Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Joi Mai 13, 2010 1:09 pm

Credintele martorilor lui Iehova

Prin bunavointa colegei noastre de pe Roportal AndeeaIM

Martorii lui Iehova sunt guvernati de un „Organism de conducere”, despre care sustin ca este „sclavul credincios si discret” despre care vorbeste apostolul Matei. Acest grup este format din 10 - 15 barbati care se afla sub directa indrumare a lui Dumnezeu. Acest “Organism de conducere”ii conduce pe adeptii acestei religii prin paginile Turnului de Veghere si ale altor publicatii. Martorilor lui Iehova li se spune ca Scriptura singura nu este suficienta pentru a intelege lucrurile lui Dumnezeu. Omul are nevoie de Societatea Turnului de Veghere si de literatura pe care o publica pentru a intelege corect Biblia.

bit.ly cv0rGS

Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Mai 13, 2010 6:52 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Joi Mai 13, 2010 2:03 pm

Soimos a scris:
Acest grup este format din 10 - 15 barbati care se afla sub directa indrumare a lui Dumnezeu.

Bineinteles ca dumnezeu ii indruma pe acesti "secretari" ai sai in mod continuu si in directia sugerii banilor adeptilor, adica a celor care pe langa ca-si doneaza munca dumnezeului lor atoatestrangator, mai depun si marturie pentru el Smile 

Rayna
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Joi Mai 13, 2010 2:09 pm

Nu merge asa indrumarea! Te rogi la Daomne-Doamne si el iti da banii. Asa mi-a zis mie o penticostala care nu munceste nici ea si nici familia ei(compusa din 2 copii majori si un barbat in putere). Cica nu duce niciodata lipsa de bani, ca sa roaga sa ii dea Domnul si la scurt timp cineva ii da bani sub vreo forma si nu multumeste celui care da ci lui Dumnezeu. Numai ca imi facea si mie curte odata spana ce a auzit ca nu am de unde si ca circul cu miloacele de transport in comun. Cand a auzit asa, facea pe sefa, din servila care era anterior. Banuiesc ca asa face cu toti. Se plange ca nu are ce manca si ca e neajutorata, apoi daca omul are suflet bun si se lasa prostit, zice ca e de la Domnul...

Pai hotii catolici se roaga si inainte de a merge la furat si apoi multumesc Domnului ca i-a ajutat.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Joi Mai 13, 2010 2:15 pm

Rayna a scris:
Nu merge asa indrumarea! Te rogi la Daomne-Doamne si el iti da banii. Asa mi-a zis mie o penticostala care nu munceste nici ea si nici familia ei(compusa din 2 copii majori si un barbat in putere). Cica nu duce niciodata lipsa de bani, ca sa roaga sa ii dea Domnul si la scurt timp cineva ii da bani sub vreo forma si nu multumeste celui care da ci lui Dumnezeu. Numai ca imi facea si mie curte odata spana ce a auzit ca nu am de unde si ca circul cu miloacele de transport in comun. Cand a auzit asa, facea pe sefa, din servila care era anterior. Banuiesc ca asa face cu toti. Se plange ca nu are ce manca si ca e neajutorata, apoi daca omul are suflet bun si se lasa prostit, zice ca e de la Domnul...

Pai hotii catolici se roaga si inainte de a merge la furat si apoi multumesc Domnului ca i-a ajutat.

Este ceva cat se poate de normal pentru crestini. Lor li se potriveste vorba: "spune-mi la cine te inchini, ca sa-ti spun cine esti". Pe ropo am deschis un topic intitulat "Dumnezeu si Diavolul", il voi deschide si aici!

Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Joi Mai 13, 2010 5:19 pm

Rayna a scris:
Se plange ca nu are ce manca si ca e neajutorata, apoi daca omul are suflet bun si se lasa prostit, zice ca e de la Domnul...

Cel mai mult ma enerveaza situatia in care ajuti pe cate unul dintr-asta iar la urma zice cu nerusinare: "multumesc lui dumnezeu". Acum, nu ca as avea eu nevoie de multumiri, atunci cand ajut pe cineva, dar nici sa-l ajut eu si sa-i multumeasca altuia! De obicei le zic: data viitoare sa nu mai ceri de la mine, cere de la el si traieste cu ceea ce-ti da el, sa vedem daca poti Smile 
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Joi Mai 13, 2010 5:25 pm

Pai nu ai observat ca aceasta este linia N Testament.
Duhul sfint o lasa insarcinata pe Mariuca ,si cel batrin este tatal.
Ar trebui altfel sa se numeasca Fiul Duhului Sfint,daca acesta este ceva.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Black velvet
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Joi Mai 13, 2010 5:32 pm

Anticristul a scris:
Pai nu ai observat ca aceasta este linia N Testament.
Duhul sfint o lasa insarcinata pe Mariuca ,si cel batrin este tatal.
Ar trebui altfel sa se numeasca Fiul Duhului Sfint,daca acesta este ceva.

Imbarligaturi peste imbarligaturi... trebuiau sa inventeze ceva pentru a justifica natura "divina" a unui tamplar delirant. Sunt chiar penibili cu religia lor si totusi... sunt 2 miliarde... 
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 686
Localizare : Israel
Puncte : 628

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Joi Mai 13, 2010 7:53 pm

Nici pe departe.Crestinismul nu a parasit granitele fostului imperiu roman.
Cu exceptia americii care este o alta fiara (imperiu )creiat de cea dintii.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Joi Mai 13, 2010 8:14 pm

Mai sunt si fiare mici si vechi ... de ex. America de Sud, Australia
Sus In jos
stuttgart
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 45
Localizare : earth
Puncte : 65
Data de inscriere : 09/05/2010

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Vin Mai 14, 2010 12:32 am

bnvnv

Ultima editare efectuata de catre stuttgart in Lun Iun 21, 2010 11:33 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Vin Mai 14, 2010 4:51 am

stuttgart a scris:
Deci nu fa misto de timplar ca i-a mers mintea...
Nici macar nu stim daca a existat in realitate! Ceea ce stim este din ceea ce au spus unii despre ceea ce au auzit de la altii... Le-a mers mintea celor ce au regizat toata aceasta imbarligatura, celor ce au tras de firele care miscau marionetele romanului horror numit biblie!

Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Mier Feb 01, 2012 9:58 am

Soimos a scris:
Acest grup este format din 10 - 15 barbati care se afla sub directa indrumare a lui Dumnezeu.
elephant
Astia-s aia care vorbesc in limbi?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Mier Feb 01, 2012 12:55 pm

Cyberman a scris:
Soimos a scris:
elephant
Astia-s aia care vorbesc in limbi?
NU!
Aia sunt penticostalii!
Sus In jos
Dawood
Pedestras
Pedestras

Numarul mesajelor : 11
Localizare : La calculator
Puncte : 13
Data de inscriere : 24/02/2013

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Dum Feb 24, 2013 5:32 am

“Organismul de conducere” este de fapt "Corpul de Guvernare".
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   Lun Feb 25, 2013 1:25 pm

De conducere a ce?
A bicicletei?

Ca de guvernare ... nu am auzit ca pina acum ei conduc lumea sau vreo tara ...desi sunt convins ca acesta este scopul lor ultim si marsav !
Dar noroc ca vedem ca religia mincinoasa si credinta a proasta pierde teren in fata adevarurilor dovedite de stiinte
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova   

Sus In jos

Cultele Neo Protestante -Martorii lui Iehova
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Apologetica-
Mergi direct la: