Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Vocea francmasoneriei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 1:13 pm

Mihai12 a scris:
Eu am facut doar o observatie nu am atacat pe nimeni.
dar "observatia" ca cineva este PROST ...este sau nu este atac la persoana?
Nu incercati sa ma "driblati" cu cuvintele ca nu tine!

Citat :
Dovezi v-am prezentat, partea proasta ca dumneavoastra nu mi-ati prezentat nicio dovada pana acuma( inca mai astept dovezi la subiectul Pavel si biblia).
Poi le gasiti exact la topicul destinat lui Pavel de la categoria "personajele religiilior" dar si la:
http://forum-anti-christi.forumers.ro/t280-pavel-primul-eretic?highlight=Pavel+primul+eretic

Citat :
Asta inseamna ca nu stiu ce isi doresc, iar libertate si democratia este doar un vis frumos
Nu si in tarile occidentale in care se intelege corect faptul ca libertatea ta se termina exact acolo unde incepe libertatea altuia!

Citat :
Cu alte cuvinte, inca un pas spre noua ordine mondiala.
CATEGORIC!
Poi care e mai buna Ordinea sau Mizeria?

Citat :
Eu ma refeream la razboiul impotriva islamului si eliminarea acestuia, prin intermediul sionismului.
Astea sunt aberatii atata vreme cat islamistii nu si-o trag singuri atacand o alta tara ...ca de ex Romania ca are scuturi NATO sau Israelul ...care este "sora" din aceiasi parinti!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 1:31 pm

Soimos a scris:
dar "observatia" ca cineva este PROST ...este sau nu este atac la persoana?
Nu incercati sa ma "driblati" cu cuvintele ca nu tine!
De ce mintiti? Eu nu am insinuat ca sunteti prost ci ca sunteti ironic desi pareti penibil. De cand penibil este sinonim cu prost?

Soimos a scris:
Poi le gasiti exact la topicul destinat lui Pavel de la categoria "personajele religiilior" dar si la:
http://forum-anti-christi.forumers.ro/t280-pavel-primul-eretic?highlight=Pavel+primul+eretic
Urmeaza sa citesc tot articolul, dar sa stiti ca mi-am aruncat ochii pe acolo si nu prea m-au convins argumentele dumneavoastra

Soimos a scris:
CATEGORIC!
Poi care e mai buna Ordinea sau Mizeria?
O ordine mondiala ar fi buna daca ea ar fi construita de oameni ce se bazeaza mai mult pe valori spirituale decat pe cele materiala. La proiectul NWO acum nu lucreaza oameni cu intentii bune ci acei oameni de care va tot zice adevarul, care vor sa fie ei sefi peste prostime. Sa vedeti atunci ce ''libertate'' vom avea.

Soimos a scris:
Astea sunt aberatii atata vreme cat islamistii nu si-o trag singuri atacand o alta tara ...ca de ex Romania ca are scuturi NATO sau Israelul ...care este "sora" din aceiasi parinti!
Nu sunt aberatii atata timp cat razboiul va fi provocat de sionisti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 2:12 pm

Mihai12 a scris:
De ce mintiti? Eu nu am insinuat ca sunteti prost ci ca sunteti ironic desi pareti penibil. De cand penibil este sinonim cu prost?
Observ ca iti pica cam greu fisa ...eu nu am spus ca m-ai facut prost ...ci ti-am DOVEDIT ca o "observatie" poate fi "atac la persoana"!
Citat :

Urmeaza sa citesc tot articolul, dar sa stiti ca mi-am aruncat ochii pe acolo si nu prea m-au convins argumentele dumneavoastra
Cu remarca ca nu sunt argumentele mele ci argumente ce se bazeaza pe citate din Biblie!

Citat :

O ordine mondiala ar fi buna daca ea ar fi construita de oameni ce se bazeaza mai mult pe valori spirituale decat pe cele materiala.
Poi vezi daca CREZI in loc sa STII!
Daca ai sti ce inseamna ELITE de ex ca ai intelege ca cineva ca Bill Gates nu umbla dupa valori materiale ... ci exclusiv dupa cele spirituale ...adica altele decat "religia imorala" care nu are nicio legatura cu spiritualitatea decat in vorbe mincinoase!
Si tot dupa modelul lui BilGates exista numai in Germania cca 10 000 de "super milionari" adica oameni de afaceri extrem de bogati si alte sute de mii in toata lumea ...si aceste ELITE conduc azi lumea ...spre disperarea fanatismului religios de spetza terorista care urla (asa cum vedem si aici pe forum) din disperare ca nu pot ei sa subjuge toata planeta asa cum o cere diavolul la care se inchina!
Citat :

La proiectul NWO acum nu lucreaza oameni cu intentii bune ci acei oameni de care va tot zice adevarul, care vor sa fie ei sefi peste prostime. Sa vedeti atunci ce ''libertate'' vom avea.
MINCIUNA!
Puterea o are cine are si putere financiara ...si acestia sunt suficient de bogati ca sa fie multumiti cu cat au ...si cu cat le va aduce in continuare afacerile lor ...de ex. Firme ca Mercedes, BMW, VW, Audi, Porsche, Fiat, Renault ++++ zeci de mii de alte firme multinationale !

Citat :
Nu sunt aberatii atata timp cat razboiul va fi provocat de sionisti.
Hai las-o mai moale cu antisemitismul ca nu e loc ptr asa ceva aici pe forumul acesta!
Dupa parerea teroristilor islamo-fascisti ...sionismul a provocat deja atunci cand palestinienii nemultumiti de hotararea luata la ONU au atacat Israelul ...si au primit o papara de mai mare rusinea !
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 2:18 pm

soimos
Citat :
Si daca i-ati intreba pe aCEI TINERI PENTRU CE AU FACUT ACEASTA REVOLUTIE ...VETI AVEA SURPRIZA SA AUZITI ca ei doresc exact "oferta americana" via UE ...si anume Libertate, democratie si o viata in bunastare la fel ca in tarile normale!

nu este nevoie sa i intrebam, stim pentru ce s a facut si revolutia de la '89 si ce s-a primit!
acei tineri sunt luati de efectul de turma, cei care au declansat si conduc revolutiile sunt un grup care face jocul elitelor, cum s-a intamplat si in romania.
nu degeaba ii compatimesc romanii spunandu-le "nici nu stiti ce va asteapta".

soimos
Citat :
Asta doar CREDETI ptr ca nu STITI ca Merkel si Sarkozi (cel atat de activ in razboiul din Libia) au facut oferta tarilor din nordul Africii sa se pregateasca pentru integrarea in UE ...adica exista un plan European de revenire la dimensiunile Imperiului Roman!

OFERTA?! nici nu stiti despre ce vorbiti.
provocarea revolutiilor din tarile arabe, pe langa scopul de a creste preturile la toate produsele si a declansa cea mai mare criza din istoria omenirii, au si scopul de a le zgudui din nou din temelii ( ca nu era de ajuns ca au fost jefuite pana acum cativa ani, de ocupatia occidentala, doar ce si-au castigat independenta, nici n-au avut timp sa respire, sa devina puternice), de a le umili, in vederea fortarii aderarii la UE.

ASTA PENTRU A REALIZA UN ALT PAS SPRE CONSTITUIREA UNUI GUVERN MONDIAL!
exact ceea ce se intampla si cu NAFTA, care cuprinde teritoriul economic al americii de nord, spre scopul final al realizarii unui singur guvern mondial.

"In 1770 evreul Adam Weishaupt trimis sa-si faca initierea la iezuiti, devenit discipolul filozofului evreu Mendelssohn este insarcinat de bancherul Rotschild sa infiinteze ordinul secret al ILUMINATILOR Bavarezi, cu scopul de a pregati cadrele vizibile necesare unei Noi Ordini Mondiale, ale Republicii Mondiale condusa de cadrele invizibile ale finantei internationale aflata in mana marilor bancheri evrei. Programul Iluminatilor s-a pus in practica prin revolutiile din Franta, Rusia si Germania; prin cele doua razboaie mondiale, prin razboiul rece si prin pregatirea razboiului impotriva islamului, repetitia generala avand loc in Golful Persic. Urmarile etapelor istorice planificate de oculta finantei iudaice a fost subordonarea economica si politica a statelor puternic dezvoltate, crearea de organisme suprastatale ca Liga Natiunilor, O.N.U., Comunitatea Europeana, impunerea limbii engleze ca limba oficiala a comunitatii internationale, subordonarea Vaticanului prin Banca Vaticanului, crearea Fondului Monetar International, a Bancii Mondiale, a Bank of International Settlement, a lansarii Conventiei Liberului Schimb, de fapt a subordonarii statelor mai putin dezvoltate economic fata de statele puternic dezvoltate si prin acestea, organismelor financiar-economice suprastatale. NAFTA cuprinde teritoriul economic al intregii Americi de Nord; in 1993 a luat fiinta zona mondiala de comert GATT. Mai exista Conventia zonei Pacificului – APEC; Uniunea Europeana EFTA, toate instrumente prin care Oculta construieste abil STATUL MONDIAL sau REPUBLICA UNIVERSALA de sub directa ei conducere."

http://deconspirareafrancmasoneriei.wordpress.com/noua-ordine-mondiala/

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 2:20 pm

soimos
Citat :
Puterea o are cine are si putere financiara ...si acestia sunt suficient de bogati ca sa fie multumiti cu cat au ...

un avar nu se multumeste niciodata!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 3:44 pm

adevarul a scris:
soimos
Citat :
Puterea o are cine are si putere financiara ...si acestia sunt suficient de bogati ca sa fie multumiti cu cat au ...

un avar nu se multumeste niciodata!
Cata dreptate ai. Bogatul nu se multumeste niciodata si intotdeauna vrea mai mult. Uitati-va la mafioti, care au afaceri de miliarde de dolari, dar pentru 5000 de dolari te omoara fara remuscari. Te intrebi de ce omoara pentru 5000 de dolari cand ei au miliarde.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 3:55 pm

Soimos a scris:
Daca ai sti ce inseamna ELITE de ex ca ai intelege ca cineva ca Bill Gates nu umbla dupa valori materiale ... ci exclusiv dupa cele spirituale ...adica altele decat "religia imorala" care nu are nicio legatura cu spiritualitatea decat in vorbe mincinoase!
Inainte de toate as vrea sa va spun ca Bill Gates este un gandac pe langa adevaratii lideri, de ex: familia Rothschilds, care detine 80% din sistemul bancar, cu o avere, de trilioane de dolari, familia Rockefeller la fel trilionari in dolari etc. Acum sa incepem: Daca Bill Gates umbla dupa valori spirituale eu sunt popa. Sper ca nu trebuie sa va arat filmuletul in care zice ca planeta este suprapopulata si ca populatia trebuie redusa. De cand o astfel de afirmatie indica spiritualitate?

Soimos a scris:
Si tot dupa modelul lui BilGates exista numai in Germania cca 10 000 de "super milionari" adica oameni de afaceri extrem de bogati si alte sute de mii in toata lumea ...si aceste ELITE conduc azi lumea ...spre disperarea fanatismului religios de spetza terorista care urla (asa cum vedem si aici pe forum) din disperare ca nu pot ei sa subjuge toata planeta asa cum o cere diavolul la care se inchina!
Cred ca ar trebui sa cititi Bloodlines of Illuminati de Fritz Springmeier, sa vedeti unele din cele mai puternice familii, nu supermilionari, ca Becali, Patriciu si Vantul, care apar zilnic la TV. Adevarata elita nu apare la TV

Soimos a scris:
Observ ca dumneata vrei sa deosebesti oamenii: cei care cred, adica cei care nu sunt de acord cu dumneavoastra si cei care stiu, adica dumneavoastra. As vrea sa imi spuneti ce stiti despre deciziile luate in spatele usilor deschise si ce dovezi aveti ca cei care vor sa formeze NWO au intentii bune.

Soimos a scris:
Puterea o are cine are si putere financiara ...si acestia sunt suficient de bogati ca sa fie multumiti cu cat au ...si cu cat le va aduce in continuare afacerile lor ...de ex. Firme ca Mercedes, BMW, VW, Audi, Porsche, Fiat, Renault ++++ zeci de mii de alte firme multinationale !
Dupa cum am mai zis, bogatul nu se multumeste niciodata cu ce are, mai ales oamenii de calibrul celor de mai sus. Cateodata am impresia ca ii aparati pe acesti oameni si ca sunteti de partea lor. Te pomenesti ca oi fi si tu bagat in treaba asta

Soimos a scris:
Hai las-o mai moale cu antisemitismul ca nu e loc ptr asa ceva aici pe forumul acesta!
Dupa parerea teroristilor islamo-fascisti ...sionismul a provocat deja atunci cand palestinienii nemultumiti de hotararea luata la ONU au atacat Israelul ...si au primit o papara de mai mare rusinea !
Antisemitismul e una iar Sionismul e alta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Lun Iul 18, 2011 10:11 pm

Mihai12 a scris:
Inainte de toate as vrea sa va spun ca Bill Gates este un gandac pe langa adevaratii lideri, de ex: familia Rothschilds, care detine 80% din sistemul bancar, cu o avere, de trilioane de dolari
Poi cu asta nu faci decat sa-mi confirmi spusele!
Citat :

Acum sa incepem: Daca Bill Gates umbla dupa valori spirituale eu sunt popa.
Poi probabil ca esti popa din moment ce eu stiu din experienta mea de viata de cate 22 de ani in Romania si Germania ...cum oamenii cu cat sunt mai instariti intr-o societate instarita si nu una de desperados ...cu atat sunt mai omenosi, mai deschisi, mai prietenosi si mai buni!

Pe cand in ortodoxa Romanie ...Jale cu J mare ...nici macar "elitele" adica boii care se cred elite ca tara nu are asa ceva ... nu au nicio valoare umana, si prea putini dintre bogati s-au imbogatit in Romania prin munca cinstita si nu prin murdarii si cainosenie!
Pacat ca un sfert din populatie ...oameni normali ...au de inghitit zilnic scuipatul si vomatul acestor false elite!

Exact asta este diferenta intre o societate elitara ca cea din UE (condusa de francmasonerie) ...si murdaria morala generalizata pe care o intalnim la fiecare pas in cea mai "credincioasa" tara a Europei!

Sper ca nu trebuie sa va arat filmuletul in care zice ca planeta este suprapopulata si ca populatia trebuie redusa. De cand o astfel de afirmatie indica spiritualitate?

Citat :
Cred ca ar trebui sa cititi Bloodlines of Illuminati de Fritz Springmeier, sa vedeti unele din cele mai puternice familii, nu supermilionari, ca Becali, Patriciu si Vantul, care apar zilnic la TV. Adevarata elita nu apare la TV
Poi nu am zis anterior ca romania nu are elite!
Poi credeti ca scarbavnici ca Tariceanu si Patriciu, Basesti si Iliesti ...sau alti Securisti daca au intrat in Masonerie ...gata sunt elite?

Da ce sunt gunoaiele ... daca indivizi verosi fura de la gura saracului si devin miliardari in EUR prin manarie si hotie nerusinata se cred elite?..poi gunoaiele au elite?

Nu exclud faptul ca poate peste 100 de ani ....stra-stra neptoii lor pot sa devina elite ...vreodata...da si niciodata!!

Citat :
Observ ca dumneata vrei sa deosebesti oamenii: cei care cred, adica cei care nu sunt de acord cu dumneavoastra si cei care stiu, adica dumneavoastra.
E adevarat ca eu fac aceasta diferentiere ...doar ca nu o fac referitor la persoana mea ... ci la atitudinea fata de CUNOASTERE!

Citat :
Dupa cum am mai zis, bogatul nu se multumeste niciodata cu ce are, mai ales oamenii de calibrul celor de mai sus. Cateodata am impresia ca ii aparati pe acesti oameni si ca sunteti de partea lor. Te pomenesti ca oi fi si tu bagat in treaba asta.
Nu ii apar ... dar inteleg fagasul pe care aluneca omenirea si inteleg si preocuparile lor principale ...atat ptr bani ...cat si ptr salvarea planetei de la Autodistrugere ...sau mai exact de la Distrugerea promisa de "Dumnezeul" Yahwe!

Citat :
Antisemitismul e una iar Sionismul e alta.
Cine vorbeste de Sionism ..ori este istoric, ori politician ori antisemit!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Mar Iul 19, 2011 8:11 am

Soimos a scris:
E adevarat ca eu fac aceasta diferentiere ...doar ca nu o fac referitor la persoana mea ... ci la atitudinea fata de CUNOASTERE!
Dar nu prea am observat la dumneavoastra un nivel ridicat de cunoastere care sa va permita sa faceti deosebiri

Soimos a scris:
Nu ii apar ... dar inteleg fagasul pe care aluneca omenirea si inteleg si preocuparile lor principale ...atat ptr bani ...cat si ptr salvarea planetei de la Autodistrugere ...sau mai exact de la Distrugerea promisa de "Dumnezeul" Yahwe!
Nu prea ati demonstrat ca intelegeti probleme omenirii, la dumneavoastra totul se reduce la religie, dar religia e o nimica toata pe langa adevaratele probleme. Cat despre distrugerea ''promisa'' a lui Yahweh, nu pot sa zic decat ca e falsa

Soimos a scris:
Antisemit in niciun caz
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

Localizare : greu de gasit
Puncte : 483

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Mar Iul 19, 2011 9:27 am

america azi este statul cu cele mai mari datorii din lume, tocmai pentru ca fiind primul stat mason, a fost si statul folosit de elite precum cal de bataie.
america a fost utilizata pentru scopurile diabolice ale elitelor.

dupa ce au creat rezerva federala in america, rezerva care produce daune americii si aaron russo, john perkins si multi alti americani au subliniat acest lucru in nenumarate randuri, au produs atentatele de la WTC, distrugand practic simbolul americii, numai cu scopul inventarii teroristilor, si atacarii afganistanului.
dupa ce americanii au declarat ca au gasit o comoara in afganistan, in ziare s-a scris despre adevaratul motiv al invaziei americane.
pai eu am plecat sa-l gaseasca pe osama bin laden, care era cel mai dorit terorist si se afla in spital in america, cand de fapt ei cautau bogatii ca ramele pe sub pamant!!!

http://www.descopera.ro/cultura/7126569-comoara-din-afganistan-adevaratul-motiv-al-invaziei-americane

DE CE AMERICA ARE DATORII URIASE??
pentru ca desi cetatetii americi platesc impozite foarte mari pentru sustinerea armatei fara cap prin afganistan si irak, de fapt america nu are beneficii, de pe urma comorilor descoperite. banii intra in trezoreriile elitelor, familia Rothschilds, care detine 80% din sistemul bancar, cu o avere, de trilioane de dolari, familia Rockefeller la fel trilionari in dolari

bill gates detine Fundatia Bill si Melinda Gates care se ocupa de creare de vaccinuri ucigatoare, pentru reducerea populatiei lumii.
deja a donat 750 mil dolari si a anuntat ca va investi suma de 10 miliarde de dolari pentru activitati de cercetare si dezvoltarea de vaccinuri cu scopul bineinteles al realizarii declaratiei pe care a facut-o la conferinta TED din februarie 2010. "“Lumea de azi are 6.8 miliarde de oameni … număr ce va ajunge până la aproximativ 9 miliarde. Acum, dacă facem o treabă foarte bună cu noile vaccinuri, cu serviciile medicale, cu serviciile de sănătate reproductivă, am putea, cel mai probabil, să reducem acest număr cu 10 sau 15%. ”

http://www.neuronu.ro/ca-sa-intelegi-de-ce/bill-gates-pare-profund-implicat-in-procesul-de-reducere-a-populatie/

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Mar Iul 19, 2011 9:37 am

soimos
Citat :
cum oamenii cu cat sunt mai instariti intr-o societate instarita si nu una de desperados ...cu atat sunt mai omenosi, mai deschisi, mai prietenosi si mai buni!

aceasta politica exista intre bogatasi, domnule, in lumea lor extravaganta si superficiala.
va reproduc definitia termenilor enuntati, caci am impresia ca va este necunoscuta.
OMENÍE s. f. purtare blândă, înțelegătoare; atitudine cuviincioasă, respectuoasă. ◊ Loc. adj. De omenie = bun, cumsecade; ospitalier; cinstit. ◊ Loc. adj. și adv. Fără (de) omenie = lipsit de onestitate; (în mod) inuman, (în mod) nemilos.

elitele au purtare blanda, cuviincioasa?
sunt ei oameni buni si cinstiti??
cinstea, bunatatea sunt echivalente cu uciderea de oameni?
respectul si prietenia sunt echivalente cu discreditarea semenilor tai?

aceste calitati exista numai intre ei, in lumea lor rece, superficiala, materiala.

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   Mar Iul 19, 2011 9:55 am

soimos
Citat :

vreau sa precizez ca se face de multe ori greseala aceasta, evreii credinciosi adevarati sunt niste oameni extraordinari, cu iubire de dzeu si de semeni.
eu am in familia mea evrei, pe care ii respect din tot sufletul.
generalizarea este o eroare.
sionismul este un subiect de dicutat deoarece are mari legaturi cu lojele masonice.
cei care vorbesc despre sionism sunt antisionisti, nu antisemiti.
aceasta eticheta pusa oamenilor ce abordeaza sionismul, este o eroare, facuta cu scopul blamarii lor.
sionismul este o miscare politica evreiasca care a avut ca scop principal crearea statului israel, stat sionist. conducatorii sionismului care sunt de fapt elite, prin exprimarea idealului de creare pentru evrei a unui stat, i-au atras de partea lor pe fratii lor evrei credinciosi adevarati. acestia din urma nici nu cunosc adevaratele planuri ale conducatorilor sionisti.
sunt si ei folositi si israelul, precum a fost folosita america.

Dependența absolută a lojilor masonice de sionismul internațional a fost dovedită cu documente incontestabile de jurnalistul Kostas Tsaroukas – un luptător fervent împotriva acestor fenomene – în cartea sa Η Μασονία στην Ελλάδα (Masoneria în Grecia) pe care o prefațează rectorul Facultății de Jurnalism, Serafim Phyntanidis, și în care se dovedește că toate lojile din lume sunt subordonate supralojii sioniste Benen Berith (Marele Stejar) cu sediul în Statele Unite și care își are filiala elenă în zona Pieții Syntagma
Dictatura economică mondială care încearcă să se impună s-a dovedit a fi în strânsă legătură cu supraloja Bilderberg, o pârghie politică a sionismului internațional.

http://powerstructureresearch.wordpress.com/2009/05/27/das-institutionelle-netzwerk-der-bilderberg-gruppe

http://blogpoliteia.wordpress.com/2009/05/28/machtstruktur-mapping-1-das-institutionelle-netzwerk-der-bilderberg-gruppe/#comment-511,

holocaustul a fost precum inchizitia o lupta impotriva adevaratilor credinciosi.
in inchizitie au fost ucisi crestini credinciosi care respectau adevaratul cuvant al lui dzeu, in holocaust au fost ucisi evrei credinciosi care respecta tora si pe dzeu.
sionismul de azi, condus de cei care normal sunt denumiti evrei, de fapt nu sunt evrei credinciosi. ei nu accepta faptul ca tora este de origine divina, ei considera ca tora este scrisa de rabini si sionismul are ca scop crearea acelui popor superior, care sa ingenuncheze restul popoarelor, deoarece asa interpreteaza ei tora.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vocea francmasoneriei   

Sus In jos

Vocea francmasoneriei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 11 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: "Francmasoneria si alte Conspiratii"-
Mergi direct la: