Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiži | 

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Īnapoi  1, 2
AutorMesaj
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Mier Feb 17, 2010 10:41 pm

vezi ca esti habarnist!... si ma refer strict la citatele din Biblie, cele date de tine

vorbesti si tu sa nu dormi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Joi Feb 18, 2010 7:32 am

Mai degraba bati tu campii!

Voi in ignoranta voastra ii urmati pe falsii apostoli ai bisericii ...neglijand si incalcand invataturile lui Omului Isus ...si in intunecarea voastra aveti falsa impresie ca il urmati pe el cand de fapt ii urmati pe criminalii lui si pe cei mai mari dusmani ai lui ... adica il urmati pe sarlatanul Pavel, banda lui de vanduti Romei cei care au lasat Romei Marea Carte a Minciunii, manual diabolic preluat de institutia criminala a unui imparat criminal in serie, pentru a belii si nenorocii oamenii si a-si justifica crimele prin aceasta scriere diabolica numita in mod mincinos "sfanta"!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Joi Feb 18, 2010 8:04 am

mei soimica, ceea ce tu crezi, e problema ta!

pa si pusi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Joi Feb 18, 2010 1:48 pm

Ceea ce afirm eu ...nu este credinta mea ...ci sunt adevaruri dovedite de realitate ... eu nu am alt merit decat ca le-am verificat ...si ACCEPTAT!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Joi Feb 18, 2010 7:57 pm

tu cu realitatea (care e mereu in schimbare)... altii cu Adevarul (care e mereu acelasi)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Joi Feb 18, 2010 8:05 pm

Ma uimesti cu asa o logica cracanata.

Adevarul este intotdeauna realitatea ...la realitati noi exista adevaruri noi !

E adevarat ca in realitate de azi avioane in greutate de sute de tone zboara pe cer mai rapid si mai sus decat pasarile cerului?

Explica-mi te rog cum statea problema acestui adevar in timpurile biblice?

Ca sa te scot din logica ta religioasa ...si sa iti dovedesc ca eu am dreptate ...hai sa vedem ce spune DEX-ul!

ADEVẮR, adevćruri, s.n. 1.
Concordanțć īntre cunoștințele noastre și realitatea obiectivć;
oglindire fidelć a realitćții īn gāndire; ceea ce corespunde
realitćții, ceea ce existć sau s-a īntāmplat īn realitate.

Este destul de clara legatura intre adevar si realitate?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Vin Feb 19, 2010 2:44 pm

"ceea ce existć sau s-a īntāmplat īn realitate".. PAI VEZI!

eu stiu ca exista si ca s-a intamplat in realitate... pt. ca virgula cred.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Sam Feb 20, 2010 8:23 am

nelu a scris:
"ceea ce existć sau s-a īntāmplat īn realitate".. PAI VEZI!

eu stiu ca exista si ca s-a intamplat in realitate... pt. ca virgula cred.
Vezi ...exact asta este problema !
Unii sunt atat de aberati incat au impresia ca ceea ce doar cred ...este realitate ...si culmea prostiei este atunci cand incearca sa vanda si altora aberatia din capul lor ca fiind Marele adevar sfant!.

Daca eu cred ca porcii zboara din floare in floare ....inseamna cumva ca e adevarat? Da dar in cer asa este ...eu stiu !

Da sa te conving pe tine ca acest lucru este adevarat ...ce este? Nu cumva o dovada a nebuniei mele?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Dum Feb 21, 2010 7:23 am

cand am zis ca exista si ca s-a intamplat in realitate, m-am referit la ceea ce sa intamplat atunci pe vremea lui Isus... acum ca tu, transformi realitatea in ceea ce a facut Constantin si urmasii lui, e problema ta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Dum Feb 21, 2010 8:42 am

Draga Nelule

Religia ta nu are aproape nimic in comun cu Isus sau cu invataturile sale.
Isus a venit pentru coreligionarii sai evrei sa le intareasca legile Torei.
Chiar comunitatile care l-au urmat pe Isus au ramas la religia mozaica, cu atat mai mult cele care l-au urmat pe Petru.

Religia"crestina" de azi este facatura mincinoasa a marelui anti-Isus, Pavel din Tarsus, cel care i-a prigonit pe toi urmasii lui Isus, completata cu interesele politice de manipulare si subjugare a maselor pusa in practica de criminalului Constantin in lacasuri speciale numite biserici unde li se bagau in cap enoriasilor tot felul de minciuni ca sa fie indobitociti si apoi usor manipulati.

Problema ta este ca nu vrei sa accepti adevarul istoric, si nici nu esti dornic sa-l afli.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Dum Feb 21, 2010 12:00 pm

eu stiu doar un adevar istoric... tu ai mai multe variante, sharpe ce-mi esti!

apropo, sti de ce are sharpele limba despicata?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Dum Feb 21, 2010 9:29 pm

Acel adevar pe care tu il stii este doar adevarul tau ...adica ptr restul lumii MINCIUNA!

De adevarul istoric ... habar nu ai ...si nici nu te intereseaza sa il afli pentru ca esti certat cu adevarul

Se pare ca tu stii numai prostioare ...chiar si in tema sarpelui!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Lun Feb 22, 2010 7:34 am

auzi mei asta care te crezi interesant, evoluat(esti evaluat sub medie),stie tot

afla ca sunt o gramada de pocaiti mai dezghetzati decat tine care si cred + nu se lauda cu cele asimilate prin stiinta.

cine e fraieru?

cel care o dovedeste prin faptele/ cunostiintele sale apreciate de oamenii din jur si nu numai

sau cel care dovedeste pe internet a proasta doar baliverne personale?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Lun Feb 22, 2010 10:22 am

nelu a scris:
auzi mei asta care te crezi interesant, evoluat(esti evaluat sub medie),stie tot
Deh ...asta e credinta ta!
In rest tu ai dovedit de mult ca nu esti competent sa emiti nici un rationament corect. Asa ca ce zici tu despre mine ...imi trece ca vantu (atentie nu S.O.V)prin izmene... adica ma lasa rece!
Citat :

afla ca sunt o gramada de pocaiti mai dezghetzati decat tine care si cred + nu se lauda cu cele asimilate prin stiinta.
Tare blocat mai esti!
Nici atat nu ai observat ca aceia au ajuns dezghetati acumuland cunoastere (adica stiinta) ..si nu prin CREDINTA!
Prin credinta fara stiinta absolut toti pocaitii dar si alti credinciosi convinsi ar ramane mai prosti ca noaptea ...

Citat :

sau cel care dovedeste pe internet a proasta doar baliverne personale?
Esti atat de obtuz incat nu intelegi nici macar scopul acestui site, care nu este pentru a-mi demonstra eu capacitatile paranormale ...ci ptr a demasca minciuna numita religie si calea gresita bazata pe credinta si nu pe CUNOASTERE adica Stiinta.
Sper ca ai inteles asta si nu mai trebuie sa repet.

PS ...oi fi eu fraier ...dar vad ca de partea credinciosilor sunt toti muult mai fraieri, pentru ca niciunul nu a putut sa imi dovedeasca fondat ca eu postez aiurea, chiar si cand afirmau acest lucru eu le puneam sub nas citatul din scriptura care sa dovedeasca ca eu nu fabulez aiurea ci vorbesc fundamentat!

Asa ca neavand altceva de facut ..astept sa vina "desteptii" de la biserica ta de aiuriti care sa fie capabii sa contrazica acele capitole din Bibie care desi nu le convin ...EXISTA!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Lun Feb 22, 2010 12:34 pm

in capu tau deochiat, mei!

omu intelept nu-si pune mintea cu tine, si n-are nevoie de "adevarul" tau.

eu sunt mai necioplit, de aia imi pierd timpu cu tine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Lun Feb 22, 2010 1:46 pm

nelu a scris:

omu intelept nu-si pune mintea cu tine

Eu nu inteleptilor ma adresez pe acest forum, ci unor tineri pe care niste idioti religiosi doresc sa-i imbrobodeasca cu religia ...mai exact Santajul cu divinitatea!
Eu doar le arunc colacul de salvare!

Citat :

, si n-are nevoie de "adevarul" tau.
Nu exista adevar de-al meu sau de-al tau si nici adevararuri religioase care se petrec in ceruri!
Adevarul este R E A L I T A T E A! ...si aia nu e nici a mea si nici a altora ci este in jurul nostru.

Citat :

eu sunt mai necioplit, de aia imi pierd timpu cu tine.
Faptul ca tu postezi pe forumul acesta nu are de a face cu cioplitul sau cu necioplirea, ai tu probabil alte interese care te anima!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Lun Feb 22, 2010 5:18 pm

tu esti R E A L I T A T E A mea animata!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Lun Feb 22, 2010 5:29 pm

nelu a scris:
tu esti R E A L I T A T E A mea animata!
Doar atat? ... ma da sarac mai esti!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   Lun Feb 22, 2010 8:28 pm

nuuuu mei!

cu un intelijent mai bogat.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: "Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"   

Sus In jos

"Ma, nu toti din lume se prapadesc, nici toti din manastire se mīntuiesc"
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Īnapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: