Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

....... uuups!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
buburuza
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 106
Localizare : .........
Puncte : 146
Data de inscriere : 20/02/2010

MesajSubiect: ....... uuups!   Lun Mar 22, 2010 1:27 pm

http://www.youtube.com/watch?v=13LptUqSxJU&feature=related
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Lun Mar 22, 2010 1:46 pm

Aia nu sunt psihopati, aia sunt dusi cu pluta Smile 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Dum Apr 18, 2010 5:57 am

uuuups ...azi dimineata la emisiunea TV Universul credintei un calugar ortodox (cu aspect satanist) a scapat pe cioc o minunata pasarica.
Si anumea ca "Iubirea duhovniceasca" nu se bazeaza (ca si credinta) pe Ratiune ci pe un imbold interior.

Iata cum se afirma incaodata deschis celor rationali ca "duhovnicia" presupune coborarea la stadiul de animal inferior, adica lipsit de ratiune, iar celor irationali ...citeste credinciosi ... incurajarea sa ramana vite cu aspect uman ....ca doar vorba aceea ...ce bine este sa avem cat mai multe vite proaste bune de muls
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Dum Apr 18, 2010 6:43 am

> Un calugar se despartea de
> parohia sa dupa multi ani de slujire...
> Pe langa masa de adio, s-au
> gandit sa-i faca si un cadou.
> Ca peste tot, a fost
> invitat si un politician sa spuna cateva
> cuvinte si sa-i inmaneze
> cadoul.
>
> Dar ca toti politicienii, a
> intarziat, si atunci parintele s-a
> gandit sa umple timpul cu
> un discurs.
> − Prima mea impresie
> despre parohia aceasta mi-am facut-o cu
> ocazia primei spovedanii.
>
> M-am gandit ca am fost
> trimis intr-un loc teribil deoarece
> primul care s-a spovedit
> mi-a marturisit ca furase un televizor,
> ca le-a furat banii
> parintilor, ca a mai furat si la locul de
> munca, pe langa faptul ca
> avea o aventura sexuala cu sotia sefului.
> In unele ocazii facea
> trafic si vanzare de droguri.
> Si la urma a zis ca i-a
> transmis o boala venerica sorei sale.
> Am ramas inmarmurit...
> stupefiat... si foarte speriat!
> Dar dupa aceea am cunoscut
> lume care nu semana deloc cu acest
> individ.
> Mai mult, pot sa spun ca a
> fost o parohie de oameni
> responsabili, cu valori
> morale, credinciosi, si ca am trait aici
> ani minunati!
>
> In acest moment soseste
> politicianul, asa ca l-au chemat repede
> sa ia cuvantul.
> Dupa ce s-a scuzat pentru
> intarziere a inceput astfel:
> − Niciodata n-am sa uit
> cand a venit parintele in parohie ...
> De fapt, am avut onoarea sa
> fiu primul care s-a spovedit la el ... uuups!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Dum Apr 18, 2010 7:42 am

Mda ... ce sa-i faci ... asta este realitatea !
Atat in lumea politicii cat si a religiei.
Important de stiut si de retinut este ca atat politicianul cat si predicatorul atuinci cand au posibilitatea si permisiunea de a belii si jefuii legal ...nu se mai coboare sa fure televizorul ci sa taxeze toti prostii care se cred in ei.

Sau nu sti ca intre religie si politica este o legatura extrem de stransa ...nu numai ptr faptul ca inventatorul Constantin cand a inventat "noul crestinism" l-a inventat ca si religie politica ...si uite asa politicienii si azi isi dau mana cu clerul intru fericita belirire si jecmanire a poporului ... doar ca unuii il au ca pretext pe sfantul "dumnezeu" iar ceilalti au ca pretext "sfanta patrie"!

Scopul dar si rezultatul final este acelasi ...imbogatirea sarlatanilor pe spatele prostilor creduli ...pardon credinciosi...!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Dum Apr 18, 2010 8:02 pm

Soimos a scris:

Atat in lumea politicii cat si a religiei.
Important de stiut si de retinut este ca atat politicianul cat si predicatorul atuinci cand au posibilitatea si permisiunea de a belii si jefuii legal ...nu se mai coboare sa fure televizorul ci sa taxeze toti prostii care se cred in ei.

"E prosti da' e multi" Smile cei ce se lasa beliti si culmea, multi dintre ei iau apararea belitorilor chiar intr-un mod indarjit!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Dum Apr 18, 2010 8:24 pm

Daca nu ar face-o ...nu ar fi prosti !
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Lun Apr 19, 2010 8:53 am

Soimos a scris:
Daca nu ar face-o ...nu ar fi prosti !

Sper sa mai existe si oameni inteligenti, ca altfel nu mai reusim sa scapam de pungasi...
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Joi Mai 20, 2010 6:09 pm

Fratilor, asta seara mi-am aruncat ochii pe un ziar de stiri care se distribuie prin statiile de metrou si... ce vad?! "Mitropolitul Ardealului are un salariu de peste 22.000 lei...." Asta de la stat, fara ce mai ia de la credinciosi.... Evil or Very Mad

Va inchipuiti cat are Patriarhul... Apoi nici staretii de manastiri nu or sta mai prost si nici celelate fete bisericesti...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Joi Mai 20, 2010 7:25 pm

Pai tu cam ce ti-ai inchipuit ?

Ca ei renunta la comorile pe lumea asta ... ca sa stringa comori pe lumea aialalta ?

Pai tocmai faptul ca ei nu urmeaza invaturile lui Isus (cele de mai sus) este o dovada ca ei nu cred nici in Isus nici in Dumnezeu (ca asa ceva nu au) si bineinteles nici in viata pe lumea aialalta!

Sau i-ai crezut atat de prosti sa isi creada propriile lor minciuni!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Vin Mai 21, 2010 4:52 am

Rayna a scris:

Va inchipuiti cat are Patriarhul... Apoi nici staretii de manastiri nu or sta mai prost si nici celelate fete bisericesti...

Acum intelegi la ce-i buna religia si pentru ce a fost inventata! Popii vand vorbe si incaseaza bani, profitabila meserie... sa reprezinti pe cineva inexistent si prostii chiar sa creada ca exista si sa mai si cotizeze pentru el...

Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Vin Mai 21, 2010 8:08 am

Cea mai tare minciuna din bisericile ortodoxe am aflat-o chiar de curand. Cica singura modalitate de a comunica cu Dumnezeu este prin Sfanta Euharistie(Impartasanie). Voi nu stiti cum propovaduiesc preotii in bisericile de astazi, precum ca faptul ca vinul si painea nu se transforma in sange si trup nu se realizeaza datorita necredintei noastre.
Noi suntem dependenti de popi, care fac sa pogoare Duhul Sfant asupra painii si vinului si ala ni se transmite noua, care ne innoim cu trupul lui Hristos. Altfel, cica, nu avem cum sa il avem pe Hristos in noi.

Fratilor, parca nu era atata minciuna in Romania! De unde au rasarit toate astea asa...deodata? Ca l-am vazut si pe Base pe la muntele Athos...S-a prostit si ala? Apoi, astia indeamna la ura impotriva oamenilor, deoarece considera "aproape" doar pe cei care il poarta pe Hristos in ei, prin sfintele taine.
Ei ii numesc pe ceilalti ca fiind ai lui Satana(catolici, neo...).

Si Iar... ideamna lumea sa nu apeleze la medicina alternativa(acupunctura, biorezonanta, homeopatie) care este de multe ori o metoda de tratament pentru boli incurabile, si sa mearga sa ii citeasca popa. Asa spera sa creasca numarul deceselor si asa sa se faca slujbe pentru raposati.

Indeamna iar ca sa facem copii cu duiumul ... din aceleasi considerente...
Cica fara sfanta liturghie nu poti supravietui. Pai, ati citit careva din invataturile sfintilor? Aia stateau retrasi din lume, practicau rugaciunea ca si yoghinii, folosind respiratia, si nu aveau tangenta cu popii si biserica... Tot respectul pentru credinta lor! Macar era sincera!

Nu mai spun ca BOR promoveaza idei precum ca toti popii sunt la fel de buni, ca atunci cand intalnesti unul cazut in sant beat, sa il iei si sa il ingrijesti, apoi sa te spovedesti la el a doua zi. Cica asupra tuturor coboara Duhul Sfant cand slujesc. Si ma gandesc io... cum poate face banul sa pohoare Duhul Sfant, din moment ce in bucuresti, ca sa fii popa la o biserica, te costa cateva zeci de mii de euroi?

Sa ne fereasca Dumnezeu, asadar, sa capete biserica ortodoxa puterea, ca s-a zis cu liberatea noastra.
Eu am fost si la catolici, dar nicaieri nu e atata inapoiere, ura si prostire ca in BOR.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Vin Mai 21, 2010 8:22 am

Oare la mitropolitu si la alte fete bisericesti nu le taie din salar?
Poporul roman are presedintii pe care ii merita, probabil!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Vin Mai 21, 2010 8:42 am

Rayna a scris:
Fratilor, parca nu era atata minciuna in Romania! De unde au rasarit toate astea asa...deodata? Ca l-am vazut si pe Base pe la muntele Athos...S-a prostit si ala? Apoi, astia indeamna la ura impotriva oamenilor, deoarece considera "aproape" doar pe cei care il poarta pe Hristos in ei, prin sfintele taine.

Acolo unde exista multa prostie apar si cei fara scrupule care stiu sa o speculeze iar cei care gandesc sufera din cauza majoritatii sau sunt acuzati ca-l au pe satana in ei. Ne convine sau nu, asta-i realitatea.

Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Vin Mai 21, 2010 9:14 am

Apopii a scris:
Rayna a scris:

Acolo unde exista multa prostie apar si cei fara scrupule care stiu sa o speculeze iar cei care gandesc sufera din cauza majoritatii sau sunt acuzati ca-l au pe satana in ei. Ne convine sau nu, asta-i realitatea.
Sa stii ca se vehiculeaza niste minciuni, precum ca neoprotestantii fac nu stiu ce la biserici si se stinge lumina acolo sau alte prostii, iar politistii, ,militarii, securistii sunt majoritatea ortodocsi. Tot ce nu e ortodox e sectant, periculos.
Ma apuca greata!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Vin Mai 21, 2010 6:28 pm

Rayna a scris:
Cea mai tare minciuna din bisericile ortodoxe am aflat-o chiar de curand. Cica singura modalitate de a comunica cu Dumnezeu este prin Sfanta Euharistie(Impartasanie).
Noi suntem dependenti de popi, care fac sa pogoare Duhul Sfant asupra painii si vinului si ala ni se transmite noua, care ne innoim cu trupul lui Hristos. Altfel, cica, nu avem cum sa il avem pe Hristos in noi.
Ce nerusinati!
Ei se adreseaza doar celor prosti si inculti ... unul care e cat de cat documentat stie ca Isus a introdus Eucharistia inca din timpul vietii sale incercand prin aceasta sa determine oamenii sa renunte la sacrificiile rituale.

Citat :

Fratilor, parca nu era atata minciuna in Romania! De unde au rasarit toate astea asa...deodata?
Miciuna este in Romania de cand exista si BOR-ul si acestea sunt la ele acasa asa cum este si prostia.

Citat :

Ca l-am vazut si pe Base pe la muntele Athos...S-a prostit si ala?

Da de unde!
El doar a ramas asa cum a fost!

Citat :

Si Iar... ideamna lumea sa nu apeleze la medicina alternativa(acupunctura, biorezonanta, homeopatie) care este de multe ori o metoda de tratament pentru boli incurabile,
Ma mir ca totusi apeleaza la medicina scolastica ...(adica asta ce ar trebui sa se practice in spitale).
Iti dai seama ce bani se pot smangli atunci cand incasezi de la toti contributii pentru sanatate si lasi problema sanatatii pe mainele Domnului!

Citat :

Eu am fost si la catolici, dar nicaieri nu e atata inapoiere, ura si prostire ca in BOR.

Ru am vazut muult mai multa ...in biserica adventista frecventata de soacra mea!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Vin Mai 21, 2010 6:37 pm

Iti dai seama cat le place de mult dezbinarea si raul la toate aceste "fiice ale Babilonului", incat, cum aud de unitate, cum se revolta. De ce sa fie liniste, cand e bine asa cum e!?
Adventistii sunt si ei cu adevarat oameni rai, dar macar au alt mobil. Sunt legisti si ii condamna pe ceilalti. Dar astia de le BOR te condamna ca nu pupi icoana sfintei Parascheva, ca nu te inchini la moaste ...
Inteleg sa condamne cineva pacatul si raul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Vin Mai 21, 2010 6:43 pm

Rayna a scris:
.
Inteleg sa condamne cineva pacatul si raul!

Pai cum sa isi condamne tocmai propria ocupatie?
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Vin Noi 01, 2013 7:30 am

Un blog interesant, cu trimitere la altele, toate bine documentate antireligii
http://666soarelenegru.blogspot.be/

precum

http://www.crestinismulexpus.blogspot.ro/
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Sam Noi 02, 2013 6:19 pm

Rayna a scris:
Un blog interesant, cu trimitere la altele, toate bine documentate antireligii
http://666soarelenegru.blogspot.be/

precum

http://www.crestinismulexpus.blogspot.ro/
Asta cu "soarele negru" este pentru tine un blog interesant?
Pai asta este mai degraba o murdarie infectata cu prostie care pute a crasa INCULTURA si antisemitism!

Zau ca citind prostiile si absurditatile de pe acest blog, m-am distrat foarte bine asa cum te poti distra cand vezi intodeauna un Prost ca noaptea, care se da mare destept si crede ca un om normal poate sa-i inghita rahaturile!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Dum Noi 03, 2013 12:17 pm

Vezi tu... Eu nu gasesc mare deosebire intre conceptia satanistilor pe pe blogul ala si conceptia esoteristilor de pe Roportal care umbla cu perturbarea energiilor malefice cu cristale si teluri de bucatarie. Si aia vorbesc asemanator despre masoni, precum satanistii despre evrei. Nu crezi? Numai ca unii se numesc magicieni albi si ceilalti negri. La fel de multa INCULTURA gasesc si la amicii matale Vali, Arcangello etc etc. Cred totusi ca cei de pe "soarele negru" sunt satanisti made in Romania ori esoteristi care au trecut de partea adversa.Smile Ai vazut ca si ei stiu sa adune versete din Biblie si sa demonstreze ce vor? Fiecare gaseste in Biblie orice vrea, deosebirea este cum le pune cam la cap. Asa si Tudorel. Zice, spre exemplu, ca ...capul sarpelui e capul .... sexului masculin, pe care tre sa il omoare femeia. I-a revelat lui Domnu.Twisted Evil

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Dum Noi 03, 2013 6:04 pm

1 Pentru mine tot ce pute a religie sau Pseudo-Stiinte, intra la categoria prostie, asta fie ca este vorba de satanisti, de crestini de masoni de magicieni de astrologi, esoteristi ++++ etc.

2 Singurele categorii pe care nu o trec la capitolul prostie, sunt cele care au la baza stiintele!

3 Eu nu am niciun amic pe net, pentru ca prefer sa ii pastrez pe cei care i-am facut in copilarie sau sa-i aleg dintre persoanele cu care am contact direct ... si nu din spatiul virtual in care fiecare se poate da drept Greuceanu si desi asta nu ma deranjeaza, totusi NET-ul nu este un loc pentru a-ti face amici.
4 Ce spunea Tudorel despre sarpe, mi se pare o metafora foarte reusita!
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Mier Noi 06, 2013 11:53 am

Soimos a scris:
Ce spunea Tudorel despre sarpe, mi se pare o metafora foarte reusita!
Stii de ce sunt femeile fascinate de serpi?Pentru ca serpii seamana cu o p...la cu dinti, cica.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Mier Noi 06, 2013 7:01 pm

Arianeshv a scris:
Soimos a scris:
Ce spunea Tudorel despre sarpe, mi se pare o metafora foarte reusita!
Stii de ce sunt femeile fascinate de serpi?Pentru ca serpii seamana cu o p...la cu dinti, cica.
Zau ca nu stiam ca femeile sunt fascinate de serpi!
Eu credeam ca ele sunt fascinate doar de ce spui tu, si ura/pasiunea cu care "chinuie" sula este din cauza urii pe care o au fata de sarpe.
Sus In jos
Delmoniko
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 14
Localizare : nu
Puncte : 14
Data de inscriere : 02/07/2013

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Sam Noi 09, 2013 5:24 pm

Salutare si bine v-am gasit

Am gast forumul vostru intr-un search legat de ceva documentatie. Sunt satanist filosof de profesiune sau asa imi place sa cred. Am vazut forumuri de traditionalisti (BSR, ADS), de atei samd. Voi credeti in mare in teoriile conspirationiste legate de biserica sau doar sunteti impotriva BOR?
Am incercat sa citesc cat mai mult, insa in unele locuri dialogul devine foarte incurcat.
Presupun ca stiti ce inseamna religia pentru un satanist modern.
Asadar, as vrea sa ascult perspectiva voastra si salut aceasta initiativa.
Sus In jos
http://www.mythologica.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ....... uuups!   Astazi la 4:36 am

Sus In jos

....... uuups!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: De ce antireligie-
Mergi direct la: