Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiti | 

Despre asa zisi sfinti crestini

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Despre asa zisi sfinti crestini   Sam Apr 24, 2010 8:29 am

Sa incepem cu Arhanghelul Mihail ...conducatorul ostilor ceresti ...adica cel care prin "existenta" sa, si mai ales prin activitatea sa, ne dovedeste ca nici in "cerul" lui Dumnezeu nu e pace si nici iubire ... ci ura, razboi si moarte.
Si cu atat mai putin lumina si dreptate din moment ce el trebuie sa se lupte pentru a le impune folosind pentru aceasta Sfanta Violenta.

Tocmai pentru "calitatile" sale de sluga umila si soldat supus unui Dumnezeu care se pare ca doreste sa monopolizeze si in cer notiunea de bine si rau, adica tot asa cum pe pamant si biserica Sa mafiota de criminali vanduti, au dorit sa monopolizeze notiunile de bine si rau sau frumos motiv pentru care au gasit solutia sa-si impuna propriul "bine" prin crime, torturi si arderi pe rug, tot asa cum si arhanghelul Mihail ucide in cer in numele lui Dumnezeu pentru a-i impune pacea "varianta "dumnezeiasca"".

Pentru aceste calitati de ucigas supus divinitatii Michael a fost declarat "Patronul Soldatilor" ... si pentru ca lupta dusa de el era in ceruri iata ca il vedem adoptat mai ales ca Patron al Diviziilor de parasutisti.

Asadar dragi credinciosi, ar trebui sa retineti ca nici in cer nu va asteapta "pacea vesnica", iubirea,dreptatea si paradisul ... ci tot ura si dezbinarea ... impreuna cu distrugerile si suferintele infinite legate de razboaie.

Concluzia ?
...decat sa dati pasarea din mana pentru a trai "pacea" razboaielor aprige din cer ...mai bine vedeti-va de treburile si responsabilitatile voastre zilnice ... traiti-va viata in mod constient ... si mai lasati dracului religia ca ea este facuta doar pentru a-i prostii mai rau pe cei care si asa sunt prosti si cred totul a proasta.

http://www.youtube.com/watch?v=lOMtbsXPppk
Sus In jos
Corinna
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 124
Varsta : 34
Localizare : Arges
Puncte : 130
Data de inscriere : 18/04/2010

MesajSubiect: Re: Despre asa zisi sfinti crestini   Sam Apr 24, 2010 8:54 am

Mihail e arhanghel , nu sfant...deci nu exista dovezi istorice despre el, drept urmare poate fi prezentat oricum, in cel mai...fictiv mod.
Hai mai bine sa vorbim despre sfintele isterice gen Angela de Foligno, care dupa o viata de depravare devin sfinte si isi descriu extazul lor religios intr-un mod dubios de...erotic. De exemplu despre doamna mai sus mentionata, circula o marturie personala cum ca la un moment-dat s-a dezbracat in fatza crucii cu Iisus rastignit din biserica in care se ruga, oferindu-i-se, umila, lui...
http://books.google.ro/books?id=pP8KeS7xEwIC&pg=PA19&dq=angela+foligno+erotic&cd=4#v=onepage&q=angela%20foligno%20erotic&f=false
Sus In jos
http://awakeninginspirals.blogspot.com/
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 50
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Despre asa zisi sfinti crestini   Sam Apr 24, 2010 9:18 am

Corinna a scris:
Mihail e arhanghel , nu sfant...deci nu exista dovezi istorice despre el, drept urmare poate fi prezentat oricum, in cel mai...fictiv mod.
Eu cand am zis sfant referindu-ma la Mihai (desi stiu bine ca e arhangel e conducator ales peste ingeri ) este totusi sfant dar ca si arhanghel ..adica conf sarbatorii crestine "Sfintii Arhangheli, Mihail si Gavril) si am deschis topicul cu Mihail pentru ca este cel mai mare in grad si functie din toata oastea cereasca a lui Dumnezeu

Mergand pe aceasi linie putem afirma ca tot asa nu exista nicio dovada istorica si nici de alta natura privind existenta lui Dumnezeu si cu toate acestea el este considerat ca adevarat.... desi cu atat mai putin avem dovezi in privinta "dumnezeului" crestin ...caci nu exista niciun semn ca Yahwe ar fi renuntat la religia pe care i-a impus-o El insusi lui Moise si sa se fi convertit la crestinism si ca in prezent joaca pe doua fronturi ..a.dica si in Sinagoga lui straveche...si in acelasi timp in biserica !

Deci hai sa nu amestecam linia mitologica cu cea privind realitatea istorica si sa intelegem ca in religie cele doua planuri se intrepatrund exact asa cum cer interesele mincinosilor!.

Citat :

Hai mai bine sa vorbim despre sfintele isterice gen Angela de Foligno, care dupa o viata de depravare devin sfinte si isi descriu extazul lor religios intr-un mod dubios de...erotic. De exemplu despre doamna mai sus mentionata, circula o marturie personala cum ca la un moment-dat s-a dezbracat in fatza crucii cu Iisus rastignit din biserica in care se ruga, oferindu-i-se, umila, lui...
http://books.google.ro/books?id=pP8KeS7xEwIC&pg=PA19&dq=angela+foligno+erotic&cd=4#v=onepage&q=angela%20foligno%20erotic&f=false

Este foarte interesant dar si elocvent exemplul dat de tine... si il consider ca fiind un exemplu tipic a ceea ce inseamna un "sfint" crestin
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 54
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Despre asa zisi sfinti crestini   Joi Iun 23, 2011 3:19 pm

Daniel 1

”6. Printre ei se aflau din fiii lui Iuda: Daniel, Anania...”

Mai departe, no comment...

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Despre asa zisi sfinti crestini   

Sus In jos

Despre asa zisi sfinti crestini
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: