Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Triunghiul Bermudelor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Joi Oct 20, 2011 5:22 pm

Mihai12 a scris:
Mare DEzinformare mai este si pe la stiri. Bin Laden a fost doar o scuza.
Bin Laden nu a putut fi doar o scuza ...din moment ce si-a asumat responsabilitatea acestui act!
Ce dreaq ... chiar nu iti este clar nici atat lucru !

Citat :

Ca atentatul a fost comandat din interior, stie aproape toata lumea,
Care lume ... majoritatea imensa care pute a prostie?
Da ai nu STIU ca acest atentat a fost revendicata benevol ...chiar cu mandrie ... si ca in asemenea conditii discutia despre faptuitor este una inchisa ...si orice alta afirmatie nu poate fi decat una gratuita!

Citat :

. Esti exact ca americanii care au iesit in strada sa sarbatoreasca asa zisa moarte a lui Bin Laden. Laughing Laughing Deci ce pretentii sa mai am eu la tine?
Tu nu esti in masura sa emiti pretentii fata de mine ...ci eventual de la propria ta persoana ...ptr ca prea crezi toate fanteziile neintemeiate!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Joi Oct 20, 2011 5:58 pm

Si-a asumat responsabilitatea deoarece era in cardasie cu americanii. Asumandu-si responsabilitatea, a dat credibilitate minciunii americanilor. Dar se pare ca tu si acum mai poti fi pacalit cu bombonele
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Joi Oct 20, 2011 7:39 pm

Mihai12 a scris:
Si-a asumat responsabilitatea deoarece era in cardasie cu americanii. Asumandu-si responsabilitatea, a dat credibilitate minciunii americanilor. Dar se pare ca tu si acum mai poti fi pacalit cu bombonele
Ma tu zau ca esti turcaletz si nu pricepi mai nimic!
Pai daca Bin Laden si-a asumat responsabilitatea actului ... orice dubiu inceteaza automat!
Bombonele sau ne bombonele ... daca un suspect de crima isi recunoaste crima ...inseamna Case Closed ...urmeaza executarea sentintei asupra vinovatului care s-a recunoscut ca vinova ...fara car sau mar si c-o fi si c-o patii ...Case Closed ...caz incheiat ...dosar inchis ... pricepi asta?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Joi Oct 20, 2011 8:36 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Ma tu zau ca esti turcaletz si nu pricepi mai nimic!
Pai daca Bin Laden si-a asumat responsabilitatea actului ... orice dubiu inceteaza automat!
Bombonele sau ne bombonele ... daca un suspect de crima isi recunoaste crima ...inseamna Case Closed ...urmeaza executarea sentintei asupra vinovatului care s-a recunoscut ca vinova ...fara car sau mar si c-o fi si c-o patii ...Case Closed ...caz incheiat ...dosar inchis ... pricepi asta?
Nu pot crede ca poate exista un naiv ca tine. Tu sigur nu lucrezi pentru cineva??? Ca te-am vazut si pe alte forumuri. Erai cam suspect. Si incep sa-i dau dreptate lui Alin. Prea pro-evrei sunteti( chiar si sionisti). Chiar acum am citit pe forumul antenei3 cum il pupati in *** pe Niels Snecker, evreu sionist.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 7:21 am

Mihai12 a scris:
Nu pot crede ca poate exista un naiv ca tine.
Nu este vorba de nicio naivitate ci de un PRINCIPIU aplicat in realitate!
Sunt unii care nu se recunosc vinovati desi s-au gasit dovezi care sa-i incrimineze ...dar atunci cand exista si dovezi clare si se mai asuma si fapta ... vinovatia este si asumata si dovedita ...deci nu mai are rost sa punem in discutie asemenea cazuri ....acesta este un principiu general pus in practica in justitie! ...deci nu vorbim despre parerea mea sau despre ce anume credem ...ci de o practica generalizata!

Citat :

Tu sigur nu lucrezi pentru cineva???
Vezi ...tocmai prin acest mod de gandire PARANOICA ne dovedesti ca nu ai 20 de ani ...ci esti unul care a trait multi ani in dictatura ceausista care i-a imbolnavit pe toti romanii de paranoia si de obsesia spionajului ...desi in Romania nu aveai nimic interesant de spionat decat pe gaura cheii amorezi care o vizitau pe vecina draguta de vis-a vis ... ca in materie de spionaj real ... s-au grabit chiar sefii vostrii sa vanda informatii secrete ptr un ciubuc.

Citat :

Ca te-am vazut si pe alte forumuri. Erai cam suspect.
Mda ...cum ziceam ...Paranoia ceausista !
Citat :

Si incep sa-i dau dreptate lui Alin. Prea pro-evrei sunteti( chiar si sionisti). Chiar acum am citit pe forumul antenei3 cum il pupati in *** pe Niels Snecker, evreu sionist.
Ba chiar mai rau decat simplu paranoic ...mai esti si xenofob dar pe deasupra mai esti si antisionism ... adica o forma de NEOM!
Eu desi sunt de origine germanica si cetatean german, si se stie bine care era activitatea Germaniei in aceasta privinta ... totusi omul din mine imi spune ca nu am de ce sa-i urasc pe evrei ...ci eventual sa-i compatimesc ptr cele cate au suferit ...ba chiar sa-i admir recunoscundu-le aportul mare pe care l-au adus stiintei, civilizatiei si culturii europene.

Cu atat mai idioata este atitudinea ta anti-ebraica ca cut te declari un iubitor al rabinului Isus din Nazareth ...ba chiar te si conduci in viata dupa scripturile lor ...ceea ce echivaleaza cu faptul ca te kci pe toata credinta ta ...sau daca nu faci asta in mod constient ...inseamna ca nu iti dai seama ca iti lipseste o doaga ...si actionezi in deplina si toatala INCONSTIENTA!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 9:19 am

Eu nu ma iau de evreii simplii, ci de acei evrei bogati; ex: familia Rothschild, Rockefeller, Morgan etc. Familii ce detin 80% din economia globului si care provoaca razboaie si revolutii dupa bunul plac, care cuceresc tari si le adauga in imperiul lor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 10:31 am

Mihai12 a scris:
Eu nu ma iau de evreii simplii, ci de acei evrei bogati; ex: familia Rothschild, Rockefeller, Morgan etc. Familii ce detin 80% din economia globului si care provoaca razboaie si revolutii dupa bunul plac, care cuceresc tari si le adauga in imperiul lor.
Stai cam rau la capitolul logica ...si nici macar atat nu stii ca nu fii familiilor amintite de tine se razboiesc ...ci masele uriase de prostii fanatizati prin cele doua genuri de religii diabolice ...adica religiile monoteiste ca de ex crestinismul, islamismul si iudaismul ... si a doua religie diabolica ar fi nationalismul fanatic si retrograd ... aceste doua cauze religioase cu sustinere politica ....sunt muuuult mai periculoase ca familiile enumerate de tine ... ptr ca daca nu si-ar gasi VANDUTI FANATICII ...categorie din care faci parte si TU ... in mod sigur nu ar avea pe cine sa prosteasca ... ptr ca oamenii rationali nu pun botul la idioteniile lor criminale ...si nici nu le considera sfinte!
Ce sfant poate fi o patrie care isi batjocoreste poporul, refuzandu-i asistenta medicala moderna, ii priveaza de scoli care ar putea sa le deschida mintile...preferind scoli in care se alieneaza tinerii ca apoi sa-i oropseasca intr-un sistem sclavagist in care nici painea cea de toate zilele nu iti este asigurata ... ca preotii si politicienii de tip "Zoaie murdare (adica securisti) " ca Basescu si mafia ... sa aibe ce fura ... si vinde pina si viitorul stranepotilor ...in interesul lor.

Daca asa o tara este ceva sfant ...ce inseamna atunci diabolic?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 10:56 am

E clar ca tu primesti bani de la cineva sa imprastii minciuni pe internet. Numai un prost sau un mincinos notoriu poate spune ca mai periculosi decat acesti evrei hiperbogati sunt ''fanaticii'' religiosi. Defapt acesta este prezentat ca raul suprem al lumii: religia cu toate formele ei. De parca religia testeaza virusi noi pe populatie, de parca religia indeparteaza ''dictatori'', de parca religia otraveste apa si multe altele.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 11:14 am

Mihai12 a scris:
E clar ca tu primesti bani de la cineva sa imprastii minciuni pe internet.
O fi cumva faptul ca dai dovezi de Paranoia motivul ptr faptul ca nu esti capabil sa intelegi sensul postarii mele?

Citat :

Numai un prost sau un mincinos notoriu poate spune ca mai periculosi decat acesti evrei hiperbogati sunt ''fanaticii'' religiosi.
Esti mai slabut la minte chiar decat coada la matura ... altfel ai intelege ca ABSOLUT TOT ceea ce implica FANATISMUL este periculos ...cu atat mai mult cu cat e vorba de DOCTRINE ...fie ca ele sunt crestine, islamice, fasciste sau comuniste!
Fanatismul este pericol chiar si in fotbal ... dar cui sa-i explici asta ? ...unui fanatic indoctrinat de doctrina crestina ?
Poate fi o asemenea persoana indoctrinata (ca tine) atat de obiectiva sa recunoasca ca: " in capul meu este numai gunoi periculos"?

Citat :

Defapt acesta este prezentat ca raul suprem al lumii: religia cu toate formele ei.
Te inseli!
M-ai auzit pe mine sa combat Taoismul, Confucianismul sau Budismul ?
Sau ai vazut pina acum in postarile mele sa le laud sau sa le propovaduiesc?
Eu combat doar religiile CRIMINALE ...adica cele care au ucis milioane de oameni nevinovati ...si scuza-ma ...nu am auzit niciodata ca vre-un adept al confucianismului sa fi ucis o alta persoana din cauza convingerilor religioase ...deci nici vorba de zeci sau sute de mii de victime ca in cazul Islamului si mai ales al crestinismului!

Citat :

De parca religia testeaza virusi noi pe populatie, de parca religia indeparteaza ''dictatori'', de parca religia otraveste apa si multe altele.
Ai dreptate ...nici eu nu am vazut ca religia sa faca teste ptr noi medicamente, nici macar sa faca tomografe ptr diagnosticari, roboti care opereaza, sa pregateasca medici ca sa ii puna la dispozitia populatiei, astfel incat sa poata ajuta toata lumea, dar am vazut popi si pastori care prediica a proasta povesti primitive prostilor care ii asculta cu gura cascata si apoi ii mai si taxeaza cu zeciuiali ...si culmea prostioei si a imposturii este sa vezi cum ABSOLUT toti cand dau de necazuri ...tot spitale modern echipate cauta ...si nu recurg la apa sfintita, linsul icoanelor infectate cu virusi, sau sa linga ciolane de "sfant"!

Ce nu poti tu pricepe ...este ca acele familii de bancheri nu pot avea nicio putere ...daca nu ar fi si mase enorme de idioti periculosi si fanatizati care sa le asculte indemnurile otravite ...adica ceva de genul convingerilor tale antievreiesti ...din moment ce si tu esti atat de batut in bibilica si il acuzi chiar si pe Niels Schlecker de faptul ca este un evreu!

In concluzie ...periculosii sunt acei VANDUTI ca tine ... adica cei care intradevar "lucreaza" ptr cineva !
Eu sunt un OM LIBER ...pe mine bancherii de care ai amintit nu ma pot manipula ...ptr ca gandesc cu o minte libera ... asa ca nu esti tu competent si nici indreptatit in calitatea ta de mercenar VANDUT ... sa ma acuzi pe mine ca "lucrez" ptr cineva!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Varsta : 48
Localizare : Calarasi
Puncte : 832

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 12:05 pm

Vorba multa...saracia omului. Faptul ca afirmi in sus si in jos ca ai fi liber, arata exact contrariul. Nimeni nu este liber in acest sistem. Toti suntem sclavii celor mari. Faptul ca ai o viata mai usoara nu te face mai liber.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 1:05 pm

Mihai12 a scris:
Prea pro-evrei sunteti( chiar si sionisti).

Acum vreo luna de zile in urma, ne intrebai ce avem cu evreii si le plangeai de mila, acum zici ca suntem pro-evrei doh uite eu zic ca si cu curul de-ai gandi si tot ai spune ceva mai inteligent grin

Evreii, ca orice alta natie, au si uscaturile lor, dar si varfurile lor. Daca lauzi varfurile nu inseamna ca lauzi si uscaturile si nici daca arati josnicia uscaturilor nu inseamna ca lezezi in vreun fel varfurile! Cine baga in aceeasi oala un popor intreg, ala este lipsit de minte!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 1:17 pm

Cyberman a scris:
Evreii, ca orice alta natie, au si uscaturile lor
Eu la acea categorie ma refer. De ce crezi ca i-am specificat pe sionisti?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 1:28 pm

Mihai12 a scris:
Cyberman a scris:

doh Pentru tine deci, sionistii reprezinta uscaturile evreilor doh ti-am zis eu care-i organul tau de gandire!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 3:08 pm

Mihai12, eu ti-am mai spus tie odata sa nu mai folosesti cuvinte al caror inteles nu il cunosti!

”Sionism

Sionismul - de la Muntele Sion (Țion), nucleul așezării davidice în Ierusalim - este mișcarea de emancipare națională a evreilor cu scopul readunării lor din împrăștiere (în ebraică galut) și revenirii în țara strămoșească, în Țara Israel (în ebraică Ereț Israel), pentru restabilirea unei vieți evreiești independente și, în continuare, re-crearea și consolidarea unui stat evreiesc.”

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 3:31 pm

Mihai12 a scris:
Faptul ca ai o viata mai usoara nu te face mai liber.
Poate ca nu ...dar faptul ca nu mi-am VANDUT corpul sufletul si viata asa cum o faceti voi credinciosii ...sa sti ca ma face sa ma simt liber!
Dar iarasi ai deviat de la subiect si nu ai remarcat chiar esentialul!
Tema de la care am plecat era paralelismul intre vinovatia unora care conduc lumea si vina fanaticilor si idiotilor care ii asculta !

Si la tema aceasta nu ai fost de acord ca de vina sunteti mai ales voi Fanaticii unei Doctrine ...la tema asta te rog sa-mi raspunzi!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 5:10 pm

Din fericire fiecare face ce vrea cu viatza lui.Si crede in ce vrea , indiferent de restul lucrurilor. Daca ortodoxilor le place sa pupe oase de mort in loc sa omoare oameni ca stramosii tai e o chestie de natura personala.Tu ai mai multa treaba cu romanii si ortodoxia decat cu crestinismul ..............
Daca cineva alege un mod de viatza dorit de el si il respecta asta nu insemna ca e un fanatic sau nu inseamna ca e bine........Dar e modul lui de viatza si acolo nu ai cum sa intervii tu daca vidul din capul tau ar fii mai dens ..........Fiecare crede ce vrea si face ce vrea. E bine ca tu duci o viatza echilibrata ??? Nu bei nu fumezi, mananci dupa un cod ales de tine ?Da, pt tine e bine dar vad ca nu se intampla nimic in vid din cauza asta. E bine ca nu crezi in nimic sfant iarasi e bine pt tine . E bine ca ti-ai murdarit sangele si copiii tai nu mai sunt swabi adevarati ca sunt corcituri, si ca aio distrus toata mostenirea de secole a familiei tale ?? Da e bine din nou , dar doar pt tine.
Daca vei vb cu un swab s-ar putea ca de maine sa nu valorezi nici macar cat un ortodox.
Si daca haitieni mananca intr-un fel ,americanii in alt fel arabii in alt fel. e rau ca nu mananca ca tine????
mai ai Soimstein pana sa emiti vreeo ipoteza corecta , si aceea relativa pana la urma.Foloseste zeul supozitor sa nu mai fii asa constipat.. daca ma intelegi....
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 6:01 pm

Apopii a scris:
Mihai12, eu ti-am mai spus tie odata sa nu mai folosesti cuvinte al caror inteles nu il cunosti!

”Sionism

Sionismul - de la Muntele Sion (Țion), nucleul așezării davidice în Ierusalim - este mișcarea de emancipare națională a evreilor cu scopul readunării lor din împrăștiere (în ebraică galut) și revenirii în țara strămoșească, în Țara Israel (în ebraică Ereț Israel), pentru restabilirea unei vieți evreiești independente și, în continuare, re-crearea și consolidarea unui stat evreiesc.”
Lasa-ma cu teoria. Oricine stie ce reprezinta practic sionismul si cine sunt sionistii. Wink
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 6:02 pm

Cyberman a scris:
Mihai12 a scris:
Cyberman a scris:

doh Pentru tine deci, sionistii reprezinta uscaturile evreilor doh ti-am zis eu care-i organul tau de gandire!
Ma da tu esti paralel. Cum se numesc acele persoane care se imbogatesc de pe seama altora, provoaca razboaie etc ? Nu uscaturi?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 6:07 pm

Mihai12 a scris:
Apopii a scris:

”Sionism

Lasa-ma cu teoria. Oricine stie ce reprezinta practic sionismul si cine sunt sionistii. Wink

Asa zici tu, dar se pare ca nu sunt chiar atat de multi care inteleg ce este sionismul si nici anti-sionismul, deci poti deschide un topic in care sa explici aceste lucruri, daca le stii, evident!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Vin Oct 21, 2011 7:17 pm

Alin Soimosi a scris:
Din fericire fiecare face ce vrea cu viatza lui.Si crede in ce vrea , indiferent de restul lucrurilor.
Nu draga ...nu este chiar asa!
De exemplu nu ai voie sa ucizi doar ca asa crezi tu ca ai cheful ...si este destul de trist sa vezi ca societatea romaneasca nu are legi ca sa-i pedepseasca pe cei care iau decizia sa lasa sa moara o femeie tanara doar ptr ca diavolul din capul lor le interzice sa faca transfuzii de sange ...tot la fel este si cazul parintelui care nu ar trebui sa aibe dreptul sa isi alieneze copilul punandu-l sa studieze zilnic ore in sir Biblia!
In Germania acestor fanatici li se iau copii si se incredinteaza unor familii normale ...iar celor care refuza sa acorde un ajutor care ar salva viata unui om ...sunt condamnati ca si criminali!

Citat :

Daca ortodoxilor le place sa pupe oase de mort in loc sa omoare oameni ca stramosii tai e o chestie de natura personala.
Da de unde stii tu ca stramosii mei au omorat oameni?
Ti-a soptit cumva Diavolul caruia i te-ai vandut ...sau vorbesti din experienta familiei tale de huni?

Citat :

Tu ai mai multa treaba cu romanii si ortodoxia decat cu crestinismul ..............
daca as fi avut probleme cu romanii ...nu m-as fi casatorit cu o romanca si nu as fi iubit-o asa cum o iubesc ...eu am probleme cu nationalistii infierbantati care se dau/cred grozavii planetei ...cand de fapt ei sunt ultimele ciurucuri ...altfel nu ar fi nationalisti fanatici!
Cu ortodoxia nu am prea multe decat MODELUL pe care il prezinta si reprezinta ...un model care te invata sa dai spaga lui Dumnezeu si ca are interesul sa tina oamenii la nivelul unor redusi mintali.

Citat :

Daca cineva alege un mod de viatza dorit de el si il respecta asta nu insemna ca e un fanatic sau nu inseamna ca e bine.
Atata vreme cat nu iasa in public si nu incearca sa ne impuna credinta lui proasta ca adevar diuvin ... poate sa faca si laba privind la icoana precistei ... ca nu ma intereseaza !
Fiecare e liber sa faca in intimitatea sa ce crede de cuvinta ca este bine ...dar cand iesi in spatiul public ...lucrurile se schimba radical!

Citat :

Daca vei vb cu un swab s-ar putea ca de maine sa nu valorezi nici macar cat un ortodox.
Ce ai patit de aberezi in halul asta?
Te doare cumva la pimpinele de ai luat-o atat de razna?
Citat :

mai ai Soimstein pana sa emiti vreeo ipoteza corecta , si aceea relativa pana la urma.
Eu nu emit ipoteze corecte ...ci teorii demonstrabile pe care le sustin chir si cu versete biblice ...si asta este cu totul altceva !

Citat :

Foloseste zeul supozitor sa nu mai fii asa constipat.. daca ma intelegi....
Adica imi recomanzi sa-mi bag crucifixul in cur ca sa-mi treaca constipatia ...sau ca sa ai tu ce pupa sau linge ?
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier

Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Sam Oct 22, 2011 1:18 pm

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:
Din fericire fiecare face ce vrea cu viatza lui.Si crede in ce vrea , indiferent de restul lucrurilor.
Nu draga ...nu este chiar asa!
De exemplu nu ai voie sa ucizi doar ca asa crezi tu ca ai cheful ...si este destul de trist sa vezi ca societatea romaneasca nu are legi ca sa-i pedepseasca pe cei care iau decizia sa lasa sa moara o femeie tanara doar ptr ca diavolul din capul lor le interzice sa faca transfuzii de sange ...tot la fel este si cazul parintelui care nu ar trebui sa aibe dreptul sa isi alieneze copilul punandu-l sa studieze zilnic ore in sir Biblia!
In Germania acestor fanatici li se iau copii si se incredinteaza unor familii normale ...iar celor care refuza sa acorde un ajutor care ar salva viata unui om ...sunt condamnati ca si criminali!

Citat :

Daca ortodoxilor le place sa pupe oase de mort in loc sa omoare oameni ca stramosii tai e o chestie de natura personala.
Da de unde stii tu ca stramosii mei au omorat oameni?
Ti-a soptit cumva Diavolul caruia i te-ai vandut ...sau vorbesti din experienta familiei tale de huni?

Citat :

Tu ai mai multa treaba cu romanii si ortodoxia decat cu crestinismul ..............
daca as fi avut probleme cu romanii ...nu m-as fi casatorit cu o romanca si nu as fi iubit-o asa cum o iubesc ...eu am probleme cu nationalistii infierbantati care se dau/cred grozavii planetei ...cand de fapt ei sunt ultimele ciurucuri ...altfel nu ar fi nationalisti fanatici!
Cu ortodoxia nu am prea multe decat MODELUL pe care il prezinta si reprezinta ...un model care te invata sa dai spaga lui Dumnezeu si ca are interesul sa tina oamenii la nivelul unor redusi mintali.

Citat :

Daca cineva alege un mod de viatza dorit de el si il respecta asta nu insemna ca e un fanatic sau nu inseamna ca e bine.
Atata vreme cat nu iasa in public si nu incearca sa ne impuna credinta lui proasta ca adevar diuvin ... poate sa faca si laba privind la icoana precistei ... ca nu ma intereseaza !
Fiecare e liber sa faca in intimitatea sa ce crede de cuvinta ca este bine ...dar cand iesi in spatiul public ...lucrurile se schimba radical!

Citat :

Ce ai patit de aberezi in halul asta?
Te doare cumva la pimpinele de ai luat-o atat de razna?
Citat :

mai ai Soimstein pana sa emiti vreeo ipoteza corecta , si aceea relativa pana la urma.
Eu nu emit ipoteze corecte ...ci teorii demonstrabile pe care le sustin chir si cu versete biblice ...si asta este cu totul altceva !

Citat :

Foloseste zeul supozitor sa nu mai fii asa constipat.. daca ma intelegi....
Adica imi recomanzi sa-mi bag crucifixul in cur ca sa-mi treaca constipatia ...sau ca sa ai tu ce pupa sau linge ?

daca e asa eu iti recomand sa il scoti,,, ma rog crucifixul .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   Sam Oct 22, 2011 1:34 pm

Alin Soimosi a scris:

daca e asa eu iti recomand sa il scoti,,, ma rog crucifixul .
Da de ce ...vrei sa-l pupi dupa ce e plin de valori religioase ...si chiar de Duh Sfant?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Triunghiul Bermudelor   

Sus In jos

Triunghiul Bermudelor
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Mistere :: Fenomene neexplicate ...inca!-
Mergi direct la: