Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mier Iun 30, 2010 10:55 am

Dumnezeul biblic se trage doar din minciuna si din ambitiile criminale ale lui Constantin care a inteles sa"fure" religia unei secte mozaice pentru a face din ea o arma periculoasa de control si indobitocire a maselor.

Cum nu exista dovezi ca Dumnezeul evreilor s-a convertit la crestinism si nici ca zeul mozaic a acceptat puterile cu care l-au altoit crestinii incepand de la RA Aton, Uranus si neaparat Sol Invinctus, coroborat cu realitatea ca Dumnezeul crestin nu a fost capabil nici sa inspire o scriptura proprie, si astfel crestinii au trebuit sas o fure pe cea a mozaicilor, nu cred ca e corect sa folosim in continuare notiunea de "Dumnezeul biblic" ci cea de Dumnezeul crestin(ilor), asta pentru ca exprimarea sa fie cat mai exacta caci acest gen de exprimare ne aduce cat mai aproape de adevar.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mier Iun 30, 2010 4:33 pm

Soimos a scris:
nu cred ca e corect sa folosim in continuare notiunea de "Dumnezeul biblic" ci cea de Dumnezeul crestin(ilor), asta pentru ca exprimarea sa fie cat mai exacta caci acest gen de exprimare ne aduce cat mai aproape de adevar.
Da... ar fi o idee, numai ca crestinii astia... fiecare cu dumnezeul sau propriu si aproape ca nu seamana unul cu altul, de habotnici ce sa mai vorbim... aia au dumnezeu maleabil dupa cum le pica lor bine in discutie! Dumnezeul din biblie se plictiseste ca nu mai are cine sa creada in el Smile 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Lun Mai 30, 2011 7:53 pm

Apopii a scris:
Nu exista dumnezeu, exista doar manipularea religioasa si delirul credinciosilor! Nu are cum sa existe un dumnezeu creator,
zise o minte ''luminata''. Apopii tu nu aduci argumente ci doar pareri personale pe care cred ca ti le-ai notat in carnetel sa nu cumva sa le uiti. Laughing
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Lun Mai 30, 2011 8:49 pm

Ce smecher te crezi tu, doar ca nu iti dai seama de faptul ca sustii raul intruchipat in religia ta! Va imbrobodit biblia aia de nu mai intelegeti nimic din ce vi se intampla!

Daca religia voastra nu-i altceva decat sarlatanie milenara, atunci demonstreaza ca Dumne-zeul vostru exista si cea mai buna demonstratie este sa-l prezinti/prezentati lumii! Daca nu sunteti in stare... atunci religia voastra-i pe duca... o sa ramana in ea doar aia de i-a lovit ceva in cap si nu mai sunt in stare sa gandeasca chiar deloc!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mar Mai 31, 2011 11:18 am

Apopii a scris:
Ce smecher te crezi tu, doar ca nu iti dai seama de faptul ca sustii raul intruchipat in religia ta! Va imbrobodit biblia aia de nu mai intelegeti nimic din ce vi se intampla!
de unde stii tu ca sustin raul? eu sustin invataturile cristice, e cu totul altceva, nu sustin nici macar religia, consider ca religiile sunt creatiile diavolului, chiar daca la baza au ceva bun.

Apopii a scris:
Daca religia voastra nu-i altceva decat sarlatanie milenara
crestinismul de azi logic ca este sarlatanie.

Apopii a scris:
atunci demonstreaza ca Dumne-zeul vostru exista si cea mai buna demonstratie este sa-l prezinti/prezentati lumii
crezi ca Dumnezeu se arata asa oricui? in primul rand pe Dumnezeu il ai in inima ta, deci daca vrei sa-l gasesti, cauta-l inauntrul tau.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mar Mai 31, 2011 3:41 pm

GaSpAr a scris:

eu sustin invataturile cristice

Care-s alea? Arata-mi ceva scris de rabinul Isus!

Citat :
in primul rand pe Dumnezeu il ai in inima ta, deci daca vrei sa-l gasesti, cauta-l inauntrul tau.

Cu gogoselute dintr-astea se adorm copiii crestini cand sunt mici... Smile Aici vorbesti cu oameni maturi, deci lasa munca de baby-sitter!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mar Mai 31, 2011 3:47 pm

Apopii a scris:
Care-s alea? Arata-mi ceva scris de rabinul Isus!
el a transmis invataturile pe cale orala, de scris au scris ucenicii lui iar scrierile le gasesti in NT.

Apopii a scris:
Cu gogoselute dintr-astea se adorm copiii crestini cand sunt mici... Smile Aici vorbesti cu oameni maturi, deci lasa munca de baby-sitter!
e clar tu esti ateu inrait si pana cand nu vei scapa de gandirea asta materiala, nu vei intelege ce zic. Wink
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mar Mai 31, 2011 3:56 pm

GaSpAr a scris:
el a transmis invataturile pe cale orala, de scris au scris ucenicii lui iar scrierile le gasesti in NT.

Smile Smile Smile Da, probabil Smile Smile Smile

In NT nu am gasit nicio scriere a vreunui ucenic de al sau... ci doar scrierile unor necunoscuti care insinueaza ca ar fi scrise dupa ceea ce au spus ucenicii! Ai incercat sa joci vreodata telefonul fara fir, in conditiile in care cuvantul ajunge la ultimul jucator dupa cateva zeci de ani? Dar sa transmiti o carte in felul acesta? Daca nu, incearca si ai sa vezi ce iese!

Concluzia: in NT este o aiureala pe care necunoscatorii o pun pe seama rabinului Isus!

Cine stie ce o mai fi spus si ala... daca o fi spus intr-adevar ceva...

Citat :
e clar tu esti ateu inrait si pana cand nu vei scapa de gandirea asta materiala, nu vei intelege ce zic. Wink

Nu sunt ateu! Sic!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mar Mai 31, 2011 4:16 pm

Apopii a scris:
In NT nu am gasit nicio scriere a vreunui ucenic de al sau... ci doar scrierile unor necunoscuti care insinueaza ca ar fi scrise dupa ceea ce au spus ucenicii
poate da poate nu, dar evangheliile au fost scrise in timpul vietii ucenicilor/apostolilor lui Iisus, deci sunt sanse mari ca ele sa fi fost scrise de ucenicii lui Iisus Very Happy

Apopii a scris:
Ai incercat sa joci vreodata telefonul fara fir, in conditiile in care cuvantul ajunge la ultimul jucator dupa cateva zeci de ani? Dar sa transmiti o carte in felul acesta? Daca nu, incearca si ai sa vezi ce iese!
telefonul fara fir cred ca a fost jucat de toata lumea. totusi eu nu pun nadejdea de biblia care circula in ziua de azi, eu ma iau dupa o varianta veche Codex Sinaiticus, una din primele copii a intregului NT.

http://codexsinaiticus.org aici o gasesti

Pot sa-ti zic ca sunt diferente intre acest codex si biblia de azi

Apopii a scris:
Cine stie ce o mai fi spus si ala... daca o fi spus intr-adevar ceva
de zis sa fii sigur ca a zis. despre existenta lui nu pomeneste doar biblia ci si surse din afara ei.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mar Mai 31, 2011 5:19 pm

GaSpAr a scris:
poate da poate nu, dar evangheliile au fost scrise in timpul vietii ucenicilor/apostolilor lui Iisus, deci sunt sanse mari ca ele sa fi fost scrise de ucenicii lui Iisus Very Happy

Pana si in NT se spune clar ca nu le-au scris ei, ci sunt scrise DUPA ei!

Citat :
despre existenta lui nu pomeneste doar biblia ci si surse din afara ei.

Care-s alea? Spune acolo ce a spus Isus?

GaSpAr
Arcas
Arcas

Varsta : 25
Localizare : Iasi
Puncte : 966

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mar Mai 31, 2011 5:40 pm

Apopii a scris:
au fost scrise la dictarea lor.

Apopii a scris:
Care-s alea? Spune acolo ce a spus Isus?
pai tu ai zis ca e posibil ca Iisus sa nu fi invatat nimic, dar odata ce avea atatia adepti era logic sa fi spus ceva.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mar Mai 31, 2011 5:53 pm

GaSpAr a scris:

Apopii a scris:
au fost scrise la dictarea lor.

Draga GaSpAre.

Pai tocmai tu erai acela care spuneai ca te bazezi pe o evanghelie din anul 140 e.n.

Sper ca nu vrei sa ne faci sa credem ca Apostolii au fost capabili sa dicteze un text atat de amanuntit exprimat .... la aceasta varsta,!

... asta fara sa mai adaugam ca tu esti singura persoana de pe mapamond care sustine o asemenea absurditate precum ca Apostolii au dictat textele scripturii ... taman dusmanilor lor, adica relatia care caracterizeaza legatura dintre Adevaratul Apostol Petru ...si sarlatanul Pavel cu care se afla mereu in conflict!

Oricum aceasta problema nu da un raspuns la intrebarea din titlul topicului !
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Dum Iul 10, 2011 11:43 am

16. A făcut Dumnezeu cei doi luminători mari: luminătorul cel mai mare pentru cârmuirea zilei și luminătorul cel mai mic pentru cârmuirea nopții, și stelele.

Daca dumnezeu ar fi existat cu adevarat si ar fi creat luminatorii Laughing de zi si de noapte, adica Soarele si Luna, ar fi stiut un lucru elementar, un lucru pe care-l stie si ultimul copil din ziua de azi, acela ca luminatorul de noapte nu este deloc un luminator, ci este doar un corp ceresc (satelit natural al pamantului) care nu lumineaza si care doar primeste lumina de la Soare, adica este luminat!

Pentru crestinii care nu stiu Laughing Luna este luminata de Soare, ca orice alt obiect, ea doar pare luminoasa! Acum, orice copil stie acest lucru, dar acum 3500 de ani Moise nu stia asta si din acest motiv, atunci cand a inventat fictiunea cu dumnezeu (yahweh) el a spus ceea ce stia si nu ceea ce i-ar fi transmis, chipurile, vreun dumnezeu! Daca ar fi existat vreun dumnezeu real, ar fi stiut macar un astfel de lucru elementar!!!

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Dum Iul 10, 2011 11:48 am

Apopii a scris:
16. A făcut Dumnezeu cei doi luminători mari: luminătorul cel mai mare pentru cârmuirea zilei și luminătorul cel mai mic pentru cârmuirea nopții, și stelele.

Daca dumnezeu ar fi existat cu adevarat si ar fi creat luminatorii Laughing de zi si de noapte, adica Soarele si Luna, ar fi stiut un lucru elementar, un lucru pe care-l stie si ultimul copil din ziua de azi, acela ca luminatorul de noapte nu este deloc un luminator, ci este doar un corp ceresc (satelit natural al pamantului) care nu lumineaza si care doar primeste lumina de la Soare, adica este luminat!

Pentru crestinii care nu stiu Laughing Luna este luminata de Soare, ca orice alt obiect, ea doar pare luminoasa! Acum, orice copil stie acest lucru, dar acum 3500 de ani Moise nu stia asta si din acest motiv, atunci cand a inventat fictiunea cu dumnezeu (yahweh) el a spus ceea ce stia si nu ceea ce i-ar fi transmis, chipurile, vreun dumnezeu! Daca ar fi existat vreun dumnezeu real, ar fi stiut macar un astfel de lucru elementar!!!
ma da ce argument de rahat aveti voi ateii. cica daca luna primeste lumina de la soare, cade argumentul din biblie. pai luna primeste lumina de la soare si o da si ea mai pe pamant. deci pana la urma este un luminator? lumineaza ea pamantul?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Dum Iul 10, 2011 11:59 am

GaSpAr a scris:
deci pana la urma este un luminator?

Evident ca nu este! Este doar o luminata, ca orice alt obiect. Un luminator cosmic genereaza el insusi lumina prin reactii termonucleare, precum Soarele si stelele!

Ce limbaj de lemn, pardon, de fier mai foloseste si scriptura voastra Laughing auzi, LUMINATORI, parca ar fi scris in ea niste babe iesite acum din grota si care se mira ca le-a cazut coada si inca nu s-a vindecat locul Laughing Laughing Laughing

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Dum Iul 10, 2011 12:06 pm

wikipedia a scris:
Luna are o rază medie de 1.737 km, de 4 ori mai mică decât a Pământului, și orbitează în jurul acestuia la o distanță medie de 384.403 km; pentru a ajunge pe Pământ lumina Lunii are nevoie de ceva mai mult decât o secundă. Viteza medie pe orbită este de 3.700 km/h. Atracția gravitațională la suprafața Lunii este de 6 ori mai slabă decât cea terestră.

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Dum Iul 10, 2011 12:41 pm

GaSpAr a scris:
wikipedia a scris:
Luna are o rază medie de 1.737 km, de 4 ori mai mică decât a Pământului, și orbitează în jurul acestuia la o distanță medie de 384.403 km; pentru a ajunge pe Pământ lumina Lunii are nevoie de ceva mai mult decât o secundă. Viteza medie pe orbită este de 3.700 km/h. Atracția gravitațională la suprafața Lunii este de 6 ori mai slabă decât cea terestră.

Da... se vede clar ca scriptura este cartea ta de fizica Laughing

In articolul de pe wikipedia este o exprimare gresita a autorului sau! Exprimarea corecta ar fi fost: luminii, pentru a parcurge distanta de la Pamant la Luna sau invers, ii trebuie putin mai mult de o secunda!

Cat de bun luminator este Luna, poti observa in timpul unei eclipse...

Uite, ti-am pus o poza mare, ca sa vezi bine ”LUMINA” emisa de Luna!

Uite si o imagine luata de pe suprafata Lunii, ca sa vezi ce luminoasa este Laughing

Dupa cum se observa, este mai luminos Pamantul decat Luna, o fi si Pamantul nostru vreun luminator Laughing al cerului?

Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Sam Aug 27, 2011 11:51 am

Da, dumnezeu exista, iar versetul de mai jos ne arata clar in ce fel exista acest dumne-zeu:

”Daniel

Cap. 5

4. Ei au băut vin și au preamărit pe dumnezeii de aur, de argint, de aramă, de fier, de lemn și de piatră.”

Cu alte cuvinte dumne-zei straini, deoarece dumne-zeul crestin este unul din lut! Asta ne-o spune biblia clar in Geneza, atunci cand afirma ca acest dumne-zeu a facut omul din lut (tarana) si l-a facut dupa chipul si asemanarea sa, barbat si femeie... deci un dumnezeu de lut hermafrodit!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Sam Aug 27, 2011 12:20 pm

Apopii a scris:
Da, dumnezeu exista, iar versetul de mai jos ne arata clar in ce fel exista acest dumne-zeu:

”Daniel

Cap. 5

4. Ei au băut vin și au preamărit pe dumnezeii de aur, de argint, de aramă, de fier, de lemn și de piatră.”

Cu alte cuvinte dumne-zei straini, deoarece dumne-zeul crestin este unul din lut! Asta ne-o spune biblia clar in Geneza, atunci cand afirma ca acest dumne-zeu a facut omul din lut (tarana) si l-a facut dupa chipul si asemanarea sa, barbat si femeie... deci un dumnezeu de lut hermafrodit!

Sa inteleg ca in loc de "Dumnezeul crestin" care este Christos, adica Lucifer, ai vrut sa spui, Dumnezeul evreilor, adica un mic Dumnezeu al unor amarate triburi de pastori ?
In rest, sa stii ca m-ai surprins cu aceasta viziune noua si originala, si chiar imi place mult aceasta idee buna de insusit si folosit!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Aug 27, 2011 1:20 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Sam Aug 27, 2011 12:49 pm

Soimos a scris:
Sa inteleg ca in loc de "Dumnezeul crestin" care este Christos, adica Lucifer, ai vrut sa spui, Dumnezeul evreilor, adica un mic Dumnerzeu al unor amarate triburi de pastori ?

Da, la YHWH m-am referit, dar am spus dumne-zeul crestin, ca sa inteleaga si cititorii care habar n-au ce inseamna YHWH.

Dumne-zeul crestin, treimea, adica a treia parte dintr-un intreg grin este o bucatica din YHWH, zeul de lut, o bucatica din esenianul rastignit si inca o bucatica reprezentata de un abur abscons (duhul) dar super-power superman

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Joi Noi 17, 2011 8:42 pm

Pentru credinciosi!

Cea mai credibila dovada precum ca exista mai multi Dumnezei ...ne-o da chiar insusi Dumnezeu ...asta bineinteles daca credeti in afirmatiile sale!

(Exodul 20, 3-5)."Să nu ai alți dumnezei afară de mine"...Să nu te închini înaintea lor și să nu le slujești, căci Eu, Domnul, Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu gelos, care pedepsesc nelegiuirea părinților în copii până la a treia și a patra generație a celor ce Mă urăsc"
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Varsta : 47
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Sam Noi 19, 2011 5:44 pm

Soimos a scris:

Pentru credinciosi!

Cea mai credibila dovada precum ca exista mai multi Dumnezei ...ne-o da chiar insusi Dumnezeu ...asta bineinteles daca credeti in afirmatiile sale!

(Exodul 20, 3-5)."Să nu ai alți dumnezei afară de mine"...Să nu te închini înaintea lor și să nu le slujești, căci Eu, Domnul, Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu gelos, care pedepsesc nelegiuirea părinților în copii până la a treia și a patra generație a celor ce Mă urăsc"
Era alt citat mult mai clar decat acesta, dar din pacate l-ai sarit. Iar ai dat cu bata in balta. Laughing
Sus In jos
aurel
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 36
Localizare : Romanica
Puncte : 32
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Sam Noi 19, 2011 6:50 pm

Păi poate acel citat nu este o afirmație a lui Dumnezeu, pentru că șoimoș s-a nărăvit si nu ia în seamă decît versetele rostite de Dumnezeu sau de Christos
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mar Feb 14, 2012 12:19 pm

aurel a scris:
versetele rostite de Dumnezeu sau de Christos

Presupun ca te referi la versetele scrise de Moise, atunci cand a stat de vorba cu tufa arzand zicand ca-i dumne-zeu (domnul zeu grin ), precum si la versetele scrise dupa 200 de ani de catre martori oculari ai lui Isus grin

NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 35
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Mar Oct 23, 2012 6:15 pm

Sa presupunem ca dumnezeu exista, a creat universul , omul , tot....
el este este etern, atotstiutor, atemporal, aspatial, imaterial .
UNDE ESTE ?

Daca dumnezeu există în afara spațiului cum se pot materializa intentiile sale in interiorul spatiului ?, care este sprijinului existentei spatiului atata timp cat ceva exista in afara lui ?
Daca dumnezeu este atemporal si exista in afara spatiului se poate defini o afirmație dependentă de spatialitate, ca universul se află în dumnezeu? Asta functioneaza in cazul care spațiul e bine definit: pot spune daca o carte este în dulap daca întinderea spațială a cărții este mai mica decat a dulapului, și tot ce se află în interiorul întinderii spațiale a carții este în interiorul intinderii spațiale a dulapului. Cum se poate defini atunci in mod consistent relația ca spațiul se află în dumnezeu, în condițiile în care el exista în afara spatiului si, deci, nu are intindere spatiala?

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?   Astazi la 6:08 am

Sus In jos

Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: