Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
emanuel
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 85
Data de inscriere : 05/03/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Apr 11, 2010 8:11 pm

bine atunci va las cu hahahaha-ul vostru in ignoranta voastra, si .......... ne vedem dupa moarte la judecata sufletelor voastre, cand veti fi judecati de ..... Iisus.

ramaneti sanatosi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Apr 11, 2010 8:33 pm

emanuel a scris:
bine atunci va las cu hahahaha-ul vostru in ignoranta voastra,

Ignoranta este ceva ce merge mana in mana cu credinta !

Acolo unde ratiunea e rege ...si stiinta are cuvantul ... prostiile voastre sustinute doar de ignoranta si incultura, ca "singure argumente" nu sunt decat incercari penibile de a va salva viata de paraziti pe care cu nesimtire si fara frica de Dumnezeu o duceti!

Citat :

..... ne vedem dupa moarte la judecata sufletelor voastre, cand veti fi judecati de ..... Iisus.

ramaneti sanatosi.
Vezi sa nu te judece pe tine ca Isus care si asa zice ca voi slujiti Banu si Biserica ....si nu pe Dumnezeu (si stiti voi de ce (pentru ca nu aveti asa ceva))
Chiar nu iti este frica de venirea lui Isus ? Macar din doua motive ?
1 ) Ca umblati sa strangeti comori pe pamant ...cand Isus va cere sa aveti atatea bogatii cate au pasarile cerului...deci ii incalcati porunca
2) Ca v-ati aliat cu dusmanii lui Isus si atunci cand ati acceptat scripturile dusmanului lui Isus numit Pavel ... si cand v-ati inregimentat in religia crestina a criminalului Constantin, care este doar denumita crestina ...dar ea este inaltata pe cadavrul adevaratului crestinism prin uciderea a milioane de oameni din anul 362 cand au fost interzise sun amenintarea cu moartea TOATE celelalte credinte crestine fiind impusa astfel minciuna politico religioasa a lui Constantin!

Deci ... cu ce ochi vei da tu nasul cu Isusul cu care ne ameninti chiar tu un vandut minciunii care te-ai inrolat de partea ucigasilor lui Isus ai tupeul sa ne ameninti in numele lui?
Eu in locul tau as face ce scrie in Apocalipsa referitor la Marea Curva din Noul Babilon Roma (adica biserica ta) si as fugi de as rupe pamantul de ai constientiza pericolul in care te aflii ...si nu ai mai ameninta pe nimeni cu cel mai mare dusman al tau ...Isus!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Apr 13, 2010 6:24 am, editata de 1 ori
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 20/02/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Apr 12, 2010 5:45 am

aceasi placa zgariata... bleahhhhhhhh
Sus In jos
amanda
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 22/12/2009

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Apr 12, 2010 5:06 pm

Citat :
aceasi placa zgariata... bleahhhhhhhh
te astepti la ceva mai bun?,o sechela pe creier,ramane,aia nu se vindeca si babacul asta cu o mie de nik-uri are multe leziuni
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Apr 12, 2010 6:52 pm

Te comporti ca o adevarata crestina!
Adica din tine nu iasa nimic bun, frumos sau inteligent, dar printre dinti ti se scurge un fluviu de bale otravite probabil totn de convingerile tale religioase bazate pe minciuni si nestiinta adica intr-un cuvant Credinta

... cu asemenea marfa ca tine ce sa ne mai asteptam la iubire crestina, smerenie sau toleranta ... acestea nu se gasesc nici macar in acea casa de toleranta in care se aduna sa dea zeciuiala toate fostele toolve care se aduna cu puscariasii si betivii care s-au gandit sa se pocaiasca si sa isi damblageasca proprii copii nevinovati, doar doar le-o ierta al de sus oceanul de pacate ... dar cum vedem din pacate trecutul adesea rabufneste cand nici nu te astepti ...

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Apr 13, 2010 6:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Mar Apr 13, 2010 4:49 am

Soimos a scris:
 ... cu asemenea marfa ce sa ne mai asteptam la iubire crestina, smerenie sau toleranta ...
De multe ori m-am intrebat, crestinismul creaza oameni cu astfel de caractere infecte sau acestia sunt atrasi in mod deosebit de crestinism, pentru ca li se potriveste...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
amanda
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Mar Apr 13, 2010 4:56 pm

Citat :
Adica din tine nu iasa nimic bun, frumos sau inteligent, dar printre dinti ti se scurge un fluviu de bale otravite probabil totn de convingerile tale religioase bazate pe minciuni si nestiinta adica intr-un cuvant Credinta

... cu asemenea marfa ca tine ce sa ne mai asteptam la iubire crestina, smerenie sau toleranta ... acestea nu se gasesc nici macar in acea casa de toleranta in care se aduna sa dea zeciuiala toate fostele toolve care se aduna cu puscariasii si betivii care s-au gandit sa se pocaiasca si sa isi damblageasca proprii copii nevinovati, doar doar le-o ierta al de sus oceanul de pacate ... dar cum vedem din pacate trecutul adesea rabufneste cand nici nu te astepti ...De multe ori m-am intrebat, crestinismul creaza oameni cu astfel de caractere infecte sau acestia sunt atrasi in mod deosebit de crestinism, pentru ca li se potriveste...
...spuse PUROIUL...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Mar Apr 13, 2010 6:35 pm

Nu conteaza cine spune ...din moment ce spune ADEVARUL!
Un adevarat crestin se comporta crestineste ...iar tu te comporti penibil facand de ras crestinii si dovedind ca ptr voi crestinismul nu este un mod de viata ...ci o masca care se vrea frumoasa pe un chip scarbos!
Sus In jos
amanda
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Mier Apr 14, 2010 7:02 pm

Citat :
Nu conteaza cine spune ...din moment ce spune ADEVARUL!
Un adevarat crestin se comporta crestineste ...iar tu te comporti penibil facand de ras crestinii si dovedind ca ptr voi crestinismul nu este un mod de viata ...ci o masca care se vrea frumoasa pe un chip scarbos!
eu nu ma consider crestina pentru ca nu sunt pregatita pentru pasul acesta,tot ce am spus pan acum nu a fost decat un exercitiu de LOGICA si nimic altceva,adica am vazut prostia(prostul)si am(l am) aratat (-o) cu degetul
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Mier Apr 14, 2010 8:31 pm

Deci sa intelegem ca impresionanta ta inteligenta este bazata pe Credinta ... si astfel ea este corect si indreptatit indreptata impotriva Cunoasterii (adica a stiintei) ?

Tu esti sigura ca nu glumesti?

Ce ar fi sa cauti prostu cand te uiti dimineata in oglinda ...si zau ca ar fi culmea credintei sa-l mai arati si cu degetul cand il vezi!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Apr 15, 2010 4:25 am

amanda a scris:
eu nu ma consider crestina pentru ca nu sunt pregatita pentru pasul acesta,tot ce am spus pan acum nu a fost decat un exercitiu de LOGICA

Da, pentru tine trecerea la cre(s)tinism ar fi un pas mare, mai trebuie sa evoluezi mult pentru un astfel de nivel de inteligenta! Tu si logica, ha, ha, ha, "baba si mitraliera". Mergi ma la prasit, dar probabil nici acolo inteligenta pe care o ai nu-ti permite nici macar sa inveti sa dai cu sapa, ha, ha, ha!
Sus In jos
evolutionista
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 11
Localizare : bigbang
Puncte : 31
Data de inscriere : 12/04/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Apr 15, 2010 7:41 am

La gradul de prostie si manelism din tara asta,chiar se impune!Cu petale de trandafir si ingeri zburand alene prin forumu ma-tale nu faci nimic!Ce,prostia si nesimtirea nu ne agreseaza zilnic tot violent?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Apr 15, 2010 8:02 am

evolutionista a scris:
La gradul de prostie si manelism din tara asta,chiar se impune!Cu petale de trandafir si ingeri zburand alene prin forumu ma-tale nu faci nimic!Ce,prostia si nesimtirea nu ne agreseaza zilnic tot violent?!

Oare cine o fi postat in locul tau? ...schimbul doi? ...ca pana acum nu te-am vazut capabil sa legi o asemenea fraza!
Sus In jos
evolutionista
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 11
Localizare : bigbang
Puncte : 31
Data de inscriere : 12/04/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Apr 15, 2010 4:27 pm

mama Geea
Sus In jos
amanda
Pedestras
Pedestras

Localizare : georgia,SUA
Puncte : 42

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Sam Apr 17, 2010 5:26 pm

Citat :
Deci sa intelegem ca impresionanta ta inteligenta este bazata pe Credinta ...
de unde a reiesit asta din spusele mele? Momentan sunt studenta iar traiul mi l castig ca asistenta medical la spitalul "South Fulton Medical Center",in apropiere de Atlanta;cultura generala o am din carti si din calatorii,asta pentru informarea ta,bai "prostiuta"
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Sam Apr 17, 2010 7:04 pm

amanda a scris:
Citat :
de unde a reiesit asta din spusele mele? Momentan sunt studenta iar traiul mi l castig ca asistenta medical la spitalul "South Fulton Medical Center",in apropiere de Atlanta;cultura generala o am din carti si din calatorii,asta pentru informarea ta,bai "prostiuta"

Si tragi din cand in cand o fuga pana in Romania ca sa postezi si pe forumul asta Smile  Cine nu-ti vede IP-ul chiar crede prostiile pe care le spui, sau poate s-o fi mutat Atlanta undeva prin Romania si eu inca n-am aflat! Se pare ca la voi la pocaiti este permisa minciuna sau nu-i permis sa minta altii... voua v-a dat dumnezeu dezlegare Smile 

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Apr 18, 2010 6:04 am

amanda a scris:
Citat :

Foarte mare rusine sa te lauzi singura!
Ti-au murit laudatorii sau cultura ta generala nu stia ca "lauda de sine nu miroase a bine".
Ce rusine si ce dezgustator este sa vezi cum presupusa cultura generala este trambitata in vorbe goale si nu dovedita, in cazul nostru prin postari pentru ca daca iti luam la citit toate postarile cultura ta "e minunata ....e sublima ...dar lipseste cu desavarsire"!
Sus In jos
amanda
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Apr 18, 2010 8:36 pm

Citat :
Si tragi din cand in cand o fuga pana in Romania ca sa postezi si pe forumul asta Smile Cine nu-ti vede IP-ul chiar crede prostiile pe care le spui, sau poate s-o fi mutat Atlanta undeva prin Romania si eu inca n-am aflat! Se pare ca la voi la pocaiti este permisa minciuna sau nu-i permis sa minta altii... voua v-a dat dumnezeu dezlegare Smile

cand citesc ce spui ma mir cum de nu mori de prost ce esti parca totusi,prea multa prostie la singular.
Sus In jos
amanda
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Apr 18, 2010 8:45 pm

Citat :
Foarte mare rusine sa te lauzi singura!
poate ca pentru standardul tau a citi e o lauda,pentru multi oameni nu e o lauda ci rutina,de fapt se vede asta(ca nu prea citesti) cand iti expui prostia pe acest forum
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Apr 18, 2010 8:50 pm

In naivitatea ta ...tu iti inchipui ca eu imi expun aici parerile mele?

FALS!

Cele sustinute de mine ...multe sunt preluate din lucrarile unor mari teologi germani "raspopiti", care predau ca profesori la mari Universitati din Germania .... si vezi bine ca postarile mele sunt bine argumentate cu citate Biblice ...!
Crezi ca am ajuns la ele fugind de lectura ...sau pentru tine a citi inseamna a baigui a proasta din Biblie ... ca in evul mediu?

Asa ca degeaba ma acuzi pe mine ca nu eu am fost prostul ala care a scris Biblia... si nici "dumnezeul" care a furat-o de la mozaici!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Mar Apr 20, 2010 7:32 am

Civilizatia moderna este atat de complexa incat face aproape imposibila viata de evlavie. Stiinta le-a creat oamenilor un oarecare confort material, dar i-a jefuit de sufletele lor, inconjurandu-i cu o lume potrivnica existentei.
Un mod in care lumea civilizata distruge pe oameni este prin ai impiedica sa gandeasca proprile lor ganduri.... apropo, vezi "natiunea" ta din jermanica.
"Metodele de informare considerabil imbunatatite" cu care miopii se falesc introduc in milioane de suflete un material de gandire strain, gata confectionat si digerat de mai inainte. Se cere doar o mica asimilare fara efort a acestor idei imprumutate, si omul de mijloc a facut toata cugetarea pe care vrea sau poate s-o faca. Aceasta subtila iraurire a mintii continua zi de zi.
Sus In jos
Corinna
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 124
Varsta : 35
Localizare : Arges
Puncte : 130
Data de inscriere : 18/04/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Mar Apr 20, 2010 8:37 am

totyo a scris:
Stiinta le-a creat oamenilor un oarecare confort material, dar i-a jefuit de sufletele lor, inconjurandu-i cu o lume potrivnica existentei.
Un mod in care lumea civilizata distruge pe oameni este prin ai impiedica sa gandeasca proprile lor ganduri....
Nu stiu daca chiar toate gandurile, dar cu siguranta ni s-au introdus tipare in gandire pe care le urmam fara sa ne mai punem intrebari in privinta veridicitatii lor. suntem prea ocupati sa ne gandim la ziua de maine din punct de vedere al confortului,cum ai zis si tu ca sa mai stam sa observam detasati lumea si sa punem la indoiala anumite fenomene din jur.....
Sus In jos
http://awakeninginspirals.blogspot.com/
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mai 09, 2010 6:57 am

stuttgart a scris:
Pocaiti-va bah ca vine al de sus si va da una-n cap dar din mila hahahahha.
Cin sa fie ala care vine de sus si ne da una in cap?
Meteoritu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Mier Mai 12, 2010 9:37 am

Faptul ca pocaitii sut ahtiati dupa bani si ptr ei pocainta este doar o masca sub care se ascund ...este cel mai evident lucru dovedit nu numai de experienta de viata ci si de pocaitu Totyo de pe forumul nostru care se lauda singur ca pocaitii din Beclean au situatii materiale deosebite !
Asta probabil ca sa ne dovedeasca ca urmeaza calea lui Isus cel care propvaduia saracia pe lumea aceasta in schimbul comorilor din ceruri .

Sau altfel zis ...nici pocaitii nu pun pret pe balivernele religioase!
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Mier Mai 12, 2010 11:55 am

Acu sunt si actori care interpreteaza roluri aci pe forum? Smile Cine il joaca pe Totyo? jocolor
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Mier Mai 12, 2010 7:42 pm

E vechiul nostru amic Nelu ...alias buburuza ...alias buburuzu ...care dupa ce s-a compromis ... vrea sa isi inceapa o noua "viata" cu o noua identitate
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Mai 13, 2010 8:08 am

emanuel a scris:
Pocainta e cel mai bun lucru pe care il poate face oricine.
Poate ai vrut sa spui ca pocainta este cel mai inutil lucru din lume
Citat :

Eu ma pocaiesc si vad ca e cel mai bun lucru.
Asa se vede cand ai "broboada minciunii" pe ochi?
Citat :

Prin pocainta poti ajunge sa cunosti mila lui Dumnezeu si sa o simti in viata ta la modul propriu, Poti ajunge sa fii atata de sigur de existenta Lui Dumnezeu si de mila Lui pe cat esti acuma de sigur ca tu existi.
ha ha ha !
Pai oare se poate pune semnul egal intre existenta unui om vizibil si Dumnezeul imaginar din mintile imbrobodite prin minciuni ?
Citat :

Si asta o vei simti ca pe o mare eliberare din intuneric.
Adica fugind de adevar si de documetatie ...stiind ca Adevarul este parte din Dumnezeu ...si aruncandu-ma in bratele intunecate ale minciunii si a sarlataniei ...ma simt eliberat de intuneric???
Singura explicatie cand spui ca acea este o "eliberare" ... o simti doar atunci cand te simti eliberat de complexul de a fi prost ...complex de care sufereai in viata de zi cu zi ...si aceasta simti doar cand intrii in biserica celor la fel de prosti ca tine !
Citat :

Realitatea care o vezi acuma poate fi doar partiala.
Asta e valabil doar in capul celor fara minte!
In caul oamenilor normali , realitatea=adevar ... si daca nu crezi asta ...spunei la nevasta ta sa vina la mine sa o strang in brate ...si tu ramai la ale tale ...si anume ca realitatea este o iluzie!

Citat :

Iar omul care asculta de Dumnezeu se comformeaza realitatii prin credinta, nu prin vedere, caci prin vedere omul nu poate vedea toata existenta oricat s-ar chinui.
Unde il putem asculta pe Dumnezeu ... la Radio Vatican? ...Pai la ce ora are Dumnezeu emisiunea Lui?
Cat despre credinta ...nu e buna la nimic ...din acest motiv esti apreciat in viata doar ptr ceea ce STII ...sau sti cumva un exemplu unde se da examen pe ceea ce crezi si nu din ceea ce STII?
Pai cum iti explici asta?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Noi 15, 2010 10:34 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Mai 13, 2010 10:41 am

Pai, si ala era baptist(dar tot un soi, ca era altoi de baptist, adica). Buburuza o fi iubita.

Si tu ce faci aici? De "secret profesional" nu ai auzit? Bagi intrigi intre noi si nici macar nu avem de unde sti ca e asa din moment ce IP-ul nu e la vedere. Poate Nelu esti tot tu cu alta personalitate. Twisted Evil
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Mai 13, 2010 11:13 am

Rayna a scris:
Poate Nelu esti tot tu cu alta personalitate. Twisted Evil
Smile ... Rai-na, ti-a zis bine Soimos: "E vechiul nostru amic Nelu ...alias buburuza ...alias buburuzu ...care dupa ce s-a compromis ... vrea sa isi inceapa o noua "viata" cu o noua identitate".

Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Mai 13, 2010 11:23 am

Apopii a scris:
Rayna a scris:
Poate Nelu esti tot tu cu alta personalitate. Twisted Evil
Smile ... Rai-na, ti-a zis bine Soimos: "E vechiul nostru amic Nelu ...alias buburuza ...alias buburuzu ...care dupa ce s-a compromis ... vrea sa isi inceapa o noua "viata" cu o noua identitate".
Sa mearga sa il bage aia in cazan. Moare pentru pacate si incepe iar sa cante in cor la baptisti. sunny

Schimba avatarul ala ca am impresia ca esti sarpele care vrea sa ma corupa.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Mai 13, 2010 12:14 pm

Rayna a scris:

Schimba avatarul ala ca am impresia ca esti sarpele care vrea sa ma corupa.
Sarpele te invata de bine, numai sa ai destula minte sa pricepi! Crestinii n-au priceput nimic si l-au transformat intr-un simbol al raului primordial. Apropo, cand apelezi la medicina... care are ca simbol sarpele si cupa, te gandesti cumva ca te va corupe vreun medic sau ca te va vindeca?

Corinna
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 124
Varsta : 35
Localizare : Arges
Puncte : 130
Data de inscriere : 18/04/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Mai 13, 2010 6:06 pm

Daca tot ati deschis subiectul...aveti idee de ce sarpele este animalul cel mai incarcat de simbolism din intreaga lume? Evident ca exista si alte animale importante in religie, mitologie etc , dar parca sarpele prea apare peste tot...
Legat de incarcatura lui negativa in crestinism, ar fi usor sa spunem ca automat, fiind un simbol pagan, a fost demonizat de catre crestini. Dar de fapt ideea de sarpe ca fiind rau la crestini provine de la evrei (sarpele din Eden, de care pomenea si Rayna).
Sus In jos
http://awakeninginspirals.blogspot.com/
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Mai 13, 2010 6:47 pm

ASADAR Buburuza s-a metamorfozat in Totyo? Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Joi Mai 13, 2010 7:42 pm

Asta ti-am zis-o sa te descurajez referitor la purtarea ta mizerabila de atunci.
Dar aceasta excludere a durat o saptamana!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   

Sus In jos

Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 11 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Apologetica-
Mergi direct la: