevar si realitate si intoarcerea fetei de la adevaratele valori spirituale ale umanitatii, sunt un adevarat potential de pericol social, dar si vectori pentru viitoare pericole care vor ameninta civilizatia umana ...in speta pericolul fanatismului religios!

De pe aceasta pozitie inteleg sa combat extremismul religios si intoleranta exact asa ca si o oglinda, cu observatia ca daca ei arata minciuna ascunsa in ceruri ...eu le arat adevarul de aici de pe pamant!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mai 27, 2010 8:16 pm

Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mai 27, 2010 8:37 pm

Citat :
De pe aceasta pozitie inteleg sa combat
extremismul religios si intoleranta exact asa ca si o oglinda, cu
observatia ca daca ei arata minciuna ascunsa in ceruri ...eu le arat
adevarul de aici de pe pamant!
Mare fraza Soimos.Si asta o vei face in continuare prin hule..
da da mai taie ca sa nu te enervezi iarasi din cauza posturilor de pe forum.
MAretule//////////////////
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mai 27, 2010 8:59 pm

Ceva nascut din minciuna, raspandit de sarlatani, si impus prin crima astfel ca pe baza ei sa fie schingiuiti si ucisi oameni nevinovati ...nu ai dreptul moral sa te exprimi decat hulind ...asa cum este si cazul fascismului ...cae era un biet sobolan fata de "maretia bicisnicitatii" religiei crestine!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   

Sus In jos

... si totusi Biblia are dreptate!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 7 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Si totusi Biblia nu are dreptate!-
Mergi direct la: