Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber

AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare    
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Joi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Lun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Vin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Vin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Joi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

» Din ciclul: "Cronica prostiei Omenesti"
Dum Noi 29, 2015 9:33 pm Scris de Soimos

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

Distribuiți | 

Stiati ca:

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 9:16 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Calea pocaintei este larga?

Muult prea larga din moment ce criteriul suficientei este prostia, si din moment ce la voi in biserica isi gasesc cuib toate tulvele si toti borfasii!

Citat :

De exemplu tu,nu cred ca ai putea sa renunti la toate placerile tale.
Te inseli, eu nu am vicii si nici placeri la care sa nu pot sa renunt!
Fac pariu ca eu traiesc mai CALCULAT ca voi pocaitii nu din cauza credintei ci din motive ce tin de ratiune.

ASia traiesc greu ca sunt saraci lipiti...si pe langa asta mai aveti si nerusinarea sa-i taxati cu zeciuielile voastre nesimtite ca sefii vostrii sa se fuduleasca in masini scumpe ...Pocaitii sunt cei mai mari ipocriti !
Zeciuiala este optionala,nu este o obligatie.Si apoi,din zeciuiala se da familiilor sarace.Biserica noastra da zilnic mancare mai multor familii cu probleme.Avem orfelinat si cantina sociala.Vizitam pe batranii de la azil,o data pe luna.Asta face o biserica adevarata care urmeaza sfaturile si exemplul lui Hristos!Si spre deosebire de voi,ateii,cei bogati stoiu sa isi administreze averea in asa fel incat si bogatul si saracul sa aiba painea pe masa!,
Ceea ce faceti voi este lucratura Diavolului, si asta nu o zice Soimos ci Isus:

Tu, dar, cand faci milostenie, nu suna cu trambita inaintea ta, cum fac fatarnicii, in sinagogi si in ulite, pentru ca sa fie slaviti de oameni. Adevarat va spun ca si-au luat rasplata

ptr ca ea are scopul propagandistic de a arata lumii cat de frumos este vopsit gardul, si nu ii ajutati pe toti saracii din tara ci doar pe aia care va convine voua!
Solutia corecta este ca absolut toti batrani si saracii sa fie ajutati asa cum exista in multe tari din vestul Europei printre altele si in tarile germanice!
Iar solutia voastra propagandistica are ca scop propaganda si prozelitismul, dar in spatele acestora sta DIAVOLUL, ptr ca religia este o promisiune (si aia mincinoasa) a unei solutii individuale... in timp ce binele si ajutorul GENERAL nu poate veni decat din "solutiile colective ale unei societati dezvoltate"...in timp ce biserica voastra formeaza asociali retrogradati ...adica inversul caii normale!

Citat :

Cat despre prostie,adevarata intelepciune vine de la Dumnezeu.
Vine din multa multa invatatura!
Degeaba stai sa iti cace dumnezeu in cap cu inteligenta si intelepciune ca sigur vei muri ca prost!

Citat :

Frica de Domnul este inceputul intelepciunii

Mai degraba este inceputul Terorii...adevar dovedit de istorie si Stiinta Sociologiei
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 11:11 am

Ema tu nu vezi o chestie ca nu il baga nimeni in seama ,doar noi doi ne deranjam cu el
Partea proasta este ca la bunatate raspunde cu rau .Poti sa ii explici din Dumnezeiestile Scripturi si el nu va pricepe deoarece a pus lumina sub cazanul de rufe si merge in bezna ,apoi ca un ateu ce se respecta sa aseaza cu fundul pe cazan chit ca ii miroase a cirpa arsa si face basici ,el nu va realiza adevarul .
Apoi :
Vazind musteriul nostru @soimos ca aici este singur ca pestele in butoi a venit cu "maretele lui idei " si pe TPU ,pina si acolo a fost tratat cu flit de ateii nostrii care sunt mai cu scaun la cap si nu au pus "botul" la ineptiile lui .
Apoi :
Numai un refuzat de soarta putea sa spuna asa ceva "Vine din multa multa invatatura!
Degeaba stai sa iti cace dumnezeu in cap cu inteligenta si intelepciune ca sigur vei muri ca prost!"
Apoi :
Ce vorbesti ma ,pe noi Dumnezeu ne invata sa "supunem pamintul" si asta o facem folosind inteligenta noastra si ce invatam prin scoala si la facultati
Apoi :
Bre soimos eu zic sa dai o tura pe la muzeul satului sa vezi moara de apa folosita de 1700 de ani de taranii romani ,pina si modul de reglaj a fost copiat de pelton
Apoi :
Vezi bre ca ai priceput ca noi Crestinii iubim stiinta ca sa supunem pamintul .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 11:59 am

Urzi23 a scris:
Ema tu nu vezi o chestie ca nu il baga nimeni in seama ,doar noi doi ne deranjam cu el

Fals!
De bagat in seama ma baga sute de persoane pe zi care viziteaza forumul, de contrazis ma contraziceti numai voi doi!
Eu inteleg din acest fapt ca majoritatea celor care ne urmaresc sunt de acord cu linia forumului!

Citat :

Poti sa ii explici din Dumnezeiestile Scripturi si el nu va pricepe
Nu am ce sa pricep ptr ca Dumnezeu nu zice nimic ci tace ca porcu-n cucuruz!
Culmea aberatiei si a nesimririi este faptul ca voi crestinii ati furat cronica poporului evreu scrisa de rabinii din Marea Sinagoga, iar scrierea acestor texte sunt asumate de rabinii Marii Sinagogi ca fiind opera lor, iar niste trepanati fara creier nu pot accepta adevarul, drept dovada ca il aveti in voi pe Tata Minciunii ...adica sunteti intratat posedati de Diavol incat nu mai puteti accepta niciun adevar!

Citat :

el nu va realiza adevarul

Adevarul se demonstreaza!
Dar cum credinta nu poate dovedi absolut nimic rezulta ca MINTE!

Citat :

Vazind musteriul nostru @soimos ca aici este singur ca pestele in butoi a venit cu "maretele lui idei " si pe TPU ,pina si acolo a fost tratat cu flit de ateii nostrii care sunt mai cu scaun la cap si nu au pus "botul" la ineptiile lui.

Ce zici tu este o dovada a faptului ca sunteti cu cca 300 de ani in urma tineretului occidental...ptr ca ideiile pe care le "debitez" nu imi apartin mie ci circula libere in lumea civilizata in care religia este pusa pe faras din cauza ca este O PIEDICA in calea dezvoltarii societatii (condusa de MASONERIE), motiv ptr care marii doctori in Teologie "scuipa" din gusa marile secrete ale religiei crestine!
Si tine minte ...si tu si prostii de care zici ...nu aveti puterea de a va urina impotriva vantului fara sa va stropiti
Citat :

Bre soimos eu zic sa dai o tura pe la muzeul satului
Nu uita sa te si muti acolo...ptr ca acolo ti-e locul ...ca si tu esti cu mintea ramasa in urma la nivelul unui taran analfabet de acum 1700 de ani...adica departe de progres si civilizatie!

Citat :

Vezi bre ca ai priceput ca noi Crestinii iubim stiinta ca sa supunem pamintul .
Cred ca ti s-a blocat rotitele alea facute din lemn in urma cu 1700 de ani ... Stiinta si Religia sunt antagoniste, deci nu incap in aceasi teaca decat in capetele celor care nu stiu sa gandeasca rational, uite saraca Ema crede si azi ca cerul e sus ...dar fac pariu ca nu numai ca nu stie unde este cerul acolo "sus" ...fara macar sa stie unde este susul si josul in Univers.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 12:37 pm

Urzi23 a scris:
Mihai12 a scris:
editat ptr vulgaritati

Nu uita nu poti tu scrie atatea murdarii ... cate pot eu taia dintr-o singura miscare

Mai Mihai asta se crede un mic zeu din carton asfalt el ce zice ca taie raspunsuri si baga adevarul sub basculante de gunoi Nu dispera frate si la mine a sarit si a taiat raspunsuri cu bun simt el continuind sa jigneasca ,chestie tipica amaritilor de atei cind nu au nimic a spune .
Apoi :
Eu de fiecare data am maturat asfaltul cu el pe TPU ,acolo se poarta ca un amarit de cihuahua cind da de ciobanescul mioritic .
Nu disper mai Urzi. Sunt pe forumul asta de aproape 1 an( daca nu chiar un an) si m-am obisnuit cu Soimos. O fi el cum o fi, dar m-am obisnuit cu el. Nimeni nu ma distreaza cum ma distreaza Soimos Laughing Laughing
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 12:41 pm

Urzi23 a scris:
Vazind musteriul nostru @soimos ca aici este singur ca pestele in butoi a venit cu "maretele lui idei " si pe TPU ,pina si acolo a fost tratat cu flit de ateii nostrii care sunt mai cu scaun la cap si nu au pus "botul" la ineptiile lui .
L-am vazut si pe TPU. E cumva membrul acela NONRELIGION, ca multe ineptii ale lui Soimos le spunea si ala? Pe langa asta il mai gasesti pe raportal, pe softpedia, pe forumul antenei3. Cel mai simplu tasteaza in bara de cautare: soimos, biloum, sykarian( nickurile lui) sau cuvinte cheie ''seful cheilor iadului'' '' hristos este lucifer'' si ai sa gasesti activitatea stimabilului nostru Alex.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 12:44 pm

Urzi23 a scris:
Degeaba stai sa iti cace dumnezeu in cap cu inteligenta si intelepciune ca sigur vei muri ca prost!"
Dar nu stii vorba romaneasca '' omul invata toata viata si la final tot prost moare?'' Very Happy Problema la Soimos, este ca l-au afectat fitzele occidentului. Daca il urmaresti mai in ansamblu, se crede putin superior noua astora de scriem pe forumuri, noi gloata, prostimea, iar el facand parte din elita intelectualilor cu limbaj de mahala( o fi ruda cu Dinescu)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 1:13 pm

Mihai12 a scris:
Urzi23 a scris:
Dar nu stii vorba romaneasca '' omul invata toata viata si la final tot prost moare?'' Very Happy Problema la Soimos, este ca l-au afectat fitzele occidentului. Daca il urmaresti mai in ansamblu, se crede putin superior noua astora de scriem pe forumuri, noi gloata, prostimea, iar el facand parte din elita intelectualilor cu limbaj de mahala( o fi ruda cu Dinescu)
Nu ma cred ci chiar sunt!
Oricum neamul meu si al stramosilor mei a fost intodeauna in fruntea Europei de 2000 de ani, iar tu si stramosii tai ati fost mereu in coada Europei asa cum sunteti si azi, ba chiar neamul meu a construit in tara voastra ceea ce voi nu ati construit niciodata ...adica o civilizatie de tip european care a supravietuit 700 de ani, adica pina cand a ajuns sub stapanirea neamului tau ...care doar se mandreste cu orase ca Sibiu si Brasov ...desi nu are niciun merit la edificarea lor!
Faptul ca cobor sa vorbesc la nivelul limbajului vostru este doar o dovada de flexibilitate, si a fi flexibil este ceva pozitiv!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 1:23 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Urzi23 a scris:
Oricum neamul meu si al stramosilor mei a fost intodeauna in fruntea Europei de 2000 de ani, iar tu si stramosii tai ati fost mereu in coada Europei asa cum sunteti si azi, ba chiar neamul meu a construit in tara voastra ceea ce voi nu ati construit niciodata ...adica o civilizatie de tip european care a supravietuit 700 de ani, adica pina cand a ajuns sub stapanirea neamului tau ...care doar se mandreste cu orase ca Sibiu si Brasov ...desi nu are niciun merit la edificarea lor!
Faptul ca cobor sa vorbesc la nivelul limbajului vostru este doar o dovada de flexibilitate, si a fi flexibil este ceva pozitiv!
Cu cat mai mare mandria cu atat mai dureroasa caderea. Tu superior? Heheee, imi vorbesti de stramosii tai dar nu mentionezi ca cei care sunt in fruntea Europei sunt cei care au macelarit pana nu au mai putut si s-au imbogatit prin jafuri. Pe unul ca tine nu dau niciun scuipat. Si acum sa vorbim serios, stramosii tai sunt aceiasi cu stramosii mei. Ca tine sunt sute chiar mii, care pleaca din tara si se dau spanioli, italieni sau germani. Toata viata ta vei ramane un emigrant.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 1:31 pm

Mihai12 a scris:
stramosii tai sunt aceiasi cu stramosii mei.

Da, aici iti dau dreptate, toti avem stramosi comuni, evident facand referire la cei de acum cateva zeci de mii de ani in urma. Problema este in educatia pe care au primit-o cei care s-au desprins din acel grup comun de stramosi!

Unii au fost educati bine si au realizat, ca popoare, lucruri deosebite, iar altii au ajuns codasi la toate... aici e problema care ar trebui sa le dea de gandit multor romani si sa-i determine sa schimbe lucrurile in bine!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas

Varsta : 48
Localizare : Calarasi
Puncte : 832

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 1:34 pm

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
stramosii tai sunt aceiasi cu stramosii mei.

Da, aici iti dau dreptate, toti avem stramosi comuni, evident facand referire la cei de acum cateva zeci de mii de ani in urma. Problema este in educatia pe care au primit-o cei care s-au desprins din acel grup comun de stramosi!

Unii au fost educati bine si au realizat, ca popoare, lucruri deosebite, iar altii au ajuns codasi la toate... aici e problema care ar trebui sa le dea de gandit multor romani si sa-i determine sa schimbe lucrurile in bine!
Asa e, romanii nu prea au fost ca ceilalti sa cotropeasca, de aceea au ajuns ce au ajuns.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 1:39 pm

Soimos,Esti tare dificil.Eu nu ma laud ,doar vreau sa iti demonstrez ca nu ai dreptate.Tu vezi numai partea rea a crestinismului,nu vrei sa recunosti ca are si parti bune.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

Varsta : 55
Localizare : Aici
Puncte : 2582

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 1:40 pm

Mihai12 a scris:
Asa e, romanii nu prea au fost ca ceilalti sa cotropeasca, de aceea au ajuns ce au ajuns.

Romanii au avut nenumarate bogatii naturale in solul si subsolul tarii si n-au avut nevoie sa ia de la altii! Ce au facut cu aceste bogatii, le-au vandut cumva altora pe nimic, cumva de lene ca sa nu munceasca pentru a le exploata?

Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 1:42 pm

EmaLovesJesus a scris:
Tu vezi numai partea rea a crestinismului,nu vrei sa recunosti ca are si parti bune.

Si care-i parte buna, cumva aceea ca te face sa crezi in cai verzi pe pereti si apoi sa-ti indoi coloana vertebrala si sa-ti rozi genunchii in fata lor?

EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 1:46 pm

Zeciuiala este optionala,nu este o obligatie.Si
apoi,din zeciuiala se da familiilor sarace.Biserica noastra da zilnic
mancare mai multor familii cu probleme.Avem orfelinat si cantina
sociala.Vizitam pe batranii de la azil,o data pe luna.Asta face o
biserica adevarata care urmeaza sfaturile si exemplul lui Hristos!Si
spre deosebire de voi,ateii,cei bogati stiu sa isi administreze averea
in asa fel incat si bogatul si saracul sa aiba painea pe masa!,
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 1:55 pm

EmaLovesJesus a scris:

Observ ca spamezi, adica postezi acelasi mesaj de mai multe ori si pe topice diferite!

Pentru a nu iti sterge spam-ul (alta data o voi face, deoarece spam-ul este privit ca o metoda nerecomandata in activitatea unui user!) voi posta si eu ceea ce ti-a mai spus alt user (Black Velvet) pe alt topic.

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Am impresia ca voi ziceti raului bine si binelui,rau.Cred ca esti un caz pierdut.

Priviti oameni buni ce inseamna binele pentru acesti sectanti ipocriti, care vin aici si incearca sa faca propaganda RAULUI vanzandu-ne noua cioara lor vopsita. Ei se inchina unui zeu RAU pe care-l numesc BUN si uite ce fac! Apoi ne invata pe noi ce inseamna morala dumnezeului lor doh

Bomba cu pedofili explodeaza in Comunitatea Penticostala Cluj

In articolul de fata va prezentam o ancheta realizata de Rev Ioan PopReligious & human rights observer. Episcopul Aurel R. Moldovanu, conducerea C.R.P. Cluj si pastorii seniori penticostali clujeni Gheorghe Amza (Biserica Speranta Marasti Cluj), Alexandru S. Negruser (Biserica 5 S. Albini Cluj) si Stan Gheorghe (Biserica Zorilor Cluj) tolereaza si inchid ochii la aceste mari crime si sacrilegii, desi au fost sesizati despre aceste grave abuzuri si infractiuni inca din anul 2008.

Ele au fost voalat si estompat descrise in articolul demascator postat de Dr. Daniel Manastireanu, Director al World Vision USA, in articolul “Biserica si abuzul sexual”, inserat aici: http://danutm.wordpress.com/2008/07/28/biserica-si-abuzul-sexual/
Unul din medicii penticostali care a oferit asistenta pediatrica si psihologica uneia dintre minorele violate, minora ce avusese anterior o tentativa de suicid, a fost la randul ei batuta bestial, in mod repetat, de catre sotul ei penticostal, antreprenor in constructii, fara sa suporte niciun fel de consecinte disciplinare. Individul a amenajat gratuit clinica privata a pastorului dr. Gheorghe Amza, de la Biserica Penticostala “Speranta” Marasti Cluj-Napoca!

In plus, medicul curant penticostal curajos, dupa ce a fost batuta bestial de sotul ei penticostal, fiindu-i confiscate bunurile personale si laptop-ul medical, a fost alungata apoi din casa ei si s-a refugiat timp de trei luni la camera de garda medicala a Misiunii Americane Family Aid Fundation, la groapa de gunoi a Clujului de la Pata Rat!

Fata in fata cu aceste crime, abuzuri si atrocitati tolerate si nepedepsite de Episcopia C.R.P. Cluj, unul dintre violatori fiind inca pastor in functiune in judetul Cluj, cerem Secretarului de Stat Pentru Culte si Parchetului de pe langa I.C.C.J. a Romaniei sa promoveze un proiect de Ordonanta de Guvern pentru scoaterea in afara legii a Cultului Penticostal inuman din Romania si examinarea psihiatrica obligatorie a episcopilor si pastorilor penticostali.
Rev. Ioan Pop, Religious & human rights observer in Romania
Strada Dunarii nr. 101, Cluj-Napoca, Telefon 0721.734.111”

Sursa articolului

Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 2:01 pm

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:

Romanii au avut nenumarate bogatii naturale in solul si subsolul tarii si n-au avut nevoie sa ia de la altii! Ce au facut cu aceste bogatii, le-au vandut cumva altora pe nimic, cumva de lene ca sa nu munceasca pentru a le exploata?
Pai pentru ca avem politicieni hoti care au dat resursele gratis doar pentru spagi de milioane de euro, dar nu dispera ca si voi ''occidentalii'' aveti politicieni de rahat.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 2:06 pm

Mihai12 a scris:
Pai pentru ca avem politicieni hoti care au dat resursele gratis doar pentru spagi de milioane de euro, dar nu dispera ca si voi ''occidentalii'' aveti politicieni de rahat.

Eu nu sunt occidental! Cat despre politicieni... toti sunt asa cum zici tu, doar ca si rahatul este de diferite tipuri!

Diferenta este ca politicienii de la noi au vandut avutul tarii, pe cand alti politicieni straini au stiut sa mareasca avutul propriei tari! Exact ceea ce iti spuneam mai devreme, adica chestie de educatie, dar chestie care face diferenta dintre oameni!

Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

Varsta : 51
Localizare : pe drum
Puncte : 6685

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 4:33 pm

[quote="Mihai12"]
Soimos a scris:
Tu superior?
Superior la modul general NU, dar tie DA!

Citat :

Heheee, imi vorbesti de stramosii tai dar nu mentionezi ca cei care sunt in fruntea Europei sunt cei care au macelarit pana nu au mai putut si s-au imbogatit prin jafuri.
Ce dragut!
Asta ai retinut din istorie, dar faptul ca tu esti membru benevol al unei organizatii religioase care a comis de 10 x mai multe crime decat toate razboaiele la un loc.... nu se pune ?
Ce dragut!

Citat :

Pe unul ca tine nu dau niciun scuipat.
Poi probabil sti tu de ce ...ca cei ca tine sunt renumiti ptr vitejia lor, si asta am vazul in 1939 dupa ce Germania si Italia au rupt Ardealul de Nord din trupul Romaniei ...voi v-ati grabit drept recunostiinta sa-l lingeti in coor pe criminalul Hitler, si i-ati devenit slugi servile ...in loc sa va aparati cu demnitate tara!
Citat :

Si acum sa vorbim serios, stramosii tai sunt aceiasi cu stramosii mei.
Daca si tu esti tot neamt din mosi stramosi ...atunci se poate!

Citat :

Ca tine sunt sute chiar mii, care pleaca din tara si se dau spanioli, italieni sau germani. Toata viata ta vei ramane un emigrant.
Acei sarmani nenorociti care pleaca sunt victimele celor ca voi care ati preferat solutia individuala ...adica aia cu rugaciunea...in locul solutiei colective, adica sa impuneti forta unei societati unite!
Si daca nenorocirea asta uriasa nu este suficienta ...ati vandut tara strainilor ...ba chiar ati amanetat si viitorul ne3potilor si stranepotilor vostrii prin imensa inconstienta de care dati dovada!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 6:39 pm

Soimos a scris:
tu esti membru benevol al unei organizatii religioase care a comis de 10 x mai multe crime decat toate razboaiele la un loc....
Mai taie din ele da-le drek. De unde scoateti asemenea aberatii manca-v-as gura? Laughing Din tantar faceti armasar
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 6:41 pm

Apopii a scris:
Diferenta este ca politicienii de la noi au vandut avutul tarii, pe cand alti politicieni straini au stiut sa mareasca avutul propriei tari!
Au vandut deoarece s-au vandut intereselor straine pentru bani si putere. In Romania conducatorii se aleg de afara iar tot circul cu votarea e de fatada
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 19
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 7:07 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Urzi23 a scris:

Auzi "domle" a ajuns sa se laude cu stramosii cind el este un amarit de epigon .Ce stramosi visezi tu ma ?ca noi cind faceam cultura voi traiati in grote si mincati carcalaci cruzi ca nu stiati sa faceti focul
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 7:10 pm

Urzi23 a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:

Auzi "domle" a ajuns sa se laude cu stramosii cind el este un amarit de epigon .Ce stramosi visezi tu ma ?ca noi cind faceam cultura voi traiati in grote si mincati carcalaci cruzi ca nu stiati sa faceti focul
Hahhahaaa, buna asta. Cand dacii erau destul de avansati, pe vremea cand au fost cuceriti de romani, triburile de prin Germania traiau precum porcii Laughing Laughing
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 7:39 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Observ ca spamezi, adica postezi acelasi mesaj de mai multe ori si pe topice diferite!

Pentru a nu iti sterge spam-ul (alta data o voi face, deoarece spam-ul este privit ca o metoda nerecomandata in activitatea unui user!) voi posta si eu ceea ce ti-a mai spus alt user (Black Velvet) pe alt topic.

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Am impresia ca voi ziceti raului bine si binelui,rau.Cred ca esti un caz pierdut.

Priviti oameni buni ce inseamna binele pentru acesti sectanti ipocriti, care vin aici si incearca sa faca propaganda RAULUI vanzandu-ne noua cioara lor vopsita. Ei se inchina unui zeu RAU pe care-l numesc BUN si uite ce fac! Apoi ne invata pe noi ce inseamna morala dumnezeului lor

Bomba cu pedofili explodeaza in Comunitatea Penticostala Cluj

In articolul de fata va prezentam o ancheta realizata de Rev Ioan PopReligious & human rights observer. Episcopul Aurel R. Moldovanu, conducerea C.R.P. Cluj si pastorii seniori penticostali clujeni Gheorghe Amza (Biserica Speranta Marasti Cluj), Alexandru S. Negruser (Biserica 5 S. Albini Cluj) si Stan Gheorghe (Biserica Zorilor Cluj) tolereaza si inchid ochii la aceste mari crime si sacrilegii, desi au fost sesizati despre aceste grave abuzuri si infractiuni inca din anul 2008.

Ele au fost voalat si estompat descrise in articolul demascator postat de Dr. Daniel Manastireanu, Director al World Vision USA, in articolul “Biserica si abuzul sexual”, inserat aici: http://danutm.wordpress.com/2008/07/28/biserica-si-abuzul-sexual/
Unul din medicii penticostali care a oferit asistenta pediatrica si psihologica uneia dintre minorele violate, minora ce avusese anterior o tentativa de suicid, a fost la randul ei batuta bestial, in mod repetat, de catre sotul ei penticostal, antreprenor in constructii, fara sa suporte niciun fel de consecinte disciplinare. Individul a amenajat gratuit clinica privata a pastorului dr. Gheorghe Amza, de la Biserica Penticostala “Speranta” Marasti Cluj-Napoca!

In plus, medicul curant penticostal curajos, dupa ce a fost batuta bestial de sotul ei penticostal, fiindu-i confiscate bunurile personale si laptop-ul medical, a fost alungata apoi din casa ei si s-a refugiat timp de trei luni la camera de garda medicala a Misiunii Americane Family Aid Fundation, la groapa de gunoi a Clujului de la Pata Rat!

Fata in fata cu aceste crime, abuzuri si atrocitati tolerate si nepedepsite de Episcopia C.R.P. Cluj, unul dintre violatori fiind inca pastor in functiune in judetul Cluj, cerem Secretarului de Stat Pentru Culte si Parchetului de pe langa I.C.C.J. a Romaniei sa promoveze un proiect de Ordonanta de Guvern pentru scoaterea in afara legii a Cultului Penticostal inuman din Romania si examinarea psihiatrica obligatorie a episcopilor si pastorilor penticostali.
Rev. Ioan Pop, Religious & human rights observer in Romania
Strada Dunarii nr. 101, Cluj-Napoca, Telefon 0721.734.111”

Sursa articolului

Pai i-am repetat deoarece vad ca tot nu a inteles mesajul.El o tine una si buna.Batman si Batman.Iar acum as putea sa dau copy-paste la raspunsul pe care l-am mai dat o data
[/quote]

.Nu este padure fara uscaciuni.Nu poti sa generalizezi.Exact cum nu va bag eu pe toti in aceeasi oala.Si as putea sa va aduc multe jigniri,dar nu imi sta in caracter.Daca putem sa purtam un dialog civilizat,bine,iar daca nu,pot sa ma retrag.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 9:30 pm

EmaLovesJesus a scris:

.Nu este padure fara uscaciuni

Deci recunosti ca religia nu are nimic comun cu spiritualitatea ...ci cu viata in padure?
Si de asta ... cred ca ar fi trebuit sa-mi dau seama ca doar voi in biserica adunati toate uscaturile de genul astuia

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 9:53 pm

Nu chiar toate,ai si tu un loc.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 9:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu chiar toate,ai si tu un loc.
Mersi nu mai servesc asa ceva!
Am servit doar cand eram tanar si umblam la biserica pocaitilor de toate felurile dupa fete ...doar ca sa le "probez" taria credintei!
Acum sunt bine insurat, am o nevasta (fosta sambatara) cu care traiesc fericit ...adica ca Dumnezeu in Franta (proverb german)
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 10:11 pm

Ma refeream ca ai un loc la cruce.Ca doar pocaitele nu comit adulter.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 10:30 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ma refeream ca ai un loc la cruce.Ca doar pocaitele nu comit adulter.
Eu nu am ce sa caut sub cruce ...ptr ca am cerut sa fiu incinerat!

Nu am zis ca comit adulter ptr ca nu erau nici macar maritate cand le iubeam si le zapaceam!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 11:02 pm

Acum ai nevoie de iertarea Lui.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Lun Ian 02, 2012 11:05 pm

EmaLovesJesus a scris:
Acum ai nevoie de iertarea Lui.
De-a cui?
De-a Diavolului pe care tu il numesti Dumnezeu?

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Mar Ian 03, 2012 7:47 am

Singurul care poate sa ierte pacatele este Dumnezeu prin jertfa Fiului Sau care s-a intrupat ca sa moara pe o cruce si prin sangele Lui Sfant sa primim iertarea si mantuirea!Vino la El!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Mar Ian 03, 2012 10:55 am

EmaLovesJesus a scris:
Singurul care poate sa ierte pacatele este Dumnezeu prin jertfa Fiului Sau care s-a intrupat ca sa moara pe o cruce si prin sangele Lui Sfant sa primim iertarea si mantuirea!Vino la El!

As fi venit daca as fi fost un bou sau o vaca care trebuia sa fie sacrificata ca sa spele pacatele oamenilor.
Dar cum sunt om si Dumnzeu ne-a lasat prin Lege cum sa ne spalam pacatele ... nu am voie sa incalc Legea lui Dumnezeu!

Evrei 9.13. Căci dacă sângele țapilor și al taurilor și cenușa junincii, stropind pe cei spurcați, îi sfințește spre curățirea trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos.

Ca sa intelegi corect, vaca sau juninca se sacrifica cu scop de purificare de sarbatori... cel putin ANUAL!

...tot asa si Isus trebuie trebuie sacrificat de sarbatori, nu zice niciunde ca el nu trebuie sacrificat de fiecare sarbatoare ...ba din contra el va zice acelora care vreti sa-i urmati Calea ...sa va luati crucea si sa faceti ce a facut si el...adica sa va dati viata ca sa pot eu pacatui linistit ... ca tot voi fi iertat cand voi fi batran si impotent si nu mai pot pacatui!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Mar Ian 03, 2012 12:22 pm

Ziua de maine nu o promite Dumnezeu nimanui.Astazi daca auziti Glasul,nu va impietriti inimile ci intoarceti-va la Dumnezeu care nu oboseste iertand.
Numai sangele lui Isus ne poate spala de orice pacat.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    Mar Ian 03, 2012 12:27 pm

EmaLovesJesus a scris:
Numai sangele lui Isus ne poate spala de orice pacat.

Adica, voi folositi sangele pe post de detergent de pacate sau sunteti un cult vampiric?

54.Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu are viață veșnică, și Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.
55.Trupul este adevărată mâncare și sângele Meu, adevărată băutură.
56.Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu rămâne întru Mine și Eu întru el.
57.Precum M-a trimis pe Mine Tatăl cel viu și Eu viez pentru Tatăl, și cel ce Mă mănâncă pe Mine va trăi prin Mine.

Parca prea seamana cu mitul vampirilor... care beau sange de om si apoi reinvie si devin nemuritori...

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Stiati ca:    

Sus In jos

Stiati ca:
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Cafeneaua "La Sfanta Treime"-
Mergi direct la: