Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

batranetzea, batooo vina! :))

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
H1perion
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 302
Varsta : 23
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Sam Feb 20, 2010 8:27 am

asta e un fel de gluma?Smile) or WHAT!? ...Nelu , sincer acum cati ani ai ?! .. mai mult de 16 nu iti dau , si recunosc si eu tot 16 am ,dar cu chestiile de baza is peste , stai linistit , si tu o s-a ajungi la fel peste 30-40 de ani , toti iesim din peisaj
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Sam Feb 20, 2010 9:31 am

nelu a scris:
atot stiutorul ApoSoi

DECLARATIE DE AVERE” ......... la bătrânețe!

Argint în păr, Aur în dinți, Pietre la rinichi, Zahăr în sânge, Plumb în picioare, Fier în articulații si o sursă inepuizabilă de gaze naturale!

Cand citeam ce ai scris, primul gand care mi-a trecut prin minte a fost: oare de ce toti crestinii au aceeasi reactie, de fapt previzibila, vorbesc despre bunatate si iubire si sfarsesc cu manifestari de rautate si ura? Raspunsul l-am gasit imediat: sunt la fel cu religia lor! O religie in care se vorbeste despre bunatate si iubire, dar in care sunt descrise numai crime facute de zeul lor suprem si ura dusa pana la paroxism!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Sam Feb 20, 2010 12:47 pm

Bingo!

Asa este ...blandetea si iubirea sunt simple declaratii fara acoperire, in realitate totul e minciuna rautate dusa pana la bicisnicie.

Pana si sarmana noastra colega Amanda, nemaiputand suporta argumentele bazate pe realitate care critica pe diavolul caruia i s-a vandut, a iesit in peisaj aratandu-si blandetea ca un adevarat crestin dupa criminalul Constantin.

Daca era crestin "dupa Isus" in mod sigur asculta ce zice acesta:

22.
Eu însă vă spun vouă: Că oricine se mânie pe fratele său vrednic va fi de osândă; și cine va zice fratelui său: netrebnicule, vrednic va fi de judecata sinedriului; iar cine va zice: nebunule, vrednic va fi de gheena focului.

De ce crezi ca acestor asa zisi crestini nu le e frica de ceea ce le spune Isus-Hristos?
Pentru ce ei stiu ca Isus-Hristos este Diavolul (asa il numeste Taica sau in Apocalipsa 12.12) ...si ca servitori si vanduti ai acestuia nu ii sperie Iadul!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Feb 21, 2010 9:00 am, editata de 1 ori
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Feb 21, 2010 7:05 am

zgariata rau placa, mda!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Feb 21, 2010 7:14 am

Apopii a scris:
nelu a scris:
atot stiutorul ApoSoi

DECLARATIE DE AVERE” ......... la bătrânețe!

Argint în păr, Aur în dinți, Pietre la rinichi, Zahăr în sânge, Plumb în picioare, Fier în articulații si o sursă inepuizabilă de gaze naturale!

Cand citeam ce ai scris, primul gand care mi-a trecut prin minte a fost: oare de ce toti crestinii au aceeasi reactie, de fapt previzibila, vorbesc despre bunatate si iubire si sfarsesc cu manifestari de rautate si ura? Raspunsul l-am gasit imediat: sunt la fel cu religia lor! O religie in care se vorbeste despre bunatate si iubire, dar in care sunt descrise numai crime facute de zeul lor suprem si ura dusa pana la paroxism!

era o gluma, mei!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Feb 21, 2010 9:02 am

nelu a scris:
zgariata rau placa, mda!
Da ce-i placa mea!

Cum vrei sa fie daca se invarte de 2000 de ani tot cu acelasi refren idiot?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Feb 21, 2010 11:45 am

vorbeam de interpretare, care-ti apartine mei!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Varsta : 25
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Vin Iun 24, 2011 8:49 pm

Soimos a scris:
De ce crezi ca acestor asa zisi crestini nu le e frica de ceea ce le spune Isus-Hristos?
Pentru ce ei stiu ca Isus-Hristos este Diavolul (asa il numeste Taica sau in Apocalipsa 12.12) ...si ca servitori si vanduti ai acestuia nu ii sperie Iadul!
da ma, crestinismul este o societate secreta( ca masoneria) si noi stim ca Iisus este diavolul dar ii mintim pe alde lachita de atei, mozaici, musulmani etc, ca este Dumnezeu( asa cum si masonii ii mint pe alde lachita ca ei este buni)
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Sam Iun 25, 2011 12:38 am

GaSpAr a scris:
da ma, crestinismul este o societate secreta( ca masoneria) si noi stim ca Iisus este diavolul dar ii mintim pe alde lachita de atei, mozaici, musulmani etc, ca este Dumnezeu( asa cum si masonii ii mint pe alde lachita ca ei este buni)

Nu prea-mi vine mie sa cred ca stiti, la cat de bine v-a imbrobodit Satana... chiar de ar veni Isus personal si v-ar spune realitatea in fata, i-ati zice ca nu se pricepe la crestinism si ca n-are darul interpretarii duhovnicesti Smile apoi l-ati trimite sa citeasca biblia si sa urmareasca filmulete pe youtube Twisted Evil nu de alta, dar sa inteleaga si el ce au spus altii in numele sau Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Sam Iun 25, 2011 9:12 am

Black velvet a scris:
GaSpAr a scris:

Nu prea-mi vine mie sa cred ca stiti, la cat de bine v-a imbrobodit Satana... chiar de ar veni Isus personal si v-ar spune realitatea in fata, i-ati zice ca nu se pricepe la crestinism si ca n-are darul interpretarii duhovnicesti Smile apoi l-ati trimite sa citeasca biblia si sa urmareasca filmulete pe youtube Twisted Evil nu de alta, dar sa inteleaga si el ce au spus altii in numele sau Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
ba amatorule, despre crestinism inafara de videori cu preoti si poze cu inchizitia mai stii ceva? s-au gasit toti habarnistii sa vorbeasca
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Sam Iun 25, 2011 2:42 pm

GaSpAr a scris:
ba amatorule, despre crestinism inafara de videori cu preoti si poze cu inchizitia mai stii ceva? s-au gasit toti habarnistii sa vorbeasca

Poate nu are atata habar despre minciuna crestina, atat cat ai tu, dar vad ca stie foarte bine sa surprinda esentialul unei religii, adica efectele pe care le genereaza religia respectiva in randul oamenilor! O religie buna genereaza fapte bune, pe cand o religie malefica, precum crestinismul, genereaza doar crime, ura, violenta si dispret pentru demnitatea celorlalti oameni. Este usor de observat, doar sa nu fii delirant, pentru ca atunci nu mai esti capabil sa observi realitatea si o inlocuiesti cu o imagine falsa creata de propria-ti minte!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Iun 26, 2011 10:11 am

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
da ma, crestinismul este o societate secreta( ca masoneria)
Pai exact asa si este!
Templele masonice nu sunt ascunse ci sunt temple vizibile ptr toata lumea exact ca si bisericile ...doar ca sunt muuult mai putine ptr ca ele se adreseaza elitelor si nu prostimii (ca biserica) ...motiv ptr care sunt muuuult mai putine!
Citat :

si noi stim ca Iisus este diavolul dar ii mintim pe alde lachita de atei, mozaici, musulmani etc, ca este Dumnezeu( asa cum si masonii ii mint pe alde lachita ca ei este buni)
Nu Isus este Diavolul ci Isus este mielul, Diavolul este acela care alungat fiind din ceruri de catre Tatal Sau i-a furat blanita de miel si s-a imbracat cu ea ca sa-i prosteasca pe prosti!

Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Iun 26, 2011 12:01 pm

Soimos a scris:
Diavolul este acela care alungat fiind din ceruri de catre Tatal Sau i-a furat blanita de miel si s-a imbracat cu ea ca sa-i prosteasca pe prosti!

Adica Christos cel care i-a pacalit pe oameni ca-i mantuie, iar ei ca prostii au crezut ca cineva le poate lua pacatele, adica sa anuleze niste fapte facute! Adica cineva care poate da timpul inapoi si sa stearga trecutul Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Iun 26, 2011 5:46 pm

GaSpAr a scris:
Te-am avertizat de doua ori pana acum !

Asta tine loc de raspuns argumentat?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Iun 26, 2011 8:58 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Te-am avertizat de doua ori pana acum !

Asta tine loc de raspuns argumentat?

Eu i-am editat mesajul lui Gaspar pentru a-i sterge jignirile la adresa lui Cyberman. Nu i le-as fi sters, daca pe langa ele ar fi fost si macar cateva cuvinte reprezentand vreo argumentatie! Oricum, am completat si in bara de motive.

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Iun 26, 2011 9:54 pm

ce argument se poate aduce unei diaree verbale? diaree verbala nu este atac la persoana ci la mesaj. ce a scris Cyber este o diaree verbala
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Iun 26, 2011 9:57 pm

http://www.youtube.com/watch?v=XdZVOi-JGf8&feature=related

Ia uitati ce spune Petre Tutea: omul fara Dumnezeu ramane doar un animal rational.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Iun 26, 2011 10:02 pm

GaSpAr a scris:
ce argument se poate aduce unei diaree verbale? diaree verbala nu este atac la persoana ci la mesaj. ce a scris Cyber este o diaree verbala

Mai, daca nu pricepi ce spun, macar tine gura inchisa Laughing Laughing Laughing nu de alta dar e periculos s-o tii deschisa langa diarie Laughing Laughing Laughing

Btw. Isusul vostru poate ierta pacate? Daca poate, cum poate face asta?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Iun 26, 2011 10:08 pm

GaSpAr a scris:

Ia uitati ce spune Petre Tutea: omul fara Dumnezeu ramane doar un animal rational.

Pai omul asta si este, nu sunt chiar sigur ca-i cel mai rational animal de pe planeta, dar oricum este cert ca-i singurul animal care creaza tehnologie.

Hai sa-ti zic si eu acum, ce-i omul cu dumnezeu: doar un animal irational. Asta considerand opusul afirmatiei lui Petre Tutea!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Iun 26, 2011 10:17 pm

Cyberman a scris:
GaSpAr a scris:

Pai omul asta si este, nu sunt chiar sigur ca-i cel mai rational animal de pe planeta, dar oricum este cert ca-i singurul animal care creaza tehnologie.

Hai sa-ti zic si eu acum, ce-i omul cu dumnezeu: doar un animal irational. Asta considerand opusul afirmatiei lui Petre Tutea!
poti sa te zbati tu cat vrei, dar tot nu vei depasi stadiul de animal. pai daca omul fara Dumnezeu este doar un animal rational imagineaza-ti ce este omul cu Dumnezeu. de ex vezi despre Arsenie Boca ce fel de om era si cate putea sa faca
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Dum Iun 26, 2011 10:58 pm

GaSpAr a scris:
pai daca omul fara Dumnezeu este doar un animal rational imagineaza-ti ce este omul cu Dumnezeu

Pai mi-am imaginat si ti-am spus o data, omul cu dumnezeu devine un animal irational. Dovada stau milioanele de crime facute de inchizitie, adica de oameni cu dumnezeu, reprezentanti ai lui dumnezeu pe pamant si in numele lui dumnezeu!

uite aici invataturi crestine, de care se folosea inchizitia:

”Alt pretext de condamnare, cita spusele lui Isus Cel care nu rămâne în mine, o să fie aruncat ca o tulpină de viță de vie, care se va usca și va fi adunată și aruncată în foc ca să ardă aceste cuvinte din biblie le-a aplicat inchiziția cuvânt cu cuvânt ca atare.

Aceaste metode ale teologului din perioada antică târzie vor fi preluate de inchiziție dintre ele două argumente ale lui Augustinus vor fi mai frecvent utilizate:

-unuia care s-a rătăcit, arată-i la calea cea bună, dacă el refuză să o urmeze, atunci obligă-l ca o dovadă de iubire creștinească a aproapelui tău. Ereticii sunt oi rătăcite pe care păstorul creștin cu toiagul și ciomagul aduce copii înapoi în turmă. Tortura este legitimă, pentru că ea nu strică sufletul ci numai carnea păcătoasă. În consecință era mai bine un eretic să fie ars, decât să urmeze un drum greșit.

-Ereticul are posibilitatea de a alege între: întoarcerea pe calea cea dreaptă, adevărată a bisericii cu dragoste și încredere în Dumnezeu sau cea de schingiuire cu pierderea vieții.”

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Inchizi%C8%9Bie
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Lun Iun 27, 2011 9:12 am

Editat pe motiv de atac la persoana in loc de raspuns argumentat
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||\\

Ultima editare efectuata de catre GaSpAr in Lun Iun 27, 2011 2:44 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   Lun Iun 27, 2011 12:41 pm

GaSpAr a scris:
poti sa te zbati tu cat vrei, dar tot nu vei depasi stadiul de animal.
Cum nu ...doar pentru noi lucreaza Evolutia !
Citat :

pai daca omul fara Dumnezeu este doar un animal rational imagineaza-ti ce este omul cu Dumnezeu.

Pai simplu ...o bestie cu chip uman care se autodenumeste OAIE de Turma ... dar care si-a vandut sufletul ...ptr ca neavand minte nu avea cum sa o vinda si pe acesta!

Citat :

de ex vezi despre Arsenie Boca ce fel de om era si cate putea sa faca
Ala era om?
Mai degraba era ceea ce ii spune numele tradus in limba tatara!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: batranetzea, batooo vina! :))   

Sus In jos

batranetzea, batooo vina! :))
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Cafeneaua "La Sfanta Treime"-
Mergi direct la: