Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

... si totusi Biblia are dreptate!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Apr 15, 2010 7:32 pm

Pavele... voi deja sunteti in ceruri, mintea voastra pluteste undeva printre nori negri!

Tu din care Ierusalim esti? Cumva din "Ierusalimul" de langa Pocreaca?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Apr 15, 2010 7:56 pm

Pavel a scris:

Tu ti-ai vazut creierul?????????????d

Evident!
De tomografie ai auzit?

Citat :

e intrebide nasterea lui D-zeu ?cind o sa-ti vezi creierul o sa-l vezi si pe D-zeu !!!!!!
Deci cei de la biserica care si-au pierdut mintea si cred in cai verzi pe pereti ...nu au dumnezeu ...nu?

Citat :

Dovada ca exista D-zeu sau nu??????Poate un lucru material ,o materie neinsufletita sa genereze fiiinte inteligente si dobitoace care toate sa aibe legi???????Mai trebuiestiinta pina sa creeezi un fir de iarba care sa aibe saminta lui ?????ca se lauda ca au mare stiinta !!!!!!!poate omul crea un trabdafir ?????,dar nu sa ieie din ceea ce este deja !!!!!!
Da ...dar din pacate tu nu ai nicio dovada ca cel care a creat Natura asta minunata e Dumnezeul tau ... si nu e dumnezeul in care cred eu ...adica Marele Creator Universal al Supei de Fasole cu Carnati ... de ii mai zic savantii si "supa primordiala" ... asta e adevaratul creator ...sa tii minte !
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Apr 16, 2010 4:40 am

Soimos a scris:

Deci cei de la biserica care si-au pierdut mintea si cred in cai verzi pe pereti ...nu au dumnezeu ...nu?

Crestinii oricum n-au niciun dumnezeu... n-au avut nici macar imaginatia sa-si creeze unul, a trebuit sa-l fure pe Yahwe de la evrei si nici macar n-au inteles ce fura! Aveau nevoie de un dumnezeu bun si au furat unul rau si sadic! Acum nu stiu pe unde sa-si scoata camasa in a justifica crimele zeului lor cel plin de "iubire si blandete"!
Citat :
Da ...dar din pacate tu nu ai nicio dovada ca cel care a creat Natura asta minunata e Dumnezeul tau ... si nu e dumnezeul in care cred eu ...adica Marele Creator Universal al Supei de Fasole cu Carnati ... de ii mai zic savantii si "supa primordiala" ... asta e adevaratul creator ...sa tii minte !
Pai dumnezeul lor n-a creat nimic, insa ei vor sa distruga si sa batjocoreasca ce avem mai frumos pe lumea asta: NATURA.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Apr 16, 2010 6:06 am

Black velvet a scris:

Pai dumnezeul lor n-a creat nimic, insa ei vor sa distruga si sa batjocoreasca ce avem mai frumos pe lumea asta: NATURA.

Aici chiar ca ai pus punctul pe "i".

Insasi faptul ca Dumnezeu "binecuvanteaza" noaptea nevestele pocnitilor astfel ca sporul demografic sa sufoce planeta si sa-i epuizeze total resursele ....dovedeste ca "dumnezeul" crestin este chiar Diavolul ... lucru confirmat si de Biblie
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Apr 16, 2010 7:24 am

Sa inteleg ca tu esti nazist, rasist si cel mai evil?Cum am ajuns la concluzia asta?Din cauza ca te comporti de parca esti membru greenpeace tree hugger.De aici se intelege ca iubesti si animalele si deasemenea esti ca Hitler care isi vedea cainele mai superior si mai destept ca orice evreu.Hitler, cainele lui si 6 milioane de evrei pe-o insula, Hitler de-ar avea el mancare pentru 6 milioane de oameni ar da-o pe apa si ar salva doar pentru el si caine.Hai ca glumeam...poate...

Ce vrei sa spui? ca toti crestinii sunt anti-natura iar ateii sunt foarte ecologisti?Daca nu ti s-a spus pana acum,ca planul lui satan este de a nimici omenirea poti sti acum, ca teoria "trebuie sa impiedicam sporul demografic" si teoria " spuvravietuieste cel mai puternic" sunt capodopera lui hitzi-pitzi aka mefisto.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Apr 16, 2010 9:13 am

totyo a scris:
Sa inteleg ca tu esti nazist, rasist si cel mai evil?Cum am ajuns la concluzia asta?Din cauza ca te comporti de parca esti membru greenpeace tree hugger.De aici se intelege ca iubesti si animalele si deasemenea esti ca Hitler care isi vedea cainele mai superior si mai destept ca orice evreu.Hitler, cainele lui si 6 milioane de evrei pe-o insula, Hitler de-ar avea el mancare pentru 6 milioane de oameni ar da-o pe apa si ar salva doar pentru el si caine.Hai ca glumeam...poate...

Ce vrei sa spui? ca toti crestinii sunt anti-natura iar ateii sunt foarte ecologisti?Daca nu ti s-a spus pana acum,ca planul lui satan este de a nimici omenirea poti sti acum, ca teoria "trebuie sa impiedicam sporul demografic" si teoria " spuvravietuieste cel mai puternic" sunt capodopera lui hitzi-pitzi aka mefisto.
Ai inteles exact gresit !
Orice om normal iubeste natura si tot ceea ce este viu ...dar asta nu are legatura cu Hitler pentru ca Hitler se credea Mantuitorul venit sa implineasca imparatia (Reichul) de 1000 de ani iar faptul ca isi iubea catelul nu este elocvent in niciun sens.
In plus de asta vezi bine ca eu nu sunt de loc antievreu asa cum sunt fascistii si legionarii ci ii apreciez ptr valorile pe care le-au adus stiintei si culturii europene.
Pe crestini ii consider doar niste sarmane victime a unei manilpulari de Stat ...ei sunt OK, isi vad de treaba si nu sunt fanatici ...cei care ma ingrijoreaza sunt acei inconstienti fanatizati numiti Pocaitii, care in loc sa se rezume la integrarea curvelor si a betivilor ratati in societate ...fapt pe care il gasesc pozitiv si le recomand sa-l continue ... prin lipsa lor de deschidere catre adevar si realitate si intoarcerea fetei de la adevaratele valori spirituale ale umanitatii, sunt un adevarat potential de pericol social, dar si vectori pentru viitoare pericole care vor ameninta civilizatia umana ...in speta pericolul fanatismului religios!

De pe aceasta pozitie inteleg sa combat extremismul religios si intoleranta exact asa ca si o oglinda, cu observatia ca daca ei arata minciuna ascunsa in ceruri ...eu le arat adevarul de aici de pe pamant!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mai 27, 2010 8:16 pm

Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mai 27, 2010 8:37 pm

Citat :
De pe aceasta pozitie inteleg sa combat
extremismul religios si intoleranta exact asa ca si o oglinda, cu
observatia ca daca ei arata minciuna ascunsa in ceruri ...eu le arat
adevarul de aici de pe pamant!
Mare fraza Soimos.Si asta o vei face in continuare prin hule..
da da mai taie ca sa nu te enervezi iarasi din cauza posturilor de pe forum.
MAretule//////////////////
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Mai 27, 2010 8:59 pm

Ceva nascut din minciuna, raspandit de sarlatani, si impus prin crima astfel ca pe baza ei sa fie schingiuiti si ucisi oameni nevinovati ...nu ai dreptul moral sa te exprimi decat hulind ...asa cum este si cazul fascismului ...cae era un biet sobolan fata de "maretia bicisnicitatii" religiei crestine!
Sus In jos
stuttgart
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 45
Localizare : earth
Puncte : 65
Data de inscriere : 09/05/2010

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Mai 28, 2010 1:13 am

hjjch

Ultima editare efectuata de catre stuttgart in Lun Iun 21, 2010 11:28 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Mai 28, 2010 11:25 am

stuttgart a scris:

Ai dreptate dar nu prea...In primul rind "crestinii" sint statul in care sint

Din pacate nu e asa ...statele sunt laice ...macar cele din Europa ...si asta insemna ca statele prin constitutie nu sunt state religioase.

Citat :

...si daca imi amintesc ortodoxii au colaborat cu comunistii,

Poate ai vrut sa zici cu securistii?

Citat :

catolicii cu nazistii si evreii cu dobinda la banca. Pocaitii spre cinstea lor nu prea colaborau cu autoritatiile de rigoare...

O faceau si ei daca aveau si ei salarii de la stat asa cum aveau ortodocsii ...iar statul ii platea doar pentru informatiile pe care trebuiau sa le stoarca prin spovada.

Citat :
Religiile trebuiesc considerate crime impotriva umanitatii.
Evident ca ai dreptate !
Iti dai seama ca fascismul si comunismul sunt interzise in multe tari, iar mama lor biserica Romei din care s-au nascut amandoua, si care a ucis de sute de ori mai multi oameni decat fascismul ...nu este inca interzis ci din contra ...recunoscuta ca sfanta
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Varsta : 55
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Vin Mai 28, 2010 4:09 pm

Ei,cine se poate pune cu Constanti?
El si-a arogat titlul de Pontifex Maximus.Vezi istoria bisericii universale de Petru Popovici.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Apopii
Pagan
Pagan

Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Mai 29, 2010 4:22 am

Black velvet a scris:
Crestinii oricum n-au niciun dumnezeu...
Nici in sensul propriu, nici in cel figurat! Daca ar avea vreunul, in sensul propriu, l-ar vedea toti si n-ar mai trebui sa ajunga in delir mistic pentru a trebui sa-l vada in propria halucinatie! Daca ar avea vreunul, in sensul figurat, ar fi un dezastru groaznic, deoarece modelul lor n-ar fi altul decat dumnezeul biblic, un model de cruzime, trufie, impunere dictatoriala a propriei vointe, razbunare si promisiuni desarte.

Noi, paganii, avem ca "dumnezeu", Natura si Universul, pe care le pot vedea toti si le pot simti, n-avem nevoie sa inventam nimic. In plus, religia pagana nefiind organizata si fiind o religie individuala, sau mai bine zis un mod de viata individual, este eliminata din start posibilitatea manipularii oamenilor, practic nimeni nu are cum sa obtina un folos material de pe urma acestei religii! Scuze pentru devierea de la subiectul topicului!

totyo
Lancier
Lancier

Localizare : geea
Puncte : 317

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Sept 26, 2010 9:44 am

Dumnezeu se indentifica doar in creatia Lui... si nu in "creatia" altuia, de ex. a lui Soimos, care stie doar ce vede si este descoperit stintific!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Sept 26, 2010 12:59 pm

totyo a scris:
Dumnezeu se indentifica doar in creatia Lui...

te-ai scremut mult pana ai scos o asemenea perla ?

Pai sa inteleg ca Dumnezeu se identifica cu natura cea atat de cruda si in care vedem ca singura lege este crima prin violenta si reducerea tuturor fintelor mai mici si mai slabe la calitatea de conserva vie ptr a-l satura pe cel mai tare...dupa ce la randul sau acest animal, azi conserva, a devorat si el la randul sau pe cei mai mci decat el?

Asta este dumnezeul tau ...cel care se identifica cu o lume in care crima si violenta sunt "normalitate divina" naturala?

Nu mersi!
Ptr mine Dumnezeirea este stadiul la care va ajunge omul la sfarsitul evolutiei sale ca specie!

Citat :

si nu in "creatia" altuia, de ex. a lui Soimos, care stie doar ce vede si este descoperit stintific!
In "creatia mentala a lui soimos dumnezeul nu e mesterul olar care modeleaza oamenii din kkt ...ci este OMUL din etapa finala a dezvoltarii si evolutiei fintei umane !
Si iata ca "vedenia" mea se vede tot mai clar mai alers acolo unde religiosii raman doar niste oi proaste cu aspect uman ...in timp ce oamenii care si-au inteles misiunea divina ... continua sa lucreze cu "legile Domnului"...(adica acelea dezvaluite de stiinta) si care ne dovedesc ca din "Fii ai lui Dumnezeu" (in sensul de copii ai acestuia) am devenit mici creatori, demiurgi ...mai exact adevarati ucenici de Dumnezei ... sau mai pe intelesul tau religios ...adevarati Apostoli!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Sept 26, 2010 7:17 pm

era doar un raspuns la... "Black velvet a scris:
Crestinii oricum n-au niciun dumnezeu... "

vad ca tu esti cel care se screme mai tare... esti cumva constipat?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Sept 26, 2010 10:29 pm

totyo a scris:
era doar un raspuns la... "Black velvet a scris:
Crestinii oricum n-au niciun dumnezeu... "
Vad ca ai retinut cate ceva !

Citat :

.. esti cumva constipat?
Oare de ce ma intrebi din astea ?

Vrei sa iti dai masteratul pe tema asta?
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Lun Sept 27, 2010 11:05 am

mda
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Lun Sept 27, 2010 9:20 pm

Ma bucur sa vad ca un credincios e in stare sa ajunga la asemenea performante bazandu-se pe credinta ...adica pe a nu sti !
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Sept 29, 2010 4:21 am

ce sti tu stiu si eu.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Sept 29, 2010 10:40 am

Probabil !

... diferenta o fi in faptul ca tu si crezi mai mult!
Si tu ca si alti credinciosi, probabil ai/aveti impresia ca si credinta (a proasta, adica fara niciun argument la baza) ...este tot o stiinta !

Probabil ca asta este impresia ta ... ceea pe care ne-o transmiti prin raspunsul tau!

Adevarul se vede corect in diferenta dintre cantitatea de informatii pe care amandoi le-am postat pe acest forum ...dar si pe altele!

Si zau daca m-as supara daca ai vrea sa ne dovedesti ca stii mai multe decat stiu eu!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Sept 29, 2010 5:32 pm

probabil ca esti un om inteligent.... (inteligenta nu arata cat de om esti!) shapoi, cunosc o gramada de oameni destepti, cu scoli multe dar care isi inseala nevasta, mint aproapele, batjocoritori samd

mai cunosc si oameni care "cred a proasta" (vb.ta) dar sunt oameni de caracter, asa "prosti si oi" cum sunt ei!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Mier Sept 29, 2010 6:47 pm

Asa pot spune si eu ca am cunoscut pocaite curve ... ba chiar in vecini am avut o martora care a ajuns sef de bordel in America ... dar asta nu insemna mare lucru.

Oricum trebuie sa intelegi ca majoritatea borfasilor de prin puscarii si a curvelor, cuprinse la batranete de remuscari, se pocaiesc ...pentru ca religia voastra le promite ca Dumnezeu le iarta toate pacatele .. bineinteles daca se pocaiesc ... chiar si in ultima clipa a vietii lor .... si asta chiar daca pana atunci au fost criminali in serie!

Dar asta tot nu insemna ca eu ii bag pe toti pocaiti in aceasi oala cu astia !

Dar in oala naivilor care cred ceva fara sa se documenteze ... tot trebuie bagati, asta mai ales pentru ca isi organizeaza viata dupa ceea ce cred ... fara sa stie de fapt cine este acel personaj ascuns care se foloseste de furtul scripturii scrise de poporul evreu ...si le prezinta ca fiind Cuvantul Lui si Sfanta sa Scriptura?

Crezi ca un asemenea sarlatan mincinos ... chiar poate fi Dumnezeu?
Pai ce a ajuns Dumnezeu ca trebuie sa fure scriptura unor bieti oameni de alta religie?

Da ce a patit de nu a putut scrie El o scriptura originala pentru religia lui asa cum a facut-o Allah?

O fi prostit cumva?

Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Joi Oct 07, 2010 10:41 am

... si totusi Biblia are dreptate.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Sam Oct 09, 2010 2:49 pm

Haugh!

Deci am spus ...adica asa este ....pentru ca Eu am spus!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Oct 10, 2010 4:57 am

Amin! Idea
Sus In jos
Arcangelo
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Heaven
Puncte : 76
Data de inscriere : 09/05/2008

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Oct 10, 2010 7:39 am

totyo a scris:

probabil ca esti un om inteligent.... (inteligenta nu arata cat de om esti!) shapoi, cunosc o gramada de oameni destepti, cu scoli multe dar care isi inseala nevasta, mint aproapele, batjocoritori samd

mai cunosc si oameni care "cred a proasta" (vb.ta) dar sunt oameni de caracter, asa "prosti si oi" cum sunt ei!
Informat,nu inseamna inteligent.Memoria nu e inteligenta. Exclamation
Acumularea de citate de prin scripturi,nu arata ca iti folosesti inteligenta. cyclops
Un om inteligent,isi pune intrebari...cauta raspunsuri -nu doar repeta ce crede,sau ce are impresia ca stie.Incearca sa descopere,are capacitatea sa puna de-o parte ceea ce "stie" sau crede,sa vada dincolo de ochelarii de cal! (se numeste "gandire laterala",pentru cei care vor sa caute informatii despre asta)
Un om inteligent,nu e un papagal. Exclamation
Viata e mereu noua...mintea prostului e mereu veche.E incarcata de memorie,e undeva in trecut,incapabila de spontaneitate si de intelegere.
Prostul doar reactioneaza,raspunsurile sale nu sunt spontane,sunt deja acolo,memorate -el doar reproduce,copiaza.
Prostul doar imita si reproduce,are nevoie de scripturi,de raspunsuri date pe tava de alti prostanaci,inclusiv de cele bagate pe gat de parintii lui tolomaci.
Prostul se agata de o religie,o doctrina,de obiceiuri si traditii.El vrea sa fie "in rand cu lumea" -nu-l intereseaza adevarul,doar se conformeaza,se supune.
Inteligenta presupune revolta fata de "adevarul" bagat pe gat de ceilalti.Presupune curiozitate,indoiala,spiritul aventurii,care te duce in necunoscut,nu pe aceleasi trasee batatorite de altii si repetate pana la obsesie de individ.
Pentru ca prostia se transmite...e educata.Exista universitati dedicate tampeniei,facute special sa ucida orice tresarire de inteligenta.
E suficient sa ai o memorie buna,si gata -vei excela intre papagali! Cool
Indoiala nu e un viciu al inteligentei,indoiala este insasi inteligenta care pune intrebari si cauta raspunsuri!
Indoiala a fost demonizata de catre religii,de foarte mult timp...credinta in schimb,a fost ridicata in slavi,transformata intr-o virtute superema,in conditie a mantuirii.
Religiile organizate,cauta supusi...oameni ascultatori,docili,buni de manipulat...de speriat.Au nevoie de prosti,nu de oameni care sa puna intrebari...care chiar sa caute raspunsuri,nu doar sa le primeasca mura-n gura.Au nevoie de oameni care sa creada...nu sa se indoiasca.
Prostul are credinte -nu are indoieli.Nu si le permite.
Prostul nu are intrebari,nu cauta raspunsuri...prostul doar cauta sa convinga alti prosti sa creada in raspunsurile lui...si nici macar nu sunt ale lui...sunt doar culese,copiate de la altii...de prin scripturi desuete,ridicole,pline de prostie straveche. farao

Ultima editare efectuata de catre Arcangelo in Dum Oct 10, 2010 9:48 am, editata de 1 ori
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Oct 10, 2010 9:38 am

bine mei Soimos!

ai dreptate pe alocuri.
Sus In jos
Arcangelo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Oct 10, 2010 9:46 am

Lol...nu sunt Soimos. lol!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Oct 10, 2010 9:55 am

serios?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Oct 10, 2010 2:52 pm

Arcangelo a scris:

Un om inteligent,isi pune intrebari...cauta raspunsuri -nu doar repeta ce crede,sau ce are impresia ca stie.Incearca sa descopere,are capacitatea sa puna de-o parte ceea ce "stie" sau crede,sa vada dincolo de ochelarii de cal! (se numeste "gandire laterala",pentru cei care vor sa caute informatii despre asta)
Un om inteligent,nu e un papagal. Exclamation
Asa este, dar pacat ca aceste lucruri nu pot fi intelese si de catre prosti. Daca le-ar intelege n-ar mai fi prosti!
Citat :

Prostul doar imita si reproduce,are nevoie de scripturi,de raspunsuri date pe tava de alti prostanaci,inclusiv de cele bagate pe gat de parintii lui tolomaci.
Prostul se agata de o religie,o doctrina,de obiceiuri si traditii.El vrea sa fie "in rand cu lumea" -nu-l intereseaza adevarul,doar se conformeaza,se supune.
Astea sunt principalele cauze pentru care religia crestina a avut un succes milenar!

totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Oct 10, 2010 4:52 pm

si totusi Biblia are dreptate.

cheers
Sus In jos
Arcangelo
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Dum Oct 10, 2010 6:07 pm

Cand anume are dreptate? -Biblia e foarte contradictorie -si nu doar cu stiinta,ci e contradictorie cu sine insasi.
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   Lun Oct 11, 2010 5:15 am

e si asta o parere!

mda.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ... si totusi Biblia are dreptate!   

Sus In jos

... si totusi Biblia are dreptate!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Si totusi Biblia nu are dreptate!-
Mergi direct la: