Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Vocea francmasoneriei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Joi Iul 14, 2011 7:53 am

adevarul a scris:
soimos
Citat :
Maleahi 3:6 „Căci Eu Sunt Domnul, Eu nu Mă schimb;

normal ca dzeu nu se schimba. EL ESTE UNUL SI ACELASI DE LA INCEPUT PANA AZI.
NICI CUVANTUL LUI DUMNEZEU NU SE SCHIMBA, DOAR ESTE TRANSMIS OMENIRII IN PERIOADE DIFERITE DE TIMP, IN FUNCTIE DE EVOLUTIA DIN ACEL TIMP SI DE NECESITATILE MOMENTULUI!
Na vezi ! ...uite cum ai recunoscut tu ca atat Biblia si Coranul sunt total depasite ...motiv ptr care Dumnezeu ne-a inspirat Scriptura zilelor noastre care sunt manualele ce cuprind Legile lui Dumnezeu de ex. Stintele Naturii, Stintele exacte precum matematica, fizica, chimia stiintele tehnologice ++++++++++

Ma bucur ca esti deschisa si accepti ca Dumnezeu tine cont de evolutia societatii umane si isi schimba Legile in functie de dezvoltarea societatii ...deci ceea ce era valabil acum 1500 - 2000 de ani este total depasit in zilele noastre!

Sper ca nu iti retractezi principiul pe care l-ai enuntat mai sus !

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Joi Iul 14, 2011 6:44 pm

apopii
Citat :
"Sa nu credeti ca am venit sa aduc pacea pe pamânt. N-am venit sa aduc pacea, ci sabia" - Matei 10:34.

a vazut cineva pe isus luptandu se cu sabia, cu conceptul material de sabie? NU
a fost scris undeva ca isus a luptat cu sabia? NU
isus a spus apostolilor: "cine ridica sabia, de sabie va muri"
nu s a ajuns la razboi, tocmai pentru ca el iubea pacea, si a acceptat sa moara fara lupta.
SABIA LUI ISUS A FOST CUVANTUL, ADEVARUL!

25. Și iată, un învățător de lege s-a ridicat, ispitindu-L și zicând: Învățătorule, ce să fac ca să moștenesc viața de veci?
26. Iar Iisus a zis către el: Ce este scris în Lege? Cum citești?
27. Iar el, răspunzând, a zis: Să iubești pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta și din tot sufletul tău și din toată puterea ta și din tot cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuți.
28. Iar El i-a zis: Drept ai răspuns, fă aceasta și vei trăi.

apopii
Citat :
"Credeti ca am venit sa aduc pace pe pamant? Eu va spun: nu; ci mai degraba desbinare." - Luca 12:51.

isus se refera la ceea ce a adus venirea lui in lume, desi nu asta a fost intentia lui.
in acea perioada oamenii au inceput cu adevarat sa se dezbine, unii il sustineau, altii nu, chiar in aceeasi familie. isus a atacat fariseii si carturarii, oamenii nedrepti, starnind ura lor impotriva lui si a apostolilor.
CU CUVANTUL, a incercat sa i indrepte pe calea cea buna.

22. Și a zis către ucenicii Săi: De aceea zic vouă: Nu vă îngrijiți pentru viața voastră ce veți mânca, nici pentru trupul vostru cu ce vă veți îmbrăca.
23. Viața este mai mult decât hrana și trupul mai mult decât îmbrăcămintea.
31. Căutați mai întâi împărăția Lui. Și toate acestea se vor adăuga vouă.
33. Vindeți averile voastre și dați milostenie; faceți-vă pungi care nu se învechesc, comoară neîmpuținată în ceruri, unde fur nu se apropie, nici molie nu o strică.
34. Căci unde este comoara voastră, acolo este inima voastră.

MATEI 10
18. La dregători și la regi veți fi duși pentru Mine, spre mărturie lor și păgânilor.
21. Va da frate pe frate la moarte și tată pe fiu și se vor scula copiii împotriva părinților și-i vor ucide.
22. Și veți fi urâți de toți pentru numele Meu; iar cel ce va răbda până în sfârșit, acela se va mântui.

nu a dorit moartea nimanui, nici macar a dusmanilor lui.
iezechiel 18
20. Sufletul care păcătuiește va muri. Fiul nu va purta nedreptatea tatălui, și tatăl nu va purta nedreptatea fiului. Celui drept i se va socoti dreptatea sa, iar celui rău, răutatea sa.
21. Dar dacă cel rău se întoarce de la nelegiuirile sale pe care le-a făcut și păzește toate legile Mele și face ceea ce e bun și drept, el va trăi și nu va muri.
22. Nu se vor pomeni deloc nelegiuirile pe care el le va fi făcut, ci va trăi pentru dreptatea pe care va fi făcut-o.
23. Oare voiesc Eu moartea păcătosului, zice Domnul Dumnezeu - și nu mai degrabă să se întoarcă de la căile sale și să fie viu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Joi Iul 14, 2011 7:39 pm

adevarul a scris:

Poi tu l-ai vazut pe Bush luptandu-se in Irak sau in Afganistan?
Poi a avut si el prostii lui care il urmau ..adica Apostolii tot asa cum Bush a avut o armata de profesionisti!

Citat :

De cate ori sa repet ca Isus a avut doua unitati de masura ...una ptr oitele lui proaste ...si alta pentru propria sa persoana:

Luca 19.27. Iar pe acei dusmani ai mei, care n-au voit să domnesc peste ei, aduceți-i aici și taiati-i în fata mea

Citat :

SABIA LUI ISUS A FOST CUVANTUL, ADEVARUL!

ce pacat ca Invaturile lui Isus s-au pierdut si astazi credinciosii ... adica prostitii ...urmeaza cuvantul sarlatanului Pavel care are nerusinarea chiar in Biblie sa spuna ca el a schimbat legile ..pentru ca Legile lui Dumnezeu sunt GUNOI!!!!!!!

Citat :

isus se refera la ceea ce a adus venirea lui in lume, desi nu asta a fost intentia lui.

Sau cu alte cuvinte ..Isus era prea prost ca sa se exprime clar, corect si precis ...si va gasiti voi aia mai destepti decat Dumnezeu sa explicati ceea ce prostu de Dumnezeu al lor nu a putut face!
Hai ma ...nu vezi ca PUTE a MINCIUNA scuza asta slaba cu care veniti voi cei atat de destepti incat nu aveti nevoie de stiinta pentru ca stiinta este ptr prosti ...iar credinta este numai ptr cei Destepti ca Baba leanta analfabeta satului care nu a citit in viata ei o carte ...dar crede a proasta TOTUL!

Citat :

nu a dorit moartea nimanui, nici macar a dusmanilor lui....
da pe aia postat mai sus ... aia cu "taiatii aici in fata mea" ...ai retinut-o ?
Da ai vazut cine cere acest lucru?
Ce ai de spus referitor la acest verset?

Citat :

iezechiel 18

Da cine este Iezechil ca sa-l ascultam?
Este cumva vre-un dumnezeu sau o fi cumva vreo celebritate Mondiala ca ... Mama Omida?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Iul 14, 2011 8:22 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Joi Iul 14, 2011 8:16 pm

soimos, hai sa ne intelegem, PENTRU A ANALIZA CONCEPTIA PROMOVATA DE UN OM, TREBUIE SA I ANALIZEZI TOATA LUCRAREA!

nu poti scoate anumite citate din context si interpreta cum te taie capul, asta iti demasca neseriozitatea si lipsa de profesionalism.
crestinii sunt constienti ca DIAVOLUL EXISTA SI CONSPIRA IMPOTRIVA LOR, au ramas aceste marturisiri chiar in Biblie, in ciuda modificarii ei de rauvoitori.

soimos
Citat :
ce pacat ca Invaturile lui Isus s-au pierdut si astazi credinciosii ... adica prostitii ...urmeaza cuvantul sarlatanului Pavel care are nerusinarea chiar in Biblie sa spuna ca el a schimbat legile ..

esti constient si tu ca au modificat biblia, insa nu incetezi sa reproduci citatele cu sens negativ.
VALOAREA SI MESAJUL BIBLIEI REIESE DUPA ANALIZA EI INTEGRALA!

soimos
Citat :
scuza asta slaba cu care veniti voi cei atat de destepti incat nu aveti nevoie de stiinta

am mai scris despre deosebita valoare a stiintei pe care orice intelectual o apreciaza si o sustine. insa nu trebuie divinizata.

apopii
Citat :
"Daca vine cineva la mine si nu uraste pe tatal sau, pe mama-sa, pe nevasta-sa, pe copiii sai, pe fratii sai, pe surorile sale, ba chiar însasi viata sa, nu poate fi ucenicul meu" - Luca 14:26.

dupa studierea intregii biblii poti intelege ca aici este vorba despre indemnul lui isus adresat oamenilor DE A SE SEPARA DE TOT CEEA CE EXISTA PE PAMANT, DE LUCRURILE MATERIALE CACI CELE DIN CER SUNT REALE NU CELE LUMESTI!
lumea a fost creata pentru testarea oamenilor, pentru rascumpararea sufletului dupa pacatul lui adam si eva, lumea este un decor, este materie.... ABIA DUPA MOARTE VA INCEPE ADEVARATA VIATA!
omul trebuie sa fie propriul sau critic, sa nu accepte nici o abatere de la legea divina, fie ea facuta de sine insusi, de mama sau de tatal lui.

Matei 5:44
Dar Eu vă spun: iubiți pe vrăjmașii voștri, binecuvântați pe cei ce vă blestemă, faceți bine celor ce vă urăsc și rugați-vă pentru cei ce vă asupresc și vă prigonesc,
Matei 5:46
Dacă iubiți numai pe cei ce vă iubesc, ce răsplată mai așteptați? Nu fac așa și vameșii?
Matei 5:47
Și dacă îmbrățișați cu dragoste numai pe frații voștri, ce lucru neobișnuit faceți? Oare păgânii nu fac la fel?
Matei 5:48
Voi fiți, dar, desăvârșiți, după cum și Tatăl vostru cel ceresc este desăvârșit.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Joi Iul 14, 2011 8:42 pm

adevarul a scris:
soimos, hai sa ne intelegem, PENTRU A ANALIZA CONCEPTIA PROMOVATA DE UN OM, TREBUIE SA I ANALIZEZI TOATA LUCRAREA!
Poi daca lucrarea e scrisa de un singur om ...s-ar putea!
Dar cum Biblia este o culegere de 66 de carti diferite, scrisa de sute de oameni diferiti care traiau in timpuri diferite si aveau pareri si interese diferite in decursul a cca 1500 de ani ... cum crezi ca poti aduce aceasta diversitate sub aceasi palarie?
Nu crezi ca este muuult mai realist sa o iei exact asa cum este scrisa ...adica in nici un caz ca pe un text UNITAR!

Citat :

crestinii sunt constienti ca DIAVOLUL EXISTA SI CONSPIRA IMPOTRIVA LOR, au ramas aceste marturisiri chiar in Biblie, in ciuda modificarii ei de rauvoitori.
Dar ceea ce nu stiu crestinii ...este ca Dumnezeu i-a creat dupa chipul/felul si asemanarea Lui ...adica cu Binele si Raul ingemanate in aceasi persoana ...adica asa cum fiecare Om poate fi si bun si rau...tot asa si Dumnezeu poate fi Bun si Rau ...sau altfel spus ...tot El este si Dumnezeu si Dracu!!
Faptul ca Dumnezeu si Diavolul sunt exact una si aceasi persoana ...asta o stiu toti INITIATII ... adica si Papa de la Roma si Iezuitii si Francmasoneria, si au stiut-o si Templierii si Illuminatti,,,dar si cei care au studiat Biblia cu Ratiunea la indemana!
Tocmai acest lucru explica si Dubla unitate de masura a lui Isus ...dar si duplicitatea bisericii lui Christos ...care vorbeste de bine si in acelai timp arde pe rug femeile frumoase ca sunt vrajitoare!
Acuma te-ai prins?

Citat :

esti constient si tu ca au modificat biblia, insa nu incetezi sa reproduci citatele cu sens negativ.
[b]VALOAREA SI MESAJUL BIBLIEI REIESE DUPA ANALIZA EI INTEGRALA!
Poi ce sa analizezi ...o MINCIUNA?
Poi nu a lasat Isus pe Petru ca sa fie mostenitorul lui care "Leaga si dezleaga atat pe pamant cat si inceruri"?
Poi unde e Evanghelia acelui Petru?
Ai auzit tu cumva ca Isus il lasa in locul lui pe Pavel, Luca, Ioan sau Marcu ? ...poi cine i-a pus pe nemuricii astia sa scrie Evangheliile ...si ce valoare au scrierile acestor nemurici nevrednici?
Citat :

am mai scris despre deosebita valoare a stiintei pe care orice intelectual o apreciaza si o sustine. insa nu trebuie divinizata.
Cum nu? ...Ba da ...stiinta trebuie DIVINIZATA ba chiar si considerata ca atare ptr ca ea ne invata Legile dupa care se conduce Lumea si Viata !

Poi nu tocmai datorita stiintei am evoluat de la maimuta la OM ?

Poi uite-te in jur si vezi cat s-a dezvoltat societatea umana in ultimii 250 de ani ...si cum a regresat societatea in timpurile cand a dominat CREDINTA ... astfel incat de la dezvoltata stiinta a Greciei antice...s-a ajuns la obscurantismul religios al evului mediu inapoiat si mizerabil!

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Iul 15, 2011 7:44 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Joi Iul 14, 2011 10:28 pm

adevarul a scris:
apopii
Citat :
"Sa nu credeti ca am venit sa aduc pacea pe pamânt. N-am venit sa aduc pacea, ci sabia" - Matei 10:34.

a fost scris undeva ca isus a luptat cu sabia? NU

Daca citesti cu atentie, ai sa observi ca Isus n-a spus ca a venit sa-si aduca lui insusi o sabie, ci a venit sa aduca lumii sabia, adica razboiul! Acest lucru s-a vazut din plin, cruciadele au fost razboaie religioase ce aveau ca scop uciderea celor de alta credinta, inchizitia omora tot ce misca de alta credinta si asta in chinuri groaznice! Unde ai mai vazut in istorie, vreodata, religie mai diabolica decat cea crestina, in care reprezentantii ei sa-si schingiuiasca si sa-si omoare proprii semeni pentru ca nu cred intr-un dumnezeu tribal preluat de la iudei!

Citat :

Crestinii au scos din plin sabia impotriva celorlalti!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Joi Iul 14, 2011 10:59 pm

adevarul a scris:
daca analizezi cele 3 carti sfinte tora, biblia si coranul observi corespondenta dintre ele!

Evident! Doar au aceeasi sursa Smile

Citat :
FARA CARNE DE PORC
evreii adevarati credinciosi nu mananca porc.
crestinii am mai explicat, au fost saracii cei mai asupriti.
musulmanii deasemenea nu se ating de porc.

Si de ce a mai ”creat” dumnezeul vostru porcul? Doar pentru a-si ispiti oitele inchinatoare si apoi a le da la cap ca nu-l asculta? Oare cine se ocupa cu ispititul oamenilor... si apoi cu pedepsirea lor...

Citat :
se vede clar CORESPONDENTA INTRE ACESTE 3 MARI RELIGII, CARE AU LA BAZA ACEEASI SURSA DIVINA, ACELASI DUMNEZEU!

Da, acelasi dumnezeu inexistent si despre care vorbesc atatia creduli in basmele lui Moise!

Citat :

CIRCUMCIZIA

evreii o practica pt ca asa e scris in tora,
crestinii nu, datorita denaturarii mesajului.
musulmanii practica circumcizia.

Ce fel de dumnezeu aveti voi, de-i plac baieteii cu putza taiata?

Citat :
ai inteles ca eu nu sunt VREO GUMA PE CARE O MODELEZI TU DUPA BUNUL PLAC,

Nu cred ca s-a gandit cineva ca ai putea fi din guma Smile doar dumnezeu nu v-a facut pe voi credinciosii din guma ci din tarana!

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Joi Iul 14, 2011 11:14 pm

adevarul a scris:
noi suntem vinovati ca ne am lasat ispititi in loc sa aparam legea lasata de dzeu

Da... cam asta-i conceptia care i-a facut pe oameni sa ucida in numele religiei! Sa apere legile unui zeu inexistent!

Daca ar exista... si le-ar apara singur, ca doar el, marele fauritor de univers si oameni din tarana, sa nu fie capabil sa-si apere niste amarate de legi... da-o-n colo de treaba!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 12:44 pm

apopii
Citat :
Si de ce a mai ”creat” dumnezeul vostru porcul?

de ce a creat dzeu paienjenii, vulturii, rechinii, .... PENTRU CA PE LUMEA ASTA ESTE UN TEST, NU ESTE RAIUL PE PAMANT!
dzeu i a sfatuit pe oameni sa nu manance porc, si tot dzeu care iubeste stiinta a permis cercetatorilor sa descopere bolile provocate de carnea de porc, asta pt a INTARI CUVANTUL LUI!
si totodata porcul a fost a incercare de dovedire a credintei, daca ne gandim la oamenii care au murit fortati sa manance carne de porc, desi cuvantul lui dzeu le interziceau acest lucru.
PE LUMEA ACEASTA EXISTA BINE SI RAU, TOCMAI PENTRU A TESTA PUTEREA MINTII SI A SUFLETULUI, A RATIUNII SI CONSTIINTEI DE A DIFERENTIA INTRE CELE DOUA!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Localizare : greu de gasit
Puncte : 483

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 12:48 pm

soimos
Citat :
Faptul ca Dumnezeu si Diavolul sunt exact una si aceasi persoana ...asta o stiu toti INITIATII ... adica si Papa de la Roma si Iezuitii si Francmasoneria, si au stiut-o si Templierii si Illuminatti,,,dar si cei care au studiat Biblia cu Ratiunea la indemana!

desi faci confuzie intre DUMNEZEU si dracu', asa cum fac si PAPA, IEZUITII, FRANCMASONERIA, deoarece satan le dicteaza acest lucru, doar stim ca el vrea sa-l imite pe dzeu, satan se crede un dumnezeu si vrea ca omenirea sa i se supuna lui, nu adevaratului dumnezeu, trebuie sa apreciez cum singur recunosti ca TOATE ACESTE SOCIETATI SECRETE MARTURISESC IMPLICIT EXISTENTA LUI DUMNEZEU!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 12:48 pm

soimos
Citat :

desi faci confuzie intre DUMNEZEU si dracu', asa cum fac si PAPA, IEZUITII, FRANCMASONERIA, deoarece satan le dicteaza acest lucru, doar stim ca el vrea sa-l imite pe dzeu, satan se crede un dumnezeu si vrea ca omenirea sa i se supuna lui, nu adevaratului dumnezeu, trebuie sa apreciez cum singur recunosti ca TOATE ACESTE SOCIETATI SECRETE MARTURISESC IMPLICIT EXISTENTA LUI DUMNEZEU!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 12:50 pm

SOIMOS
Citat :
Cum nu? ...Ba da ...stiinta trebuie DIVINIZATA ba chiar si considerata ca atare ptr ca ea ne invata Legile dupa care se conduce Lumea si Viata !

STIINTA NE INVATA LEGILE DUPA CARE SE CONDUCE LUMEA SI VIATA CREATA DE DUMNEZEU! si nu in ultimul rand,
STIINTA CONFIRMA MULTE ADEVARURI, LEGI LASATE DE DZEU IN CARTILE SFINTE!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 12:54 pm

Din pacate stiinta nu a descoperit niciun indiciu ca Omul a fost presat din noroi ...dar a adus zeci de mii de dovezi ca omul a evoluat ...si din pacate stiinta nu a gasit nici cel mai mic indiciu al existentei lui Dumnezeu ...dar in schimb a dovedit foarte clar ca Pamantul si Universul au fost create de Big Bang ... si nu de Dummnezeu!

In concluzie ...stiinta este cel mai mare dusman al lui Dumnezeu ...ptr ca ne dovedeste ADEVARUL!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 12:59 pm

apopii
Citat :
Daca citesti cu atentie, ai sa observi ca Isus n-a spus ca a venit sa-si aduca lui insusi o sabie, ci a venit sa aduca lumii sabia, adica razboiul! Acest lucru s-a vazut din plin, cruciadele au fost razboaie religioase ce aveau ca scop uciderea celor de alta credinta, inchizitia omora tot ce misca de alta credinta si asta in chinuri groaznice!

ISUS PREVESTESTE OAMENILOR CEEA CE ADUCE VENIREA LUI, fara intentia lui.
pe langa faptul ca el A ADUS CUVANTUL LUI DUMNEZEU EL A STARNIT SI MULTA URA SI DEZBINARE, intre CEI BUNI DE PARTEA LUI SI CEI RAI DE PARTEA LUI SATAN!
acel razboi care s a iscat reprezinta RAZBOIUL INTRE FORTELE BINELUI SI FORTELE RAULUI!
ACEL RAZBOI RELIGIOS, CRUCIADE, INCHIZITIA .... s au purtat in realitate de catre satan care conducea papalitatea impotriva adevaratilor credinciosi.
asa cum si holocaustul s a tinut impotriva adevaratilor credinciosi evrei, nu impotriva falsilor evrei care vor sa ingenuncheze lumea.
am demonstrat ca papalitatea practica erezia fiind sub tutela lui satan, o slavesc pe fecioara maria mai mult ca pe Dumnezeu, promoveaza homosexualitatea, papii sunt masoni. papalitatea condusa de satan a interzis detinerea bibliei, cuvantului lui dzeu timp de 1000 de ani, a ars pe rug credinciosi, a modificat biblia in nenumarate randuri!
drept pentru care biserica de rasarit a realizat ereziile papalitatii si s a separat in 1054 cand a fost marea schisma.

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 1:03 pm

apopii
Citat :
Ce fel de dumnezeu aveti voi, de-i plac baieteii cu putza taiata?

eu v am mai spus ca voi sfidati stiinta!
oamenii de stiinta, doctorii in cercetarile lor au descoperit ca circumcizia are multe beneficii printre care si impiedicarea infectiilor!
sunt foarte multi copii care au infectii cand sunt mici datorita faptului ca nu sunt circumcisi.
cine nu crede poate cerceta in acest domeniu.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 1:09 pm

chiar soimos sustine ca tora este cartea sfanta a evreilor, desi gresit sustine el a fost scrisa de rabini, totusi marturiseste ca detine LEGI BUNE PENTRU SOCIETATE!
ei bine, in TORA SE AFLA RECOMANDAREA PENTRU PRACTICAREA CIRCUMCIZIEI!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 1:34 pm

adevarul a scris:

ISUS PREVESTESTE OAMENILOR CEEA CE ADUCE VENIREA LUI, fara intentia lui.
ce minciuna!
Isus nu a venit sa schimbe Legile lui Dumnezeu ... ci sa le impuna !
Poi ce a adus rau el rau religiei Sale si a parintilor sai ca dupa cate stiu eu evreii nu se taiau cu sabiile pentru a urma INVATATURILE unui rabin de-al lor (deci nu LEGILE lui Isus si nici religia lui Isus aia crestina)
Niste invataturi le poti accepta doar daca ai chef ...de ex invaturile lui soimos ... dar acestea nici pe departe nu sunt LEGI!

Citat :

ACEL RAZBOI RELIGIOS, CRUCIADE, INCHIZITIA .... s au purtat in realitate de catre satan care conducea papalitatea impotriva adevaratilor credinciosi.
Exact asa si este ...cu deosebirea ca Satan este acea parte negativa din Dumnezeu care la fel ca si orice om are parti pozitive si parti negative, si care ca orice om creat dupa chipul si asemanarea sa ... isi arata cu placere doar fatza/parte frumoasa unsa cu miere si ciocolata ... in timp ce in gand si in suflet (adica acolo unde nu se vad) fierbe ... fierea si rautatea!!!
Citat :

[u]am demonstrat ca papalitatea practica erezia fiind sub tutela lui satan,

Unde ai demonstrat ca eu nu am vazut nicio demonstratie !
Alta data cand vrei sa faci o demonstratie ...atunci scrie DEMONSTRATIE ca sa stim si noi ca aia nu este doar o parere aruncata a proasta ...ci este o adevarata Demonstratie!
Citat :

o slavesc pe fecioara maria mai mult ca pe Dumnezeu
Dupa cate stiu eu ...nu fecioara este slavita ....ci Mama cu Pruncul Dumnezeu, si asta este un MARE ADEVAR ca niciun dumnezeu nu este mai sfant si mai cretor ca MAMA !!!! si nici un dumnezeu nu este mai puternic ca OMUL ..mai exact ca Societatea Umana ...si acest lucru ti l-am aratat atunci cand ti-am amintit ca in spitale oamenii fac muuuuult mai multe minuni spre folosul altor oameni decat impotentul Dumnezeu care ziceai tu ca se preocupa numai de vindecarea sufletului (prin minciuni) dar nu si de insanatosirea corpului ... deci iata ca Omul si Societatea Dezvoltata se DOVEDESTE ...ai retinut ...e vorba de o DOVADA ...a fi muuuult mai puternic decat Dumnezeu!

Citat :

promoveaza homosexualitatea, papii sunt masoni.
Poi daca este sa judecam in felul asta ...putem si noi afirma ...si chiar dovedii ca Muftii si Ayatolahii promoveaza TERORISMUL, ZOOFILIA si PEDOFILIA...si cred ca asta este muuult mai grav decat homosexualitatea!
Pe ce ma bazez cand fac aceasta afirmatie?
Pe scrierile Ayatolahului Khomeini in care acesta explica conditiile in care ai voie sa faci SEX cu BEBELUSII si SEX cu ANIMALELE !

Deci cine e mai diabolic?

http://femeiainislam.blogspot.com/2008/03/khomeini-si-copiii-de-9-ani-ayatolahul.html

Daca ai un pic de rabdare iti voi da un link catre cartea scr isa de el insusi in care el descrie aceste lucruri!
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 38
Puncte : 288

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 1:46 pm

Stai ca te ajut eu!

Iata ce parere are Ayatolahul Khomeini leaderul spiritual atat de preamarit al islamului:

Citat din cartea "Cuvintele Mele" scrisa de Ayatollahul Khomeini

" Un barbat poate avea placeri sexuale cu un copil chiar daca acesta este la varsta unui bebelus.
Totusi sa evite sa il penetreze desi folosirea copilului pentru jocuri sexuale este permis.
Daca totusi il penetreaza si il raneste, atunci trebuie sa ii asigure existenta pentru toata viata, dar aceasta femeie nu ii va fi una din cele patru sotii. ............ Este totusi indicat ca o fata sa se marite la momentul in care primul ciclu menstrual il primeste in casa sotului ei in locul casei parintesti. Acel tata care isi obliga fata prin asemenea legaminte va avea un loc rezervat in cer!!!

Ayatollah Khomeini "Tahrirolsvasyleh: vol 4 Darol Elm, Gom, Iran 1990
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 1:51 pm

soimos
Citat :
Exact asa si este ...cu deosebirea ca Satan este acea parte negativa din Dumnezeu care la fel ca si orice om are parti pozitive si parti negative,

asta este teoria ta.
te rog nu ne o impune si noua.
de altfel tu de ce faci propaganda asta in romana, pentru romani, cand tu iubesti foarte mult tara ta perfecta germania.
tu faci referinte jignitoare la romani de multe ori pe acest forum.
oare nu pentru ca ii desconsideri, faci aceasta propaganda de inselare a lor?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 2:11 pm

apopii
Citat :
Iata ce parere are Ayatolahul Khomeini leaderul spiritual atat de preamarit al islamului:

acest om este dispretuit de adevaratii musulmani.
el practica shia, o secta construita de falsi credinciosi musulmani, mincinosi aderenti la islam, ce doresc in neputinta modificarii coranului, indepartarea oamenilor de la cuvantul lui dumnezeu, prin raspandirea unor idei si practici malefice.

acest om insulta pe profetul mohamed.

SECTA SHIA LA CARE ESTE ADERENT ACEST OM, LA FEL CA SI SECTELE PROVENITE DIN CRESTINISM, SUNT INFLUENTATE DE CATRE OAMENII CE DORESC DEFORMAREA CUVANTULUI LUI DZEU.
ACEASTA SECTA ESTE CREATA DE UN EVREU Abdullah Ibn Saba, CARE ESTE DEPARTE DE EVREII CREDINCIOSI ADEVARATI, S-A DECLARAT MUSULMAN PENTRU A CREA ACEASTA SECTA MALEFICA SHIA.

cele spuse de mine exista pe wikipedia.
"Abd Allah ibn Saba (c. 600 – c. 670) is believed by followers of Shī‘a Islam to be a Jewish scholar who accepted Islam and resided in Medina at the time of Muhammad. The facts about his existence are, however, controversial. "
Abdullah ibn Saba was a Rabbi from Ṣan‘ā’. He pretended conversion to Islam during the caliphate of the third Rightly Guided Caliph, ‘Uthmān ibn ‘Affān. He was the son of Saba' ibn Shamūn, a Jew "

http://en.wikipedia.org/wiki/Abdullah_Ibn_Saba

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 3:11 pm

adevarul a scris:
soimos
Citat :
Exact asa si este ...cu deosebirea ca Satan este acea parte negativa din Dumnezeu care la fel ca si orice om are parti pozitive si parti negative,

asta este teoria ta.
te rog nu ne o impune si noua.
Poi nici nu incerc sa ti-o impun!
Eu doar ti-am explicat ce se poate intelege prin afirmatia: "Dumnezeu l-a facut pe Om dupa chipul si asemanarea sa"!
Adica si ...DUPLICITAR!
Citat :

de altfel tu de ce faci propaganda asta in romana, pentru romani, cand tu iubesti foarte mult tara ta perfecta germania.
Da! Ptr ca in Germania lumea a inteles care este rostul si menirea notiunii de Tara ...iar Romania este locul in care s-a intalnit hotul cu prostul!
Cele cateva milioane de romani normali (ii poti numara pe degetele de la o singura mana) sunt doar victimele acestui complot diabolic facute dupa model "ortodox"
Citat :

tu faci referinte jignitoare la romani de multe ori pe acest forum.
Eu nu fac discriminari nationale ...ci ma refer la populatia Romaniei in general, indiferent de nationalitatea acestora ...pentru ca ei sunt victimele aceluiasi tip de Stat religios care le ofera doar speranta intr-o viata mai buna dupa moarte ...adica atunci cand nu mai esti OM!

Citat :

oare nu pentru ca ii desconsideri, faci aceasta propaganda de inselare a lor?
Nu ii desconsider pe oameni ...ci institutiile statului care si-au inteles gresit menirea ...spre deosebire de Germania unde totul functioneaza normal ...si oamenii nu sufera ci traiesc fericiti!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 4:21 pm

Apopii a scris:
adevarul a scris:
de exemplu IUBIREA CU CARE A VENIT ISUS

"Cine n-are sabie, sa-si vânda haina si sa-si cumpere o sabie" - Luca 22:36.
"Cât despre vrasmasii mei, care n-au vrut sa împaratesc eu peste ei, aduceti-i încoace, si taiati-i înaintea mea." - Luca 19:27.
"Credeti ca am venit sa aduc pace pe pamant? Eu va spun: nu; ci mai degraba desbinare." - Luca 12:51.
"Daca vine cineva la mine si nu uraste pe tatal sau, pe mama-sa, pe nevasta-sa, pe copiii sai, pe fratii sai, pe surorile sale, ba chiar însasi viata sa, nu poate fi ucenicul meu" - Luca 14:26.

Cu alte cuvinte, iubire crestina... aceeasi cu care inchizitia a ucis cu bestialitate milioane de oameni nevinovati, pardon, vinovati ca nu credeau in rabinul Isus!
unii ar trebui sa-si vada de treaba lor si sa nu se mai bage in ceva ce ii depaseste. iti pot da zeci de citate din aceasi carte care ti le contraice pe aceastea.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 4:24 pm

adevarul a scris:
nu poti scoate anumite citate din context si interpreta cum te taie capul, asta iti demasca neseriozitatea si lipsa de profesionalism.
asta i-am zis si eu, ba mai mult mult l-am intrebat daca dintr-o carte ar citi cate un rand din fiecare pagina, ce ar iesi( bineinteles aici nu a vrut sa raspunda). oricum de dragul propagandei ce nu face omul
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 5:06 pm

GASPAR
Citat :
iti pot da zeci de citate din aceasi carte care ti le contraice pe aceastea.

EXACT! daca citim BIBLIA IN ANSAMBLUL EI PUTEM REALIZA MESAJUL LUI DUMNEZEU!
acolo unde apar contradictii, unde apare un citat cu sens negativ ar trebui sa l interpretam in lumina sutelor celorlalte de citate pozitive, constienti fiind in acelasi timp ca biblia a suferit modificari.

am o rugaminte la soimos, sa mi raspunda la o intrebare care este in acelasi timp al doilea exercitiu logic pe care i l propun:

SA NE IMAGINAM CA INAINTE DE A MURI TATAL TAU ITI SCRIE O SCRISOARE DE IUBIRE CU POVATA LUI. MAMA TA, CARE IN EXERCITIUL PROPUS DE MINE, ESTE GELOASA SI INVIDIOASA PE DRAGOSTEA PE CARE TU I O PORTI TATALUI TAU MODIFICA CATEVA CUVINTE DIN SCRISOARE, PENTRU A DENATURA VALOAREA MESAJULUI SI A TE INTOARCE IMPOTRIVA TATALUI TAU.
AJUNGE ZIUA IN CARE TU CITESTI SCRISOAREA. ESTI FERICIT PENTRU ZECILE DE CUVINTE FRUMOASE SI VALORI POZITIVE PE CARE TI LE TRANSMITE TATAL TAU, INSA ESTI SURPRINS DE CELE CATEVA CUVINTE NEGATIVE.
CE VEI FACE?
VEI PREFERA SA CREZI IN CELE PUTINE NEGATIVE, SAU VEI APRECIA VALOAREA MESAJULUI INTEGRAL, CA FIIND UNUL DE IUBIRE SI DE BINE?

te am pus in aceasta situatie pentru a intelege in ce situatie au fost pusi crestinii, dupa ce si au vazut biblia modificata de capetele malefice.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 5:12 pm

jocul lui satan este evident, modifica anumite cuvinte din biblie, iar apoi tot el si turma lui ipocrita, revin si spun oamenilor "in ce credeti voi? uite ici si dincolo (unde am modificat eu, spune in gandul lui), ce scrie? pai sunt contraziceri.... cum puteti crede?"

noi apreciem mesajul la valoarea lui integrala, iar mesajul lui dzeu, trimis prin isus .... INSEAMNA IUBIRE PENTRU DUMNEZEU SI PENTRU SEMENI
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 5:59 pm

adevarul a scris:
EXACT! daca citim BIBLIA IN ANSAMBLUL EI PUTEM REALIZA MESAJUL LUI DUMNEZEU!
acolo unde apar contradictii, unde apare un citat cu sens negativ ar trebui sa l interpretam in lumina sutelor celorlalte de citate pozitive, constienti fiind in acelasi timp ca biblia a suferit modificari.
asta ii ziceam si eu, dar el nu, ca cica biblia e adunatura de carti sa ca nu trebuie citita in ansamblu. dar daca ar citi-o in ansamblu ar fi nevoit sa stearga forumul Very Happy

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 8:36 pm

GaSpAr a scris:

asta ii ziceam si eu, dar el nu, ca cica biblia e adunatura de carti sa ca nu trebuie citita in ansamblu. dar daca ar citi-o in ansamblu ar fi nevoit sa stearga forumul

Ba mai rau decat atat ...atunci ar fi cazul sa ma internez in acelasi pavilion cu Isus sau Dumnezeu ...adica la spitalul de glumeti periculosi de la Jebel.

Poi cat de nebun trebuie sa fi sa crezi ca 66 de carti cu texte din diferite religii sustin o singura idee ...adica Minciuna Crestina... Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:19 pm

GaSpAr a scris:
Apopii a scris:
adevarul a scris:
de exemplu IUBIREA CU CARE A VENIT ISUS

"Cât despre vrasmasii mei, care n-au vrut sa împaratesc eu peste ei, aduceti-i încoace, si taiati-i înaintea mea." - Luca 19:27.

Cu alte cuvinte, iubire crestina... aceeasi cu care inchizitia a ucis cu bestialitate milioane de oameni nevinovati, pardon, vinovati ca nu credeau in rabinul Isus!
unii ar trebui sa-si vada de treaba lor si sa nu se mai bage in ceva ce ii depaseste. iti pot da zeci de citate din aceasi carte care ti le contraice pe aceastea.

Stiu si asta dovedeste de cat de duplicitara este cartea voastra ”sfanta”, ce spune intr-un loc, contrazice in altul Laughing intr-asa fel incat sa serveasca, cat se poate de bine intereselor raului!

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:28 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:

asta ii ziceam si eu, dar el nu, ca cica biblia e adunatura de carti sa ca nu trebuie citita in ansamblu. dar daca ar citi-o in ansamblu ar fi nevoit sa stearga forumul

Ba mai rau decat atat ...atunci ar fi cazul sa ma internez in acelasi pavilion cu Isus sau Dumnezeu ...adica la spitalul de glumeti periculosi de la Jebel.

Poi cat de nebun trebuie sa fi sa crezi ca 66 de carti cu texte din diferite religii sustin o singura idee ...adica Minciuna Crestina... Very Happy Very Happy Very Happy
daca citesti VT de la cap la coada, iti zic eu ca ai sa intelegi cum sta treaba. la fel si cu NT. crezi ca acele carti au fost alese asa sa se afle aia in treaba?

dar oricum tu, chiar daca ai sa citesti Scufita Rosie, nu ai s-o intelegi. probabil si acolo o sa citesti cate un rand din fiecare pagina si ai sa ajungi la concluzia ca Scufita era c***a, lupul era un amarat care cauta de mancare si bunicuta era hmmmmm, aici te descurci tu.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:32 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
Apopii a scris:

Stiu si asta dovedeste de cat de duplicitara este cartea voastra ”sfanta”, ce spune intr-un loc, contrazice in altul Laughing intr-asa fel incat sa serveasca, cat se poate de bine intereselor raului!
probabil si Osho era un tip duplicitar, ca la prima vedere ai avea impresia ca se contrazicea mereu, dar daca aprofundai tot ce zicea, totul prindea un sens. dar probabil pentru voi, chestiile astea de gandire, va depasesc. cred ca in timpul scolii voi invatati totul mecanic si in cateva zile uitati tot. asa si cu toata CUNOASTEREA iRATIONALA asta a voastra: citim citim citim pana o luam razna si nu mai suntem in stare sa ne dam seama ca Bin Laden nu a daramat turnurile gemene. CU ALTE CUVINTE NU SUNTETI CAPABILI SA VEDETI DINCOLO DE AMBALAJ. PUNCT
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:34 pm

apopii
Citat :

O CARTE CARE PROMOVEAZA 99% VALORI BUNE, POZITIVE, dupa a carei lectura poti ramane cu principiul general exprimat - IUBIRE, este imposibil sa serveasca intereselor raului.
MAI ALES CA IN APOCALIPSA, BIBLIA IL DEMASCA RAUL!

suntem constienti ca satan prin oamenii condusi de el, papalitatea, a modificat biblia in nenumarate randuri.
numai satan si oamenii lui, pot veni azi si pune problema contradictiilor din biblie, stiind foarte bine modificarile pe care le au introdus.
cata ipocrizenie, dupa ce denaturezi mesajului lui dzeu din biblie, despre care isus ne a avertizat, apari si combati biblia!!!
BIBLIE CARE ORICUM O INTOARCETI ARE UN EVIDENT MESAJ VALOROS - IUBIREA!

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:48 pm

Multa ”iubire” mai aduce biblia asta a voastra! V-a luat dumnezeu mintile de nu mai reusiti sa intelegeti ce-i aia iubire si s-o confundati cu ura, iar crimei ii spuneti binefacere!

Zeul vostru-i zeul raului, acum nu ca ar exista in realitate, dar invataturile sale create de o mana de iudei dusi cu pluta, v-au luat mintile!

6. De te va îndemna în taină fratele tău, fiul tatălui tău, sau fiul mamei tale, sau fiul tău, sau fiica ta, sau femeia de la sânul tău, sau prietenul tău care este pentru tine ca sufletul tău, zicând: Haidem să slujim altor dumnezei, pe care tu și părinții tăi nu i-ați știut,
7. Dumnezeilor acelor popoare, care locuiesc împrejurul tău, aproape sau departe de tine, de la un capăt până la celălalt al pământului,
8. Să nu te învoiești cu ei, nici să-i asculți; să nu-i cruțe ochii tăi, să nu-ți fie milă de ei, nici să-i ascunzi;
9. Ci ucide-i; mâna ta să fie înaintea tuturor asupra lor, ca să-i ucidă, și apoi să urmeze mâinile a tot poporul.

Halal invataturi de bine, sa-ti ucizi oamenii cei mai apropiati de suflet (pentru cei ce au suflet, evident), doar pentru ca au alta credinta!

Voi cautati raul la altii, cand el sta in propriul vostru dumnezeu!

GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 10:19 pm

Apopii a scris:
Multa ”iubire” mai aduce biblia asta a voastra! V-a luat dumnezeu mintile de nu mai reusiti sa intelegeti ce-i aia iubire si s-o confundati cu ura, iar crimei ii spuneti binefacere!

Zeul vostru-i zeul raului, acum nu ca ar exista in realitate, dar invataturile sale create de o mana de iudei dusi cu pluta, v-au luat mintile!

6. De te va îndemna în taină fratele tău, fiul tatălui tău, sau fiul mamei tale, sau fiul tău, sau fiica ta, sau femeia de la sânul tău, sau prietenul tău care este pentru tine ca sufletul tău, zicând: Haidem să slujim altor dumnezei, pe care tu și părinții tăi nu i-ați știut,
7. Dumnezeilor acelor popoare, care locuiesc împrejurul tău, aproape sau departe de tine, de la un capăt până la celălalt al pământului,
8. Să nu te învoiești cu ei, nici să-i asculți; să nu-i cruțe ochii tăi, să nu-ți fie milă de ei, nici să-i ascunzi;
9. Ci ucide-i; mâna ta să fie înaintea tuturor asupra lor, ca să-i ucidă, și apoi să urmeze mâinile a tot poporul.

Halal invataturi de bine, sa-ti ucizi oamenii cei mai apropiati de suflet (pentru cei ce au suflet, evident), doar pentru ca au alta credinta!

Voi cautati raul la altii, cand el sta in propriul vostru dumnezeu!
asta era legea veche a VT, legea noua a NT e diferita. in VT legea trebuia respectata, de aceea au fost date acele legi dure. era nevoie de disciplina pentru poporul israelian, de aceea au fost date acele legi.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 12:25 am

DOMNILOR, fac apel la capacitatea voastra de intelegere,
ACEST TOPIC ESTE DESTINAT SUBIECTULUI MASONERIE, va rog din suflet,
pentru dezbaterea altor subiecte care nu au nici o legatura cu acesta,
postati pe alte topicuri corespunzatoare, sau creati un nou topic cu subiectul respectiv,
si va vom raspunde, in masura in care avem cunostiinte despre acel subiect.

haideti sa nu deviem de la subiectul principal,
altfel ne vor incrimina oamenii pentru lipsa de seriozitate.
sa nu facem abuz de timpul liber al vizitatorilor, care oricum este limitat.
cine doreste sa citeasca despre masonerie trebuie sa gaseasca aici dezbateri semnificative acestui subiect, nu alte povesti nemuritoare.
solicit intelegere din partea voastra si cooperare, necesare in orice societate civilizata,
pentru a nu devia de la subiectul acestui topic, observand ultimele postari total inafara subiectului

va multumesc anticipat!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   

Sus In jos

Vocea francmasoneriei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: