Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Vocea francmasoneriei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 5:59 pm

adevarul a scris:
EXACT! daca citim BIBLIA IN ANSAMBLUL EI PUTEM REALIZA MESAJUL LUI DUMNEZEU!
acolo unde apar contradictii, unde apare un citat cu sens negativ ar trebui sa l interpretam in lumina sutelor celorlalte de citate pozitive, constienti fiind in acelasi timp ca biblia a suferit modificari.
asta ii ziceam si eu, dar el nu, ca cica biblia e adunatura de carti sa ca nu trebuie citita in ansamblu. dar daca ar citi-o in ansamblu ar fi nevoit sa stearga forumul Very Happy

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 8:36 pm

GaSpAr a scris:

asta ii ziceam si eu, dar el nu, ca cica biblia e adunatura de carti sa ca nu trebuie citita in ansamblu. dar daca ar citi-o in ansamblu ar fi nevoit sa stearga forumul

Ba mai rau decat atat ...atunci ar fi cazul sa ma internez in acelasi pavilion cu Isus sau Dumnezeu ...adica la spitalul de glumeti periculosi de la Jebel.

Poi cat de nebun trebuie sa fi sa crezi ca 66 de carti cu texte din diferite religii sustin o singura idee ...adica Minciuna Crestina... Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:19 pm

GaSpAr a scris:
Apopii a scris:
adevarul a scris:
de exemplu IUBIREA CU CARE A VENIT ISUS

"Sa nu credeti ca am venit sa aduc pacea pe pamânt. N-am venit sa aduc pacea, ci sabia" - Matei 10:34.
"Cine n-are sabie, sa-si vânda haina si sa-si cumpere o sabie" - Luca 22:36.
"Cât despre vrasmasii mei, care n-au vrut sa împaratesc eu peste ei, aduceti-i încoace, si taiati-i înaintea mea." - Luca 19:27.
"Credeti ca am venit sa aduc pace pe pamant? Eu va spun: nu; ci mai degraba desbinare." - Luca 12:51.
"Daca vine cineva la mine si nu uraste pe tatal sau, pe mama-sa, pe nevasta-sa, pe copiii sai, pe fratii sai, pe surorile sale, ba chiar însasi viata sa, nu poate fi ucenicul meu" - Luca 14:26.

Cu alte cuvinte, iubire crestina... aceeasi cu care inchizitia a ucis cu bestialitate milioane de oameni nevinovati, pardon, vinovati ca nu credeau in rabinul Isus!
unii ar trebui sa-si vada de treaba lor si sa nu se mai bage in ceva ce ii depaseste. iti pot da zeci de citate din aceasi carte care ti le contraice pe aceastea.

Stiu si asta dovedeste de cat de duplicitara este cartea voastra ”sfanta”, ce spune intr-un loc, contrazice in altul Laughing intr-asa fel incat sa serveasca, cat se poate de bine intereselor raului!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:28 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:

asta ii ziceam si eu, dar el nu, ca cica biblia e adunatura de carti sa ca nu trebuie citita in ansamblu. dar daca ar citi-o in ansamblu ar fi nevoit sa stearga forumul

Ba mai rau decat atat ...atunci ar fi cazul sa ma internez in acelasi pavilion cu Isus sau Dumnezeu ...adica la spitalul de glumeti periculosi de la Jebel.

Poi cat de nebun trebuie sa fi sa crezi ca 66 de carti cu texte din diferite religii sustin o singura idee ...adica Minciuna Crestina... Very Happy Very Happy Very Happy
daca citesti VT de la cap la coada, iti zic eu ca ai sa intelegi cum sta treaba. la fel si cu NT. crezi ca acele carti au fost alese asa sa se afle aia in treaba?

dar oricum tu, chiar daca ai sa citesti Scufita Rosie, nu ai s-o intelegi. probabil si acolo o sa citesti cate un rand din fiecare pagina si ai sa ajungi la concluzia ca Scufita era c***a, lupul era un amarat care cauta de mancare si bunicuta era hmmmmm, aici te descurci tu.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:32 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
Apopii a scris:

"Sa nu credeti ca am venit sa aduc pacea pe pamânt. N-am venit sa aduc pacea, ci sabia" - Matei 10:34.
"Cine n-are sabie, sa-si vânda haina si sa-si cumpere o sabie" - Luca 22:36.
"Cât despre vrasmasii mei, care n-au vrut sa împaratesc eu peste ei, aduceti-i încoace, si taiati-i înaintea mea." - Luca 19:27.
"Credeti ca am venit sa aduc pace pe pamant? Eu va spun: nu; ci mai degraba desbinare." - Luca 12:51.
"Daca vine cineva la mine si nu uraste pe tatal sau, pe mama-sa, pe nevasta-sa, pe copiii sai, pe fratii sai, pe surorile sale, ba chiar însasi viata sa, nu poate fi ucenicul meu" - Luca 14:26.

Cu alte cuvinte, iubire crestina... aceeasi cu care inchizitia a ucis cu bestialitate milioane de oameni nevinovati, pardon, vinovati ca nu credeau in rabinul Isus!
unii ar trebui sa-si vada de treaba lor si sa nu se mai bage in ceva ce ii depaseste. iti pot da zeci de citate din aceasi carte care ti le contraice pe aceastea.

Stiu si asta dovedeste de cat de duplicitara este cartea voastra ”sfanta”, ce spune intr-un loc, contrazice in altul Laughing intr-asa fel incat sa serveasca, cat se poate de bine intereselor raului!
probabil si Osho era un tip duplicitar, ca la prima vedere ai avea impresia ca se contrazicea mereu, dar daca aprofundai tot ce zicea, totul prindea un sens. dar probabil pentru voi, chestiile astea de gandire, va depasesc. cred ca in timpul scolii voi invatati totul mecanic si in cateva zile uitati tot. asa si cu toata CUNOASTEREA iRATIONALA asta a voastra: citim citim citim pana o luam razna si nu mai suntem in stare sa ne dam seama ca Bin Laden nu a daramat turnurile gemene. CU ALTE CUVINTE NU SUNTETI CAPABILI SA VEDETI DINCOLO DE AMBALAJ. PUNCT
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:34 pm

apopii
Citat :

O CARTE CARE PROMOVEAZA 99% VALORI BUNE, POZITIVE, dupa a carei lectura poti ramane cu principiul general exprimat - IUBIRE, este imposibil sa serveasca intereselor raului.
MAI ALES CA IN APOCALIPSA, BIBLIA IL DEMASCA RAUL!

suntem constienti ca satan prin oamenii condusi de el, papalitatea, a modificat biblia in nenumarate randuri.
numai satan si oamenii lui, pot veni azi si pune problema contradictiilor din biblie, stiind foarte bine modificarile pe care le au introdus.
cata ipocrizenie, dupa ce denaturezi mesajului lui dzeu din biblie, despre care isus ne a avertizat, apari si combati biblia!!!
BIBLIE CARE ORICUM O INTOARCETI ARE UN EVIDENT MESAJ VALOROS - IUBIREA!

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 9:48 pm

Multa ”iubire” mai aduce biblia asta a voastra! V-a luat dumnezeu mintile de nu mai reusiti sa intelegeti ce-i aia iubire si s-o confundati cu ura, iar crimei ii spuneti binefacere!

Zeul vostru-i zeul raului, acum nu ca ar exista in realitate, dar invataturile sale create de o mana de iudei dusi cu pluta, v-au luat mintile!

6. De te va îndemna în taină fratele tău, fiul tatălui tău, sau fiul mamei tale, sau fiul tău, sau fiica ta, sau femeia de la sânul tău, sau prietenul tău care este pentru tine ca sufletul tău, zicând: Haidem să slujim altor dumnezei, pe care tu și părinții tăi nu i-ați știut,
7. Dumnezeilor acelor popoare, care locuiesc împrejurul tău, aproape sau departe de tine, de la un capăt până la celălalt al pământului,
8. Să nu te învoiești cu ei, nici să-i asculți; să nu-i cruțe ochii tăi, să nu-ți fie milă de ei, nici să-i ascunzi;
9. Ci ucide-i; mâna ta să fie înaintea tuturor asupra lor, ca să-i ucidă, și apoi să urmeze mâinile a tot poporul.

Halal invataturi de bine, sa-ti ucizi oamenii cei mai apropiati de suflet (pentru cei ce au suflet, evident), doar pentru ca au alta credinta!

Voi cautati raul la altii, cand el sta in propriul vostru dumnezeu!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Vin Iul 15, 2011 10:19 pm

Apopii a scris:
Multa ”iubire” mai aduce biblia asta a voastra! V-a luat dumnezeu mintile de nu mai reusiti sa intelegeti ce-i aia iubire si s-o confundati cu ura, iar crimei ii spuneti binefacere!

Zeul vostru-i zeul raului, acum nu ca ar exista in realitate, dar invataturile sale create de o mana de iudei dusi cu pluta, v-au luat mintile!

6. De te va îndemna în taină fratele tău, fiul tatălui tău, sau fiul mamei tale, sau fiul tău, sau fiica ta, sau femeia de la sânul tău, sau prietenul tău care este pentru tine ca sufletul tău, zicând: Haidem să slujim altor dumnezei, pe care tu și părinții tăi nu i-ați știut,
7. Dumnezeilor acelor popoare, care locuiesc împrejurul tău, aproape sau departe de tine, de la un capăt până la celălalt al pământului,
8. Să nu te învoiești cu ei, nici să-i asculți; să nu-i cruțe ochii tăi, să nu-ți fie milă de ei, nici să-i ascunzi;
9. Ci ucide-i; mâna ta să fie înaintea tuturor asupra lor, ca să-i ucidă, și apoi să urmeze mâinile a tot poporul.

Halal invataturi de bine, sa-ti ucizi oamenii cei mai apropiati de suflet (pentru cei ce au suflet, evident), doar pentru ca au alta credinta!

Voi cautati raul la altii, cand el sta in propriul vostru dumnezeu!
asta era legea veche a VT, legea noua a NT e diferita. in VT legea trebuia respectata, de aceea au fost date acele legi dure. era nevoie de disciplina pentru poporul israelian, de aceea au fost date acele legi.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 12:25 am

DOMNILOR, fac apel la capacitatea voastra de intelegere,
ACEST TOPIC ESTE DESTINAT SUBIECTULUI MASONERIE, va rog din suflet,
pentru dezbaterea altor subiecte care nu au nici o legatura cu acesta,
postati pe alte topicuri corespunzatoare, sau creati un nou topic cu subiectul respectiv,
si va vom raspunde, in masura in care avem cunostiinte despre acel subiect.

haideti sa nu deviem de la subiectul principal,
altfel ne vor incrimina oamenii pentru lipsa de seriozitate.
sa nu facem abuz de timpul liber al vizitatorilor, care oricum este limitat.
cine doreste sa citeasca despre masonerie trebuie sa gaseasca aici dezbateri semnificative acestui subiect, nu alte povesti nemuritoare.
solicit intelegere din partea voastra si cooperare, necesare in orice societate civilizata,
pentru a nu devia de la subiectul acestui topic, observand ultimele postari total inafara subiectului

va multumesc anticipat!

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Localizare : greu de gasit
Puncte : 483

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 12:33 am

o completare la mesajul precedent.....

VA ROG, SA RESPECTAM O REGULA DE BUN SIMT CARE ARE MARE APLICARE IN PEDAGOGIE SI INTRO SOCIETATE CIVILIZATA:

CRITICAM IDEEA, NU PERSOANA!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 1:25 am

adevarul a scris:
apopii
cata ipocrizenie, dupa ce denaturezi mesajului lui dzeu din biblie, despre care isus ne a avertizat, apari si combati biblia!!!
adevarul a scris:

VA ROG, SA RESPECTAM O REGULA DE BUN SIMT CARE ARE MARE APLICARE IN PEDAGOGIE SI INTRO SOCIETATE CIVILIZATA:

CRITICAM IDEEA, NU PERSOANA!

lol!

Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 1:38 am

Francmasoneria (sau „masoneria“), ca instituție, este un ordin inițiatic ai cărei membri sunt înfrățiți prin idealuri comune morale, spirituale și sociale (și in unele cazuri chiar politice), prin inițierea conformă unui ritual comun, prin jurământul depus pe una din cărțile sfinte ale marilor religii (Biblia, Coranul, Dao de Jing, Vedele hinduse, Tripitaka budiste, sau alte scrieri considerate sacre) și, în majoritatea ramificațiilor, de credința într-o „ființă supremă“, un „Mare Arhitect al Universului“. Organizațiile masonice, prezente în majoritatea țărilor, se regăsesc sub forma obediențelor autonome, ele însele compuse din loji albastre (zise și ateliere) de câte 7-50 de persoane (uneori chiar mai multe).

Francmasoneria desemnează în același timp o disciplină spirituală, precum Alchimia, și instituția tradițională care reunește practicanții acestei discipline, în loji sau confederații de loji, numite Mari loji.

Biserica Ortodoxă a Greciei, în ședința din 12 octombrie 1933, a hotărât că „francmasoneria nu poate fi compatibilă cu creștinismul“ și că „toți fiii credincioși ai bisericii trebuie să se ferească de francmasonerie“. Biserica Ortodoxă Română, prin ședința Sfântului Sinod din 11 martie 1937, aprobă anatemizarea francmasoneriei, considerând-o ocultă și anticreștină. Astfel, Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române din 1937 a hotărât că se impune „o acțiune persistentă publicistică și orală de demascare a scopurilor și activității nefaste ale acestei organizații”. În cazul în care nu se căiesc, „Biserica le va refuza slujba la moarte. De asemenea, le va refuza prezența ca membri în corporațiile bisericești“. Această poziție mai este oficială și astăzi; totuși, unii clerici, chiar și arhierei, sunt francmasoni.

După 1990, o altă mișcare religioasă din România care a promovat o imagine malefică a francmasoneriei este Mișcarea de Integrare în Absolut (MISA).

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Francmasonerie

MISA mana-n mana cu bisericile crestin-ortodoxe au pus gand rau francmasoneriei si vor s-o scoata satanica, cu alte cuvinte, hotul striga HOTUL!

GaSpAr
Arcas
Arcas

Varsta : 26
Localizare : Iasi
Puncte : 966

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 10:04 am

Apopii a scris:
Francmasoneria (sau „masoneria“), ca instituție, este un ordin inițiatic ai cărei membri sunt înfrățiți prin idealuri comune morale, spirituale și sociale (și in unele cazuri chiar politice), prin inițierea conformă unui ritual comun, prin jurământul depus pe una din cărțile sfinte ale marilor religii (Biblia, Coranul, Dao de Jing, Vedele hinduse, Tripitaka budiste, sau alte scrieri considerate sacre) și, în majoritatea ramificațiilor, de credința într-o „ființă supremă“, un „Mare Arhitect al Universului“. Organizațiile masonice, prezente în majoritatea țărilor, se regăsesc sub forma obediențelor autonome, ele însele compuse din loji albastre (zise și ateliere) de câte 7-50 de persoane (uneori chiar mai multe).

Francmasoneria desemnează în același timp o disciplină spirituală, precum Alchimia, și instituția tradițională care reunește practicanții acestei discipline, în loji sau confederații de loji, numite Mari loji.

Biserica Ortodoxă a Greciei, în ședința din 12 octombrie 1933, a hotărât că „francmasoneria nu poate fi compatibilă cu creștinismul“ și că „toți fiii credincioși ai bisericii trebuie să se ferească de francmasonerie“. Biserica Ortodoxă Română, prin ședința Sfântului Sinod din 11 martie 1937, aprobă anatemizarea francmasoneriei, considerând-o ocultă și anticreștină. Astfel, Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române din 1937 a hotărât că se impune „o acțiune persistentă publicistică și orală de demascare a scopurilor și activității nefaste ale acestei organizații”. În cazul în care nu se căiesc, „Biserica le va refuza slujba la moarte. De asemenea, le va refuza prezența ca membri în corporațiile bisericești“. Această poziție mai este oficială și astăzi; totuși, unii clerici, chiar și arhierei, sunt francmasoni.

După 1990, o altă mișcare religioasă din România care a promovat o imagine malefică a francmasoneriei este Mișcarea de Integrare în Absolut (MISA).

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Francmasonerie

MISA mana-n mana cu bisericile crestin-ortodoxe au pus gand rau francmasoneriei si vor s-o scoata satanica, cu alte cuvinte, hotul striga HOTUL!

tu te documentezi despre francmasonerie dupa wikipedia? Shocked esti dea dreptul naiv. informatii despre ea cu adevarat credibile, aflii de la membrii din interior, nu de la putzache de pe wikipedia

Apopii a scris:
francmasoneria nu este satanica? probabil nu stii la ce fel de ritualuri participa membrii ei. auzi la el MISA si BO( pericolul universului) au pus gand rau masoneriei( pura, inocenta, suava) Very Happy Very Happy Smile) .nu stiam ca MISA si BO acuza masoneria de pe toata planeta Very Happy cautati si voi declaratii ale unor fosti membrii ai masoneriei si ascultati ce zic ei nu ce zic amaratii de pe wikipedia. pfff
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 12:58 pm

propusem acea regula de bun simt, tocmai pentru ca greseli s au facut multe inainte, chiar si din partea mea, criticarea persoanei a devenit o idee des intalnita, de la care solicitam sa ne indepartam.

aplicarea ei ramane la latitudinea dorintei domniilor voastre!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 1:49 pm

"Albert Vigneau a fost maestru în Marea Lojă a Franței, fondator și membru al mai multor loji franceze. În 1934 a părăsit masoneria și a scris o carte intitulată „Loja masonică – revelațiile unui fost francmason” în care dezvăluie rolul jucat de această sectă satanică.

Acesta a parasit masoneria in urma unui Convent extraordinar al Marii Loji Naționale a Franței care are ca rezultat excluderea a 637 de membrii și 705 demisii. Cei excluși sunt însă exact cei care au demascat corupția din masonerie și s-au ridicat împotriva lui Stavisky. Printre ei se află Albert Vigneau și Amédée Dunet, fost secretar al Marii Loji
Naționale a Franței. Acesta din urmă publică un articol intitulat: „Cum s-a amestecat mafia masonică în scandalul Stavisky”. Rolul jucat de masonerie în această afacere este cert, din moment ce toți oamenii politici implicați sunt masoni, și însuși Stavisky era finanțatorul mai multor loji și al campaniilor electorale ale unor partide, după cum dezvăluie Albert Vigneau în cartea sa.

Masonii sunt mințiți încă de la început
„Am fost dezamăgit chiar din primul an de când am intrat în masonerie, scrie el. Mi-am dat repede seama că acela care dorea să intre în această societate era mințit încă de la început, ea fiindu-i prezentată drept ceea ce nu este, adică o societate de oameni liberi, cu bune moravuri și o judecată sănătoasă, care caută să cunoască adevărul în toate domeniile: moral, filozofic, științific, economic. Minciuni! Eu, care sunt mason cu ștate vechi, fondator de loji, o spun clar și răspicat: toate acestea sunt minciuni. Atelierele masonice nu sunt locuri în care se dă o inițiere filozofică, unde „facem oameni demni de a se numi oameni, cetățeni conștienți și luminați”, așa cum se pretinde în publicațiile lor de propagandă. Nu. În Atelierele masonice principalele ocupații sunt intrigile politice, anticlericalismul și laicitatea în sensul peiorativ al acestui cuvânt.

Intrigi politice și anti-spirituale sub paravanul sinistrelor jurăminte masonice
În cartea sa, Albert Vigneau povestește în detaliu cum a fost inițiat în masonerie, redă sinistrele jurăminte pe care le-a depus și apoi cum și-a dat seama că a fost mințit, fiindu-i speculate cele mai frumoase idealuri.
„Jur și promit în prezența Marelui Arhitect al Universului și a acestei respectabile adunări de masoni, în mod solemn și sincer, să nu revelez niciodată nici unul din misterele francmasoneriei care îmi vor fi încredințate, decât unui mason legitim sau într-o lojă regular constituită. Dacă nu voi repecta acest jurământ, pedeapsa va fi să mi se taie gâtul, să mi se smulgă limba și să fiu îngropat în nisipul mării, pentru ca fluxul și refluxul să mă ducă într-o uitare eternă...”

„După ce am fost acceptat în masonerie, continuă el, eram un participant asiduu. „Ornam” de 2-3 ori pe lună coloanele lojei de care aparțineam și făceam numeroase vizite și în alte ateliere. Trebuia doar să merit „mărirea de salariu” pe care o primisem în urma intrării în masonerie.

Masoneria dezvoltă în ființele umane slăbiciuni pe care le prezintă drept mari calități
Masoneria este antireligioasă, antipatriotică și se ocupă în mod ilegal de politică.
Acești oameni nu erau răi, unii aveau calități, însă atmosfera lojilor riscă să îi corupă chiar și pe cei mai buni. De ce? Pentru că ea dezvoltă în ființele umane slăbiciuni pe care le prezintă drept mari calități. În masonerie, umilința este înlocuită de mândrie și orgoliu, caritatea este înlocuită de urmărirea intereselor de grup, iar în locul sentimentelor religioase, aceasta dezvoltă raționalismul. Nu există respect pentru celelalte ființe umane, și cu atât mai puțin respect față de femei – masonii nu au deloc așa ceva. Adulterul este ceva curent în lumea lor, ar trebui numai să îi auziți cum vorbesc despre femei…"

aici voi face o paranteza, stim ce parere au ei despre femei.
ELITELE AU FOST CELE CARE AU PROMOVAT MISCAREA DE EMANCIPARE A FEMEII, DAR NU PENTRU MARETUL SLOGAN AL LIBERTATII FEMININE, CI PENTRU ACELA AL EXPUNERII NEGATIVE A FEMEII IN SOCIETATE, PENTRU NASTEREA CELOR MAI MARI INTRIGI!
femeia preocupata cu un nou centru de interes, isi neglijeaza familia, copiii care urmeaza o educatie in sens negativ si promovata in exces de elite.
femeia devine un obiect, bun pentru folosul elitelor si nasterea intrigilor, vedeti cele mai intalnite cazuri de santaj, cand femeia este folosita pentru atragerea guvernantilor, politicienilor in scandaluri publice.

femeia este o fiinta care trebuie sa fie respectata, ocrotita, care trebuie sa emane CULTURA, INTELIGENTA DAR SI DEMNITATE, RESPECT, DECENTA SI BUN SIMT,
nu ceea ce impun capetele incoronate ale elitelor, promovand in revistele finantate chiar de ei, moda desfranata, provocatoare si sexi!

feminismul a fost o miscare creata de elite cu scopul subminarii institutiei casatoriei si a familiei!

aaron russo - adevaratul motiv al emanciparii femeii si planul de distrugere a familiilor

http://www.youtube.com/watch?v=n_bIIP7NhL8&NR=1

continuare articol
"Cele trei scopuri secrete ale masoneriei: distrugerea creștinismului, crearea statului planetar, pervertirea familiei prin “emanciparea” femeilor și copiilor

fratele Offner a luat cuvântul și a spus: „Nu fac parte din Consiliul Ordinului, dar vreau să le vorbesc fraților.
Noi nu suntem însă pentru violența imediată. Trebuie să lucrăm în secret. Dacă nu ar exista secretul, imediat ce se va afla ceva despre proiectele noastre, toată munca ne va fi năruită. Ascunzându-ne, vom putea lucra nestingheriți și deodată totul va exploda precum o bombă, dar atunci va fi prea târziu pentru dușmanii noștri. Din păcate, unele din lucrurile pe care ei le-au aflat despre noi sunt prea exacte și prea bine documentate. ”
Domnule Vigneau, nu cunoașteți marile secrete ale francmasoneriei. Nu uitați că vă vorbește un grad 33, membru al Supremului Consiliu. Mai este necesar să vă spun că printre scopurile secrete ale francmasoneriei se află decreștinizarea Franței?
Supriza mea s-a transformat în stupoare, căci domnul Marechal avea reputația unui om tolerant, care respectă tradiția. Iar ceea ce spunea acum era exact pe dos față de ce i se povestea candidatului la intrarea în masonerie.
Atunci Marele Maestru mi-a reamintit care sunt scopurile masoneriei:
• Să răzbune moartea templierilor (n.n. Ordinul Templierilor a fost desființat în mod brutal de Biserică în secolul XIV, iar Marele Maestru al templierilor, Jacques de Molay, a fost ars pe rug pe 18 martie 1314. Din acest motiv ziua de 18 martie are o semnificație deosebită pentru masonerie, iar Biserica este considerată răspunzătoare pentru moartea templierilor). Cu această misiune sunt însărcinați masonii de grad 30, cavaler Kadosh.
• Să distrugă frontierele pentru a stabili statul universal, misiune cu care sunt însărcinați cei de grad 32, Sublim Prinț al Secretului Regal (n.n. acest stat universal planetar este același lucru cu „Noua Ordine Mondială” către care țintește fenomenul actual de globalizare).
• Să suprime familia tradițională prin emanciparea femeilor și copiilor după morala laică, misiune cu care sunt însărcinați cei de grad 33, Suveran Mare Inspector General.

Bibliografie:
Albert Vigneau – La loge maçonnique. Révélation d’un ex-Franc-Maçon, Paris, 1935.

"Masonii pângăresc tot ceea ce ating și cum sunt niște teribili „ating tot”, vai de țara în care puterea lor crește. Masonii lucrează în societatea noastră precum termitele. Elemente de dezintegrare, acești așa-ziși constructori sunt în realitate distrugători, ei omoară suflete. ”

Asasinatele în scop politic sunt perfect justificate pentru masoni

„Din punct de vedere religios și filozofic nu putem admite crima politică. Dar când este vorba de a apăra regimul republican consider că totul este permis. N-aș ezita să folosesc în unele cazuri o otravă care nu lasă urme, spre exemplu. Într-un caz de acest gen ne putem folosi și de hipnoză. Vom dirija un braț criminal către cel pe care vrem să îl lovim. Fraților, poate vă îndoiți de teoriile mele, dar știți desigur că eu sunt și președintele Societății Magnetice Franceze. De la distanță, putem acum să ne facem stăpâni pe o conștiință sau pe o voință pentru a le pune astfel în slujba răzbunării noastre.”

http://2blackjack1.wordpress.com/societati-secrete/masonerie/marturiile-unui-fost-francmason-albert-vigneau/

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 2:31 pm

adevarul a scris:
aici voi face o paranteza, stim ce parere au ei despre femei.
ELITELE AU FOST CELE CARE AU PROMOVAT MISCAREA DE EMANCIPARE A FEMEII, DAR NU PENTRU MARETUL SLOGAN AL LIBERTATII FEMININE, CI PENTRU ACELA AL EXPUNERII NEGATIVE A FEMEII IN SOCIETATE, PENTRU NASTEREA CELOR MAI MARI INTRIGI!
clanul Rockefeller a fost in spatele acestei miscari
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 2:54 pm

exact!
iar rockefeller era mason!!

"Pe aceeași cale, Fundațiile Rockefeller au finanțat mișcări pseudospirituale moderne, și chiar secte precum Hare Krishna. David Rockefeller a subvenționat personal felurite societăți pseudo-inițiatice, care dau asigurări că reprezintă tradiția pierdută, cum e cazul celei numite AMORC

Clanul Rockefeller n-a ezitat să obțină beneficii din momentele cele mai delicate care au caracterizat aceste ultime secole, negociind cu criminali și dicatori de tot soiul, în vremuri de pace dar și de război. Atât Războiul din Vietnam, cât și cel arabo-israelian din 1973, au provocat numeroase denunțuri, în care trusturile petroliere (printre ele, EXON și SOCONY ale lui Rockefeller) erau acuzate că obțineau beneficii din prima, și o promovau pe a doua, în scopul de a determina creșterea prețurilor la țiței. Așa au afirmat jurnalul Washington Observer și jurnalistul de investigație C. Baker în cartea sa intitulată Rockefeller și marea farsă a crizei energetice (The Great Rockefeller Energy Hoax, 1974).

Împreună cu Fundația Carnegie, clanul a finanțat programe de selecție rasială și eugenie în Germania nazistă."

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 2:59 pm

http://www.desteptati-va.ro/index.php/2011/05/17/fondatorii-clubului-bilderberg/

"Regizorul și realizatorul de documentare american Aaron Russo analizează în detaliu pentru prima dată mărturisirile uluitoare ale lui Nick Rockefeller, inclusiv predicțiile sale legate de evenimentele de la 11 septembrie și înscenarea terorismului, fondarea de către familia Rockefeller a mișcării feministe și planul ultim al elitei mondiale de reducere a populației și de implanturi cu microcipuri.

Într-un interviu, regizorul Aaron Russo povestește cum a verificat mărturisirile șocante ale lui Nick Rockefeller care i-a spus personal că scopul ultim al elitei mondiale este de a se ajunge la o populație controlată prin microcipuri și că războiul împotriva terorismului e o înscenare. Rockefeller a prezis cu unsprezece luni înainte ״evenimentul״ din 11 septembrie care a declanșat invadarea Irakului și Afganistanului. De asemenea, Rockefeller i-a spus lui Russo că familia sa a fondat și finanțat mișcările feministe cu scopul de a distruge familiile și că reducerea numărului populației este un scop fundamental al elitei mondiale.

„Scopul final este să fie toți implantați cu cipuri, să controlăm întreaga societate, iar bancherii și elita să controleze lumea”.

Rockefeller chiar l-a asigurat pe Russo că dacă ar intra în elită, cipul său ar fi marcat special astfel încât să se evite controlul nedorit de către autorități.

Mișcarea feministă sprijinită pentru distrugerea familiei tradiționale

noi, clanul Rockefeller am fondat mișcările feministe: noi! Noi deținem toate ziarele și toate televiziunile – Fundația Rockefeller”.

Rockefeller i-a explicat lui Russo care sunt cele două motive principale pentru care familia sa a finanțat mișcarea feministă: în primul rând, înainte de luptele pentru drepturi ale femeilor, bancherii nu puteau impune taxe pentru jumătate de populație; în al doilea rând, aceasta mișcare determină ca școlarizarea copiilor să se facă de la vârste mult mai mici, devenind posibilă mult mai ușor îndoctrinarea copiilor care sunt învățați să privească statul drept prima familie, desființând astfel modelul familiei tradiționale.

Reducerea populației la jumătate

Rockefeller a subliniat în repetate rânduri că „oamenii trebuie să fie conduși” de o elită, iar unul din mijloacele care ar duce la această stăpânire este reducerea populației. „Sunt prea mulți oameni în lume” zicea el și numărul oamenilor trebuie redus la cel puțin jumătate.

O problemă care a scăpat de sub controlul elitei, după cum reiese din conversațiile lui Rockefeller cu Russo, este conflictul dintre Israel si Palestina. La un moment dat soluția gravita în jurul ideii de a da fiecărui cetățean israelian câte un milion de dolari și de a-i muta în statul Arizona.

preluat de pe http://www.prisonplanet.com/

http://hristofor.wordpress.com/2009/01/14/masonul-nick-rockefeller-recunoaste-ca-scopul-elitei-mondiale-este-reducerea-la-jumatate-a-populatiei-globului-si-controlul-prin-implantul-de-microcipuri/

Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 5:33 pm

adevarul si Gaspar, eu v-as propune o alta regula de bun-simt; nu mai propagati atatea minciuni pe forum, ca nu toti oamenii sunt atat de prosti si de inculti ca sa va creada! Si... mai puneti si voi, macar din cand in cand, mana pe o carte, ca daca va faceti cultura generala de pe Youtube, unde posteaza filmulete fiecare individ care nu stie nimic, dar vrea sa se bage in seama, uite unde ajungeti... spuneti numai gogomanii si mai si credeti in ele... mai, mai...
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 5:37 pm

Lasa-i mai Black, ca nu sunt in stare sa priceapa, orice le-ai spune! Au in cap doar religie si atat... poate va veni si ziua cand vor fi cu adevarat credinciosi si vor manca doar ce le va da dumnezeul lor... si atunci sa vezi cum vor muri de foame cu ochii holbati catre un cer in care nu se afla nicio divinitate!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 5:46 pm

Black velvet a scris:
adevarul si Gaspar, eu v-as propune o alta regula de bun-simt; nu mai propagati atatea minciuni pe forum
bai copil nevinovat, toate aceste informatii vin din carti interzise, documentare, dezvaluri ale fostilor membrii de francmasonerie si tu ne zici ca astea sunt minciuni? daca lucrurile astea va depasesc stati drek in banca voastra si nu va mai bagati ca musca in lapte.

Black velvet a scris:
ca nu toti oamenii sunt atat de prosti si de inculti ca sa va creada
partea proasta pentru voi, e ca multa lume a inceput sa se mai trezeasca si sa nu mai creada tot ce se zice pe la TV( sursa voastra de informatie). dc voi astia sa opreasca internetul? iti zic eu, deoarece este foarte folositor impotriva lor.

Black velvet a scris:
ca daca va faceti cultura generala de pe Youtube, unde posteaza filmulete fiecare individ care nu stie nimic, dar vrea sa se bage in seama, uite unde ajungeti... spuneti numai gogomanii si mai si credeti in ele... mai, mai
pai toate informatiile ce le vezi pe youtube, ma rog unele sunt cam deplasate, dar majoritatea vin din carti si documentare.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 5:56 pm

GaSpAr a scris:
daca lucrurile astea va depasesc stati drek in banca voastra si nu va mai bagati ca musca in lapte.

Eu cred ca voi sunteti ca musca-n ”lapte” pe forumul asta! Mergeti dreaq pe forumul crestin, ca acolo-i plin de oi care sa creda gogomaniile voastre! Dar ce sa-i faci... ca orice crestin smerit si plin de umilinta, va bagati in ”casa” altuia ca s-o umpleti de laturi!

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 5:57 pm

black velvet
Citat :
adevarul si Gaspar, eu v-as propune o alta regula de bun-simt; nu mai propagati atatea minciuni pe forum, ca nu toti oamenii sunt atat de prosti si de inculti ca sa va creada!

noi nu propagam minciuni, NOI DEZVALUIM ADEVARUL SUSTINUT DE EVENIMENTE SI REALITATE!!
in schimb voi nu faceti altceva decat sa atacati si sa denaturati mesajul nostru, sa jigniti in lipsa de adevaruri.

CYBERMAN
Citat :
Lasa-i mai Black, ca nu sunt in stare sa priceapa, orice le-ai spune! Au in cap doar religie si atat...

noi am demonstrat ca nu avem in cap numai religie, dezbatand subiecte despre evolutia omenirii si stiintei, civilizatii, progresul stiintific, istorie si organizatii secrete.
cei care au aratat ca au in cap numai anti-religie sunteti voi.
nu sunteti capabili nici sa va sustineti ipotezele si opiniile, tocmai pentru ca sunt niste minciuni.

mentionez ca de acum inainte nu voi mai raspunde provocarilor voastre fara logica si continut, sau postarilor jignitoare.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 5:59 pm

Apopii a scris:

Ce vrei si tu acum, sa le spuna saru-mana ca scot oamenii din negura mintala numita religie, incearca si ei sa muste din mana care aduce progresul omenirii!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 6:05 pm

adevarul a scris:
black velvet

noi nu propagam minciuni, NOI DEZVALUIM ADEVARUL SUSTINUT DE EVENIMENTE SI REALITATE!!

Da, din realitatea care exista doar in mintea voastra plina de teorii ale conspiratiei si dumnezei inchipuiti! Voi nu puteti pricepe ca nu mai traim in evul mediu ca sa mai credem in astfel de gogomanii?

Dar voi nu puteti intelege ca ne-am saturat de aiureli religioase si precum orice habotnic va faceti nevoile in bunul-simt si ne indrugati aceleasi minciuni si halucinatii care au intunecat mintea oamenilor timp de 2000 de ani!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 6:10 pm

Black velvet a scris:
Apopii a scris:

Ce vrei si tu acum, sa le spuna saru-mana ca scot oamenii din negura mintala numita religie, incearca si ei sa muste din mana care aduce progresul omenirii!
abia astept sa va vad fetele, cand veti fi ca la taiere cand va vor rade de pe fata pamantului, ca si asa plante e suprapopulata nu. sa vad atunci cand in loc de numele vostru real, sa va strige NR 569 sau NR 847. oamenii ca voi merita sa sufere.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 10:51 pm

GaSpAr a scris:
oamenii ca voi merita sa sufere.

De ce, pentru ca nu sunt inchinatori la dumnezeul vostru si au devenit constienti de faptul ca oamenii au suprapopulat planeta, la indemnul aceluiasi dumnezeu biblic, si ca s-a ajuns intr-un punct critic de la care ecosistemul planetar incepe sa se dea peste cap?

Mai multa populatie, inseamna mai multa industrie poluanta, mai multe deseuri, mai multe guri care cer de mancare, concomitent cu scaderea suprafetelor agricole si a celor impadurite, care sunt plamanul planetei si care asigura necesarul de hrana!

Ani de-a randul s-au tras semnale de alarma in ceea ce priveste suprapopularea si s-a incercat constientizarea populatiei in vederea scaderii natalitatii. Unele state au facut chiar efortusi intense in aceasta privinta, dar s-a esuat, cine era sa inteleaga... credinciosii care asculta de indemnurile unui dumnezeu iluzoriu si inventat de vechii iudei si care au impresia ca vine ala din ceruri si le lasa nevestele insarcinate? Ca doar nu degeaba auzi: ”mi l-a dat dumnezeu!”.

Acum dati vina pe francmasonerie ca vrea sa va omoare Laughing Hai sa fim seriosi! Or fi avand si aia destule bube-n cap, dar nici chiar asa! Daca diversi oameni lucizi la minte trag semnale de alarma in privinta suprapopularii si mai sunt si masoni, gata, masoneria vrea sa ne omoare! Hai ca nu suntem copii! Aia cauta solutii de rezolvare a problemei, iar voi daca nu ati auzit decat de moarte si apocalipse in biblia aia a voastra, normal ca nu va duce mintea decat la metode dintr-astea bazate pe uciderea oamenilor!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 6:50 am

Apopii a scris:
Aia cauta solutii de rezolvare a problemei, iar voi daca nu ati auzit decat de moarte si apocalipse in biblia aia a voastra, normal ca nu va duce mintea decat la metode dintr-astea bazate pe uciderea oamenilor!

Dupa mintea lor "solutia chinezeasca" pentru reducerea sporului demografic ...este una a Diavolului!
In timp ce "solutia Diabolica" a religiilor - de a aduce pe lume atati copii cat le "da Dumnezeul" (care nu da niciodata nimic) ... face ca acei copii satui de asteptat "ajutorul lui Dumnezeu" dar si satui de viata lor in mizerie, saracie si fanatism religios ... ajung niste loozeri frustrati care fac degeaba umbra pamantului ... care privind la viata imbelsugata pe care o au cei nascuti, educati si pregatiti ptr viata in tarile dezvoltate ...devin din frustrati teroristi periculosi, care in loc sa arunce in aer popimea si bisericile care ii mint intruna, promitind ajutorul unui Allah "atotputernic" care nu mai vine ... ucid oameni si copii nevinovati din lumea occidentala care au inteles bine ca ajutorul nu vine din cer ...ci din rezultatele propriei lor munci.

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 8:34 am

apopii
Citat :
Mai multa populatie, inseamna mai multa industrie poluanta, mai multe deseuri, mai multe guri care cer de mancare, concomitent cu scaderea suprafetelor agricole si a celor impadurite, care sunt plamanul planetei si care asigura necesarul de hrana!

te rog, sa te uiti in romania cati tarani simpli sau producatori romani de produse agricole, stau cu marfa pana se strica, si o arunca, cum produsele agricole, fructe, legume se usuca si putrezesc pe campuri datorita conditiilor extreme ale uniunii europene, incat producatorilor le este imposibil sa vanda, sau cumparatorilor le este imposibil sa cumpere datorita salariilor de mizerie si a preturilor gigant.
UNIUNEA EUROPEANA INFIINTATA DE MASONI, DE ELITE, IMPREUNA UN FMI UL PROSTESC LUMEA!!!! ACESTI CRIMINALI ATENTEAZA LA INTERESELE NATIONALE ALE TARILOR SI INTERESELE INDIVIDULUI!

oamenii nu au ce manca datorita lor, care prin toate mijloacele incearca sa opreasca productia unei tari, pentru a ajuta productia propriilor lor membri din masoneria, (stim foarte bine cand intri in masoneria, hop esti avansat si in functie sau esti ajutat in afaceri), care vind la preturi enorme.

http://2blackjack1.wordpress.com/societati-secrete/masonerie/marturiile-unui-fost-francmason-albert-vigneau/

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 9:40 am

De prostit lumea o prostesc preotii si imami care va promit ajutorul lui Allah.
Faptul ca taranii romani nu-si pot vinde produsele nu are absolut nimic comun cu UE ci cu dezinteresul Romaniei ptr agricultura.

Dar nici asta nu ar fi nicio problema daca Allah nu ar lasa lucrurile pe mana masoneriei ... si la "puterea" sa "nelimitata" ar intermedia intre flamanzii care nu au ce manca si taranii romani care nu au unde sa isi vanda cele 10 kg de rosii din gradina lor si astfel prin aceasta "intermediere divina" ar fi simplu si urgent rezolvata situatia!
Problema este ca Allah este la fel de potent ca si piticul de gradina Yahwe care si-a primit puterile de la criminalul Constantin cel Mare cel care l-a deposedat de "puteri" pe Sol Invictus si le-a facut cadou lui "yahwele cu copii" ...si se pare ca este la fel de "capabil" ca acesta sa faca absolut nici cel mai mic lucru bun sau folositor ... in schimb este capabil sa le ia mintile unora care i s-au VANDUT, astfel ca acestia sa UCIDA copii nevinovati in statiile de autobus, gari sau metro ... bineinteles in numele LUI ... si daca aceasta bicisnicie este prea mica ... ii mai si rasplatest pe acesti diavoli sinucigasi oferindu-le zeci de hurii in cer ...adica sinonimul cuvantului german care suna identic dar tradus in l. romana inseamna "curve"!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 10:21 am

soimos, tu ai alta ipoteza in mintea ta, decat aceea ca UN DUMNEZEU INEXISTENT PENTRU TINE, A CREAT TOATE PROBLEMELE LUMII??

tu nu stii altceva decat sa jignesti si sa faci o propaganda anti-religie, care in capul tau este vinovata de tot, insa postarile tale sunt lipsite de continut si argumente, precum si de maturitate.

te rog, frumos sa mergi pe alt topic pentru "imprastierea cu noroi in religie", noi pe acest topic:
DISCUTAM DESPRE MASONERIE, DESPRE CINE CONDUCE LUMEA, SUBIECTE SERIOASE SI IMPORTANTE, SEMNIFICATIVE PENTRU EVOLUTIA SOCIETATII SI A OMENIRII IN ANSAMBLUL EI, respectiv pentru credinciosi si necredinciosi.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 1:21 pm

va recomand un link unde se afla FILMUL DOCUMENTAR ENDGAME - PLANUL SUBJUGARII GLOBALE

Niciodată pana acum vreun documentar nu a reușit să semnaleze mai convingător și mai alarmant planurile din agenda celor care doresc să controleze lumea.

http://video.google.com/videoplay?docid=1072276417817018047#
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 2:32 pm

RIDICATE DE UN GRUP SELECT, PIETRELE GHID DIN GEORGIA, SUNT UN TESTAMENT AL PLANULUI ELITEI PENTRU O RELIGIE MONDIALA, LEGI GLOBALE, CU O CURTE DE JUSTITIE GLOBALA SI O ARMATA CARE SA O IMPUNA.
INSCRIS IN PIATRA ESTE SCRIS CA POPULATIA SA NU DEPASEASCA NICIODATA 500 DE MILIOANE, pentru ca in aceasta situatie ar fi greu de controlat de elite.

Te rog sa nu mai scrii cu litere de tipar si cu Bold ...ca sunt nevoit ca in viitor sa-ti sterg postarile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 2:39 pm

Citat :

tu nu stii altceva decat sa jignesti si sa faci o propaganda anti-religie, care in capul tau este vinovata de tot, insa postarile tale sunt lipsite de continut si argumente, precum si de maturitate.
Asta nu e mare bai!
Argumentele le gasesti in istorie ...
Si daca stii sa judeci realitatea dupa FAPTE ...atunci ai si tu DOVADA ca religia crestina este cea mai bicisnica organizatie din Istoria umanitatii ...si asta este SUFICIENT sa ai motive sa o critici!
Rau este faptul ca Islamul se grabeste sa o ajunga din urma!
Citat :

[b]DISCUTAM DESPRE MASONERIE, DESPRE CINE CONDUCE LUMEA
Poi eu stiu ca am clarificat subiectul asta atunci cand am stabilit ca Masoneria conduce doar ELITELE ...si BIserica conduce Prostimea ...ce e atat de greu de inteles?
Nu ti-am arata si faptul ca tu insati esti un exemplu ca esti condus de Biserica/Moschee?

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   

Sus In jos

Vocea francmasoneriei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: