Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Sam Mar 06, 2010 5:21 pm

emanuel a scris:
Nu. Mi-e mila sincer de voi si de aia va spun. Si de mine mi-e mila si de aia si mie imi spun acelasi lucru mereu.
Si la ce-ti foloseste? Pierzi vremea inutil, mai bine fa ceva folositor pentru oameni!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
emanuel
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 85
Data de inscriere : 05/03/2010

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Sam Mar 06, 2010 5:31 pm

Pai asta e cel mai de folos : pocainta noastra. Ce e rau sa te pocaiesti de pacate ?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Sam Mar 06, 2010 5:35 pm

Daca toti oamenii ar fi fost pocaiti, inca am mai fi trait prin pesteri, dar am fi fost pocaiti Smile mare scofala! Treziti-va si puneti mana pe treaba, lasati sarlatania si goana dupa fraieri!
Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Sam Mar 06, 2010 5:45 pm

Nu am fi prin pesteri. Am fi in rai langa Dumnezeu.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Sam Mar 06, 2010 5:52 pm

emanuel a scris:
Nu am fi prin pesteri. Am fi in rai langa Dumnezeu.
Rai, adica locul celor răi!

Scrisoarea III
..................
"Cum nu vii tu, Țepeș doamne, ca punînd mîna pe ei,
Să-i împarți în două cete: în smintiți și în mișei,
Și în două temniți large cu de-a sila să-i aduni,
Să dai foc la pușcărie și la casa de nebuni!"

Mihai Eminescu
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Sam Mar 06, 2010 5:55 pm

Soimos a scris:
emanuel a scris:
Ceea ce ai zis tu mai sus e despre sectari. Apoi sectarii din punctul meu de vedere, ortodox, sunt niste pagani care se fatarnicesc ca sunt crestini. La fel de pagani sunt si catolicii. Insa ortodocsii sunt adevaratii crestini.

Adevaratii crestini sunt toti sarlatanii!

E adevarat ca nu exista crestin mai lacom si mai sarlatan ca ortodocsii ...cei care ne invata ca si Dumnerzeu trebuie mituit si ca evaziunea fiscala (caci asta fac preotii) este placuta vederii Domnului ...drept ptr care toti ortodocsii adevarati care doresc sa urmeze Calea lui Dumnezeu trebuie sa mituiasca si sa faca evaziuni fiscale ...pana nu ii ia dracu ...adica garda financiara ...!
Ce sa-i faci ...astea sunt cararile incalcite ale ortodoxiei care va invata ca la urma tot dracu va ia...asta fie ca ati urmat calea aratata de Dumnezeu ...fie ca ati intors spatele acelei caii!

Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Sam Mar 06, 2010 10:25 pm

emanuel a scris:
Pai asta e cel mai de folos : pocainta noastra. Ce e rau sa te pocaiesti de pacate ?
................................
Sa te lasi de pacate e mai bine decit dsa le faci si apoi sa te pocaiesti.
Incearca sa fii om drept si nici un dumnezeu nu te va pedepsi si nici justitia omeneasca.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 1:16 am

Nici un om nu este fara de pacat, insa as e cum ai zis : e mai bine sa nu faci decat sa faci si apoi sa te pocaiesti. Insa de cele care le mai avem inca sa ne pocaim.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 6:15 am

Anticristul a scris:

Incearca sa fii om drept si nici un dumnezeu nu te va pedepsi si nici justitia omeneasca.
Frumos si corect spus, insa crestinii se nasc in pacat si mor tot pacatosi! Orice ar face este imposibil sa-si satisfaca zeul rau pe care si l-au ales!
Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

Localizare : Iasi
Puncte : 89

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 7:00 am

Ba nu. Il satisface pocainta noastra, de aia ziceam. El ne asteapta, nu uitati. Ne asteapta sa mergem la El prin calea pocaintei.

Doamne ajuta.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

Localizare : ardeal
Puncte : 884

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 7:20 am

emanuel

imparatia Cerurilor nu este tot una cu imparatia lui Dumnezeu.
Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 9:59 am

Da care e diferenta ? Eu stiu doiar o diferenta : intre raiul care era inainte de cadere, si raiul care va fi dupa sfarsitul lumii. Ca cel de la sfarsit va fi mult mai inalt decat cel de la inceput, acuma fiindu-ne deschisa inca si mai mult calea spre indumnezeirea omului, dupa Inaltarea la Cer a lui Hristos.

Dupa tine care e diferenta intre imparatia cerurilor si cea a lui Dumnezeu ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 10:51 am

emanuel a scris:
Ba nu. Il satisface pocainta noastra, de aia ziceam. El ne asteapta, nu uitati. Ne asteapta sa mergem la El prin calea pocaintei.

Doamne ajuta.
Cine sa va astepte pe voi crestinii?

Dracu? ... ca Dumnezeu nu aveti motiv ptr care ati "imprumutat" Zeul religiei mozaice si batjocorindu-l pe El si Legile sale, l-ati declarat Tata si i-ati pus in socoteala un fiu care singur se autodenumeste Seful Cheilor Iadului?

La asta te referi ca va asteapta ...Seful Cheilor Iadului ?

Pai atunci drum bun si calatorie sprancenata...de indivizi care s-au vandut diavolului nu avem nevoie pe Paradisul numit Terra!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 12:24 pm

emanuel a scris:
Da care e diferenta ? Eu stiu doiar o diferenta : intre raiul care era inainte de cadere, si raiul care va fi dupa sfarsitul lumii. Ca cel de la sfarsit va fi mult mai inalt decat cel de la inceput, acuma fiindu-ne deschisa inca si mai mult calea spre indumnezeirea omului, dupa Inaltarea la Cer a lui Hristos.

"imparatia cerurilor" se refera in exclusivitate la evrei, pe cand imparatia lui Dumnezeu este in omul nacut din nou.

citeste ev.lui Matei... este singura carte din NT unde vezi expresia asta: "imparatia cerurilor"

pt. ca evreii inca il mai asteapta pe Mesia
Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 12:47 pm

Iisus nu a vorbit niciodata exclusiv pentru evrei, imparatia cerurilor e acelasi lucru cu imparatia lui Dumnezeu.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 1:10 pm

macar fa efortul si citeste ceea ce ti-am zis... shpoi dovedeste contrariul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 4:11 pm

emanuel a scris:
Iisus nu a vorbit niciodata exclusiv pentru evrei, imparatia cerurilor e acelasi lucru cu imparatia lui Dumnezeu.
Aceasi chestie gresit pusa si bagata pe gat de biserica celor ignoranti ca sa o mestece negandit

Isus a propovaduit pentru celor de religie mozaica ...si acestia nu erau numai evrei ci si alte popoare deja cu sute de ani inainte de nasterea lui Isus ...de ex elenisti de religie mozaica !

Prostia cu predicatul pentru neamurile (Imperiului Roman) vine de la sarlatanul Pavel cel care de dragul de a recruta "neamuri" in secta sa, si-a permis sa schimbe Legile lui Yahwe doar ca sa faca mai atractiva BANDA sa de criminali DUBLI ai lui Isus.

Tu chiar nu esti capabil sa pricepi ca nu e suficient sa batjocoresti o religie pentru ca Dumnezeul acelei religii sa treaca de partea sarlataniei mincinoase din care faci tu parte!

Dumnezeul Yahwe este si va ramane Dumnezeul RELIGIEI mozaice si nu a vreunui popor cum va place voua sa mintiti ...si nici un Dumnezeu normal la bibilica nu si-ar lasa religia SA ca sa treaca de partea celor care o modifica si o batjocoresc!

Deci fa un efort intelectual si intelege daca esti capabil sa rationezi ca:
CRESTINII NU AU NICI UN DUMNEZEU!!!

Iar christosul la care va inchinati recunoaste singur ca il cheama Lucifer si este Stapanul cheilor Iadului!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Varsta : 55
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 6:41 pm

nelu a scris:
emanuel

imparatia Cerurilor nu este tot una cu imparatia lui Dumnezeu.
............................
Nelule,cine ti-a spus ca nu e totuna?
Imparatia Cerurrilor
Imparatia lui Dumnezeu sau
Imparatia lui Israel este totuna.
Eu sint evreu si daca vrei lamuriri pot sa ti dau.
Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 7:39 pm

soimos repeta la infinit aceleasi injurii non-sens.

Big deal.

Iisus Dumnezeul evreilor a fondat religia crestina caci religia mozaica era nedesavarsita. Iar evreii si-au rastignit propriul Dumnezeu pe cruce.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 9:23 pm

Numai putin gresesti Emanuel.Isus nu este dumnezeul evreilor.Si Isus nu a fondat nici o religie.El nu stia ce e acela crestiinism.Iar de rastignit au rastignit romanii si nu evreii.Dupa ce l-au rastignit ca om l-ati luat voi ca dumnezeu.Pai daca nu aveati nici unul ,era bun si asta.
Daca nu ai cal e bun si magarul.
Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Dum Mar 07, 2010 9:39 pm

Vei vedea dupa moartea ta cum stau treburile. Sincer te compatimesc.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 7:46 am

emanuel a scris:
soimos repeta la infinit aceleasi injurii non-sens.

Big deal.

Iisus Dumnezeul evreilor a fondat religia crestina caci religia mozaica era nedesavarsita. Iar evreii si-au rastignit propriul Dumnezeu pe cruce.

Asta e probabil doar in filmele SF.
Isus habar nu avea de crestinismul vostru, si nu a venit niciodata sa aduca sau sa faca o alta religie noua, caci niciodata nu s-a dezis de religia sa si a parintilor sai.
Ptr ce a veni Isus vezi in Luca 4.43
43. Și El a zis către ei: Trebuie să binevestesc împărăția lui Dumnezeu și altor cetăți, fiindcă pentru aceasta am fost trimis.

Asa ca nu te mai lua dupa minciunile unor apostoli ai bisericii care urmeaza linia romana a ucigasilor lui Isus ...si zau ca in locul tau nu as mai aminti cuiva de situatia de dupa moarte, nu de alta dar inca nu s-a intors nimeni de acolo ca sa iti deie dreptate
Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 8:01 am

Nu ai tu cunostinta despre ce este dupa moarte, dar noi crestinii avem foarte multe cnostinte despre ce este acolo. La noi multi s-au intors din lumea aialalta si au confirmat credinta noastra.

Rugati-va ca Dumnezeu sa va dea pocainta mai inainte de a muri, temeti-va de voi insiva asa cum sunteti, si luptati-va cu voi insiva. Nu luptati cu gandurile care si-au facut cuib in voi, ci cu voi insiva, nu schimbati in primul rand pe altii ci pe voi insiva.

Doamne ajuta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 8:18 am

emanuel a scris:
Nu ai tu cunostinta despre ce este dupa moarte, dar noi crestinii avem foarte multe cnostinte despre ce este acolo. La noi multi s-au intors din lumea aialalta si au confirmat credinta noastra.
Zau?
Sa sti ca-mi vine sa te cred ca am vazut multe fiolme in acest sens la TV. Chiar exista pe televiziunea germana un serial care ruleaza aproape zilnic cu din astia care se intorc de pe lumea aialalta ...fara sa mai punem la socoteala ca sunt si filme care arata realitatea de pe acea lume ...de exemplu Avatarul a luat aseara chiar premii Oscar ptr asta.
Dar ca sa crezi ca ce vezi in filme la TV este= Adevar ...trebuie sa fi dus de pe lumea asta, adica cu capul in cer ...eventual sa te crezi Isus si sa locuiesti in acelasi pavilion cu altul care se crede Napoleon!

Citat :

Rugati-va ca Dumnezeu sa va dea pocainta mai inainte de a muri, temeti-va de voi insiva asa cum sunteti, si luptati-va cu voi insiva. Nu luptati cu gandurile care si-au facut cuib in voi, ci cu voi insiva, nu schimbati in primul rand pe altii ci pe voi insiva.
Ma tu nu intelegi ca voi crestini nici nu aveti vre-un Dumnezeu ca daca aveati aveati si voi scriptura voastra inspirata si nu ar fi trebuit sa furati scriptura religiei mozaice!

Crezi tu ca daca ati furat scriptura mozaicilor si ati intregit-o cu minciunile bisericii ati reusit sa-l furati si pe Dumnezeul religiei mozaice

Citat :

Doamne ajuta.
Care e domnul tau? Inviatul ala care se lauda in Apocalipsa 1.18
Am fost mort, si iata ca sînt viu în vecii vecilor. Eu tin cheile mortii si ale iadului!!!

Cine vrei sa te ajute ...MOARTEA si DRACU?
Zici ca nu tie frica de ajutorul unuia care are curajul sa zica ce ai vazut mai sus ?

Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 12:28 pm

Nu cred in filme ci cred in ce au spus cei care cu adevarat au fost dincolo si s-au intors si au spus cum sta treaba.

Pocaiti-va. Eu de acuma va las cu ale voastre barfe netemeinice ca nu am timp de asa ceva. Eu ma duc la pustie sa ma pocaiesc de pacate si sa ma rog.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 2:20 pm

nu cred, Aposoiule!
Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 4:13 pm

ce nu crezi ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 6:09 pm

emanuel a scris:
Nu cred in filme ci cred in ce au spus cei care cu adevarat au fost dincolo si s-au intors si au spus cum sta treaba.
Habar n-ai de nimic!
Ce au simtit aceia de au fost plecati doar pana la 5 minute, este de mult explicat stintific si nu are nicio legatura cu alte lume ci cu niste manifestari ale creierului in lipsa de oxigen,
Cei care s-au intors dupa un "drum lung" de mai multa durata ...au ramas acolo unde s-au dus fara sa se mai intoarca vreodata ...dect in filme si povesti ptr adultii imaturizati!

Citat :

Pocaiti-va.
... Ca sa va debilizati de-a binelea!

Citat :

Eu de acuma va las cu ale voastre barfe netemeinice ca nu am timp de asa ceva. Eu ma duc la pustie sa ma pocaiesc de pacate si sa ma rog.
Dute unde vrei si numara firele de nisip pe acolo unde te duci ...ca de altceva si asa nu esti in stare.
Noi ramanem pe aici si asteptam pe altii mai luminati ca tine care sa ne explice de ce "dumnezeul" cu copii al crestinilor a furat numele, identitatea si scriptura unui Dumnezeu al unei alte religii ...si de ce recunoaste "dumnezeul" crestinilor ca seamana cu maimuta ?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 6:31 pm

emanuel a scris:
Ba nu. Il satisface pocainta noastra, de aia ziceam.
Pai daca-i asa, ada-l incoace sa ne confirme si noua si o sa ne pocaim cu totii! Daca nu ceea ce spui tu, ori e delir curat ori incerci tu sa pacalesti oamenii, doar doar vei scoate niscavai foloase de pe urma lor!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 6:34 pm

emanuel a scris:

1- diferenta este: una-i a lui dumnezeu si cealalta este a cerului, simplu, nu?

2- asemanarea este: ambele sunt inexistente in realitate!
Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 6:43 pm

Este demonstrat stiintific ca ceea ce au vazut unii oameni in moartea clinica nu sunt vise ale creierului. Eu am citit studii in sensul asta. Insa unde mai pui ca unii s-au intors din moarte dupa ore sau zile chiar. Au fost cazuri. Creierul nu poate trai in moarte clinica decat cateva minute !!!

Fratilor o sa regretati mult cele care le spuneti acuma, ca huliti pe un asa Dumnezeu cum au crestinii. Treaba voastra, daca asta vreti, eu o sa va vad si dupa moartea noastra ce veti mai face. Atunci veti sta in iad, in suferinta multa si veti cere indurare. Iar Iisus se va indura de voi numai atunci cand va considera ca ati crezut in El si ati inteles ce vrea de la voi. Va dau un sfat : dupa moarte sa cereti mila de la Maica Domnului ca ea este cea mai induratoare fiinta dintre toti sfintii. Si va mai dau un sfat : incercati macar sa nu va mai bagati in treburile crestinilor, sa nu huliti pe Dumnezeu daca tot nu puteti intelege crestinismul. Macar atata bine sa va faceti voua insiva, si veti avea mai mica pedeapsa dupa moarte. Si macar atata spuneti : Doamne Iisuse daca existi si esti Dumnezeu cu adevarat, nu ma pedepsi pentru nestiinta mea ci fie-ti mila de mine in ceasul mortii si mantuieste-mi sufletul si ajuta-ma sa inteleg adevarul Tau. Rugati-va cum v-am sfatuit si va fi mai bine.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 6:48 pm

emanuel a scris:

Fratilor o sa regretati mult cele care le spuneti acuma, ca huliti pe un asa Dumnezeu cum au crestinii.
In primul rand, acest dumnezeu este pura fictiune, in al doilea rand arata-mi tu mie o fapta buna facuta de acest personaj diabolic din biblie!
emanuel a scris:
Si va mai dau un sfat : incercati macar sa nu va mai bagati in treburile crestinilor
Treburile crestinilor discutati-le in biserica sau pe forumurile crestinesti, nu aici! Daca totusi ati intrat pe acest forum, aveti macar putin bun-simt (atat cat poate avea un crestin, evident) si lasati la o parte rugaciunile si lozincile voastre de prost gust!

Ultima editare efectuata de catre Apopii in Lun Mar 08, 2010 6:53 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
emanuel
Pedestras
Pedestras

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 6:50 pm

Fapte bune a facut mereu. Nu ma pune sa le enumar. Mai usor mi-ai cere sa iti arat o fapta rea pe care sa o fi facut : caci nu as gasi nici una.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   Lun Mar 08, 2010 6:54 pm

emanuel a scris:
Fapte bune a facut mereu. Nu ma pune sa le enumar. Mai usor mi-ai cere sa iti arat o fapta rea pe care sa o fi facut : caci nu as gasi nici una.
Lasa vrajeala, spune macar o singura fapta buna!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor   

Sus In jos

Pocaiti-va ca s-a apropiat Imparatia Cerurilor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Apologetica-
Mergi direct la: