Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Vocea francmasoneriei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 6:10 pm

Black velvet a scris:
Apopii a scris:

MISA mana-n mana cu bisericile crestin-ortodoxe au pus gand rau francmasoneriei si vor s-o scoata satanica, cu alte cuvinte, hotul striga HOTUL!

Ce vrei si tu acum, sa le spuna saru-mana ca scot oamenii din negura mintala numita religie, incearca si ei sa muste din mana care aduce progresul omenirii!
abia astept sa va vad fetele, cand veti fi ca la taiere cand va vor rade de pe fata pamantului, ca si asa plante e suprapopulata nu. sa vad atunci cand in loc de numele vostru real, sa va strige NR 569 sau NR 847. oamenii ca voi merita sa sufere.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Sam Iul 16, 2011 10:51 pm

GaSpAr a scris:
oamenii ca voi merita sa sufere.

De ce, pentru ca nu sunt inchinatori la dumnezeul vostru si au devenit constienti de faptul ca oamenii au suprapopulat planeta, la indemnul aceluiasi dumnezeu biblic, si ca s-a ajuns intr-un punct critic de la care ecosistemul planetar incepe sa se dea peste cap?

Mai multa populatie, inseamna mai multa industrie poluanta, mai multe deseuri, mai multe guri care cer de mancare, concomitent cu scaderea suprafetelor agricole si a celor impadurite, care sunt plamanul planetei si care asigura necesarul de hrana!

Ani de-a randul s-au tras semnale de alarma in ceea ce priveste suprapopularea si s-a incercat constientizarea populatiei in vederea scaderii natalitatii. Unele state au facut chiar efortusi intense in aceasta privinta, dar s-a esuat, cine era sa inteleaga... credinciosii care asculta de indemnurile unui dumnezeu iluzoriu si inventat de vechii iudei si care au impresia ca vine ala din ceruri si le lasa nevestele insarcinate? Ca doar nu degeaba auzi: ”mi l-a dat dumnezeu!”.

Acum dati vina pe francmasonerie ca vrea sa va omoare Laughing Hai sa fim seriosi! Or fi avand si aia destule bube-n cap, dar nici chiar asa! Daca diversi oameni lucizi la minte trag semnale de alarma in privinta suprapopularii si mai sunt si masoni, gata, masoneria vrea sa ne omoare! Hai ca nu suntem copii! Aia cauta solutii de rezolvare a problemei, iar voi daca nu ati auzit decat de moarte si apocalipse in biblia aia a voastra, normal ca nu va duce mintea decat la metode dintr-astea bazate pe uciderea oamenilor!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 6:50 am

Apopii a scris:
Aia cauta solutii de rezolvare a problemei, iar voi daca nu ati auzit decat de moarte si apocalipse in biblia aia a voastra, normal ca nu va duce mintea decat la metode dintr-astea bazate pe uciderea oamenilor!

Dupa mintea lor "solutia chinezeasca" pentru reducerea sporului demografic ...este una a Diavolului!
In timp ce "solutia Diabolica" a religiilor - de a aduce pe lume atati copii cat le "da Dumnezeul" (care nu da niciodata nimic) ... face ca acei copii satui de asteptat "ajutorul lui Dumnezeu" dar si satui de viata lor in mizerie, saracie si fanatism religios ... ajung niste loozeri frustrati care fac degeaba umbra pamantului ... care privind la viata imbelsugata pe care o au cei nascuti, educati si pregatiti ptr viata in tarile dezvoltate ...devin din frustrati teroristi periculosi, care in loc sa arunce in aer popimea si bisericile care ii mint intruna, promitind ajutorul unui Allah "atotputernic" care nu mai vine ... ucid oameni si copii nevinovati din lumea occidentala care au inteles bine ca ajutorul nu vine din cer ...ci din rezultatele propriei lor munci.

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 8:34 am

apopii
Citat :
Mai multa populatie, inseamna mai multa industrie poluanta, mai multe deseuri, mai multe guri care cer de mancare, concomitent cu scaderea suprafetelor agricole si a celor impadurite, care sunt plamanul planetei si care asigura necesarul de hrana!

te rog, sa te uiti in romania cati tarani simpli sau producatori romani de produse agricole, stau cu marfa pana se strica, si o arunca, cum produsele agricole, fructe, legume se usuca si putrezesc pe campuri datorita conditiilor extreme ale uniunii europene, incat producatorilor le este imposibil sa vanda, sau cumparatorilor le este imposibil sa cumpere datorita salariilor de mizerie si a preturilor gigant.
UNIUNEA EUROPEANA INFIINTATA DE MASONI, DE ELITE, IMPREUNA UN FMI UL PROSTESC LUMEA!!!! ACESTI CRIMINALI ATENTEAZA LA INTERESELE NATIONALE ALE TARILOR SI INTERESELE INDIVIDULUI!

oamenii nu au ce manca datorita lor, care prin toate mijloacele incearca sa opreasca productia unei tari, pentru a ajuta productia propriilor lor membri din masoneria, (stim foarte bine cand intri in masoneria, hop esti avansat si in functie sau esti ajutat in afaceri), care vind la preturi enorme.

http://2blackjack1.wordpress.com/societati-secrete/masonerie/marturiile-unui-fost-francmason-albert-vigneau/

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 9:40 am

De prostit lumea o prostesc preotii si imami care va promit ajutorul lui Allah.
Faptul ca taranii romani nu-si pot vinde produsele nu are absolut nimic comun cu UE ci cu dezinteresul Romaniei ptr agricultura.

Dar nici asta nu ar fi nicio problema daca Allah nu ar lasa lucrurile pe mana masoneriei ... si la "puterea" sa "nelimitata" ar intermedia intre flamanzii care nu au ce manca si taranii romani care nu au unde sa isi vanda cele 10 kg de rosii din gradina lor si astfel prin aceasta "intermediere divina" ar fi simplu si urgent rezolvata situatia!
Problema este ca Allah este la fel de potent ca si piticul de gradina Yahwe care si-a primit puterile de la criminalul Constantin cel Mare cel care l-a deposedat de "puteri" pe Sol Invictus si le-a facut cadou lui "yahwele cu copii" ...si se pare ca este la fel de "capabil" ca acesta sa faca absolut nici cel mai mic lucru bun sau folositor ... in schimb este capabil sa le ia mintile unora care i s-au VANDUT, astfel ca acestia sa UCIDA copii nevinovati in statiile de autobus, gari sau metro ... bineinteles in numele LUI ... si daca aceasta bicisnicie este prea mica ... ii mai si rasplatest pe acesti diavoli sinucigasi oferindu-le zeci de hurii in cer ...adica sinonimul cuvantului german care suna identic dar tradus in l. romana inseamna "curve"!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 10:21 am

soimos, tu ai alta ipoteza in mintea ta, decat aceea ca UN DUMNEZEU INEXISTENT PENTRU TINE, A CREAT TOATE PROBLEMELE LUMII??

tu nu stii altceva decat sa jignesti si sa faci o propaganda anti-religie, care in capul tau este vinovata de tot, insa postarile tale sunt lipsite de continut si argumente, precum si de maturitate.

te rog, frumos sa mergi pe alt topic pentru "imprastierea cu noroi in religie", noi pe acest topic:
DISCUTAM DESPRE MASONERIE, DESPRE CINE CONDUCE LUMEA, SUBIECTE SERIOASE SI IMPORTANTE, SEMNIFICATIVE PENTRU EVOLUTIA SOCIETATII SI A OMENIRII IN ANSAMBLUL EI, respectiv pentru credinciosi si necredinciosi.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 1:21 pm

va recomand un link unde se afla FILMUL DOCUMENTAR ENDGAME - PLANUL SUBJUGARII GLOBALE

Niciodată pana acum vreun documentar nu a reușit să semnaleze mai convingător și mai alarmant planurile din agenda celor care doresc să controleze lumea.

http://video.google.com/videoplay?docid=1072276417817018047#
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 2:32 pm

RIDICATE DE UN GRUP SELECT, PIETRELE GHID DIN GEORGIA, SUNT UN TESTAMENT AL PLANULUI ELITEI PENTRU O RELIGIE MONDIALA, LEGI GLOBALE, CU O CURTE DE JUSTITIE GLOBALA SI O ARMATA CARE SA O IMPUNA.
INSCRIS IN PIATRA ESTE SCRIS CA POPULATIA SA NU DEPASEASCA NICIODATA 500 DE MILIOANE, pentru ca in aceasta situatie ar fi greu de controlat de elite.

Te rog sa nu mai scrii cu litere de tipar si cu Bold ...ca sunt nevoit ca in viitor sa-ti sterg postarile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 2:39 pm

Citat :

tu nu stii altceva decat sa jignesti si sa faci o propaganda anti-religie, care in capul tau este vinovata de tot, insa postarile tale sunt lipsite de continut si argumente, precum si de maturitate.
Asta nu e mare bai!
Argumentele le gasesti in istorie ...
Si daca stii sa judeci realitatea dupa FAPTE ...atunci ai si tu DOVADA ca religia crestina este cea mai bicisnica organizatie din Istoria umanitatii ...si asta este SUFICIENT sa ai motive sa o critici!
Rau este faptul ca Islamul se grabeste sa o ajunga din urma!
Citat :

[b]DISCUTAM DESPRE MASONERIE, DESPRE CINE CONDUCE LUMEA
Poi eu stiu ca am clarificat subiectul asta atunci cand am stabilit ca Masoneria conduce doar ELITELE ...si BIserica conduce Prostimea ...ce e atat de greu de inteles?
Nu ti-am arata si faptul ca tu insati esti un exemplu ca esti condus de Biserica/Moschee?

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Localizare : greu de gasit
Puncte : 483

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 3:41 pm

soimos
Citat :

Argumentele le gasesti in istorie ...
Si daca stii sa judeci realitatea dupa FAPTE ...atunci ai si tu DOVADA

exact, argumentele le gasesti in ISTORIE!
daca stii sa judeci realitatea dupa fapte, evenimente, documente ai si dovada faptului ca:
- elitele, cei care conduc lumea urmaresc crearea unui guvern unic, al unei monede unice si al unei religii unice, cea a lui satan.
- atentatele de la world trade center, au fost un complot realizat de CIA, GUVERNUL AMERICAN SI ELITE, pentru inventarea terorismului si invinuirii arabilor!
- razboiul din afganistan a avut ca scuza aceste atentate mincinoase si a avut ca scop preluarea resurselor si bogatiilor naturale ale afganistanului.
- razboiul din irak a avut acelasi scop al distrugerii unei tari dezvoltate, care contravine intereselor elitelor de a conduce lumea, precum si a preluarii resurselor si bogatiilor naturale.
- uciderea lui kennedy a avut ca scop indepartarea unui om care se impotrivea elitelor si incepuse sa i deconspire.
-crearea de elite a vaccinurilor ucigatoare cu scopul reducerii populatiei;
-gripa porcina, aviara, bacteria e-coli au fost provocate pentru terorizarea populatiei si convingerea ei sa accepte VACCINURI UCIGATOARE CREATE DE ELITE;

cele de mai sus sunt sustinute de zeci de documente, articole, publicatii, marturisiri, dezvaluiri facute de oameni de stiinta, cercetatori, istorici, spioni, fosti agenti CIA si FMI, membrii in masonerie chiar si declaratii facute de elite, pe care le am postat pe acest forum!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 5:17 pm

adevarul a scris:

exact, argumentele le gasesti in ISTORIE!
daca stii sa judeci realitatea dupa fapte, evenimente, documente ai si dovada faptului ca:
[b]- elitele, cei care conduc lumea urmaresc crearea unui guvern unic, al unei monede unice si al unei religii unice, cea a lui satan.
facute de elite, pe care le am postat pe acest forum![/u]
Pai parca trebuia sa imi raspunzi la faptele la care m-am referit eu ...si anume la milioanele de crime comise de Biserica Crestina ...si eventual despre Societatea Secreta Al Qaida ?

Cat despre " conducerea Lumii" ...este si la mintea cocosului ca este cel mai normal si natural lucru ca acestea sa conduca lumea ... si nu prostimea care cred totul a proasta dar nu-i duce mintea sa stie nimic!
adevarul a scris:

cele de mai sus sunt sustinute de zeci de documente, articole, publicatii, marturisiri, dezvaluiri facute de oameni de stiinta, cercetatori, istorici, spioni, fosti agenti CIA si FMI, membrii in masonerie chiar si declaratii facute de elite, pe care le am postat pe acest forum!

... si sunt combatute de alte sute de documente.
Vorbele goale NU SUNT ARGUMENTE...ci vorbarie a proasta ca sa treaca timpul ... bineinteles ca sunt si multi smecheri care doresc sa traiasca bine pe seama prostilor obisnuiti sa Creada orice ..asa a proasta !
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 5:31 pm

am scris despre cruciade si inchizitie in nenumarate randuri, acele crime au fost comise nu de biserica crestina, nu de credinciosi ci de catre cei care au condus biserica crestina, de papalitate condusa de lucifer, papi care au fost masoni.
am postat documente despre aceste subiecte.

am raspuns si la subiectul terorism si al qaida.
OSAMA BIN LADEN A FOST RECRUTAT SI INSTRUIT DE C.I.A, asa cum si SADAM HUSSEIN A FOST AGENT C.I.A. EI PRECUM SI ALTII, printre care si CEAUSESCU AU FACUT JOCUL ELITELOR, pana intrun punct, caci ei urmareau de fapt sa le afle secretele si sa si apere tarile.

SUA susținea Israelul în Peninsula Arabică și grupările fundamentaliste islamice în Afganistan.
Mulți dintre teroriștii din ziua de astăzi au fost ajutați și antrenați de SUA
acum 20 de ani.

Americanii au finanțat și au ajutat in diferite feluri grupările islamice în Afganistan pentru ca acestea erau cele mai bine pregătite pentru a lupta împotriva invaziei sovietice.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 5:51 pm

adevarul a scris:
am scris despre cruciade si inchizitie in nenumarate randuri, acele crime au fost comise nu de biserica crestina, nu de credinciosi ci de catre cei care au condus biserica crestina, de papalitate condusa de lucifer, papi care au fost masoni.
Ai postat pareri nu Documente!
Te pomenesti ca Biserica sunt zidurile goale si parasite ?
Dar ce biserica nu mai este multimea oamenilor credinciosi adunata in jurul religiei propovaduite de preoti in Biserica?

Poi daca acesti oameni au comis crimele inseamna ca Biserica le-a comis si nu institutia numita "birtul satului"!

Citat :

OSAMA BIN LADEN A FOST RECRUTAT SI INSTRUIT DE C.I.A, asa cum si SADAM HUSSEIN A FOST AGENT C.I.A. EI PRECUM SI ALTII,
Da ...e adevarat ...totr asa de adevarat ca si faptul ca erau arabi ... adica pasivi cu 1000 de fetze ... si de asta s-au convins si trupele MATO din Irak !
Un musulman nu va fi niciodata cu sufletul alaturi de un iudeu sau crestin caci ii socoteste porci si maimute situati in "Casa Razboiului"!
Adica cea care trebuie distrusa prin Jihad!(razboi sfant)!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 6:02 pm

eu nu comentez parerile personale ale membrilor forumului, nefondate.
eu comentez realitatea dovedita de fapte, realitatea care imi arata ca teroristii sunt la casa alba, ca multe din tarile europene sunt tinute intrun nivel de mizerie de catre uniune si fmi, ca revolutiile din tarile arabe sunt create cu scopul cresterii pretului petrolului, care va declansa automat cresterea preturilor la toate produsele, IMPLICIT SI VOIT PENTRU DECLANSAREA CELEI MAI MARI CRIZE DIN ISTORIA OMENIRII!

criza care va conduce la razboi, la sustinerea de catre elite cu arme a ambelor tabere, si la reducerea populatiei lumii!
toate aceste lucruri se afla in agenda elitelor, am postat multe documente, articole pe forum in acest sens.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 6:42 pm

adevarul a scris:
eu nu comentez parerile personale ale membrilor forumului, nefondate.
Nici nu am spus asta!
Tu comentezi doar parerile unor smecheri care doresc bani si popularitate!

Citat :

eu comentez realitatea dovedita de fapte, realitatea care imi arata ca teroristii sunt la casa alba,

Poi eu stiu ca Muhamed Ata si colegii din banda lui de la Al Qaida ... nu au ajuns la Casa Alba ...desi aveau in plan sa ajunga!
Oricum este rau ca nu au ajuns ca atunci nu ai fi avut tu pe cine sa dai vina !
Citat :

ca multe din tarile europene sunt tinute intrun nivel de mizerie de catre uniune si fmi,
Uniunea nu face decat sa dea miliarde !
Uite si Romania are de prim,it cca 30 de miliarde de EUR ...dar hoti care conduc tara nu sunt interesati de acesti bani ca nu se pot fura !
Asa ca nu este corect sa critici UE cea care a ridicat tari ca Grecia unde ca si in Romania furtul este sport national!

Cat despre banii de la FMI ...astia se dau doar prapaditilor ...mai exact cersetorilor ...si evident ca ceri garantii exagerate atunci cand dai bani imprumut unor cersetori !
Citat :

ca revolutiile din tarile arabe sunt create cu scopul cresterii pretului petrolului, care va declansa automat cresterea preturilor la toate produsele, IMPLICIT SI VOIT PENTRU DECLANSAREA CELEI MAI MARI CRIZE DIN ISTORIA OMENIRII!
Hai sa vedem si altfel!
Revolutiile din tarile arabe (care nu au nimic comun cu masoneria) sunt provocate de tineri care doresc DEMOCRATIA si o viata ca in occident ...si sunt confiscate (ca in Egipt) de islamistii fundamentalisti care viseaza la "republici islamice" in care fanaticii islamo-fascisti vor detine puterea!
Citat :

criza care va conduce la razboi, la sustinerea de catre elite cu arme a ambelor tabere, si la reducerea populatiei lumii!
Ce razboi visezi ...in UE nu va fi nici un razboi!

Si cred ca nici in lumea islamica nu va fi razboi .... ca voi il aveti pe Allah cel prea puternic care va ajuta de cate ori va rugati la el ...asa ca nu cred ca va refuza un sac de orez cand ii cereti vinerea la marea rugaciune!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 6:57 pm

teroristul care a antrenat pe cei ce au executat atentatele cu bomba din Londra a fost un informator al SUA și a fost eliberat după ce a ispășit doar patru ani și jumătate dintr-o posibilă sentință de 70 de ani.

Să nu uităm că creierul din spatele atentelor din Londra de pe 7 iulie 2005, Haroon Rashid Aswat, a fost unul dintre oamenii securității britanice. Fostul procuror al Departamentului de Justiție și expert in terorism, John Loftus, a revelat faptul că așa-numita grupare Al-Muhajiroun, cu bază în Londra, a luat naștere în perioada crizei din Kosovo, în care liderii fundamentaliști musulmani (sau ceea ce acum se cheamă Al-Qaeda), au fost recrutați de MI6 să lupte în Kosovo.

islamismul radical este încurajat și instigat de complexul militar-industrial al Statelor Unite.Aproape fiecare complot terorist săvârșit în ultimul deceniu, pentru care s-a mai și dat vina pe „islamismul radical”, a avut în realitate amprentele individuale ori combinate ale agențiilor de securitate a SUA, Marii Britanii, Canada și Israel și organismelor federale de aplicare a legii de peste tot.

Atentatorul cu bomba ascunsă pe sub haine

Al-Awlaki a fost ulterior cel care a pătruns pe un aeroport cu o bombă pe sub haine, el fiind acceptat la bordul unui avion printr-un ordin al Departamentului SUA, susținut de un bărbat îmbrăcat bine care-l însoțea pe Abdulmutallab în avion, cu toate că acesta era pe o lista a teroriștilor și nu avea nici pașaport. Martorul ocular și pasager al zborului Delta 253, Kurt Haskell, a dezvăluit ulterior că lui Umar Farouk Abdulmutallab i-a fost dată bomba de către guvernul SUA, pentru a se crea un pretext de punere în funcțiune a noilor aparate de scanare a oamenilor și pentru a stimula bugetul TSA.

Împușcăturile de la Fort Hood

Atacatorul de la Fort Hood, maior al armatei, Nidal Malik Hasan a comunicat în mod repetat cu presupușii lideri ai Al-Qaeda timp de aproape un an înainte de dezmățul său. FBI-ul știa că Hasan le trimitea e-mailuri teroriștilor, însă nu a făcut nimic, ba mai mult i-a permis acestuia să rămână la o bază a armatei americane și l-a invitat să participe la exercițiile Homeland Security. Hassan a fost, de asemenea, coordonat de către agentul Statelor Unite, Al-Awlaki.

Complotul din Portland

Persoana acuzată că ar fi încercat să arunce în aer un pom de Crăciun în piața Pioneer Courthouse, din Portland, Mohamed Osman Mohamud, a fost un țap ispășitor îngrijit și radicalizat de la început până la sfârșit de către FBI, ca parte a unui program de radicalizare și prindere în capcană. La scurt timp după știrile privind tentativa eșuată a atentatului cu bombă, a reieșit că FBI-ul l-a aprovizionat pe Mohamud în acest incident, cu o bombă falsă, un camion și un telefon mobil (pentru a fi utilizate ca detonator), precum și cu mii de dolari în numerar, la fiecare pas a complotului.

Masacrul din Mumbai în 2008

Omul acuzat de a fi creierul din spatele masacrului din 2008 de la Mumbai, David Headley, a fost un informator al Statelor Unite și a fost, de asemenea, la un moment dat, pe ștatul de plată al CIA.

Bomba „din pantofi”

Sute de suspecți de terorism au fost condamnați în instanțele civile federale, inclusiv condamnatul terorist cu bombă „din pantofi”, Richard Reid, care vizita moscheea Finsbury Park din nordul Londrei. Liderul spiritual al moscheii din Finsbury la acea vreme era Abu Hamza al-Masri, care a început să lucreze cu Serviciile de Securitate britanice, în 1997.

Complotul cu bombă de la sinagoga din New York

O grupare de așa-ziși teroriști musulmani a fost arestată în New York, pentru presupusul plan de a arunca în aer sinagogile din Bronx și de a ataca și a pune la pământ avioanele militare care decolau de la aeroportul Gărzii Naționale din New York. Bărbații au fost dotați cu rachete și explozibile false, inactive, de către un informator FBI, a raportat Christian Science Monitor. Două dintre capetele complotului de „moarte” care a fost exagerat la nesfârșit de către mass-media, s-au dovedit a fi doi consumatori de marijuana semi-retardați, așa cum ne-am obișnuit a fi cazul, ca urmare a nenumăratelor situații trecute, cu exact același mod de operare.

S-ar putea continua în mult mai multe pagini, listând detaliile fiecărui act major de terorism ce a avut loc după 11 septembrie, însă și înainte,
acte care s-au pus pe seama ,,islamismului radical”, cu toate acestea ulterior demonstrându-se că au fost puse la cale de către FBI, CIA și autoritățile britanice sau canadiene.

islamul radical este o creatură a complexului militar-industrial american, un copil bastard al noii ordini mondiale care este împuternicit de propriile noastre guverne pentru a fi folosit împotriva noastră. Beck și restul care regurgitează aceeași retorică, duc cetățenii americani în eroare prin a-i face a crede că islamul radical este el însuși noua ordine mondială, când de fapt islamul radical este abia o unealtă a noii ordini mondiale, aparținând încă de la bun început și fiind controlată de complexul militar-industrial american.

E un fapt ce poate fi dovedit acela că islamul radical este creat și provocat de complexul militar-industrial american, cu scopul ca aceasta să aibă propriul dușman astfel încât să justifice miliardele obținute anual din vânzările de armament, ce merg în paralel cu guvernul federal consumator de fonduri, care apoi îmbogățesc partenerii de pe piața publică ori privată, călcând în același timp în picioare drepturile cetățenilor americani.

http://www.zeitgeist-romania.ro/stiri/23-teroristul-care-a-antrenat-atentatorii-cu-bomba-din-londa-lucra-pentru-guvernul-sua
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 7:00 pm

Propaganda mincinoasa!

Acusi aflam ca teroristii care au decapitat cu sabia oameni nevinovati ...au fost chiar din familia lui Bush ...si ca Osama Ben Laden era verisor primar Hussein Obama!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 7:03 pm

De ce a fost omorat Ceausescu exact dupa ce a platit toate datoriile la FMI SI A REFUZAT SA SE MAI IMPRUMUTE?

intalnirea de la MOSCOVA a coducatorilor statelor, 4 decembrie 1989, si la intalnirea din MALTA unde a fost prezent si G. Bush, in zilele 2-3 decembrie 1989 s-a discutat
PROCESUL DE REFORMA MONETARA, SCHIMBAREA MONEDEI NATIONALE CU O ALTA MONEDA IMPUSA DE FMI, RESTRUCTURARE A ECONOMIEI, CONTROLUL actionarilor FMI ASUPRA ECONOMIEI, INDUSTRIEI SI ARMATEI ROMANA SI O NOUA REGIONALIZARE PLANETARA!!

PRIVATIZARE, RESTRUCTURARE, DISPONIBILIZARE ARME ALE FMI ULUI PENTRU A SCOATE ROMANIA LA VANZARE!
somaj, saracie, infometare ... PE CARE CEAUSESCU LE REFUZA!
CEAUSESCU REFUZA SA SEMNEZE DECLARATIA COMUNA A TARILOR MEMBRE AL TRATATULUI DE LA VARSOVIA, DEOARECE ROMANIA TERMINASE DE ACHITAT IN 1989 DATORIA LA FMI!
insa isi semneaza sentinta la moarte.....

http://www.youtube.com/watch?v=7EpuXaDG3js&feature=related

Adevarul despre distrugerea economiei mondiale
http://www.youtube.com/watch?v=75UW7Ldkeg0&feature=related

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 7:05 pm

adevarul a scris:
De ce a fost omorat Ceausescu exact dupa ce a platit toate datoriile la FMI SI A REFUZAT SA SE MAI IMPRUMUTE?
Ptr acest subiect trebuie sa deschizi un topic nou ca aici este off topic!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 7:08 pm

soimos
Citat :
Cat despre banii de la FMI ...astia se dau doar prapaditilor ...mai exact cersetorilor .

am raspuns afirmatiei tale.
romania nu a fost cersetor, din contra, ceausescu a refuzat sa se imprumute in vederea vanzarii romaniei pentru interesul elitelor.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Dum Iul 17, 2011 9:17 pm

adevarul a scris:
te rog, sa te uiti in romania cati tarani simpli sau producatori romani de produse agricole, stau cu marfa pana se strica, si o arunca, cum produsele agricole, fructe, legume se usuca si putrezesc pe campuri datorita conditiilor extreme ale uniunii europene, incat producatorilor le este imposibil sa vanda, sau cumparatorilor le este imposibil sa cumpere datorita salariilor de mizerie si a preturilor gigant.
UNIUNEA EUROPEANA INFIINTATA DE MASONI, DE ELITE, IMPREUNA UN FMI UL PROSTESC LUMEA!!!! ACESTI CRIMINALI ATENTEAZA LA INTERESELE NATIONALE ALE TARILOR SI INTERESELE INDIVIDULUI!

Da, ai dreptate, li se strica marfa si o arunca, dar nu din cauza masoneriei ci din cauza propriei lor prostii si avaritii! Decat sa vanda marfa la un pret competitiv cu cel din UE, cereau preturi de 2, 3 ori mai mari, in conditiile in care marfa nu era nici de cea mai buna calitate si nici nu o transportau decat cativa Km! In multe locuri din UE cumpar marfa mult mai buna, calitativ, dar la preturi mai mici si marfa adusa de la mii de Km!

adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 10:47 am

sunt de acord cu dvoastra.
exista si situatii de genul acesta, oameni care sunt avari pentru castig.
insa, analizati si observati ca sunt multi tarani care stau cu marfa pe camp, pe strazi la preturi foarte mici, marfa care multa ajunge sa se strice.
nu pentru ca nu exista productie, ci pentru ca nu exista putere de cumparare si libertate de deschidere a marfii taranilor in piete.
au fost intentionat impuse conditii exagerate si taxe mari, care fac imposibila vanzarea marfii de catre tarani. cei care vand in piete, ori o fac ilegal prin corupere cu bani, ori au reusit sa se extinda si sa plateasca uriasele impozite. numai gigantii, cei extinsi, care au monopol pot avea posibilitate de vanzare, platind impozit din profitul mare care le revine.

o tara constienta de nivelul scazut al productiei in comparatie cu cerinta mare de consum a populatiei, nu ar introduce asemenea conditii imposibil de realizat.
conditiile sunt impuse de uniune, exact cu scopul scaderii productiei si descurajarii producatorilor.
ca mai apoi tot ei sa vina si sa spuna " nu sunt posibilitati de hranire a unei planete suprapopulate, trebuie redusa populatia drastic."
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Varsta : 48
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 11:32 am

Soimos a scris:
Poi eu stiu ca Muhamed Ata si colegii din banda lui de la Al Qaida ... nu au ajuns la Casa Alba ...desi aveau in plan sa ajunga!
Oricum este rau ca nu au ajuns ca atunci nu ai fi avut tu pe cine sa dai vina !
Observ ca mereu incercati sa pareti ironic, crezand ca daca sunteti asa pareti mai superior decat celalalt, dar nu realizati ca va scufundati in penibil. Ce ma macina pe mine, este cum granzii lumii ca S.U.A, U.E, Rusia nu pot pune capat unor organizatii asa zise teroriste, tinand cont de tehnologia care este acum, nepunand la socoteala tehnologia mult mai avansata, dar tinuta ascuns de ochii prostimii. Domnul adevarul are dreptate, adevaratii teoristi sunt la casa alba, dar sunt perceputi ca jandarmi, oameni care tin cu DEMOCRACY

Soimos a scris:
Hai sa vedem si altfel!
Revolutiile din tarile arabe (care nu au nimic comun cu masoneria) sunt provocate de tineri care doresc DEMOCRATIA si o viata ca in occident ...si sunt confiscate (ca in Egipt) de islamistii fundamentalisti care viseaza la "republici islamice" in care fanaticii islamo-fascisti vor detine puterea!
Ca participa si tinerii naivi( cum au fost si la noi in 89') la revolutie aveti dreptate, dar cine are de profitat dupa urma acestor revolutii? Va zic eu, americanii. Prin intermediu acestor revolutii in lumea araba, americanii isi pun marionetele la conducerea statelor arabe.

Soimos a scris:
Ce razboi visezi ...in UE nu va fi nici un razboi!

Si cred ca nici in lumea islamica nu va fi razboi .... ca voi il aveti pe Allah cel prea puternic care va ajuta de cate ori va rugati la el ...asa ca nu cred ca va refuza un sac de orez cand ii cereti vinerea la marea rugaciune!
Si daca va fi un razboi o sa recunoasteti oficial pe forum ca v-ati inselat?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 12:05 pm

Mihai12 a scris:
Observ ca mereu incercati sa pareti ironic, crezand ca daca sunteti asa pareti mai superior decat celalalt, dar nu realizati ca va scufundati in penibil.
Stii cat dau pe aprecierea unui ignorant?
Daca ai sti nu ai mai face comentarii gen atac la persoane ...ci ai incerca sa ma combati si tu prezentand o DOVADA ...chiar si la modul ironic!
Ironia nu este interzisa ...ci doar "caracterizarile" a proasta care intra in categoria sanctionabila a Atacurilor la Persoana!

Citat :

Ce ma macina pe mine, este cum granzii lumii ca S.U.A, U.E, Rusia nu pot pune capat unor organizatii asa zise teroriste, tinand cont de tehnologia care este acum,
N-ai tu frica ... s-a gasit de mult ac ptr cojocul teroristilor ... nu vezi ca au scazut ca putere in ultimii doi ani?
Poi organizatia nu poate functiona fara oameni ...deci este usoara de penetrat ...si de distrus din interior ...si exact in stadiul acesta suntem acum ... drept dovada ca in Germania desi au fost mai multe incercari de atentate ...nu a reusit nici unul ...dar sute de teroristi cu "studii" in Afganistan sunt bine ascunsi la racoare!

Citat :
Ca participa si tinerii naivi( cum au fost si la noi in 89') la revolutie aveti dreptate, dar cine are de profitat dupa urma acestor revolutii? Va zic eu, americanii.
Poi pina sa faceti asemenea afirmatii ...ar fi cazul ca mai intai sa vedeti cine pune mana pe putere
Si daca i-ati intreba pe aCEI TINERI PENTRU CE AU FACUT ACEASTA REVOLUTIE ...VETI AVEA SURPRIZA SA AUZITI ca ei doresc exact "oferta americana" via UE ...si anume Libertate, democratie si o viata in bunastare la fel ca in tarile normale!
Romania nu este o tara normala ...ci una ortodoxa ...iar modelul ORTODOX este bazat pe PROSTIE si HOTIE !

Citat :

Prin intermediu acestor revolutii in lumea araba, americanii isi pun marionetele la conducerea statelor arabe.
Asta doar CREDETI ptr ca nu STITI ca Merkel si Sarkozi (cel atat de activ in razboiul din Libia) au facut oferta tarilor din nordul Africii sa se pregateasca pentru integrarea in UE ...adica exista un plan European de revenire la dimensiunile Imperiului Roman!

Citat :
Si daca va fi un razboi o sa recunoasteti oficial pe forum ca v-ati inselat?
Da!
Dar nu vad cine va avea curajul sa atace o tara NATO stiind ca va primi raspuns de la toate tarile NATO?
Vedeti vre-o tara in jurul Europei capabila sa ne atace fara consecinte fatale?
Daca DA ...care este acea tara?

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Iul 18, 2011 1:02 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 12:28 pm

Soimos a scris:
Daca ai sti nu ai mai face comentarii gen atac la persoane
Eu am facut doar o observatie nu am atacat pe nimeni.

Soimos a scris:
ci ai incerca sa ma combati si tu prezentand o DOVADA ...chiar si la modul ironic!
Dovezi v-am prezentat, partea proasta ca dumneavoastra nu mi-ati prezentat nicio dovada pana acuma( inca mai astept dovezi la subiectul Pavel si biblia).

Soimos a scris:
Si daca i-ati intreba pe aCEI TINERI PENTRU CE AU FACUT ACEASTA REVOLUTIE ...VETI AVEA SURPRIZA SA AUZITI ca ei doresc exact "oferta americana" via UE ...si anume Libertate, democratie si o viata in bunastare la fel ca in tarile normale!
Asta inseamna ca nu stiu ce isi doresc, iar libertate si democratia este doar un vis frumos

Soimos a scris:

Asta doar CREDETI ptr ca nu STITI ca Merkel si Sarkozi (cel atat de activ in razboiul din Libia) au facut oferta tarilor din nordul Africii sa se pregateasca pentru integrarea in UE ...adica exista un plan European de revenire la dimensiunile Imperiului Roman!
Cu alte cuvinte, inca un pas spre noua ordine mondiala.

Soimos a scris:
Dar nu vad cine va avea curajul sa atace o tara NATO stiind ca va primi raspuns de la toate tarile NATO?
Eu ma refeream la razboiul impotriva islamului si eliminarea acestuia, prin intermediul sionismului.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 1:13 pm

Mihai12 a scris:
Eu am facut doar o observatie nu am atacat pe nimeni.
dar "observatia" ca cineva este PROST ...este sau nu este atac la persoana?
Nu incercati sa ma "driblati" cu cuvintele ca nu tine!

Citat :
Dovezi v-am prezentat, partea proasta ca dumneavoastra nu mi-ati prezentat nicio dovada pana acuma( inca mai astept dovezi la subiectul Pavel si biblia).
Poi le gasiti exact la topicul destinat lui Pavel de la categoria "personajele religiilior" dar si la:
http://forum-anti-christi.forumers.ro/t280-pavel-primul-eretic?highlight=Pavel+primul+eretic

Citat :
Asta inseamna ca nu stiu ce isi doresc, iar libertate si democratia este doar un vis frumos
Nu si in tarile occidentale in care se intelege corect faptul ca libertatea ta se termina exact acolo unde incepe libertatea altuia!

Citat :
Cu alte cuvinte, inca un pas spre noua ordine mondiala.
CATEGORIC!
Poi care e mai buna Ordinea sau Mizeria?

Citat :
Eu ma refeream la razboiul impotriva islamului si eliminarea acestuia, prin intermediul sionismului.
Astea sunt aberatii atata vreme cat islamistii nu si-o trag singuri atacand o alta tara ...ca de ex Romania ca are scuturi NATO sau Israelul ...care este "sora" din aceiasi parinti!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 1:31 pm

Soimos a scris:
dar "observatia" ca cineva este PROST ...este sau nu este atac la persoana?
Nu incercati sa ma "driblati" cu cuvintele ca nu tine!
De ce mintiti? Eu nu am insinuat ca sunteti prost ci ca sunteti ironic desi pareti penibil. De cand penibil este sinonim cu prost?

Soimos a scris:
Poi le gasiti exact la topicul destinat lui Pavel de la categoria "personajele religiilior" dar si la:
http://forum-anti-christi.forumers.ro/t280-pavel-primul-eretic?highlight=Pavel+primul+eretic
Urmeaza sa citesc tot articolul, dar sa stiti ca mi-am aruncat ochii pe acolo si nu prea m-au convins argumentele dumneavoastra

Soimos a scris:
CATEGORIC!
Poi care e mai buna Ordinea sau Mizeria?
O ordine mondiala ar fi buna daca ea ar fi construita de oameni ce se bazeaza mai mult pe valori spirituale decat pe cele materiala. La proiectul NWO acum nu lucreaza oameni cu intentii bune ci acei oameni de care va tot zice adevarul, care vor sa fie ei sefi peste prostime. Sa vedeti atunci ce ''libertate'' vom avea.

Soimos a scris:
Astea sunt aberatii atata vreme cat islamistii nu si-o trag singuri atacand o alta tara ...ca de ex Romania ca are scuturi NATO sau Israelul ...care este "sora" din aceiasi parinti!
Nu sunt aberatii atata timp cat razboiul va fi provocat de sionisti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 2:12 pm

Mihai12 a scris:
De ce mintiti? Eu nu am insinuat ca sunteti prost ci ca sunteti ironic desi pareti penibil. De cand penibil este sinonim cu prost?
Observ ca iti pica cam greu fisa ...eu nu am spus ca m-ai facut prost ...ci ti-am DOVEDIT ca o "observatie" poate fi "atac la persoana"!
Citat :

Urmeaza sa citesc tot articolul, dar sa stiti ca mi-am aruncat ochii pe acolo si nu prea m-au convins argumentele dumneavoastra
Cu remarca ca nu sunt argumentele mele ci argumente ce se bazeaza pe citate din Biblie!

Citat :

O ordine mondiala ar fi buna daca ea ar fi construita de oameni ce se bazeaza mai mult pe valori spirituale decat pe cele materiala.
Poi vezi daca CREZI in loc sa STII!
Daca ai sti ce inseamna ELITE de ex ca ai intelege ca cineva ca Bill Gates nu umbla dupa valori materiale ... ci exclusiv dupa cele spirituale ...adica altele decat "religia imorala" care nu are nicio legatura cu spiritualitatea decat in vorbe mincinoase!
Si tot dupa modelul lui BilGates exista numai in Germania cca 10 000 de "super milionari" adica oameni de afaceri extrem de bogati si alte sute de mii in toata lumea ...si aceste ELITE conduc azi lumea ...spre disperarea fanatismului religios de spetza terorista care urla (asa cum vedem si aici pe forum) din disperare ca nu pot ei sa subjuge toata planeta asa cum o cere diavolul la care se inchina!
Citat :

La proiectul NWO acum nu lucreaza oameni cu intentii bune ci acei oameni de care va tot zice adevarul, care vor sa fie ei sefi peste prostime. Sa vedeti atunci ce ''libertate'' vom avea.
MINCIUNA!
Puterea o are cine are si putere financiara ...si acestia sunt suficient de bogati ca sa fie multumiti cu cat au ...si cu cat le va aduce in continuare afacerile lor ...de ex. Firme ca Mercedes, BMW, VW, Audi, Porsche, Fiat, Renault ++++ zeci de mii de alte firme multinationale !

Citat :
Nu sunt aberatii atata timp cat razboiul va fi provocat de sionisti.
Hai las-o mai moale cu antisemitismul ca nu e loc ptr asa ceva aici pe forumul acesta!
Dupa parerea teroristilor islamo-fascisti ...sionismul a provocat deja atunci cand palestinienii nemultumiti de hotararea luata la ONU au atacat Israelul ...si au primit o papara de mai mare rusinea !
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 2:18 pm

soimos
Citat :

nu este nevoie sa i intrebam, stim pentru ce s a facut si revolutia de la '89 si ce s-a primit!
acei tineri sunt luati de efectul de turma, cei care au declansat si conduc revolutiile sunt un grup care face jocul elitelor, cum s-a intamplat si in romania.
nu degeaba ii compatimesc romanii spunandu-le "nici nu stiti ce va asteapta".

soimos
Citat :

OFERTA?! nici nu stiti despre ce vorbiti.
provocarea revolutiilor din tarile arabe, pe langa scopul de a creste preturile la toate produsele si a declansa cea mai mare criza din istoria omenirii, au si scopul de a le zgudui din nou din temelii ( ca nu era de ajuns ca au fost jefuite pana acum cativa ani, de ocupatia occidentala, doar ce si-au castigat independenta, nici n-au avut timp sa respire, sa devina puternice), de a le umili, in vederea fortarii aderarii la UE.

ASTA PENTRU A REALIZA UN ALT PAS SPRE CONSTITUIREA UNUI GUVERN MONDIAL!
exact ceea ce se intampla si cu NAFTA, care cuprinde teritoriul economic al americii de nord, spre scopul final al realizarii unui singur guvern mondial.

"In 1770 evreul Adam Weishaupt trimis sa-si faca initierea la iezuiti, devenit discipolul filozofului evreu Mendelssohn este insarcinat de bancherul Rotschild sa infiinteze ordinul secret al ILUMINATILOR Bavarezi, cu scopul de a pregati cadrele vizibile necesare unei Noi Ordini Mondiale, ale Republicii Mondiale condusa de cadrele invizibile ale finantei internationale aflata in mana marilor bancheri evrei. Programul Iluminatilor s-a pus in practica prin revolutiile din Franta, Rusia si Germania; prin cele doua razboaie mondiale, prin razboiul rece si prin pregatirea razboiului impotriva islamului, repetitia generala avand loc in Golful Persic. Urmarile etapelor istorice planificate de oculta finantei iudaice a fost subordonarea economica si politica a statelor puternic dezvoltate, crearea de organisme suprastatale ca Liga Natiunilor, O.N.U., Comunitatea Europeana, impunerea limbii engleze ca limba oficiala a comunitatii internationale, subordonarea Vaticanului prin Banca Vaticanului, crearea Fondului Monetar International, a Bancii Mondiale, a Bank of International Settlement, a lansarii Conventiei Liberului Schimb, de fapt a subordonarii statelor mai putin dezvoltate economic fata de statele puternic dezvoltate si prin acestea, organismelor financiar-economice suprastatale. NAFTA cuprinde teritoriul economic al intregii Americi de Nord; in 1993 a luat fiinta zona mondiala de comert GATT. Mai exista Conventia zonei Pacificului – APEC; Uniunea Europeana EFTA, toate instrumente prin care Oculta construieste abil STATUL MONDIAL sau REPUBLICA UNIVERSALA de sub directa ei conducere."

http://deconspirareafrancmasoneriei.wordpress.com/noua-ordine-mondiala/

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 2:20 pm

soimos
Citat :
Puterea o are cine are si putere financiara ...si acestia sunt suficient de bogati ca sa fie multumiti cu cat au ...

un avar nu se multumeste niciodata!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 3:44 pm

adevarul a scris:
soimos
Citat :
Puterea o are cine are si putere financiara ...si acestia sunt suficient de bogati ca sa fie multumiti cu cat au ...

un avar nu se multumeste niciodata!
Cata dreptate ai. Bogatul nu se multumeste niciodata si intotdeauna vrea mai mult. Uitati-va la mafioti, care au afaceri de miliarde de dolari, dar pentru 5000 de dolari te omoara fara remuscari. Te intrebi de ce omoara pentru 5000 de dolari cand ei au miliarde.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 3:55 pm

Soimos a scris:
Daca ai sti ce inseamna ELITE de ex ca ai intelege ca cineva ca Bill Gates nu umbla dupa valori materiale ... ci exclusiv dupa cele spirituale ...adica altele decat "religia imorala" care nu are nicio legatura cu spiritualitatea decat in vorbe mincinoase!
Inainte de toate as vrea sa va spun ca Bill Gates este un gandac pe langa adevaratii lideri, de ex: familia Rothschilds, care detine 80% din sistemul bancar, cu o avere, de trilioane de dolari, familia Rockefeller la fel trilionari in dolari etc. Acum sa incepem: Daca Bill Gates umbla dupa valori spirituale eu sunt popa. Sper ca nu trebuie sa va arat filmuletul in care zice ca planeta este suprapopulata si ca populatia trebuie redusa. De cand o astfel de afirmatie indica spiritualitate?

Soimos a scris:
Si tot dupa modelul lui BilGates exista numai in Germania cca 10 000 de "super milionari" adica oameni de afaceri extrem de bogati si alte sute de mii in toata lumea ...si aceste ELITE conduc azi lumea ...spre disperarea fanatismului religios de spetza terorista care urla (asa cum vedem si aici pe forum) din disperare ca nu pot ei sa subjuge toata planeta asa cum o cere diavolul la care se inchina!
Cred ca ar trebui sa cititi Bloodlines of Illuminati de Fritz Springmeier, sa vedeti unele din cele mai puternice familii, nu supermilionari, ca Becali, Patriciu si Vantul, care apar zilnic la TV. Adevarata elita nu apare la TV

Soimos a scris:
Observ ca dumneata vrei sa deosebesti oamenii: cei care cred, adica cei care nu sunt de acord cu dumneavoastra si cei care stiu, adica dumneavoastra. As vrea sa imi spuneti ce stiti despre deciziile luate in spatele usilor deschise si ce dovezi aveti ca cei care vor sa formeze NWO au intentii bune.

Soimos a scris:
Puterea o are cine are si putere financiara ...si acestia sunt suficient de bogati ca sa fie multumiti cu cat au ...si cu cat le va aduce in continuare afacerile lor ...de ex. Firme ca Mercedes, BMW, VW, Audi, Porsche, Fiat, Renault ++++ zeci de mii de alte firme multinationale !
Dupa cum am mai zis, bogatul nu se multumeste niciodata cu ce are, mai ales oamenii de calibrul celor de mai sus. Cateodata am impresia ca ii aparati pe acesti oameni si ca sunteti de partea lor. Te pomenesti ca oi fi si tu bagat in treaba asta

Soimos a scris:
Hai las-o mai moale cu antisemitismul ca nu e loc ptr asa ceva aici pe forumul acesta!
Dupa parerea teroristilor islamo-fascisti ...sionismul a provocat deja atunci cand palestinienii nemultumiti de hotararea luata la ONU au atacat Israelul ...si au primit o papara de mai mare rusinea !
Antisemitismul e una iar Sionismul e alta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 10:11 pm

Mihai12 a scris:
Inainte de toate as vrea sa va spun ca Bill Gates este un gandac pe langa adevaratii lideri, de ex: familia Rothschilds, care detine 80% din sistemul bancar, cu o avere, de trilioane de dolari
Poi cu asta nu faci decat sa-mi confirmi spusele!
Citat :

Acum sa incepem: Daca Bill Gates umbla dupa valori spirituale eu sunt popa.
Poi probabil ca esti popa din moment ce eu stiu din experienta mea de viata de cate 22 de ani in Romania si Germania ...cum oamenii cu cat sunt mai instariti intr-o societate instarita si nu una de desperados ...cu atat sunt mai omenosi, mai deschisi, mai prietenosi si mai buni!

Pe cand in ortodoxa Romanie ...Jale cu J mare ...nici macar "elitele" adica boii care se cred elite ca tara nu are asa ceva ... nu au nicio valoare umana, si prea putini dintre bogati s-au imbogatit in Romania prin munca cinstita si nu prin murdarii si cainosenie!
Pacat ca un sfert din populatie ...oameni normali ...au de inghitit zilnic scuipatul si vomatul acestor false elite!

Exact asta este diferenta intre o societate elitara ca cea din UE (condusa de francmasonerie) ...si murdaria morala generalizata pe care o intalnim la fiecare pas in cea mai "credincioasa" tara a Europei!

Sper ca nu trebuie sa va arat filmuletul in care zice ca planeta este suprapopulata si ca populatia trebuie redusa. De cand o astfel de afirmatie indica spiritualitate?

Citat :
Cred ca ar trebui sa cititi Bloodlines of Illuminati de Fritz Springmeier, sa vedeti unele din cele mai puternice familii, nu supermilionari, ca Becali, Patriciu si Vantul, care apar zilnic la TV. Adevarata elita nu apare la TV
Poi nu am zis anterior ca romania nu are elite!
Poi credeti ca scarbavnici ca Tariceanu si Patriciu, Basesti si Iliesti ...sau alti Securisti daca au intrat in Masonerie ...gata sunt elite?

Da ce sunt gunoaiele ... daca indivizi verosi fura de la gura saracului si devin miliardari in EUR prin manarie si hotie nerusinata se cred elite?..poi gunoaiele au elite?

Nu exclud faptul ca poate peste 100 de ani ....stra-stra neptoii lor pot sa devina elite ...vreodata...da si niciodata!!

Citat :
Observ ca dumneata vrei sa deosebesti oamenii: cei care cred, adica cei care nu sunt de acord cu dumneavoastra si cei care stiu, adica dumneavoastra.
E adevarat ca eu fac aceasta diferentiere ...doar ca nu o fac referitor la persoana mea ... ci la atitudinea fata de CUNOASTERE!

Citat :
Dupa cum am mai zis, bogatul nu se multumeste niciodata cu ce are, mai ales oamenii de calibrul celor de mai sus. Cateodata am impresia ca ii aparati pe acesti oameni si ca sunteti de partea lor. Te pomenesti ca oi fi si tu bagat in treaba asta.
Nu ii apar ... dar inteleg fagasul pe care aluneca omenirea si inteleg si preocuparile lor principale ...atat ptr bani ...cat si ptr salvarea planetei de la Autodistrugere ...sau mai exact de la Distrugerea promisa de "Dumnezeul" Yahwe!

Citat :
Antisemitismul e una iar Sionismul e alta.
Cine vorbeste de Sionism ..ori este istoric, ori politician ori antisemit!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Mar Iul 19, 2011 8:11 am

Soimos a scris:
E adevarat ca eu fac aceasta diferentiere ...doar ca nu o fac referitor la persoana mea ... ci la atitudinea fata de CUNOASTERE!
Dar nu prea am observat la dumneavoastra un nivel ridicat de cunoastere care sa va permita sa faceti deosebiri

Soimos a scris:
Nu ii apar ... dar inteleg fagasul pe care aluneca omenirea si inteleg si preocuparile lor principale ...atat ptr bani ...cat si ptr salvarea planetei de la Autodistrugere ...sau mai exact de la Distrugerea promisa de "Dumnezeul" Yahwe!
Nu prea ati demonstrat ca intelegeti probleme omenirii, la dumneavoastra totul se reduce la religie, dar religia e o nimica toata pe langa adevaratele probleme. Cat despre distrugerea ''promisa'' a lui Yahweh, nu pot sa zic decat ca e falsa

Soimos a scris:
Cine vorbeste de Sionism ..ori este istoric, ori politician ori antisemit!
Antisemit in niciun caz
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   

Sus In jos

Vocea francmasoneriei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 10 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: