Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiþi | 

Vocea francmasoneriei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 3:14 pm

ORTODOXIA MASÓNICA, René Guénon »
Cuvantul Marelui Maestru Fr. Viorel Danacu, la Marele Consiliu al Marii Loji Nationale a Romaniei, din 13 martie a.c., de la Templul Masonic Nicu Filip, Or.•. Bucuresti,

Bucuresti, 13.03.6010

Timpurile sunt mai grele ca oricand, chiar daca razboaiele ce–au fost pe aici au fost si mai grele, bunicii si strabunicii nostri jertfindu–si viata pentru pamant, libertate impotriva cotropitorilor, astazi singuri ne–o facem cu mana noastra, in cunostiinta de cauza si in deplina libertate.
Nici masoneria nu a stat degeaba, a construit oameni de cracter, a constituit institutii fraterne intre popoare, alteori a fost condamnata aspru de multi, chiar interzisa cu desavarsire, astfel ca astazi este din nou ca o oglinda a prezentei societati – care are bunele si neajunsurile ei.
Dupa 20 de ani de democratie, libertate a oamenilor, fratilor, confreria noastra a parcurs un drum deloc usor, cu multe obstacole, multe stangacii, alteori alterari provocate insasi din interior, conducand la pierderea prestigiului fratiei noastre.
In concluzie, dupa 45 de ani de interzicere a bisericii, de comunism, unde ateismul a cuprins generatii intregi de oameni, am inceput constructia Piramidei masonice, cu oameni bine intentionati, dar fara credinta in Dumnezeu, in Marele Arhitect al Universului. Nevoile, neajunsurile, promovarile, ocuparea locurilor de munca, etc., au cuprins confreria care i–au intins aceste prioritati ca fiind in sarcina masoneriei sa le rezolve. Astfel ca masoneria a devenit un loc, trup, componenta materiala, fizica.
Numai ca, prin trup, noi oamenii suntem muritori. Viata este unirea si legatura mintii cu sufletul si cu trupul. Sufletul este in trup, iar in suflet este mintea si in minte cuvantul. Prin minte si cuvant suntem nemuritori. Tacand, mintea naste cuvantul de multumire lui Dumnezeu, lucrand astfel mantuirea.
Dupa cum Dumnezeu ne–a dat vederea ca sa cunoastem cele ce se vad, ce e alb si ce e negru, asa ne–a dat si Judecata ca sa deosebim cele folositoare sufletului. Caci Dumnezeu nu poate fi vazut ci numai inteles cu mintea. Pentru ca precum trupul nu poate fiinta fara suflet, asa toate cele ce se vad si sunt nu pot fiinta fara Dumnezeu.
Calea cunostiintei lui Dumnezeu este bunatatea. Masonii trebuie sa se arate oamenilor neincetat prin purtarea cea buna si prin fapte. Caci si bolnavii afla si cunosc pe doctorii binefacatori si izbavitori nu din vorbe, ci din fapte.
Fratii care nu se indreapta, nu pot fi indreptati, sunt neoameni, caci aceasta se afla numai la neoameni, iar de unii ca acestia trebuie sa fugim, ei traind laolalta cu pacatul, nu vor fi niciodata printre nemuritori.
Astazi, ce–am construit noi in 8 ani de zile, o masonerie spirituala, morala, cu frati credincioasi intr–o lucrare masonica ritualica, traditia, morala spirituala si independenta – este precum Sufletul trupului.
Sa nu lasam sufletul coborandu–se in trup, indata sa se intunece de intristare, ambitii dureri – pentru a–l pierde. Acestea sunt ca niste tumori ale trupului.
Ochiul priveste cele vazute, iar mintea intelege cele nevazute. Caci mintea care iubeste pe Dumnezeu este faclia care lumineaza sufletul, iar cel ce are minte iubitoare de Dumnezeu si–a luminat inima sa si vede pe Dumnezeu prin mintea sa. Mintea se arata in suflet, indumnezeindu–l.
Si pentru ca orgoliile unor frati sunt uneori nejustificabile – drept vicii pe care francmasoneria le incatuseaza in lanturi, trebuie stiut ca Mania si pe cei cuminti ii pierde. Cand mania intra in suflet, Soarele sa nu apuna peste mania voastra, nici sa dati loc diavolului – astfel sa nu urasti pe fratele tau intru inima ta, pentru ca Domnul porunceste in Evanghelii sa lasam darul inaintea altarului si sa ne impacam cu fratele nostru.
Cel ce se manie pe fratele sau vinovat va fi judecat, de aceea sa nu talmacim in minte ganduri viclene asupra fratelui ci sa le taiem radacina si scanteia pentru ca pe urma sa nu alunecam in turbarea maniei fara temei. Trebuie sa stim ca nu ne este iertat sa ne starnim mania nici pentru pricini drepte, nici pentru nedrepte. Caci duhul maniei intunecandu –ne mintea, nu se va mai afla intru noi nici lumina, care ne ajuta sa deosebim lucrurile, nici taria sfatului drept, nici carma dreptatii. Cum molia roade haina si cariul lemnul, asa intristarea mananca sufletul omului.
Dragii mei frati, daca Domnul nu ar zidi casa, in zadar s–ar trudi ziditorii. Ioan zice : « Fara de Mine nu puteti face nimic ».
Inchei prin a va fi spus toate acestea nu ca simple siruri de cuvinte, unele mai frumoase ca celelalte si a crede ca prin aceasta voi spune mai multe, ci din contra, ceea ce vreau sa zic este ca Marea Loja Nationala a Romaniei, este o forta si ca impreuna cu toate care le avem bune sau mai putin bune, prin intelepciune, cu ratiune, blandete si multa rabdare si ingaduinta, vom ajunge la curatia inimii si la dobandirea dragostei. Apostolul zice : « D–as da trupul meu sa fie ars, iar dragoste nu am, de nici un folos nu –mi este ». Astfel ca « dragostea nu pizmuieste, nu se manie, nu se ingamfa, nu se intarata, nu gandeste raul ».
Noi toti francmasonii trebuie sa cugetam la puterea Sa nemasurata si la ochiul Sau neadormit, care vede cele ascunse ale inimilor si de care nu se poate ascunde nimic, si sa –L admiram cu inimile cuprinse de frica si sa I ne inchinam Lui. Iar cand ne gandim ca toate picaturile ploii, tot nisipul marii si toate stelele cerului sunt numarate de El, ramanem uimiti de maretia firii si de atotstiinta Ziditorului.
Iata dragii mei frati ca acestea sunt adevaruri, de mii de ani si generatii dupa generatii le–au cunoscut si putini le–au marturisit si practicat. Trebuie sa stim cu totii ca nu a inceput masoneria cu noi si nu se va sfarsi cu noi.

Niciodata nu va fi un singur francmason.
Niciodata nu va fi o singura loja.
Niciodata nu va fi o singura Obedeienta.
Dar intotdeauna va fi o familie a Marelui Arhitect al Univesului.

Lumina sa ne cuprinda mintea si sufletele pentru ca trupul, templul – Marele nostru Templu Ideal al Umanitatii sa fie luminat cu o viata virtuoasa.
Doresc a accepta fiecare din voi un compromis – acela pentru ca MLNaR sa continue lucrarea masonica inceputa acum 8 ani, la strigatul de disperare al unuia care 7 ani a facut puscarie si i -au zdrobit degetele de la maini cu calcaiul cizmei, in Zarca Aiudului, este vorba de Nicu Filip, Primul Mare Maestru Ales. Sa fim uniti, dragostea frateasca sa ne invaluiasca si intelepciunea, puterea si frumusetea sa dainuie.
Refuz orice act josnic al vreunui frate, care – daca continua sa se preteze, sa se dedea la astfel de procedee inumane, nefraterne, precum Brutus, SE VA AUTOEXCLUDE.
Avem nevoie de o Constitutie si de un Regulament General care sa fie amendate foarte serios, pentru aceasta am facut apel la toti fratii, nu am vazut antrenati decat cativa, cred in continuare in munca in echipa, cu cat vor fi mai multe minti implicate, cu cat vor fi mai multe puncte de vedere, cu atat cred ca vom selectiona varianta cea mai buna, cel mai mult acceptata si cea mai benefica. Personal, cred ca urmeaza o perioada extrem de importanta pentru echipa noastra, a Marii Loji Nationale a Romaniei, care se afla in faza de asezare a celei mai grele componente a Piramidei, respectiv varful ei. Ar fi pacat, exact ca tiganul la mal, ne innecam ?
Anul acesta, spre toamna, se dasavarseste si ceea ce inseamna Constituirea Supremului Consiliu Roman al Ritului Scotian Antic si Acceptat si intronizarea Atotputernicului Suveran Mare Comandor, Fr. Daniel Roman.
Prin urmare, trupul, corpul Piramidei este aproape de final – ramanand ulterior sa –i dam tot sufletul, toata frumusetea si toata stralucirea.
Eu, Viorel Danacu, voi lucra apoi pana la sfarsitul vietii astfel :
1. Consolidarea unei masonerii romanesti, pentru romani, pe intelesul romanilor, unde credinta ortodoxa va reprezenta fundamentul Templului ;
2. Voi acorda o atentie sporita tineretului, prin constituirea unei Organizatii fraterne internationale, la Bucuresti, care sa introduca pe tineri intr –o institutie initiatica, dandu–le oportunitatea ca inca aflandu–se in etapa unei varste fragede, sa se deprinda cu metodele cunoasterii personale pentru a ajunge in final la imbunatatirea calitatii lor umane.

Aceste doua obiective – asemenea a 2 aripi puternice intinse peste tara noastra, vor propulsa un singur piept care va inainta spre inaltimi, spre desavarsire.
Inchei prin a va spune nu ca nu voi mai candida la demnitatea de Mare Maestru, ci ca eu voi fi in continuare un Mare Maestru, a carui misiune nu s–a incheiat nici pentru Marea Loja Nationala a Romaniei, nici pentru Romania.
Impreuna vom hotara in viitor ce trebuie facut, ce este bine de facut, cum este cel mai bine si mai bine, nefiind cuprinsi de ambitii, orgolii si pofte.
Pentru noi toti, satul romanesc trebuie sa devina o prioritate, masoneria la sate, construirea de temple masonice in satele romanesti – este lucrul cel mai rapid de facut.
Vad ca toti au vrut functii, le–au avut, acum multi vor acelasi lucru, au spus sa acordam atentie, greutate celor cu functii, dar oare nu este mai corect sa vedem ce poate face fiecare frate ca si proiect pentru dezvoltarea Marii Loji – si nu aceasta bataie oarba pe functii. Pentru ca vine Conventul, trebuie sa dovedim un alt nivel de a privi lucrurile, de a le intelege, de a ne manifesta, aceasta pentru ca am ajuns de la ucenici la maestri si nu inseamna putin lucru in viata initiatica. Este un test, pe care daca–l trecem si sa–l luam cu nota 10, atunci inseamna ca am inteles corect, ceva, din masonerie.
De aceea trebuie sa ne pregatim foarte bine la trup, suflet, minte si cuvant si sa dam tot ce avem noi mai bun si mai folositor confreriei.
Convingerea mea este ca Marea Loja Nationala a Romaniei are o maturitate si o putere extraordinara, dovedind un puternic caracter national, traditional, spiritual si moral.

Cu aleasa consideratie si o tripla acolada fraterna,

Dr. Viorel Danacu,
Mare Maestru,
al Marii Loji Nationale a Romaniei.

Cum comentati?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Apr 25, 2010 8:02 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 4:22 pm

Masoneria este o confrerie, bazata la inceput pe "spiritul" de breasla pentru ca mai apoi sa-si deschida "portile" pentru cat mai multa lume cu pozitii sociale cat mai bune. Aceasta confrerie avea nevoie si de un liant care sa o deosebeasca de partide si sa-i dea un caracter cat mai atractiv si cu nuante oculte, asa ca s-au gandit sa-si creeze o "dogma" formata din franturi de religie combinata cu putin paranormal si multa creatie proprie. Cu timpul s-au impartit si ei in mai multe "bisericute", fiecare cu propria orientare ideologica, ce sa-i faci, "cate bordeie atatea obiceie" Smile Au ritualuri de initiere, inventate de ei si atrag oamenii prin aura de mister cu care se invaluie! In realitate, nu sunt altceva decat un grup de interese! 

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 4:34 pm

Apopii a scris:
... Au ritualuri de initiere, inventate de ei si atrag oamenii prin aura de mister cu care se invaluie! In realitate, nu sunt altceva decat un grup de interese! 
Foarte pertinenta scurta ta descriere in ceea ce priveste combinatiile privind aspectul ... dar ai pierdut din vedere marile contributii pe care aceasta le-a adus in sprijinul progresului umanitatii cat si implicarea lor in acte caritabile facute nu ptr un individ ci ptr societate ...de ex. faptul ca acum au trecut de la constructia de biserici la cea de spitale
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 4:40 pm

Soimos a scris:
faptul ca acum au trecut de la constructia de biserici la cea de spitale

Nu te lasa impresionat de populism, pierd teren si au nevoie de astfel de fapte, aparent, caritabile...

Orice grup de interese adopta o strategie pentru a-si atinge scopurile, adica BANI SI PUTERE!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 4:48 pm

In masonerie de obicei intra cei care au si bani si putere iar ptr cei saraci si avizi de putere nu este loc, pentru ca se fac dese colecte pentru acele acte pomenite mai sus.

Nu uita ca Masoneria a facut primul stat democratic din lume, recte SUA, stat care a fost mereu un model de liberate si democratie si poate ar fi si in continuare daca masoneria nu si-ar pierde puterea asa cum ai remarcat.
De asemenea trebuie sa accepri ca laicizarea statelor si secularizarea (confiscarea bogatiilor bisericii) precum si invatamantul laic de azi ...tot opera lor este !
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 4:57 pm

Soimos a scris:

Nu uita ca Masoneria a facut primul stat democratic din lume, recte SUA, stat care a fost mereu un model de liberate si democratie si poate ar fi si in continuare daca masoneria nu si-ar pierde puterea asa cum ai remarcat.

Nu vreau sa intru pe teritoriul politicii mondiale, dar eu nu consider ca America a fost vreodata un model de libertate si de democratie, poate doar la nivel declarativ... Libertatea acolo o au doar cei cu bani, ceilalti au doar libertatea de a munci si a plati impozite sau de a trai in rezervatii pentru a reusi sa mai pastreze cate ceva din cultura lor! 

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 6:06 pm

Apopii a scris:

Nu vreau sa intru pe teritoriul politicii mondiale, dar eu nu consider ca America a fost vreodata un model de libertate si de democratie, poate doar la nivel declarativ... 
Nu o fi fost democratia perfecta ...dar totusi un exemplu de libertate si democratie asa cum nu a fost niciunde ...cu atat mai putin in "Vechea Europa" asa cum se exprima americanii la acea Europa croita dupa modelul crestin ... adica sursa continuua de conflicte in care omul nu avea nicio valoare ... iar buna-rea vedem ca Europa si nu numai ea, a adoptat modelul american de democratie ...pentru ca nu era altul mai bun!
Uiti ca pana si romanii ii asteptau mereu pe americani ?
Oare de ce?

Citat :

Libertatea acolo o au doar cei cu bani, ceilalti au doar libertatea de a munci si a plati impozite sau de a trai in rezervatii pentru a reusi sa mai pastreze cate ceva din cultura lor! 
Ceea ce uiti este faptul ca cei care munceau serios acolo "aveau libertatea" de a trai mult mai civilizat decat restul lumii ... si asta a contat mult!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 7:29 pm

Soimos a scris:

Uiti ca pana si romanii ii asteptau mereu pe americani ?
Oare de ce?
Viata de aici era grea, injositoare si lipsita de libertate! America reprezenta pentru romani un simbol al traiului bun, la care aspira orice amarat. Americanii au stiut intotdeauna sa-si faca un ambalaj frumos... 

Citat :

Ceea ce uiti este faptul ca cei care munceau serios acolo "aveau libertatea" de a trai mult mai civilizat decat restul lumii ... si asta a contat mult!
De acord cu tine, America avea si are inca un nivel ridicat de trai, dar asta nu inseamna ca meritul este al masonilor! Masonii, ca dealtfel toate grupurile de interese, au grija, in primul rand sa-si umple propriile burti, si apoi se preocupa sa nu moara de foame cei ce isi trec viata muncind pentru ei. In mod sigur, masonii au un grad mult mai mare de "bunatate" fata de vita din jug fata de comunisti sau alti hamesiti dupa averi.

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 8:08 pm

Apopii a scris:

De acord cu tine, America avea si are inca un nivel ridicat de trai, dar asta nu inseamna ca meritul este al masonilor!
Nu stiu daca stii, dar America este primul stat mason de pe mapamond, si pana si azi clasa care o conduce este Masoneria ...cred ca stii ca si Bushii erau masoni.
Bogatia Americii nu este facuta de masoni, dar acestia au creat libertatea si cadrul democratic care sa incurajeze munca.

Citat :

Masonii, ca dealtfel toate grupurile de interese, au grija, in primul rand sa-si umple propriile burti,
Cred ca tu confuzi masoneria cu masoneria romaneasca bazata pe jeguri si interesele acestora.
In occident masoneria este o organizatie a ELITELOR in care se cultiva cele mai inalte precepte de moralitate si umanism.
Iar faptul ca doi amici din aceasi loja au incredere unul in celalalt si hotarasc sa puna la punct o afacere ...asta nu este decat normalitate pentru ca si ei isi platesc darile catre stat ca orice cetatean.
Din pacate ceea ce afirmi tu este varianta romaneasca a pseudomasoneriei adica cea in care gunoaiele securiste infiltrate si aici ca in orice ...au murdarit si batjocorit absolut tot ce putea fi mai sfant pentru societatea romaneasca!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 9:51 pm

Ca mare adevar zici tu Apopii.dar se pare ca totusi nu cunosti gandirea si cunoasterea rationala mai pagane.
Vezi tu cf acestei cunoasteri exisrta mai multe faze care ne sunt noua ascunse ca fiinte primitive trebuie sa ajungem la nivelul mintuitorului de religie. altfel adevarurile iti vor fii ascunse.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Apr 24, 2010 11:21 pm

[quote="Alin Soimosi"...ca fiinte primitive trebuie sa ajungem la nivelul mintuitorului de religie. altfel adevarurile iti vor fii ascunse.[/quote]
Apopi numai finta primitiva nu este pentru ca el a intees sa faca ceea ce tu refuzi total ...si anume sa te documentezi ...si eventual asa vei ajunge la nivelul pe care-l doresti
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Apr 25, 2010 6:19 am

Soimos a scris:
In masonerie de obicei intra cei care au si bani si putere iar ptr cei saraci si avizi de putere nu este loc, pentru ca se fac dese colecte pentru acele acte pomenite mai sus.

De asemenea trebuie sa accepri ca laicizarea statelor si secularizarea (confiscarea bogatiilor bisericii) precum si invatamantul laic de azi ...tot opera lor este !

haloooooooooo, trezirea!

de ce 85 la suta dintre americani, sunt Baptisti?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Apr 25, 2010 7:55 am

Esti adormit rau de tot daca nu intelegi nici atat ca o societate nu este condusa de toti prosti ... ci de elite!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Apr 25, 2010 10:59 am

si iti este ciuda?

tu, oricum, esti de partea cealalta!

in afaara ca esti invidios pe elite, ce vrei de fapt?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Apr 25, 2010 11:36 am

totyo a scris:
si iti este ciuda?

tu, oricum, esti de partea cealalta!

in afaara ca esti invidios pe elite, ce vrei de fapt?

as vrea ca macar odata sa intelegi si tu normal ...
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Apr 25, 2010 11:43 am

ce anume?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Apr 25, 2010 11:45 am

Daca ai citit postarile de mai sus ...si tot nu te-ai prins ...mai bea si tu un pic de lapte si dute la culcare ca atunci cand te vei scula in mod sigur ca te vei prinde
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Apr 25, 2010 12:01 pm

branza de Bistrita, e cea mai buna!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Apr 25, 2010 12:15 pm

Na ...si eu care credeam ca aia de oaie e cea mai buna!

Vezi ..nu le poti sti pe toate!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Apr 25, 2010 12:20 pm

totyo a scris:
branza de Bistrita, e cea mai buna!
Si ce are de-a face asta cu francmasoneria? Iti place sa postezi doar asa ca sa te afli in treaba, si apoi te plangi ca esti cenzurat? Daca mai continui mult asa sa stii ca o sa te "cenzurez" eu si o sa-ti sterg toate postarile in care n-ai nimic coerent de spus!

adevarul
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 1:28 pm

exact! america a stiut sa expuna un ambalaj frumos, in spatele caruia este o realitate trista! americanii sunt cei mai nefericiti! unii se revolta, insa revoltele le sunt inabusite, sunt redusi la tacere, nu sunt mediatizate aceste lucruri .... CARE SE INTAMPLA PE TARAMUL SPERANTEI!!! A UNEI FALSE SPERANTE! a unei imagini, a unui model, unei FALSE DEMOCRATII PE CARE EI AU VRUT SA O VANDA EUROPEI! si au reusit!!!!
acum suntem toti cuprinsi de valul de homosexualitate, prostitutie, droguri, alcool, sex!!!
DIN AMERICA VISELOR, IN SPATELE FUMULUI HAOTIC CARE NE A INVALUIT OCHII....... EI SI AU INTINS TENTACULELE IN TOATA LUMEA! nu este vina americii! ea a fost doar un cuib al GRUPULUI DE ELITA! de acolo ne au vandut MINCIUNI, de acolo AU CONDUS LUMEA INCET SI SIGUR SPRE CE SE NUMESTE AZI NOUA ORDINE MONDIALA!
EI AU PROMOVAT FALSA DEMOCTRATIE, au CREAT IN AMERICA REZERVA FEDERALA, apoi FMI UL SI BANCA MONDIALA! au condus guverne, apoi sistemul de sanatate, educatie, artisti, personalitati...... PRIN CARE AU TRANSMIS MESAJUL LOR NEGATIVE PANA IN CEL MAI ADANC COLT AL LUMII, AU INFECTAT MINTILE POPULATIEI! au promovat cele mai urate valori, distrugandu le usor pe cele bune!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 1:35 pm

Da, exact asta-i realitatea! Din nefericire... este o realitate care ne dezvaluie un viitor sumbru, pentru toti...

adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 1:52 pm

de acord! e un viitor sumbru! dar noi acum, cativa suntem constienti!
haideti sa facem organizatii, haideti sa ne stabilim un tel, de a trezi ROMANIA DIN LUMEA VISELOR! eu deja incerc sa iau legatura cu diferite organizatii, sa mi expun ideile pe diferse bloguri///
NU MAI POT DORMI NOAPTEA!
eu inteleg ce se intampla cu adevarat§
trebuie SA TREZIM CONSTIINTA ROMANIEI§
SA AJUTAM OAMENII SA NU MAI CUMPERE MINCIUNI!!!!!!
haideti sa facem o organizatia!!!
sa impartim pliante!!!!! in toata romania!!!
putem sa facem asta!
suntem MICI DAR MULTI!!!!!
pentru inceput, pentru a opri aceasta ROBIE......
MA GANDEAM SA INCEPEM CU TELEVIZORUL!
haideti sa facem o miscare de revolta impotriva programelor NOCIVE!!!!!
sa convingem populatia sa nu mai priveasca 2-3 zile la tv!
sa mergem la plimbare! sa admiram natura in acel timp!
sa le aratam ca NOUA NE PASA!
NU MAI VREM SA INDOBITOCEASCA TANARA GENERATIE!!!!

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 2:00 pm

In felul acesta nu vei reusi niciodata! Vei fi lovita chiar de cei care au cel mai mult de suferit de pe urma manipularii si nu vei intelege de ce...

adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iun 04, 2011 3:40 pm

si atunci ce propui tu .... SA ASTEPTAM JUDECATA DIAVOLULUI?
te intreb eu cati sunt constienti de ceea ce se intampla, cati vor cadea in plasa, printre care poate si copiii tai!??? cati isi vor vinde sufletul??
noi o sa murim, poate nu vom apuca LEGEA NECURATULUI!
dar ce se va intampla cu nepotii, copiii, CU TERRA NOASTRA???
voi nu intelegeti ca este vorba despre NOUA ORDINE A DIAVOLULUI, de care marea parte nu au idee..... PASAPOARTE BIOMETRICE, PROSTIUTIE, HOMOSEXUALITATE!!!!
ei spun ASA A EVOLUAT SOCIETATEA! STIINTA, PROGRESUL, DEMOCRATIA!!!!
nu va este clar de cine sunt conduse toate aceste lucruri daunatoare????
SA FIE VREUN INGER BUN!!!????! SAU VREUN OM NEBUN!!!!???? IN SPATELE ACESTORA???
HAI SA FIM SERIOSI!
NIMENI NU POATE AVEA IDEALURI ASA BOLNAVE!!!!
DECAT SATANA!
SI DACA EL EXISTA SI DUMNEZEU EXISTA! si asteapta......
SATANA ASTEAPTA SA NE DISTRUGA VIETILE, SA NE ATRAGA DE PARTEA LUI ASA CUM A PROMIS CAND DZEU L A ALUNGAT.....
IAR DUMNEZEU .... asteapta sa si adune CREDINCIOSII! cei care nu si au vandut sufletul satanei!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   

Sus In jos

Vocea francmasoneriei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 11Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: