Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Intamplary funny din copilaria userilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
ALIN
Vizitator

MesajSubiect: Intamplary funny din copilaria userilor   Lun Apr 21, 2008 6:45 am

Cand eram copil, nu invatam poeziile decat cu bunicutza, care mi le recita si ma invata sa le spun cu intonatie si sa gesticulez... Smile

Odata, pe la 3 ani, de ziua Mamei, educatoarea de la gradinita nu a avut timp sa ne pregateasca poezii si a incercat in graba sa ne invete pe toti o poezie din 2 disponibile.
Si cum eu nu puteam sa invat decat cu bunicutza, care ma obisnuise destul de prost si ma alinta, nu am retinut nimic. Embarassed

Cand a venit momentul sa recit pe scena poezia, i-am spus bunicii ca nu stiu nimic si ea mi-a spus sa spun ce doresc, ce-mi place mai mult.
Si eu am hotarat sa spun urmatoarea poezioara de ziua Mamei:

" Ga, ga, gaaa... pe la cotete!
Cine da intai binete?
Gasca alba si cu mot,
Mai opreste-o daca poti!"
Laughing Laughing Laughing

Toti copiii de clase 1-8 si parintii s-au distrat de minune si educatoarea a iesit vinovata, ca nu m-a invatat poezia! Neutral
Sus In jos
Alin
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Lun Apr 21, 2008 8:18 am

Alta: Laughing Laughing

Intr-o seara de iarna, cand eu aveam 2-3 ani, am iesit cu bunicutza afara sa aducem lemne. Si in timp ce bunica nu era atenta, am sters-o la strabunica mea, care locuia cu 100 m mai departe.
Bunica m-a cautat peste tot, chiar si fantana a controlat-o. Si, cand m-a gasit ... m-a batut putin. Neutral

Se apropia Anul Nou si bunica ma invata "Plugusorul". Si cum sunam asaaa din clopotel, mi-am amintit dintr-o data cum m-a batut bunica, cum m-a pedepsit pe "nedrept". Rolling Eyes Si m-au apucat asa niste furii, incat i-am dat cu clopotul(care era unul luat de la o vaca si, asadar, era ceva mai mare decat un simplu clopotel obisnuit Neutral ) direct in frunte si am fugit. Twisted Evil

Si cum in zona in care stateam oamenii obisnuiau sa se mascheze de sarbatori, bunicutza mea era tocmai in ton, cu un cucui mare si nasul umflat! Crying or Very sad
Dar nu m-a batut si ma tot intreba:"De ce i-ai dat cu clopotul in cap mamaiei, ai vazut ca sunt urata?"

Daca va place, va mai spun si altele... Wink Wink
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 297
Varsta : 46
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 8:42 am

dragute....................amintiri nemaipomenite Smile
asteptam!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 11:00 am

Alin a scris:

Daca va place, va mai spun si altele... Wink Wink [/font]

Da ne place ...mai spune-ne ...ne intereseaza mai ales acea cum de acuma ai devenit cu ochi albastrii?

Sa fie de la clopot, telefon, internet si forumuri sau de la pix?
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 11:03 am

Nu ai vazut ca e vizitator? Crezi ca poate un vizitator, care nu exista ca user sa-ti raspunda?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 11:13 am

Tu chiar nu ai vre-o ideea de postat si te bagi in chjestii pe care nu le pricxepi ... vrei sa iimi explici mie cine este ..sau te astepti sa ii dau numele?
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 35
Localizare : America
Data de inscriere : 23/04/2008

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 8:13 pm

povestiri hazlii.....pai hai sa includem primul meu sarut
aveam 17 ani si eram cu baiatul in parc, asta dupa ce il intrebasem pe tata daca imi da voie (si el saracul bulversat total de sinceritatea mea....lol) mi-a dat voie. No...si eram in parc si baiatul da sa ma sarute. Era asa o luna plina pe cer....de unde stiu?......pai eram cu ochii cat cepele si ma uitam pe cer, in stanga in dreapta......doar doar se termina......lol...of si el dragul asa traia sarutul.....ioi...lol

a.....iarasi uitai...bre...nu stiu ce-i cu mine..mereu uit ca nu asta a fost primul sarut.....no...primul a fost la 15 ani cand un baiat de vreo 19 m-a sarutat la majoratul unei prietene de ale mele si apoi mi-a zis ca merge la tata sa-i ceara voie sa fim prieteni si pe mine m-au apucat toate ca il stiam pe tata cat e de dur....lol...m-am ascuns pana i-a trecut pofta baiatului sa-si mai piarda vremea cu copile.....lol
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 8:22 pm

Laughing

Eu ma pupam cu fetele de la gradinita...
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 8:24 pm

Aveam o amica nascuta in aceeasi zi cu mine, pe 9 februarie, si ne iubeam tare mult... Faceam schimb de bilute si stateam la aceeasi masuta... Smile Cred ca dragostea(erosul) e la fel toata viata, doar ca difera raportarea la sex...
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 8:31 pm

stai ca postasem un mesaj si nu e

tocmai povesteam de ce amorezata eram pe la vreo 7 ani de un vecin tot de 7 ani care nu ma placea

ptiu...nu stiu ce e cu netul asta, toata ziua a mers asa

da..si baiatul nu ma placea....tztztz./...si eu il iubeam si ii cantam serenade de pe gard
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 8:35 pm

nu cred! Smile
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 8:41 pm

ce nu crezi?....ca nu ma placea? sau ca ii cantam serenade?

ca amandoua is adevarate......i-a venit cheful pe la vreo 18 ani asa......e...prea tarziu baiete, ca doar nu stau dupa popoul tau pana cresti....lol
iar serenadele....aveam o voce....ceva de speriat, iacasa ii adunam pe toti in linie la poarta si ii puneam sa asiste la "adevaratele" mele spectacole.....lol
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 8:46 pm

nu-mi vine sa cred cu serenadele... Te inspirasesi de undeva? Cam ce spuneai? Smile

Eu eram tare alintat si rau si asa am ramas toata viata. Cred ca un copil poate fi vazut ce om va fi, din primii ani ai vietii...
Eu nu eram deloc supus ... o sa povestesc ce faceam si cum trebuia sa se comporte cu mine bunica ca sa fac ceva, cat trebuia sa ma laude... Smile
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Apr 29, 2008 8:56 pm

a, pai era o melodie.....nu cred ca e cotata drept serenada......ceva de genul

vad la fereastra ta tarziu.....o lumina si nu stiu...de esti treaza sau visezi.......

no....eu asteptam ca baiatul sa-mi cante si o tot cantam cocotata pe gard ca in felul asta sa ma observe in caz ca nu-mi auzise glasul ca un tril......lol

a......si mai e si mama careia ii plac romantele si tata mereu zicea ca trebuia sa-i cante serenade, probabil ca in mintea mea de copil astea s-au amestecat si acus ce vrei...incercam si eu sa-mi cuceresc iubirrea....lol
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mier Apr 30, 2008 8:17 am

Silva a scris:
a, pai era o melodie.....nu cred ca e cotata drept serenada......ceva de genul
vad la fereastra ta tarziu.....o lumina si nu stiu...de esti treaza sau visezi.......
Laughing Laughing
Sus In jos
HaymHerman
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 86
Varsta : 61
Localizare : Israel
Puncte : 7
Data de inscriere : 19/04/2008

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mier Mai 07, 2008 2:22 pm

Si eu sint din 9 februarie si mai este un user cu aceeasi data ,pe acest forum.Dar nu va spun acum nici o intimplare ca nu am timp.Este ziua independentei Statului Israel.A inceput sa infrunzeasca smochinul.despre care sa spus.In veac sa nu mai dea rod din tine.Cine a spus?Ca uite a inceput sa rodeasca.Cu stima ,pentru stralucirea Israelului.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mier Mai 07, 2008 7:40 pm

HaymHerman a scris:
Si eu sint din 9 februarie si mai este un user cu aceeasi data ,pe acest forum.Dar nu va spun acum nici o intimplare ca nu am timp.Este ziua independentei Statului Israel.A inceput sa infrunzeasca smochinul.despre care sa spus.In veac sa nu mai dea rod din tine.Cine a spus?Ca uite a inceput sa rodeasca.Cu stima ,pentru stralucirea Israelului.
Cu cine Haym-ule? Trebuia sa pui la Astrologie asta!... Smile

Da, "cand iarna e ca vara" si sfarsitul se transforma intr-un nou inceput, intr-o viata fara de sfarsit! Smile
Sus In jos
HaymHerman
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 86
Varsta : 61
Localizare : Israel
Puncte : 7
Data de inscriere : 19/04/2008

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Joi Mai 08, 2008 9:55 pm

David ce frumos ar fi sa pastem oile prin munti iudei,nu crezi?Cu stima Haym.
Sus In jos
Golde
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 23
Localizare : ישראל
Puncte : 6
Data de inscriere : 05/04/2009

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Dum Apr 05, 2009 7:53 am

Wow.Ce surpriza ! Deci mai exista evrei pe-aici pe forum Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Dum Apr 05, 2009 8:00 am

Golde a scris:
Wow.Ce surpriza ! Deci mai exista evrei pe-aici pe forum Smile
Nu trebuie sa te surprinda ....caci acest forum este foarte apropiat de sufletul evreu ...caci administratorul (adica eu) desi este neamt ...simpatizeaza in mod deosebit cu evreii ...pe care ii apreciaza ptr ceea ce au fost si sunt!
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mier Mai 06, 2009 7:45 pm

intamplare funny... Am iesit cu un baiat, care...tot umbla dupa mine, era dragut, dar ma enerva felul lui de a fi .. si am stat pe banca sa imi beam sucul .. apare el .. tot vorbea vorbea vorbea, cand m-am plictisit si i-am turnat sucul in cap Laughing .. A doua zi ma suna si imi zice "hey, era bun sucul tau" Laughing
Sus In jos
Adelaide Moriquendi
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 21
Localizare : Iasi
Puncte : 2
Data de inscriere : 03/08/2010

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Aug 03, 2010 5:34 pm

pai .....copilaria mea.....tot ce stiu oricum ca eram o capra de fata.....imi placea foarte multl sa cant. la gradinitza saream pe mese si incepeam sa cant melodiile care le auzeam pe la radio si educatoarele ma aplaudau si eu eram toata numai un zambet si cantam si dansam .......
cand eram mica aveam nu stiu cate porecle:Xena,maimutica( ma cataram pe garduri,prin copaci...pe unde apucam),gaza,copilul atomic.eram argint viu...nu aveam stare...o data am picat din carucior...s-a auzit in noapte dintr-o data un BUFFF. bineinteles ca parintii imediat au sarit,s-au speriat .....eu eram pe jos si mergeam in patru labe prin casa fara nici o grija.faceam plimbari nocturne=))
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mar Aug 03, 2010 7:33 pm

In primul rand ...Bine ai Venit!

Hai mai povesteste-ne ceva ... ca ne-a placut foarte mult.
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: unde-a dus copilaria unora...   Vin Aug 06, 2010 3:20 pm

Mama ii reproseaza fiului:
- Aha, deci in Spania nu vrei sa te duci; in Italia nu vrei sa te duci; fotbal nu stii sa joci… Bine ma, atunci dă la facultate… să ajungem de rasul blocului…
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   Mier Aug 11, 2010 7:21 pm

Ha ha ha ..ce banc bun putea sa fie ... daca nu era prea adevarat!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intamplary funny din copilaria userilor   

Sus In jos

Intamplary funny din copilaria userilor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Glume si sex-
Mergi direct la: